L&RGSTB2AT SpoJvb. DOKIE DURF in Boris Baal duikt op V1RH0- DRUNEN VLIJMEN HAARSTEEG CAPELLE Horen Werkmeesters ook tot de Werknemende Middenstand? i BIOSCOOP-PROGRAMMA. 'm DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 26 OCTOBER 1951 Cabaret tot één uur in de nacht en een etalage vol prijzen. MOEDERCURSUS. MODERNE KERKENBOUW IN BRABANT. U blijft Opgewekt en onvermoeibaar met de heerlijk verfrissende de ec hte ka uWgom bm. c' 1 O neen, het is niet de bedoeling van een of andere exploitant hier ter plaatse een nachtclub te gaan oprichten, daar is Waalwijk nog niet „modern" genoeg voor, maar toch zullen we hier tijdelijk iets derge lijks krijgen. U weet wel, voor de Zusters van de St. Antoniusparochie; o, die Zusters gaan niet naar een nachtclub toe, en nog minder gaan zij er een exploiteren; neen, 't zit zo: zoals U weet organiseert het co mité dat de Eerwaarde Zusters graag een handje helpt, op 3, 4 en 5 No vember a.s. een grote fancy-fair in de Gildenbond, welke fancy-fair ie dere avond om 11 uur gesloten wordt; maar dan is het feest nog niet afgelopen, neen, dan geeft men van 11 tot 1 uur een cabaret in het café van de Gildenbond^ Aan dit cabaret werken o.a. mee „De Waro- ba-stars" onder leiding van de heer Aloys Sterk en „The Melody-band" onder leiding van de heer P. v. d. Hoven en voorts nog enkele beken de humoristen; dus wees er van overtuigd dat het daar gezellig wordt. Wij hebben U ook al verteld over al die prijzen die men voor de Zus ters beschikbaar stelde; nou, er ko men er iedere dag nog meer bij en behoorlijke prijzen, die kunt U bin nenkort trouwens zelf bewonderen in de etalage van de KOFA-Heren- zaak op de Markt, waar ze een dag of tien geëxposeerd zullen worden. Weet U wat er ook nog te zien is op de fancy-fair behalve Woutje Wagtmans en Wim van Est en aller lei prachtige vermakelijkheden? Een kermis! Een kermis in het klein. De heer v. Oers heeft namelijk zijn reeds alom bekende miniatuur-ker mis beschikbaar gesteld, om het pu bliek van dit wondertje van vernuft en handigheid te laten genieten. U ziet het, de meest gevarieerde attracties zijn op deze fancy-fair te bewonderen en te genieten en U doet heel verstandig door nu vast te be palen, dan en dan moet ik toch ze ker naar die grote fancy-fair en die kleuters van de Antonius-parochie kunnen tenminste weer eens in een geriefelijk en gezellig ingerichte school ondergebracht worden. In een advertentie in dit blad kunt U de bekendmaking van het Wit-Gele Kruis Waalwijk lezen, waarin mededeling wordt gedaan dat in November a.s. op verschillen de plaatsen een Moedercursus ge geven zal worden. Deze cursus houdt in, lessen over de verzorging en de lichamelijke en geestelijke ontwikkeling van de zuigeling. Om de zuigeling te kunnen verzorgen, moet men de nodige kennis bezit ten. Wanneer de zuigeling zijn le ven begint, is het als klein en hul peloos mensenkind geheel op de moeder en haar verzorging aange wezen. Grondige kennis en liefde volle zorg moeten haar'helpen het kind goed en op de juiste manier te verzorgen. De cursus is bestemd voor moe ders. aanstaande moeders en ver loofde meisjes. JUBILEUM. De biljartvereniging Ha-Ka-Bé vierde haar 25-jarig bestaan in haar club-lokaal bij de heer B. v. Noort aan de Haven met een feestavond, waarbij tegelijkertijd het feit her dacht werd dat de heer J. v. Loon gedurende al die tijd voorzitter was. Hij werd hartelijk gecomplimenteerd met deze heuglijke gebeurtenis en een geschenk werd hem aangebo den. De avond werd voorts doorge bracht met een barak-concours voor de dames der leden en een biljart wedstrijd voor de leden zelf. Tal van herinneringen uit vroeger jaren, waaraan de Ha-Ka-Bé rijk is, wer den opgehaald, terwijl de avond werd werd besloten met een gezel lige koffie-maaltijd. ONGEVAL. Een kind van de heer H. v. H., dat plotseling vanuit een dam de straat opliep, een bal achterna, werd aan gereden door een juist passerende auto, waarbij het enige verwondin gen opliep en een hersenschudding. De bestuurder van de auto trof geen schuld. AANRIJDING. Woensdagmorgen had om onge veer half tien op de splitsing SprangsewegJan de Rooy-straat, op de grens WaalwijkSprang-Ca- pelle, een vrij ernstige aanrijding plaats. De wielrijder H. v. d. H. uit Kaatsheuvel reed zonder opletten vanuit de Jan de Rooy-straat de Sprangseweg op en de automobilist H. v. B. uit kaatsheuvel kon een aanrijding niet meer voorkomen. Dr. Winkelman, die spoedig ter plaatse was, constateerde een zwa re hersenschudding en achtte over brenging naar het ziekenhuis in Waalwijk noodzakelijk. BROMFIETSENHANDEL GING NIET DOOR. Dezer dagen bood een zekere v. d. A. uit Waalwijk aan iemand in Breda een bromfiets te verko pen voor 180.De Bredanaar wilde hier natuurlijk wel op in gaan en gaf reeds een voorschot van 50.Toen hij echter de zaak niet helemaal begon te vertrou wen, werd achteraf de politie in de zaak gemengd en toen bleek dat v. d. A. de bromfiets in Sprang- Capelle had gehuurd. De man werd aangehouden en overgegeven aan de politie in Sprang-Capelle. - Onder auspiciën van het Provin ciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen in Noord-Brabant en de Vereniging voor Heemkunde te Waalwijk, zal op Woensdag 31 October 's avonds om 8 uur in zaal 20 van het Raadhuis een kring avond gehouden worden. Op 't pro gramma staat onder meer een voor dracht van architect H. W. Valk over „Moderne Kerkenbouw in Brabant" en bezichtiging van col lectie foto's van het Genootschaps museum en zijn voorwerpen in Den Bosch. SCIIOENHERSTELLERS. Naar de Haagse Schoenherstel lers-vereniging meedeelt, zouden er de laatste jaren reeds duizenden be drijven hun zaken hebben moeten sluiten. De vakgroep bevestigt dit ten dele en deelt mee dat in de ja ren 1948 en 1950 elfhonderd schoen makersbedrijven gesloten zijn. MUSIS SACRUM. Het is werkelijk een opzienba rende film die van Vrijdag tot en met Zondag in Musis Sacrum wordt vertoond. „Ultimatum" is enthou siast in de filmwereld ontvangen en men sprak van één van de beste films van de laatste jaren. Inder daad, met buitengewoon groot j-.»V meesterschap hebben de makers hierin zeer suggestief de sfeer op geroepen waarin een grootstad komt te verkeren wanneer een atoomgeleerde, die zijn geweten be zwaard voelt, een ultimatum aan de autoriteiten heeft gericht, waarin hij zegt een bom in zijn bezit te hebben, waarmee hij heel de Lon- dense binnenstad zal verwoesten, indien de Engelse regering niet openlijk verklaart dat Engeland de fabricage van atoombommen stop zet. Zeer beklemmend is de sfeer die dan opgeroepen wordt, wanneer Scotland Yard heel haar hachtige apparaat in werking stelt, wanneer heel de binnenstad wordt geëva cueerd en wanneer de soldaten huis voor huis nazoeken om de voort vluchtige professor te vinden. En steeds meer stijgt de spanning, en in spanning wacht ook de professor, die bij een verlopen actrice onder dak heeft gevonden, op het moment dat hij zijn dreigementen uit zal moeten voeren. Werkelijk, dit is een feilloos, knappe en zeer boeiende film. „Met voorbedachte rade welke film Maandag en Donderdag wordt vertoond is het verhaal van een vrouw, die van haar man af wil zijn en haar minnaar aanzet om hem te doden. Het komt ech ter zo uit dat de minnaar gedood wordt en de man blijft leven. Hij keert niet meer naar zijn vrouw terug en wordt ondertussen verliefd op een ander meis je. Wanneer zijn eerste vrouw dan is gearresteerd wegens medeplichtigheid aan moord maakt hij zich bekend, maar nu weet zijn vrouw de instanties er van te overtuigen dat hij haar minnaar heeft vermoord. Tenslotte gelukt het na véél HuifTTuA „Wij gaan jou nu eerst stevig vastbinden" zei Dokie tegen de mar conist, terwijl hij voor de zekerheid op diens rug ging staan. De ander scheen daar iets op tegen te hebben. Bovendien verloor Dokie een ogen blik zijn evenwicht. Het gevolg was èen hernieuwing van de vijandelijk- moeite de echtgenote en zijn nieuwe lief de zijn onschuld te doen blijken. LUXOR. „Terwille van mijn kind' Vrijdag, Za terdag, Zondag en Maandag een a.s. moeder wordt in de steek gélaten, reist met een trein, welke trein verongelukt, wanneer zij bij kennis komt blijkt dat zij aangezien wordt voor een andere vrouw, die toevallig met haar naar haar schoon ouders reisde. Het rnéisje reist dan ook maar verder als weduwe, en zij wordt hartelijk ontvangen, ook het zoontje dat zij inmiddels kreeg. Haar vroegere min naar pleegt chantage, en haar „schoon broer" wordt Verliefd op haar en het verhaal eindigt met de moord op de minnaar, die gepleegd was door een an der vroeger liefje, maar waarvan het meisje zich beschuldigde. In „de Nacht heeft duizend ogen" (Woensdag en Donderdag) maken we kennis met een helderziende die de dood voorspelt van een meisje, en daarbij te vens ook zijn eigen dood ziet. We zien dan in steeds toenemende spanning, hoé de tekenen die de helderziende voorspel de waarheid worden, hoe haar vader sterft, zoals de helderziende voorspelde: deze laatste wordt gearresteerd omdat men hem verdenkt, en steeds komt het tijdstip nader waarop een stem tot het meisje zal zeggen „Nu is er geen ge vaar", op Welk moment echter de hel derziende de dood van haar zag. Hoe deze spannende thriller afloopt moet U zelf maar gaan zien. Toegang voor gees telijk volwassenen. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Johannes J., ^v. J. v. d. Anker-Franke; Hubertina T. M., dv. H. J. A. de Kort-Verhoeven; Martinus J. J., zv. J. A. de Brou wer-v. d. Schans; Lambertus P. W. M., zv. L. A. W. Mombers-Bijlard; Emnertus J. M., zv. J. A. C. v. d. Gouw-Mimpen; Josephus P. M., zv. C. H. v. d. Zande-Trimbach; Maria C. C. J., dv. C. A. v. Hulten-v. Cromvoirt; Elisabeth H. M., dv. W. A. M. Sengers-Lutzenberger te Loon op Zand; Henricus A., zv. H. A. Brokken-Schmitz; Maria B. G. G., dv. P. W. Hesselberth-Verhulst. Overleden: Rasuinus J. Oomens 49 j., echtg. van H. P. M. van Hel- voirt; Cimon Zijlmans 81 j., weduw naar van G. Kooijman; Johannes J. Dumoulin 75 j., echtg. van C. P. M. v. Bokhoven; Jacobus H. v. Hilst 84 j., weduwn. van M. C. Buiten kamp. Hu wel.-aangiften: J. v. Mier 29 j. en M. C. T. Veltman 28 j., beiden te Waalwijk; J. M. Berghege 25 j. te Oss en J. W. J. Veltman 26 j. te Waalwijk. Gehuwd: M. G. T. Verwiel 26 j. te Waalwijk en W. C. E. M. Mal- lens 25 j. te Loon op Zand. Ingekomen: A. P. Zijlmans van Dinther; J. A. Molegraaf van Oost- voorne; M. Springer en gezin van Deventer; C. C. M. v. d. Krabben van Drunen; R. J. W. v. d. Linden van Ossendrecht; R. C. Koopman van Dongen; M. J. Maas van Dru nen; A. J. Verhoeven van Drunen; F. v. Herwaarden van Loon op heden. U ziet, lezer, dat het bar en boos toegaat tussen de twee heren. Tenslotte bleek de marconist niet tegen de doordachte vechtmethoden van Dokie te zijn opgewassen. Dokie had nog juist kracht genoeg om de ander zijn revolver te ontnemen. Daarmee was het pleit beslecht. Woensdagavond had in zaal „Tha lia" een vergadering plaats, die ten doel had om ook in Waalwijk te ko men tot een actieve afdeling van de werknemende Middenstand. Men heeft reeds enige tijd hier een afde ling van 70 leden, maar tot nog toe j contributie aan de standsorganisa- ïs men weinig georganiseerd ge weest en kon er niet tot activiteit worden overgegaan. Onder voorzitterschap van dhr. P. v. Zon vond deze vergadering nu plaats en hierbij waren tegenwoor dig enkele leden van het Diocesaan Bestuur van de W.M. De Diocesane voorzitter, de heer Van den Donck, sprak over de taak van de W.M. en hij nam hiervoor als uitgangspunt de taak van de ka tholieke leek in kerk en wereld. Na gewezen te hebben op de een heid die in de middeleeuwen be stond en na geconstateerd te heb ben dat langzamerhand het open bare leven ontchristelijkt was, zei hij wij moeten het zuurdesem zijn, wij moeten alles herstellen in Christus en zo meewerken aan de grote hervormingsarbeid, dit is het ideële en voornaamste doel van de j W.M. Maar ook op profaan gebied lag een taak, ook op het materiële I terrein moest men, naast de vak- organisaties, werkzaam zijn. De j W.M. kan rustig in belangrijkheid naast alle andere katholieke orga- I nisaties geplaatst worden. Er was nog veel verkeerd en heel vaak la gen de verhoudingen in de Werk nemende Middenstand, vooral waar 't de lonen betrof, scheef, daarom moesten deze mensen uit de ver schillende vakorganisaties zich in 'n standsorganisatie groeperen en zich i aldus doen gelden. Ook in Waalwijk moest een ne- „Ik wou u juist vrijlaten omdat ik het niet met Baal meer eens ben", zei de marconist met zijn zoetsappig- ste gezicht. „Dan is alles nu in orde, want ik ben vrij" zei Dokie. „En als je mij toch wilt helpen, kan je wel even een berichtje seinen aan de haven politie". tieve afdeling gevestigd worden en het enige wat de leden te doen had den was: meedelen aan 't bestuur van de vakbonden dat men lid was geworden van de W.M., deze bon den zouden dan automatisch de Zand; G. Bererends, wed. Thomas sen en zoon naar Heeze. Vertrokken: A. L. A. Klerkx naar Eindhoven; E. J. Heijmans naar Vlagtwedde; J. M. Swinkels naar 's-Bosch; T. C. Hurkmans naar Berkel ca.; H. J. Verwiel naar Hel- voirt; S. P. M. van de Griendt naar Amsterdam; K. Utiger naar Zwit serland; C. J. v. Glabbeek naar Eindhoven. PETRUS JOSEPHUS VAN KESSEL f Woensdagmorgen om 10 uur had al hier de plechtige uitvaart plaats van de Weled. heer Petrus J. v. Kessel. De plechtige uitvaartmis werd opgedragen door de Hoogeerw. heer Deken Rooij- ackers, daarbij geassisteerd door de bei de Kapelaans. Onder de aanwezigen bij deze plech tige uitvaart merkten wij op de oud deken en pastoor van Drunen, de Hoog eerw. heer Th. Goossens, verder de E.A. heer Burgemeester en zeer vele anderen uit de gemeente en omgeving. De heer v. Kessel was in het Dru- nense leven een bekende persoonlijkheid. Vanaf de oprichting in 1905 van de Eerste Langstr. Coöp. Stoomzuivelfabriek tot 1942 was de heer v. Kessel hiervan directeur. In het openbare leven vervul de de heer van Kessel nog talrijke an dere functies. De overledene was o.a. kerkmeester van de parochie van den H. Lambertus, hoofdbestuurder der Congre gatie, bestuurder van de O.L.V. Gilde, lid van de raad van toezicht der Boe renleenbank. Tal van functies werden in de loop der jaren door de heer v. Kes sel waargenomen met kennis en toewij ding. Hij was daardoor een door ieder een geziene en hooggeachte persoonlijk heid. Hij ruste in vrede. WINKELACTIE 1951. Rond St. Nicolaas, van 19 Nov. t.m. 5 Dec. laten de Drunense winkeliers zich weer van hun beste zijde zien. De Win keliersvereniging heeft weer een actie op touw gezet en de leden dezer vereniging kwamen Dinsdagavond in café van der Geld bijeen om de plannen voor deze actie te bespreken. Na veel praten en 't voor en tegen afwegen van verschillen de details, zijn de plannen van het be stuur tenslotte aangenomen, omdat men eensgezind de mening was toegedaan dat men deze actie moest voeren. Wij moeten, aldus de vergadering, in de St. Nicolaastijd, als het publiek koop- minnend is, het kopen attractief maken, door iets te geven. En dan natuurlijk met de grote bijbedoeling de trék naar buiten tegen te gaan. De actie zal wat de organisatie be treft hetzelfde zijn als de eerste actie. Bij aankoop ter waarde van 1 krijgt men een bon. Na afloop van de actie worden op deze genummerde bonnen dive.rse geldprijzen verloot van 100, ƒ75, 50, 25, ƒ10, ƒ5 en ƒ2.50, tot een totaal bedrag van 750. Voor deze geldprijzen zullen waarde bonnen worden gegeven, waarvoor men bij de deelnemers der actie kan kopen. De uitloting der prijzen wil men dit jaar zo attractief mogelijk maken, n.l. door op deze avond nog een extra ver loting te houden onder de bezoekers. VRAGEN EN MENINGEN van onze lezers moeilijke spel tot zijn volle ontplooiing te brengen. Wij verwachten Zondag een spannende en genoegelijke avond en zien de opvoering met grote belangstelling te gemoet. Een uitvoering die wij niet wil len missen. Drunens toneel, veel succes. N.C.B. DRUNEN—ELSHOUT. De N.C.B. Afd. Drunen—Elshout kwam Maandagavond in algemene ver gadering bijeen in de gymnastiekzaal. In zijn openingswoord bracht de voor zitter dank aan de oud-adviseur Kap. Simons, die tijdens dit adviseurschap zo veel voor de vereniging heeft gedaan. Een zeer hartelijk woord van welkom richtte spreker tot de nieuwe adviseur de Hoogeerw. heer Deken Rooyackers, en sprak daarbij de hoop uit dat het Z Hoogeerw. gegeven mag zijn vele jaren voor de N.C.B. te werken. Aan de orde was verder het voorstel van het bestuur tot aankoop van de loods van het pakhuis, grondaankoop daar ter plaatse en de bouw van een nieuw pakhuis. De voorzitter gaf hierop een toelichting. Door de grote omzet, pl.m. 2.000.000 ko. heeft men steeds te kampen met plaatsruimte. De inkoop van kunstmeststoffen kan ook niet op de daarvoor gunstige tijden géschieden, om de eenvoudige reden dat men niet over voldoende ruimte beschikt. Men wil nu de bestaande loods, die men van Veghel in huur heeft, kopen, om deze verder naar achter te kunnen plaatsen, voor uitbréiding van de hui dige gebouwen wil men verder een hal bijbouwen van 9 m breed en 24 m lang. Deze wil men dan in drie vakken van 8 m lang verdelen, waarvan er twee door de N.C.B. kunnen worden gebruikt en een verhuurd aan de werktuigen coöperatie. De kosten voor deze hal zijn begroot op 20.000. De vergadering keurde dit voorstel bij acclamatie goed. Verder werd op deze vergadering nog besloten tot de oprichting van een mus- sengilde, waarvoor zich 14 leden aan meldden. Tot slot sprak de nieuwe geestelijk adviseur nog een algemeen woord, waar in hij speciaal wees op de plaats en de taak van de geestelijk adviseur. Spreker hoopte veel voor de vereniging te kun nen doen en zéide het adviseurschap zeer gaarne op zich genomen te hebben. Van de rondvraag werd door enkele leden gebruik gemaakt, waarna de ver gadering werd gesloten. AANBESTEDING. Het bouwen van een middenstands woning met winkel voor A. v. d. Griendt is gegund aan de laagste inschrijver A. van Veluw, Haarsteeg. E.H.B.O. Zondag nam de E.H.B.O. van Vlij men deel aan de grote wedstrijd te Rot- Ook zal dit jaar weer een etalage- j terdam. Vlijmen trof het ongunstig en tie doen toekomen en de beweging levend maken. Hierna ontspon zich een uitge breid debat tussen de aanwezige werkmeesters en de heren achter de groene tafel, of een werkmees ter eigenlijk wel in de W.M. thuis hoorde; de aanwezige werkmees ters waren van mening dat de ver houdingen hier zo lagen dat een werkmeester moeilijk in een ande re standsorganisatie zich kon groe peren dan in de organisatie van de arbeiders, de K.A.B.; de leden van het diocesaan bestuur echter waren van mening dat de werkmeester juist door zijn positie tussen werk gever en werknemer thuis hoorde in de W.M. Deze kwestie werd nog niet op gelost en toen men dan ook een be stuur wilde kiezen, kwam men al gauw tot de conclusie dat niets dan kantoorbedienden in het bestuur zouden komen, hetgeen niet bevor derlijk zou zijn voor de samenwer king tussen de diverse vakorgani saties. Besloten werd daarom dat de he ren P. vy Zon en J. Pullens, die deze bijeenkomst organiseerden, besprekingen zouden voeren met de besturen van de diverse vak organisaties die in aanmerking zou den komen voor aansluiting bij de W.M. Hierna werd deze vergadering, die niet druk bezocht was, opge- heven. wedstrijd gehouden worden voor kinde ren, waarvoor door de winkeliers prijzen beschikbaar zullen worden gesteld, die op een grote feestmiddag aan de win naars zullen worden uitgereikt. Ook zal dit jaar weer een mededelin gen- en advertentieblad worden uitge geven. De bijzondere gebeurtenis van dit jaar ligt wel hierin, dat St. Nicolaas zelf op 17 Nov. deze actie van de Drunense winkeliers zal komen openen. De H. Man zal na een .rondgang door Elshout en Drunen officieel door het gemeentebe stuur ten gemeentehuize worden ont vangen. De E.A. heer Burgemeester Snels dié later op de avond deze verga dering bezocht, sprak over de actie in het algemeen nog een kort woord. Het verheugde spreker dat het weer zo ver was gekomen dat men actié zou gaan voeren, niet zozeer om de actie zelf dan wel om het feit dat de winkeliers van Drunen hup taalj begrepen. Het zou spr. hebben gespeten als het niet tot een actie zou zijn gekomen, daar men hier op de goede weg is. Er zijn in het verleden al acties gevoerd waarmee met grotere plaatsen kon worden gewedijverd. Er waren zelfs plaatsen groter als Drunen, die met de omzet pl.m. 40 lager la gen. Spreker zegde alle steun van het ge meentebestuur toe en sprak de hoop uit dat deze actié evenals de voorgaande zou mogen slagen. DRUNENS TONEEL. Drunens Toneel opent Zondag het seizoen met haar eerste winteruitvoering. Zoals wij reeds eerder gemeld hebben komt zij met een toneélspel van Willy Brakenberg, getiteld: „In de schaduw van de Guillotine." De titel verraadt reeds wat men op deze avond te zien en te horen krijgt. Het is een spel dat zich afspeelt tijdens het schrikbewind van Robespierre in de dagen van de Parijsé straatrevolutie. De regie is in de zeer bekwame han den van de heer J. Werneer, die er naar wij verwachten zeker in zal slagen dit wist zich niet in de prijzen te plaatsen. Volgende keer beter. TONEEL. Door de Toneelvereniging Ernst en Luim zal a.s. Zondag in café J. van Oijen, de eerste winteruitvofering worden gegeven. Opgevoerd zal worden het toneelstuk in 3 bedrijven: „In een an dere wereld", van de bekende toneel schrijvers Joh. Blaaser Sr. en Jr., en ge zien de goede reputatie die genoemde toneelvereniging reeds bezit zal het ze ker niet aan belangstelling ontbreken. E.H.B.O. Aan de grote nationale E.H.B.O. wedstrijden dié Zondag in Haarlem zijn gehouden en waaraan in totaal 22 ploe gen uit alle delen van Nederland deelna men, werd ook door onze plaatselijke E.H.B.O. vereniging met twee dames- ploegen deelgenomen, die successen wis ten tc behalen.. Haarsteeg I onder leiding van mej. Tonny v. Veluw behaalde de eerste prijs met 142 punten; in totaal wa ren er 150 punten te behalen. Haarsteeg II, onder leiding van méj. Anny v. d Heijden, behaalde de zesde prijs, doch laatstgenoemde wist met 44 van de te be halen 45 punten beslag te leggen op de eerste leidstersprijs. Er werd deélgeno- men in de afdeling junioren. Er heerste vanzelfsprekend grote vreugde onder de deelneemsters toen de jury, dié geen gemakkelijke taak had, de uitslag bekend maakte.. De verwachtin gen waren niet hoog gespannen, omdat er slechts een week actief kon worden geoefend, doch door de activiteit van de docent Dr. Martens, kon dit succes worden behaald" PROPAGANDAFEESTAVOND. De afdeling Sprang-Capelle e.o. van de Véreniging voor Volksonderwijs or- Waahvijk, 23-10-51. Mijnheer de Redacteur. Vriendelijk verzoek ik u om een plaatsje in uw veelgelezen blad en vraag uw aandacht voor het vol gende Is het tegenwoordig voor de huiseigenaren niet meer nodig enige reparatie of vernieuwingen te doen aanbrengen aan hun hui zen Hiermede bedoel ik dan ook het verven. Als een huurder over dat onder werp begint, heeft de huisbaas of .geen tijd of er wordt geantwoord dat alles zo duur is en dat er toch al geld bij moet (waar vandaan Maar is het voor de huurder dan niet te duur of zelfs nog duurder Hoe moet een werkman, die moeite heeft rond te komen, een kwartje verf vooi* raamkozijn en deur betalen En dat is dan nog goed te maken met een paar kilo verf. Maar hoe moet het als een huis een nodige reparatie moet ondergaan Als de raam- of deur kozijnen er half verrot bij hangen en nodig vernieuwd moeten wor den Als er elcctrisch licht moet worden aangelegd, enz. enz. Volgens mijn bescheiden mening klopt dat toch niet helemaal. Ik hoop dan ook dat ik van U of van een ander ingewijde inza ke deze kwesties een duidelijk ant woord krijg. Ik dank u, mijnheer de Redac teur, voor de mij geboden plaats ruimte. H C. FARO Grotestraat 111e Waalwijk. ganiseert propaganda-feestavonden op Dinsdag 6 en Woensdag 7 November in de zaal van de heer P. Pruijssers (Sta tion). Het programma omvat een korte openingsrede van de voorzitter en de opvoering van het bekende toneelstuk „Onder één dak" van Johan Fabricius door de toneelvereniging „Geestbescha ving" te Oosterhout. WAALWIJK. BOEIMEER—RK.C. Zondag a.s. wacht de RKCers weer een zware opgaaf, wanneer zfj Boeimecr op eigen veld moeten gaan bekampen Boeimeer is ook een van de koplopers, wiens kan sen na een eventuele overwinning a.s. Zondag zeer goed zouden zijn. Maar wij hebben vertrouwen in de RKCers, die hun goede vorm van de laatste weken zo uitstekend bandhaven, dat zij a.s. Zondag kunnen winnen, wanneer zij zich geven voor wat ze waard zijn. Het tweede elftal van RKC is vrij. Voor de rest is het programma RKC 3Gudok 3, 12 uur. RAC 3—RKC 4 RKC 5WSC 4, 12 uur. Junioren voetbal. A.s. Zaterdag zullen in verband met de wedstrijd NederlandFin land in het hele district geen ju nioren voetbalwedstrijden gespeeld word en R.W.B.Veerse Boys. Zondag a.s. krijgt R.W.B. haar naaste concurrent, n.l. Veerse Boys op visite. Deze club staat momenteel met 10 punten vlak on der Bcsoijen op de ranglijst, zo dat zij, wanneer het hun zou ge lukken, de wedstrijd Zondag te gen R.W.B. te winnen, meteen de leiding zou overnemen. Een en ander is voor de bezoekers na tuurlijk aanleiding, om tegen R.W.B. alle krachten in te span nen, om werkelijk tot dit voor hen zo begeerlijk resultaat te komen, temeer nog, omdat dit voornemen wordt gesterkt door de weten schap, dat zij tot op heden nog nooit in Besoijen hebben verloren. Hier staat echter tegenover, dat ook de thuisclub van al deze fei ten wel terdege op de hoogte is, terwijl men er tevens van over tuigd kan zijn, dat de R.W.B.ers Zondag in het veld er ook wel re kening mee zullen houden, dat hun tegenstander een zeer gevaar lijke zal zijn. Zij toch zullen hun huidige fraaie positie niet zonder meer blootstellen en toch zeker niet tegen hun naaste concurren ten. Wat uiteindelijk het resultaat zal zijn van deze titanenstrijd, durven wij niet te voorspellen, te meer daar het hier twee gelijk waardige elftallen betreft, die enerzijds strijden om na 7 wed strijden nog ongeslagen de leiding te hebben en anderzijds zullen trachten de bovenste plaats te be zetten. Het antwoord op deze voor hei de clubs zeer gewichtige vragen geeft a.s. Zondag de wedstrijd R.W.B.—Veerse Boys, die wordt geleid door de heer Aanen uit Gor- kum en om half drie begint. SPRANG. LongoSDO, 13. Zaterdag speelde SDO een uitwed strijd tegen Longo te Breda. Het was een eenzijdige wedstrijd, bijna de gehele wedstrijd is op de Longo-helft géspeeld. Dat er niet meer doelpunten gemaakt zijn is te wijten aan het slappe spel van de SDO-voorhoede en het in prima vorm zijn van de Longo-doelman. Tien min. na het begin speelt Longo de bal over.de op de middellijn staande SDO-backs en maakt 10: even latér maakt onze mid- voor met een mooie omhaal 11. Even voor rust krijgt onze stopper een mooie kans en kogelt onhoudbaar in 12. Na de rust is het onze midvoor die met een fraaie kopbal zijn 2e doelpunt maakt, 13. i

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 6