KAATSHEUVEL JAN VAN DUN L00N-0P-ZAND AFWEZIG Televisie-uitzending DUIVENSPORT. HOCKEY. KORTE BERICHTEN. JONGSTE KANTOORBEDIENDE H. MINKE ZWITSERS ANCRE 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 5 NOVEMBER 1951 3 t J. C. Stolckermans voor iedereen GRATIS te genieten elke Dinsdag en Vrijdagavond in de kleine zaal van Café-Restaurant GEVRAAGD: (mann. of vr.) op fabriekskantoor te Waalwijk. Eigenhandig geschreven brieven onder No. 3784 Bureau van dit blad. 8 Nov. t/m. 1 2 Nov. „DE ECHO" dames- of herenpolshorloge gaan. De rood-witten hadden ech ter meer succes toen midvoor Moo- nen een onverwacht schot loste dat doel trof. Even daarna was het v. d. Heijden die het net wist te vinden, doch de referee had reeds voor bui tenspel gefloten. Na de genomen doelschop kwam de bal in het bezit van linksbuiten v. Baardwijk, die hem na een korte dribbel doorgaf naar de linksbin nen, die er op zijn beurt met een harde schuiver 02 van maakte. Huldigingswedstrijd. In de afgelopen zomer is er door de buurtschappen onderling een zomeravond-voetbalcompetitie ge houden die een zeer spannend ver loop heeft gehad. Im totaal werd er door vier verschillende elftallen aan deelgenomen en tenslotte was het de buurtschap „De Dijk" dat 't kampioenschap wist te behalen. In verband daarmee had gisteren op het terrein achter café M. Ach ten een huldigingswedstrijd plaats tussen het kampioenselftal en een elftal, geformeerd uit de overige drie elftallen. De wedstrijd had een zeer spannend verloop. In een wedstrijd waarin beide elftallen elkaar zeer weinig toe gaven, is het 't kampioenselftal ge lukt beslag te leggen op de beide punten. In het begin zag het er evenwel niet naar uit dat 't zover zou komen. De rust brak aan met dubbel blanke stand. Na de hervatting zagen we ongeveer weer hetzelfde spelbeeld op het middenveld. Een kwartier voor het einde was het middenvoor Timmermans die doelman Kuijs met een boogbal passeerde. Even daarna was het linksbuiten v. Ges tel die met een hard schot de stand opvoerde tot 20, waarmee ook 't einde kwam. Na afloop overhandigde de voor zitter van Haarsteeg de aanvoerder van het kampioenselftal de beschik baar gestelde wisselbeker. KAATSHEUVEL. HelmondiaD.E.S.K. 80. DESK heeft in deze wedstrijd een bittere pil moeten slikken. Na de prachtige overwinning van vorige week tegen De Valk, zijn ze met de beste voornemens naar Helmond gereisd. Maar deze keer wilde het niet vlotten. Gedeeltelijk omdat ze van het begin af aan hun normale spel niet konden ontplooien en ook omdat onze nieuwe midvoor Jo v. d. Ven, die vorige week de voorhoede tot zo'n prachtoverwinning inspi reerde, door een blessure onmach tig was, waardoor een aanval zon der stootkracht was ontstaan die 't doel der tegenpartij niet éénmaal wist te vinden. Nog vóór dat Desk warm gespeeld was, was de score reeds 3—0 en had DESK een morele opdoffer gekregen waar ze nog wel wat onderuit probeerden te komen, maar wat vechten tegen de bierkaai bleek te zijn. Het eerste doelpunt werd na enige corners gescoord door Pluijm; 10. Daarna kwam een gevaarlijke DESK-aanval waar uit Cor Soeterboek naast schoot. Na zeventien minuten veroorzaakte Wagenmakers een vrije trap en wist P. Verhoeven met een onhoud baar diagonaal schot 20 te no teren. DESK was nog niet overtroefd. Het noodlottige schot kwam 3 minuten later van P. Verhoeven; 30. Met DESK in de aanval, waarbij twee prachtkansen teloor gingen, kwam de rust. Na de rust werd DESK over speeld. Na twee minuten uit de combinatie van Vermeulen en J. Verhoeven was het 40. Na tien minuten reeds 50 door Vermeu len, terwijl er Akkermans even la ter 60 van maakte. Helmondia vond het blijkbaar ge noeg, waardoor DESK enige aan vallen kon opzetten. Een vrije trap en enige corners liepen echter op niets uit. Het ploegverband van DESK was zoek. Er werden dek- kingsfouten gemaakt, waarvan Pluijm en J. Verhoeven nog twee maal gebruik van wisten te maken; 80. Het was dus een off-day voor DESK, maar toch geloven we dat DESK, als het zijn remmende fac toren die in deze wedstrijd een rol speelden weet af te werpen, zijn aanhang in de nabije toekomst niet zal behoeven teleur te stellen. LOON OP ZAND. Uno AnimoBroekhoven 64. Wanneer Broekhoven's keeper niet in het begin van de wedstrijd met een handblessure het veld had moeten verlaten, ongetwijfeld zou de uitslag van deze vrij matte wed strijd anders zijn geweest. Op dat ogenblik was de stand nog dubbel- blank. Ofschoon de reserve-keeper van de gasten zijn uiterste best deed, kon hij niet verhinderen dat de rust met 30 inging. Na de thee wist Broekhoven er 31 van te maken. Meijer bracht de stand onmiddellijk op 41. Een fout van de Uno-achterhoede werd afgestraft; 42. Wederom was het Meijer die er 5—2 van maakte. Van af dat ogenblik nam Broekhoven 't heft 'in handen en toen de stand even later 54 was, hebben vele Uno-aanhangers benauwde ogen blikken beleefd. Het was dan ook een hele opluchting toen Meijer even voor het einde zijn 5e doel punt ipaakte en daarmee de eind uitslag bracht op 64. Door deze overwinning staat Uno Animo na 9 wedstrijden nog on geslagen aan de kop van de rang lijst. ZUIDELIJK ELFTAL TEGEN LUXEMBURG. Het Zuidelijk elftal dat Zondag 11 November a.s. in het stadion „De Vliert" in Den Bosch tegen Luxem burg speelt is als volgt samenge steld: Sari's (BW); Bakers (PSV) en van der Sluys (BW); Klaassens (VVV); Smeets (Juliana) en Huy- bregts (BW); Sijbers (VVV), Ben- naars (Dosko), v. Melis (Eindho ven), Franssen (PSV) en v. Over- beek (BW). Reserves: Steiger (PSV), Frans Tebak (Eindhoven), Heger (VVV) en Carlier (VVV). Ie Klasse A CAPELLE. P.V. „Nooit Gedacht". De P.V. „Nooit Gedacht" houdt a.s. Donderdag een vergadering in het clublokaal van de heer C. van Tilbourgh, Hogevaart. Aller opkomst gewenst. Ensch B.De Volewijckers 3—2 EDO— t Gooi 0—1 Veloci t asEl i n kw ij k 3—4 AG OVVHaar lem 1—0 DWSTheole 3—1 FrisiaHeerenveen 1—2 GVAVGo Ahead 2—1 le Klasse B Wagen ingenLeeuwarden 3—1 SneekOostcrparkers 0—1 AchillesBlauw Wit 0—1 VSVZwolse Boys 2—2 DOSBe Quick 1—1 AjaxVitesse 2—2 RCHEnschede 4—1 le Klasse C ADO—DHC 2—1 EindhovenWillem II 0—0 NACBleijerheide 2—2 RBCFeijenoord 1—3 BW—Quick X. 4—3 JulianaMVV 0—0 SittardiaSVV 6—1 le Klasse D Hermes DVSChèvremont 2—3 XerxesMan rits 0—0 NECVVV 1—1 EmmaBrabant ia 2—3 XOADLonga 22 SparlaLimburgia 3—0 PSV—HBS 4—1 2e Klasse A SartoWilhelmina 1—1 TOP—RKTVV 2—1 SETDe Spechten 0—0 HelmondiaDESK 8—0 De Valk—Veloc 3—3 3e Klasse B GUDOKOJC 3—3 WSCConcordia SVI) 2—0 DongenBladella 3—1 Reuse! SportOSS '20 3—3 ODC—Baardwijk 1—2 3e klasse C HieronymusVirtus 13—0 RKFC—BSC 1—1 SCORoosendaal 0—0 WVOBoei meer 1—1 SteenbergenVES '35 1—6 RKC—Hero 1—1 4e Klasse D Wit-ZwartRWB 1—1 Vlijmense BoysRKDVC 0—6 Wasp i kR a ajnsd on k 1—4 Haa rst eegX i euwk u ij k 0—2 Veerse BoysRight 'Oh 2—1 4e Klasse E OistcrwijkVOAB 3—0 Uno AnimoBroekhoven 0—4 WSJVelocilas '31 1—1 GSBWNevelo 3—1 waarvoor maar drie elftallen had den ingeschreven De DES-jongens waren veruit de jongste deelnemers en het is dan ook niet te verwon deren dat zij van Oranje-Zwart met 30 en van EMHC met 40 ver loren. A.s. Zaterdag spelen de heren in eigen huis een inhaalwedstrijd tegen de mannen van de Kon. Mi litaire Academie (aanvang 3.30 u.) cn Zondag een uitwedstrijd tegen Push. Willen de heren in de run ning blijven, dan moeten dat vier punten worden. De dames, die evenals de heren gisteren een vrije dag hadden, ont vangen Mep 2. Des 2 heren gaat naar Tilburg 4. SPORT IN HET KORT. Biljarten. De Belg Vingerhoedt is voor de vijfde maal Europees kampioen fantaisie classique gewor- den. Zijn leerling Raymond Stey- lart werd tweede, de enige Neder landse deelnemer, Piet Kruythoff, Velden 4: J. Vermeer 2; W. Elshout 4 en Posthume aan G. Bouwman. Voor de Korea strijder J. P. G. Too- werd laatste. Het kampioenschap nen, reeds vol behangen met allerlei on- was georganiseerd door de Amster damse Biljartclub „Rembrandt" en werd verspeeld in „De IJsbreker" aldaar. Hockey. Het Nederlandse hoc- key-elftal heeft Zondagmiddag de Schotten een hockey-lesje gegeven. Het verpletterde het Schotse elftal met 70. Midvoor Kruize scoorde 5 keer en linksbinnen Boerstra 2 keer. De ruststand was 30. Voetbal. Het Luxemburgse voet bal-elftal heeft Finland Zondagmid dag met 30 verslagen. De Finse voorhoede, hoewel in de meerder heid, kon niet door de hechte Lu xemburgse verdediging heenkomen. En nu Zuid-NederlandLuxemburg a.s. Zondag. XXX In de vroege morgen van Allerheili gen ontsliep zacht en kalm, zonder de minste doodstrijd, de heer J. C. Stok- kermans, oprichter en oud-Commissaris van Stocko Schoenfabriek N.V. v.h. J. C. Stokkermans, in de gfezegende leef tijd van ruim 86 jaren. Met de heer Stokkermans is een fi guur uit ons midden gegaan van de oude stempel: eenvoudig, oprecht en eerlijk, werkzaam en medelevend, deugdzaam en godsdienstig. We mogen in 't kort hier- mëde deze oerdegelijke man geschilderd hebben, zoals hij was en iedereen, die ooit met hem omging, hein kende. In zijn jeugd eenvoudig werkman, die steeds in alle ernst de zaken behartigde, die zijn verantwoording droegen, stichtte hij voor een vfeertigtal jaren de zaak, die nu on der de naam van Stocko Schoenfabriek N.V. v.h. J. C. Stokkermans, in de schoenenwereld een naam heeft gekre gen en een karakter weerspiegelt, waarin de grondvester te erkfennen is. Zolang zijn krachten het hebben toegelaten, bleef zijn belangstelling voor de zaak bestaan en mocht er eens een dag ge weest zijn, dat hij niet op zijn vast uur de verschillende afdelingen bezocht, steeds n gemoedelijk, medelevend woord over hebbend voor iedereen en voor ieders gezin,dan was er verwondering onder het personeel en stelde men deel nemend de vraag waarom de oud-pa troon niet gëzien werd. Hij is heenge gaan van zijn gezin en zaak, doch zijn gedachtenis zal levend blijven bij allen die hem gekend hebben. Ongetwijfeld zal zijn loon groot zijn, want zijn leven was deugdzaam en vruchtbaar. R.I.P. KLOK-ACTIE 1951. De beslissingen zijn genomen, de in- weg zijn van huis is voor velen een probleem geweest, dat zwaar viel. Daarom is het van de Katholieke Actie destijds een uitstekende gedachte ge weest, om contact te houden met hen die ver van huis hun plicht vervulden, doch alleen met de joviale steun der burgerij is mogelijk geworden te doen, wat door K. Th. gedaan is. Als we zeggen, dat er 40.000 druk werken verzonden zijn, tal van rozen kransen, 300 paketten, enz. enz., dan klinkt dat heel aardig, maar als we dan weten, dat hiermede een bedrag ge moeid geweest is van 13.500.dan moeten we dank brengen aan de burge rij, die door joviale bijdragen dit moge lijk heeft gemaakt. Daarbij werden on geveer 200 H. H. Missen voor de jon gens opgedragen en elke Zaterdag een Lof en juist dit gebed van zovelen is het beste contact geweest dat we hebben kunnen leggen. Spreker betreurt het dat de dienst ook het offer gevraagd heeft van vijf jonge levens. Hij verzoekt dan een minuut stilte, om hen, die hun le ven lieten te gedenken. Het waren de jongens Bouwman, Luijten, Volders, van Beek en v. d. Schans. Na dit inleidend woord van de heer Frederiks, gaf de Mandolineclub een keurig stukje muziek ten gehore, waarna burgemeester Mr. v. d. Heijden het Woord nam. Met veel voldoening heeft hij aan het verzoek van R.K. Thuisfront gevolg gegeven om op deze avond de onder scheidingen uit te reiken. Hij sluit zich ten volle aan bij de woorden van de voorzitter, waar deze het een voorrecht genoemd heeft in Indië te mogen dienen. Hij noemt het een bevoorrechte positie, in het belang van het Vaderland hier zijn diensten te hebben mogen aanbie derscheidingen, kan hij geen eerbewijs meer toevoegen. Het gemeentebestuur meent echter zijn waardering voor wat sergeant Toonen volbracht heeft uit te moeten drukken, daar serg. Toonen zijn krachten gaf in de strijd van de Ver enigde Naties en daardoor een gemeen schapszin heeft getoond, die aller respect en waardering verdient. Hij reikt hem dan als aandenken een zilveren cigaret- tenkoker met inscriptie over met een hartelijke handdruk en een felicitatie. Tot slot spreekt moderator Jansen een woord tot de aanwezigen. Hij gaat na welke offers de afgelopen tijd van ons volk gevraagd zijn, eerst in eigen land en nadien in Indonesië. Er is van U al len veel gevraagd en wij hebben getracht door Kath. Thuisfront uw plicht te ver gemakkelijken. Hij stelt dan de vraag of een Kath. Thuisfront nodig geweest is en moet dan uit de loop der tijden con cluderen, dat dit allernoodzakelijkst is geweest. Vooral op godsdienstig terrein heeft het vruchtbaar werk gtleverd en hij kan het werk niet anders noemen, dan een heerlijk stuk Leken apostolaat, dat in de verre toekomst zijn vruchten nog zal afwerpen. Hij dankt dan het bestuur met zijn actieve voorzitter voor alles wat ze voor het goede doel gedaan hebben. Namens de jongens sprak de heer J. Lagarde in een vlotte speech woorden van dank en waardering, waarna ruimte gemaakt werd op de dansvloer, om on der leiding van de band die evenals de mandolineclub geheel gratis haar dien sten had aangeboden in een dansje het verdere van de avond gezellig door te brengen. 't Was een mooie contactavond als slot van 't edele contactwerk van Kath. Thuisfront. TELEVISIE. i-'*- utonooinytu yciiwiui.ii, uc lil- 11 o- schrijvingen gesloten, de klok-actië 1951 I den. Helaas heeft dit van vijf jongens WAALWIJK. Heren 1 leden hun eerste nederlaag. Uitslagen van Zondag 3 Novem ber j.l. Dames 1MOP 2 10 Warande 1Heren 1 40 Dames 2Keep Fit 2 30 Push 5Heren 2 01 Over de wedstrijden het volgen de: Dames 1. Waalwijk weet vóór de rust deze uitslag al te bereiken. Beide partijen gaan goed tegen el kaar op en zetten enkele gevaar lijke aanvallen op, maar beide ach terhoedes zijn op hun post. Uit één dezer aanvallen ziet Waalwijk, door goed samenwerken van de voor hoede, hun werk beloond in een doelpunt van Maas. Na de rust tracht MOP de stand op gelijke voet te brengen en pro beert Waalwijk op haar beurt de voorsprong te vergroten, maar bei den zien er geen kans voor. Heren 1. De eerste nederlaag voor de heren. Het ging slecht in het Waalwijkse team, niets wilde er vlotten. In de voorhoede werd de midvoor lam gelegd, daar die op keurige wijze werd afgehouden. De achterhoede maakte vóór de rust 2 fouten, zodat met de rust de stand 20 was. In de tweede helft was Waalwijk meer in de aanval, maar echter niet gevaarlijk genoeg om doelpunten te fabriceren. Warande speelde een open spel van vleugel tot vleugel en wist de bal keurig voor doel te brengen, waardoor de keeper voor de derde keer moest zwichten voor een schot van de Warande-voor hoede. Bij het maken van 't vierde doelpunt werd in de achterhoede getwijfeld daar er hands gemaakt werd, maar de scheidsrechter zag het niet en kende het doelpunt toe. Dames 2. In de eerste minuut scoorde v. d. Heijden de eerste goal en midvoor Pullens deed het voor de rust nog twee maal. Heren 2. Holtgrefe zorgde in de ze wedstrijd voor het enige doel punt. KAATSHEUVEL. Het 2e herenelftal begon gisteren eindelijk aan de competitie en ver sloeg in een thuiswedstrijd Were Di 3. Vóór rust scoorden de rechts binnen en de midvoor. Na de rust voegde de midvoor er nog een doel punt aan toe. Het spel van Were Di was te onsamenhangend om het de Kaatsheuvelse defensie moeilijk te kunnen maken. Het jeugdelftal nam gisteren deel aan het jeugd-beker-tournooi, kan beginnen. Met een lange lijst van 52 deelnemers wordt Zaterdagavond ge start op het moment dat de nieuwe ver lichting van het centrum der plaats of ficieel zal ontstoken worden. Vrijdag a.s. komen de deelnemers met een afzonder lijk blad uit, waarin de lijst der deelne mers en alle mogelijke mededelingen en advertenties het publiek op de hoogte zal stellen, wat er de komende vier we ken in Kaatsheuvel te beleven zal zijn. Besloten is telkens een drietal klokken op te winden, die in een verzegelde kast worden opgesloten. Bij opening geeft de stand waarop de klokken zijn blijven stilstaan de winnende bon aan, waarop een prijs van 10.en twee van .250 zal worden uitgekeerd. De bonnen wor den uitgegeven in series van 1440 n.l. van 24 x 60 zijnde het aantal minuten van een etmaal. Afgaande op de bere kening van voorgaande jaren, kunnen we gerust zeggen, dat een stroom van prij zen te winnen zal zijn en het publiek, weloverwogen zijn kopen, zo enigszins mogelijk, in de plaats zal laten. Markt Kaatsheuvel HULDIGINGSAVOND. We troffen een tjokvolle Euphonia- zaal Zaterdagavond van oud-militairen met hun meisjes en vrouwen, allen in blijde stemming in afwachting wat ge boden zou worden. Aan de grote be stuurstafel zat het bestuur van het R.K. Thuisfront met Aalmoezenier Jansen, Burgemeester Mr. v. d. Heijden met zijn beide wethouders en de gemeentesecre taris, de Zeereerw. Heer Pastoor de Klijn en de beide Kapelaans v. Oord en Strij- bos. Verder de mandolineclub op het podium en een muziekband in de rechter hoek der zaal. De bedoeling van de avond was, dat R.K. Thuisfront, dat met zoveel toewij ding en zorg getracht heeft contact te bewaren met de jongens, die ver van huis hun zware plicht vervulden, zijn taak zou beëindigen in een reünie, waar op de huldeblijken zouden worden uit gereikt, die voor hen, die hun dienst vol bracht hebben een aandenken zullen zijn van hun volbrachte plicht. De Heer A. Frederiks, voorzitter van R.K. Thuisfront, opende de bijeenkomst met een welkom tot allen. Hij noemde het een voorrecht: voor de jongens in In dië te zijn geweest. Zij hebben er een rijpere levensbeschouwing door gekre gen, zij hebben kameraadschap leren be oefenen, zij hefc-ben ervaringen opgedaan, die anderen nooit zullen medemaken en zij hebben een mooi stuk wereld gezien. Zeker, ze hebben ook moeilijke tijden doorworsteld en vooral het „ver het zwaarste offer geëist. Hij groepeert dan de jongens, die gediend hebben in drie categorieën: a. zij die gediend heb ben tussen 194Ü en 1945, b. zij die in Indië hun krachten gaven en c. hij, die zijn dienst bood in Korea. De opeenvol ging toont een climax. In 1940 vroeg het Vaderland onze dienst. Na 1945 was het Indië dat onze offers vroeg en het laat ste jaar waren het de Verenigde Naties, die onze medewerking nodig hebben om in de wereld te trachten recht en orde te doen zegevieren, onder de volkeren van de gehele wereld.. Dan gaat de burgemeester over tot de uitreiking van de verschillende onder scheidingen. Aan 3 personen kan hij toe kennen het oorlogskruis 1940. Het oor- logskruis wordt toegekend aan militai ren in dienst van het Koninkrijk der Ne derlanden, voor zover zij een goede plichtsbetrachting en een goed gedrag hebben getoond en na 9 Mei 1940 en voor 6 Mei 1945 ten minste 6 maanden hebben dienst gedaan buiten het vijan delijk of door de vijand bezet gebied. Aan het kruis kunnen worden verbon den „gespen voor krijgsverrichtingen Voor de gesp „Nederland Mei 1940 kunnen in aanmerking komen, zij die in Mei 1940 in Nederland hebben deelge nomen aan militaire gevechtsactifes. Voor deze onderscheiding met gesp Nederland Mei 1940 kwamen in aan merking C. M. J. v. Gulick, J. C. Kroot en G. Markus. Alleen de heer Kroot was aanwezig, wie de burgemeester per soonlijk het ereteken op de borst spelde. Een prachtige oorkonde, ontworpen en uitgevoerd door de heer B. Prins met Indische motieven en een betekenisvol vers, waarvan de drie coupletten aan vangen met O.V.W., waarvan de O het vertrek naar Indië, de V de strijd in Indië en de W de thuiskomst uit Indië omschrijft, wordt dan aan 22 vrijwilli gers door de burgemeester overhandigd. De namen dezer vrijwilligers zijn: J. Bis- selink, J. Beerens, J. van Best, J. Didden, P. v. Duppen, H. Elshout, W. Elshout, A. van Gastel, A. de Gouw, D. Haans, P. de Kort, J. Lagarde, H. Laros, G. de Nijs, M. v. d. Rijken, T. Schaafstra. H. Snoeren, A. Timmermans, J. Venrooij, C. Verhagen, G. v. Wezenbeek en J. van Wezenbeek. Aan 36 jongens reikte de burgemeester dan het Ereteken van Orde en Vrede uit, dat toegekend wordt aan Nederland se Militairen, die in Nederlands-Indië na 3 September 1945 ten minste 3 maanden in werkelijke dienst zijn geweest. Aan hen, die rechtstreeks in militair verband tegen kwaadwilligen bobben moeten op treden, wordt voor elk jaar, waarin is opgetreden de daarvoor corresponderen de gesp verleend. Achter de naam staat het aantal gespen vermeld, dat is toege kend: A. de Gouw 3: A. v. Gastel 3, J. v. d. Broek 1; P. v. Duppen 3: H. Zwaans 4; M. Bergmans 4: L. v. Boxtel 4; M. C. Damen 4; M. G. Damen 4; C. Hoevenaars 3; L. v. d. Wouw 4; W. Beelmans 4: H. Bergmans 4; G. Groenen- daal 4; M. Grootswagers 4: P. Groot- swagers 4: J. Hoevenaars 4; H. Koenen 4; H. Musens 4: M. v. d. Schans 4; L. Wagenmakers 4; M. v. d. Wouw 4; H. van Noye 4: J. Molenschot 4: M. Mos selveld 4; C. Muizelaar 4: C. Schoen makers 4: L. de Vries 4; J. IJpelaar 1; J. Zijlmans 3: J. Akkermans 2: P. Cou- wenberg 3; H. v. Mierden 3; W. v. d. Ongetwijfeld is het zeer zakelijk ge zien van de heer Piet van Dun, dat hij de eerste heeft willen zijn, nu de tele visie-uitzendingen vaste vorm hebben gekregen, om een toestel in zijn bekende café „Jan van Dun' te plaatsen. Vrij dagavond werden de bezoekers, zonder dat iemand er iets van wist, verrast mét een programma-uitzending, dat in alle opzichten perfect was te noemen. Trou wens, de leverancier, de heer Sjef de Brouwer, kent geheel Kaatsheuvel, als zakelijk gtnoeg, om al het mogelijke te doen, om bij een dergelijke gelegenheid iets te plaatsen, dat de toets der scherp ste critiek kan doorstaan. We kunnen ons voorstellen, dat, waar de massa zeer geïnteresseerd is voor wat televisie is, zijn belangstelling wel zal tonen door 'n druk bezoek op de uitzending-avonden, momenteel Dinsdag en Vrijdag. BOEKENTENTOONSTELLINGEN. Zowel in de St. Jansschool als in de St. Bernardusschool werden Zaterdag en Zondag boekententoonstellingen gehou den, meer speciaal met de bedoeling, de ouders der schoolgaande kinderen gele genheid te geven, kennis te maken met „Het Goede Boek voor het Kind Er is beide dagen druk gebruik gemaakt om een kijkje te nemen en bij aankoop ad vies in te winnen van de Eerw. Broe ders, die de gehele tijd present waren, om met raad en daad bij te staan in de keuze. AGENDA. Maandag 8 u. n.m. Repetitie Harmo nie Apollo. Dinsdag 7.30 u. n.m. repetitië R.K. Par. Kerkkoor St. Jan in de school. Woensdag 8 u. n.m. Repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 u. n.m. Apollo Theater: Ik zoek vergelding. Toegang 18 jaar. Donderdag 7.30 u. n.m. repetitie da meskoor Bel Canto. 8.30 u. n.m. repetitie Gemengd koor Bel Cdnto. Seters-\\ Wanrooy Petronella A. M. dv. M. vv ü^ners-v. Beers. HiiWi-AangiftenJohannes .1. Lagarde 2G j. en Pelronella H. A. Vloemans 25 j. Jacobus J. v. d. Hout 22 j. en Wilhelmina C. Da men 19 j. Hubertus Th. J. Hoe venaar 22 j. en Anna J. M. Maas 23 j. te Tilburg Bernardus A. .1. Klerx 27 j. en Adriana M. v. d. Dungen 22 j. Cornells F. E. Pennings 28 j. en Huberdina A. M. Kleijsen 29 j. Adrianus E. Laros 28 j. en Petronella M. A. Bergmans 23 j. Wilhelmus C. van Dcelen 34 j. te Waalwijk en Adriana M. de Jong 31 j. Mary- nus Roomer 23 j. te Waalwijk en Hcnrica S. Venneer 23 j. Gehuwd Johannes A. Klerks 28 j. te Drunen cn Petronella J. Mee- ren 31 j. Joannes P. van der Linden 29 j. en Maria A. Damen 25 j. Gerardus H. M. van Hout 31 j. te Mill cn Anna C. van Op stal 29 j. Constantius J. Keus- Iers 33 j. te Gilze cn Antonclta W. C. M. Snoeren 31 j. Petrus J. van Loon 29 j. te Tilburg en Anna M. van Esch 25 j. Overleden Petrus M. van den Hoven 36 j. Johannes Damen wed. P. Grootswagers 77 j. Cornelia A. Jansen wed. van Ph. Kwanten 81 j. Johannes IJpe laar eehtg. van J. M. Snaphaan 50 j. Ingekomen B. A. Rijnders van Amsterdam. P. van Heivoort van Vlijmen J. A. Klerks van Drunen M. W. Th. v. d. Ouwe land van Oosterhout M Winter- mans van Dussen M. J. F. M. Tra van Tilburg. Vertrokken A. J. de Bic naar Dongen A. Kleijsen naar Yught J. A. M. Sptrber naar Budel M. C. Moonen naar Hel mond J. C. Smit naar Arn hem. LOOKorZANI). BURGERLIJKE STAND. Geboren Mathijs G. Th. zv. P. J. v. d. Mortel-Reigers -- Petrus W. H. zv. P. A. v. Best-Groenen boom Johannes G. zv. A. Cou- wenberg-van Es Christianus H. M. zv. C. v. Beeg-v. d. Maden Petrus A. M. zv. J. W. v. d. Berg- van Fcssem Cornelia J. M. dv. M. A. J. v. d. lïyken-Dingenians Adriana P. M. dv. P. W. C. Clcyn- Brabers Petrus N. zv. X. A. Ro- zcnbrand-Kuijsten Petrus M. II. zv. P. .1. de Nijs-van Deutckom Franciscus J. O. M. zv. H. G,. J. Kamp-Spanjcrs Gerardus M. M. zv. M. J. IJpelaar-Hessels Jo hannes E. M. zv. P. N. Klyscn-La- ros Johanna C. I,. M. dv. M. H. A. Brands v. d. Made Martina J. H. M. dv. M. J. H. v. Wanrooij-v. Riel Henrica M. W. C. dv. C. v. Parijs. Aan de vooravond van de Algemene Vergadering der U.N.O., die morgen in Parijs begint, heeft de Franse minister van buiten landse zaken, Robert Schuman, ver klaard dat de Westelijke mogend heden nieuwe vredesvoorstellen zullen doen. President Truman zal Woensdag een rede houden en men verwacht dat hij daarin nieuwe ontwapeningsvoorstellen zal doen. Eren, Acheson en Schuman hebben in Parijs dezer dagen besprekingen gevoerd. Sclicepsr.mp. Zondagmorgen is een gloednieuw Argentijns emi- grantenschip op de Noordzee door een Amerikaans troepentransport schip geramd en gezonken. Alle op- vaaenuen, een bemanning van 158 koppen en 80 passagiers, zijn gered. Onaer hen bevonden zich drie Ne derlanders. Vervalsing. De Rijkspolitie te Eindhoven is in samenwerking met de C.C.D. een uitgebreide verval sing van veevoederbonnen langs chemische weg op het spoor geko men. Het gaat hier om honderddui zenden kilo's veevoeder. De politie heeft 10 arrestaties verricht. Ongelukken. Op de rijksweg Arn hemEde is Zondagavond een per sonenauto in volle vaart van achter tegen een militaire wagen gereden. Van de inzittenden, een echtpaar met 2 kinderen, werd het elf-jarig dochtertje gedood, de overigen lie- p enlichte verwondingen op. Zaterdagmiddag is een bestel auto, waarin een man zat met twee van zijn kinderen, van de Lekdijk gereden. De auto kantelde en de be stuurder kwam er onder terecht. Zondagmorgen is h ij overleden. Eén van de kinderen brak een been. De verongelukte man laat een vrouw en 10 kinderen achter. In Rotterdam werd een fietser door een vrachtauto gegrepen. Hij kwam onder de achterwielen te recht en werd o pslag gedood. De besprekingen in Korea zijn tot nu toe „vruchteloos", volgens welinge lichte woordvoerders. Vandaag is er weer een bijeenkomst te Panmoendjon. Door brand ontstond in de jongste maand September voor 6.5 millioen scha de. TANDARTS g««ft U voor Waalwijk Kaatshauvel en do Lang straat DE BESTE RECLAME. Voor ST, NICOLAAS binnsn ieders bereik op ge makkelijke betallngavoorw. rechtstreeks van fabriek aan partlculiar Inlichtingen geeft TH. LOMMERS Grotestr. 214, Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3