woens dag-prijzen VROOM DREESMA1W KAATSHEUVEL L00N-0P-ZAND BERKDIJK Een Leraar Een Leraar m Gevraagd 3.95 8. 9. 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 OCTOBER 1951 3 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 3 OCT. DEN BOSCH TILBURG i m AVONDNIJVERHEIDSSCHOOL voor Waalwijk en Omstreken. voor vak- en decoratief tekenen, materialen en gereedschapsleer aan Schilders. voor de afd. Schoenmaken. SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN Schoudertasje, aardige ruitstof vlot model, Vitrage sprei, extra grote Verpleegstersschort, tweepersoons, maat 75 zware kwaliteit graslinnen, 190 x 210 cm. V. ZEER RUIM MODEL. maten 42 t/m 54 95 Tricot dameshandschoe nen met stikselgarnering, in zwart, groen, grijs, *5 50 bruin en camel Lakenllanel, racnte zware kwaliteit, voor 1 en 2-perJoon» laken», per meter, *550 150 cm. breed per meter 175 cm. breed Beha, prima katoen, mooie pas vorm, in zalm en wit »|30 maten 38-40-42 Am. ongcbl. breikatoen, 1e kw„ nr». 6-8-10-12, QC 100 gram» knot Fournlturenpakje, inhoud: 4 krt. „Mending wool", kaartje wit splijtkatoen, »t. halflinnen band, kaart met 12 yc stuk» blouteknopen Repen melkchocolade, export kwaliteit, 4Q C 3 stuk» voor Tomatenpurée, extra geconcentreerd, QQ c 5 blikje» voor Bruine jongensschoenen m.lederen zool en rubberhak, 29-31 32-35 36-40 95 90 Herenbretels, pr. elastisch band, lederen rol- «I 25 patten m.drukknoop I. Sokhouders, Ac soepel elastiek O V Drinkglazen, kristalhelder glas, zeer sterk, 95' 6 voor Emaille afwasbak, grote maal, wit met blauwe rand, 1e keus, 36 cm. R.K.C. II dacht als we iets doen moeten we het goed doen en ze verdienden hun punten met een 7—2 zege op O.J.C. II. In een doelpuntrijke wedstrijd kon R.K.C. til met 6—5 het 2e van R.W.B. er onder houden. R.K.C. IV ging tevergeefs naar Tilburg want om de een of ande re reden was hun tegenstander W.S.J. II niet opgekomen. Altijd echter nog een beter resultaat dan het 5e der geelblauwen, die met een ro nederlaag in Berkdijk II hun meerdere moesten erkennen. r.W.B.— NIEUWKUIJK 4—3. Na een spannende en enerve rend.: wedstrijd is het R.W.B zy hel dan mei veel moeite, gelukt, van Nieuwkuijk met 4—3 te win- nen Er werd in een hoog tempo ge start en de eerste 5 min. waren reeds sensationeel. Nadat de be zoekers reeds direct na de aftrap een fout in de thuisclub-defensie op de juiste manier met een doel punt hadden afgestraft, was het even later een Nieuwkuijk-verdc- diger die bij een R.W.B.-aanval de hal met de hand speelde, met ais resultaat een penalty, die Jan Schalken benutte en daarmee de stand weer op gelijke voet bracht, 1i Hierna wordt door beide partijen nog feller van leer getrok ken en snel volgen beurtelings de aanvallen elkaar op. Na 18 min. spelen wordt Nieuwkuijk een in directe trap binnen het strafschop gebied van R.W.B. toegewezen, die tactisch in een doelpunt wordt omgezet. 1-2. R.W.B. beant woordt dit met enkele goede en gevaarlijke aanvallen. Uit een daarvan denken wij Meulman ge lijk te zien maken, doch zijn kop bal wordt prima door de doelman van Nieuwkuijk gestopt. yt nun. voor de rust heeft dan eindelijk de rechtsbuiten van de gastheren, Bidden, succes, wanneer hij zijn diagonaal schot in de rechter bo venhoek ziet verdwijnen, 2—-. Na de hervatting zien wij een sterk aanvallend R.W.B., doch het duurde nog ruim tien minuten al vorens Meulman zijn bewakers wist te omspelen en zijn club een 32 voorsprong kon geven. Dit was niet naar genoegen der bezoekers en naarmate de tijd verstreek, kreeg liet spel een for ser karakter, terwijl ook het pu bliek zich in hun aanmoedigingen meermalen ver liet gaan, zodat een en ander het wedstrijdbeeld niet ten goede kwam. Na 33 min. werd bij een Nieuw- kuijk-aanval de bal niet voldoen de weggewerkt, waardoor de Rood-Witte rechtsbinnen een goe de schietkans kreeg, die hij prompt benutte. 33. Fel werd hierna om de leiding gestreden en het was 4 min. voor tijd wederom Meulman die zijn tegenstanders na een duel zijn hielen liet zien en hard inknalde, 43, waarmede het einde kwam van deze wedstrijd. BLADELLABAARDWIJK 32 Twee volle bussen Baardwij- kers togen naar Bladel, in de hoop een spannende partij voetbal te zien. En bedrogen zijn ze niet uit gekomen. I)c spanning begon al met het vinden van de weg. Een keer of drie moest op de smalle wegen gedraaid worden. 1 je match zelf zette goed in. Het was de Juliana-lui bekend dat Bladella een uitstekende voorhoe de heeft. Daarom was de Baard- wylq-achterhioeide, ten koste van de normaal versterkte middenli nie, versterkt. Het spel golfde da nig op en neer. Geen speler kreeg een momiyit rust. Vooral dc Baardwijk-backs hadden het heel druk. De oorzaak hiervan is niet alleen te zoeken in de sterke Bla- della-voorhoede. Het essentiële, n.l. het ophalen der ballen achter en het zuiver doorplaatsen naar de voorhoede, ontbreekt te veel. De gaten die daardoor ook in deze match ontstonden in het midden veld, hebben menige aanval van Bladella mogelijk gemaakt. In de eerste helft nog scoorde Bladella, 10. In de tweede helft maakten zij er 30 van. Heel wat Baarwijkers konden het langs de lijn niet kalm meer aanzien. Zij ijsbeerden heen en weer, maar wat was dat Een wisseling ont stond in dc voorhoede v. Juliana. Fel zetten zij weer op. Keer op keer kwamen zij voor het Bladclsc doel. Weer zo'n gevaarlijke aan val. De sigarenmakers-backs wer den omspeeld. Een schot 31. Dit ene goaltje gaf moed De spanning bleef. EnBaardwijk bleef aanvallen. De lat van Bladel la, die al meerdere malen redde, bracht weer uitkomst. Fikse scho ten scheerden diezelfde lat vaak. Vijf minuten voor het einde een goed voorgeschoten Baardwijk bal, een zuiver schot van de mid- voor, 32. En weer kwamen de Baardwij- kers. Ze bleven komen en op het doel schieten, totdat heel onver wachts het einde kwam. Als wij ooit een spannende wed strijd zagen, dan was het deze wel. Er is zo enthousiast gevoet bald, dat na afloop enkele spelers zelf de stand niet kenden. De een zei 3'1 en de ander 21. Wij hebben in ieder geval van dit (fij ne) spel genoten. Zo zelfs genoten, dat we reeds nu verlangen naar de ontmoeting van Zondag a.s. Dan immers komt Oss in Waal wijk op bezoek bij Juliana. Het zal er weer spannen W.S.C.O.D.C. 0—0. Het was een zeer aantrekkelijke wedstrijd aan de Zuider-Parallel- weg, waarhij dc Waalwijkers zich van hun goede zijde hebben laten zien. De einduitslag was de meest juiste, daar de beide verdedigin gen de baas bleven over de respec tievelijke aanvallers. In de snelle wedstrijd kwam eigenlijk aan beide zijden slechts 'n enkele doelrijpe kans voor. Half in de tweede speelhelft kon van Adelberg, dank zij een meesterlij ke safe, het gevaar keren, terwijl de oude technicus en geroutineer de Brok de snel ontstane kans miste, om via een enkele wending alleen voor de doelwachter te komen. Zonder meer waren de ODC-ploeg en de W.S.C.elf goed. De scheids rechter mocht dan iets te veel van zijn fluit gebruik maken, het spel als zodanig heeft er weinig onder geleden. De W.S.C.-aanval kon haar wer ken slechts zien afstuiten op het grote verdcdigingsbloc, dat de stopperspil vormde en die de snelle Blijlevens volkomen be dwong. Aan de andere zijde speel den v. Meeuwen en Pulles, met vóór hen de heide prima spelende halfs Muskens en Gouwen berg de rustige partij voethal van weleer. Het was een alleszins aangename partij voetbal, waarbij zowel WSC als ODC met opgeheven hoofden naar de kleedkamers konden. Beide ploegen zijn nog ongesla gen. KAATSHEUVEL. R.K T.V.V.D.E.S.K. 0—1. Het was de laatste seconde van de eerste helft dat André Vrinten door een switch op rechts gekomen een kogel op het Tilburgse doel afvuur de die vrij zeker in de veilige han den van doelman Matheysen was terecht gekomen, indien tenminste het hoofd van de Tilburgse links back v. Pelt buiten het spel ge bleven was, want met een prach tige duik gaf hij zijn doelman geen kans en vloog de bal met een zucht in de touwen; 01. En daarbij is het gebleven. Dat klinkt heel on schuldig. Maar dat het daarbij is gebleven dankt DESK aan het sublieme spel van haar achterhoede, de halflinie incluis, die negentig minuten heb ben moeten werken als paarden om hun heiligdom voor doorbraak te behoeden. De DESK-voorhoede gunde hun achterspelers geen minuut rust; on ophoudelijk moesten zij in touw zijn omdat de voorwaartsen deze mid dag een algeheel fiasco vormden. RKTVV dat, van hun kant bekeken, misschien het goede wapen han teerde om de Dessers geen minuut gelegenheid te geven hun spel te ontplooien, deed dit zo afdoende dat hun doelman gerust een bank je had op kunnen zoeken. Dat neemt niet weg dat hun af- braakspel zo af en toe wel eens een tikje van te harde aard was en daal de ongelukjes deze middag toch al erg goedkoop schenen te zijn. kon DËSK, behalve met de twee pun ten, ook met een gehavend elftal naar huis. Minstens zes Dessers hebben het in Tilburg aan den lijve ondervonden welke risico's er aan het voetballen verbonden zijn. Mogelijk dat de ongelukjes in 't begin van de wedstrijd de DESK- voorwaartsen reeds tot voorzichtig heid aanspoorden. Maar het bleef niet bij voorzichtigheid: de fut was er totaal uit, er zat geen spirit in. Alle ballen uit de wanhopig ver dedigende achterhoede waren tel kens een dankbare prooi voor de stoere RKTVV-backs, omdat ze tijd en gelegenheid kregen de zaak te klaren. Geen wonder dat onophou delijk het Tilburgse quintet op het heiligdom van De Nijs afstormde, in de stille hoop toch wel eens één keer succes te boeken, maar steeds weer opnieuw werden ze zonder pardon teruggewezen of ontbrak 't aan het nodige schot. Want zeker hebben de Tilburgers kansen ge had om minstens de schaal in even wicht te brengen, om maar niet te spreken van de overwinning en de punten op de Dongenseweg te hou den. Hun doorlopende meerderheid gaf hun hiertoe het recht, maar de Geel-Blauwe achterhoede trok zich van dat recht niets aan. Met hun aanvoerder stopperspil Jo v. d. Ven aan het hoofd, vochten zij als leeu wen, totdat ook tegen het einde deze prachtspeler op het slagveld sneuvelde. De RKTVV-aanvoerder v. d. Dries, blijkbaar zin het tegen- punt te forceren, bombardeerde met zijn zware body de liggende DESK-aanvoerder, met een schou derblessure tot gevolg. Met verbe ten, van pijn trekkend gezicht, diende de lam geslagen stopper v. d. Ven zijn diensttijd uit, nu nog meer met de vaste wil bezield de overwinning mee naar Kaatsheuvel te nemen. Een proficiat aan zijn adres is hier op zijn plaats, want hij heeft het klaar gespeeld, prachtig I bijgestaan door Wagemakers, H. v. Es, v. Boxtel, Pijnenburg en De Nijs incluis, om negentig minuten lang te vechten tegen de bierkaai, te weten de steeds aangolvende RK- TVV-aanvallen. Dessers, na deze moeizame en voor de voorhoede teleurstellende wedstrijd heb je de vierde overwin ning in successie binnen, met het gevolg dat je met acht punten aan het hoofd van de afdeling mar cheert. Tracht je daar zo lang mogelijk te handhaven, maar met medewer king van alle spelers, want anders zal het een onbegonnen werk zijn. Voorhoede, Zondag a.s. heb je de gelegenheid revanche te nemen in eigen huis. We dienen nog te vermelden dat de heer Vos te veel de fluit han teerde en dat Kaatsheuvel door honderden supporters vertegen woordigd was. Dus daar lag het ook niet aan. Zondag allemaal het beste been tje voor! ;illen uw stukje over schoolvoetbal gaarne opnemen, als U de redactie even naam en adres opgeeft. RED. OFFICIËLE OPENING DER MUZIEKN1S. GOUDEN KLOOSTERFEEST. Zaterdag was het de dag, dat de Eerw. Zuster Hubfertina in klooster Bethlehem alhier haar gouden klooster- feest vierde. Zoals we reeds meldden bracht zij van deze halve eeuw eferst van 1903 tot 1914 en daarna van 1931 tot heden in Kaatsheuvel door. Tot voor vier jaren terug is zij verbonden geweest aan het onderwijs, zodat Zuster Huber- dien geheel Kaatsheuvel en ook geheel Kaatsheuvel zuster Huberdien kent. Za terdag is dat gebleken op een wijze, die overduidelijk sprak. De bewijzen van be langstelling, die het gouden zusterke mocht ontvangen waren overstelpend groot. Bloemstukken, taarten, gebak, fruit enz. enz. met vele telegrammen en andere felicitatiebewijzen stroomden de gehele dag binnen. Het feest werd vfer- der geheel binnenshuis gehouden, waar de gemeenschap reeds groot genoeg is om de dag vol te maken. Na een vroegmis waarna ontbijt, be gon de plechtige huldiging van de ju- bilaresse om kwart over negen, toen zich de stoet vormde om de gekroonde zuster naar de kloosterkapel te begelei den, waar de Hoogeerw. heer Deken A. J. v. d. Brekfel, geassisteerd door de ka pelaans Strijbosch en Janssen een so lemnele H. Mis opdroegen. Vooraf sprak de Hoogeerw. Deken de Jubilaresse toe, op zijn gemoedelijke hartelijke wijze. Hij weet wat het is met een gouden feest ge huldigd te worden. Hij liet de werkza me, steeds ijverige zuster ruimschoots de len in de genoegens, die de viering van een gouden jubilem met zich brengt. Na de plechtige H. Mis verenigden zich de heren geestelijken aan een kof fiemaal, waarna het feest in het kloos ter aanving. Was zuster Hubertina al verbaasd dat het zusterkoor in de kapel, zonder haar leiding een geheel nieuwe mis uitvoerde, in het klooster moest zij ondervinden, dat er onder haar mede religieuzen ook v/aren, die in het arran geren van een feest voor haar niet be hoefden onder te doen. Het programma, waarin de levensloop van de jubilaresse geheel verwerkt was, was zo groot, dat Zondag nog met het feest vervolgd moest worden om alles te laten horen, wat de feestelinge bereid was. Alle bewoners van het pension en het gasthuis waren geheel in de viering be trokken en waren overgelukkig en dank baar voor de wijze, waarop zij deel mochten uitmaken van het gouden feest. Wij sluiten onze wensen bij de vele, die Zuster Hubertina bereikten, in en hopen, dat haar nog de tijd gegeven mogen worden, om in Kaatsheuvel ook haar diamanten kloosterfeest te herden- ken. TOT HEDEN SPOORLOOS VERDWENEN. Maandag j.l. verliet de 15-jarige doch ter van M. alhier de ouderlijke woning per rijwiel om een boodschap te doen om ongeveer half vijf na de middag. Toen zij in de avond nog niet was te ruggekeerd deed haar vader hiervan aangifte bij de politie, waarbij al ras bleek, dat ook de 25-jarige Zw„ waar mede het meisje omgang had, verdwenen was. Op Dinsdag werd aangifte gedaan bij de Rijkspolitie te Orunen van het vinden van een rijwiel aan het Afwate ringskanaal, dat daar reeds Maandag ge zien was. Vermoedens, omtrent verdrin king, gaven aanleiding in het kanaal te dreggen, echter zonder enig resultaat. Rondspeuring in de wijde omtrek gaf evenmin enige opheldering. Het meisje blijkt een voorraad boterhammen te heb ben medegenomen en tevens een paar kousen, terwijl bij het rijwiel een brief, een afscheid inhoudend, was gedepo neerd, zodat het vermoeden, dat het tweetal gevlucht is, niet zonder grond mag worden geacht. Intussen zit ten de beide radeloze ouders angstig op de terugkomst van hun kind te wachten. DE PROPYLEEN IN DE GILDENBOND. De Propyleen, de gerenommeerde to neelclub van de K.A.B. uit Tilburg trad Zondagavond voor een geheel uitver kochte zaal in de Gildenbond alhier op, terwijl de heer Vriens in de pauze een spreekbeurt vervulde. In ons volgend nummer hieromtrent een uitvoerig ver slag. DE K.A.J.-REVUE. Kent U nog „Onze Jantjes" van en kele jaren geleden met hun revue: In volle zee? Welnu, ze komen terug en wel op de 2de Kerstdag a.s. met hun groots opgezette vevue „Alle Hens aan Dek!" K. A. J. De in feeststijl gebrachte K.A.J. zaal was goed bezet. Om goed 8 uur opende de voorzitter de bijeenkomst met gebed en de K.A.J. groet. De eerste spreker van de avond, de heer Schoormans, noemde het een verheugend teit om de gelegenheid geboden te krijgen de ar beidersjeugd voor te lichten over de vak organisatie. Hij deed een dringend be roep op de jongens zich te organiseren. Ook de jonge arbeider heeft de verplich ting om gezamenlijk te werken in de or ganisatie en daar zijn belangen te ver dedigen. Hij drong er op aan de gegeven ontwikkelingscursussen te volgen. INa de spreekbeurt van dhr. Schoor mans zette de voorzitter het winterpro- gramma uiteen. Als eerste punt komt de ontspanning op de groepen, waarna de finale op de maandvergadering gespeeld wordt. Verder zullen er spaargelegen- heden per groep worden gevormd met groepsleider en algemene leider. Christus Koningfeest zal gevierd worden op 28 October. De St. Nicolaasviering zal ook intensief in handen worden genomen en op 2 December voor de kinderen en op 4 December voor de K.A.J.-leden ge vierd worden. Op de 2de Kerstdag zal een gezamenlijke Kerstviering gehouden worden met de ouders en de eerste op voering van de revue. De Vakpraatjes zullen per groep ge houden worden. De heer Stokkermans hield daarna nog een bespreking over de eensgezindheid van de arbeidersjeugd op de fabrieken. Wij moeten samenwerken op de fabrieken, aldus spreker, en ver trouwen weten te wekken in de werkge ver. Tot slot werd mededeling gedaan, dat de kadercursussen van de K.A.B. worden gegeven op 4, 11, 18 en 25 Oc tober, om 7.30 uur n.m.; op 13 en 14 October districtsweekend. Op Zaterdag worden de ontspanningsavonden gehou den met 10 ct. contributie. De Wij Jon gerenavond is voor October bepaald op 11 October. Na de rondvraag werd met de Chr. groet gesloten. K.A.J^AGENDA. Maandag 7.30 u. n.m. groep. 9 u. n.m. Vormings-avond Dinsdag 8 u. n.m. Pioniersgroep. Woensdag 7.30 u. n.m. Ontspanning, repetitie revue en sportgroep. Donderdag 7.30 uur n.m. Groep. Zondag 11.45 uur v.m. Studiekring. AGENDA. Maandag 8 uur n.m. repetitie Harm. Apollo. Dinsdag 7.30 uur n.m. repetitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan in de school. ^?oensdag 8 u. n.m. Rep. Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 uur n.m. Apollo Theater: De Zoon der Apachen", toegang 14 j. Donderdag 7.30 u. n.m. repetitie Da meskoor Bel Canto. 8.30 uur n.m. repetitie Gemengd koor Bel Canto. Begunstigd door heerlijk najaarsweer had Zaterdagnamiddag alhier de plech tige opening en ingebruikneming plaats van de nieuwe muzieknis op het pleintje alhier. Een stoet bestaande uit de plaat selijke harmonieën, de fanfare uit St. Jo- achimsmoer, de Loonse Zangverenigin gen en verder de plaatselijke gilden, stel den zich tegen 3 uur op in de Gerlachus- straat en marcheerde naar bedoelde plaats, alwaar de voorzitter van Loon- op Zands Belang, dokter Smals, te 3 uur, de muzieknis betrad. Deze dag, zo begon spreker zijn speech, is voor Loonopzand een dag van zeer grote culturele betekenis. Reeds lang voor de oorlog had Loon enige tijd een kiosk, doch het ding was reeds oud, bovendien van hout en totaal Versleten, zodat ze met een verwaarloosde omge ving niet tot sieraad van het centrum van 't dorp strekte. Door de activiteit van Loonopzands Belang was reeds een aanzienlijk bedrag aan geld bijeenge bracht, doch dc oorlog wierp roet in het eten. Spoedig na de oorlog maakte het stichten van een muziektent het onder werp uit der gesprekken op verschillen de vergaderingen. Door de enorme stei- ging der kosten echter was dit ten enenmale onmogelijk en werd gedacht aan eventuele medewerking door de gemeen te. Burgemeester van der Heijden meen de, dat waar zó het particulier initiatief voorging, de gemeente niet mocht ach terblijven en dat wanneer Loons Belang de aanwezige fondsen zou beschikbaar stellen, de Raad zich niet onbetuigd zou laten. Men heeft poolshoogte genomen op verscheiden plaatsen, onder andere te Alkmaar, waar een soortgelijk gebouw staat. Onze kioek is mooier, zegt spr.. Vele waren de moeilijkheden die moes ten worden overwonnen, vooral de ver zorging van het grondwerk vorderde meer tijd dan men verwacht had. Spreker bracht vervolgens dank aan allen die aan de totstandkoming van dit alles hebben medegewerkt, vooreerst aan ir. Scheigman uit Den Bosch, die de acoustiek verzorgde, aan de heren van Leest, die op advies van Philips uit Eindhoven zorg droegen voor de ver lichting en niet minder aan de heren Grootels, die het bouwwerk uitvoerden. Een speciaal woord van dank bracht spreker ook aan de heer Hopmann de gemeentearchitect, die pleintje en omge ving een werkelijk fraai aanzien gaf. Dan overhandigde de voorzitter aan de Bur gemeester een chequé, vertegenwoordi gende het door Loons Belang bijeenge brachte bedrag als grondkapitaal. Burgemeester v. d. Heijden ziet in het aanzienlijke bedrag een stuk „goodwill van de Loonse bevolking. Loon is een dergelijke muzieknis waardig. De faam der Loonse kunst reikt tot ver over onze landsgrenzen. De Burgemeester hoopt dat dit gebouw door de gezelschappen druk zal worden gebruikt tot beoefening der schone muziekkunst en de jongeren tot aanleren ervan. Verder verwacht spreker dat er een goed gehruik zal worden gemaakt van dit bezit en dat de jeugd het niet zal beschouwen als een speelplaats. Na al len te hebben gedankt voor de mede werking eindigde de Burgemeester zijn rede. De heer J. D. E. v. d. Heuvel sprak vervolgens als voorzitter der oudste plaatselijke harmonie. Spreker rekent het zich tot een eer als zodanig hier een kort woord te mogen zeggen. Naast Loonop zands Belang brengt spreker dank aan Burgemeester en Raad der gemeente voor hun loyale medewerking. Mogelijk, zegt spreker, is wat de fundering van 't ge bouw gekost heeft, het deel dat het par ticulier initiatief hier heeft bijeen ge bracht. Wanneer dat zo is dan hoopt hij dat deze fundering hecht zal blijken. Het gebouw, dat men zou kunnen noe men, deze muziektempel, die al verge leken is met dien van Alkmaar (hij is werkelijk mooier), zou werkelijk passen in een der grote parken van de hoofd stad en zou zelfs in New York geen slecht figuur slaan. De gemeente ver hoogde nog pas de subsidies voor de muziekgezelschappen. Laat dit gebouw er alle ingezetenen aan herinneren, dat zij tegenover hun muziekgezelschappen een plicht te vervullen hebben en toch minstens de kunst moesten stimuleren door hun donateurschap. Als eerste der musicerende verenigin gen trad op de Koninklijke harmonie Sophia's Vereniging, die achtereenvol gens ten gehore bracht: K.M.K. Mars, de ouverture Le Roy D Ys, Sabre Danse, Ouverture Egmont en Parade Mars. Dan trad op Loonopzand s Gemengd koor met Jesu Rex Admirabilis van Pa- lestrina, Koor uit Regoletto van Verdi, Koor uit Der "Vogelhandier van Zeiler en Kerkkoor uit Cavaleria Rusticana van Mascagni. De Fanfare St. Joachim uit St. Joa- chimsmoer bracht ten gehore: Recruten- mars. Glory and Victory, Lentes Ou verture, Vredesmars. De Liedertafel Echo der Duinen kwam met: Coral 12 en Coral 46, beide van Bach, Slavenkoor uit Nabucco van Ver di, Koor met soli uit Die Schopfung van Haydn. Het concert werd besloten met een concert door de Kon. Erk. Harmonie Concordia, met: Gammatique, Mars, Symphonia, Ouverture Oberon, Les Erinyes en Washington Grays, Mars. De feestelijke opening werd bezocht door een geweldige ntenigte volk uit vele omliggende plaatsen. „Oe, toch". De feestelijkheden bij gelegen heid van het zilveren jubileum van de komst der Eerw. Fraters te Loon op Zand, dat op j.l. Zondag gevierd werd, werden dezer dagen besloton met de opvoering van een jeugdrevue, welke met onderbre king op Zaterdag, deze week ver toond wordt en waarvan Donderdag avond de primeur te zien was in de ruime zaal van ons ruim parochie huis, waarvan de grote zaal tot in de uiterste hoeken gevuld was met toschouwers. „Oe, toch" werd op gevoerd door de leerlingen van de St. Emiliusschool, onder regie van de Eerw. Frater Bertholdus, terwijl de leiding der repetities van ,,'t Hermenieke" in handen was van de heer J. v. d. Nieuwenhuizen. De eerste uitvoering werd aange boden aan de ouders der leerlingen, het onderwijzend personeel der scholen zowel van jongens als meis jes en verdere genodigden, terwijl mede aanwezig was de Zeereerw. Heer Pastoor Schoenmakers, die na een rustkuur van enige weken weer in zoverre hersteld is dat hij zijn ambtsbezigheden weer hervat heeft. Een 13-tal episoden uit de ge schiedenis van Loon van de laatste 100 jaren werden voor het voetlicht gebracht, waarbij vooral in de smaak vielen: ,,De heks" (welke heerlijkheid had vroeger geen heks?), „Het schoenmakerke", de blijde inkomste der Fraters, onder Pastoor Muré „Kerkenakker", „Ka- putt Schieszen oe toch", een episo de uit de bevrijdingsdagen. Verder .,'t Weghaolen van 't Raodhuis" met Peer en Kees uit de Kets, en Kee, Trijn Snuf uit Loon, de wethouder, met de luitenant Vogeld die de Staat van Beleg hier kwam afkon digen, boeren, schoenmakers, sol daten en nog veul meer volk. Ver der nog veel Loonse actualiteiten. Het spel was uiterst goed ver zorgd en had ieders bewondering. Ook ,,'t hermenieke" maakte uit stekend goede muziek. Er is onbe daarlijk gelachen. GEVONDEN EN VERLOREN. Gexonden rozenkrans; zilveren kinderarnibandje; kindertasjt; jachthond; regenjas; mast van zeiljacht; broche; een paar da- meshandschoencn; pakje met ge sneden leer; rugpand van gebreid truitje; 2 gekookte hammen; 1 kindei tasje; zilveren armband; lichtgrijze slipover. Verloren regenjas; portcmon- naic met inhoud; meisjesfiets; overjasje; ceintuur; doublé arm band; jongensregenjas domespor- temonnaie inct inhoud; hondje; gouden armband; een paar dames schoenen maat 39H; glacé dames- handschoen; kanarievogel; bruin jongensjansje met rits. CORRESPONDENTIE. Een inwoner van Berkdijk. Wij Sollicitatie* vóór Vrijdag 5 October te zenden aan Directeur van de School, Engelsestraat 1, Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3