NEUSDEN SPRANG CAPELLE BAAMSDONK OEERTRUIDENBERG NEDERLAND-FINLAND 4-4 djt pakje GRATIS een zelfbinder een prima wollen Shawl. yOETBAL bii Uw shag. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 OCTOBER 1951 bf? aankoop boven flO.— bij aankoop boven f 20. ANTOON VERHULST Herenmode WAALWIJK. NOUD VAN MELIS redt Nederlands voetbaleer geboren worden, ontstond nog al enige discussife. Nadat diverse voorstellen aan de orde waren gesteld, werd besloten alle bedragen die moeten worden uitbetaald aan veulens die binnen het half jaar dood •gaan aanmerkelijk te verhogen om de ge troffen landbouwer enigszins schadeloos te stellen. Een voorstel van enkele leden om de paarden niet meer te doen her verzekeren tegen brand en hemelvuur, maar dat risico zelf te dragen, werd na een gehouden stemming niet aangeno men en er zal weer op de oude voet worden voortgegaan. Na de rondvraag waarvan een vrij druk gebruik werd gemaakt, sloot de voorzitter de vergadering op de gebrui kelijke wijze. TIJDELIJK AFGESLOTEN. In verband met aldaar te verrichten werkzaamheden zal Dinsdag 30 en Woensdag 31 October het gedeelte van de Noordersingel tussen de Sterrenstraat en het Burchtplein, voor alle verkeer gesloten zijn. HENGELSPORT. Hier laten wij alsnog de uitslag volgen van de j.I. Zondag 21 Oct. door de Heusdense Hengelsportvereniging gehou den onderlinge wedstrijd voor aspirant leden. De eerste vijf prijswinnaars waren: 1 J. Kwetters met 265 gram, tevens ko ning 1951; 2 A. Brouwers met 100 gr.: 3 P. Verheij met 75 gr.; 4 S. v. d. Donk met 60 gr.; 5 J. Viveen met 40 gram. COLLECTEOPBRENGST. De collecte ten bate van het Eigen Verpleegfonds van de Noord-Brabantse Vereniging tot bestrijding van de T.B.C. heeft in de gemeente Heusden in totaal opgebracht de mooie som van f 52.39. ONGEVAL. De heer E. uit Heusden, werkzaam op de scheepswerf van de fa. De Haan en Oerlemans, alhier, viel j.I. Dinsdag van de steiger van een in aanbouw zijnd schip. Hij bracht het er nog betrekkelijk goed af, hoewel hij n val maakte van ongeveer 8 meter. Met enkele lichte kneuzingen is hij opgenomen in het St. Antonius Ziekenhuis alhier. MOND- EN KLAUWZEER. De onder de veehouders zo gevreesde besmettelijke veeziekte, het mond- en klauwzeer, is in onze gemeente ook weer uitgebroken. Door verschillende veehou ders is al aangifte gedaan dat hun vee stapel door deze ziekte is besmet en da gelijks koinen er nog nieuwe gevallen bij. Men doet alle mogelijke moeite om met de beschikbare middelen deze ziekte tot het uiterste te beperken en uit te roeien. GESLAAGD. Onze stadgenoot de heer C. Timmer mans slaagde te Amsterdam voor het diploma D (onder Rijkstoezicht gediplo meerd schoenverkoper). PROPAGANDA-VERGADERING CHR. BLINDENINSTITUUT BARTIMEUS. Donderdagavond werd in de zaal van de Chr. Volksbond alhier een propagan- da-avond gehouden voor het Chr. Blin deninstituut Bartimeüs te Zeist, welke samenkomst onder leiding stond van de heer Baane, jeugdleider van genoemde inrichting. De bijeenkomst werd geopend door Ds. M. J. Mulder, die in een kort openingswoord de talrijke belangstellen den welkom heette en de steun vroeg voor het werk van Bartimeüs, niet om medelijden met de blinden, want de blin den hebben veelal bijzondere gaven ont vangen die anderen vaak niet bezitten. Door een tweetal blinde meisjes wer den vervolgens enkele mooie liederen gezongen, op het harmonium begeleid door onze dorpsgenoot de blinde organist Jan Boer, eveneens leerling van genoem de inrichting. De heer Baane vertelde hierna een en ander omtrent het werk van Bartimeüs, dat zich uitstrekt niet alleen tot het on derwijs aan blinde kinderen, maar ook b.v. aan door oorlogshandelingen blind geworden militairen. Enkele leerlingen demonstreerden hierbij het onderwijs in het lezen en schrijven van het blinden- schrift en het machineschrijven op spe ciale schrijfmachines voor blinden. Er werd een film vertoond waarin het veelomvattende werk van Bartimeüs op duidelijke wijze te aanschouwen werd ge geven, terwijl door de leerlingen de avond verder werd gevuld met zang en accordeonmuziek, wat op de belangstel lenden een diepe indruk maakte. De heer Baane dankte tot slot voor de belangstelling eri wekte op het werk van Bartimeüs financieel te steunen, ter wijl Ds. Mulder de leerlingen bedankte voor hetgeen door hen geboden werd. JAARVERGADERING VERENIGING CHR. VOLKSBOND. In het door haar geëxploiteerde ge bouw had j.I. Vrijdagavond de algemene jaarvergadering plaats van de Vereni ging Christelijke Volksbond te Sprang. De vergadering, waarvoor niet bijzon der veel belangstelling bestond, stond onder leiding van de voorzitter der ver eniging, de heer W. Braspenning, die na opening. Schriftlezing en gebed, in zijn openingswoord de afgevaardigden der aangesloten verenigingen welkom heette en er op wees dat dit de eerste jaarver gadering was sinds de restauratie van het gebouw, dat thans kan wedijveren met vele andere gelegenheden in grotere plaatsen. Hij wees op het gevaar er aan gewoon te raken dat we nu zo n goede gelegenheid voor vergaderingen en ont spanning hebben, temeer daar het nood zakelijk is oin het gebouw in goede staat te kunnen houden en aan de finantiele verplichtingen te kunnen voldoen, dat men de vereniging ook financieel steunt door donateur te worden. Als wij het wereldgebeuren bezien, al dus de voorzitter, wordt het ons bang en alleen de wetenschap dat Eén boven dit alles staat, kan ons hierin tot stroost zijn. Spr. besluit met de hoop uit te spreken dat de vereniging in de toekomst mede werkzaam nioge zijn aan de uitbreiding van Gods Koninkrijk. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer M. Paans, dat bij afwezigheid van deze functionaris door de heer W. van Willigenburg werd gelezen, bleek dat het gebouw „Chr. Volksbond in een behoefte voorziet en hoe langer hoe meer niet alleen door de aangesloten verenigingen, maar ook voor verschillen de andere gelegenheden als bruiloften enz. wordt gebruikt. De penningmeester de heer J. Maijers gaf een overzicht van de finantiele toe stand der vereniging; hieruit bleek dat de vereniging in de afgelopen jaren aan haar verplichtingen kon voldoen en het boekjaar met een batig saldo sloot. Be treurd werd dat het aantal donateurs is teruggelopen. Bij monde van dhr. W. v. Willigenburg bracht de controlecommis sie verslag uit; boeken en bescheiden van de penningmeester waren in orde bevon den en de voorzitter bracht dank aan de penningmeester voor zijn beheer. In verband met het teruglopen van t aantal donateurs werd uit de vergade ring de gedachte geopperd in de toe komst de donateurs een avond, te ver- de bezoekers enkele aangename uren zal weten te bezorgen. „De Verschoppeling heeft de straf ondergaan voor een misdaad die door zijn broer bedreven werd, welke laatste zich eveneens ten koste van hem heeft vferrijkt. Na het uitzitten van de straf weet de Verschoppeling echter de be wijzen van zijn onschuld in handen te krijgen en hij komt dan als marskramer bij zijn broer om hem rekenschap van zijn handelingen te vragen. Een en ander gebeurt echter zonder dat hij zich be kend maakt en geeft een spanning aan het stuk, die het publiek tot het einde zal boeien. De liefdesgeschiedenis ont breekt natuurlijk evenmin, maar meer vertellen wij er nu toch niet van. Wij verwachten voor deze uitvoerin gen weer veel belangstelling; men zal er geen spijt van hebben. GEGUND. Het glas en vérfwerk van de te res taureren kerken te Vlijmen en Willem stad is onderhands opgedragen aan de Gebr. van der Waals alhier. zorgen door de aangesloten ontspan ningsverenigingen, aan te bieden, wat al gemene instemming vond. Door t bestuur zal verder een actie worden begonnen om donateurs te wferven. De bibliothecaris dhr. L. A. de Jong bracht nog verslag uit betreffende de bibliotheek; de voorzitter dankte de he ren de Jong en Jac. Ophorst voor het vele werk dat zij hiervoor doen. Bij de bestuursverkiezing werd het be stuur, dat in zijn geheel aftrad, bij ac clamatie herkozen en het bestaat thans uit de heren A. Hoevenaars, L. de Jong- Geenen, M. Paans. C. van Caem, W. v. Willigenburg, W. Timmermans, L. A. de Jong, W. Braspenning en J. C. Ma ijers. Na de rondvraag sprak de voorzitter een kort slotwoord, waarin hij dank bracht voor de opkomst en medewerking en werd de vergadering gesloten. ,,,DE VERSCHOPPELING". De Dilettantenvereniging „Gezellig heid" alhier geeft a.s. Zaterdag 3 Nov. en Maandag 5 November in de zaal van de Chr. Volksbond haar eerste uitvoe ringen in dit seizoen. Opgevoerd zal worden een s\el in drie bedrijven door A. Boére, getiteld: „De Verschoppeling Het is een stuk dat veel van de regisseur en de spelers en speelsters vraagt, maar waar „Gezellig heid" in het Verleden reeds getoond heeft, iets goeds te kunnen brengen, ver wachten wij ook nu, dat zij met dit stuk HOGEVAART. NOOIT GEDACHT. Het bestuur der Postduivenvereniging Nooit Gedacht deelt mee, dat wegens omstandigheden a.s. Donderdag 1 Nov. geen ledenvergadering zal worden ge houden. De jaarvergadering zal op na der te bepalen datum plaats vinden. WONINGBOUW 1951. Het bouwen der 19 woningwetwonin gen, waarvan de aanbesteding plaats vond op 2 October 1951. is thans ge gund aan de laagste inschrijver, de fa. Jos Leijten te Raamsdonk. Met de bouw der woningen zal onmiddellijk worden aangevangen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Helena Adriana dv A van Boxel en G M E Zeijlmans van Emmic- hoven Johannes Jacobus zv E Hansen en J H Rommers. OverledenWilhelmina Blans 82 j wed v A A v Dongen. Ingekomen A v d Diepstraten en gezin van Made. VertrokkenS Hochuli naar Zwit- GUDOKW.S.C. 1—1. Slechts restten nog 5 minuten in de wedstrijd Gudok— W lo.°" Adelberg's vertwijfelde uitval niet vermocht het harde schot van de Gudok linksbuiten te keren. De effect bal, die van het hoofd van Muskens nfdwarrelde, werd door hem fel benut. Toch mag W.S.C. over deze uit slag niet ontevreden zijn immers met 3 invallers voor Brok, Mahieu en P. Bleiilevens moest de strijd worden aangebonden, terwijl ook v. d. Lee al voor rust, wegens een hoofdwonde builen gevecht werd gesteld. Dank zij de kranige ver dediging waarin Pulles als een rots in de branding elke aanval resoluut keerde, is er een kost baar punt voor W.S.C. mede naar Waalwijk gebracht. Het eerste half uur van de wed strijd was een matte vertoning, waarin de krachten van beide ploegen evenwaardig waren, hoe wel de aanvallen van W.S.C. dich ter bij doel kwamen dan die der Gudok voorhoede, 't Laatste kwar tier voor rust neemt Gudok het initiatief in handen en begint een druk op Adelberg's veste uit te oe fenen, waar echter de verdediging voorshands best raad mee weet Opmerkelijk goed is het debuut van Mutsaerts, terwijl ook Kools door een algemeen rustig doch vastberaden optreden, opvalt. Enkele gevaarlijke aanvallen worden ten koste van een tweetal corners voorkomen. Met dubbel- blanke stand wordt de kleedkamer opgezocht Na rust'neemt W.S.C. direct het initiatief en als invaller v. d. Ven een machtige cross-pass voor de voeten van Bleijlcvens deponeert, geeft deze keurig door naar de vrijstaande Kouwenberg, die met een tam boogschot de Gudok-kee- per passeert, 10. Het spel wordt nu levendiger en Gudok komt fanatiek opzetten om doelpunten te forceren. Een mis- trap van Muskens levert direct ge vaar op, enkele hachelijke momen ten ontstaan voor het W.S.C. doel, doch de blonde kop van v. Meeu wen en de harde afweerschoten van Pulles vermogen de toestand op te knappen. De ver opgedron gen Gudokverdediging wordt gre tig door enkele W.S.C. aanvallers gepasseerd en slechts ten koste van een corner weet een snel te ruggekomen verdediger te redden. Hoog opspringend onderschept de Gudok doelwachter de hal. We derom een snelle aanval, maar Klerks vaagt onder de effectvolle hal door. In deze periode zou zelfs W.S.C. nog gedoelpunt hebben in dien even de hersens gebruikt wa ren. Door het oog van de naald kruipt Gudok als hun keeper een kalme schuiver door zijn benen laat lopen en met een snel reage rende achterwaartse uitval de bal van de voeten van de W.S.C. aan val kan plukken. Het laatste kwartier oefend Gu dok een fanatieke en steevaste druk uit op het W.S.C. doel, maar vooralsnog weet de defensie, zij .het ook niet de rug tegen de muur, hiermede nog raad. Nog enkele minuten zijn te spelen als Gudok op de hoven omschreven wijze de stand op gelijke voet brengt. In deze periode mogen wij niet vergeten het prachtige werk van Adelberg te vermelden. Als de arbiter voor einde blaast verlaten twee vermoeide elftallen het ter rein, doch W.S.C. niet de voldoe ning dat hard en onvermoeid wer ken deze uitslag nog heeft weten te bewerkstelligen BOEIMEERR.K.C. 1—0. Het was een uiterst zware op gave Zondagmiddag, een zeer klein en effectvol terrein en een tegenstander die zijn tekort aan techniek aanvulde met een en enthousiasme dat hen op 't laatste nippertje de overwinning bezorg- de. Over de wedstrijd het volgende: Hoewel Boeimeer in een vlot tem po startte, nam R.K.C. toch gauw liet heft in handen, maar door een te laag tempo en het ontbreken van een beslissend schot blijlt het resultaat uit, terwijl Boeimeer. zij het ook spaarzaam, gevaarlijk doorbreekt. Zo verstrijkt de eer ste helft met wisselende kansen zonder hoogtepunten en zonder de zozeer gewenste doelpunten. Na de rust hetzelfde beeld. Ook nu is R.K.C. overwegend in de aanval, maar liet schot ontbreekt in de voorhoede en naarmate de wedstrijd ouder wordt, komt Boei meer sterker opzetten en 't isaan het uitstekende werk van de Waal- wijkse verdediging te danken dat tijdens dit offensief maar een doelpunt gescoord wordt een doelpunt overigens gemaakt uit een vrije trap wegens hands, waar tegen R.K.C. na de wedstrijd pro test aantekent. Met een 1—0 nederlaag moet R.K.C. dus naar huis, een neder laag die voorkomen had kunnen worden, als de geelblauwen slechts een schutter in de voorhoede had den gehad. ALS BAARDWIJK ZONDAG a.s. WINT STAAT HET AAN DE KOP. BaardwijkKorvel 21. Op één puntje na heeft Juliana de leiding in haar afdeling /.ij kunnen voethallen als zij het \vn- len. Dat hebben we Zondag j.L weer gezien. De Juliana-lui hadden pas een prachtige wedstrijd tegen 1 leus- tien achter de rug. Nu moesten ze te«'en de hekkensluiters spelen. Zi? traden dan ook ondanks de vele waarschuwingen als overwinaars in het veld. Zij ga ven keurige staaltjes van voetbal- techniek te zien, maarkalm aan Wat hebben de Sportparkers die houding betreurd Korvel vocht verwoed. I)e Tilburgers waren ge heel meester van het terrein en wisten binnen tien minuten de stand op 0—1 in hun voordeel te brengen. De achterstand maakte de Baard wykers enigszins wakker. Zij begonnen feller te voetballen. Nog steeds hadden zij de fout van de Korvel-verdediging echter niet door. Deze heren hielden in de achterhoede namelijk één Ui El, ho rizontaal aan de goal. De gcc'- zwarten probeerden er doorheen te drijven. Dat lukte nooit. Op een gegeven moment begon het voor hen echter te dagen. Een laag schot kwam dwars door de Kor vel verdedigingslinie heen. Een snelle reactie van de buitenspelers naar binnen, weer naai rechts buiten, een keihard schot: 1—1. Met deze stand kwam de rust. Nu de methode gevonden was, had Korvel weinig meer in te brengen. Keer op keer vielen de Baardwijkers aan. Wanhopig vocht Korvel. In tien minuten telden wij 6 corners (of waren het cr 7 aan hun kant. Eén keer een pe nalty, welke de uitstekende Kor vel doelman stopte. Uit een vrije schop kwam voor Baardwijk het verlossende doel punt. De rechtsbinnen schoot hoog over een kluwen spelers naar de Baardwijk-midvoor. Deze gaf de bal door naar de rechts buiten, die onhoudbaar inschoot. 2—1. En zo kwam het einde van deze match. Het was een wedstrijd die het talrijke publiek (hel terrein stond rondom in twee rijen vol zeer zeker voldaan heeft. R.W.B.—VEERSE BOYS 4—1. R.W.B. is er in geslaagd Veersc Boys met een royale en verdiende 4—1 nederlaag huiswaarts te zen den. Vooral voor de rust was het spel van de thuisclub wel van zeer goed gehalte, met als gevolg dat zij gedurende de eerste helft een volslagen meerderheid aan de dag wist te leggen. Midvoor Meulman wist reeds na 10 min. spelen R.W.B. de leiding te geven, toen hij na goed door zetten alleen voor de doelman der Boys kwam te staan, die hij van uit' een moeilijke positie met een goed schot het nakijken gaf. 1—0. Spoedig hierna hadden de be zoekers een meevaller, toen doel man Schalken de bal losliet en hiermede hun de gelegenheid bood gelijk te maken, wat zij dan ook prompt deden. 11. Besoijen, hierdoor geenszins uit het veld geslagen, bleef de sterk ste en na 30 min. was het links binnen v. Beek, die na een vlotte combinatie met de linksbuiten Schaapsmeerders, die op ver dienstelijke wijze W. v. d. Anker verving, met een goed schot zijn club wederom de leiding wist te geven, 21, met welke stand de .rust inging. Na de hervatting was het spel van minder gehalte, met name dat van R.W.B., dan voor de thee. Hierdoor konden de gasten gedm- rende de eerste 20 min. na de rust het spel in evenwicht houden, met als gevolg wisselende kansen, waarvan er echter niet een werd benut. Geleidelijk aan ging het bij de thuisclub weer beter te vlotten en na een half uur was hun meerder heid zodanig, dat doelpunten niet uit konden blijven. Aanval na aan- Nooit heeft de voetbaleer aan een dunner zijden draadje gehangen dan in de tweede helft van de voet balwedstrijd NederlandFinland, die Zaterdagmiddag in het Feije- noord-Stadion te Rotterdam is ge speeld. Toen bezorgde het Finse elf tal de Oranje-mannen een achter stand van niet minder dan 42 en het is tenslotte Noud van Melis ge weest die een debacle voorkwam door in de kortste keren twee goals te scoren: 44. Het begon al niet zo prachtig. Al in de eerste minuten bleek dat stop per Terlouw meer robuust dan ze ker van zichzelf was, en dat de twee debuterende backs Odenthal en Bakers hun accuratesse hadden thuisgelaten en zomaar in 't wilde weg plaatsten.. De Finnen daaren tegen speelden een fris spelletje voetbal en Kraak had zó werk door dat Terlouw de vlugge rechtsbinnen Rytkönen niet aankon. Aan de andere kant moest de Ne derlandse aanval eerst even op temperatuur komen, eer Biesbrouck met een hard schot keeper Laak- sonen aan het werk kon zetten. Trouwens, het was daar ook niet allemaal koek en ei, want Bies brouck had in Groeneveld maar een zwakke linksbuiten, die als in ternationaal spelend zijn club vorm maar niet kan bereiken. Van Melis en Lenstra konden het samen goed vinden, maar de midvoor was tel kens iets te langzaam, maar dat werd later beter. In de 23ste minuut gebeurde het onvermijdelijke, onvermijdelijk ten minste onder deze omstandigheden. De Finnen kregen een vrije trap te nemen, de Nederlanders bleven staan, maar niet middenvoor Pel- konen, die de bal onmiddellijk door plaatste naar linksbuiten Lehtovir- ta; deze schoot van verre afstand in, Kraak reageerde niet; 0—1. Bij de Nederlandse reactie werd v. d. Tuyn in het strafschopgebied wat al te' hardhandig aangevallen door linksback Myntti. Abe voltrok feil loos het vonnis dat de Schotse scheidsrechter Mitchell uitsprak: 11. Dit bracht leven in de Neder landse voorhoede en het was Van Melis die een prachtpass van Len stra deed resulteren in een doel punt; 2—1. Dit zou voorlopig het laatste Oranje-goaltje blijven. Nog vóór de rust maakten de Finnen gelijk toen opnieuw Lehtovirta uit een vrije schop van flinke afstand inschoot, waarop Kraak weer te laat reageerde: 22. De tweede helft zette in met een Nederlands offensief. De samen werking Lenstrav. Melis was uit stekend, maar ze vonden het doel nog niet. Wel de tegenstanders, want Rytkönen liep Terlouw een voudig voorbij en schoot onder Kraak door: 23, en nadat v. Me lis tegen de keeper had opgescho ten en Groeneveld een kans voorbij had laten gaan, sneed de Finse voorhoede opnieuw door de Neder landse verdediging. Rytkönen gaf zijn midvoor een pass, die deze zon der aarzelen gebruikte: hij sloeg Kraak: 24. Een volgende fout van ons keepwonder gaf gelukkig niet de genadeslag. Was die al niet gegeven? Was de wedstrijd al niet verloren? Dat nooit, zei v. Melis en hij sprong naar een voorzet van Kuneman die Biesbrouck was komen vervangen en kopte langs Laaksonen heen: 34 en nog eens gebruikte de Eind- hovenaar zijn kop, vijf min. voor het einde, op een door v. d. Tuyn genomen corner: 44. Nederland mocht, wat het resultaat na de hele vertoning betreft, tevreden zijn. En nog eens probeerde het v. Melis, maar nu kwam zijn hoofd in aanra king met de harde vuist van de keeper en het bleef bij een blauw oog. Daar zit wat op voor de heren daar in de kuip van het Olympisch Stadion! Trainer v. d. Leek "zal zijn mannen nog moeten leren voetbal len voor de wedstrijd tegen de Bel gen in November a.s. val werd door R.W.B. onderno- men en we noteerden enkele g'oe de schoten van Didden en v. Beek die echter resp. door de kruising van paal en lat werden gekeerd en door de doelman nog juist over de lat werd gewerkt. Het was 7"min. voor het einde, toen Didden bij een doorbraak niet juist van de bal werd gedrukt, met als gevolg een strafschop, die Jan Schalken, zij liet dan na de 2e maal, benutte. 31. Even later herhaalde zich dit zelfde weer, toen Meulman gevaar lijk werd en het was wederom de R W.B. linksback, die de penalty kalm inschoot, 4—1, waarmede t einde kwam van deze, door scheidsrechter Aanen uit Gorkum goed geleide wedstrijd. KAATSHEUVEL. D.E.S.K.—Dc Valk, 4—1. Een furieus spelend Desk veegde de VaLk in tien minuten van de kaart en diende zich hiermede opnieuw aan als gegadigde voor de hoogste titel. Na enkele sukkelweken in verband met gewonde spelers, verscheen Desk te gen de Valk weer nagenoeg compleet. Alleen Cor Vrinten ontbrak nog op het appèl, maar deze werd door zijn broer André op waardige wijze vervangen. De handhaving van Jo van der Ven als middenvoor, bleek nog niet zo slecht gezien te zijn, nu hij in de voorhoede assistentie had van de nog ietwat voor zichtig spelende Cor Soéterboek. In een buitengewoon aantrekkelijke en snelle wedstrijd heeft Desk bewezen een prima partijtje te kunnen voetballen. Nu zat er de nodige fantasie in de voorhoede, het liep niet zo stroef en men kon waarnemen dat men belust was om de bal in zijn bezit te krijgen. Vooral na de rust, toen de Valk de gelijkmaker had weten te forceren. Een niet meer te houden Desk ontplooide een offensief, waarbij de Valk totaal van de kaart werd gespeeld en dit luwde pas, toen de stand op 41 was gebracht. In het begin zag het er niet naar uit, dat de doelpunten goedkoop zouden wor den, daar de verdedigingen meestal de respectieve voorhoedes in bedwang kon den houden. Snel ging de bal van weers kanten op en neer en het was reeds te zien, dat we een wédstrijd zouden mee maken die op goed peil stond. De eerste aanval die vermelding waard was kwam van de schoen van Jo v. d. Ven, die met een voorzet in de diepte A. Vrinten gelegenheid gaf een voorzet te lanceren waaruit A. van Gooi overkopte. Even daarna noteerden we een schot van A. Vrinten dat te hoog gericht was. Aan de andere kant deed het Hen driks evenzo. Een doelrijpe kans ging na 20 min. verloren, toen bij een algemene missing, doelman Sebille nog juist kon wegwerken. Toch zat er een doelpunt in de lucht. Na reeds meerdere kansen doelrijp te hebben gemaakt, wist Jo van der Ven na ongeveer een half uur spe len, de bal glaszuiver door te geven naar Cor Soeterboek, die na enige stribbtelin- gen Sebille voor de eerste maal het na kijken gaf, 10. Vlak daarna dachten we Jo v. d. Ven zelf te zien scoren, toen hij uit een klu- we van spelers de bal vrijmaakte en mét een machtige beenzwaai een schot loste, dat via de voet van de keeper over het doel stuitte. Een suizend schot van van Leest aan de overkant was het antwoord, maar met een formidabele sprong ver richtte de Nijs een juweel van een safe, door de bal over de lat te stompen. De thee was door beide partijen dik verdiénd. Het was opnieuw van Leest die de eerste goede kans kreeg, maar het was opnieuw te hoog. Het schot van Toon v. d. Ven even daarna was beter gericht, maar opnieuw was het 't been van Se bille dat redding bracht. André Vrinten kon het hem eveneens moeilijk maken, toen hij zich prachtig vrij gespeeld had. De Valk probee.rde met alle geweld de bakens te verzetten, waarin ze even succes hadden toen H. v. Es zich uit positie liet spelen. De vrijstaande Vfer- eyken kon van zijn rechtervleugel een voorzet lossen die door van Leest ineens op zijn slof genomen werd waardoor hij de Nijs het nakijken gaf. Toen ging voor goed de stormvlag bij Desk in top. Mét een laaiend enthousi asme goochelden ze van links naar rechts of er geen Valk-speler meer op het veld stond. Als ware duivels sloegen ze zich door elke moeilijkheid heen. De aanslui ting op het middenveld die voor de rust wel wat te wensen over had gelaten, klopte nu ook beter. Van Boxtel en Pij nenburg stuwden dat het een lust was, terwijl zo nodig de resoluut spelende backs Wagemakers en v. Es en de eeu wig blijvende zwoéger André van Es hun duit nog in het zakje deden. Dat er iets komen moest, was duidelijk te zien. Aanvoerder v. d. Ven deelde met korte bevelen zijn orders en voorzetten uit. Zijn voorbeeld inspireerde de overigen. Een waar bombardement brak aan op t Valk-doel, waarvan hij zelf de eerste bom afvuurde. Die werd met kunst en vliègwerk gekeerd, maar het was slechts uitstel van executie, want het veel be lovende Toontje van Gooi zat er als de kippen bij om nummer twee op zijn naam te brengen. Dat was na twintig, minuten. Het hek was van de dam. Onstuimig bleef het bombardement aanhouden van Desk. Een kopbal van Pietje van Box tel belandde bij Jo v. d. Ven, die de laatste Valk-linie wist te doorbreken, maar zijn schot ging rakelings naast. Men kon het hem aanzien dat hij er op gebrand was toch ook een voltreffer te plaatsen. Uit een direct daarop nieuwe voorzet van Toon v. d. Ven deponeerde Cor Soeterboek de bal in het uiterste hoekje, 31. Dé Valk zag het hopeloze van het geval in. Ofschoon hun spel toch niet van slechte kwaliteit was, aonden zij het niet bolwerken, vooral ómdat zij het te kort hielden. Deze fout werd door Jo v. d. Ven veel voorkomen bij Desk, om dat hij zijn vleugels maar steeds in wer king stelde. In de kortste keren werden hierop twee Desk-doelpunten door buitenspel gean nuleerd en terecht. Maar dat mocht Desk niet deren. Zij wisten van geen ophou den. Al liggende gaf Toontje van Gooi daarna een kopbal weg, wat wel geen doelpunt opleverde, maar wel een staal tje van meesterlijk hfersenwerk was. Hierna moesten we even aandacht schenken aan de Valk, die met de tan den op mekaar nog een poging waagde om de achterstand te verkleinen, maar

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2