Wijde Wereld DE LMGSÏHMT Waalwijkse en Langstraatse Courant NaaK één. 2)u(tó&an,d W.TIMMERMANS ZONEN QRUNEN ELSHOUT VLIJMEN SPRANG HAARSTEEG SPRANG-CAPELLE CAPELLE WASPIK IT DE Verhuring van Safeloketten. Open bewaargeving. V.J rr~v.'e. v'y ONDER HAVERLAWINE GEDOOD. SCHOLIER GEDOOD ONDER VRACHTAUTO. Kassiers en Commissionairs in Effecten W A A L W IJ K i De Raad van VLIJMEN werkte zijn zaken vlot af. MAANDAG 1 OCTOBER 1951 Uitgever Waillwij kse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN 'Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO m HET ZUIDEN 74e JAARGANG No. 79 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO' 1 Dc Oostduitse premier, Grotewohl, heeft de Westduitsc bondskan selier Adenauer uitgenodigd cot het houden van een conferentie over algemene verkiezingen en de vereniging van Oost- en Wcst- Duitsland. Dc bondskanselier heeft dit voorstel niet afgeslagen, maar hij heeft met instemming van het parlement een aantal voor waarden voor algemene verkiezingen opgesteld die in de prak'djk wel met een afwijzing gelij k staan. Dit ligt niet aan Adenauer., noch aan de voorwaarden, maar aan degenen voor wie ze gesteld zijn. Het is niet de eerste keer dat de Oostduitse regering een dergelijk voor stel heeft gedaan. Tegen het voorstel op zich hebben de Westduitsers nooit be zwaar gemaakt, integendeel, doch van de uitvoering kwam nooit iets. Dit is het gfevolg van een klaarblijkelijk fun damenteel verschil van inzicht in het wezen van democratische verkiezingen en in datgene wat er voor vereist is. Men kan daarom gerust betwijfelen dat het doel van de Oostduitse uitnodi gingen inderdaad algemfene verkiezingen is. Natuurlijk is ook Grotewohl c.s. uit op een verenigd Duitsland, evengoed als Adenauer c.s., echter niet in dezelfde geest. Beiden noemen het Duitsland dat ze voorstaan democratisch en onafhan kelijk, doch het is wfel prettig dat de heren in het Oosten het eerste attribuut plegen uit te breiden tot volksdemocra- tisch en het tweede tot onafhankelijk van de Amerikaanse imperialisten, voor de belangstellende toeschouwer een leerza me beperking. En aangezien deze beper king tot de hele wereld boekdelen sprfeekt, kan de heer Grotewohl moeilijk verwachten dat de Westduitsers hier ar geloos zullen invliegen. De voorstellen moeten dus een ander doel hebben dan ze voorgeven te heb ben. Dit is tegenwoordig niet meer zo ongewoon als een gewoon mens zou kunnen voorkomen. Men is zelfs geneigd te zeggen: het is aan de orde van de dag. Een van de grote gebreken van de hedendaagse politiek is dat ze alle op rechtheid mist, vooral in de grootste wereldvraagstukken. Wel schijnt het al tijd aan de diplomatie te hebben vast gezeten dat men zijn ware bedoelingen ofwel camoufleert ofwel een ander aan gezicht geeft dan ze in werkelijkheid hebben. Men kan dit voorzichtigheid noemen. Doch zijn bedoelingen een schijn van oprechtheid geven, terwijl ze volkomen onoprecht zijn, is leugenpro paganda. En daar zijn de communisten zeer sterk in. Ze hebben het dus aan zichzelf te wij ten dat hun tegenstanders zich met ach terdocht op een afstand houden. Ze we ten zelf heel goed dat dit het gevolg is van hun houding, maar ze kennen ook de macht van hun propaganda en daar. in schuilt hun uiteindelijke bedoeling. Het Duitse volk is nationalistisch en het steekt hun dat hun vaderland in tweeën is verdeeld, en dat nog wel door de schuld van buitenlandse mogendheden. Wat is een gemakkelijker propaganda- theina om te spelen dan dit? De Oostduitsers kunnen dit doen zon der enigfe verantwoording te nemen, want ze hoeven slechts enig sentiment te wekken, wat bij de Duitsfers niet zo n toer is. Van tijd tot tijd herhaald is dit thema bij uitstek geschikt om de West- duitse regering in discrediet te brengen. Immfers, de voorstellen tot de vereniging van Oost en West tot één Duitsland dat communistisch zou zijn, moet zij afwijzen. Het is echter natuurlijk de afwijzing op zich die door de communistische propa- gandadienst wordt uitgebuit. Ziet ge wel, de Westduitse .regering wil niet één Duitsland, omdat ze bfestaat uit mario netten van de Amerikaanse imperialis ten! Voor argelozfe, door een bepaald sen timent beïnvloede zielen, kan een derge lijke onzinnige bewering gemakkelijk een schijn van waarheid aannemen. Winst dus voor de leugenpropagandist. Ondervinding maakt echter ook de op réchte vindingrijk. Het is heel nobel steeds recht door zee te gaan, maar van de andere kant heeft het spreekwoord dat vele wegen naa.r Rome leiden, ook een kern van waarheid. Adenauer heeft dus de laatste uitnodiging van Grote wohl niet afgfeslagen. De voorgestelde conferentie is hij gewoon voorbij gegaan, doch heeft een aantal voorwaarden be kend gemaakt waaraan algemene verkie zingen voor heel Duitsland zouden moe ten voldoen en als deze door de Oost duitse regering worden aanvaard, kan Adenauer de verkiezingen en de vfereni- ging van Duitsland met een gerust hart tegemoet zien. Dit zal echter niet ge beuren. Enige der voorwaarden zijn: Zowel voor als tijdens de verkiezingen moet de vrijheid van politieke activiteit voor iedereen gegarandeerd zijn. Uiterlijk drie maanden voor de verkiezingsdag moe ten alle beperkingen in het personenver voer tussen de Westelijke en de Russi sche zones worden opgeheven, m.a.w. het ijzferen gordijn moet tijdig opgetrok ken worden. Niemand mag op grond van zijn politiek gedrag vóór, tijdens of na de stembusuitslag vervolgd, gearresteerd, ontslagen of op andere wijze benadeeld worden. De verkoop van alle dagbladen en periodieken moet tijdens de vferkie- zingscampagne in geheel Duitsland vrij zijn. Radio-uitzendingen mogen niet wor den gestoord. De verkiezingen moeten geheim zijn. Het stemmen moet geschie den in een gesloten ruimtë. De stembil jetten zullen alle volkomen gelijk moeten zijn; zij mogen geen bijzonder kenteken dragen. De verkiezingen moeten onder internationale bescherming en controle worden voorbereid en gehouden. Zo heeft Adënauer veertien voorwaar den gesteld die aan duidelijkheid niets te wensen overlaten. Als ze inderdaad ver vuld zouden worden, waren vrije en ge heime verkiezingen voldoende gegaran deerd en zou de weg voor een verenigd Duitsland open staan. Dat het communis tisch zou zijn, is niet het meest voor de hand liggend. Daarom hoert men zich geen illusies te maken dat Oost-Duits- land er in zou toestemmen overeenkom stig deze voorwaarden verkiezingen te houden. Alles zal voorlopig wel bij het oude blijven, maar een winstpunt voor de Westduitse regering dat het zich be reid heeft kunnen verklaren het voorstel te aanvaarden. Een veeg teken voor de afloop is, dat in het Westduitse parle ment alleen de communisten tegen Aden auer's verklaring stemden. West-Duits land verhoogt invoerrechten. Het Westduitsfe parlement heeft zijn goedkeuring gehecht aan een verhoging van de invoerrechten op zuivelproduc ten, vlees en groenten. De verhoging wordt vandaag van kracht. Zij treft o.m. ëxporteurs in Nederland, Denemarkten en» Frankrijk. Bonn biedt Joden restitutie. Bondskanselier Adenauer heeft in de Bondsdag beloofd om met de regering van Israel en met afgevaardigden van Joden buiten Israel te onderhandelen over restitutie „voor de onuitsprekelijke misdaden uit naam van Duitsland tegen het Joodse volk gepleegd", zoals Aden auer zei. De regering zal alle anti-se- mietischfe demonstraties ongenadig de kop indrukken. Koning George benoemt staatsraad. Koning George van Engeland heeft een staatsraad benoemd, die voor de duur van zijn ziekte, zijn constitutionele werkzaamheden zal waarnemen. Dé staatsraad heeft alle bevoegdheden van de koning, behalve de ontbinding van het parlement en het verheffen in de adelstand. Tot leden zijn benoemd: Ko ningin Elisabeth, Prinsfes Elisabeth, Prin ses Margaret, de Hertog van Gloucester, broer van de Koning en Prinses Mary, zuster van de Koning. Zijn toestand is goed vooruitgaande. AANSLAG OP PERON MISLUKT. Militaire revolutie bedwongen. Staande op het balkon van zijn rose paleis riep president Juan Peron vanmiddag tienduizenden op de Plaza de Mavo samenge stroomde arbeiders toe, dat een aanslag op het leven van hemzelf en zijn vrouw was mislukt en dat legale troepen een militaire op stand hadden neergeslagen. De aanslag op Juan en Evita Peron was gepleegd toen de president en zijn vrouw in de morgen het gar nizoen Campo de Mayo, in de bui tenwijken van de hoofdstad, be zochten. Cavalleristen van het kamp en cadetten van een nabij gelegen militaire academie be proefden een coup maar werden door artillerievuur van legale troepen in korte tijd tot overgave gedwongen. De leiders van de re volutie, de oud-generaals Arturo Rawson en Benjamin Menendez, die openlijk de opstand tegen Pe ron proclameerden, namen met hun adjudanten dtk vlucht. Van hen en van de vijf tanks die zij meevoerden ontbrak vanavond elk spoor. Ook op het vliegveld Palo mar, even buiten Buenos Aires, werd artillerie gebruikt om rebel len tot capitulatie te dwingen. Ook bij de Marine was een op stand, VIJFTIG MILLE GESTOLEN. Vrijdagnacht is ingebroken in 't kantoor van de directe belastin gen te Leiden. I)c brandkast werd opengesneden en een bedrag van ruim vijftig duizend gulden werd gestolen. Een groot bedrag aan zegels werd in de kast achterge laten. Van de dader(s) ontbreekt nog ieder spoor. De brandkast is met grote deskundigheid openge sneden. Een vreemdsoortig ongeluk ge schiedde Donderdagmorgen in de loods van een graanhandelaar te Harlingen, waar een grote voor raad haver was opgeslagen. Deze partij haver was afgesloten door een z.g. klam van zakken. De 32- jarige chauffeur J. Wolters be vond zich in de loods, juist toen de partij begon te werken en de haver neerstortte. Hy werd onder een lawine van haver bedolven en kon pas na twintig minuten uit zijn hachelijke positie worden ver lost. Toen waren de levensgeesten reeds geweken. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. STOOMTREIN RAMDE VRACHTAUTO. Vader van 4 kinderen gedood. Op dc onbewaakte overweg bjj Oss is Vrijdagavond om 18.24 uur een stoomtrein, die van Nijmegen op weg was naar Den Bosch in aanrijding gekomen met een met eieren beladen vrachtauto. De wa gen werd 250 meter meegesleurd en geheel vernield. De eigenaar bestuurder M. Jansen, woonachtig in de Hoogheuvelstraat te Oss, werd zwaar gewond naar een zie kenhuis gebracht, waar hij enige uren later overleed. Het slacht offer was gehuwd en vader van vier nog jeugdige kinderen. De locomotief van de trein werd zodanig beschadigd, dat een an dere locomotief moest worden ge- requireerd, waardoor 35 minuten vertraging ontstond. Ook de te- genhggendc trein ondervond op dit ëukel-spoor-baanvak dienten gevolge een vertraging van 27 mi nuten. Vrijdagmorgen om even 12 uur LS-(,esPieringstraat te Gouda by het uitgaan van de school de 10-jarige scholier Cor v. d. Pouw, die vandaag juist zijn verjaardag vierde, met zyn fiets onder een bestelauto terecht gekomen en op slag gedood. Bij het wegrijden trokken enkele medescholieren hem aan zijn ba gagedrager. Hij verloor hierdoor het evenwicht en kwam met zijn hoofd onder de wielen van, de voorbijrijdende vrachtauto. GESLAAGD. Bij het een dezer dagen te Utrecht gehouden examen voor Hoofdkeurmfees- ter van de Koninklijke Ned. Politiebond Vereniging, slaagde de Wachtmeester K. Carbijn, Postcommandant der Rijkspoli tie te Elshout. Voor het examen keurmeestfer van voormelde vereniging slaagde J. de Let ter, veldwachter te Drunen. AVOND-CURSUS MACHINAAL SCHOENMAKEN. De avondcursus machinaal schoenma ken welke gegeven zal worden in de gemeentelijke vakschool voor schoenma kers alhier, zal Dinsdagavond 2 Octo ber officieel worden geopend door dc E.A. heer Burgemeester Snels. Deze cursus welke loopt van October tot April, te gfeven op Dinsdag en Don derdagavond staat onder leiding van de heer J. Dumoulin. DIAMANTEN KLOOSTERFEEST. Onze oud-dorpsgenote de Eerw. Zus ter Evaresta, in de wereld mej. Henrica van Bladel, vierde op 23 Sept. j.l. haar Diamanten Kloostferfeest. De dag werd ingezet met een Solem nele Hoogmis, opgedragen door Rector Beex, die ook de predikatie hield. De belangstelling voor dit feest kwam goed tot uiting in de druk bezochtfe receptie. Na het feestdiner voor de talrijke fa milie werd een plechtig danklof gehou den in de kloosterkapel. In de loop van de dag kwam de Har monie Glorieuse van het St. Jozefhuis nog een serenade brengen. Hfet was in Reinier van Arkel ter ere van Zuster Evaresta, die 60 jaren van haar leven wijde aan de verpleging van de krankzinnigen, een ware feestdag. CIRCUS BOLTINE. Op 8 en 9 October a.s. zal circus Boltine in Drunen haar tenten opslaan voor het geven van enkele voorstellin gen. STATIEDAG O.L.V.S. Zaterdag 29 dezer hield O.L.V.S. haar traditionele Statiedag, waarbij drie jon ge leden en 1 volwassen lid werden aangenomen. In ons blad van Vrijdag a.s. komen we hierop nader terug. GEPROLONGEERD. De revue „Gij geleufd dè" is wfederom voor het voetlicht gebracht in het pa rochiehuis. Deze revue is geschreven door de heer v. d. Brink, ter gelegenheid van het 40-jarig priesterfeest van de Z.E, heer Pastoor alhier. Uitvoerig is hier reeds over geschreven in ons blad van 16 Augustus. KERMIS. De kermis voor de stoottroepen is weer voorbij. Zaterdag was er weinig te doen op het kfermisterrein. Zondag middag was er meer belangstelling. Ook in de danstent was alleen Zondag een kleine drukte. SUBSIDIE VOOR HET WIT-GELE KRUIS. Over de vergadering die Vlijmens gemeenteraad Vrijdagavond j.l. hield, kunnen wij U niets opzienbarends vfertellen, alleen dat de he ren deze keer eens buitengewoon vlot waren en de hele agenda binnen het uur afwerkten. Over geen enkel punt hoefde gediscus sieerd te worden en zelfs had geen der leden van de woningcom- missife er overwegende bezwaren tegen nog een jaar te zitten, zo dat de commissie in haar geheel werd herkozen. JONGE BOERENSTAND. Vrijdagavond had in de jongensschool de opening van de tweejarige tuinbouw- cursus plaats. Aan deze cursus zal in totaal door 29 jonge boeren worden deelgenomen, waarvan 19 uit het dorp, 5 uit Herpt en 5 uit Nieuwkuijk. Naast de leraren de heren Vinken- vleugel, v. d. Broek en v. Herpt, waren bij deze opening tegenwoordig, de gees telijk adviseur, kapelaan Glaudemans en het bestuur van de Boerenbond. Nadat door verschillende sprekfers het woord was gevoerd, die allen het grote nut van zo n cursus uiteenzette, zowel in het belang van een goed functionne- rend en rendabel bedrijf, als in het be lang van de ontwikkeling van de jonge boer in het bijzonder, werd de cursus voor geopend verklaard. De eerste les die daarna een aanvang nam werd door de talrijke cursisten met grote belangstelling gevolgd. BOERENLEENBANK. Naar wij vernemen hefeft het oud hoofd der school de heer G. G. Klijn, met in gang van heden 1 October zijn functie als kassier de.r Boerenleenbank neerge legd. Ruim 25 jaar heeft bovengenoemde deze functie met grote acuratfesse verricht, doch wegens vergevorderde leeftijd heeft hij gemeend het aan een jongere kracht te moeten overdragen. In zijn plaats is door het bestuur van genoemde bank benoemd de hefer F. van Oijen. E. H. B. O. In de komende winter zal door de docent Dr. Martens wederom een cur sus gegeven worden in E.H.B.O. Zij die daaraan wensen deel te nemen kunnen zich deze week opgeven bij het bestuur. KAMPVUUR. Door de Chr. Verkennersgroep „Jan de Rooij" zal a.s. Zaterdag 6 October des avonds half acht, op een wfeiland van dhr. C. Snoeren in het Loons Hoek je, een kampvuur worden gehouden. RECLASSERINGS-COLLECTE. De collecte voor het Reclasserings- werk welke deze week in onze gemeente zal worden gfehouden, zal door verken ners van de Jan de Rooij-groep worden gehouden. Niemand sture de jongens voorbij, wanneer zij U uw bijdrage vragen voor dit mooie doel. Toen burgemeester Van Hout de ver gadering met gebed opende, was alleen de heer Oremans afwezig. Voor tot bfe- handeling van de agenda werd overge gaan, beédigde de voorzitter het nieuw- benoemde lid de heer Van Helvoirt, waarna hij hem een hartelijk woord van i welkom en felicitatie toesprak. De heer Van Helvoirt dankte daarvoor. Nadat de notulen van de vorige ver gadering waren goedgekeurd, passeerden de ingekomen stukken de revue. Daarbij was o.m. het verslag van de exploitatie van het zwembad over 1951; dife had een batig saldo van een paar gulden opge leverd. De heer Oremans gaf kennis dat hij wegens drukke werkzaamheden be- danktfe als lid van dc raad. De Vlijmen- se Boys vroegen om subsidie: dat zou op voorstel van B. en W. nader worden bezien. Zoals gezegd, boden de voorstellen van B. en W. geen stof tot discussie. Er werd een nieuwe kindertoelagfeverorde- ning vastgesteld en een nieuwe instruc tie voor de ontvanger. De heren Van de Meerendonk, Van den Broek en Wijk- mans werden benoemd in de commissie van onderzoek van de gemeenterekening en de rekening van het Burgerlijk Arm bestuur over 1950, die aangeboden wer den. De commissie van samenwerking der Wit-Gele Kruizen van Vlijmen, Haar steeg en Nieuwkuijk kreeg een subsidie van 950 over het 2de halfjaar 1951 voor de kraamvferzorging. De heer Wijk- mans vroeg nog of het nu ook gegeven kon worden, waarop de voorzitter ant woordde: We zullen trachten het te re aliseren. Aan het bestuur der bijzondere lagére jongensschool te Haarsteeg werd een bedrag van 930 beschikbaar gesteld voor de inrichting van een 6de klaslo kaal en ingevolgfe een schrijven van Ged. Staten werd de verordening inzake de salariëring van ambtenaren op arbeids contract aangevuld. In de commissie Woonruimtewet 1947 werden herbenoemd Mej. Paardekooper en de heren Van den Brofek, Van Oyen, de Bont en M. van Wagenberg. De heer van de Ven vroeg naar de betekenis van de commissife, waarop de voorzit ter antwoordde dat haar taak zeer be perkt was. Zij moest geraadpleegd wor den als het plan bfestond woonruimte te vorderen, maar de verantwoording bleef altijd bij B. en W. Door het bedanken van de heer Span- jers was er een vacature ontstaan in de commissie van bijstand voor het woning bedrijf. Daarin te voorzien had nogal wat voeten in aarde. De heer Samuels en de heer Van Son kregen namfelijk bij de eerste stemming elk 5 stemmen. Bij twee de stemming kreeg de heer Van Son er 7 en de heer Samuels 5, maar de heer van Son nam zijn bfenoeming niet aan, wat hij van te voren al had gedreigd. Daarom was er een derde stemming no dig, waarbij nu de heer Samuels werd gekozen met 7 stemmen. Bij de rondvraag merkte allereerst dc heer Van de Ven op dat een tandheel- kundigfe dienst voor de schoolkinderen zeer nodig was. Hetgeen de voorzitter beaamde. In de commissie van de schoolartsendienst was er al over ge sproken, maar hierbij speelden de finan ciën een rol. Het streven was er op ge richt een dergelijkfe dienst op korte ter mijn te verwerken. De heer Wijkmans vroeg of er, finan- ciëel gezien, kans bestond dat de wo ningbouw vdortging. Hij vroeg of het niet mogelijk was kapitaal los te krijgen bij de ingezetenen, zoals elders gebeurde. De voorzittfer antwoordde dat alle bronnen tevergeefs waren aangeboord. Ook de Bank van Ned. Gemeenten was nog niet zover dat ze geld kon ver schaffen. De ervaringen met obligatie leningen waren elders fechter niet gun stig en de voorzitter geloofde niet iets te zullen krijgen. De heer Samuels pleitte nog voor een lichtpunt aan de Konijnenberg, waaraan de voorzitter ernstige aandacht beloofde te besteden en de heer van Son was blij dat de gemeente het werk dat de polder had laten liggen, opgenomen had. In dit verband klaagde de heer Samuels over de last die een boer ondervond van wa ter uit een poldersloot, maar op het ter rein van de polder mocht de gemfeente niet treden, zei de voorzitter. Dat was het einde van de openbare vergadering en de raad kon in vertrou welijke zitting verder gaan en uw ver slaggever kon naar huis. INENTING. A.s. Donderdag 4 October des namid dags van 3.154 uur bestaat in het ge bouw van de Chr. Volksbond alhier van gemeentewegfe gelegenheid tot het kos teloos inenten of herinenten tegen pok ken. ONGEVAL. De landbouwerszoon H. d. B. alhier had Zaterdagmorgen het ongeluk bij zijn werkzaamheden aan de dorsmachine met een vinger tussen de machine te gera ken, waardoor dit lichaamsdefel zodanig verwond werd dat hij zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen. Overbrenging naar het ziekenhuis te Den Bosch werd noodzakelijk geacht. BIBLIOTHEEK CHR. VOLKSBOND. De bibliotheek van de Chr. Volksbond wordt a.s. Donderdag 4 October weer geopend. Ieder Donderdagavond van 7 tot 8 uur bestaat gelegenheid tot het afhalen en terugbezorgen van boeken. CHR. BOUWARBEIDERS. De afdeling Sprang van de Ned. Chr. Bouwarbeidfersbond hield j.l. Donderdag avond haar eerste vergadering in dit seizoen, onder leiding van haar voorzit ter de heer H. Bogers. Met enige toepas selijke woorden overhandigde de voor zitter aan het lid H. Koenen het gouden C.N.V.-insigne voor 25-jarig lidmaat schap. De districtsbestuurder, de heer Kos, sprak over het Sociaal Fonds in de practijk. Hieruit bleek duidelijk dat voor al in de toekomst dit fonds voor de bouwarbeiders een belangrijke verbete ring van de sociale belangen zal inhou. den. Het was een goed bezochte en ge slaagde vergadering. 50-JAR1GE ECHTVERENIGING. Woensdag 26 Sept. was de in de volksmond algemfeen bekende Schans aan de Winterdijk andermaal in feesttooi, nu ter ere van de echtelieden Adriaan Mouthaan en Johanna van den Boom, die deze dag het voorrecht hadden te midden van hun kinderen en kleinkin deren hun 50 jarige echtvereniging te mogen viferen. Voor en in de woning was een passende versiering aange bracht en van alle woningen in de buurt wapperde de driekleur. Velen kwamen de jubilarissen persoonlijk geluk wensen en verschillende blijken van medeleven in de vorm van bloemen, cadeaux en schriftelijke felicitaties hadden zij in ontvangst te nemen. In de avonduren maakte ondfer grote toeloop van belang stellenden het muziekgezelschap Kunst na Arbeid zijn opwachting. De vice- voorzitter de heer A. H. Kerst, huldigde de gouden echtelieden, waarna de mu zikanten hen een „Lang zullen ze leven" toebliezen. Bij de vfele gelukwensen, die het echtpaar bij deze gelegenheid ont ving, voegen wij gaarne de onze en we hopen, dat het hun gegeven moge zijn nog tal van jaren met en voor elkaar, fe midden hunner kinderen en kleinkin deren te leven en eenmaal de volgende huwelijksmijlpaal, het diamanten huwe lijksfeest te vieren. MOTORSPORT. Onder zeer grote belangstelling tra den 1.1. Zaterdagavond 55 rijders bij het clublokaal van de auto- en motorsport vereniging Marijke, café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart aan voor de laatste rit om het presoonlijk- en club kampioenschap van Noord-Brabant. De- zfe sportrit werd samen met twee zuster verenigingen door Marijke georganiseerd. De finish werd aan de motorclub Moer gestel toegewezen. De „fine fleur" van de Brabantse mo torrijders was aanwezig, ook de hefer Aarden, hoofdbestuurslid van de Kon. Ned. Motorrijdersver. en waarn. van het Topcomité Brabant Competitie was bij de start tegenwoordig. Deze rit heeft naast enkele teleurstel lingen ook een goede, zfeer goede plaats voor Marijke gebracht. De voorzitter der vereniging Dr. N. L. Gferlach, werd met 5 strafpunten le in de klasse automobie len, een prestatie met dit veld van rij ders, welke lang niet mis is, tferwijl Joh. van Wijlen met 18 strafpunten, wanneer de definitieve uitslag vastgesteld zal zijn, hoogstwaarschijnlijk wel bij de eerste tien zal zijn. Eveneens een uitstekende prestatie. Winnaar van het geheel wer den de bfekende betrouwbaarheids- en zesdagenrijders Piet Zoontjes en van den Heuvel, beiden uit Tilburg, ieder met één strafpunt. R1NGVERGADERING. Donderdag 4 October a.s. zal de Ring 's-Grevelduin Capelle van Ned. Herv. Meisjfesverenigingen des avonds half 8 in de consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk aan de Loonsedijk in vergadering bijeenkomen. DE LUCHTVAART. De uitslag van de door de postdui venvereniging De Luchtvaart, gevestigd in café Cové-v. d. Haart, Zondag gfe houden vlucht vanuit Eijsden, luidt als volgt: P. Nieuwenhuizen 1, 7: M. Bax 2, 5: G. Treffers 3: Adr. de Jong 4, 6, 8. lste overduif M. Mesch, 2e H. Treffers. ZATERDAGM1DDAGMARKT. Bij wijze van profef zal te beginnen op Zaterdag 6 October a.s. iedere 14 dagen des Zaterdagsnamiddags vanaf 1 uur Markt worden gehouden. Het gemeentebestuur hoopt, dat deze omzetting van de markt bij het publiek in de smaak zal vallen en zal leiden tot een drukkfer marktbezoek. Door deze om zetting wordt immers aan bezwaren van vele ingezetenen tegemoet gekomen. Voorlopig zullen dus de markten in 1951 des namiddags worden gehouden op Zaterdagen 6 Oct., 20 Oct., 3 Nov., 17 Nov., 1 Dec., 15 Dec. en 29 Dec. ST. THERESIA KERK Plechtig Tridium ter ere van de Kleine H. Theresia. Woensdag 3 October feest van de H. Theresia: om 6.30 uur gel. H. Mis: om 7 uur gezongen H. Mis: om 7.30 uur gel. H. Mis. Woensdagavond om 7.30 uur opening van het Triduum ter ere van de Kleine H. Theresia. Lof met preek. Onder het lof gedurende het triduum worden de gebfeden gedaan voor het ver dienen van de Jubilé-aflaat van het H. Jaar. Donderdag om 6.30 uur, 7 uur en 7.30 uur gelezen H. Missen: 's avonds om 7.30 uur Lof met preek. Vrijdag om 6.30 uur gezongen H. Mis,

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1