Hartelijk afscheid van Drs. DE VRIES. Waalwijkse en Langstraatse Courant Een aantrekkelijk Winterprogramma PUROL in huis! Een man, wiens levensgeschiedenis voor zichzelf spreekt. Accountantskantoor J. VAN DIJK De K.A.B. vergaderde VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1951 Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE' ECHO m HEI ZUIDEN 74e JAARGANG No. 78 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" Bij een afscheid willen nog al eens veel woorden gesproken worden en het afscheid van drs. G. J. de Vries als directeur van H.B.S. en M.M.S. Dinsdagmorgen in Musis Sacrum maakte op deze regel geen uitzondering. Toch kreeg men de indruk dat de diverse sprekers minder zeggen konden dan ze eigenlijk wilden, omdat men nu eenmaal niet in een paar honderd woor den, hoe voortreffelijk ook, de wezenlijke verdienste kan sa menvatten van een man die 35 jaar lang zijn beste krachten heeft gegeven aan het middelbaar onderwijs in Waalwijk en de Langstraat, ondertussen nog tijd vindend om de belangen van plaats en streek op velerlei ander gebied met groot talent te behartigen. Hoe zeer het menselijk woord bij dergelijke gelegenheden dus te kort schiet om gevoelens te vertolken, toch heeft drs. De Vries uit het ge sprokene kunnen opmaken dat er grote waardering bestaat voor wat hij heeft gedaan bij al degenen met wie hij in aanraking kwam. Want er werd gespeecht namens 't plaat selijk Schoolbestuur, namens het hoofdbestuur van O.M.O., namens leraressen en leraren, namens de oud-leerlingen, namens de leerlin gen, namens de burgemeesters uit de buurt en namens de vele colle ga's met wie de scheidende direc teur heeft samengewerkt. En al die toespraken hadden hetzelfde the ma: dankbaarheid en waardering. Bovendien waren er velen die door hun aanwezigheid blijk gaven per soonlijk van drs. De Vries afscheid te willen nemen, zoals natuurlijk 't plaatselijk Schoolbestuur, voorz. en secretaris van het hoofdbestuur van O.M.O., burgemeester Lambooy en de gemeente-secretaris, burgemees ters uit de naburige gemeenten, de rijksinspecteur de heer Van de Weijst, de nieuwe directeur dr. ir. Van Laarhoven, leraressen en le raren, oud-leerlingen en de leer lingen van H.B.S. en M.M.S. en an deren. Bericht van verhindering hadden o.a. gezonden de bisschop pelijke inspecteur Mgr. Goossens, Deken Van den Brekel en Pastoor Ras. 's Morgens om 9 uur had de Mo derator, de Weleerw. Heer P. Ste vens, een plechtige gezongen H. Mis uit dankbaarheid opgedragen, die door drs. De Vries en zijn fa milie, de genodigden en de leerlin gen werd bijgewoond. Het zangkoor zong de mis „Jeanne d'Arc" van Hubert Cuypers. Om ongeveer half elf betrad de directeur met zijn familie „Musis Sacrum", waarvan het podium op passende wijze met gordijnen en palmen was versierd. De voorzitter van het plaatselijk Bestuur, de heer Jan Tielen, opende de bijeenkomst en heette de aanwezigen welkom, waarna hij een afscheidsrede uit sprak. „Met gemengde gevoelens". Hij verklaarde dat de gemeen plaats „iets doen met gemengde ge voelens" nooit méér betekenis voor hem had gehad ars juist nu, omdat er enerzijds gelegenheid was de di recteur eens in de bloemetjes te zetten, terwijl het anderzijds in mi neur stemde afscheid te moeten nemen van een zo voortreffelijk directeur. De heer De Vries immers gaf zich steeds geheel aan zijn school en het onderwijs, en talrijke jongelui in de Langstraat hebben hun prach tige positie in de maatschappij aan hem te danken. Bovendien was hij ook van eminente betekenis op het terrein van het godsdienstige, so ciale en economische leven van plaats en streek. Dan geeft de voorzitter in het kort de levensgeschiedenis van de scheidende directeur. Hij werd te Sneek geboren en volgde er de la gere school en de normaalschool, waar hij de onder wij zersacte be haalde. Na zijn diensttijd haalde hij zijn hoofdacte in 1909; in 1910 de acte Frans L.O.; in 1911 't Gods dienstdiploma en in 1912 de acte Engels L.O. Van 1914 tot 1916 werd hij gedemobiliseerd, waarna in 1916 de acte Engels M.O. volgde. Verschillende onderwijzersplaatsen nam hij waar, het laatst in Scheve- ningen, vanwaar hij 1 Januari 1917 werd benoemd tot leraar aan de Middelbare Handelsschool te Waal wijk, die drie maanden tevoren was opgericht. Op" 1 Juni 1918 volgde hij dr. Knippenberg op als direc teur. In 1919 behaalde hij 'de acte Aardrijkskunde M.O. en ging stu deren voor middelbaar geschiede nis, maar liet zich in 1921 inschrij ven als student aan de Universiteit te Utrecht, toen het in dat jaar ver schenen Academisch Statuut de ge legenheid bood universitaire exa mens in Aardrijkskunde af te leg gen. Hij slaagde in 1925 voor het candidaats-examen, in 1928 voor 't doctoraal examen, beide cum laude. Bovendien werd hem de bevoegd heid verleend voor geschiedenis en koloniale aardrijkskunde. In 1924 werd uit de bestaande Hanzecursus met medewerking van de Middenstand en met goedkeu ring van het plaatselijk Schoolbe stuur van de Dagschool een R.K. Middelbare Handelsavondschool op gericht. In overleg met het bestuur van de Dagschool bedankte de heer De Vries voor het directoraat. Onder zijn leiding evolueerde de Middelbare Handelsschool in 1924 tot Hogere Handelsschool, in 1931 werd de onderbouw een drie-jarige H.B.S., in 1937 werd de school er kend als H.B.S. A en in 1943 werd er een afdeling H.B.S. B aan toege voegd. 1946 was het jaar van de op richting van een R.K. Middelbare School voor meisjes. Op 1 Januari 1921, zo vervolgde de heer Tielen, werd drs. De Vries aangesteld als docent in de econo mische, later sociale aardrijkskunde aan de R.K. Leergangen te Tilburg en op 1 September 1927 werd hij aangesteld als Lector van de econo mische geografie aan de Katholieke Economische Hogeschool. Ruime belangstelling. Grote belangstelling had de heer De Vries voor de economische- sociale belangen van de Langstraat, schreef artikelen, speciaal voor de Echo van het Zuiden, was meerma len in contact met de Kamer van Koophandel en hierbij wees de voorzitter op het rapport betreffen de afsluiting van Oude Maasje en Donge, in samenwerking met mr. R. v. d. Heijden, dat in 1934 ver scheen. In 1935 werd drs. De Vries be noemd tot kerkmeester van de pa rochie St. Jan en als zodanig heeft hij zeer veel voor het onderwijs van Waalwijk in diverse vorm gedaan. Deze levensschets, aldus de heer Tielen, demonstreert duidelijk dat drs. De Vries een wetenschappelijk man is in de ware zin van 't woord, die deze wetenschap, gevoegd bij zijn paedagogische kennis en lei ders-capaciteiten en getoetst aan zijn innig geloof, geheel ten dienste heeft gesteld van onze scholen in het bijzonder, van het Katholiek Middelbaar Onderwijs en de be langen van deze streek in het alge meen. Administraties Belastingen onder leiding Tan oud-controleur der belastingen. Grotestraat 180. Tel. 2475 WAALWIJK (in gebouw Nederl. Handelmaatschappij.) Het is de grote verdienste van drs. De Vries geweest dat hij de school heeft opgericht (wij mogen ons wel eens realiseren wat dat be tekende toen, 35 jaar geleden) en dat hij deze school onder vaak zeer moeilijke omstandigheden, zoals bijv. de oorlogsjaren, toch heeft doen uitgroeien tot wat zij nu is. Hij betuigt drs. De Vries zeer hartelijk dank voor dit alles en be trekt ook zijn echtgenote en gezin hierbij en spreekt de hoop uit dat God de scheidende directeur nog lang moge sparen om van een wel verdiende rust te genieten en zo mogelijk de school, Waalwijk en de gehele streek nog van zijn grote ga ven te doen genieten. Tenslotte biedt hij hem als blijk van grote waardering en dankbaar heid van hoofd- en plaatselijk be stuur een radio-toestel aan. En besluit zijn speech met de woorden: Drs. De Vries, het ga U en Uw geachte familie in alle op zichten wel. Eén der voormannen. De voorzitter van O.M.O., de heer Van de Put, merkte op dat de ge dachte aan het verleden bij de heer De Vries herinneringen aan voldoe ning, maar ook aan moeilijkheden moest oproepen. Ook hij wees er op dat men zich moeilijk de betekenis van de oprichting van een katho lieke middelbare school 35 jaar ge leden kan realiseren. De subsidie stond niet vast en de instemming was niet algemeen. Maar er waren er die vertrouwen hadden en tot de voormannen hoorde drs. De Vries, die uit het Noorden was gekomen om hier te werken. Misschien had hij wel eens moeilijkheden gehad met de aanpassing, maar hij had zich ten volle gegeven en de school daardoor doen uitgroeien. En nu wachtte het nieuwe schoolgebouw nog slechts op de laatste beslissing voor tot uitvoering kon worden overgegaan. De heer Van de Put dankte drs. De Vries voor de toe wijding waarmee hij dag en nacht had klaargestaan. De herinnering aan zijn directeurschap zou bij O.M.O. altijd blijven en voor hem zelf wenste de voorzitter hem een goede rust. Werklust. Namens leraressen en leraren sprak drs. A. Beunes. Hij verklaar de dat de naam van de directeur onafscheidelijk aan H.B.S. en M.M.S. verbonden zou blijven. Drs. De Vries was een figuur geweest in het grote, maar ook in het kleine: steeds was hij op tijd geweest voor de andere leraren, altijd was hij aan het werk, op school of thuis. Deze werklust was een sieraad en een lichtend voorbeeld. Ook aan de zorg van de directeur voor de jongens herinnerde drs. Beunes: in de win ter ging hij dikwijls zelf tussen 7 en half 8 de gasverwarming aan steken, opdat de jongens van bui ten in een verwarmd lokaal zouden komen. De spreker deed ook een sprong in de toekomst, naar de tijd dat drs. De Vries die Woensdag 65 jaar is geworden 85 a 90 jaar zou zijn. Hij hoopte dat de directeur zich dan nog slechts de vriendschap en de goede samenwerking onder de leraren zou herinneren. Onder zijn directoraat was er veel gebeurd voor de school en daarom was het jammer dat hij niet meer 't steken van de spade als directeur kon meemaken. Het cadeau van lerares sen en leraren was een jputeuil en drs. Beunes sprak bij de aanbieding de wens uit voor een goede toe komst voor drs. De Vries met vrouw en kindex-en. Dale's Woordenboek, omdat drs. De Vries van alle woorden die in de les voorkwamen onmiddellijk de bete kenissen, herkomst en synoniemen wist. Als hij het eens niet wist, kon hij het dan in Van Dale opzoeken. Het andere geschenk was „Het Nieuwe Brabant", omdat de direc teur zich voor Brabant zo interes seerde. 800 oud-leerlingen. De heer Frie Knepflé was de tolk van het comité van oud-leerlingen en hij zeide blij te zijn dat hij de gelegenheid kreeg zijn dankbaar heid te uiten, een dankbaarheid die duidelijk tot uiting kwam in de weerklank die de actie der oud leerlingen had gevonden. De goede eigenschappen van drs. De Vries als directeur tekenden zich steeds duidelijker af, hoe ouder men werd. Er waren nu pl.m. 800 oud-leerlin gen, onder wie de eerste afgestu deerden van de M.M.S. kleur gaven aan het comité, en zij zaten ver spreid in vele delen van de hele wereld, maar de meesten waren toch in de Langstraat gebleven. Naast de verdienste van drs. De Vries als directeur, wees de heer Knepflé op zijn belangrijk sociaal- economisch werk en publicaties. Hij wenste hem een welverdiende rust en bood als passend cadeau in de vorm van enkele boeken een be langrijk boekenfonds aan dat de oud-leerlingen hadden gevormd. In de bijzondere aandacht van de di recteur beval hij het album aan dat de namen bevatte van allen die hieraan hadden bijgedragen en sprak de hoop uit dat dit hem aan gename herinneringen zou geven. Leerlingen spreken. De leerlingen van de M.M.S. ver tolkten hun gevoelens vah spijt en dankbaarheid door middel van Riek Kamp uit Raamsdonk, spijt omdat de directeur wegging, dank- baai'heid voor al wat hij voor hen had gedaan, want achter 't strenge uiterlijk van „d'n baas" hadden ze zijn goede hart ontdekt. Het stof felijke blijk van waardering der meisjes was een schemerlamp. Jan v. Buul uit'Vlijmen stond voor de eervolle en onaangename taak, zoals hij zei, uit naam van de leerlingen van de H.B.S. te spreken. Ook hij bewees dat jonge mensen heus wel tot dankbaarheid in staat zijn en dat ze de lessen van hun directeur gewaardeerd hebben en.... er naar geluisterd hebben, want 't cadeau van de H.B.S.-ers was Van Grote verdienste voor de Langstraat, Burgemeester Lambooy sprak na mens de gemeentebesturen uit de omgeving. Hij wees op de grote be tekenis van het onderwijs voor de ontwikkeling van de streek en zei: „Wanneer de Langstraat na veel jaren van moeilijkheden, achterstel ling mag ik wel zeggen, op een peil gekomen is waarop ik als scheidend burgemeester trots ben, dan is dat op de eerste plaats, en dat is niet overdreven, te danken aan drs. De Vries. De burgemeester was hem dan ook bijzonder erkentelijk voor de zorg aan het M.O. besteed. Hij vond het jammer dat de directeur niet meer de eerste-steenlegging van het nieuwe gebouw kon mee maken, dit zou hem een grote vol doening zijn geweest. Naast zijn zorg voor het middelbarse onderwijs memoreerde burgemeester Lam booy ook zijn belangstelling voor de waterstaatkundige toestand. De burgemeester had voor drs. De Vries wel eens een andere naam gehoord dan „d'n baas", namelijk „pa", en dit typeerde hem. Bijzon der voor de vrouwelijke leerlingen had hij steeds een gevoelig plekje gehad en het was de burgemeester opgevallen dat de heer De Vries juist de eigenschappen had, nodig om een meisjesschool te leiden. Als burgemeester van Waalwijk dankte mr. Lambooy de scheidende directeur voor zijn belangstelling voor de gemeente. Hij achtte het 'n voorrecht dat hij Waalwijk niet ging verlaten, want men zou zijn markante figuur niet graag missen. Drs. De Vries kennende, bood de burgemeester hem een foto aan van het mooiste plekje in het park, door hemzelf uit te zoeken, als blijk van waardering van de kant van het ge meentebestuur. Emancipator. De laatste spreker was de heer Van de Weijst, rijksinspecteur van het M.O. Deze vond het onaange naam afscheid te nemen van ie mand met wie hij altijd graag had samengewerkt. Drs. De Vries was uit het Noorden gekomen en had gewerkt voor de emancipatie van Brabant, niet negatief, maar posi tief door opbouw. Hij had gewerkt met sobere middelen en toch ont zettend veel gegeven: zichzelf. De heer Van de Weijst dankte de heer De Vries namens de landsregering, zijn collega's en namens allen met wie hij in examencommissies had samengewerkt. Hij hoopte hem nog dikwijls te ontmoeten en wenste hem Gods zegen toe. Alleen de zonnige uren. Daarna was het woord aan de directeur, drs. De Vries zelf. Hij begon met een citaat dat staat op het voetstuk van de zonnewijzer in de tuin van ons onvolpx-ezen x*aad- huis, zoals hij zei: Horas non nu mero, nisi serenas, wat hij vrij ver taalde: Ik tel alleen de zonnige uren. Deze woorden, door dr. Mol- ler uitgesproken bij de feestelijke opening van de gymnastiekzaal, te gelijk met de viering van het 1214- jarig bestaan van de school, maakte de heer De Vries tot de zijne: hij zag zijn vele ambtelijke jaren als het ware met een verguld zonlicht overgoten en kon daardoor delen in de feeststemming. Hij herinnerde aan zijn komst hier met ingang van 1 Januari 1917, toen de school was gevestigd in een herenhuis met een boomgaard, waar dr. Knippenberg, een gemoedelijke Limburger, direc teur was, de heer Klijberg, een sympathiek en sociaal voelend fa brikant, voorzitter van het school bestuur, de heer A. v. Liempt, een joviale en voor eenieder behulpza me gemeente-secretaris, secretaris van het Schoolbestuur; de heer J. v. Iersel, een openhax-tig en fijnvoe lend leerfabrikant, penningmeester. Drs. De Vries verklaarde zich als Noox'derling in het Zuiden steeds goed thuisgevoeld te hebben. Hij wees op de zwaarte van het direc toraat en sprak zijn waardering uit voor de hartelijke wijze waarop al le sprekers hun waardering hadden uitgesproken en voor de steun die hij steeds van bestuur en mede leraren had ondervonden. Over dr. Moller sprekend, zei drs. De Vries dat 't voor de vele vrien den van Moller een voldoening is dat het gemeentebestuur van Waal wijk één van de mooiste lanen in de omgeving van het Gemeentepark de naam dr. Mollerlaan heeft ge geven, terwijl 't plaatselijk School bestuur reeds enige jaren geleden voor het complex scholen de naam Dr. Moller-college heeft bestemd, welke naam officiéél zal worden gebruikt wanneer alle leerlingen, jongens zowel als meisjes, in één groot en modern schoolgebouw zul len zijn gehuisvest. Als één van de grote verdiensten van de opvolger van dr. Moller, Vries diens bemoeiingen om in '43 naast de H.B.S. A een afdeling B te formeren. De huidige voorzitter van O.M.O., de heer Van de Putt uit Eindhoven, de enige overgeble vene van de oprichters van de Ver eniging „Ons Middelbaar Handels onderwijs", later O.M.O., waar- deerde de spreker vooral om zijn echt-Zuidelijke warme genegenheid voor de school en degenen die er aan verbonden zijn. Ook ten op zichte van de secretarissen van de Vereniging, de heren Jan v. Loon en Van Hoof, sprak de heer De Vries waarderende woox'den. Voldoening sprak hij ook uit over de oprechte samenwerking met 't plaatselijk bestuur, speciaal de voorzitters de heren Jan v. Iersel, die mede-oprichter was van de schoolvereniging, en Jan Tielen, van wie hij alleen wilde zeggen dat hij in elk opzicht dicht bij de school woont, hopend dat hij ook nog vele jaren in de omgeving van het nieu we schoolgebouw zou blijven wo nen. Dankbaar was hij voor de sym pathie, ondervonden van de inspec teurs. „Onze school, aldus drs. De Vries, telt thans 180 jongens en 63 meisjes; 78 jongens en 49 meisjes zijn uit de gemeente Waalwijk; 103 jongens en 14 meisjes uit 14 andere gemeen ten, en de school heeft dus wel een streekkai'akter. Het doet mij dus ook genoegen dat verschillende ge meentebesturen hier aanwezig zijn en blijk geven van hun waardering voor het H.B.S.-onderwijs", hetgeen niet altijd zo is geweest. Hij illus- treex-de dit o.a. met een uitlating van Schaepman, die in andere op zichten zijn geloofsgenoten min stens een kwart eeuw vooruit was, dat de H.B.S. „niets dan intellec tuele en morele ruïnes voortbracht" al voegde drs. De Vries er aan toe dat men rekening moet houden met de tijd waarin ze werden uitgespro- Bij brand- en snijwonden, Pijn lijke kloven, Ruwe handen en —mm-mm Schrale Jiuid. i ken. Na de aanneming van de M.O.- wet in 1863 is er veertig jaar lang maar één katholieke H.B.S. in ons land geweest, te Rolduc, en drs. De Vries noemde het de grote vex'dien- ste van Dr. Moller dat hij dertig jaar geleden in dit gewest de Ka tholieke H.B.S. heeft geïntrodu ceerd, zij het met de steurx van tal van prominente persoonlijkheden, geestelijken zowel als leken. Daar om was het hem een grote voldoe ning dat zovele waardigheidsbe kleders ook nu weer blijk gaven van hun daadwerkelijke belang stelling. De leerlingen gaf de scheidende dix'ecteur nog een laatste levens regel mee: Bid en Werk, en de oud leerlingen dankte hij voor hun aan wezigheid en hun blijken van me deleven. Zijn beste wensen bood hij zijn opvolger, speciaal ten aan zien van een nieuw schoolgebouw. Tenslotte over zichzelf sprekend, sprak di's. De Vries de hoop uit dat O.L. Heer hem nog een aantal ja ren de kracht en de helderheid van geest zou geven om zich aan de be oefening van de wetenschap te wij den, de schade in te halen, zoals hij zei. Hij dankte in dit verband voor de boeken die hij had gekregen, maar ook was hij dankbaar voor de vele huiselijke cadeaux, nu hij zich meer aan zijn huiselijk leven zou kunnen gaan wijden. Tenslotte dankte hij allen die dit afscheid voor hem onvergetelijk hadden ge maakt; hij noemde het zonnig. Na deze speech van de directeur sloot de voorzitter de vex-gadering, waarna de genodigden een verver sing gingen gebruiken en de heer De Vries de gelegenheid gaf aan belangstellenden afscheid te ne men. Zeer vele oud-leerlingen en niet minder anderen maakten van deze gelegenheid gebruik. Niet dui delijker had de sympathie en de dankbaarheid jegens deze directeur tot uiting kunnen komen. 's Avonds werd hem en z'n fami lie een afscheidsdiner in Hotel Ver- wiel aangeboden, waar veel harte lijke woorden werden gesproken en een allerprettigste sfeer heerste. Stijlvolle viering van het a.s. Gouden Jubileum Op de eerste vergadering van het winterprogramma, die de af deling Waalwijk van de Katholieke Arbeiderbeweging, Maan dagavond in de Gildenbond hield, werden mededelingen gedaan betreffende een program dat, wanneer alle leden meewerken, een getuigenis kaïx zijn van een verhoogde activiteit. Men heeft een gevariëerd en aantrekkelijk winterprogramma, er zijn plan nen voor een luisterrijke viering van het gouden jubileum en bovendien zijn er veel andere punten, waaraan de K.A.B. in Waalwijk in de toekomst speciale aandacht zal gaan besteden» VERHOOGDE ACTIVITEIT. Over de belangstelling van de le den wilde de heer v. Well, die van daag voor de eerste keer als voor zitter optrad, niets zeggen; hij be dankte alleen de trouwe groep die, zoals steeds, present was. Een voor name taak noemde hij het bij het gros van de. leden meer liefde aan te kweken voor de K.A.B. Speciale aandacht zou 't bestuur besteden aan: De Mgr. Hendriks stichting, aan het retraitefonds, aan de culturele dienst, aan de reisver- eniging, aan de missieclub die een thuisfront moest zijn voor de mis sionarissen, en aan de gezinshulp. De voorzitter memoreerde de op richting van de Katholieke Bond voor Ouden van Dagen, als onder afdeling van de K.A.B.; hij wees er op dat de K.A.V., de V.K.A.J. en de K.A.J. in goede handen zijn en hij sprak over de wederzijdse steun. De zangvereniging kon nog een aantal zangeressen en zangers gebruiken, al waren er in veertien dagen tijd 21 leden toegetreden. Crispijn en D.V.S.V. draaiden be hoorlijk. Het gebouw van de K.A.B., dat ai veertig jaren oud is, heeft dringend vernieuwing nodig; de eerste stap pen waren reeds gezet: het toneel had een mooie vernieuwing onder gaan en ook aan de vergaderzaaltjes was reeds de nodige aandacht be steed; binnen enkele jaren diende men echter ook de grote zaal onder handen te nemen. Tenslotte bracht de voorz. dank aan burgemeester Lambooy namens de K.A.B. voor alles wat hij deed. Na het voorlezen en ongewijzigd vaststellen van de notulen, ging de voorzitter over tot het doen van een aantal mededelingen. Tot zijn grote spijt had de penningmeester, dhr. C. P. Didden, zijn furtctie neerge legd, omdat hij zich niet met de gang van zaken in de K.A.B., zoals die de laatste maanden was ge weest, kon verenigen. Hij dankte hem voor het vele werk dat hij ge durende geruime tijd voor de K.A. B. had gedaan en benoemde hem tot ere-lid. Tevens deelde hij mee dat de oud-voorzitter, dhr. Smol ders, het ere-voorzitterschap had aanvaard. Vanaf 1 October zou het cafe van de Gildenbond voor de Ouden van van ae opvuiger van u». Dagen weer geopend zijn. mr. Fr. Teulings, noemde drs. De Hij richtte vervolgens een aan sporing tot alle leden, speciaal tot de jongeren, tot deelname aan de sociale school. Deze school was be doeld voor de gehele Langstraat, maar tot nog toe had alleen Waal wijk de deelnemers moeten leve ren. In Februari a.s. zou de tweede klas beginnen. Drie mensen tussen 25 en 35 jaar van de afdeling Waalwijk zouden 20, 21 en 22 October het week-end op Drakenburgh mogen meemaken; men kon zich opgeven bij het be stuur, evenals diegenen die tussen 8 en 11 Februari de retraite van de K.A.B. in Vught willen mee maken. Na deze mededelingen ging men over tot de verkiezing van een nieuw bestuurslid in de plaats van de heer C. Didden. Als candidaten waren gesteld de heren: v. Esch, Mosselveld en v. Huiten. De 78 stemmen, waarvan er 4 ongeldig waren, waren verdeeld als volgt: v. Esch 1, Mosselveld 23 en v. Hui ten 50, zodat de heer v. Huiten de plaats van de heer Didden zou in nemen. DE VIERING VAN IIET GOUDEN JUBILEUM. De viering van het gouden jubi leum was vastgesteld op 21 October. Vooraf echter zou men een tri duüm houden, dus op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag, dat gegeven zou worden door Pater Fidentius O. Cap. of door 'n waardige plaats vervanger. Op de feestdag zelf was er 's mor gens in alle parochiekerken een al gemene H. Communie van de le den, terwijl om half 11 een plech tige Hoogmis zou zijn in de kerk van St. Jan, waar waarschijnlijk rector Bekkeis de feestpredicatie zou houden. Van half één tot twee uur was er een receptie. 's Avonds had er een herden kingsbijeenkomst plaats waar ook een goede spreker het woord zou voeren; St. Crispijn en de Zangver eniging zouden hieraan hun mede werking verlenen. Op Maandag en Dinsdag en even tueel ook nog op Woensdag zou D.V.S.V. het stuk „Als de kinderen groot zijn" voor het voetlicht bren gen; dit stuk is door Kees Spie- rings geschreven bij de herdenking van Rerum Novarum. Woensdag 24 October was er een kinderfeest voor de kinderen van 4 tot 9 jaar en Zaterdag 27 Octo-

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 87