MALWYR KORTING Waalwijkse en Langsiraaise Courant Gemeenteraad WAALWIJK St. Nicolaas-advertentie De laatste Ronde! VOOR ST. NICOLAAS A. MEIJS, Grotestr. 142 WAALWIJK. Zorgt tijdig voor Uwe in ons nummer van a.s. Vrijdag 30 November. op al onze artikelen. Schoenmagazijn MAANDAG 26 NOVEMBER 1951 Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO m HET ZUIDEN S 74e JAARGANG No. 95 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p. p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878 Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 SCHOOLSTRAAT 11. KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECIIO" Slechts 12 minuten had de raad nodig om de eerste 12 agenda punten af te handelen. Toen werd nog een half uurtje gepraat over de verbreding van de overweg bij St. Antoniusstraat. Maar men ging tenslotte toch met het voorstel van B. en W. accoord. Toen de loco-burgemeester, F. Smolders, j.l. Donderdagavond de raadsvergadering op de gebruike lijke wijze opende, bleken 4 raads leden afwezig, n.l. de heren Van Heeswyk (weth.), v. d. Hoven, Duivelaar en v. Seters de beide eerstgenoemden met kennisgeving van verhindering. Na vaststelling der notulen van de 2 vorige vergaderingen werden de verschillende ingekomen stuk ken voor kennisgeving aangeno men. Aan Mr. R. J. J. Lambooy, thans te Hengelo, werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als amb tenaar van de burgerlijke stand. De agendapunten 3 t.m. 12, wel ke wij in ons blad van Maandag 19 dezer hebben afgedrukt, gingen alle vlot onder de hamer door en werden zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. 13 Wijziging der begroting 19ol. De voornaamste wijziging betrot bet uittrekken van een bedrag van 2280 voor verbreding van de overweg bü de St. Antoniusstraat. waarointrent thans met dc Nederl. Spoorwegen overeenstemming is bereikt. Blijkens het prae-advies van B. en W (dat in ons blad van 19 de zer werd afgedrukt) zal deze ovci - weg na de verbreding niet meer worden afgesloten. De treinen, zullen dan n.l. vóór de overweg stoppen en deze passeren nadat het personeel zich met een rode vlag of een rood licht op de weg heeft opgesteld. De heer Mombers juicht het voorstel zeer toe. Het verheugt hem dat B. en W. deze urgente kwestie eindelijk tot een oplossing hebben weten te brengen. De heer Verdoorn heeft met ge mengde gevoelens van dit voorstel kennis genomen. Enerzijds is er vreugde omdat eindelijk deze be langrijke verbinding tussen Noord en Zuid Waalwijk verbreed gaat worden. Spr is dankbaar en vol lof voor de bemoeiingen van B. en W. in deze kwestie. Maar ander zijds is spr. bevreesd voor de con sequentie. n.l. dat de overweg niet meer bewaakt wordt. Het is heel mooi dat er iemand met een vlag komt zwaaien als er een trein moetpasseren of 's avonds met een rood licht, maar hij vindt dat op zulk een druk verkeerspunt niet voldoende. Ter verhoging van de veiligheid zou spr. de overweg bij het passeren van een trein door een ketting laten afsluiten Dat ziet men elders wel meer bij de spoorwegen. De voorzitter meent dat een ket ting-afsluiting wel geschikt kan zijn voor 'n smalle overweg, doch hier wordt de afstand te groot. De rijweg wordt n.l. even breed als de Stationsstraat en daarbij komen nog de trottoirs. Voor de auto's acht spr. een eventuele ketting van weinig betekenis, wat de vei ligheid betreft. De heer Verdoorn vindt ook op een brede overweg een ketting afsluiting van groot nut. Vooral op zulk een druk punt. Bij mistig weer b.v. zal van een vlag of een rood dicht weinig te zien zijn. Dat er slechts weinig treinen lopen verhoogt juist het gevaar, daar de oplettendheid daardoor verslapt. De voorzitter acht het niet raad zaam thans weer met andere plan nen bij de Spoorwegen aan te ko men. Na lang gecorrespondeer is eindelijk met de Spoorwegen over eenstemming bereikt. Spr. is niet tegen een afsluiting met een ket ting, doch zou voorlopig met de voorgestelde oplossing accoord ggan, dan kan later nog eens een beroep op de Spoorwegen gedaan worden over deze verdere bevei ligingsmaatregelen. De heer Verdoorn vreest dat het later nog moeilijker zal gaan om met de Spoorwegen hieromtrent tot overeenstemming te komen, om dat men eenmaal met de toestand is accoord gegaan. Z. i. zullen de Spoorwegen geen bezwaar hierte gen maken. Het zelfde personeel dat de vlag of het rode licht moet bedienen kan ook voor de ketting- afsluiting zorgen en de kosten van deze ketting kan de gemeente wel voor haar zelf nemen. Die zullen zo hoog niet zijn. De voorzitter zal het idee van de heer Verdoorn bij de betrokken instanties naar voren brengen, doch adviseert de aanneming van het voorstel van B en W. niet af hankelijk te stellen van het al of niet accoord gaan van de Spoor wegen met een ketting-afsluiting. De heer Brouwer zegt aanvan kelijk ook bezwaar te hebben ge had tegen het vervallen van elke afsluiting. Blijkens de toelichting van B. en W. zal echter, bij een eventuele terugkeer van het nor male spoorwegverkeer over deze lyn, ook de afsluiting weer moe ten worden aangebracht. Daarom is spr. thans van zijn bezwaar af gestapt. De heer Meijs is van mening dat bij mistig weer de man met de vlag of het rode licht niet te zien zullen zijn, evenmin als de Andre askruisen en de beschilderde hek jes langs het trottoir, die het ver keer attent moeten maken op de overweg. Hij voelt meer voor lichtreflexen die regelmatig aan- en uitgaan. De voorzitter meent dat derge lijke waarsclvuwingslichten meer op een druk kruispunt thuis ho ren. Hier passeert slechts één maal per dag een trein en daar voor acht hij voldoende veilig heidsmaatregelen getroffen. Wordt het treinverkeer hersteld, dan moet er weer een afsluiting ko men. De heer Meijs zegt in het herstel van het treinverkeer niet veel vertrouwen te hebben. Anders had men beter thans ineens de voor zieningen hiervoor kunnen tref fen. De heer Mombers acht de voor gestelde veiligheids-maatregelen voldoende, temeer daar er slechts één trein per dag passeert, deze vóór de overweg stopt en daarna in zulk een geringe snelheid pas seert dat de machinist ogenblik kelijk stoppen kan als er, ondanks de veiligheidsmaatregelen, toch iets gebeuren zou. De heer Kemperman wijst op de gevaarlijke situatie waarin de wielrijders verkeren die van het rijwielpad langs de Parallelweg naar de Burg. v. d. Klokkenlaan moeten. Nh men toch voorzienin gen gaat treffen, zou wellicht de moeilijke verkeerssituaiic daar ter plaatse ook wat kunnen verbete ren door bijv. voor wielrijders een richting-aanwijzing voor het over steken aan te brengen, zoals nabij het station. De voorzitter zegt dat een der gelijk plan reeds bij B. en \V_ in bespreking is geweest, doch nog niet verder is uitgewerkt. De be- doeling was om 30 a 40 meter vóór het kruispunj een oversteek plaats naar het Noorden aan te geven voor de wielrijders. De heer v. Well vreest dat er veel ongelukken zullen gebeuren op dit gevaarlijke kruispunt, als er niet spoedig een oplossing komt. Herhaaldelijk vinden er botsingen en opstoppingen plaats en zit het verkeer hier soms hopeloos in el kaar. De heer Meijs adviseert om de oversteekplaatsen voor wielrijders niet met die platte witte stenen aan te brengen, daar deze erg glad zijn en vooral gevaarlijk bij een bocht. De voorzitter zegt dat dit reeds de aandacht van B. en W. heeft. Er zullen geen gladde steentjes hiervoor gebruikt worden. De raad gaat hierna met het voorstel van B en W. accoord. Een andere begrotingswijziging betreft de verhoging van subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur van Waalwijk met 1000 en van het Burg. Armbestuur van Besoijen met 3000. De tijdsomstandighe den hebben de uitgaven van deze instellingen zeer ongunstig beïn vloed. Ook deze wijziging wordt goed gekeurd. Een uitgaaf van 102.voor subsidie aan de Jonge Boerenstand ten behoeve van tuinbouwonder- wijs wordt eveneens op de begro ting gebrarht. In een vorige vergadering werd reeds 'n begrotingswijziging goed gekeurd betreffende diverse be stratingen ten Oosten van de Put straat, in verband met de woning bouw. Daar het hier een bedrag boven 100.000 betrof, moet dit besluiit de Investeringscommissie passeren. Daarom hebben B. en W. enige bezuinigingen in het plan aangebracht, waardoor de uitgaven geraamd kunnen worden op 99.880.en de Investerings commissie er dus niet in gekend behoeft te worden. De raad kan zich hiermede ver enigen. Hierna sluiting op de gebruike lijke wijze. TENTOONSTELLING WELFARE-WERK. Dc afd. Waalwijk van het Ned. Roode Kruis begon ruim een jaar geleden met het Welfare-werk. Ze leidde daartoe in Waalwijk en dc omliggende gemeenten Drunen, Sprang-Capelle én Waspik enige dames op. Deze gingen daarna ge regeld op bezoek bij langdurig- bedlegerige patiënten om hen door handenarbeid afleiding te bezor gen. Zo werden er vele mensen, die anders tobden of zich verveelden, bezig gehouden en werd aan hen weer wat moed en opgewektheid gegeven. Denkt u zich bijvoorbeeld maar eens in, wat het voor iemand, die al meer dan 10 jaar ziek ligt, bete- kenen moet, te merken, dat ook hij nog in staat is iets moois of nuttigs te maken en zelfs nog een beetje te verdienen ook Juist in een gezin, waar veel ziekte is, komt dat dubbel goed van pas en is het voor de zieke wel heel prettig zelf ook eens een kleine bijdrage te kunnen leveren voor de vele uitgaven, die er in een huishouding gedaan moeten worden. Daar op deze manier al heel wat zieken in deze handenarbeid nieu we levensvreugde vinden, hoeven wij er niet meer op te wijzen hoe nuttig dit Welfare-werk wel is. Door al deze mensen zijn er na tuurlijk al heel wat werkstukken afgeleverd en zodoende beschikt het Roode Kruis over verscheide ne aardige artikelen, die voor een redelijke prijs verkocht zullen worden. Daartoe zal tussen 30 Nov. en 4 Dec. ten huize van Mevr. Wilde man, Stationsstraat 86 Waalwijk, een aantrekkelijke stand ingericht zijn, waar u een keus kunt maken voor aardige cadeautjes met Sint Nicolaas. Er zijn speelgoedbeesten, man- dewerk, haak- en breiwerk, kelim en klein leerwerk. Zie voor verdere gegevens de advertentie in dit blad. Mogen er een groot aantal be langstellende koopsters komen, die hierdoor een belangrijk werk van naastenliefde mogelijk blijven ma ken. EEN KINDERVRIEND KWAM OVER. Sinterklaas heeft als heilig man ongetwijfeld heel wat in de hemel se pap te brokken. Hoe is het an ders te verklaren dat er Zondag zo'n wonderlijk klare lucht boven Waalwijk stond, waarin enkel wat speelse wolkjes dreven (waaruit een plagerig buitje viel), terwijl 't in het Feijenoord-Stadion pijpe- stelen regende? De wind waaide wel door de bomen, maar dat hoort er bij als de harten vol verwachting kloppen. De aankomst van de Sint was aanmerkelijk fortuinlijker dan het vorig jaar; hij had het risico niet gelopen dat zijn schip in de modder van de Haven zou vastlopen. Klok- de belangstelling, dan is het niet mis. Een drukte van jewelste was het op het Raadhuisplein toen Sinter klaas daar arriveerde en toen hij op het bordes van het raadhuis ver scheen, klonk spontaan een lied te zijner eer. Wethouder v. Heeswijk ontving de H. Man namens het ge meentebestuur, daar de loco-burge meester, de heer Smolders, wegens een verkoudheid verhinderd was. Ook de heer Meys, voorzitter van de Middenstandsvereniging, was aan wezig. De heer v. Heeswijk herinnerde er aan dat Waalwijks Belang inder tijd het initiatief had genomen tot de intocht van Sint Nicolaas, maar dat het initiatief sinds enkele jaren in jongere handen was. overgegaan, namelijk in die van de K.J.M.V. Hij herinnerde ook aan het doel van deze tocht: een collecte waarvan de opbrengst voor de armen was. Natuurlijk had de wethouder ook een verlanglijstje voor de gemeen te: de oplossing van de woningnood, van het monetaire probleem, door b.v. een lening van 2 ton of liever nog een millioen tegen 4 procent, en, last not least, een nieuwe bur gemeester. Tenslotte vroeg hij de Sint nog de mensen in te fluisteren dat ze in Waalwijk moesten kopen, waardoor het de middenstand en de gemeente goed zou gaan. Hij hoopte dat de H. Man veel kinderen ge lukkig zou maken en dat de col lecte zou slagen. Sint Nicolaas had het niet gemak kelijk, want hij had deze keer geen geluids-installatie tot zijn beschik king, maar gelukkig beschikt hij, ondanks zijn hoge leeftijd, over een krachtige stem. Hij zei: „Overal word ik plezierig ontvangen, maar toch is er verschil. Er zijn plaatsen waar de mensen ook iets voor mij willen doen, mij een handje willen helpen, en onder die plaatsen hoort Waalwijk". Niet op woorden, maar op daden kwam het aan, vond hij, zoals de K.J.M.V. die stelde. Daar om was deze dag één van de schoonste van zijn tochten, want dat deed zijn oude hart goed. Hij zou een schone herinnering aan Waal wijk meenemen. Sint Nicolaas onthulde dat hij ook al wist wie burgemeester zal worden en hij wist dat die hem het volgend jaar even hartelijk welkom zal heten. Tot volgend jaar, zo be sloot hij zijn toespraak. Maar alvorens weer te vertrek ken, vervolgde hij zijn tocht door een groot deel van de gemeente (behalve v.m. Baardwijk), al maar vriendelijk groetend en knikkend, lekkers uitdelend en vergezeld door een grote schare kinderen. Overal was het enthousiasme overweldi gend en Waalwijk heeft opnieuw getoond dat het weet hoe het de grote kindervriend moet ontvangen. Dat ziet er goed uit voor 5 Decem ber; het is te hopen ook voor de kinderen die op zijn collectebus zijn aangewezen. Waaraan men niet hoeft te twijfelen. slag 2 uur was hij aan de Besoyen- se overweg, waar behalve een mas sa kinderen, ook het bestuur van de K.J.M.V., de drumband van de K.A.J. en de ruiters van „Prinses Irene" stonden opgesteld. De voor zitter van de K.J.M.V., de heer A. Schoonmaker, sprak een hartelijk woord van welkom tot de H.Man en daarna begon de triomftocht door Waalwijk. Voorop de politie-jeep, die ruim baan maakte voor de Hoge Gast, daarachter ruiters, de Drum band die trommelde, roffelde en blies, zo'n gelegenheid waardig, St. Nicolaas te paard (dat heel wat meer gewend bleek dan vorig jaar), geflankeerd door twee knechts, dan weer ruiters en tenslotte twee Pie ten in een jeep; dit moderne ver voermiddel is ook al in het gevolg van de Sint doorgedrongen. Gedu rende de tocht collecteerden andere knechts en mannen van de K.J.M.V. en als het resultaat evenredig is aan DE K.O.B. NAAR ANTWERPEN. Zaterdagmiddag heeft de afdeling Waalwijk—Heusden een uitstapje gemaakt, deze keer naar Antwer pen. Er waren niet minder dan 72 deelnemers, die in 3 bussen van de Fa. Mulders-Sars de reis onderna men. Ondanks het minder stralen de weer verliep die vlot, tenminste voorzover het niet van de Neder landse douane afhing. Eén van de leden van het gezelschap moest zelfs in Nederland achterblijven, omdat zijn pas niet precies klopte. Leve de Benelux (en onze douane) Enfin, men heeft zeer genoten van de opera „Faust" van Gounod in de Koninklijke Vlaamse Opera. De terugreis werd nog even on derbroken om een luchtje te schep pen en een dansje te maken, waar bij ook Sinterklaas met zijn knech ten aanwezig was. De nacht was al een heel eind verlopen toen het ge zelschap weer in WaaTwijk arri veerde. HEEMKUNDE. Vrijdagavond hield de Heem- kunde-vereniging een vergadering in Hotel Verwiel, waar de trouwe leden elkaar weer troffen. De agenda werd snel afgewerkt, waarna men nog enige tijd bijeen bleef. Daardoor worden de verga deringen van deze vereniging tot de interessantste die men kan bij wonen. Nadat de voorzitter, de heer V. Timmermans de vergadering had geopend, werden de heren Too- rinns en Viigts bij acclamatie resp. tot secretaris en penningmeester gekozen. De nieuwe penningmees ter zit met een tekort van 43.27 over 1951, maar er is een weg ge vonden om dit tekort weg te wer ken. Van het programma voor de ko mende winter staat nog niet veel vast Wel zal er een grotere acti viteit ontplooid worden en waar schijnlijk nog deze weck zal pater Arnulphus zijn aangekondigde le zing over de geologie van Noord- Brabant komen houden. Verder heeft ook prof. Sanders van het groot-seminarie te Roermond zich bereid verklaard een lezing te ko men houden over insecten, waar schijnlijk in April. Met verschil lende sprekers wordt nog contact opgenomen, er zullen nog excur sies worden gehouden en overeen komstig de wens die geuit werd, zal er meer aandacht aan de na. tuur-historie worden besteed dan in het afgelopen seizoen. Men mag dus de activiteit van de Heem- kunde-vereniging met belangstel ling tegemoet zien. DE K.A.J. OPENDE HAAR WINTERPROGRAM. Afscheid van oud-voorzitter Swinkels. In de pauze van de toneelavond die de K.A.J. Zaterdagavond in de Gildenbond gaf, heeft ze officiëel afscheid genomen van haar oud voorzitter Jac. Swinkels. Zijn op volger, A. Hurkmans, sprak enkele hartelijke woorden van waardering en bood als herinnering een album met foto's van de K.A.J. aan. Hij memoreerde dat het er vier jaar ge leden, toen Jac. Swinkels voorzitter werd, niet rooskleurig voorstond met de K.A.J. Zijn grote verdienste is geweest dat hij de K.A.J. daar niet alleen doorheen heeft gehol pen, maar ze zelfs innerlijk sterker heeft gemaakt. De voorzitter gaf 'n opsomming van de activiteiten van zijn voorganger en dankte hem daarvoor, waarin hij ook zijn ver loofde betrok. Haar bood hij bloe men aan. Jac. Swinkels zelf schoof zijn suc ces van zich af op Gods hulp en de medewerking van anderen, leden leiders en aalmoezeniers. Hij was blij dit werk te hebben mogen doen en legde er de nadruk op dat hij zelf veel heeft meegekregen van de K.A.J. en hij hoopte dat iedere jon ge arbeider hetzelfde van de K.A.J zou mogen ontvangen, het besef te moeten werken voor de gemeen schap, liefde voor de K.A.J., die er is om jonge arbeiders tot degelijke mensen te maken, om een arbei dersbeweging te vormen van men sen die weten wat ze willen. De scheidende voorzitter eindigde met een wederwoord van dank aan al len die hem geholpen hadden en een aansporing aan alle leden om te werken voor de K.A.J. Over de rest van de avond valt niet zo veel te vertellen. De zaal was vol genodigden en andere be langstellenden, waarvan sommige van de vele jongelui zich niet altijd behoorlijk wisten te gedragen. Er was weer een nieuwe Hawaiian- Band, de „Maluka Hawaiians" o.l.v. Jan Trommelen, die nummertjes ten beste gaf waarvan de vele liefheb bers in de zaal genoten; Adri van Engelen speelde virtuoos op zijn ac cordeon, wat alles samen drie kwartier duurde, en daarna speelde een aantal Kajotters onder regie van Wim Rombouts een patronaats klucht volgens het beproefde re cept „Daar komt brommen van". Wim Rombouts zelf haalde er uit wat er aan humor in zat en de an deren deden hun best; ze slaagden al naar gelang hun talent, dat bij Henk Blom voor zijn kelner-rol nog wel het grootste was. Of een avond op een dergelijk peil nu ideaal was om een cultureel winterprogram te openen? OLGA LOYVINA. Een stampvolle Gildenbondzaal heeft gisteravond de jodelerin Olga Lowina en diverse* andere radio- artisten die daar optraden ovatie op ovatie gebracht, en wat applaus al leen niet kon uitdrukken werd aan gevuld met voetengetrappel en ge fluit. Het viel dus wel in de smaak wat deze artisten, optredend onder auspiciën van het Nederlands Thea terbureau, ten beste gaven. We kunnen ons dat ook wel voorstel len, maar men moet er van houden. Cor van Beek is een uitgesproken accordeonvirtuoos, die al dadelijk veel succes oogstte. Dat deed ook Willy Alfredo als sneldichter. Het eerste onderwerp dat hem werd op gegeven was natuurlijk Kees de Ruyter en op hem maakte hij vlot een lofdicht. Nog verschillende an dere sterren kregen een beurt, zo als Abe Lenstra, Gerrit Schulte, minister Lieftinck. Maar van het treintje door de Langstraat, dat wij hier zo graag willen terughebben, heeft Willy Alfredo niet veel kaas gegeten. En we vinden het best dat hij in een lied pleit om de te rugkerende soldaten te helpen, maar laat hij het dan doen in een spiri tueler lied dan hij gedaan heeft; de sentimentaliteit droop er af. Voorts traden Eddy "Christiani op met zijn kwartet, waar werkelijk een goede komiek bij zit, nog enkele anderen, maar het pièce de résistance was Olga Lowina, die haar jodelliedjes op sympathieke wijze bracht. Na tuurlijk ook een daverend succes. Na de pauze was er nog een jodel- wedstrijd. De conférences waren minder ge lukkig, ze hadden weinig geest en uit de ronkende volzinnen waarmee Olga Lowina werd aangekondigd, zou- men opgemaakt hebben dat de vrouw der vrouwen voor ons ver scheen. Gelukkig bleek ze zelf een voudiger. E.H.B.O. De afd. Waalwijk van de R.K. Nationale Bond voor E.H.B.O. hield op Donderdag 15 November j.l. haar algemene vergadering in dc achterzaal van Hotel Verwiel. De vergadering, welke maar ma tig bezocht was, stond onder lei ding van de voorzitter, de heer J. Sperber. De verslagen van secretaris en penningmeester werden onder ap plaus aangenomen. De aftredende bestuursleden, de heren J. Sperber en J. van Loon werden bij accla matie herkozen. Verder werd in de vacatures van mej. de Bont en niej. van der Geldt voorzien. In hun plaats werden gekozen mej. van der Linden en de heer M. de Rouw. Tot bode, belast met de opha ling der contributie, werd aange steld mej. M. Korthout. Inlichtingen werden verstrekt over de donateurs-actie en over t a.s. examen, terwijl de strekking van het Gentleman Agrement uit eengezet werd. Van de rondvraag werd maar een matig gebruik gemaakt. KANARJE-TENTOONSTELLING MET ZANG-WEDSTRIJD. De Eerste Waalwijkse Kanarie vereniging houdt op Zaterdag en Zondag a.s. haar jaarlijkse ten toonstelling, voorafgegaan door een zangwedstrijd. Een honderd en twintig zangers zullen elkaar bekampen om de hoogste titel. Als keurmeester zal fungeren de heer J. G. Govers uit Rotterdam. ONTYVIKKELINGSAVOND Par. Sectie St. Clemens. Dinsdag 27 November om 8 uur houdt de parochiële sectie van de K.A.B. St. Clemens haar eerste Ont wikkelingsavond in het K.A.J.-ge- bouw. Pastoor Driever zal spreken over het onderwerp „Ernst en Luim", t HEIN SCHOUTEN, f Plotseling is uit "t Waalwijkse straat beeld verdwenen de heer Hein Schouten, die 1.1. Donderdag vrij onverwacht in 't Groot Ziekengasthuis te 's-Bosch over leed. De heer Schouten was een bekende en goed geziene figuur in onze gemeente, die van 't Noorden gekomen zich spoe dig in Waalwijk inburgerde en gaarne iedereen van dienst was. Wie herinnert zich niet Hein als be heerder van de nachttelefoon, welke functie hij zo vele jaren met zorg be kleedde. Wie kende hem niet als vol ijverig colporteur-controleur van „De Maasbode": wie ontkwam aan zijn vrien delijk verzoek als hij een Lotisico of i.d. hoopte te plaatsen, en wie kent hem niet als vlot spreker, maar vooral als aardig dichter. Nog t laatst bij t 50- ja-rig bestaan van de K.A.B. hoorden wij hem z'n gelukwensen in dichtvorm overbrengen. En onze trouwe lezers hebben bij tal van gelegenheden z'n dicht-ader in ons blad zien vloeien en herinneren zich ze ker z'n „Thomasvaer en Pieternel" in ons Nieuwjaarsnummer. Vooral als voorzitter van de vereni ging van Ouden van Dagen had hij grote verdiensten en met hem ging een braaf en levenswijs mens van ons heen. Vanmorgen hebben familie, vrienden en Ouden van Dagen Hein Schouten be graven. In een plechtige requiemmis, waarvan de plechtigheid werd verhoogd door het goede zangkoor dat na de Mis schoon het Libera Me uit de Requiem van Perosi zong, mfet als solisten de he ren Vesters en v. d. Ven, heeft men God gevraagd, deze geziene man de eeu wige rust te geven. Aan het geopend graf sprak namens de R.K. Bond voor Ouden van Dagen, de heer Dorus van Engelen een laatste groet tot hun voorzitter, die steeds zo meeleefde met hun wel en wee. „Vriend Schouten, moge ge rusten in vrede", met deze woorden nam hij af scheid van hun vriend. AGENDA. Woensdag 28 Nov. 8 uur: Repetitie Dameskoor „Oefening en Vermaak" in Hotel Verwiel. Zondag 2 December 12 uur: Repetitie Mannenkoor „Oefe ning en Vermaak" in „De Twee Kolommen".

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1