ui Waalwijkse en Langstraatse Courant Het nieuwe Gemeentelijk Badhuis van Waalwijk geopend ss MAANDAG 12 NOVEMBER 1951. Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO mHEI ZUIDEN 74e JAARGANG No. 91 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 240 franco p. p Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878 Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" en koudwatervoorziening, kortom, er zijn geen kosten gespaard om dit badhuis aan de hoogste eisen van hygiëne en comfort te laten vol doen. De nieuwste Emma-cokes- stoker, waarvan er nog pas enkele in ons land zijn geplaatst, is door technici van de Emma-mijnen, in samenwerking met „Bronswerk" ontworpen. Er wordt een besparing moge beantwoorden. Aan de lunch, die na afloop van de officiële opening in Hotel „De Twee Kolommen" aan de genodig den werd aangeboden, voerde ook oud-burgemeester Lambooy nog 't woord. Toen hij als burgemeester van Waalwijk afscheid nam, speet het hem dat hij de opening van en kele objecten niet meer als zodanig van 25% op het normale kolenver- mocht meemaken, n.l. de opening bruik mee bereikt. In een minimum van de U.L.O.-school in de St. An- toniusparochie, de industriehal aan de Haven en niet te vergeten: het badhuis. van tijd is de vereiste temperatuur bereikt en binnen een kwartier na gebruik kan hij op een peil worden gebracht dat hij practisch geen brandstof verbruikt. De bediening is uiterst eenvoudig, zodat de bad meester deze gemakkelijk naast zijn eigenlijke functie kan verzorgen. Op de verdieping bevindt zich ook de ruime en zeer comfortabele wo ning van de badmeester, welke wo ning tevens een afzonderlijke in gang heeft Aan de Oostzijde van 't gebouw is de overdekte rijwiel stalling. Kortom, er is hier onder architectuur van de directeur van gemeentewerken, de heer Kobben, Wat spr. van Waalwijk steeds zal bijblijven, dat is het doelbewuste streven van wethouders, raads leden en ambtenaren om elke ge legenheid te benutten om Waalwijk, ook als kleinere gemeente, bij gro tere plaatsen te doen uitmunten, door hetgeen men zich voorneemt zo voortreffelijk mogelijk te doen. Dit badhuis, het laatste waarvoor in Nederland nog vergunning werd gegeven, is daarvan weer een be wijs. Hij hoopte dat een druk ge bruik van het badhuis zou worden Een lang gekoesterde wens ging in vervulling toen j.l. Zaterdag middag het nieuwe Badhuis aan de Bernhardstraat in gebruik werd genomen. Waalwijk heeft hiermee de beschikking ge kregen over een model-badinrich ting, één der modernste in den lande, die van onschatbaar nut voor de volksgezondheid mag worden genoemd. Maar vóórdat de eerste van de vele liefhebbers zich Zaterdagmid dag kwamen melden om van een verfrissend bad of -douche in deze prachtige inrichting te genieten, nad 's morgens om 11 uur de offi ciële opening en bezichtiging door genodigden plaats gevonden. Onder deze genodigden merkten we o.m. op: oud-burgemeester Mr. Lambooy, de Inspecteur van de Volksgezond heid, de heer Trinus, de technische adviseurs van de gemeente de he ren Verment uit Den Haag en v. d. Camp en Hendriks uit Heerlen, de heren leden van de gemeenteraad, de gemeente-arts Dr. Kolster, de directeur der gemeentebedrijven, de heer P. G. v. Vliet, Waalwijks Be lang, de aannemers van bouwwerk en technische installaties e.a. Door de loco-burgemeester, wet houder Smolders, werden de aan wezigen in de ruime, comfortabele wachtkamer van het badhuis ver welkomd. Er behoorde, aldus de loco-burge meester, enige moed toe om de ge meenschap konde te doen dat het gemeentebestuur van Waalwijk op heden het gemeentelijk Badhuis zal openen. Wat toch is en was het geval. De burgemeestersplaats van on ze gemeente is vacant. Als loco burgemeester heb ik Woensdagmid dag voor het eerst mijn neus weer in de wind gestoken. De gemeente-secretaris is 1.1. Za terdag pas uit het Ziekenhuis te 's-Hertogenbosch ontslagen. Mijn collega-wethouder is Woens dagvoormiddag een verkeersonge val overkomen, waardoor hij voor lopig het bed moet houden. De directeur van Gemeentewer ken, terugkomende van een dienst reis naar Den Haag, overkwam in Raamsdonk een verkeers-ongeval, waardoor hij eveneens het bed moet houden. Het was niet spr.'s bedoeling een chronologisch overzicht te geven van de gehele wordingsgeschiedenis der totstandkoming. Enkele mar kante feiten en data mogen echter wel genoemd worden. En dan valt het op, dat vóór de vereniging van gemeenten in 1921, de R.K. Werkliedenvereniging van Waalwijk en Besoyen in 1919 reeds 'n adres tot de gemeenteraad richt ten om een Badhuis op te richten. Twee-en-dertig jaren geleden rie pen de arbeiders reeds om betere hygiëne, maar anderzijds zijn er 32 jaren voor nodig geweest om een Badhuis tot stand te brengen. Tientallen jaren is de badhuisge dachte sluimerend geweest, tot di rect na de 2e wereldoorlog reeds in 1945 en begin 1946 weer over het stichten van een badhuis werd ge sproken. Zelfs werd mede op in stigatie van het gemeentebestuur door de 3 kruisverenigingen een studie-commissie geformeerd, die met de toenmalige directeur van Gemeentewerken een plan ontwierp voor een particuliere exploitatie van een badhuis. Hoe het ook zij, pas in 1946 is 't een actie-punt van het college ge worden de stichting van een ge meentelijk badhuis te verwezenlij ken. Deze actie werd van de zijde van het publiek nog gesteund door een adres van de Vereniging Waal wijks Belang. De gemeenteraad heeft meerma len van zijn ongeduld doen blijken, omdat het badhuis zo lang op zich liet wachten. In 1949 werd op de begroting van Gemeentewerken een post uitge trokken voor het stichten van een badhuis. Materialengebrek maakte de goed keuring en uitvoering onmogelijk. Daarna is met kracht aan de voor bereiding gearbeid. Veel medewer king heeit het daarbij ondervonden van de Inspecteur der Volksgezond heid, de heer Trinus. Het gemeen tebestuur is meerdere malen bad huizen in den lande gaan bezichtigen niet alleen, maar heeft ook infor- matorisch alle mogelijke gegevens en cijfermateriaal verzameld dat maar dienstbaar kon zijn bij het ontwerpen van ons badhuis. Zonder chauvinistisch te zijn mag geconstateerd worden, dat het hier te openen badhuis gerekend mag worden tot de meest moderne in den lande. ,De directeur van Gemeentewer ken, de heer Kobben, past wel een bijzonder woord van lof voor de wijze, waarop hij met behulp van zijn technische adviseurs in het bijzonder Ir. Smit, hoofdingenieur van gemeentewerken te Den Haag, en de heren Van de Camp en Hen driks uit Heerlen het badhuis heeft ontworpen en, wat nog meer zegt, zo tot stand heeft gebracht. Gaarne wil spr. ook de firma Pep ping Zonen te Kaatsheuvel noe men, aannemersfirma, die tot volle tevredenheid van den beginne af met voortvarendheid aan de bouw heeft gearbeid, en er zorg voor heeft gedragen dat de oplevering geschiedde zoals voorgeschreven. Ook „Bronswerk" uit Amersfoort die de verwarmings-installatie en de watervoorziening verzorgde, als mede alle onder-aannemers betrok spr. in deze lof. Hierna verklaarde de loco-burge meester het badhuis voor geopend. Voorlopig, aldus spr., zal het on der de directe zorgen van de direc teur van Gemeentewerken ressor teren, maar indirect heeft de be noemde badmeester, de heer Reits- ma, de dagelijkse zorg en toezicht op deze nieuwe instelling van volks- hygiëne in onze gemeente. Wij vertrouwen U die toe, maar rekenen er van de andere kant op dat gij het gemeentebestuur niet zult beschamen. Waalwijks ingezetenen feliciteren wij, dat zij deze inrichting rijker zijn geworden. Wij hopen dat het gebruik zo druk zal worden, dat spoedig uitbreiding nodig zal blij ken (maar dan moeten er ai meer dan 100.000 baden per jaar genomen worden). Dat wij dit kostbaar bouwwerk en deszelfs inrichting ook in de al lergrootste zorg van de gebruikers van Waalwijk aanbevelen, spreekt welhaast vanzelf, zo besloot weth. Smolders. Door het opendraaien van de mengkraan, die de badinrichting van warm en koud water voorziet, stelde de loco-burgemeester hierna het badhuis officiëel in bedrijf. De Inspecteur van de Volksge zondheid, de heer Trinus, richtte hierna een gelukwens tot gemeen tebestuur en burgerij bij de tot standkoming van dit prachtige bad huis dat getuigt van een verheugen de energie en vooruitstrevendheid. Spr. beschouwde dit badhuis echter als een doorgangs-instituut op het gebied der volkshygiëne. De ideale toestand zou zijn als elke woning voorzien was van een douche-cel. Komende generaties zullen dit als een noodzakelijkheid gaan beschou wen. Hij hoopte dat het badhuis aan de verwachtingen zou beant woorden en veel zou bijdragen tot de gezondheid en levensvreugde van de Waalwijkse bevolking. De heer P. Brouwer zeide de tolk te zijn van de gemeenteraad, die steeds voor 100% achter het ge meentebestuur heeft gestaan om de badhuisplannen verwezenlijkt te krijgen. Hij bracht hulde aan het gemeentebestuur dat, ondanks de vele moeilijkheden, deze lang ge koesterde wens van de Waalwijkse bevolking in vervulling deed gaan. Hij vertrouwde dat het badhuis bij de bevolking in de volle belang stelling zou staan en van groot nut zou blijken, ook voor 't nageslacht. De heer v. Well bracht de dank over van de K.A.B. bij de totstand koming van dit badhuis, dat hij van groot belang achtte voor de volks gezondheid en dat de arbeiders weer een stap verder bracht op weg van de emancipatie. De heer Meys sprak namens Waalwijks Belang woorden van hulde aan het adres van oud-burge meester Lambooy en loco-burge meester Smolders. Hij feliciteerde het gemeentebestuur en de inge zetenen met dit prachtige badhuis, waarvoor ook Waalwijks Belang steeds interesse heeft getoond. De heer Kemperman uitte, na mens de groep die hij in de raad vertegenwoordigt, zijn erkentelijk heid tegenover B. en W. die met grote energie aan de ver wezenlij; king der badhuisplannen hadden gewerkt. De opmerking van de In specteur der Volksgezondheid, dat in de toekomst elke woning van bad- of douchegelegenheid moest zijn voorzien, moesten gemeente bestuur en gemeenteraad goed in hun oren knopen om, zodra de tijds omstandigheden dit toelaten, daar mee rekening te houden bij 't bou wen van volkswoningen. Na deze toespraken wei'den de genodigden in de gelegenheid ge steld het nieuwe badhuis te bezich tigen, waarbij hun omtrent tal van details uitvoerige toelichtingen werden gegeven. Allen waren vol bewondering voor deze met de modernste mid delen zo hygiënisch en comfortabel mogelijk geïnstalleerde inrichting. Z,odra men het gebouw binnen komt, valt reeds aanstonds 't kunst zinnige glas-in-lood-raam op, voor stellende een zeemeermin, ontwor pen door de heer v. Orval, een me dewerker van de bekende kunste naar Charles Eyck en vervaardigd in het atelier Flos te Steyl (L.) In de ruime wachtkamer of hal valt direct de comfortabele en stijl volle inrichting op en constateert men een behaaglijke temperatuur, die door het gehele gebouw merk baar is. Het bureau van de badmeester waar men zijn kaartje neemt en verdere benodigdheden bekomen kan, grenst aan deze hal. Vanuit zijn bureau heeft de badmeester volledige controle over de gehele technische installatie. Diverse scha kelaars en lichtsignalen staan hem daartoe ten dienste. Via de wachtkamer komt men in de gang waaraan de diverse bad-, douche- en toiletcellen grenzen. Al le wanden zijn geheel betegeld en het gehele interieur voldoet aan de hoogste eisen van hygiëne. De bad kamertjes zijn voorzien van een fraai ingebouwd bad met verstel baar zitbankje, een telefoondouche, toilettafel met spiegel, stoeltje en kapstok. De temperatuur van het badwater kan men geheel naar be lieven regelen. Ook de douche-cel len maken een even hygiënisch ver zorgde indruk. Zij zijn eveneens voorzien van warmte-regelaar, in gebouwde voetsteen, zitbak, kap stok en spiegel. Naast de ingang van elke badkamer en douche-cel is een klokje aangebracht dat 't tijd stip aangeeft waarop deze in ge bruik werd genomen, waardoor ge controleerd kan worden of men niet langer dan de toegestane tijd in de badkamer of douche-cel ver bleef. Een electrische droogkap zorgt er voor dat men niet met natte haren het badhuis behoeft te verlaten, hetgeen voor de dames vooral een uitkomst zal zijn. Een moderne technische installa tie in de kelders en op de verdie ping zorgt voor een aangename temperatuur in het gehele gebouw, voor luchtverversing, voor warm- door aannemers en mers een stijlvol en model-ingericht badhuis gebouwd waarop Waalwijk trots mag zijn. Laten de ingezetenen dit ook waarderen door er een veelvuldig gebruik van te maken, zodat 't ook inderdaad ten volle aan zijn doel onder-aanne- i gemaakt en het een waardevolle inrichting zou blijken in het belang van Waalwijk, waaraan hij steeds met genoegen heeft mogen mee werken. Zaterdagmiddag werd reeds druk gebruik gemaakt. maiwïK PATROONSFEEST KATH. FABRIEKSARBEIDERS- BOND. „Arsenicum en oude kant". Zaterdagavond vierde de afde ling Waalwijk van de Katholieke Fabrieksarbeidersibond de naam dag van haar Patroon St. Willi- brord met een feestelijke avond en dus was de grote /.aal van le Giltenbond vol met belangstellen de leden met hun vruowen en heel wat jeugdig publiek. Of dit laatste met het oog op het karak ter van het stuk, dat opgevoerd werd, wel zó gewenst was, is min of meer een vrahg., De voorzitter, de heer A van Seters, opende de avond, die ook bijgewoond werd door de voor zitter van de K.A.B., de heer A. v. Well, en de districtsbestuurder Schoormans, met een woord van welkom tot de aanwezigen. Hij memoreerde hierin het veertig jarig bestaan van de Landelijke Bond. dat op 17 October gevierd is en wees er op, dat al hetgeen in die tijd voor de Fabrieksarbei ders tot stand is gekomen, tot dankbaarheid stemt. Voorts deed hij enkele medede lingen, o.a. over de mogelijkheid tot emigratie als schoenmaker naar Canada, warover inlichtin gen zijn te verkrijgen bij "I bestuur. Het feestelijk cachet zou aan de avond gegeven worden door het „Bosch' Toneel", dat de bekende thriller .Arcenicum en oude kant' opvoerde. Het is een nogal ge chargeerde geschiedenis van een familie van moordmaniakken: Twee lieve oude tantes, die de moord als liefdewerk beoefenen en zo een twaalftal alleenstaande oude mannen uit hun eenzaam heid hebben verlost en in hun kel der begraven. Er is een krankzin nige neef, die zich president van de Verenigde Staten waant en voor de tantes sluizen (graven) graaft in Panaima (de kelder) voor de mannen die aan' de gele koorts (arsenicum) zijn gestorven. Een andere neef is van dezelfde moordmanie bezeten als de tantes, zijn misdaden zijn methodisch ge katalogiseerd volgens de plaats, waar ze bedreven zijn. Tot een paar minuten voor het einde, is de stand gelijk: 12—12. Maar de da metjes winnen door in de laatste seconde de dokter van het krank zinnigengesticht te vergiftigen. Eindstand moorden 1312 voor de vrouwen, drie man naar het gekkenhuis, een misdadiger naar de gevangenis, één voortvluchtig en twee mensen gelukkig. Want er er loopt ook nog een normale Brewster op het tonel rond, die toneelkritiek en liefde pleegt en bijna het slachtoffer wordt van de moordzucht' van zijn vermeende broer, want hij zelf blijkt geen echte Brewster te zijn. Voorts is er dan nog des domi nees dochter als geliefde, de do minee zelf en een stel domme po litieagenten. Deze bonte en abnormale verza meling figuren heeft „Bosch" To neel'' getracht gestalte te geven. Het bleef echter voor een groot deel bij pogen, want het resultaat deed noch decht wedervaren aan de sfeer van het stuk noch aan de toewijding van speelsters en spe lers. Men had mogen verwachten een paar uur behoorlijk te zitten griezelen, doch uitgezonderd een enkel spannend moment bleef men vrij onbewogen toezien, ofschoon er precaire situaties genoeg te be leven waren. t Niettemin werd er door sommi gen op zichzelf aardig spel gele verd, zoals door de twee tantes, de dominee, dr Einstein, maar niemand putte zijn dol uit, waar voor inderdaad heel wat talent nodig was. Misschien was dat van de ene kant wel goed voor de ge moedsrust van veel vooral jeug dige aanwezigen. Ons bepalend tot een algemene indruk moeten wij constateren, dat er geen bepaald sterke mo menten waren, maar wel enkele zwakke. Het peil van de uit voe dingen van „Crescendo" uit Kaats heuvel en (..Baardwijks Toneel", die wij eerder op de feestavonden van (ie Kath. Fabrieksarbeiders- bond hebben gezien, is door de Bossche vereniging niet overtrof fen. Ondertussen heeft het publiek van het vreemde stuk blijkbaar toch wel genoten. En dat is op zo'n avond al voornaam. DE 2% GRATIFICATIE IN DE NEDERL. SCHOENINDUSTRIE. Op de feestavond van de Kath. Fabrieksarbeidersbond heeft dis trictsbestuurder Schoormans aan de arbeiders in de schoenfabdie- ken een mededeling gedaan van de volgende strekking: De C. A. O. voor de Schoenin dustrie moet ieder jaar op 1 Jan. vernieuwd worden. Nu hebben de Katholieke Fabrieksarbeidersbond. de Christeijke Bedrijfsgroepeneen- Centrale, de bonafide vakorgani- trale en de Alg. Bedrijfsgroepen- saties, die in de BedrijfsUnie zijn verenigd, aan de Federatie van Nederlandse Schoenfabrikanten 1 voorstel gedaan om de 2 gra tificatie in de C. A. O. voor 1952 GESLAAGDE FILMAVOND. Er bestond zeer veel belangstel film, waarin werkelijkheid en ver- Kunstkring Donderdagavond voor haar leden organiseerde; de Musis- bacrumzaal zat nagenoeg vol. Na het journaal, waarbij steeds weer de kwaliteit van het Neder landse journaal zeer gunstig af steekt bij het wereldnieuws, ver toonde men de documentaire „Ter ra Incognita", die in beeld bracht de ontwikkeling van de licht- en de eiectronenmicroscoop; een zeer leerzame film, met zeer goede fil mische kwaliteiten. Een amusant filmpje £ver apen en olifanten completeeraë 't voor programma. De hoofdschotel vormde de film „Berliner Ballade", waarvan we uubbel en dwars hebben zitten ge nieten. Het is een zeer typ ische film, waarin wekrelijkheid en ver beelding, commentaar en draai boek-tekst eikaar afwisselden en aanvulden op een manier die vaak zeer humoristische effecten wist te bereiken; de film is ook typisch om de ernstige grondgedachte, die geestig en origineel wordt uitge drukt, en soms breekt door het co- mische even de ernst, wanneer bijv. aan het graf van Otto Normalver- braucher niet hij, want de Normal- verbraucher sterft niet, maar de haat, en het egoïsme en de opper vlakkigheid worden begraven; en typisch is ook de ballade-vorm. Kortom, wij hebben een zeer oorspronkelijke film gezien en er volop van genoten, en met ons, on getwijfeld, de andere aanwezigen, zodat we weer kunnen spreken van een geslaagde Kunstkring-avond. HELDEN ZONDER GLORIE. Ten bate van het Monument voor de Gevallenen in het v.m. Concen tratiekamp Amersfoort, werd Don derdagavond in de Luxor-Bioscoop de bekende verzetsfilm „Helden zonder Glorie" vertoond. Een 200 belangstellenden waren aanwezig, toen één van de heren van het co mité een kort woord sprak, waarin hij wees op het grote succes dat de actie tot nog toe steeds gehad had, en waarin hij betoogde dat wij on ze gevallenen geenszins mochten vergeten. Tijdens de voorstelling werd er gecollecteerd voor het monument. Mot de recette bedraagt de op brengst van deze avond pl.m. 200, een resultaat dat het sympathieke doel zeker waardig is. OUDERAVOND OPENBARE LAGERE SCHOOL. In één der lokalen van de Open bare Lagere School werd Vrijdag avond j.l. de jaarlijkse Ouder-avond gehouden. Vooraf kregen de ouders gelegenheid het werk van de kin deren te bekijken en met het per soneel hierover van gedachten te wisselen. Na een inleidend woord van het hoofd der school, de heer v. d. Heij den, waarin enkele karaktereigen schappen werden besproken, volgde verkiezing van drie leden der Ou dercommissie. De beide periodiek aftredende bestuursleden, mevr. Gompcn en de heer P. Kreugel wer- den herkozen, terwijl in de vacature mevr. Roelofs-Heyrmans, die niet meer herkiesbaar was, mevr. E. Vader-v.d. .Loo werd gekozen. De heer v. d. Heijden sprak een hartelijk woord van dank aan het op te nemen, lot (kisver weid 1 i acires van mevr. Roelofs-Heyrmans uitkering van deze - pCt. gerege d j voor jiet veje wer^ dat zjj verricht- in een protocol. Hel antwoord van de Federatie luidde, dat zij, gezien de grote moeilijkheden in de schoenindus trie en in verhand met de te ver wachten verzwaring der sociale lasten (werkloosheidsverzekering) er niet toe kan overgaan deze 2% in de C.A.O. op te nemen. Boven dien kan zij geen enkele toezeg ging doen over de toekenning van de gratificatie in 1952. De Bondsbedrüfsgroep, in ver gadering bijeen, heeft dit stand punt niet kunnen aanvaarden. Zij verlangt opneming van een artikel over de gratificatie in de C. A. O. In de afgelopen week is er een be spreking geweest met de Federatie van Nederlandse Schoenfabrikan ten, doch beide partijen bleven op hun standpunt. Wel werd van de zijde der Federatie de mogelijk- j blijven terugdenken als n hoogte- te in het belang van kinderen en school. Nadat uitvoerig het jaarlijkse St. Nicolaasfeest en 't schoolreisje besproken waren, hield het hoofd der school een causerie over het nieuwe, op stapel staande, onder wijsplan van minister Rutten. Na de rondvraag, waarvan wei nig gebruik werd gemaakt, werd deze welgeslaagde avond gesloten. „DER FREISCHÜTZ". Morgen, Dinsdag 13 November, wordt de laatste opvoering van„Der Freischutz" gegeven. Als dan na 't machtige, aangrijpende slotkoor het doek valt en het applaus uitgestor ven is, zal „Der Freischutz" alleen nog een herinnering zijn. Maar een mooie herinnering, een gebeurtenis waaraan velen, zeer velen, zullen held opengehouden, dat rond Mei van 't volgend jaar overwogen zou worden een gratificatie toe te kennen, doch een toezegging kon niet worden gedaan. Daarop heeft de Bcdrpjunie meegedeeld dat zij, als er geen be vredigende regeling kon worden verkregen, genoodzaakt zou zijn de C.A.O. op te zeggen. Ondertussen is <de opzeggings termijn van de C.A.O. verkort tot een maand. Beide partijen hebben toegezegd zich in de loop van deze maand nog met hun leden te ver staan om zich van hun mening op de hoogte te stellen en om te trachten alsnog een bevredigende oplossing te bereiken. Binnenkort zal dan ook de Kath. Fabrieksarbeidersbond een verga- red ing aan deze kwestie wijden, 't Bestuur hoopt dat de leden belang stelling zullen tonen voor de be hartiging van hun eigen belangen. punt van de Waalwijkse muziekge schiedenis der laatste jaren. Het bestuur der Stichting deelt ons mee, dat zij, teneinde tegemoet te komen aan een veelgeuite wens, besloten heeft voor deze allerlaatste opvoering de zaal in drie rangen te verdelen, waarvan de goedkoopste zal zijn van 1.Iedereen, elke muziekliefhebber, wordt hierdoor in staat gesteld deze mooie opera, onze Waalwijkse Opera, te zien. Wij menen er goed aan te doen on ze lezers op deze laatste kans te wij zen. Voor bijzonderheden leze men de advertentie op de achterpagina. PAKHUIS BOERENBOND WEER ONDER C.A.V. In een j.l. Donderdag gehouden algemene vergadering van de afde ling Waalwijk van de N.C.B., is be sloten het pakhuis in de St. Anto- niusstraat weer onder beheer te

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1