mALWYR ir EL KAATSHEUVEL L00N-0P-ZAND BIOSCOOP-PROGRAMMA. Gemeenteraad van Geertruidenberg irj DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 12 OCTOBER 1951 AAA U V Verhoogt rekening-courant overeenkomst en wil beroep doen op ingezetenen. ZONDAGSDIENST 14 October 1951 Arts: Dr. Lenglet Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 14 Oct. 1951 10 uru: Ds. W. L. Jens. 6.30 uur: Ds. W. L. Jens. Catechismus. Koorzang: Kerkkoor Geertrui- denberg o.l.v. Antoinette Blom. MUZIKALE WANDELING. Zondagmiddag 12 uur zal de Harmo nie „Sint Jan", tot besluit van het Zo merseizoen, een muzikale wandeling ma ken. Route: Min. Loeffstraat, Laageinde, Baardwijksestraat, Hoogeinde en Voor einde. KEES DE RUYTER NAAR ARGENTINIË (Zuid-Amerika). Onze plaatsgenoot Kees de Ruy- ter vertrekt a.s. Zaterdagmorgen per vliegtuig naar Buenos-Aires om de eer van ons land hoog te houden voor de wereldkampioen schappen Groot Biljart, Anker ka- der 4?/2- V«" nrr> fl Zaterdagmorgen moet hij om uur op Schiphol zijn. Daar zal dan een Argentijns vliegtuig *laar staan om met Piet van de Pol, Cle ment van Hassel en Renee Gabriels uit België naar Zuid-Amerika te vliegen. In Madrid wordt een lan ding gemaakt om de Spanjaard Do mingo op te nemen, om dan ineens recht door naar Buenos-Aires te vliegen voor de wereldkampioen schappen, die daar gehouden zullen worden van 18 tot en met 26 Oct. Wij hopen dat onze plaatsgenoot een voorspoedig reis zal maken en in goede conditie is, en wij zullen met spanning deze grote en voor name wedstrijden volgen. Kees, houd de eer van Nederland en Waalwijk hoog. Verdere deelnemers zijn de Ar gentijnen Carrera en Navarra, de Braziliaan De Veecho en 2 Mexica nen. BILJARTEN. Het district de Langstraat van de Kon. Ned. Biljartbond organiseerde Dinsdag avond in zaal Thalia een P™Pa9f da' bijeenkomst. die onder de bezielende leiding stond van Andre Hamfrs- A eerste spreker hoorden wij de heer Ui- tendaal, de voorzitter van het gewest Brabant-Zeeland, die sprak over de qroei van het gewest en over de moge lijkheden die ontstonden wanneer het ledental zou blijven toenemen. De gewestelijke wedstrijdleider van t district Brabant-Zeeland, de heer Pau- lissen sprak over het nieuwe wedstrijd reglement. De Kon. Ned. Biljartbond was in gaan zien, dat men meer aandacht moest gaan besteden aan de mindere goden van de biljarthemtel, de spelers met het gemiddelde van 0.5 tot 7. Daar om waren de districtskampioenschappen uitgebreid tot gewestelijke en landskam pioenschappen. Dit had grote voordelen vooral waar het de band tussen de bil jarters betrof, een band van vriendschap en sportiviteit. Ook de kleine biljarter zou nu waardering voor zijn prestaties kunnen vinden nu de mogelijkheid er was om ook eens kampioen van Nederland te worden, aldus de heer Paulissen. Uit voerig behandelde spreker hierna de moeilijkheden die deze verandering van het wedstrijdreglement met zich bracht en hij besloot zijn speech met de wens, dat allen zouden medewerken, opdat de K.N.B.B. het pas verkregen praedicaat koninklijke waardig zou blijven. De heer Hamters sprak hierna een zeer enthousiast propaganda-woord tot de verenigingen in de Langstraat, zij zouden alle moeten toetreden tot de K.N.B.B. De heer van Bracht_ was de eerste die met zijn verenigipq ,,'t Zwaantje zich opgaf als nieuw lid van de Bond. FOTO-ZOEKRIT. Bij voldoende deelname organiseert de autoclub „De Langstraat" op Zaterdag 20 October a.s. op verzoek van een aantal leden een foto-zoeknt, waaraan iedere autobezitter kan deelnemen, ue rit gaat over een afstand van 60 km over prima wegen met een gemiddelde sne - heid van 30 km pter uur. Start (om halt drie) en finish zijn allebei in Waalwijk. De rit gaat alleen door bij voldoende deelname. De inschrijving sluit op Zon dagavond 14 October. VERGADERING MELKSLIJTERS- VER. „DE LANGSTRAAT. Op bovengenoemde vergadering werd door alle personen werkzaam in de melk handel in deze plaats het navolgende be sluit genomen: le. Het invoeren van betaling a con tant of te wtel weekafrekening. 2e. Indien de afnemer(ster) in ge breke blijft, wordt verdere aflevering van zuivelproducten stopgezet. 3e. Het laten circuleren van een zg. zwarte lijst. 4te. Dat onder geen voorwaarde van deze regeling kan afgeweken worden. 5e. Bij overtreding van bovenstaande besluiten het gerecht in te schakelen, zo wel voor cliënt als voor bezorger ev. slijter. In de commissie voor uitvoering van deze besluiten, alsmede voor de con trole op de naleving hiervan hebben zit ting de heren: A. Pullens, A. Broekx, Jac. Kuijsten en J. v. Huiten, terwijl P. v. d. Aa het secretariaat zal waarne men en de heer P. Brouwer de diverse vergaderingen zal leiden. Daar de tijdsomstandigheden zich heb ben gewijzigd en 't wanbetalingssysteem wteer opkomt, is de vereniging weer 100 procent actief» zodat, indien er nog oude vorderingen zijn, deze dienen te wor den afgewikkeld, daar anders door de commissie streng- zal worden ingegre- pen en voor eventueel loonbeslag lang gerechtelijke weg niet zal worden ge schroomd. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK Geboren Willem M zv W de Rooij- Wagemakers te Sprang-Capelle ho- mas A zv S H van Sambeek-Kok Jo hannes C M zv A J Schilders-Homber gen - Maria J dv L Meter-Tieleman te Sprang-Capelle - Gerardai J C dv C I Laros-Damen te Loonopzand ue tronella G M dv H P Verreijt-van der Sanden te Vlijmen Nicolaas ALM zv N J Dumoulin-Trommelen Johan na C A M dv H J Muskens-Ermen te Drunen Lamberta A P MAe£ Mar" tinus J M P z en d van P C A Heeren- Dingemans te Loonopzand. Overleden Maria A Kuijten /6 jaar wed v F G Dumoulin Johannes K Suermondt 54 j echtg vWDMBvd Wiel Johanna van Hooff 59 j echtg L A Maas Maria Lommers 73 j echtg 1 Huwelijks-aangiften M W Heijhuurs 31, j en C Blikkendaal 23 j beiden alhier. Huwelijken J J van der Lee 31 j en A G Stokwielder 25 j beiden alhier G J van Iersel 27 j te Amsterdlam en b P M van de Griendt 25 j alhier.^ Ingekomen L J Bannet van s-Hage H P M Pullens van Tilburg Johan na W J Veltman van Veghel S T Ko van Indonesië CM Appelman van Zwaag H A J van Laarhoven en gezin van Roosendaal LH Boer van Rotterdam R Martens van Buren J A A van Laarhoven van Haaren. Vertrokken H W C Sanders en ge zin naar Helmond H A C Overkleeft naar 's-Gravendeel PC Kroot naar Dussen R J J Lambooy naar Hengelo N Rekkers en gezin naar Loonopzand Flor F van Baal en Franc F v Baal naar 's-Hage J H Brokken naar Loon opzand P T R M Boes naar Made c a- J M P van de Leur naar Bever wijk CA Dekkers naar Vlijmen W M B Kuijsten en gezin naar Hfeeze. Musis Sacrum. Een van de dankbaarste roman- en filmfiquren is ongetwijfeld „Pimpernel David Niven beeldt dezte raadselachtige verschijning uit in de film „De onvind bare Pimpernel", die van Vrijdag t.m. Zondag in Musis wordt gedraaid. Po well en Pressburger regiseerden deze kleuren-film, waarin het sensationele ver haal wordt verteld, van de man, die in Engeland bekend was als een fat en een dandy, maar die in Frankrijk optrad als een raadselachtige figuur van wie men de herkomst niet wist, die in Engeland schone vrouwen het hof maakten, maar in Frankrijk mensen aan een zekere dood onder de guillotine ontrukte. Het is een buitengewoon boeiende film. „De weg des Verdterfs" wordt Maan dag en Woensdag vertoond; het ver haal van een zeer dappere militair die uit het hospitaal ontslagen, de wereld weer betreed zonder nog in het bezit te zijn van zijn geheugen. Bij stukjes en brokjes krijgt hij dit weer terug en dan kan hij zijn verleden, dat een misdadig verleden was reconstrueren. Nu echter wil hij als een eerzaam burger leven, maar zijn vroegere makkers laten hem niet met rust en veel moet hij doorma ken voor zijn ideaal wordt verwezenlijkt. Luxor. Wederom is het een Italiaanse film die in Luxor van Vrijdag t.m. Zondag de aandacht komt opeisen. „De kreet der aarde" is het verhaal van een aan tal joden die de Duitse kampen hebben overleefd en in Italië op hun geheime overtocht naar Palestina wachten. Zij komen inderdaad in Palestina; maar het is de vrede niet die zij daar vinden; er zijn Engelse patrouilles, er is de onenig heid in joodse kringen; de een wil in vrede aan de toekomst bouwen, de an der wil het geweld van de wapenen en in deze conflicten raken de hoofdfigu ren uit deze reële Italiaanse film ver zeild. 18 jaar. Maandag en Woensdag de geestige film: Een nacht van Roem; de geschie denis van een jong geleerd man, die het hart van een beeldschoon meisje wil veroveren en er aan twijfelt of hij hier toe wel in staat is. De duivel echter komt hem te hulp; hij plant de geest van de jonge man over in het lichaam van ach tereenvolgens een goed tenor, een uit stekend bokser, en tenslotte de directeur van het beeldschone meisje; maar in geen van deze hoedanigheden weet hij het meisje te veroveren. Dan blijkt alles, wanneer men een bomaanslag pleegt op hem, een droom te zijn geweest. En wel bewust verovert hij nu toch, als gewoon jong, maar geleerd en zelfbewust man, het beeldschone meisje. Een zeer gees tige film, voor personen boven 18 jaar. OPBRENGST RECLASSERINGS- COLLECTE. De collecte voor de Nationale Reclas- seringsdag heeft in deze gemeente 318.62 opgebracht, t.w. 80.76 in Loonopzand en 237.86 in Kaatsheuvel. Een dankwoord voor de ijverige collec- trices is hier wel op zijn plaats. GESLAAGD. Te Tilburg slaagde voor het diplo ma typen de jongedame T. Kolsteren al hier, die haar opleiding ontving van de Eerw. Zuster Emma Fr. APOLLO-THEATER. „Korea" een Helden-epos, het ver haal van twee mannen en hun rol in het Koreaanse drama. Het „hoe" en „waar om van de strijd in Korea krijgt gestal te in het relaas van de lotgevallen van deze twee kerels. Doordat een journalist de namen An dy en Randy verwart, ziet Andy Smith in het stadje Billings Falls zich opeens tot plaatselijke held, als zijnde de eerste man van Billings Falls die zich als Ko rea vrijwilliger opgeeft. Als hij merkt hoezeer zijn meisje, Peggy, hem om zijn „daad" bewondert, geeft hij zich inder daad op. Het paartje trouwt, maar nog op de bruiloftsdag moet Andy al ver trekken naar het opleidingskamp. maal in Korea dringt de verschrikking van de strijd pas goed tot hem door en begint hij zich erop te bezinnen, waar om hij en zijn makkers daar vechten. Andy redt zijn groep door een stout moedige aanval met een bulldozer op een machinegewteernest. Maar als hij in zorg voor een zieke vriend zijn post even verlaat en vijandelijke verkenners daardoor een kans geeft, wordt hij we ken lang door zijn makkers met de nek aangezien. Hij rehabiliteert zich pp een uiterst gevaarlijke patrouille bij het op blazen van een vijandelijk amunitie-depöt en- als hij een defecte locomotief van een Rode Kruis trein nog juist op tijd op gang krijgt. De stervende sergeant Kir- by geeft een brief voor zijn vrouw en twee kinderen mee en die brief blijkt in zijn eenvoudige, aangrijpende bewoor dingen een treffend beeld te geven van wat deze vrijwilligers tot hun daden be- weegt. Zaterdag en Zondag draait deze film voor 14 jaar en ouder. Op Woensdag 17 October draait „De Heerser" met Barbara Stanwyck cn Wal ter Husten in de hoofdrollen. Toegang eveneens 14 jaar. EUPHONIA. Op de Woensdagavond-repetitie deel de het bestuur van de Harmonie van het Kon. Muz. Gez. Euphonia de leden me de. dat definitief besloten is tot aan schaffing van een volledige bezetting nieuwe instrumenten voor het corps. De keuze is gevallen op lage stemming. On getwijfeld gaat het corps, waar momen teel een goede geest en veel ijver heerst, door dit besluit een nieuwe toekomst te gemoet. AGENDA. Zaterdag 8 u. n.m. en Zondag 6 u. en 8.30 u. n.m. Apollo Theater: Korea. Toe gang 14 jaar. Maandag 8 u. n.m. repetitie Harmonie Apollo. spelen als 12 12 uur uur K. J. M. V. Deze vereniging gaat haar 15-jarig bestaan vieren. Na vele ups en downs is zij thans bloeiender dan ooit en er wordt een grote activiteit getoont zowel naar buiten als naar binnen. De stoot tot het organisteren der tentoonstelling „de Schoen", de K.J.M.V. revues, de interessante en op hoog cultureel peil staande winterprogramma's zijn er even- zovele bewijzen van. De viering vindt in twee gedetelten plaats en wel op Zondag 14 en Dinsdag 16 October. Op de programma's van de ze dagen vinden wij o.s. het volgende vermeld: ZondagH. Mis met algemene H. Communie; Ontbijt in de zaal van dhr. Wal Smit; 10 uur Hoogmis in de Par. kerk St. Jan; Bittteruurtje, wederom in het clublokaal van dhr. Smit. Dinsdag 7.30 uur Feestelijke ouders- avond. Hierbij zullen o.a. enkele aspi rantleden geïnstalleerd worden, terwijl door enkele dames en hteren, nog wel be kend uit de revue een komische voor dracht ten tonele gebracht zal worden. R.K. MIDDENSTAND. Voor een talrijk publiek draaide j.l. Woensdagavond alhiter de bij gelegen heid van de ingebruikname van de mu- zieknis opgenomen film over het zaken- en bedrijfsleven in ons dorp. De actie hiervoor werd op touw gezet door de R.K. Middenstand sectie Winkeliers. Dte voorzitter van genoemde vereni ging hield een kort inleidend woord, riep allen hartelijk welkom, inzonderheid de Zeereerwaarde heer Pastoor en spoorde hen die hiervoor in aanmterking komen aan, lid te worden van deze Midden stands-standsorganisatie. Naast de vertoning van de plechtig heden bij de plechtige opening van de muzieknis, gaf de film een mooi beeld van wat er op 't gebied van handel en ambacht in ons dorp zoal leteft. Na het meer zakelijke gedeelte werd nog een zeer mooie Cowboyfilm ver toont. De middenstandsfilmactie mag uitstekend geslaagd hteten. GILDE ST. AMBROSIUS. Ons oudste Gilde nl. St. Ambrosius, vierde Dinsdag weer haar jaarlijkse gil de- of statiedag. Met wapperende vanen en roffelende trommtels trokken de gilde- broeders 's morgens ter kerke tot bijwo ning van de Gildemis, waaronder voor lezing plaats had van het „zielboek". Na afloop van de kerkelijke plechtig heid had een bijeenkomst plaats in de gildekamer. Na de middag kwamen ook de damtes der gildeleden zich in de fees telijkheden mengen. Na het gildemaal begon het gezellig gedeelte van de dag. Oude dansen vier den hoogtij en zoals gewoonlijk kwam het uur van sluiting weer te vroeg. DE NIEUWE MUZIEKNIS. In ons uitvoterig verslag van de offi ciële opening van de nieuwe muzieknis te Loonopzand, is door onbegrijpelijke omstandigheden de naam van ontwerper en architect ,de heer Edmond Nijsten te 's-Bosch, die de geesttelijke vader is ge weest van dit monument voor Loonop zand, niet vermeld. Wij herstellen hier mee deze fout en bieden de heer Nijsten onze texcuses voor deze vergissing. R.K.C. contra B.S.C. Zondag a.s. gaan de vertegenwoor digers van RKC hun krachten me ten met het Roosendaalse BSC en het dunkt ons dat de kansen voor de geel-blauwen vrij gunstig zijn. BSC heeft tot nog toe nog niet veel fraaie resultaten kunnen boeken, maar van de andere kant proberen zij natuurlijk al het mogelijke om uit de allerlaagste regionen te ver dwijnen. De overige elftallen volgt: GW 2—RKC 2 RKC 3Jong Brabant 1 RKC 4Jong Brabant 2 R.W.B.—WASPIK. Zondag a.s. krijgt RWB het in ei gen huis op te nemen tegen Waspik Iedereen die zich de RWBWaspik- entmoetingen van de afgelopen ja ren weet te herinneren, zal met ons moeten beamen dat deze wedstrij den doorgaan voor één van de span nendste van het seizoen. Was vorig seizoen Waspik nog ongeslagen toen zij in Besoyen op bezoek was, thans staan de zaken juist omgekeerd en is het RWB dat met dit praedicaat boven aan de ranglijst staat. Een jaar geleden was het de thuisclub die alles in het werk stelde om het record van Waspik te breken, doch daarin, na een ener verende strijd, niet kon slagen. Zondag zullen de gastheren zich niet minder teweer stellen om RWB haar eerste nederlaag te ge ven. Een en ander zal oorzaak zijn dat RWB—Waspik de ontmoeting van de dag zal worden, die onge twijfeld heel veel publieke belang stelling zal trekken, ook omdat men zich enerzijds met de vraag bezig houdt of RWB ook na haar 5e wed strijd nog ongeslagen zal zijn, ter wijl anderzijds bij de vele Waspik supporters de hoop bestaat dat hun club zich nu tegen RWB zal her stellen van het zwakke begin. RWBWaspik, die geleid wordt door de heer Busink uit Dordrecht en om half drie begint, geeft op deze momenteel actuele vragen heel ze ker een antwoord. KAATSHEUVEL. WOENSEL—D.E.S.K. Na de mislukking van Zondag tegen De Spechten, gaat DESK trachten het verloren terrein terug te winnen. Dat het een zware op gave gaat worden daar in Woensel, daar zijn we allen van overtuigd. Er is dan o.i. ook alleen maar suc ces te behalen indien allen met de zelfde geest bezield zijn, die van de ploeg een ontembare tank maakt. Zet met vereende krachten alles op alles om, koste wat het kost, de twee punten mee naar Kaatsheuvel te brengen. Het is ons niet bekend of de diverse gewonde spelers weer op het appèl kunnen verschijnen; zo niet, laat dit dan toch geen re den zijn om mismoedig de strijd aan te binden. Woensel is natuurlijk ook voor nemens te profiteren van de pech, waarmee DESK momenteel te kam pen heeft. Uit de gespeelde wed strijden blijkt echter dat Woensel ook niet meer die kracht bezit van twee jaar geleden. Dat wil echter niet zeggen dat het een zacht eitje zal zijn. Toch zit er een redelijke overwinnings kans in, indien er tenminste negen tig minuten gevoetbald wordt en niet zoals tegen De Spechten, toen heel het geval als los zand aan el kaar hing. Jongens, laat het in Eindhoven van jullie kant 'n onweersbui wor den die zich in alle hevigheid ont laat door een oververzadiging van opgekropte voetbalwraak, om te tonen dat je nog iets anders kunt presteren als Zondag 1.1. Een over winning maakt alles weer goed, maar daar staat tegenover dat een eventuele nederlaag veel onheil kan gaan stichten. Dus dat moet voorkomen wor den. Tanden op mekaar en succes! DESK 2 heeft Zondag vrijaf om op verhaal te komen. DESK 3, ons wispelturig elftal, neemt het thuis op tegen Longa 4 en dient beide punten in handen te houden. Goede voornemens alleen, zijn niet genoeg. Er moet ook dien overeenkomstig gewerkt worden. DESK 4 speelt thuis tegen Baard wijk 3 en moet ook in staat worden 'geacht de volle winst te behalen. Zorgt dat het er van komt. BERKDIJK. Voetbal. Zondag j.l. speelden de Berkdijk reserves hun tweede wedstrijd in deze competitie tegen RWB 3 uit Waalwijk, die zij met 32 wisten te winnen. Ook in deze wedstrijd was Berkdijk verre de meerdere van RWB en dat het slechts bij een 32 uitslag is gebleven, danken zij aan de pech bij het schieten. Berkdijk 3 kreeg WSC 5 op be zoek en wist het niet verder dan een gelijk spel te brengen, wat de verhouding goed weergaf. BerkdijkAudacia. A.s. Zondag krijgt het eerste elf tal een zware concurrent tegen zich in het veld, een concurrent die niet gemakkelijk te overwinnen is als niet van het begin af tot 't einde met de volle 100% gewerkt wordt. Berkdijk 2 moet naar WSC 4. eveneens een moeilijke tegenstan der. Berkdijk 3 gaat naar WSC 5 en we zijn benieuwd of deze match wederom in een draw zal eindigen. 's-GREV.-CAPELLE. H. N. C. Zaterdag 1.1. ging HNC voor het spelen van haar eerste competitie wedstrijd op bezoek bij Zwaluwse Boys te Lage-Zwaluwe. Deze ont moeting, die door HNC met 2—1 werd verloren, was van zeer matig gehalte. De gehele voorhoede voor al deelde in de malaise, die het in een belegering van de achterhoede der tegenpartij gedurende 3 kwar tier, niet verder dan één doelpunt wist te brengen. Het in een erbar melijke toestand verkerende terrein maakte evenwel behoorlijk voetbal uitgesloten. Zaterdag a.s. brengen Zwaluwse Boys direct al het tegenbezoek. Wij vertrouwen dan ook dat deze eerste nederlaag een stimulans zal zijn om deze en de nog komende, wedstrij den met meer voortvarendheid en enthousiasme aan te pakken. A.s. Zaterdag dus, jongens, reke nen wij op de eerste overwinning. Deze revanche-match zal een gang naar het HNC-veld zeer zeker de moeite waard zijn. Ook het tweede elftal moest thuis tegen NEO met een 3—0 nederlaag genoegen nemen. Na een eerste helft van wisselende kansen wisten de bezoekers na de thee driemaal het net te vinden, waarmee derhal ve de nederlaag een feit werd. Voor a.s. Zaterdag is vastgesteld Vrijhoevense Boys 2HNC 2. Wij verwachten thans een beter resul taat. De Junioren A beginnen met een uitwedstrijd tegen de NEO-junio- ren A, terwijl de B-junioren thuis spelen tegen Waspik. We rekenen op een sportieve strijd en, indien mogelijk, op de punten. CAPELLE. Wit-Zwart-nieuws. Voor a.s. Zondag is vastgesteld de wedstrijd Wit-ZwartRaamsdonk. Dit is weer een zeer moeilijke op gave voor de thuisclub. Beide clubs hebben de punten zeer hard nodig, zodat het aan spanning niet zal ont breken. Wit-Zwart, geef je in deze wedstrijd voor de volle honderd procent tot de laatste minuut en vecht om iedere meter grond. Laat je supporters zien dat je het nog kunt. Al waren de twee laatste wedstrijden niet zo rooskleurig, 't kan beter, dat heb je bewezen in de eerste wedstrijden. Maar voet bal dan alle elf de gehele wedstrijd, dan moet het een overwinning wor den. Aanvang half drie. VRIJHOEVE-CAPELLE. SpartaLongo, 101. Sparta heeft Zaterdag j.l. de compe titie goed ingezet door haar eerste wed strijd tegen Longo uit Breda met 101 te winnen. Met de rust was de stand reteds 50 en deze werd na de rust ge leidelijk opgevoerd tot 100. In de laat ste minuten wist Longo een tegenpunt te scoren uit een penalty. Het tweede elftal speelde een uitwed strijd tegen O.N.I. te 's-Gravenmoer en verloor na een spannende match met 3—0. Voor Zatterdag a.s. is vastgesteld Good Luck, RaamsdonkSparta I. Sparta 2W.V.V.Z., Waspik. WASPIK. Voetbal. Zondag a.s. speelt het eerste elf tal van Waspik een uitwedstrijd te gen RWB in Besoyen. Het tweede en derde elftal spelen op eigen ter rein tegen Victoria 1 en 2 uit Raamsdonk. VLIJMEN. Veerse BoysVlijmense Boys. Zondag a.s. spelen de Vlijmense Boys een zware uitwedstrijd tegen de Veerse Boys, die vooral op eigen -terrein 'n sterke tegenstander zijn; een elftal dat zich vanaf het begin tot de laatste minuut met grote wilskracht in de strijd werpt. De Boys zijn de laatste Zondagen aar dig op dreef, het elftal speelt zich steeds beter in, en we zijn er van overtuigd dat er daarom Zondag a.s. een spannende wedstrijd te wach ten staat. Boys, denkt aan de kost bare puntjes. Supporters die de reis willen meemaken worden aangeraden zich vroegtijdig op te geven om teleur stelling te voorkomen. Vlijmense Boys 2Drunen 2. Vlijmen 2 speelt a.s. Zondag een thuiswedstrijd tegen Drunen 2. Dit kan een mooie wedstrijd worden tussen twee gelijkwaardige ploe gen. Mogelijk zal hier het terrein voordeel voor Vlijmen de doorslag geven. Boys, van het begin af aan flink aangepakt. De puntjes moe ten thuis blijven. Vlijmense Boys 4—Heusden 3. Vlijmen 4 speelt een voorwed strijd tegen Heusden 3. Volgens de laatste uitslagen beschikt Heusden over een goed elftal. De Boys spe len echter voor eigen publiek, en daarom kan minstens een gelijk spel behaald worden. Jammer dat er nog te jeugdige krachten bij de Boys moeten uitkomen, die vaak hun spel tegen de grotere tegen standers niet kunnen ontplooien. Boys, doet Zondag allen Uw best. HAARSTEEG. De lagere elftallen. De reserves van Haarsteeg slaagden er Zondag in de reserves van R.K. D.V.C. een 3—0 nederlaag toe te bren gen. De gastheren waren ttechnisch wel beter, maar de gasten speelden enthou siaster. Daardoor konden ze voor de rust twee keer doelpunten, terwijl kort voor het einde door een derde doelpunt de overwinning veilig werd gesteld. Het derde elftal behaalde bij R.K. O.S.C. 2 een gelijk spel. Alhoewel Haar steeg voor de rust een voorsprong ver overde van 3—0, moest het tenslotte toch nog genoegen nemen met een Ver deling van de punten: 33. Programma voor a.s. Zondag. De in het afgelopen seizoen gepromo veerde vierde klasser Right Oh uit Geer- truidenberg, zal a.s. Zondag Haarsteeg als gast ontvangen. Blijkens de prestaties die bteide clubs in de reeds gespeelde wedstrijden hebben geleverd, moet het Haarsteeg niet erg moeilijk zijn om de overwinning te behalen. Doch de nieu we vierde klassers zullen toch zeker wel alles in het werk stellen om de nul op de ranglijst te zien verdwijnen. Daarom zal oppassen de boodschap zijn. .LaaJ WAALWIJK. HANDBALVER. W.S.C. Longa 2W.S.C. Veel belangrijks is er niet be handeld in de vergadering die de raad van de gemeente Geertuiden- berg Woensdagavon hield. Geen van de leden was afwezig toen burgemeester Bianchi de ver gadering opende. Alle leden wa ren aanwezig en soepel passeerde men de eerste agendapunten. De notulen werden vastgesteld, de begroting 1952 werd aangeboden en bij acclamatie werden op voor stel van de heer Venus, de lieren van Boxtel, Okkerse en Zijlmans in de commissie tot onderzoek be noemd. De verordening opcenten perso nele belasting voor 1952/1953 bleef ongewijzigd en de leden van de commissie Woonruimtewet '47 weren allen herbenoemd. De ove rige punten werden alle zonder meer aangenomen. Bij de ingekomen stukken be sloot men de rekening-courant overeenkomst met de Bank van Ne derlandse Gemeenten voor Novem ber en December te verhogen tot 335.621.—. Het plan tot aanleg van een steiger voor zeilboten en kano's kon de goed keuring van Ged. Staten niet wegdragen, zoals het door de betreffende commissie werd voorgesteld. Men zou Ged. Staten antwoorden dat het de bedoeling van de commissie was het gteheel zo simpel mogelijk te houden, bovendien wilde men het zo doen dat later eventueel de steiger verplaatst zou kunnen worden. De tankfabriek had geen bezwaar te gen het lteggen van een steiger, mits de toestand zou verbeteren. Voor het beno- digde geld ad 13500.zou men een beroep doen op de ingezetenen die ook baat hadden bij een nieuwe steiger; dit gebeurde op voorstel van de heter Har tong, die meende dat men ook betref fende het geld voor andere doeleinden, zoals woningbouw en aanleg speeltuin de hulp van de ingezetenen zou kunnen inroepen. Bij het schrijven van de gemteente Raamsdonk betreffende de vuilnisauto, dankte de voorzitter deze gemeente. De heer Hartong en andere heren vonden de huurprijs echter hoog. Htet punt zou in besloten vergadering behandeld worden. De voorzitter deelde, nadat een ver zoek van zektere v. d. Made om vrijstel ling van hondenbelasting was afgewezen, omdat hij maar eerder op had moeten geven, dat hij geen hond meer had, mee, dat het verzoek van de PNEM aan G.S. om toch het uitvoterige plan tot aanleg van wegen en bestrating in het uitbrei dingsplan goed te keuren, waaraan de raad zijn adhaesie had betuigd, was af gewezen. Het bteperkte plan zou volgen de week aanbesteed worden. De heren raadsleden drongen aan op spoed. Bij de rondvraag deelde de heer Har tong mtede, dat de film over de stad 22 en 23 November zou woorden vertoond. Op zijn aandringen ook zou de burge meester besprekingen voeren met de mi litaire autoriteiten, om het teuvel van de auto's op de markt uit te weg te ruimen. Op een betreffende vraag van de heer Zijlmans die meende dat de pachter van de grond aan de Veste een loopjte nam met de gemeente, omdat hij het niet mocht onderverpachten, hetgeen volgens de heer Zijlmans toch gebeurd was, ant woordde de voorzitter, dat het eigenlijk niet vterpacht was en dat de betreffende gebruiker de oogst kon verkopen aan wie hij wilde. Men zou echter om de nodige inlichtingen vragen. Enkele heren vroegen of hiter geen volkstuintjes zou den kunnen worden aangelegd, maar dit was maar voor een beperkt gedeelte mo gelijk. De heer van Alphen informeerde o.m. nog hote het zat met het rioleringsplan aan de haven. We hebben nog niets van de gemeente-opzichter ontvangen, aldus de voorzitter, hoewel we al meer dan

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2