KAATSHEÜu EL \$.po.h£ WASPIK RAAMSDONKSVEER LOON-OP-ZAND fc- th BILJARTEN, DE E€HO^VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 NOVEMBER 1951 1 AXX V V V IftBÉÉAteèÉAiy V MM Griep?'n MijnJiardtje O avonden op zijn programma heeft staan, waarvan twee avonden te Waalwijk en drie te dezer plaatse, zal Dinsdag 13 de zer des avonds 8 uur dit programma openen met een filmavond over Surina me, te houden in het stationskoffiehuis van dhr. Pruijssers. De heer P. Greutz- berg zal een lezing houden over „Woka Boer", Surinamfe-expeditie 19481949, welke lezing door filmbeelden, gedeelte lijk in kleuren, zal worden toegelicht. PLAATSELIJKE FILM. De onlangs door de Nederlandse Fe deratie van Harmonie- en Fanfaregezel schappen opgenomen film van de plaat selijke verenigingen en andere bijzonder heden zal Zondag 18 en Maandag 19 November a.s. om kwart voor 7 en 9 uur worden vertoond. Geen van onze dorps genoten zal deze voor hen zo uitzon derlijke filmvertoning willen missen en men mag dan ook op een zeer grote be langstelling rekenen. Op deze avonden zult U geen prach tige opnamen kunnen bewonderen of genieten van 'n prachtige speelfilm, maar wel zult U uw eigendorpsgenoten en wellicht Uzelf op het witte doek zien verschijnen, hetgfeen zeer interessant is en waarbij U in schaterlachen zult uit barsten om de koddige momenten die zijn vastgelegd. Wanneer U deze film gaat zien zult U daar nimmer spijt van hebben, ook niet al kost U dat 'n gulden. De kosten van dergelijke opnamen zijn zeer hoog en als men dan bedenkt dat er van deze avonden voor onze harmo nie nog 'n centje over moet schieten, dan moet men toch wel zeggen dat de prijs zeer redelijk is. Dit mag voor U geen bezwaar zijn, temeer daar U hier door onze harmonie steunt, die zonder uw financiële hulp onmogelijk crescen do kan blijven gaan. En wat is het dorpsleven zonder een harmonie. Buiten de plaatselijke film zullen ook nog enkele zeer aardige bijfilmpjes ver toond worden. De film begint dus op beide dagen om kwart voor 7 en 9 uur. Voor de kinderen zijn er speciale voor stellingen, waarbij als de tijd het toelaat, ook een leuk kinderprogramma wordt vertoond, dat aan de kinderen, ook aan de kleinsten, een onvergetelijke middag zal bezorgen. De kindervoorstellingen (beneden de 16 jaar) zullen zijn Zondag om 3 uur en Maandag om half vijf. STEUN WETTIG GEZAG. In het café van de Wed. A. van Ier- sel, Stationslaan alhier, zal op Dinsdag 13 Nov. des nam. 8 uur een hernieuwde propaganda-avond worden gehouden voor de Nationale Reserve. Als spreker zal optreden de comman dant voor Noord-Brabant van het insti tuut, Majoor Chapin, die een duidelijke uiteenzetting zal geven over het doel, de werkwijze en de taak van het oefenver- band. Op deze avond zijn allen welkom, ook de ouders. HARMONIE. De harmonie Volksvlijt en Volksver maak hield Zondagavond haar algemene jaarvergadering. De jaarrekening werd goedgekeurd. De periodiek aftredende be stuursleden, de heren A. Brokx, C. Ber- kelmans en A. van Gorp werden her kozen. De heer A. Verschuren had als commissaris bedankt wegens zijn hoge leeftijd; de heren P. Mutsaarts en C. de Hond hadden als lid bedankt wegens resp. gezondheidsredenen en werkzaam heden elders.. De" jaarvergadering werd opgeluisterd door een prachtig concert. Ook het zeer moeilijke nummer Coppelia Ballet van Delibes kwam goed uit. De avond werd gesloten met de pittige mars „With Sword and Lance", van Alford. NED. HERV. KERK. Donderdag j.l. werden de lidmaten der Ned. Herv. Kerk met 31 stemmen voor en 22 tegen aangewezen om de komende zes jaren de ambtsdragers te kiezen. De aigeiopen jaren werd dit gedaan door de Kerkeraad. CHR. BESTURENBOND. Vrijdag 9 November hield de Chr. Besturenoond haar November-propagan- davergadering voor het Chr. Nat. Vak verbond. De sprekers de heren H. Len- sink en D. C. Dorr, hadden als onder werpen: De wereld in nood en Gij en de wereld. De avond was slecht bezocht. EXPLOSIEVE STOFFEN. Op de Achterste Dijk aan de verleng de Diepstraat, werden Vrijdagmorgen bij het afgraven van de dijk door de Heide Mij. 18 granaten opgegraven. Daar men vermoedde dat er nog meer granaten zouden zitten, heeft men het werk aldaar stop gezet. Zaterdagmorgen voor 9 uur had de Hulpverleningsdienst uit Barneveld de dijk mfet 'n detector afgezocht, maar er was niets meer van dat gevaarlijk goed je te vinden. Hierna kon men weer rus tig voortgaan met het afgraven van de dijk. HOEFBESLAG. De vereniging het Nederl. Trekpaard te 's-Gravenhage hield dezer dagen te Den Bosch een nationale tentoonstelling waaraan ook hoefbeslag verbonden was. Aan de heer H. Rolffs werd een fraaie medaille uitgereikt, waardoor deze zijn medailleverzameling zag uitgroeien tot zes stuks. Dit is wel een proficiat waard, daar hij voor de 6e maal aan deze ten toonstelling deelname. ZIJN TANDEN INGESLIKT. De heer A. E. wilde op reis en moest zich enigszins haasten. Maar haastige spoed is zelden goed. Dit ondervond hij ook, want zijn voorgenomen reis eindig de in het ziekenhuis. Hij had het ongeluk een gebitje met 2 tanden in te slikken. In het ziekenhuis wist men hier wel raad op; langs dezelfde weg kon men deze ongewone kost weer naar boven halen. Nooit geen gebit meer, zei E. OPBRENGST COLLECTE. De opbrengst der Emmabloem-collecte welke dezer dagen gehouden werd be droeg 78.49. Scheepvaart. Gedurende de maand October pas seerden de Rolbrug over De Donge alhier 2777 schepen met een inhoud van 415.444 ton. BEVORDERD TOT ARTS. De heer Piet Frederiks werd Vrijdag j.l. te Utrecht bevorderd tot arts. DE KLOK-ACTIE INGEZET. Wie momenteel Kaatsheuvel bezoekt of er maar doorheen reist, ziet direct dat er iets gaande is. Iedere Kaatshéuvelnaar zal U weten te zeggen, wat het is, als ge de affiches niet mocht begrijpen, die nagenoeg in de etalages van iedere win kel zijn aangehangen. „Wij zijn deelne mer". Deelnemer van de Klok-actié en dit wil zeggen, dat ruim 50 winkeliers, leden van de R.K.W.V. zich aaneenslo ten om gezamenlijk voor het komende St. Nicolaasfeest een actie op touw te zetten om te pogen het kopen ter plaat se zoveel mogelijk te bevorderen. De eta lages kregen een bijzondere verzorging en als attractie zal de klok-actie het ook deze keer weer wel doen. De actie werd Zaterdagavond geopend en het is een goee gedachte geweest van het bestuur van de Winkelierssectie om door de lichtontsteking van de nieuwe kwik-verlichting in het centrum aange bracht hiérin een meer officieel tintje te geven. Burgemeester Mr. v. d. Heijden verklaarde zich direct bereid met zijn volledig college deze opening, die in Café-Restaurant Euphonia geschiedde bij te wonen. Mede aanwezig waren, de ad viseur Pastoor Rietra, de directeuren van Gemeentewerken, Hopman en van de lichtbedrijven Steffen, verder de be sturen van de R.K.W.V., van de Win- keliérssectie en verschillende dames en heren leden. Voorzitter C. v. d. Velden sprak een welkom tot de aanwezigen, waarbij hij speciaal dank bracht aan het gemeente bestuur met de hoofden van de bedrij ven voor hunne aanwezigheid en de mfe- dewerking geboden door de officiële lichtontsteking aan de opening van de klok-actie te verbinden. Hij was er ten volle van overtuigd, dat de verlichting doeltreffend zou zijn en mede zal bij dragen om de actie van de Winkeliérs te doen slagen. Burgemeester v. d. Heijden heeft gaar ne aan het voorstel van de directeur der Lichtbedrijven gevolg gegeven om de officiële lichtontsteking op deze ope ningsavond te bépalen. Hij weet, dat de Kaatsheuvelse Middenstand elk jaar een actie ontketent. Ieder jaar is deze een succes geweest, 't Is moeilijk te peilen hoe groot dit nu zal zijn, doch hij krijgt zo de indruk, als hij ziet hoe er géwerkt wordt, dat ook nu weer een succes zal volgen. Hij hoopt het van harte voor de winkeliers en verwacht, dat de nieuwe verlichting er toe zal bijdragen om veel bezoek naar Kaatsheuvel te trekken. De "ttiua. r. verzorgde etalages van de neringdoen den met de attracties aan het kopen verbonden zullen ongetwijfeld het hunne doen om het succes te bevorderen. Dan nodigt de voorzitter van de actie Burgemeester v. d. Heijden en Pastoor Rietra uit om de eerste klokken op te winden, die dan in een verzegeld kastje worden opgesloten, om Zaterdag a.s. te worden opgenomen. De stand, die dan de stilstaande klokken aanwijzen brengt de bezitters van de door de aangesloten winkeliers uitgegeven bons voor de kans winnaar te zijn van een prijs van 10 en twee van 2.50 voor elke serie uit gegeven bons van 1440 stuks. Waar het etmaal 24 uren heeft wordt de stand van telkens twee klokken bijeengeteld om het winnend uur te bepalen. Het gratis huis-aan-huis verspreid nummer Van de „Echo" van Vrijdag j.l. geeft daarenboven nog een extra kans op 13 prijzen. De klok in dat nummer voorkomend is doorlopend genummérd. De 13 aangesloten slagers van de Win kelierssectie stellen ieder 3 pond vlees ter beschikking en dertien bezitters van dit Echo-nummer worden winnaar van deze slagérs-gift. Het nummer heeft dus niet alleen waarde als advertentieblad, doch tevens om U de kans te bieden een hartelijk stukje als verrassing thuis- gezonden te krijgen. Om volledig te zijn moeten we een kleine reserve toevoegen. Waar de winstmarge in de tabaks-arti kelen zo laag is, kunnen de sigarenwin keliers slechts een bon uitreiken op elke 2.in deze bedrijven besteed. Nog ter vergadering bereikte ons het béricht, dat de Zaterdag voor de meeste aangeslotenen reeds een goede inzet ge weest is van de verkoopsactie. Er heers te een voortdurende drukte in de straten en de winkels, die nog veel groter zou zijn gewéest als de harmonie Apollo aan haar plan uitvoering had kunnen geven een muzikale rondwandeling te maken. Alle Apollisten waren prompt present, doch Pluvius verzette zich tegen de wan deling. Hij stroomde liever zelf door de straten. Toen het in het latere uur droog was geworden, maakte het college van B. en W. met alle in Euphonia-vérga- derden gebruik van de gelegenheid een wandeling door het nieuw-verlichte cen trum te maken. De Klok-actie is ingezet; Kaatsheuvel wacht op het succés! NIEUWE INSTRUMENTEN. Zaterdag was het de dag, dat de mu zikanten van het Kon. Muziekgezelschap Euphonia de nieuwe instrumenten, lage stemming, zouden uitgereikt krijgen. De Koninklijke is er nu niet het gezelschap naar, om dit te laten passeren, zonder daaraan een officiéél tintje, laten we liever zeggen, een familie-feest van te maken. We kennen dit bij deze harmo nie, die elke gelegenheid weet aan te grijpen, om niet alleen de werkende leden, doch ook hunne huisgezinnen te interesseren voor alles wat het corps aangaat. En nu was het daarvoor een gelegenheid bij uitstek. Het was dan ook geen wonder, dat er Zaterdagavond niet alleen geen enkel lid ontbrak, doch dat tevens de gehele aanhang der leden in een stemming vol verwachting naar de zaal trok. Voorzitter W. van Nieuwstad wist de stemming nog te verhogen in een gees tig en hartelijk welkom» waarin hij de Euphonia-familie welkom heette op de feestelijke bijeenkomst belegd om de nieuwe instrumenten uit te reiken. Grote kosten en opofferingen gingen gepaard met de aanschaffing, doch enigszins heb ben alle bestuursleden hunne medewer king verleend en met grond mag ver wacht worden, dat de leden van hun kant met de volle 100 deze hou-ding zullen steunen. De leden worden thans in de gelegenheid gesteld de muziek te beoefenen met het beste materiaal dat ter beschikking is, onder leiding van een directeur, die het bestuur voor geen andere wil ruilen. Hij hoopt Euphonia vandaag een nieuwe periode van bloei gaat inluiden, waarvoor het bestuur en hopelijk alle leden hun volle krachten zullen geven. Hij verzoekt de leden hun ogen eens te richten op de diploma's en foto s van de verschillende vroegere suc cessen van het gezelschap, waaronder dat van 1907, toen Euphonia in 't Paleis van Volksvlijt te Amsterdam de hoogste lau weren oogstte en als waardering daar van het praedicaat „Koninklijke" ver wierf. Hij sluit met de woorden van Shakespaere: Is 't hart van zware zorgen krank en droef en dog 't gemotd, muziek maakt met haar zilverklank met spoed weer alles goed. Dan krijgt de heer Jan Kemmeren het woord. Al jaren zitting hebbend in het bestuur is het hem toevertrouwd een blik in het verleden te werpen en als hij dan Euphonia ziet, zoals het thans bijeen is in een grote familie, dan ziet hij dat als resultaat van de bestuurs- en wer kende leden, die reeds driekwart eeuw hun krachten aan het gezelschap gaven. Hij memoréert die heengingen, waaron der er twee vielen onder 't wrede ge weld van de wereldoorlog. Hij onthult dan de met de driekleur bedekte foto's van de werkende léden D. v. Gulik en Th. v. Es, die beiden hun leven gaven voor het Vaderland.. Een ogenblik komt de zaal in piëteits volle stemming, als daar beide jongens vanaf de fotos op de volle zaal neer- blikken. Dat hij ook de overleden be stuursleden herdenkt, waaronder in het bijzonder de familie van Nieuwstad, die sinds de oprichting aan het gezelschap verbonden is, zal iedereen begrijpelijk vinden. En als hij dan tót slot van zijn toespraak de onder dek verborgen in strumenten aan de leden toont, gaat een zucht van bewondéring door de zaal. Zo iets hadden ze niet kunnen dromen. 37 nieuwe instrumenten van de allerbeste kwaliteit, alle in keurige etui's verpakt, schitteren in zilverglans hen tegen. Ieder instrument draagt de naam van het fabrikaat en de naam van het lid, aan wié het toegewezen is. De gehele instrumentatie is geleverd door de firma H. Schenkelaars te Eindhoven. De cla- rineten en grote fluit zijn fabrikaat G. Rudolf Uebel; uit Whlhausen; de kleine fluit van Thibouville, Frankrijk; de Eaxophone, tenor en baryton van Tone- king, Tsjechisch; de saxophoon alto en alle koperen ventielinstrumenten fabri- kaat firma Schenkelaars Eindhoven. De heer W. Kolsteren brengt namens de werkende leden een dankwoord. Hij vindt, dat Sinterklaas op een kostelijke wijze al vroeg de klomp gevuld heeft en belooft de volle medewerking van alle leden om alles te doen wat mogelijk is, om het corps op zijn oude luister terug te brengen. In een prachtige oorkonde, geschilderd door de heer P. Borsten, is deze belofte vastgelegd met de namen van alle leden daaronder vermeld. Dat het een gezellig feest bleef in het Euphonia-huis tot het late sluitingsuur behoeft geen betoog. Zondagmorgen stonden de instrumenten nog in de zaal tentoongesteld. Een stroom van belang stellenden heeft van dezé gelegenheid gebruik gemaakt te komen kijken en zijn bewondering te uiten. GROTE PLANNEN VAN BEL CANTO. Het bestuur van de Zangvereniging Bel Canto heeft grote plannen. In de deze week gehouden besprëkingen werd besloten, om het Verdi-concert, dat in Januari a.s. gegeven zal worden te doen begeleiden met een orkëst van een be zetting van ruim 20 leden. Getracht zal worden de bezetting van het mannen koor voor deze gelegenheid uit te brei den. Reeds n 10-tal heren gaven zich daarvoor beréidwillig op. DE SHOWBOAT. HET SPEL KAN BEGINNEN. Wie de grote affiches gezien heeft, wie mogelijk gewaagd heeft een oog te werpen in de Bel Canto-zaal, zal de overtuiging krijgen, dat er in Kaatsheu vel wéér iets gebeuren gaat, dat de be langstelling van iedereen trekken zal. Het bestuur van Ons Genoegen mag daarvan gerust ook zelf overtuigd zijn en heeft o.i. beslist niet te hoog gegre pen, mét niet minder dan zes speelda gen vast te stellen voor „De Showboat", die Zaterdag a.s. van wal vaart. Wat onder fantantische leiding van de heer Borsten weer klaar gemaakt is, is fan tastisch. Niet alleen de originaliteit van de teksten en sketches, de goede kéuze van schlagers en melodieën, de rijkdom van decor en costumering, de sprookjes achtige belichting, neen er ziin nog hon derden dingen meer, die alle de volle aandacht gehad hébben van de leiders met zijn onvermoeide helpers en waar aan geen kosten en moeiten gespaard zijn gebleven. Twee orkesten zijn voor het accompagnement en de entre-acté muziek geangageerd. De baletten zijn verzorgd door Mej. de Jong uit Eindho ven, kortom er is geen onderdeel, dat verwaarloosd of voorbijgegaan is. De Showboat ligt vaartklaar; het spel kan bég innen! APOLLO. Maandagavond komt de nieuwe di recteur van de harmonie Apollo met 't corps kennis maken. De week daarop zal de heer Molenschot met de repetities een aanvang nemen. AGENDA. Maandag 8 u. n.m. repetitie harmonie Apollo. Dinsdag 8.15 u. n.m. televisié-uitzen- ding café Jan van Dun. Woensdag 8 u. n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 u n.m. Apollo-theater; I aul Vlaanderen en het Z-Mysterie. Donderdag 7.30 u. n.m. repetitie Da meskoor Bel Canto. 8.30 uur n.m. repetitié Gemengd koor Bel Canto. AGENDA K.A.J. Maandag 19.30 uur Groep. Dinsdag 19.45 u. Vormingsronde. 20.15 u. Pioniersgroep. Woensdag 19.30 u. Óntspanningsgr. en repetitie revue. Donderdag 19.30 u. Bestuurs- en Lei dersronde. 20.30 u. Muziekavond. Zondag 11.45 uur Studiekring. Gouden bruiloft. Begunstigd door heerlijk najaars weer, vierae het echtpaar C. Spa pens-Dekkers Zaterdag j.l. hun gou- uen huwelijksfeest. Door het actieve feestcomité was voor een fraaie gevelversiering zorg gedragen. Onder het gebeier der Klokken trok t nog tamelijk krasse gouden paar ter kerke, gezeten in een weelderig versierde auto die omgeven was met een grote stoet van bruidjes, terwijl een tweetal bruidsjonkertjes (tweeling en klein kinderen van het gouden paar) de auto flankeerden. In een vijftal au to's volgde de familie. Om 9 uur droeg pastoor Schoen makers de plechtige H. Mis van dankbaarheid op, waarna de bruids stoet, langs Kerkstraat, Hogesteen- weg en Gasthuisstraat z'n weg naar huis vervolgde. Door talrijke bloem stukken en felicitaties toonden de dorpsbewoners hun medeleven, ter wijl velen persoonlijk hun geluk wensen kwamen aanbieden. Bij monde van de heer M. Coolas, de voorzitter van het feestcomité, bood de buurtschap een passend geschenk aan. In de loop van de middag brach ten achtereenvolgens de Koninkl. Harmonie Sophia's Vereniging, Loon op Zand's Gemengd Koor, de Kon. Erk. Harmonie Concordia en de Liedertafel Echo der Duinen, een serenade, bij welke gelegen heid de respectievelijke voorzitters woorden van gelukwens tot gouden paar en familie richtten. Een en ander bracht begrijpelijkerwijze nog al volk op de been, zodat wer kelijk van een waar dorpsfeest mag worden gesproken. Barak- en Rikconcours. Vanaf Zondag 11 Nov. wordt in Concordia alhier een Barak- en Rikconcours gehouden, aan welke wedstrijden zeer mooie prijzen ver bonden zijn. Zo zfjn aan het Barak concours verbonden prijzen van ƒ.60—, 40.25—, ƒ10— en 6.terwijl met Rikken te beha- 1 en zijn prijzen van ƒ25—, ƒ15—, 7.50 en 5.De eerste dag was de deelname reeds vrij groot. Loon op Zand's Gemengd Koor. Het groot Vocaal Concert door genoemde zangvereniging, met me dewerking van de solisten Jo|nne van Son uit Loon op Zand en de heer P. Dingelhoff uit Waalwijk, waarbij de begeleiding in handen was van de heer L. Sars uit Waal wijk, was wederom een groot suc ces. De zaal was zeer goed bezet en velen hebben kunnen genieten van de muzikaal hoogstaande prestaties. Het gebodene bestond bijna hoofd zakelijk uit opera-muziek. Boekententoonstelling. In de Jongensscholen had Zater dag en Zondag een boekententoon stelling plaats waarvoor, zoals an dere jaren, wederom een grote be langstelling bestond. Zowel voor de jeugd als voor de volwassenen was er „elck wat wils". Door de Eerw. Fraters werd voorlichting gegeven omtrent een en ander. Verenigde Staten. President Trp- man heeft doen mededelen, dat Churchill begin volgend jaar een bezoek zal brij gen aan Washington. Egypte. De toestand in de Suez- kanaalzone wordt steeds dreigen der. De laatste dagen zijn verschil lende Britse militairen door Egyp tische terroristen mishandeld. De R.A.F. is begonnen met de evacu- aie van Engelse gezinnen. De ha venarbeiders in Alexandrië zijn in staking gegaan. WAPIK. Uitslagen van de op Maandag 5 Nov. j.l. gespeelde wedstrijden voor de Waspikse competitie: O.K.K. 1't Groene Laken, 84 De Poedelaars—O.K.K. 2 84 Programma voor hedenavond O.K.K. 2O.K.K. I Café Akkerman 't Groene Laken—K..O.T. Café Montens De Poedelaars zijn vrij. VOETBALUITSLAGEN. Om de Gouden Onafhankelijkheidsbeker. Rotterd. elftalBondselftal 31 Zuid-Nederl.Luxemburg 03 Eerste Klas A Enschedese BoysEDO HaarlemDWS Heerenveen—GVAV Eerste klas B Vitesse—RCH Eerste klas C DHC—SVV Eerste klas D ChèvremontHBS Tweede klas A RKTVV—Sarto HelmondiaWoensel Derde klas B KorvelHeusden BladellaaReusel Sport Derde klas C HeroBoeimeer RKFCVirtus RoosendaalWVO Vierde klas D RWB—Right 'Oh 0—1 2—3 2—1 3—4 3—4 3—5 1—0 4—1 2—1 afgel. 0—0 2—2 6—0 2—1 TE GROTE NEDERLAAG VOOR ZUID-NEDERLAND. Dat het Zuid-Nederlandse elftal, dat Zondagmiddag in het Bossche Stadion tegen Luxemburg speelde, heeft verloren, daar kan men zich nog wel mee verenigen: de 3 is voor een deel te wijten aan fouten in de Zuidelijke verdediging, maar de 0 is voor de Zuiderlingen niet te wijten aan de eigen voorhoede, maar voor de Luxemburgers enkel en alleen te danken aan hun fe nomenale keeper Lahuire, die een regen van schoten uit zijn doel heeft gehouden. En laat nu net de man die in een internationaal milieu wel altijd goed is voor minstens één doelpunt, Van Melis, al vrij gauw in onzachte aanraking komen met een doelpaal, zodat hij met 'n knie blessure van het veld moest worden gedragen. Bruyninck van R.B.C. viel voor hem in, waardoor de PSV- er Franssen de midvoorplaats ging bezetten. De Zuid-Nederlanders begonnen niet met de kat uit de boom te kij ken en zetten het onmiddellijk op de aanval. In de Luxemburgse ver dediging was eigenlijk maar één man onvermurwbaar: keeper La huire (invaller!). Hij kreeg schoten te verwerken van v. Melis, Frans sen, Bennaars en zelfs rechtshalf Klaassens. Bij een schaarse Luxem burgse aanval bleek al dat onze verdediging niet safe was en na een half uur kon v. d. Sluys Müller dan ook niet houden en die gaf mid- voor Cales de gelegenheid te sco ren; 01. Aan de andere kant her haalde zich hetzelfde spelletje: een regen van schoten die geen van alle met een doelpunt gehonoreerd werden. En daarmee verstreek de eerste helft. Tien minuten was de tweede helft oud toen geen van de Zuid-Neder landse verdedigers rechtsbinnen Nürenberg kon houden; Saris dook over diens schot heen en tegen de veldverhouding in was het 0—2. Dit bracht nu eens geen inzinking bij de Nederlanders: Klaassens en Huybregts zetten voortdurend hun voorhoede aan het werk en die beukte onophoudelijk op Lahuires veste, die hermetisch gesloten bleef. v. Overbeek, Klaassens, Ben- naars. Bruyninck en Franssen ga ven kogels die voltreffers hadden kunnen zijn, maar altijd was er een lat, of een iets te klein doel en in laatste instantie een keeper. En tenslotte was het een fout van de Nederlandse verdediging die de stand op 0—3 bracht: v. d. Sluys speelde foutief terug op Saris en langzaam rolde de bal in het hei ligdom van Saris. In deze stand kwam geen verandering meer. STERK GEWIJZIGD NEDERLANDS ELFTAL. Het voorlopig Nederlands elftal dat a.s. Woensdag in het Olympisch Stadion in Amsterdam een oefen wedstrijd speelt tegen de Engelse tweede-divisieclub Brentford, is als volgt samengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels); Achter: Odenthal (Haarlem) en Schijvenaar (EDO); Midden: Wierts (DWS), Terlouw (Sparta) en Klaassens (VVV); Voor: v. d. Bogert (DOS). Lenstra (Heerenveen), v. Melis (Eindho ven), Bennaars (Dosko) en Van Overbeek (RVV). Klaassens, Bennaars en v. Over beek zien dus hun spel tegen Lu xemburg, Schijvenaar en v. d. Bo gert hun spel tegen de Finse bonds- ploeg gehonoreerd met een plaats in het voorlopig Nederlands elftal. Biesbrouck is nog niet geheel her steld van zijn blessure en voorts hebben Bakers, v. Schijndel, v. d. Tuyn en Groeneveld (althans voor lopig) het veld moeten ruimen. R.W.B.—RIGHT 'OH 2—1. De wijzigingen die R.W.B. in haar elftal voor deze wedstrijd had aan gebracht, hebben allesbehalve de gewenste verbeteringen opgeleverd. Integendeel, hun elftal hing gis teren in z'n geheel als los zand aan elkaar, uitgezonderd de eerste 2q minuten. Zodoende kon het gebeuren, dat het talrijke publiek een wedstrijd te zien kreeg, die, wat hel spel be treft. wel op zeer laag pil stond. Gedurende de eerste 20 minuten had R.W.B. een stevig overwicht, wat door van Gooi na 18 min. in een doelpunt werd uitgedrukt, die een goede aanval met een fraai schot besloot 10. (Verschillende sportverslagen moe ten tot het volgende nummer over staan). «mïf?1. '°h had echter ook niet pe/e n; e.n al waren hun aan- le" Qnundefk, «alrük, helemaal an ge\aar ontbloot waren ze toch monip,CL fS. kr,egCn ZÜ een heel nen Lu ('°Ch hun ^chtsbin- ScLkpn°0t' met ,allcen doelman Schalken voor zich. naast .Het spelpeil van R.W.B. zakte zienderogen en voor de rust kwam meer 8eC" veran,,pring Wie gedacht en gehoopt had- uitLen ™St (,e lhuisclub nen Wv dT ^a,je zou Saa" tap pen, kwam bedrogen uit. De bezoekers hadden reeds na 3 min bijna succes, toen et'n ver RW R T'VCel moeite (,oor (,e getik? °Ver de lal werd Weliswaar gelukte het van Beek na 18 min. met een hard en on houdbaar schot de voorsprong van ?.nV1.Ub ll°l 2~° te verhogen, 1 riiif iei'mr, C- WUS ,CVens al,e kruit bij de thuisclub verschoten Hierna gingen de partijen geluk op en was van enig overwicht geen sprake meer. v c?n JJalf mm Slaagden de a ('werkende bezoekers erin, zjj het dan door een fout van de ver dediging der gastheren, de achter stand tot 2—1 te verkleinen, wat ook allszins verdiend was Met deze stand kwam het einde van deze door R.W.B. slecht ge speelde wedstrijd. WASPIK. Het eerste elftal van Waspik was Zondag j.l. vrij. Het tweede elftal behaalde in Ma de tegen de Madese Boys een over winning met 3—1. Ook het derde elftal won te Ca- pelle van Wit-Zwart met 32. White Boys 1—Be Ready 2 3—0. Vóór rust was het een gelijk op gaande wedstrijd waarin Be Ready toch nog de beste kansen kreeg. Deze wisten ze echter niet te be nutten, zodat, toen de scheidsrech- JnKK0,0!/"?1 floot' de 3tand nog dubbel blank was. Na de rust tapten White Boys echter uit een ander vaatje. De 2e helft was nog maar nauwelijks een minuut oud, toen Joh. v. Etten, na goed opbrengen van spil Meys, met een verrassend schot zijn club de leiding wist te geven. De verdedi ging der gasten raakte hierdoor wel enigszins uit z'n evenwicht. Toen na ongeveer 10 minuten spelen v. Etten vanaf de lijn zeer scherp voorzette, schoot Bakx van korte afstand de bal hoog en hard in het net. 2—0. Be Ready, hierdoor wak ker geschud, zag kans het spel meer te verplaatsen. Hun aanvallen wer den echter steeds afgeslagen en als ^Leri°? ,al eens in slaaSden voor t doel te komen, dan was het kee per Koenen die hen steeds in de weg stond. In de 30e minuut van de tweede helft bracht de middenlinie van White Boys de bal weer eens goed op. Het leder ging over rechts hoog over alle spelers heen naar linksbinnen v. Etten, die klaar stond en scherp doorzette naar Kan- ters. Deze zette er zijn hoofd onder en onhoudbaar voor de doelman vloog de bal in het net; 30. Be Ready uet toen enigszins de moed zakken en White Boys speelden kalm verder, zo kalm zelfs dat Be Ready zich nog enkele kansen wist te scheppen, maar tot doelpunten kwam het echter niet. Nog eenmaal dachten we de White Boys hun de voorsprong te zien vergroten, doch Kanters schoot juist over. Hoe Be Ready zich ook inspande, het mocht hun niet gelukken de eer te redden, hetgeen, gezien het spel, ze zeker verdiend hadden. Scheidsrechter II- mer leidde tot ieders genoegen. White Boys 2—Be Ready 3 9—1^ Wat deze wedstrijd betreft kun nen we niet ontkennen dat White Boys 2 in deze ontmoeting heer en meester was. Toen het spel onge veer 20 minuten oud was opende v. d. Broek, na goed spel van de voorhoede, deze aanval met een goed schot; 10. Even later was 't de rechtbinnen die met een straf schot de doelman der gasten voor de tweede maal passeerde. BeReady liet zich nu niet onbetuigd en wist de stand gelijk te maken. Dit was echter niet van lange duur, want Whie Boys zorgden dat ze de rust ingingen met een 42 voorsprong. Na de rust hadden de White Boys het voordeel van wind en zon, waarvan ze dan ook profiteerden en de stand opvoerden tot 9—2. Hier mee eindigde deze sportieve wed strijd. V.C.W. 3White Boys 3 40. Deze wedstrijd kenmerkte zich door zeer fors spel van VCW 3. Wel boden de White Boys fel tegen stand, maar ze konden toch niet verhinderen dat zij een nederlaag leden. Volgende keer beter, Boys! Jeugd- White Boys 4Waspik 4 04 HNC 4—Whie Boys 5 05 SPRANG. N.E.O.H.N.C. 2—0. In een wedstrijd waarin de span ning er tot de laatste minuten heeft ingezeten, heeft NEO haar onge slagen record weten te handhaven. Van het begin af aan ontwikkelden de bezoekers een tempo dat direct enig overwicht gaf. Fel zaten zij op

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3