MALWYHl VOETBAL. 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 3 DECEMBER 1951 2 347 pt. 345 pt. 326 pt. 322 pt. 320 pt. 12K>-JARIG PRIESTERFEEST. Vandaag herdenken de Zeereerw. heren P. Stevens, moderator-gods dienstleraar der R.K. H.B.S.-M.M.S. en J. Lempens, kapelaan van St. Jan, hun koperen priesterfeest. Om half negen droeg kapelaan Lempens de H. Mis op en om half tien moderator Stevens, welke laat ste werd bijgewoond door direc teur, leraren en leerlingen dier scholen. Om half twaalf werd een recep tie gehouden in de pastorie van St. Jan, waar onder talrijke belangstel lenden het dagelijks bestuur van bovengenoemde scholen, de heren Tieïèn, mr. v. d. Heijden en Pessers verschenen, om bij monde van de voorzitter, de heer J. Tielen, de ju bilaris te complimenteren met z'n koperen priesterfeest en de gelegen heid aan te grijpen hem te danken voor hetgeen hij als moderator godsdienstleraar voor onze scholen heeft gedaan en door wiens werk mede zulk een goede geest en sfeer heerst onder leraren en leerlingen en de prettige samenwerking in 't bestuur. Hij bood hem als blijk van waardering en erkentelijkheid na mens het plaatselijk bestuur een paar afleveringen van de encyclo paedic Winkler-Prins aan. De heer Stevens toonde zich voor een en ander zeer dankbaar ge stemd. Verschillende andere be stuursleden gaven acte de présence of gaven op andere wijze van hun belangstelling blijk, evenals vele ouders van leerlingen. Ook kapelaan Lempens had vele gelukwensen in ontvangst te nemen, speciaal van die verenigingen waar van Z.Eerwaarde adviseur is. Wij bieden beiden onze beste wensen. Over het verloop der huldiging door de scholen in 't volgend num mer meer. GEOLOGIE VAN NOORD-BRABANT. llcl geleerde woord geologie zal ongetwijfeld vele leden Van de Heemkundevereniging hebben af geschrikt, toen zij zagen aangekon digd dat Pater Arnulphus O. Gap. over dit onderwerp een lezing voor hun vereniging zou houden. De belangstelling voor deze lezing, die Vrijdagavond j.l. werd gehou den, was dan ook verre van groot. Niettemin heeft Pater Arnulphus de aanwezigen weten te boeien door de uitermate interessante verschijnselen die Brabants bodem hebben gevormd, zeer leerzaam en heus niet te geleerd te bespreken. Na een beschouwing in histori sche volgorde van de verschil de geologische tijdvakken met hun eigenaardigheden en hun betekenis voor Ie tegenwoordige aardlaag, besprak de Pater meer speciaal de vorming van de Brabantse bodem, hoe die gevormd was, hoe die te genwoordig was, hoe die in door snee was enz. In het Oosten hebben we een hoge rug, de Peelrug, Peelhorst, 35 M. boven A.P., naar het westen zien we verder het lage A-dal, de brede rug die van Budel naar Oos- terhout loopt, even onderbroken door het Donge-dal, daartussen en daarboven ligt het laagterras, niet als grensplaatsen Oosterhout, Til burg, Erp en Oss en in het Zuid westen zien we dan het geologisch oudste gedeelte van Brabant. Van elk van deze gedeelten be sprak de Pater de bijzonderheden en de speciale bodemstructuur, terwijl hij tenslotte nog enige aan dacht besteedde aan de ligging van de verschillende lagen in de Brabantse bodem. Het hartelijk dankwoord dat de voorzitter van de vereniging, de lieer V. Timmermans lot de spre ker richtte, kon ongetwijfeld ten volle onderstreept worden door al le aanwezigen. SINTERKLAAS HAD HET DRUK. Sinterklaiis heeft het 't afgelo pen week-end zeer druk gehad in Waalwijk. Op alle mogelijke plaat sen heeft hij een bezoek moeten brengen 0111 kleine en grote kin deren te berispen of hen zijn goe de gaVeii uit te delen. We kunnen onmogelijk alle gan gen van de II. Man bespieden, maar we hebben hem toch éeh be zoek zien brengen aan Baardwijk, waar 's morgens de beide scholen werden bezocht en waar hij 's middags, begeleid door de drum band van de K.A.J., door de stra ten trok. Ook bracht hij hier een nog een bezoek aan de R.K. Ver kenners in hun blokhut. We heb ben hem die Zaterdag nog gezien bij de kinderen van de O.O.(1.-le den en donateurs, bij de kinderen van de leden van Visscherslust. Zondag bracht hij ook een be zoek aan de R.K. Gildenbond, waar honderden kinderen van K.A.B.- ledcn hem een hartelijk welkom bereidden. Trouwens overal nioclit hij zich in een grote belangstelling verheugen. En overal deelde hij gulle gaven uit en overal had hij natuurlijk een goed woordje voor de braven en een berisping voor de ondeugden onder hen en overal bereidde hij door zyn komst en door de attracties in diverse vorm, die aan zijn bezoek verbonden wa ren, veel kinderen enkele prettige uren. JEUGDCONCERT HET BRABANTS ORKEST. Wanneer op 11 December Het Bra bants Orkest voor de Kunstkring op treedt dan zal er in de middaguren, oin kwart over vier, een jeugdconcert zijn, waarbij de dirigent Hein Jordans een toelichting zal geven. Het programma voor dit jeugdconcert is bijna hetzelfde als dat voor het avond concert, niLl 1. Schubert: Balletmuziek uit Rosamunde. 2. TschaikowskyWals uit de Serenade voor strijkers. 3. BizetPetite Suite „Jeux d'Enfants". 4. Joh. Strauss Ouverture „Die Fledermaus' MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN T ALGEMEEN. In Waalwijk zal de Maatschappij tot Nut van t Algemeen enige avonden or ganiseren voor haar leden uit het depar tement „Langstraat deze avonden wor den gegeven in Hotel Verwiel. Dinsdag 18 December spreekt de heer F. Jansen, journalist uit Amsterdam, met als onderwerp: Veertien dagen met de Pnrijse politie bij dag en nacht op stap, Parijs, wereldstad van felle contrasten, Parijs zoals het werkt en leeft. Stad van historie, kunst en cultuur, van vreugd en leed, van misdaden doch ook van ver maak. Op Woensdag 20 Februari 1952 spreekt Mr. D. van Duijne, uit Den Haag met als onderwerp: Parijs-Proven- ce-Cöte d'Azur. Deze lezing wordt toe gelicht met een zgn. kleurengeluidserie. CHR. HIST. KIESVERENIGING „NEDERLAND EN ORANJE". Donderdagavond hield deze ver eniging haar ledenvergadering. De voorzitter opende de vergadering met gebed en schriflezing. Hij heet te de aanwezigen welkom en sprak er zijn voldoening over uit dat de opkomst van dien aard was dat deze vergadering voortgang kon vinden. Toch was de opkomst te gering, ge let op de belangrijke agenda van deze avond. De politieke zaak is n.l. waard er daadwerkelijk aan mee te werken. Wat de Chr. Hist, groepe ring aangaat, deze wil o.a. de so- éiale voorziening in het volksleven ook even goed en rechtvaardig be hartigen als ieder ander. Toch mo gen we niet en we kunnen het ook nooit straffeloos vergeten, dat on der de gegeven en voor ons volk vaak moeilijke omstandigheden ook nu voor de ganse mensheid het Bij belwoord geldt: Dat het Hoofd van èlle overheid en macht als het le vende Brood uit de hemel nederge daald is voor het leven der wereld, aldus de voorzitter. Vervolgens werd de candidaten- lijst voor de Tweede Kamer opge maakt. Mede in verband met de a.s. verkiezingen zal getracht worden de Chr. Hist. Kiesvereniging „Groen van Prinsterer" in Sprang-Capelle weer in het zadel te krijgen. In de plaats van het bestuurslid de heer P. de Rooy, die zich niet herkiesbaar stelde, werd de heer D. Schouten gekozen. Door verschillende omstandighe den is de inning van de contributie óver 1951 vertraagd. Dit zal alsnog zo spoedig mogelijk geschieden. De heer D. Schouten hield een in leiding over de eerste drie artike len van het program van beginse len. Richtsnoer en toetssteen voor het politieke leven is de Heilige Schrift. Hierin liggen grote geeste lijke lijnen, die we hebben te vol den. We kunnen daarbij onmiddel lijk aan de tien geboden denken. De geboden Gods dienen door iedereen gehoorzaamd te worden en gelden dus voor iedere overheid, ongeacht de personen die met enig overheids gezag zijn bekleed. Om te weten welke Gods wil is voor het politieke leven, hebben we niet alleen te let ten op de stellige uitspraken der H. Schrift, maar ook op het oordeel der Christelijke kerk. Wc denken hier aan de belijdenisgeschriften der kerken der Hervorming in ver schillende landen, die alle uitspra ken over de taak der overheid be vatten. Zo ten onzent art. 36. Ook dient gelet op de leiding Gods in de geschiedenis der volkeren. De overheid is Gods dienares, ze is een instelling van Godswege om het leven op aarde mogelijk te ma ken. Deze beschouwing staat lijn recht tegenover de leer der volks- souvereiniteit, die de overheid wil maken tot orgaan des volks of dei- vol ksvertegenwoordiging. Wij wij zen dit af. Dit betekent niet dat wij een absolutistisch gezag zouden voorstaan. Integendeel, de Heilige Schrift leert ons in het voorbeeld van Naboth, dat het volk rechten heeft, die zelfs door Achab ontzien behoren te worden. Wij zijn daar om voorstanders van hun volksin vloed op de regering door middel van de Staten-Generaal; echter mag de volksvertegenwoordiging niet op de stoel der regering gaan zitten. Beiden hebben hun eigen taak. Tenslotte werd betoogd dat de overheid geroepen is de christelijk- historische grondslagen van het volksleven te bevestigen en de christelijke beginselen in 't staats leven te eerbiedigen. Uitvoerig werd nagegaan waarin deze chris telijke grondslagen te vinden zijn. Hierna werden verschillende vra gen beantwoord. De rondvraag leverde echter niets bijzonders op, waarna dhr. Schou ten deze vergadering met dankge bed sloot. A.R. KIESVERENIGING TE WAALWIJK. De A.R. Kiesvereniging te dezer plaat se hoopt hedenavond om 7.30 uur in een lokaal van de Chr. H.B.S. in de Stations straat in vergadering bijeen te komen. Als spreker hoopt op te treden de heer R. Gosker uit Den Haag, secretaris van het Centraal Comité der A.R. Partij. Verder vermeldt de agenda o.a.: Be stuursverkiezing. Alle leden worden dringend verzocht aanwezig té zijn. Ook belangstellenden zijn hartelijk welkom. RUITEN ACTIE! Bewaar oud papier voor de verkenners! Zoals U weet hopen de Verkenners van de Andreas Zijlmans-groep n eigen hoofdkwartier te bouwen. Om zoiets te kunnen is er heden te dage nogal wat geld nodig. Dat 't voor de leden van de Anderas Zijlmansgroep een groot belang is om 'n eigen tehuis te bezitten, kunt U zeker wel begrijpen. Daarom houden de Welpen, Verkenners en Voortrekkers op 8 December a.s. een oud papier actie, om door middel van deze actie hun blok hut van ruiten te kunnen voorzien. Zij doen daarom juist in de St. Nicolaastijd een beroep op U, om voor hen 't oud papier te bewaren. Wanneer eenieder meewerkt en 't papier van pakjesavond tot 8 December bewaard, kan deze actie 'n groot succes worden. Daarom zal voor die datum deze leus moeten gelden: „U bewaart voor hen 't oud papier, Zij ruiten in hun hoofdkwartier DUIZENDEN BEZOEKEN HET BADHUIS. Nu het badhuis ongeveer een maand geopend is. zijn we 'ns wezen informeren naar de gang van zaken. We hebben niets dan enthousiaste berichten te horen gekregen. Ruim duizend badgasten be zoeken gemiddeld per week het badhuis, dit heeft, aldus de badmeester, de ver wachtingen overtroffen. In tegenstelling met andere plaatsen, wordt hier druk gebruik gemaakt van de kuipbaden: was er aanvankelijk geadviseerd geen kuipba den aan te schaffen, thans echter blijkt reeds dat men aan de drie kuipbaden, die er toch gekomen zijn, nauwelijks ge noeg heeft. Ook de outillage, de inrichting, blijkt uitstekend te voldoen, zodat we met recht mogen concluderen dat het gemeen telijk badhuis werkelijk in een behoefte voorziet. Wij willen graag, namens de bad meester, er op wijzen, dat men Vrijdags en Zaterdags veel hinder ondervindt van de kinderen: laat die op een ander tijd stip komen, dan juist in de allerdrukste uren op Vrijdag en Zaterdag. DE MIDDENSTANDSACTIE WERD EEN GROOT SUCCES. Zaterdagmiddag heeft de heer Pulles, de leider van de middenstandsactie bij wie de bonnen ingewisseld kunnen wor den, enige tijd zijn winkel moeten sluiten om de grote stroom van kopers die hun 50 bonnen kwamen inwisselen te kunnen verwerken. Dit tekent allerduidelijkst het qrote succes dat de Middenstands-actie tot nog toe geboekt heeft. Men deelde ons mee, dat alle 5 de hoofdprijzen van f 100.reeds getrokken zijn: de afge lopen weken werden 3000 kwartjes als troostprijzen qetrokken; nog acht prijzen van 25.liggen gereed voor de ge lukkigen. De drukte "in de Waalwijkse winkels, de lanqe rij mensen, die Zaterdagmiddag stonden te wachten om hun bonnen in te wisselen, bewijzen het succes, en het uitstekende slagen van deze actie. WAALWIJKS MEISJESKOOR. Naar wij vernemen zal het Waalwijks Meisjeskoor op 13 Dec. a.s. de Kinder operette „Repelsteeltje" van Joh. Veth voor het voetlicht brengen. De uitvoering zal gegeven worden in Musis Sacrum. Wij raden belangstellenden aan reeds nu deze avond te reserveren voor deze mooie operette en zien met belangstelling de uitvoering tegemoet. De regie is in handen van J. v. d. Hoven; mej. Sj. Schoondermark zal de pianopartij ver zorgen, terwijl de algehele leiding berust bij mej. Antoinette Blom. MAX VAN LOON WINT DE CROSS COUNTRY. De Waalwijkse Cross Country is ook dit jaar weer in alle opzichten geslaagd. Prachtig herfstweer was het toen Zaterdagmiddag tegen half drie de eerste ruiter de Cross in reed; bij Galgen wiel waren start en finish van deze rit, die, naar men zei, niet zo moeilijk was, maar door zijn lengte wel iets van het uithoudingsvermogen van 't paard vergde. Het Dubliek, dat zijn grote inte resse toonde voor deze interessante sport, kon vanaf verschillende plaatsen de prestaties van paard en ruiter goed. bekijken en velen heb ben genoten van deze gebeurtenis, die er steeds beter in slaagt deze sport meer en meer bekendheid te geven. Het liet zich aanzien dat de heer Stokkermans, die de in zijn bezit zijnde wisselbeker van „Waalwijks Belang" moest verdedigen, zwaar te strijden zou hebben; en inderdaad, hij is er niet in geslaagd hem te hou den, zoals uit de uitslagen die be neden volgen, zal blijken. Na afloop, omstreeks 4 uur, be gaven deelnemers en belangstellen den zich naar Hotel Verwiel, waar de jury zich reeds onledig hield met het uitzoeken van de tiitslag. Toen het rapport kon worden voorgelezen, nam de voorzitter van Waalwijks Belang, tevens lid der jury, de heer J. Timmermans, het woord om te wijzen op het welsla gen van de cross, georganiseerd door Rossinant met „Waalwijks Belang", en allen dank te zeggen voor hun deelname en medewerking. Daarna maakte hij de uitslag bekend, die luidt als volgt: De cross werd voorgereden door de heer Vermeul.en. 1. Wisselbeker van „Waalwijks Belang" (thans in het bezit van de heer Stokkermans te Udenhout), de heer Max v. Loon met Nerant- soula, Tilburg 5.38 '/s pnt. 2. B. Stokkermans met Roi du Coeur, Udenhout 5.43 pnt. 3. J. Hensen met Sitane (Van Spaendonck) Tilburg 6.8 Vs pnt. 4. A. Ebben met Bally Bay (v. Loon) Tilburg 6.13 2/.i pnt. 5. J. Jansen met Palmo, Kaats heuvel 6.15 Va pnt. 6. v. Rijswijk met Amaritta, Til burg 6.22 pnt. 7. J. Polak met Rosario, Utrecht 6.52 Va pnt. 8. G. Coenders met Palmo Utrecht 7.19 Va pnt. 9. A. Benkus met Belita, Tilburg 7.27 pnt. 10. J. Marsé met Vancean, Til burg 8.20 pnt. 11. Fl. Timmermans met Matjy, Waalwijk 8.20 Va pnt. De heer Timmermans reikte de prijzen uit die door verschillende belangstellenden werden geschon ken en deelde nog mee dat aan de genen die de beker van W.B. in hun bezit hebben gehad, een kleine her inneringsbeker met inscriptie zal worden aangeboden en hoopte dat allen het volgend jaar aan deze cross, die dank zij aller medewer king weer zo goed geslaagd is, weer zouden deelnemen. De heren v. Rijswijk en v. Loon uit Tilburg brachten dank aan „Ros sinant" en „Waalwijks Belang" voor de prima organisatie en prachtig parcours en zeiden gaarne alle steun in de toekomst toe. De heer Jan Jansen te Kaats heuvel behaalde op de te Heerlen gehouden cross country het kam pioenschap van Limburg. KANARIE-TENTOONSTELLING. Zaterdag en Zondag werd in café de Korenbeurs een kanaric- zangwedstriid en tentoonstelling gehouden. 127 inzendingen waren binnengekomen en hieruit bleek weer de grote bloei van de Waal wijkse kanarievereniging. Enkele dagen heeft de heer Go- vers uil Rotterdam, die als keur meester optrad, nodig gehad om te beslissen welke vogels de tilcl zouden behalen. Hoe de uitslag van deze keuring was. ku.nl u be neden lezen. Zaterdagmiddag werd de eigen lijke tentoonstelling geopend en vele kanariefokkers en kanarie- liefhebbers hebben in de loop van •Zaterdag en Zondag een bezoek gebracht aan de interessante ex positie, waar zij het goede mate riaal van de Waalwijkse kanarie- houders konden bewonderen. De uitslag van de zangwedstrijd was nis volgt Klas I 4 vogels eigen teelt 1951. Ie pr. 2e pr. 3e pr. 4e pr. 5e pr. Klas II te pr. 2e pr. 3c pr. 4e pr. 5e pr.' Klas III le pr. 2e pr. 3e pr. 4e pr. 5e pr. Klas IV le pr. 2e pr. 3e pr. Klas V le pr. 2e pr. 3e pr. 4e pr. 5e pr. Klas VI teelt. A. Brok J. Verhuist A. Brok ABrok P. Ketelaars 2 vogels eigen teelt 1951. W. v. Son 174 pt. A. Brok 165 pt. L. Blom 162 pt. J. Verhulst 157 pt. P. Ketelaars 150 pt. 1 vogel eigen teelt 1951. A. Brok W. v. Son J. Verhuist A Brok A. Brok 89 pt. 81 pt. 79 pt. 76 pt. 75 pt. b.l. 2 vogels open klas. J. Verhulst 160 pt. L. Blom 159 pt. W. v. Son 153 pt. 1 vogel open klas. P. Ketelaars 84 pt. L Blom 83 pt. A. Brok 82 pt.b.l. W. Ketelaars 82 pt.b.l. W. v. Son 81 pt.b.l. 1 vogel overjarig eigen J. Verhuist A. Brok P. Ketelaars •«- K* P. Ketelaars Derby vogel A. Brok Favoriet J. Verhuist le pr. 2e pr. 3e pr. 4e pr. 85 pt. 84 pt. "8 pt. 76 pt. 81 pt. 88 pt. i'iivuiiei .i. veriiuist 88 pt Meester zanger gehele tentoonstel ling A. Brok 89 pt. SCHAKEN. De Schaakclub Waalwijk kon het m de tegen D.O.S. uit Tilburg ge speelde wedstrijd niet tot een over winning brengen. De voorlopige uit slag is 45, waarbij de partij van het tiende bord alsnog arbitair be slist zal worden. De Waalwijk-spe ler heeft hier positioneel een enigs zins betere stelling dan zijn tegen stander, zodat uit deze partij moge lijkerwijze nog een winstpunt voor Waalwijk kan voortvloeien. In dat geval eindigt de wedstrijd als geheel dan nog in remise 55. De individuele resultaten waren: P. KuystenW. Kimman Vz—Vz M. Goudberg—P. Jonkers Vz—Vz A. VaderF. de Hond F. v. Tienhoven—W. Boon 0—1 J. PullensA. Spijkers 10 A. Hooft v. Huysduynen M. v. d. Vélden 10 H. Vrijhoeven—J. Kremers Vi—Vz C. HornM. v. Riel 01 E de VriesC. Hornman 01 G. SmitsA. v. d. Ven afg. PLOTSELING STERFGEVAL. Donderdagmiddag is de heer A. van Spaendonk plotseling overleden. De heer van Spaendonk reeds om plm. 2 uur ach ter Baardwijk de polder in; toen hij bijna de oprit naar de brug bereikt had viel hij plotseling van zijn fiets: enkele land- bouwers die van Spaendonk zagen val len snelden toe, en hebben hem op een droge plek gelegd, omdat de weg daar grotendeels onder wate- stond: een in zittende van een personenauto heeft nog kunstmatige ademhaling toegepast, maar geen hulp baatte meer, de heer van Spaendonk was aan een hartverlamming overleden. In boerenkringen was de heer E. van Spaendonk, die 62 jaar was, een bekende figuur, omdat hij jarenlang zaakvoerder was van het pakhuis van de C.H.V.; bovendien was hij nog secretaris van de Onderlinge Vee verzekering. Moge hij rusten in vrede. BEENDERINZAMELING. Met ingang van 1 December 1951 zal in de gemeente Waalwijk in overleg met het gemeentebestuur worden overgegaan tot inzameling van afvalbeenderen in het kader van de landelijke actie, om binnen afzienbare tijd de verspilling van been deren op intensieve wijze tegen te gaan. De inzameling van afvalbeenderen uit de huishouding zal geschieden door de schillenophalers. Deze inzamelingsactie moet een be langrijke betekenis worden toegekend. Men berekent dat met volledige mede werking van de huisvrouwen per jaar ongeveer 13 millioen kg. beenderen ver zameld kunnen worden. Uitgaande van deze hoeveelheid wordt een productie van ruim lj/j millioen aan beenderVet, 2/ millioen gulden aan lijm, 2'4 millioen gulden aan ontlijmd en niet ontlijmd beendermeel verkregen, dus in totaal 6% millioen gulden. Deze cijfers tonen duidelijk genoeg het belang van deze inzameling aan. VERKEERSPOLITIE. De heren Marcelis en Van de Giessen van de Gemeentepolitie te Waalwijk, slaagden op het examen „Motortech niek", dat door de „Politie Technische Dienst' van het Departement van Justi tie op 29 November j.l. te 's-Hertogen- bosch werd gehouden. EEN BIJZONDERHEID. Dezer dagen werd ons door de kindertjes van de familie D.-v. E. in de Mr. v. Coothstraat een leven de Meikever getoond, die zij in hun tuin hadden gevonden. Wel een be wijs van de zeldzame temperatuur in deze tijd. SOCIAAL ADVIESBUREAU VOOR OORLOGSGETROFFENEN. Het Reizend Adviesbureau voor Oor logsgetroffenen van de Stichting „Het Zuiden 1948 zal zitting houden in de navolgende plaatsen Op Woensdag 5 Dec. 1951: Kaatsheuvel, Wed. v. Berkel om 9 u. Drunen, Hotel Vissers, om 10 uur. Vlijmen, Dekkers, om 11 uur. Haarsteeg. Vugts om 13 uur. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden fietstas met inhoud: knot wol; bruin jongensjasje: een paar heren glacés; een bruine vulpen; zilv. manchet knoop: das; linker want; polshorloge; da- meshandschoen; damespolshorloge, kin derkerkboek; portemonnaie. Verloren huissleutel; rechter voet balschoen, linker handschoen; hand schoen; hoofddoek; bruin gehaakte want; portemonnaie; Belgische herder; 1 paar herenglacé's, capuchon kinderjas. Eerste klasse A. 't Gooi De Volewjjckers Knschcdcse BoysEl ink wijk EDOHaarlem VelocitasTlicole AGOVVHeerenveen DWS-;Go Ahead Frisia—GVAV Eerste klasse B. GosterparkersLeeuwarden Wageningen■Blauw Wit SneekZwolse Boys AchillesBe Quick VSV- -Vitesse DOSEnschede Ajax—RGH Eerste klasse C. Willem II—DHC Eindhoven— Feijenoord ADO'Bleverheide NACQuick BBCMVV BYVSVV JulianaSittardia Eerste klasse I). MauritsChèvremonl Mernics-DVSVVV XerxesBrabantia NEC—LONGA Emma Limburgia NO AD—HBS SpartaPSV ZUID T. Tweede klasse A. WoeusclWil helm ma Zwaluw VFCRKTVV SARTO—De Spechten TOP—DESK SET—Veloc I'lclmondia— De Valk Derde klasse B. OJCConcordia SVD GUDOKBladella W SC— OSS '20 DongenBaardwijk Reusel SportHeusden O DC-Korvel Derde klasse C. VIRTUS—BSC s.n.o. Hieronymus—-Roosendaal i1 RKFCBoei inecr 44 SCO-HERO 01 WVO—VES '35 2—3 R K C— St een berge 11 30 Vierde klasse D. HaarsteegWaspik 11 NieuwkuflkVlijmense B. 11 RaamsdonkVeerse Boys 13 Bight 'OhWit Zwart '32 01 RKD'VCBWB 2—0 Vierde klasse E. GSBWNSJ 2—0 NeveloUno Animo 14 Velocitas '31Best V. 20 BroekhovenVOAB 12 ONS VIOSOisterwijk 23 W.S.C.—O.S.S. 5—2. I11 een sportieve en snelle wed strijd heeft een zeer agressief spe lend W.S.C. de Osse ploeg met lege handen naar huis gestuurd. Berde punten zijn ten volle ver diend en bovendien heeft W.S.C. niet OSS van plaats verwisseld op de ranglijst. De eerste 10 minuten zijn een verkennen en een beproeven van eikaars verdedigingen, waar di rect al blijkt, dat de vijandelijke 2—0 1—1 1—1 2—1 1—1 2—1 1—1 1—1 1—1 1—2 0—3 0—0 2—0 2—1 3—1 5—2 3—2 4—1 1—2 0—3 3—2 4—2 3—1 3—4 3—1 4—5 4—5 0—2 2—0 1—1 51 1—1 0—2 4—1 7—1 1—3 5—2 (1—1 3—0 6—0 verdediging niet zo heel erg hecht is. Toch denken wij OSS het eer ste te zien doelpunten als hun middenvoor doorbreekt en een snelle ren op het W.S.C.-doel on derneemt, doch Pulles werkt hem resoluut van de bal ten koste van een corner. Dit is voor W.S.C. hei sein 0111 de aanval op volle toeren in Ie zetten en enkele verwoede aanvallen op het Osse doel, waar Steenbeek zeer actief aan deel neemt, brengen verwarring in de verdediging. In deze periode heeft linksbuiten van de Ven een pracht kans, doch zijn hard schot suist langs doel. Enkele corners van zijn voet zijn evenveel hachelijke situ aties, doch met kunst en vliegwerk weet vooralsnog de verdediging 't doel blank te houden. Een korte periode golft het spel heel vriendschappelijk op en neer, naar onze smaak een beetje te ge makkelijk, in welke periode OSS enkele malen Adelberg aan de tand gaat voelen en zelfs een aanvai zeer gevaarlijk wordt als de W.S.C. doelman een bal verkeerd beoor deelt en Pulles slechts met een stoere poging door het weggeven van een corner kan redden. Deze corner luidt tevens weer eeii van de snelle sprints van Piet Bleijle- vens in en keurig combinerend met Steenbeek heeft W.S.C. succes door een prima beheerst schot van laatstgenoemde. Na 35 minuten spelen leidt W.S.C. dus met 1—6. Dan is W.S.C. los en reeds enkele minuten later trekt de voorhoede goed combinerend op 't Osse doel af, even een korte pass van Mut- sjierts naar de vrijstaande v. d. Ven, welke nu met een afgemeten correct schot de Osse doelman liet nakijken geeft. 2—0. Nog blijft in de laatste minuten voor rust do druk op het vijandelijke doel aan houden, doch verder zonder suc ces. Na de thee zijn liet direct weel de Oranje Zwarten die enkele snel le, goed opgebouwde attaques op liet Osse doel uitvoeren, waar de keeper niet behulp van Vrouwe Fortuna voorlopig het gevaar nog weet te bezweren. De halflinie, die als van ouds haar taak prima ver staat, voedt steeds niet afgemeten passes de voorhoede, doch het korte spel in déze wedstrijdphasc is geen doorslaggevende factor. Beide vleugelspelers v. d. Ven en Bleijlevens lanceren keurige voor zetten, terwijl liet binnentrio zich Ie veel aan individueel spel waagt. Hoewel de W.S.C.-verdediging mét Brok en Pulles zich prachtig weert, komt toch het succes voor Oss, als arbiter Iken een indirecte vrije trap aan OSS toekent, naar ons oordeel echter verkeerd. T)c W.S.C.-verdediging, schijnbaar de zelfde mening toegedaan, aarzelt in de opstelling en v. Adelberg wordt kansloos gepasseerd. Maar het antwoord van W.S.C. laat niets aan duidelijkheid te wensen over, want thans zijn het do vlijm scherpe passes over rechts, de brute voorzetten over links en'een binnentrio, dat als een stormram op de Osse veste bonkt. Een ra zend snelle aanval, ingeluid door Pulles, overgenomen door Kou- wenberg en doorgezet naar Jos Bleijlevens resulteert in een afge meten voorzet en Piet Bleijlevens hoog opspringend, passeert de Os se doelman na 35 minuten kans loos. F.n steeds is liet weer Mus- kens en Kouwenberg die vanuit 't middenterrein zonder oponthoud de voorhoede aan het werk zetten. Alles klopt in de zwarte verdedi-

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2