Schenkt V thee door 'n kolenzeef? ORUNEN VLIJMEN SPRANG GAPELLE WASPIK RAAMSOONKSVEER GEERTRUIOENBERG VOETBAL, HOCKEY. mi i van Het C.N.V. te Waalwijk 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 NOVEMBER 1951 2 GROTE PROP A GANDA-AVOND Je hoeft natuurlijk niet 20 precies te mikken - maar je kunt er wel moeilijk 'n lekbakje bij krijgen. Een normaal theezeefje is toch eigenlijk maar het beste. U moet altijd het beste nemen. Ook bij Uw shag. Mascotte 50 ZIET GIJ DIE RODE GLOED Een zeker iemand die gistermid dag door de Grotestraat wandelde, terwijl de hemel zich in helse kleu ren over Waalwijk bewoog, meende op een gegeven moment boven de huizenrij een rode brandgloed waar te nemen. Hij aarzelde niet en bel de aanstonds de brandweer op, die met loeiende sirene in de aangege ven richting wegschoot. Edoch, hoe men ook zocht, geen spoor van enige brand viel te bespeuren. En men kon toch moeilijk de vermil- lioene tint waarmee de bloedige on dergaande zon de wolken spook- OPBRENGST T.B.C.-COLLECTE. De collecte voor de Provinciale vereniging tot bestrijding der T.B.C. heeft opgebracht 121.32. Het bestuur der T.B.C.-bestrij- ding alhier dankt allen die tot dit resultaat hebben meegewerkt. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: bril, handbeschermer, portemonnaie, damesregenjas, een paar handschoenen, mantelceintuur, een paar kinder wantjes, petje, zil veren armband, shawl. Verloren: gouden halsketting met medaillon, zwarte glacé dameshand- de ummn aehtig deed zijn, gaan wegspuiten. schoen, vulpen, bruin kinderjasje, SCHOORSTEENBRANDJE. Zaterdag constateerde een bewo ner van het Vooreinde een schoor steenbrandje, dat met behulp van enkele branweerlui spoedig was ge blust. „DE POSTDUIF". De Waalwijkse Postduivenvereni ging „De Postduif" is Zondag met een bus van de B.B.A. naar de na tionale postduivententoonstelling in Rotterdam geweest. Er was veel zeer goed materiaal te bewonderen, zodat de reis niet tevergeefs was. kerkboek, foudraal parapluie, bruin koffer met schoenfournituren. SPELREGEL-AVOND. Op uitnodiging van de Scheids- rechtersvereniging „De Langstraat" zal de bekende K.N.V.B.-scheids rechter W. B. Ausum een spelregel avond verzorgen, welke bovenge noemde vereniging organiseert in zaal „Thalia" in de Stationsstraat, op Zaterdag 1 December a.s. Deze spelregel-avond is toegan kelijk voor alle leden van Voetbal en Supportersverenigingen op ver toon van hun lidmaatschapskaart. Donderdag j.l. kwam de Chr. Besturenbond Waalwijk in grote propaganda-vergadering te v.m. Be- soijen bijeen onder leiding van haar voorzitter, de heer M. Faro Deze vergadering stond in 't teken van de Novemberactie-avonden, die door liet gehele land georga niseerd zijn door het Chr. Nat. Vakverbond. De sprekers voor de ze avond waren de heren W. H. Hendriks en H. Leusink, die resp. zouden spreken over„De We- lield in Nood" en „Gij en de We reld*'. En Ds. M; Ver we ij, Ned. Herv. Predikant te v.m. Besoijen, die een slotwoord zou spreken. De vergadering was goed be zocht. De voorzitter opende de vergadering en las voor 1 Joh. 4, waarna hij voorging in gebed. In z'n openingswoord heette hij allen hartelijk welkom, inzonderheid de sprekers van deze avond. De voorzitter memoreerde in 't kort hoe in vroeger jaren de kin derarbeid nog veel in zwang was en vele misstanden heersten. Der gelijke misstanden hebben geleid tot de oplichting van de werk nemersorganisaties en in 't bij zonder tot de oprichting van ons C.N.V. Mannen als Ds. Talma e.a. hebben hier een taak gezien op maatschappelijk terrein. Het Evan gelie als richtsnoer ook voor het maatschappelijke leven. Hier lag een roeping voor de Christelijke Vakbeweging. Ons beginsel uitdra gen op 't terrein van de arbeid. We moeten als C.N.V.er onze roe ping verstaan, ook ten opzichte van onze mede-arbeider, zo besluit de voorzitter z'n openingsv/oord. Dan krijgt de eerste spreker, de heer W. H. Hendriks, het woord. „De Wereld in nood", „Nood op velerlei gebied", aldus spreker, op zedelijk, maatschappelijk en gees telijk gebied. Waar is 't moreel van ons volk Denk aan de vele echtscheidingen, aan de lopende band. Nood op politiek terrein. Verwarring overal. Oorlogen en geruchten van oorlogen. Maat schappelijke nood. Duurte, drei ging van werkloosheid, woning nood. En bij dat alles nog de slap pe houding van onze leden. Voor al onder de jeugd. Er is geen lust tot medewerken aan de arbeid van de Chr. Vakbeweging. Er moet veel meer gestudeerd worden. Ze kennen de geschiedenis van de Chr. Vakbeweging niet. Verder wees spr. op de gevaren buitenaf. De E.V.C., die stookt en activeert tot meedoen aan stakingen en al lerhande communistische propa ganda. Er is vaak geen moed on der de leden van onze Chr. Vak beweging om scherp en afwijzend te reageren. Te weinig kennis. Een volk, dat zijn geschiedenis biet kent, gaat verloren. Spr. roept voor <le geest de Franse revolutie. Er kwam een grote omwenteling. De leus was Geen God en geen Heer. „Vrijheid, gelijkheid en broederschap". Zo is 't ook in onze dagen. De moderne mens viert hoogtij. Er is geen arbeidsverant woordelijkheid meer. Er zijn verschillende oor zaken, die hier niet vreemd aan zijn radio, film en geleidelijk aan zal ook de televisie, ondanks de goede dingen, zijn verkeerde in vloed doen gelen. Industrialisatie, t Heeft alles invloed op de mens. We mogen als Christenen aan deze dingen niet voorbij gaan. Maar voor de Chris ten is er nog hoop. Spr. wijst op de Verlossing, die aangebracht is in Zijn Naam aan de arbeid. Dan wacht ons als Chr. Vakbeweging nog een grootse taak. Dit is niet een opdracht van mensen, maar van Godswege ons opgelegd. Na de pauze, waarin koffie werd geschonken en op koeken getrac- toerd, kreeg de tweede sprker, de heer H. Leusink, het woord over „Gij en de wereld". „Is deze tijd een hoopvolle tijd", zo begint spreker z'11 betoog. Ko rea. Wapenstilstandspogingen en de Ver. Naties in Amerika. Sociale wetten. Kinderbijslag. Duizenden bromfietsen op de wegen. Zijn dat allemaal hoopvolle dingen Er zijn erger zaken die niet hoopvol te noemen zijn. Er heerst een gro te geestelijke nood. De wereld is in gevaar. Het gevaar ligt in eigen Chr. Vakbeweging, in eigen gezin. Een mens is maar een puntje in de grote massa. Gevaar ook via de ra dio in onze gezinnen. Men is ver slaafd aan stemmen als van Lou Bandy, Peter Pech, Paul Vlaande ren en andere. Geen smaak meer voor muziek. Liever muziek uit blik. Goddelijke roeping om de ge meenschap weer gezond te maken. Onze gezinnen geestelijk voedsel te geven. Spreker wijst op grote gevaren, die er liggen door 't in huis hebben van verkeerde lec tuur. I)ie wordt door de jeugd ver slonden. Chr. weekbladen, met ge degen, ernstige, opvoedende arti kelen, zijn niet meer gewild. Sen satie moet men hebben. De con- fectie-mens. Een boom zonder wortel. Spr. haalt een woord aan van wijlen Ds. Talma.: „Aan bou wen in Gods Koninkrijk komt men niet meer toe". Spr. wijst op nog een gevaar Het gematigd socia lisme. Dat is een nog groter gevaar dan Rusland. Haar verderfelijke in vloed in geheel West-Europa. Ook in ons land. Men wil productie verhoging. De regering denkt dat op te kunnen voeren door ook de Zondagsarbcid meer en meer in te schakelen. Het C.N.V. heeft haar waarschuwing laten horen. Niet op deze wijze. Zondagsrust en Zondagsheiliging MOETEN gehand haafd blijven. Want op dergelijke arbeid zal niet Gods zegen, maar Gods vloek komen. Inkrimping van de Zondagsar bcid is noodzakelijk. Spr. wijst tot slot op de Borg en Middelaar Jezus Christus. Hem dienen, ok in onze arbeid. „Werk mee aan het mooie werk van ons C.N.V.!" Aan het slot van deze avond kreeg Ds M. Verweij het woord. Ds had tot tekst gekozen: 2 Cor, 5 19 „God was in Christus, de wereld niet God verzoenende". God en de Wereld. „Daar is al dus Z.Eerw., „een algehele Gods- verlating te constateren. Men wil God geheel uitschakelen. Op alle gebied. De vloek Gods is over de wereld gekomen. Reeds in 'I Pa radijs heeft de mens God de rug toegekeerd. Maar nl verlaat de mens zijn Schepper en Formeer der, God schenkt nog redding. Gods belofte in Zijn Zoon gebracht „God en gij .„Laat 11 met God verzoenen". Arbeid moet niet ge zien worden als een vloek als een zegen. Spr. wenste ook 't C.N.V. toe dat het in Gods kracht zijn arbeid moge verrichten. Daarna richtte de voorzitter zich tot de verschillende sprekers met een kort woord van dank en ging Ds. Verweij voor in dankgebed. En daarmede behoorde deze .mooie en leerzame vergadering weer tot 't verleden. maar BENOEMD. De wachtmeester der Rijkspolitie dhr. Vercruisen, is naar wij vernemen met ingang van heden benoemd in dezelfde functie te Geffen. De wachtmeester der Rijkspolitie te Hank dhr. v. Schijndel is in dezelfde rang alhier benoemd. CABARETAVOND. De bond van oud-strijders organiseer de voor Dinsdagavond een cabaretavond in de zaal van Th. Elshout. De districtsvoorzitter, Overste Vorse- laar, opende namens het afdelingsbestuur deze cabaretavond. De overste moet beginnen met mede te delen dat het cabaretgezelschap der genietroepen uit Vught wegens een onverwachtse oefe ning niet kon komen, maar de afdeling Boxtel bood uitkomst; deze beschikt sinds kort over een eigen cabaretgezel schap „De Losse Flodder". Overste Vorselaar sprak ook nog een algemeen propagandistisch woord en wees op een van de doelen van de bond, n.l. de steun aan oorlogsinvaliden en oorlogsslachtoffers of hun nagelaten be^ trekkingen. Dan leidde de voorzitter van de afd. Boxtel het gezelschap in, dat .verder een vlotte avond gaf van zang, muziek en schetsjes. De medewerking van twee cresio s werd zeer op prijs gesteld. Overste Vorselaar bracht aan het slot van de avond ook hartelijk dank aan het gezelschap. IJSCLUB. Met de naderende winter komt ook de ijsclub weer in het teken der belang stelling. De verleden jaar opgerichte ijsclub kan haar werkzaamheden beginnen. De ijsbaan welke door de gemeente zou worden aangelegd, is behoudens enkele kleine verbeteringen die nog moeten worden aangebracht, gereed. De ijsbaan heeft naar wij vernemen een oppervlakte van 3 H.A. De ijsclub, welke 200 leden telt, zal zeer binnenkort een algemene vergadering houden. Op de agenda voor deze vergadering staat ook het vaststel len der contributie voor 19511952, die door het bestuur wordt voorgesteld op 2 voor het hoofd en 0.50 voor de drie opvolgende gezinsleden en de rest gratis. Tijdens het winterseizoen is de con tributie voor nieuwe leden hoger. Voor niet-Iedcn zal op de ijsbaan entree wor den geheven. Schoolkinderen zijn vrij van entree. Het wachten is nu nog op Koning winter. GOUDEN JUBILEUM. Het parochieel zangkoor vierde op Woensdag 20 Nov. j.l. het St. Cecilia- fegst. Dit jaar was het een bijzonder feest, want het zangkoor had in de heer M. IJpelaar een gouden jubilaris. Dit feit werd op een bijzondere wijze herdacht. Er werden hartelijke woorden gesproken en de spreker liet zijn woorden ook met een stoffelijk blijk van hulde vergezeld gaan. Men bleef die avond nog lang gezellig bij elkaar. DE DIJK IS DICHT. Hedenavond, Maandag 26 Nov., wordt in de gymnastiekzaal een filmavond ge geven ten bate van het Kath. Gezinszorg afd. Drunen. Vertoond zal worden de bekende Hol landse film: De dijk is dicht. In de mees te bioscopen van Nederland moest deze film wegens de enorme belangstelling worden geprolongeerd. Naast de gelegenheid deze mooie film te zien, steunt men ook nog het prachtig werk der gezinszorg. Aanvang half acht. GESLAAGD. Op het gehouden examen te Utrecht voor het diploma apotheker-assistent slaagde onze dorpsgenoot de heer C. v. Esch. NEDERLAAG/TOURNOOI. De uitslag van deze week van het nederlaagtournooi biljarten van Poedel vrees in café Oremans is als volgt A Klasse, Poedelvrees A 453 car., O.B.K. café Joh. Peijnenborg 348 car., hoogste serie Piet Engelen 27 car. B Klasse, Poedelvrees B 374 car., D.W.S., Drunen, café Doomerik 318 car., hoogste serie Piet Jankowski 12 car. Deze wéék komt de biljartver. van café Siegers te Nieuwkuijk op bezoek in de A klasse. DE GOEDE SINT OP BEZOEK. Deze week bracht de goede Sint met zijn knechts een bezoek bij de Spar- winkels. Vooral de jeugd werd goed bedeeld. Met verschillende liedjes brach ten de kinderen hun dank tot uiting en een verlanglijst werd ingeleverd. Vol goede moed gingen de kinderen huis waarts. BENOEMD. De heer P. Christ, dirigent van de Chr. Gemengde Zangvereniging „Looft den Heer alhier is eveneens tot dirigent benoemd van de Chr. Gemengde Zang vereniging Excelsior te Den Bosch en van het Zusterkoor van het Diaconessen- huis te Breda. UITVOERING A TEMPO. J.l. Zaterdagavond gaf de Mandoline club A Tempo haar jaarlijkse uitvoering in de zaal van de Chr. Volksbond. Z,oals verwacht werd bestond voor deze uitvoering veel belangstelling. Een goed verzorgd program van muzieknum mers, waaronder ook enkele voor accor deon, werd onder leiding van directeur van lersel, keurig uitgevoerd. Dat de vele belangstellenden hebben genoten, bewees wel het applaus dat A Tempo te incasseren kreeg. Vérder werd nog een vrolijk stukje, getiteld: „Wie is de Bruid?" opgevoerd, dat goed werd ver tolkt en niet mindér in de smaak viel. Het was weer een echte A Teinpo- avond. Heden (Maandag) wordt hetzelfde programma door A Tempo andermaal uitgevoerd. VR1JHOEVE-CAPELLE. UITVOERING „SIRENA". A.s. Dinsdag 27 en Woensdag 28 No vember des avonds half acht geeft de fanfare Sirena in de zaal van de heer A. Baggerman alhier haar eerste win- teruitvoering. Onder leiding van direc teur L. v. d. Sande zullen verschillende muzieknummers ten gehore worden ge bracht, waarvan-wij o.m. noemen: Partita Riccola Op. 18 van Gerard Boudijn en Michiel Adriaanszoon (naar Viotta's volkslied) eveneens van Gerard Boudijn. Daarna zal door de toneelgroep van $irena voor het voetlicht worden ge bracht: Ik heb gezondigd, familiedrama n drie bedrijven door Wil v. d. Berg en Jan Grosfeld. Het beloven weer een paar echte ge zellige en leerzame avonden te worden, waarvoor wij zeker veel belangstelling verwachten. INGEBRUIKNEMING HERV. KERK. De gerestaureerde Ned. Hérv. Kerk zal a.s. Donderdagavond half acht wéder in gebruik genomen worden. Deze bij zondere dienst zal geleid worden door de consulent, Ds. Verweij uit Waalwijk, KUNST NA ARBEID. Tot ere-voorzittér van de muziekver- eniging Kunst na Arbeid is ter aanvul ling van de ontstane vacature door het overlijden van de heer J. Michaël be noemd de Edelachtbare heer Burgemees ter A. Smit, die deze benoeming heeft aangenomen. MUTATIES KERKERAAD. In verband met de periodieke aftreding van de heer Adr. de Rooij als ouderling en de heren J. van Pelt en W. van Beek als diakenen en door het bedanken van de heren Ant. Smits, Joh. v. d. Schans en D. Werther als ouderling der Ned. Herv. geméente, zal een verkiezing moe ten plaats hebben voor een zestal leden van de kerkeraad. ONTSPANNINGSAVONDEN. De muziekvereniging Kunst na Arbeid houdt Dinsdag 27 Nov. uitsluitend voor honoraire leden en donateurs en Woens dag 28 Nov. d.a.v. voor niet-leden, beide avonden aanvang half acht, in de zaal Cové-van der Haart haar jaarlijkse uit voering met medewerking van de toneel vereniging „De Komeet" uit Den Bosch, die zal opvoeren een Amerikaanse klucht in drie bedrijven door Stephens en Lin ton: n Huis vol hérrie. Het programma vermeldt verder een zestal muzieknum mers, uit te voeren door de muziekver eniging onder leiding van haar directeur, de heer Jos Dankers uit Lonoopzand MOND- EN KLAUWZEER. Bij verschillende landbouwers te dezer plaatse komt onder het vee mond- en klauwzeer voor. Reeds een twintigtal landbouwers hebben hiervan ter gemeen te-secretarie aangifte gedaan. Winkelsluiting. In verband met de winkelweek en de a.s. feestdagen zijn de win kels in onze gemeente van 24 Nov. t.m. 5 December 1951 tot 10 uur des avonds geopend en op 20, 21, 22, 24 en 31 December 1951 tot des avonds 9 uur. Bonte avond van D.G.V. Op 27 Nov. a.s., te 7.30 uur zal er een bonte avond worden gege- \en door de damver. D.G.V. in ge bouw Rehoboth. Als zanger zal op treden de heer J. N. de Jager uit Rotterdam. Er zal ook een duet gezongen worden door Mej. N. v. d. Elzen, sopraan en de heer J. C. Schott, tenor, onder begeleiding van de heer Norb. Snyers. Verder treden op The Music Boys, onder leiding van de heer Pry ten en de Pamakawys, Krontjongliedjes. Conferenciers Barel, v. d. Waals en Boelaars. Wat verloren en gevonden werd. Op liet politiebureau zijn inlicli- lingen verkrijgbaar over de vol gende voorwerpen Gevonden 1 zwarte portemon naie met 21.en klein geld. 1 br. colbertjasje, 1 wollen gebrei de want, 1 br. glacé handschoen; 1 br. geel geruit broodzakje', 1 zw. vulpen met verguld biesje, 1 imi tatie paarlen collier. Verloren 1 p. bruin glacé da- meshandschoenen, 5 111. spring touw, 1 wollen gebr. lichte want met br. streep motief, 1 nylon kous in zakje, 1 zilveren halsketting 111. hangertje, 1 rood tulen dames- shawl, 1 verchroomde polshorloge vierkant model, voorzien van ver chroomde schakelarmband, 1 kin derschoentje, 1 muntbiljet van 2.50, 1 geel lederen portefeuille, inhoud rijbewijs, diverse bonnen en foto's. Burgerlijke Stand. Geboren Irma A. M. V. d. v. Johannes van Hezcwjjk en Anto- nia E. M. Sars. Anna J. G. d. v. Mattheus J. Korsmit en Antonia van den Kieboom Huwelijken Mathijs Josephus Sperber 26 j. en Huiberdina M. de Jongh 26 j. Ingekomen Adriana Blom van Leeuwarden. Hendrikus Verha gen van Oosterhout. Gerardus IJpelaar van Geertruidenberg. Vertrokken Hendrika P. F. v. I-ijk naar Schijndel. Petronella II. J. M. v. Laarhoven naar Oos terhout. Helena H. v. d. Heuvel naar Den Haag. Louis J. P. v. de Heuvel naar Den Haag. Eli sabeth Arendse naar Den Haag. St. Nicolaas-actie Middenstand. De Bergse winkelweek wordt a.s. Maandag door de Edelachtb. heer Bianchi officieel vanaf het bordes van het gemeentehuis geopend en wel 0111 half acht. Vanaf die plaats zal de burgemeester een openings woord spreken. De harm. Apol lo zal aan deze opening weer een bijzonder cachet geven door een muzikale wandeling door de ge meente. Aan deze winkelweek- actie is natuurlijk weer een loterij verbonden, waardoor een pracht- collectie prijzen onder de kopers zal verdwijnen. SPRANG. N. E. O. N.E.O.S.D.O., 1—1. Zaterdagmiddag had op het NEO- terrein de wedstrijd voor de competitie plaats tussen de plaatselijke verenigingen N.E.O. en S.D.O. Deze wedstrijd heeft niet aan de ge stelde verwachtingen kunnen voldoen. Van goed voetbal is er dan ook géén sprake geweest, hetgeen door de storm achtige wind ook ten zeerste werd be moeilijkt. Voor de rust hadden de be zoekers de wind in hun voordeel. Reeds na vijf minuten spelen, namen zij de lei ding, toen een door de wind afgedwaal de bal bij hun vrijstaande centervoor kwam, die op korte afstand gemakkelijk kon doelpunten. Toch behield de thuis club het besté van het spel, maar voor het doel werden de mooiste kansen om zeep gebracht. Na de rust was het de thuisclub die een waren belegering voor het doel der gasten aanrichtte. Met kunst en vliegwerk wisten zij hun doel tot tien minuten voor het einde voor een doorboring te bewaren. Toen moesten zij echter zwichten voor een onhoudbaar schot van de mee naar voren gekomen linksachter. De tijd bleek echter tekort om NEO nog aan het winnende doel punt te helpen. Met deze stand, 11, kwam dan ook het einde van deze slecht gespeelde wedstrijd, waarin de scheids rechter de slechtste man uit het veld was. Het valt zeer te betreuren dat voor een dergelijke wedstrijd niet voor een behoorlijke leiding wordt gezorgd, daar dit niet alleen in het belang van de sport is, doch ook de verstandhouding in het veld ten goede komt. Wij hopen dan ook dat hierin verbetering mag komen. CAPELLE. Wit-Zwart 3—W.S.V.V. 1 2—4. J.l. Zaterdagmiddag vond op 't Wit-Zwart terrein de return-match plaats tussen Wit-Zwart 3 en het leidende W.S.V.V. 1 uit Waspik. Ondanks het feit, dat de Wit- Zwarten niet geheel volledig wa ren, gaven zij hun tegenstanders uitstekend partij. Van enig krachts verschil tussen beide ploegen was dan ook geen sprake, ofschoon de roodbaadjes een weinig produc tiever waren met hun schoten dan de gastheren. Na een wisselende strijd wisten de W.S.V.V.-ers ten slotte de balans definitief in hun voordeel te doen overslaan en daarmede hun schitterende kans op de eretitel aanmerkelijk te ver stevigen. Rest ons nog te vermelden, dat bij W.S.V.V. de gebr. Heijblom een keurige wedstrijd speelden, terwijl bij Wit-Zwart de jeugdige R. v. Raamsdonk ontegenzeggelijk tot de uitblinkers behoorde. Jongens, houdt goede moed en verzuimt je training niet 's-GREV.-CAPELLE. H.N.C, Het le elftal speelde Zaterdag tegen Vrijh. Boys 1 en wist na een fair gespeelde wedstrijd met 21 te winnen. Het 2e speelde tegen Vrijh. Boys 2 en met de harde wind in de rug waren zij geregeld voor het doe! der gasten. Toen een van de backs de bal verkeerd op zijn schoen kreeg, kwamen de onzen goed koop aan de leiding, 10. Na een kwartier schoot midvoor Spierings de bal hard in, 20. Rust. Met de harde wind tegen wist onze ach terhoede toch bet spel in even wicht te houden. Van Bremen kreeg de bal van Wervers goed aangegeven en maakte een fraai doelpunt, 30. Toen v. Drongelen een goede voorzet te pakken kreeg was het 40, waarna de gasten er 41 van maakten. De Rhoon als reserve-doelman was heel goed. De 1.1. Zaterdag door ons le en 2e elftal gespeelde wedstrijden zijn wel bijzonder succesvol geweest. De uitwedstrijd tegen Vrijhoevonse Boys van 't eerste elftal werd na een spannende, doch zeer prettig en sportief gespeelde wedstrijd in een verdiende 21 overwinning omgezet. Scheidsrechter P. Duquesnoy leidde op correcte en uitstekende wijze. Hel 2e elftal won in eigen home zeer gedecideerd van Vrijh. Boys 2 met 41. Zij waren deze dag wel bijzonder productief en wal meer zegt de eerste overwinning is binnen en ze zijn daarmede op 't goede pad teruggekeerd. Geef ie ook in 't vervolg voor de volle honderd procent, dan zijn er be slist nog fraaie resultaten te halen. Deze door dhr. M. Doremie lei de wedstrijd werd, zoals van hem gewoon zijn, wederom uitstekend gearbitreerd. be- ge- wij WAALWIJK. Uitslagen van Zondag 25 Nov. jl.r 2—3 Were_Di HopbelDames 1, Heren 1—Tempo 1 Hooo 2Dames 2 Were Di 2—Heren niet opgekomen. Dames 1 Waalwijk was in deze wedstrijd beter dan de tegenpar tij, wat de cijfers ook wel uilwij- zen. Slaats bracht 23 min. voor de rust de stand op 1—0, 11a goed sa menspel der voorhoede De Greef veranderde 9 min. later de stand met 'n prachtgoal, 2—0. Voor de rust wist Hopbel de achterstand iets te verkleinen en er 21 van te maken. 10 min. na rust maakt Hopbel gelijk, 2—2, uit 'n scrim mage voor doel. Beide, ploegen werken voor de overwinning maar bet winnende doelpunt komt PasJ min- voor het einde door de Munmk in het voordeel van Waalwijk, 23. Heren 1. '11 Frisse maar harde wedstrijd, waarin Waalwijk toch wel iets in de meerderheid was. 7 min 11a het beginsignaal laat dé .long 1—0 noteren 11a goed samen spel der voorhoede. Tempo doet ook enkele aanvallen, maar de backs kunnen het nog wel af. Na de rust wederzijdse aanvallen. Waalwijk krijgt na 14 min. 'n straf- corner te nemen, die Dupont keu-

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2