fN II IE ID \W IL IK C lEI Waalwijkse en Langstraatse Courant Winkeliers in actie. J.t. Mico&a&s-actie.1951. De R.K.H.Y. in actie. Deelnemerslijst K. W.-Actie 1951. Mr. R. J. Th. v. d. Heijden E. Rietra, Pastoor Jan van der Put Klok-Actie 1951. Cor v. d. Velden Jan Tuerlings Het succes van de TBC.-vlucht. Vo 003935 Bewaar deze genummerde courant. Deze heelt waarde9 want hij geelt U kans op een prijs. I VRIJDAG 9 NOVEMBER 1951. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO HET ZUIDEN 74e JAARGANG No. 90. Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" Kaatsheuvelse Klok-Actie 1951 Op verzoek van het Bestuur der Sectie Winkeliers van de plaatse lijke Middenstandsvereniging, wil ik gaarne officiëel de aandacht ves tigen op dè komende St. Nicolaas- actie, door het bestuur te organi seren. Het is een goede gedachte deze actie te ondernemen en tijdig in te zetten, omdat de komende tijd voor oud en jong, rijk en aim, verwach tingen wekt, die middels onze han deldrijvende middenstand het bes te zijn te bevredigen. Wie rekent niet op 'n goede gave van de Heilige Man? Immers ieder-'i een. De goede Sint is realist, Hij' weet dat Hij op zijn feestdag han den tekort komt om overal op tijd te zijn. De plaatselijke winkeliers schakelt Hij daarom tijdig in, om aan veler verlangen te kunnen vol doen. Traditiegetrouw zijn de win keliers steeds paraat. De goede ja ren zijn voorbij, zowel voor consu ment als distribuant, doch dit neemt niet weg dat de winkeliers door hun bijna spreekwoordelijk aanpassingsvermogen de koper in staat zullen stellen voor weinig geld voor passende St. Nicolaas- verrassingen te zorgen. Goed voor ziene en verzorgde étalages noden U tot kopen. Het winkelen wordt daarbij muzikaal veraangenaamd. Al met al redenen te over om zich plaatselijk van het gewenste te voorzien. De winkelier zorgt voor U. Zorgt U voor de winkelier dat hij zijn vele moeiten niet tevergeefs doet. U handelt daarbij in het plaatselijk belang en tevens in het belang van de groep, die in de oorlogsjaren zich inspande te helpen voor zoveel dit mogelijk was. Winkeliers, goede zaken in de komende weken. Burgem. van Loonopzand. Kaatsheuvel, Nov. 1951. een uiteenlopende bedrijvigheid. Een op zich zelf staande Midden stander betekent niet veel; goed georganiseerd vertegenwoordigt hij een kracht en dan brengt hij heel wat voor de dag. Middenstanders, past op Uw eigen klok, die aan geeft dat het tijd is; weest 't goed functionerend rad van de Stands- en Vakorganisatie! De tik van dezen zal tijdig ge hoord en verstaan worden. Alleen gezamenlijke actie in Uwe organisatie zal blijvend succes boe ken. Samen praten, samen beraad slagen en vooral samenwerken voe ren onfeilbaar tot goede resultaten. Los van de organisatie is de mid denstander als het uitgenomen rad ener klok, improductief voor 't ge zamenlijke en tenslotte voor zich zelf. De klok zij 't symbool van saam horigheid der Middenstanders, met als drijfveer een ondernemend be stuur. Moge onder Gods zegen de Win kel-actie 1951 volkomen slagen. De Adviseur van de R.K.M.V., de uitspraak, die een spreekwoord ge worden iseen gezonde middenstand is de ruggegraat voor een gezonde maat schappij, en die Middenstand kan noch het individu noch de gemeenschap mis sen. De voorzitter van de R.K.M.V., Standsbewustzijn en solidariteit zijn de wapens van de Katholieke Middenstand! 10 November gaat de klok lo pen Het is de bekende klok van de Katholiek georganiseerde Win keliers, die vele verrassingen aan het kopende publiek brengt. Met die klok tikken vele harten van verwachting! Katholiek georganiseerde Winke liers, gij kent Uw tijd, weshalve gij de klok hebt opgedraaid, die tot rust stemt. Die klok tikt de rustige tik in de huiskamer. Die klok tikt ook de tik die U opwekt tot daden. De laatste tik heeft het meest tot U gesproken en heeft U opnieuw op gewekt tot deze St. Nicolaas-actie. De klok is een samenstelsel van kleine en grote raderen, die samen een harmonisch geheel vormen. Als ieder rad zijn eigen functie ver richt, zal het geheel goed marche ren. De Katholieke Middenstand bestaat uit verschillende leden, met Volop levend wordt onze R.K.M.V. eerst dan gezien, wanneer een plaatse lijke Winkeliers-actie wordt op touw gezet. Wanneer men bedenkt, dat zo'n actie het uiteindelijk resultaat is van een welgemeende en eendrachtige samen werking van de leden, moet men waar dering krijgen voor de activiteit, die een vereniging aan de dag lfegt, een vereni ging, waarvan de leden elkaar mogelijk als concurrenten beschouwen. Doch mfet deze waardering alleen wordt niet het doel bereikt, dat met de ze activiteit beoogd wordt. Op de aller eerste plaats zit namelijk hierbij voor te trachten de burgerij te overtuigen, dat er grote kosten kunnen bespaard worden, door de „trek naar de stad'' te voor komen. Er zijn bewijzen te over, dat men naar de stad gaat om een inkoop van twee rijksdaalders te doen, voor iets, dat men ter plaatse voor geen hoger be drag kan betrekken. De reis- en verteer kosten, daarbij het tijdveriet, laten wfe hierbij stilstaan. De Kaatsheuvelse Mid denstand weet iets te presteren, laat het publiek daarop reagereen, door hier te kopen, wat het tegen niet lagere prijs telders bekomen kan. Als op dit punt de balans gecontroleerd wordt, slaat die beslist ten gunste van uw eigen midden stand over en dan komen we terug op Weer staan we aan de vooravond van de Winkel-actie voor het nade rend St. Nicolaasfeest. Natuurlijk kan de neringdoende middenstand dit feit niet onopgemerkt of onvoor bereid laten passeren. Het zou ge tuigen van een laksheid, die God dank het doel van onze organisatie nog niet is. Wij weten bij onder vinding dat we in samenwerking wat kunnen bereiken. Het verleden heeft dat overtuigend bewezen. Dus.... ook nu hebben de stands genoten de handen weer ineen ge slagen, en om meer effectief werk te kunnen leveren, ook voor de toe komst, is uit de groep Middenstan ders een Sectie Winkeliers ge vormd met een apart bestuur, dat de taak heeft gekregen bij alle voorkomende gelegenheden de ac tie voor de komende weken weer voor te bereiden. Het resultaat is in dit extra-nummer te constateren. Niet minder dan ruim 50 winkeliers sloten zich bij de actie aan, die on der de naam van Klok-actie 1951 Zaterdag 10 November in zee gaat. De Winkelstand deed wat mogelijk was en verwacht daartegenover van het publiek dat het door aankoop ter plaatse, op de eerste plaats zijn eigen belangen en voordeel zal we ten te behartigen, doch daarnaast pp de tweede plaats ook die stand zal steunen die de ruggegraat vormt van de gezonde maatschappij. Als attractief middel is opnieuw de Klok-actie gekozen, omdat deze ac tie in het verleden bewezen heeft de meeste attractie voor het publiek te bieden, omdat daardoor 't grootst aantal kopers kan bevoordeeld wor den. Het bestuur van de Sectie Win keliers verlangt niet anders dan een zo groot mogelijk aantal kopers gelukkig te maken. De Voorzitter van de Sectie Winkeliers van de R.K.M.V. Het licht in de wereld komt hoofdzakelijk uit twee bronnen: de zon en de lamp van de geleerde; zo schreef de Engelsman Bovee eens. Meer dan 15 jaar geleden, toen Kaatsheuvel de primeur had van de best opgezette Winkelweek, op gevrolijkt door de eerste geluids installatie van Philips en de elec- trische verlichting nog op velerlei gebied experimenteerde, verkon digde de grote reclame-zuil, opge steld in de Hoofdstraat tegenover de Peperstraat, als reclame voor ons Gemeentegasbedrijf: de zon gaat onder, doch gas verlaat U nooit. En laat ons dan momenteel leven in een periode waarbij zui nigheid met electriciteit in de piek uren geboden is, de perfectie in de electriciteits-verlichting heeft een hoogtepunt bereikt, dat tal van mo gelijkheden meer biedt dan een 10- of 15-tal jaren geleden. Hiervan ge bruik te maken is niet alleen prac- tisch, doch vooral ook economisch, zowel voor de particulier als voor de overheid geboden en ten volle verantwoord, al gaat ook hier de kost zeker de baat vooruit. Dit overwegende, heeft het ge meentebestuur niet getalmd in het voornaamste winkelcentrum een nieuwe verlichting aan te brengen, meer doeltreffend en ook beter aan gepast aan de eisen, die een actieve winkelstand stellen mag. Het is daarenboven een mooie geste te noemen dat juist bij de opening van de actie door de Sectie Winke liers van de R.K.M.V. opgezet, om ook dit jaar weer alles te doen wat mogelijk is om het kopen ter plaat se te stimuleren, deze verlichting te ontsteken. Officiëel zal de ont steking Zaterdagavond om 8 uur plaats vinden, waarbij behalve het college van B. en W. met de ge meente-secretaris, de directeur der gemeente Lichtbedrijven en andere autoriteiten, ook het bestuur van de R.K.M.V. en de Sectie Winke liers zal worden genodigd. De bij eenkomst heeft plaats in Café Res taurant Euphonia, van waaruit een rondwandeling ter bezichtiging zal worden gemaakt. In de vooravond zal de harmonie „Apollo" een muzikale rondwande ling maken om aan het geheel een meer feestelijk karakter te geven. De nieuwe verlichting komt op het volgende neer: de straatverlichting in de Schoolstraat, Gasthuisstraat (vanaf de Schoolstraat tot Markt), de Peperstraat en de Hoofdstraat (vanaf» de Peperstraat tot School straat), die tot nu toe geschiedde met normale gloeilampen, zal dus danig worden gewijzigd dat deze gloeilampen worden vervangen door kwiklampen. Dit kwiklicht, dat hoe langer hoe meer voor straatverlichting wordt toegepast, heeft, vergeleken met de normale gloeilamp, belangrijke voordelen, zoals grotere gezichts scherpte, grotere helderheid en wat het belangrijkste is: een veel hoge re lichtopbrengst, terwijl 't stroom verbruik geringer is. De thans toe gepaste kwiklampen hebben, ver geleken bij een 150 W. gloeilamp een 2Vz maal hogere lichtopbrengst, terwijl het stroomverbruik p.m. 20 procent minder is. Wij zijn er van overtuigd dat de nieuwe verlichting er toe zal bij dragen om de actie, door onze ne ringdoende middenstand opgezet, volkomen te doen slagen. Dinsdagavond hield de afdeling Wit- Gele Kruis een vergadering met de T.B.C.-Commissie van de Kaatsheuvelse Postduivenvereniging K.P.V. ter verre kening van het saldo van de deze zo- mfcr gehouden T.B.C.-duivenvlucht. Met een bedrag van ruim 1908.staat Kaatsheuvel ongetwijfeld weer aan de kop der prestaties op dit gebied gele verd. Komt hiervoor een woord van hulde toe aan de gehele Kaatsheuvelsè burgerij, op de allereerste plaats moet dan een woord van hulde gebracht worden aan de T.B.C.-commissie van de K.P.V. onder leiding van de heer H. Pooters met naast zich een commissie van col porteurs, die onder aansporing van de onvermoeide propagandisten, de hfcren Fr. v. d. Linden en B. Hamers het re sultaat hebben weten te bereiken, dat weer bijna 2000.kon afgedragen worden, bijna uitsluitend ten bate van de kinderuitzendingen naar het vacan- tie-oord Eersel om herstel te vinden voor de bfedreigde of geschokte gezondheid. Bij monde van de voorzitter van het W. G. Kr. de heer Theo v. d. Linden, die met de heer G. v. d. Hoven namens het W.G.Kr, de gelden in ontvangst nam, werd grote dank gebracht voor de pres taties ook dit jaar weer bewezen met het vferzoek deze dank tevens over te brengen aan de actieve colporteurs, die met de heren v. d. Linden en Hamers het leeuwenaandeel gedragen hebben in dit machtige philantropische werk. 1. J. Jansen-v. Beek Prins Hendrikstr. 123 Manufacturen 2. C. Matthijs-Muscus Hoofdstraat 184 Banketbakker 3. H. v. Amelsfoort Gasthuisstraat 3 Koloniale waren 4. A. M. P. G. v. Gastel Schoolstraat 22 Sport-artikelen 5. J. Kemmeren Hoofdstraat 167 Rookartikelen 6. A. G. A. Dankers Schoolstraat 21 Banketbakker 7. P. de Jong Marktstraat 2 Manufact., Koloniale waren 8. Fa. A. Soeterboek-de Jong Hoofdstraat 171 Luxe en Huish. Artikelen 9. Fa. M. C. Smit Zn. Heulstraat 2022 Woninginrichting 10. Wed. v. Kessel Hoofdstraat 51 Manufacturen 11. Frans Heijs Marktstraat 33 Banketbakker 12. J. Kroot Schoolstraat 30 Schoenmagazijn 13. P. J. v. Rooy Gasthuisstraat 44 Juwelier 14. Fa. H. P. Dekkers-v. d. Vliet Hoofdstraat 127 Haarden, Kachels, Sanitair 15. Jos Reynen Schoolstraat 7 Rijwielhandel 16. Fa. A. Vos Peperstraat 15 Auto's, Haarden, Kachels 17. J. Nannes Gasthuisstraat 10 Rookartikelen 18. Fa. Au Bon Marché Hoofdstraat 193 Luxe en Huish. Artikelen 19. Fa. Giel v. Boxtel Schoolstraat 11 Drukkerij - Kantoorbehoeften 20. P. B. Bisselink Marktstraat 7 Rookartikelen 21. G. A. Lips Marktstraat 6 Slijterij 22. H. W. Beekmans Zn. Gasthuisstraat 42 Elec. Techn. Bur., - Radio-art 23. J. A. v. Gils Gasthuisstraat 22 Drukkerij - Kantoorbehoeften 24. J. Schagen Hoofdstraat 173 Juwelier 25. Mag. „De Zon" (J. Frederiks) Hoofdstraat 180 Manufacturen 26. W. H. Molenschot Sprangsestraat 1 Ijzerhandel - Huish. Artikelen 27. J. v. d. Ven Peperstraat 6 Banketbakker 28. G. v. d. Linden Hoofdstraat 150 Rijwielhandel 29. P. J. v. Dun Gasthuisstraat 117 Banketbakker 30. Wed. v. Spaendonk Hoofdstraat 108 Koloniale waren - Suikerw. 31. Wed. Raaymakers Heulstraat 24 Banketbakker 32. M. Schrauwers Hoofdstraat 145 Heren- en Dameskleding 33. H. Broos Hoofdstraat 225 Banketbakker 34. A. J. Braat Schoolstraat 24 Manufact. Dames- en Herenkl. 35. P. Bisselink Wilhelminaplein 3b Banketbakker 37. J. Korthout Hoofdstraat 186 Foto-atelier 38. A. Frederiks Hoofdstraat 190 Woninginrichting 39. L. C. Nieuwenhuizen Hoofdstraat 216 Huish. en luxe artikelen 40. Fa. Wed. A. Boom Hoofdstraat 72 Manufact. - Koloniale waren 41. W. Musters Hoofdstraat 147 Drog. - Optiek 42. J. Sips-Stokkermans Gasthuisstraat 113 Rookartikelen 43. L. J. Kroot-v. Dalen Hoofdstraat 199 Huishoudelijke artikelen etc. 44. Wed. C. Verhoeven-Brok Vaartstraat 76 Rookartikelen 45. Jac. v. Rooy Gasthuisstraat 30 Rookartikelen 46. A. v. Amelsfoort-Regelsberg Gasthuisstraat 5 Drogist 47. H. Muscus Marktstraat 23 Rijwielhandel 48. Leo de Bondt Hoofdstraat 154 Banket 49. R. Timmers Hoofdstraat 104 Banketbakker 50. M. J. H. v. Gestel Peperstraat 4 Manufacturen 51. Nic. Meyers Peperstraat 26 Slijterij 52. J. Proveniers Hoofdstraat 127a Rookartikelen

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 5