Burgemeester Lambooy gaat Waalwijk verlaten Waalwijkse en Langsiraatse Courant DAAD EN DADERS - Hei afscheid van de Nijverheidsschool. Hartelijke woorden over en weer. MAANDAG 1 OCTOBER 1951 Uitgever W'aalwijksche Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO VAN HEI ZUIDEN 74e JAARGANG No. 19 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878 Bureaux GROTESTRAAT 205, SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" Op 4 October a.s. wordt de Nationale Reclasseringsdag gehou den. Het doel daarvan is niet alleen materiële steun te vragen voor het werk der reclassering, maar in de allereerste plaats dit werk dat meest in het verborgene geschiedt, te brengen in het zoeklicht der belangstelling van het Nederlandse volk. De grote, zware gevangenisdeur gaat open en weer dicht. En in het vroege morgenuur staat daar bui ten, op het trottoir, een man, een vrouw, die vele jaren lang alle con tact met de maatschappij verloren had, soms met een paar honderd gulden „uitgaanskas" in de zak. Wanneer zo'n man, wanneer zon vrouw in die vreemd geworden we reld zelf de weg moet zoeken, waar komen ze dan terecht en hoe spoe dig zal die grote deur zich weer voor hen ontsluiten? Maar naast die deur wacht een andere man, een andere vrouw. De zo even ontslagen gevangene be hoeft niet alléén de lange, de moei lijke weg terug te gaan. VERSCHEIDENHEID EN SAMENWERKING. „De Reclassering" dat is zo'n al- gemeen begrip. Maar het zijn vele en velerlei organisaties, die onder dat hoofd tezamen gebracht zijn en samenwerken, in verschillende sec toren van het veldtochtsgebied. Het werk der reclassering vangt meestal aan met het voorlichtings rapport. De politie maakt een pro ces-verbaal op. Daarin vindt de rechter alle bijzonderheden om trent de daad. Maar daarnaast dient de Reclassering een voorlichtings rapport in. En dat vertelt de rechter een en ander over de dader, zijn milieu, zijn afkomst, zijn goede en slechte eigenschappen, zijn moei lijkheden en zijn mogelijkheden. Voorheen plachten die rapporten wel eens het karakter te dragen van een „pleidooi" en trachtten ze „de lichtkant van de zaak" te laten zien. Ook in dit opzicht heeft men door ervaring geleerd. Volkomen objectiviteit beheerst de toon van deze rapporten, waarvan er jaar lijks zo'n tienduizend worden uit gebracht. Dit rapport kan bijdragen tot een geheel of gedeeltelijk voorwaarde lijke veroordeling, tot voorwaarde lijke vrijlating of ter beschikking stelling. En opnieuw is het de Re classering die in 't geweer komt. Want de man of de vrouw die on der bepaalde voorwaarden opnieuw de maatschappij ingaat, moet onder toezicht staan. Niet van een politie agent, maar van een helper, een vriend die hem begrijpt, die hem bijstaat, die ook waarschuwt wan neer het mis gaat en dan het on heilspellende blauwe rapportje stuurt DE TOEZICHTHOUDER. Die toezichthouders die geen ambtenaren zijn, maar particulieren uit alle lagen en kringen der bevol king, hebben een zéér belangrijk aandeel in het reclasseringswerk. Zonder te schoolmeesteren of hun neus te steken in zaken die hun niet aangaan, moeten ze toch het oog houden op de gedragingen van hun „patiënt", dienen ze er op te letten of hij de voorwaarden waar op hij in vrijheid is gesteld (b.v. geen bezoeken aan café's), nakomt. Maar de toezichthouder zal ook wel eens een goed woordje moeten gaan doen bij een patroon, zal ook wel eens dienen te bemiddelen bij moei lijkheden. Wie een vonnis achter de rug heeft, vindt zijn weg door het leven helaas maar al te vaak met obstakels bezaaid en menigmaal kan de toezichthouder een handje helpen met die obstakels te over winnen. Hoe dichter hij staat bij de persoon die hij tot steun moet zijn, hoe beter dat is. Men zoekt de toezichthouders dan ook niet slechts onder intellectuelen, °ndfr de „mensen met witte boordjes", maai' ook onder de haven- en landarbei ders, onder de fabrieksbazen en meesterknechts, onder allen die verantwoordelijkheid durven dra gen en toch vertrouwd zijn met de sfeer waarin de te reclasseren per soon gewend is te leven. IN DE CEL. Belangrijk werk verrichten de mensen van de reclassering ook door celbezoek. Vaak hebben ze daarbij weerstanden te overwin nen, maar nog veel vaker bemer ken ze, en vooral in de Huizen van Bewaring, waar de gedetineerden de behandeling van hun zaak at- wachten, hoe daar in die mensen de vragen, de zorgen, de bekom mernissen zich verdringen. W ie be taalt nu de huur? Hoe komt mijn vrouw aan de kost? Blijft ze me trouw? Hoe gaat het met de kin deren? Tussen de gedetineerde en het leven daarbuiten is de grauwe gevangenismuur. En in die periode vindt de celbezoeker vaak de weg door die barricade van wantrouwen en verbittering heen. Dit zijn slechts enkele kanten van het moeizame, maar o zo be langrijke reclasseringswerk. Het wordt gesteund door vele particu liere bijdragen, het wordt gesub sidieerd door de Overheid en het behoeft ook verder nog veel mate riële steun. Maar meer nog behoeft het begrip en zo mogelijk mede werking van de brede massa van ons volk, die zich zo weinig bekom mert om het lot der „bajesklanten mensen zoals zij, die toch weer te rug moeten in de maatschappij- Het is de reclassering die hier het werk van de barmhartige Samari taan verricht door een daad van practische naastenliefde. Hen buitengewoon hartelijk afscheid iuaaru.it nog eens te meer bleek, welk een buitengewoon magistraat de gemeente verliest wel „God zegene Waalwijk", zichtbaar ontroerd zei het Burgemees ter Mr. R. J. J. Lambooy aan het einde van zijn toespraak in de speciale af scheidsvergadering Vrijdagavond. En toen zei hij voor liet laatst, als burgemeester van Waalwijk, het gebed, waarin men na iedere vergadering de welvaart van de gemeente aan God aanbeveelt. Wat de gemeente Waalwijk in de persoon van de scheidende burgemeester verliest, is moeilijk te zeggen; meerdere malen hebben verschillende personen de laatste dagen getracht dit on der woorden te brengen; zij ervoeren echter de ontoereikend heid van het woord, waar het betreft de verdiensten van zo een bekwaam magistraat te schilderen, omdat hun aantal en verscheidenheid, omdat de eigenschappen van Mr. Lambooy als burgemeester en als persoon, voor een gemeente van onschat bare en niet te verwoorden waarde zijn. EEN INDRUKWEKKENDE OPSOMMING VAN VEEL BELANGRIJK WERK. Toen burgemeester Lambooy, vergezeld van zijn echtgenote en twee dochters de raadzaal binnen kwam, waren daar reeds aanwezig de voltallige gemeenteraad, de hoofden van dienst der gemeente: dr. Bos, Inspecteur Hoog Antink, de heer Kobbe, de heer Van Vliet, de heer Bakkers en de heer Thijssen, de gemeente-arts dr. Kolster, de schoolarts dr. Hordijk, de dieren arts de heer Sprierings, het hoofd van de Openbare Lagere School, de heer v. d. Heyden, terwijl op de pu blieke tribune hadden plaats geno men het voltallige gemeente-per soneel en vele andere belangstel lenden. Wethouder Smolders opende de rij van sprekers. Niemand had bij de installatieplechtigheid op 9 Juli 1946 durven denken dat reeds ruim vijf jaren later burgemeester Lam booy de gemeente weer zou verla ten. Nu stond men plots weer voor een andere speciale vergadering. Thans kon men openlijk de burge meester hartelijk en oprecht geluk wensen met zijn benoeming, en ook Mevr. Lambooy en de verdere fa milie. Wethouder Smolders richtte dan de schijnwerper op het vele belang rijke werk dat burgemeester Lam booy in Waalwijk had tot stand ge bracht. Toen hij in Waalwijk kwam wa ren er 36 noodwoningen en 16 wo ningwetwoningen gereed; nu hij Waalwijk ging verlaten waren er in totaal 319 klaar, ondanks het feit dat de gemeentelijke woningbouw reeds meer dan een jaar stil lag. Wethouder Smolders wees voorts op de nieuwe straten die waren aangelegd, op het Vredesplein, op het Wandelpark en de daaraan grenzende plantsoenen, op de bloe men en planten die overal ver schenen waren, op de wegen die alle in.prima staat verkeerden, op de grote 3% km. lange weg van ter der Kamer van Koophandel, Kruisverenigingen, Middenstands-, Arbeiders- en Boeren-vereniging, Oranje-vereniging enz. enz. 't Was een indrukwekkende af- scheids-hulde. AFSCHEID VAN POLITIE EN BRANDWEER. Na de ingezetenen was het de beurt aan de politie en de brand weer afscheid te nemen van hun scheidende commandant. Namens de politie werd 't woord gevoerd door de heer Inspecteur Hoog Antink, die uitdrukking gaf aan een gevoel van spijt om dit af scheid. Veel was er onder het be wind van de burgemeester in het korps veranderd en verbeterd; daarvoor betuigde hij zijn dank. Hij roemde hem ook om zijn gaven van hart en ziel, die op verschillende manieren tot uiting kwamen. „In alle opzichten was U een voorbeeld, dat in aantal arbeidsuren niet te benaderen was. In het Hengelose gemeente-wapen staan o.m. enkele bijenkorven met aanzwermende bijen. De vergelijking is misschien wat simpel, maar U is even onver moeibaar en even vol arbeidslust" In samenwerking met de brand weer zou men de burgemeester graag een souvenir aanbieden, wel ke aanbieding hij graag aan de heer Kobbe overliet. De heer Kobbe, als inspecteur van de brandweer, dankte de bur gemeester voor de wijze waarop hij voor het Brandweerkorps had ge zorgd. Onder zijn bewind was er een moderne, complete motorspuit aangeschaft met een zeer modern lichtaggregaat, er was een nieuwe garage gekomen, nieuwe uniformen en een nieuwe brandwek-installa- tie. Hiervoor dankte hij hem har- H|H tel ijk en omdat de brandweer en Er waren in zijn ambsperiode 300 I ^e politie niet aan konden zien dat vergaderingen van B. en W. ge- I burgemeester met zo'n oud ve- weest en steeds was de verhouding hikel van een fiets in Hengelo aan erg prettig en de samenwerking zou komen, bood hij hem namens eensgezind; daarvoor dankte hij de politie en brandweer een prachtige wethouders zeer hartelijk. I nieuwe fiets aan en voor Mevrouw Er waren 63 raadsvergaderingen Lambooy waren er wederom fraaie Aldus de secretaris, die ook Mevr. Lambooy in zijn dankwoord betrok voor de hulp en de steun die zij haar man had verleend, en hij hul digde haar met een fraai bouquet rozen. De Burgemeester „IK HEB HIER MET GROOT GENOEGEN GELEEFD EN GEWERKT". De burgemeester zei, bij zijn in stallatie ook niet gedacht te heb ben dat hij Waalwijk op 28 Sept. 1951 reeds zou verlaten, nog voor er gelegenheid was hem te herbe noemen. Natuurlijk ben ik verheugd met deze benoeming, zei de burge meester, het is een uitverkiezing; maar dit wil absoluut niet zeggen dat het scheiden nu zo verschrik- i kelijk gemakkelijk is. Ik heb met groot genoegen hier geleefd en ge werkt. Ik heb de wind in de zeilen gehad, de tijdsomstandigheden wa ren zeer gunstig, er was de begrij pelijke drang om mee te doen in de zin van herbouwend Nederland Dan roemde de burgemeester de medewerking van de wethouders, van de raad, van de secretaris, van de directeuren van de bedrijven, van de administratie, van 't politie korps en de brandweer en vooral ook van de bevolking. Het beroep op de bevolking, aldus de burge meester, dat ik meermalen heb moeten doen, is niet beschaamd ge worden. Heel bijzonder dacht hij ook aan de industrie die hij had kunnen, helpen, maar die toch het klimaat had gebracht waarin iedere hulp een genoegen werd. Ook de geeste lijke autoriteiten en het onderwij zend personeel was hij bijzonder erkentelijk. Besoijensestraat naar Baardwijkse- straat, op de overschakeling van 't gasproductiebedrijf op de Staats mijnen, op de nieuwe Brandweer kazerne, op de nieuwe industrie, met name de Zwitserse Instrumen tenfabriek, op het gemeentelijk Badhuis en de Industriehal die in het laatste stadium van voltooiing waren, en op de vernieuwingen in het onderwijs. Kortom, ontzaggelijk veel was bereikt en tot stand gebracht. Er heerste 'steeds een eensgezinde sa menwerking in het bestuurscollege, hiervoor dankte wethouder Smol ders de burgemeester en ook voor de enorme arbeid die hij had ver richt. Namens de raad en het gehele gemeente-personeel bood hij de burgemeester een prachtige gouden polshorloge als souvenir aan. En hij besloot zijn toespraak: Ik spreek de wens uit dat het U en Uw gezin met Gods zegen wel moge gaan en dat er Hengelo wel bij moge varen U als burgemeester te hebben. De heer Meys: „WIJ GAAN ER TROTS OP U TE HEBBEN MOGEN STEUNEN". Als voorzitter van de grootste fractie in de raad, nam hierna de heer Meys het woord. Namens de leden van de raad verklaarde hij, dat zij het zeer jammer vonden dat de burgemeester Waalwijk ging verlaten. Wij gaan er trots op, zei de heer Meys, U te hebben mogen steunen en wij dragen hiervoor gaarne de verantwoording. De heer Meys wees eveneens op de prettige, eensgezinde vergade ringen. Gaarne hadden zij gezien dat de ambtsperiode van de burge meester van langere duur zou zijn geweest. Zij mochten echter niet egoïstisch zijn en daarom waren zij blij met deze benoeming en wens ten zij de scheidende burgemeester en zijn gezin en ook de gemeente Hengelo van harte geluk. Hij wens te tenslotte dat burgemeester Lam booy in Hengelo een even vrucht- geweest. De burgemeester zei: ,,'t Is mis schien een beetje kinderlijk, maar ik ben er trots op dat er in die 68 vergaderingen maar 3 keer is ge stemd, omdat U meewerkte. Vaak heb ik ervaren dat U anders over een bepaald onderwerp dacht, maar op voortreffelijke wijze hebt gij 't belang van de gemeente op de voor grond gesteld. U hebt het leiden prettig gemaakt; wij hebben met z'n allen veel gewerkt voor de ge meenschap. De secretaris, die hij een man noemde van uitzonderlijke kwali teit en enorme werkkracht, die uit stekend met een burgemeester wist rozen. Met de wens „Het allerbeste in het Twentse" beëindigde de heer Kobbe zijn speech. TROTS OP BRANDWEER EN POLITIE. Met een „inderdaad, ik had hard een nieuwe fiets nodig" aanvaard de burgemeester Lambooy 't mooie geschenk. Graag zeide hij terug te denken aan beide korpsen. Sprekend over de politie, zei hij verwonderd te zijn dat Waalwijk in zijn aanleg zo met rust gelaten wordt, men had begrepen dat het te gek was iets moois te vernielen. om te gaan was hij bijzonder er- dankte voor de wijze waarop de kentelijk. Veel hebben we met zn v,;OVQnri mPPWprkte. Ik heb tweeën bereikt en voorbereid, zei hij. En hij bedankte hem voor de wij- j ze waarop hij de administratie had bare en prettige ambtsperiode zou doormaken als hier het geval was geweest. De Secretaris: „GIJ HEBT DE NAAM VAN DE GEMEENTE MEER KLANK, GLANS en INHOUD GEGEVEN" Namens het gemeente-personeel sprak hierna de secretaris, de heer v. Mierlo. De secretaris herinnerde er aan hoe hij, in de installatie vergadering er op gewezen had dat hij de toekomst met vertrouwen te gemoet zag en dat de vooropleiding en ervaring van de nieuwe burge meester hem de zekerheid hiervoor gaven. Dat men in zijn verwachtin gen niet beschaamd was geworden, bleek wel uit de summiere, maar indrukwekkende opsomming die wethouder Smolders heeft gegeven. De secretaris vervolgde: Gij hebt, handig gebruik makende van de al gemeen gunstige financiële om standigheden waarin de gemeente in de afgelopen jaren verkeerde, voor onze gemeente er uit gehaald wat er uit te halen was. Gij hebt het. centrale karakter van onze plaats, met haar vooruitstrevende en nijvere werkers op allerlei ge bied, nog meer dan voorheen naar voren doen komen en weten te ac centueren. Gij hebt, met behulp van de wethouders en de raad. ge maakt, dat onze gemeente niet al leen in betekenis en omvang als industrieplaats is toegenomen, maar er tevens mede zorg voor weten te dragen dat zij ook als woonge- meente veel aantrekkelijker is ge worden. Kortom, gij hebt onze dier bare gemeente mede op een hoger niveau weten te brengen en de naam van Waalwijk ook buiten de landsgrenzen meer klank, glans en inhoud weten te geven. Ook als mens hebt gij steeds ge had en zult gij blijven houden ons aller sympathie en hoogachting, want wij hebben U leren kennen als een ambitieus en hoogstaand gezagsdrager, als een rechtvaardig en humaan chef. geleid. „Als je niet beschikt over zeer goed personeel, bereik je niets" zei burgemeester Lambooy; hier is veel bereikt omdat U, directeuren van bedrijven, U op voorbeeldige wijze van Uw taak hebt gekweten. Ook de politie en brandweer bracht hij dank en aan het personeel van se cretarie en gemeentebedrijven, aan de gemeente-arts en aan de school arts. „Ik denk terug aan de Waalwijkse mensen". Nadat de burgemeester er zijn spijt over uit had gedrukt dat hij het nieuwe Badhuis niet meer kon openen, dat hij de eerste steen niet meer kon leggen voor de belang rijke uitbreiding van de Middelbare Vakschool en van het Dr. Moller-I college, nadat hij zijn erkentelijk heid had betuigd ten opzichte van de Pers, dankte hij voor 't prach tige geschenk. „Ik had zo graag iets waardoor ik aan de gemeente zou blijven denken. Wanneer ik nu op mijn horloge kijk, dan denk ik terug aan U, aan de Waalwijkse mensen en vooral ook aan de Waalwijkse ener gie. God zegene Waalwijk". En dan sprak Burgemeester Lam booy voor de laatste maal het slui- tingsgebed van de vergadering. GROTE BELANGSTELLING VAN DE ZIJDE DER INGEZETENEN. In de trouwzaal gaven burge meester en Mevr. Lambooy vervol gens de inwoners van Waalwijk de gelegenheid persoonlijk afscheid van hen te komen nemen. Hondei - den personen maakten van deze gelegenheid gebruik. We zagen putaties van nagenoeg alle Waal wijkse verenigingen, terwijl ook veel particulieren de scheidende burgei vader de hand kwamen druk ken. Vei'schillende personen spra ken namens hun vereniging nog een kort woord van dank voor de steeds ondervonden medewerking en van gelukwens met de prachtige promotie. De wnd.-voorzitter van Waal- politie hieraan meewerkte. Ik heb vertrouwen in Uw korps, zei bur gemeester Lambooy. De Officier van Justitie had hem er laatst nog op gewezen dat de criminaliteit in Waalwijk zo gun stig was; maar hoe kon dit anders met een zo'n goed korps, dat steeds bereid was zich in te zetten. Zich richtend tot de brandweer, zei hij hen dat zo juist hem nog brandweer-autoriteiten hadden ge zegd dat hij met reden trots kon zijn op zo'n korps. Vroeger was de brandkeer vaak de risée van het publiek, nooit meer echter hoorde men hier iets over. Veel was er be reikt, dank zij de heer De Hoop en dank zij de tegenwoordige com mandant en de onder-commandant en alle manschappen. Wij mogen hier nog vermelden dat burgemeester Lambooy Donder dagmiddag afscheid heeft genomen van de burgemeesters uit de Kring Langstraat en dat hij Vrijdagmid dag in besloten vergadering af scheid nam van de Middelbare Vak school, waarvan hij voorzitter was. dustrie-gemeente Hengelo, een der grootste van de provincie Over- üsel, niet veel hoger aan te slaan. „Hoe gaarne wij U deze prachtige promotie ook gunnen, toch spijt het ons geweldig, dat U ons gaat verlaten", zei de heer Tielen en hij vervolgde „maar verwonde ren doet 't mij niet. Toen U enige tijd in ons midden vertoefde en ik U aan het werk zag op allerlei ge bied en met prachtige resulta ten, toen heb ik steeds gezegd die burgemeester houden we niet lang. Het moet de aandacht trek ken der autoriteiten, wat deze man presteert. En het is zo uitgeko men". En dan gaf de voorzitter een korte opsomming van alles wat burgemeester Lambooy hier tot stand heeft gebracht en speciaal was het bestuur hem dankbaar, voor wat hij voor het onderwijs en speciaal voor de Nijverheids school had gedaan. „I" hebt de school gediend, vervolgde hij, in het bestuur, in B. en W., in de gemeenteraad en ook in Den Haag. U hebt het nieuwe schoolgebouw zien komen, al verdroot het L' zeer, dat het semi-permanent moest en zou zijn U hebt de school met tal van afdelingen zien uitgroeien en 't resultaat is bijna 600 leerlingen. Als bewijs van dank en waarde ring voor dit alles bood hij de burgemeester namens bestuur, le raren en leerlingen, als souvenir een boekenkast aan, die vervaar digd zal worden door leerlingen van de school. ,,I)eze school is noodzakelijk (De burgemeester begon zijn ant- woord-toespraak met de woorden: „Deze dagen zijn niet de gemak kelijkste uit mijn loopbaan" en hij noemde het overdreven, wat de heer Tielen en anderen hem alle maal al hadden toegevoegd. „Ik ben nu vijf jaar hier geweest na de oorlog ben ik gekomen, en ik had de plicht, maar ook de gele genheid. te herstellen wat door de oorlog was teniet gedaan. Waal wijk telt 23 onderwijs-inrichtin- gen, ik heb steeds graag mijn be langstelling getoond voor het on derwijs, maar het vakonderwijs heeft toch mijn speciale belang stelling en daarom ook ben ik blij dat er voor Uw school een plaats is gereserveerd in het „hart" van Waalwijk". De burgemeester noemde voorts de cijfers van dit onderwijs zeer verheugend, en belangrijk men kon Nederland niet op de been krijgen zonder een actieve indu strie., „Alle voorwaarden voor een goede school, vervolgde de bur gemeester, zijn hier aanwezig er is een goed bestuur, er zijn goede leraren en er zijn leerlingen, die werkelijk veel bewonderenswaar digs presteren, zoals op de laatste tentoonstelling is gebleken. Deze school is noodzakelijk en ik hoop dat er niet te veel concurrentie zal komen het is fout wanneer er te veel prutsschooltjes worden opgericht, die een werkelijk goed geoutileerde streekschool in haar werk belemmeren. De burgemeester dankt tenslotte voor het mooie souvenir en wenst allen een toekomst toe onder Gods zegen, een goede toekomst voor het bestuur, voor de leraren en vooral voor de jongens. wijks Belang, waarvan de burge meester ere-voorzitter was, de heer H. Hoffmans, sprak o.m. een har telijk dankwoord voor de steun en medewerking steeds aan W. B. ge geven; er waren voorts de voorzit- In de bijeenkomst van bestuur, leraren en leerlingen van de Nij verheidsschool voor Waalwijk en Omstreken op Vrijdagmiddag j.l., nam men eveneens afscheid van burgemeester Lambooy. l)e heer Jan Tielen, voorzitter van het bestuur, begon zijn af scheidstoespraak met een woord van dank, omdat de burgemeester hen in de gelegenheid stelde af scheid te nemen van hem als be stuurslid van de school en omdat men nu de gelegenheid had hem te complimenteren met zijn prach tige promotie, tot burgemeester van Hengelo. I)e lijn van de bevorderingen van de scheidende burgemeester liep zeer snel omhoog HonteniSr se—Deurne—Waalwijk Hengelo. Vooral de laatste stap was van grote betekenis. Hoewel W aalwijk met zijn 15.000 inwoners een cen trum-gemeente was, die er in alle opzichten zijn mocht, was de heer Tielen toch niet zo chauvinistisch om de belangrijkheid van de in- ftBourgondischc gracht". Ook de directeur richtte een af scheidswoord tot de burgemees ter, die hij vergeleek met de ten-jj toonstelling Bourgondische Pracht F in Amsterdam, daar hangen prach tige schilderijen, maar tegen dat men er aan gewend raakt gaat del tentoonstelling weer weg. Zo was) het ook met deze goede burge meester. „U hebt inderdaad ge toond een goed burgemeester te zijn. U hebt veel voor de gemeente en zeer speciaal voor onze school gedaan". Hij wenste burgemeester Lambooy tenslotte het allerbeste toe. Zo nam Waalwijk afscheid van burgemeester Lambooy en kreeg men de gelegenheid in alle toon aarden de lof te zingen van een man, die de gemeente Waalwijk op niet te overtreffen wijze omhoog heeft gewerkt, die Waalwijk aan trekkelijk heeft gemaakt en die de naam Waalwijk grotere betekenis en inhoud heeft gegeven. Waalwijk kan hier niet dankbaar genoeg voor zijn, kan niet duidelijk genoeg be seffen hoe wij in de persoon van burgemeester Lambooy een zeer groot verlies lijden. Niettemin, wij zijn met hem verheugd om zijn prachtige promotie en gaarne voe gen wij nogmaals bij de talrijke an dere wensen, onze wens, dat het hem en zijn gezin in alle opzichten voortreffelijk moge gaan en dat Gods zegen mag rusten op de groot se taak die burgemeester Lambooy, als eerste katholieke burgemeester van Hengelo, in die belangrijke in dustriële gemeente zal gaan vei - richten.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 5