KAATSHEUVEL De Harmonie St. Jan weer in actie DUIVENSPORT. te KIWfPTTT fFV te fel BIUARTEN. De B B A.-verbinding RijenDongen Kaatsheuvel— Waalwijk. te.'i HOCKEY. WIELRENNEN. 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 3 DECEMBER 1951 3 LOON OP ZAND. NEVELO—UNO ANIMO 1—4. AAA U V u BiBÉÉanMèlnW a ©3 a King en genadeloos beukende voor. hoede op het Osse doel. De Üsse doelman weet, /.ij het ook dikwijls op wanhopige wijze, zijn doel voor verdere doorboring te behoeden. Het slotoffensief van W.S.C. is een opeenvolging van aanvallen waarin uiteindelijk Mutsaerts met vens met een harde dito de stand een mooie kopbal en Piet Bleijle- op 51 brengen. In de allerlaatste minuut profiteert Oss van een dek- kingsfou.tje, zodat met een stand van 5—2 de arbiter het laatste signaal geeft. Het spel van deze middag houdt een goede belofte in dat aanstaande Zondag Baard wijk de overwinning niet cadeau /al krijgen. R.K C.—STEENBERGEN. Met 30 versloeg RKC Zondag middag het tot de laatste minuut vechtende Steenbergen, een uitslag die zeker drie keer zo hoog had kunnen zijn als de Waalwijkse voor hoede, inplaats van hun show-voet bal, wat productiever spel hadden geleverd, maar hier deed de regel weer opgeld dat van twee partijen de slechtste dikwijls het spelpeil bepaalt. Het begin was goed, RKC trapte af en overrompelde met hun vloei ende combinaties al gauw de ver dediging van Steenbergen, waar de keeper keer op keer moest ingrij pen. Ongeveer een kwartier kon de blauwe verdediging de Waalwijkse aanvalslinie keren, maar dan moest zij zwichten voor een snelle dribble van debutant de Cloe die met een hard schot, waarop de keeper jam merlijk mis greep, resultaat boekte; 1—0. Daarna zakte het peil en hoewel RKC in de meerderheid bleef, kon den zij dit toch niet in doelpunten uitdrukken daar hun aanvallen, die dikwijls uitstekend van opzet wa ren, te slecht werden afgewerkt. Toch konden goals niet uitblijven en nadat keeper en lat diverse ma len redding hadden gebracht, was het C. Leijten die met een mooi schot in de linkerbovenhoek de kee per het nakijken gaf. RKC achtte deze voorsprong echter nog niet groot genoeg en het was weer C. Leijten die een van de keeper te- rugstuitende bal beheerst inkopte De rust ging dan met 30 in. De tweede helft leverde niet veel goeds meer op; Steenbergen bleef onvermoeid doorvechten, maar zij moesten het afleggen tegen de glad de techniek van de Waalwijkers, welke laatsten echter aanval op aanval verknoeiden door hun korte, onproductieve tik-tak-spel, dikwijls tot in de goal toe. De enige die hierboven uitgroei de was de keeper van de bezoekers, die, na zijn flaters van voor de rust, zich herstelde en vele malen uit stekend redden bracht. Hoe het ook zij, RKC verdiende de overwinning volkomen en toen de scheidsrechter het einde blies hadden zij de kostbare punten weer binnen. Overige uitslagen: RKC 2—BW 4 2—1 NO AD 6—RKC 3 4—2 RKC 5—RWB 3 2—2 Junioren: DESK 6—RKC 7 2—6 RKC 8—RWB 6 3—1 RKC 9Baardwijk 11 White Boys—RKC 10 3—1 DONGEN—BAARDWIJK 0—1. Drie volle bussen met Juliana-lui trokken op naar Dongen. Drie bus sen met angstige harten. Drie bus sen vol lieden wier harten „vol ver wachting" klopten. Gelukkig niet tevergeefs. Even buiten Kaatsheuvel werd de tot dan gelukkige reis voor de Baardwijkers verbroken. Sint Ni- colaas met een heleboel collecteren de Zwarte Pieten reed vergezeld van een harmonie en een talloze schare midden op de weg. Er was geen doorkomen aan voor de Waalwijkers. Na een minuut of vijf was het zo ver dat de Waalwijkse bussen langs de Sint met zijn aanhang konden. De Sint kon niet nalaten de aarts vaderlijke zegen aan de Juliana- mensen mee te geven. En of die ze gen het nu gedaan heeft of niet, dat laten we buiten beschouwing. We weten alleen dat Baardwijk gewon nen heeft en met heel wat meer dan een onsje geluk. Het begon direct na de aftrap al buitengewoon goed. Dongen zat fel op de bal en speelde Baardwijk ge heel uit elkaar. De Baard wij kse ver dediging deed wat zij kon, maar er zaten voor Dongen doelpunten in de lucht. Toen kwam het geluk voor Waalwijk. Een geheel ongevaarlijke Juliana-aanval, een schot van verre, de Dongense back kopte, de bal schoot over zijn hoofd, langzaam over de voet van de tweede back, tikte omhoog over de keeper en 't was 01. Dat is de enige goal ge bleven. Dongen zette alles op alles. Door een noodlottig ongeval kreeg één hunner spelers de bal verkeerd op het hoofd, wat hem een lichte hersenschudding bezorgde. Dongen moest zo het laatste kwartier met tien man spelen. Het hadden er ne gen kunnen zijn, ware het niet dat de Baardwijkers zo sportief waren om een van het veld gestuurde Dongense speler alsnog op het ter rein toe te laten. Overigens kenmerkte de wed strijd zich slechts door twee facto ren: zeer hard maar uit hun ver band gespeelde zwoegende Ju- liana-mensen en geluk, kilo's geluk! Geel-zwarten, Uw verslaggever begint hier en daar al aardig wat grijze haren te krijgen, maar toch moet hij bekennen: als Sinterklaas er niet geweest was, ik weet niet of het dan wel gelukt zou zijn KAATSHEUVEL. T.O.P.D.E.S.K. 1—1. Geen voetbalmanieren. Weer is Desk de dupe geworden van de onbeheerstheid van som mige spelers, die beter nooit op '1 groene veld konden worden toege laten. We willen over het spel. dat over het algemeen in de beste verhouding gespeeld werd en waarin beide ploegen elkaar in verhouding weinig of niets toega ven, niet veel zeggen. Top nam voor de rust de leiding met 10. Uil een penalty kwam een kwar tier na rust de gelijkmaker. Gor Soeterboek was het eerste slacht offer van <le Top linksbinnen. Naar bet Ziekenhuis vervoerd, werd geconstateerd, dat een been tje boven de enkel gescheurd is. Vermoedelijk een kwestie van vijf of zes weken. Invaller Heintje van Boxtel zakte tien minuten later door zijn knie. Desk speelde met 10 man verder. Als dan het spel dicht bij het Desk-doel zweeft en Toontje van de. Ven met de Top- linksbinnen geheel aan de andere zijde van het veld is, slaat deze moedige Topper Toontje knock out. De scheidsrechter had begrij pelijk biervan niets gezien. Desk speelde met 9 man verder, 't Werd nerveuzer en er werd geroepen om te staken, doch Desk speelde dooi en de uitslag bleef 11. Doch 'l verlies van een speler telt weer dubbel. Een krachtiger leiding bad meer kunnen voorkomen. De talrijke aanhangers van Uno Animo, die hun club vergezelden naar Oisterwijk, zullen ongetwijfeld verwacht hebben een andere wed strijd te zien dan hetgeen hun Zon dagmiddag werd voorgeschoteld. Voornamelijk was dit te wijten aan het forse spel van Nevelo, dat, ge steund door de aanmoedigingen van het talrijke publiek, het tekort aan techniek trachtte goed te maken door hard spel. Wanneer men hierbij voegt de zwakke leiding, dan zal 't eenieder duidelijk zijn dat hier van goed voetbal geen sprake kon zijn. Het was Meijer die uit een scrim mage voor het Nevelo-doel met een hard laag schot de score kon ope nen. Reeds na enkele minuten wist de Nevelo-linksbach een boogballe- tje van rechts niet anders dan met de hand te keren. Aangezien dit ge beurde in het strafschopgebied werd een penalty toegekend, die Meijer prompt benutte; 02. Met een ver schot maakte v. d. Velden er even later 03 van. Nevelo's enige te- gengoal werd even voor rust ge scoord. Menigeen die verwachtte na rust een ander spelbeeld te zien werd teleurgesteld en het pleit slechts voor het geduld van de arbiter dat niet verschillende spelers van Ne velo, gezien hun uitlatingen en ge drag, naar de kleedkamer werden verwezen. Vermeldenswaard in de tweede helft is slechts het feit dat de rechtsback van de thuisclub de bal in eigen doel schoot en daarmee de eindstand bracht op 14. RKSSS2—Uno Animo 4 1—3 SPRANG. S.D.O.—SPARTA 4—1. Zaterdag j.l. wist SDO zich door bovengenoemde overwinning op de bovenste plaats te werken, mede ook doordat NEO een veer heeft moeten laten bij NAC. Sparta kwam in het veld met de vaste wil om te winnen en had dan ook de eerste twintig minuten een klein over wicht, maar hun schoten waren te zwak. Reeds na tien minuten was het de SDO-midvoor die het eerste doelpunt maakte dat even later ge volgd werd door nummer twee. Hierna kwamen er gevaarlijke mo menten voor het SDO-doel en moest SDO alles op alles zetten om doel punten te voorkomen. Even later volgt er weer een doorbraak van SDO en dé rechtsbinnen maakt er 30 van. Bij een scrimmage voor het SDO-doel begaat één der backs een overtreding, waarvoor de arbi ter terecht een strafschop toekent, maar deze wordt naast geschoten. Hierdoor een weinig ontmoedigd, zakte het spel van Sparta iets af. Met een 30 stand voor SDO ging de rust in. De thee had de Sparta-lui zeker goed gedaan, want ze zaten direct fel op de bal. Het duurde echter een half uur vooraleer het eerste doel punt voor hen kwam: 31. Een paar minuten voor het einde was 't weer de rechtsbinnen die uit een mooie voorzet 41 maakte, met welke stand het einde kwam van deze sportief gespeelde wedstrijd. SDO 2 behaalde de volle buit in 's Gravenmoer door met 32 van ONI 1 te winnen. DRUNEN. R.K.D.V.C.—R VV B. 2—0. Een spannende strijd met een prachtig spelend RKDVC eindigde in een 20 overwinning voor de gastheren. Na 9 min. krijgt de rechtsbinnen de bal, passeert naai de buitenspeler, die 'n hoog schot voorzet, waarna door de links binnen onhoudbaar wordt inge kopt. Het spel blijft op en neer gaan met DVC iets in de meerder heid en wat gevaarlijker, maar voor de rust komen er geen doel punten meer. Na de rust blijft DVC gevaarlijker en in de 10 min. wordt de stand 20. De rechts buiten ontvangt de bal van de rechtsbinnen, passeert enige spe lers en de uitgelopen doelman en jaagt met een hard schot de bal in de touwen. In de volgende minuut ontkomt RWB met geluk aan.een nieuwe doorboring. RWB begint wat fanatieker te spelen, maar kan het niet tot een doelpunt bren gen. Scheidsrechter Ausems hield van het begin af de teugels strak en leidde prachtig. Baardwijk 2—RKDVC 2 2—0 RKDVC 4—Heusden 4 3—3 RKDVC a—RWB a 4—1 VLIJMEN. Nieuwkuijk 2Vlijmen 3 09. Vlijmen 3 schoot weer aardig uit haar slof. Het werd een in- maakpartijtje. 09 bewees het grote overwicht. Vlijmen gaat on geslagen verder met een pracht doelgemiddelde. Vlijmen 2Concordia S.V.D. 3 0—1. Vlijmen 2 speelde thuis tegen Concordia SVD 3. In Den Bosch werd met flinke cijfers gewonnen en de leiders dachten dal een ge makkelijke wedstrijd stond te wachten. Vlijmen 2 is deze middag verrast. SVD speelde in alle op zichten beter en verdiende de overwinning. Met Vlijmen was het hopeloos. Er werd zeer slecht ge speeld. Voor de rust zagen beide partijen geen kans te doelpunten en het duurde lang eer SVD haar overwicht en beter spel in een doelpunt kon uitdrukken. Vlijmen miste twee spelers en was hier door wel gehandicapt. Dit zijn twee kostbare puntjes. Boys. Vol gende keer beter. HAARSTEEG—WASPIK, 1—1. In een zeer sportieve wedstrijd waarin voor de rust beide partijen een gelijk opgaande wedstrijd speelde, maar waar in Haarsteeg na de rust de toon aangaf, hebben beide ploegei* de punten broeder lijk gedeeld. Als de thuisclub echter ooit dichter bij de overwinning heeft gestaan is het zeker in deze ontmoeting geweest. De aanvallen waren na rust zo talrijk dat iedereen elk ogenblik een doelpunt verwachtte. Maar te vroeg juichte dc supportersschare toen Haarsteeg 5 mi nuten voor het einde een penalty kreeg te nemen wegens het ten val brengen van midvoor v. d. Heijden, die was door gebroken. Aanvoerder v. Dal zou per soonlijk het vonnis voltrekken, maar tot ieders verbazing schoot hij hard in, maar de Waspik-doëlman wist de bal te on derscheppen. Daarmede was de kans op de overwinning van de baan. De wed strijd stond overigens op geen hoog peil en vanaf het begin werd er door beide partijen slecht geplaatst. Waren de gasten de eerste tijd enigs zins in de aanval, de thuisclub wist het initiatief over te nemen en bij een zeer gevaarlijke voorzet van de rechtsbuiten kon de midvoor bijna op de doellijn staande de bal niet onder controle krij gen om hem in het net te plaatsen. Na dat het leder wederom het veld was in gewerkt en na enkele wederzijdse aan vallen, kwam de bal in het bezit van de Waspikse rechtsbuiten, die met een zeer scherp schot keper v. Dal het nakijken gaf. Toch wist Haarsteeg voor rust nog gelijk te maken, toen aanvoerder v. Dal uit een vrije trap ineens inschoot. Na de hervatting was het steeds de thuisclub die de toon aangaf en alles in het werk stelde om een voorsprong te verkrijgen, maar de combinaties waren steeds te kort, waardoor de tegenstan ders telkens konden ingrijpen. Naarmate de tijd verstreek werd de thuisclub ster ker, maar doelpunten bleven desondanks uit, totdat 5 min. voor het einde mid voor v. d. Heijden ten val werd ge bracht en zelfs de toegestane strafschop bracht geen Verandering in de stand. In de B-klasse: 1 L. v. d. Houdt; 2 A. Floren. De totaalstand na vijf weken is in de A-klasse: 1 M. Ligtvoet 6 u. 29 min. 25 sec. 2 A. Dekkers 7 u. 12 min. 3 sec. B-klasse: 1 L. v. d. Houdt 5 u. 2. min. 28 s. 2 A. Floren 5 u. 14 min. 33 sec. 3 C. Hermans 5 u. 35 min. Hogevaart. De Postduivenvereniging „Nooit Gedacht", gevestigd bij de heer C. v. Tilborgh, Hogevaart, houdt a.s. Donderdag 6 December haar maan delijkse vergadering. Deze vergade ring is zeer belangrijk in verband met ringen bestellen, tentoonstel ling, bestuursverkiezing etc. Aller opkomst dringend gewenst. NED. KAMPIOENSCHAP 47/2. Van 20 t.m. 23 December wordt in „De IJsbreker" te Amsterdam om het Nederlands Kampioenschap 47/2 gespeeld. Onze plaatsgenoot Kees de Ruy- ter, die titelhouder is, zal zijn ti tel moeten verdedigen tegen Piet van de Pol, Piet de Leeuw, Henk Sweering, Henk Metz, Jan Eichels- heim, Piet Kruythof en Kees van Oosterhout. El ROPEES KAMPIOENSCHAP LIBRE. Kees de Ruijter zal volgende week Dinsdag naar St. Etienne in Frankryk vertrekken om de eer van Nederland te gaan hooghou den op de Europese kampioen schappen Groot biljart libre. We vernemen dat Kees waar schijnlijk de enige Nederlander zal zijn, omdat Henk Metz wel niet aan de wedstrdijen zal deelnemen. Wij wensen onze plaatsgenoot veei sucecs toe. In de laatste algemene vergade ring van Waalwijks Belang werden klachten geuit, over de verbindingen tussen Rijen-Dongen-Kaatsheuvel- Waalwijk, die door de B.B.A. wor den onderhouden. Tegelijkertijd vond in ons blad een mening onzer lezers over dit zelfde onderv/erp plaats van een ingezetene uit Waal wijk, die deze reis dagelijks maakt. Het bestuur van „Waalwijks Be lang" heeft zich terzake direct ge wend tot de directie der B.B.A. te Breda met overbrenging der klacht der vergadering en de toezending van een afdruk van hetgeen in ons blad daaromtrent werd geschreven. De directie der B.B.A. was zo wel willend daarop direct een uitvoerig antwoord in te zenden, welk ant woord wij met instemming van de B.B.A. en het bestuur van W.B. hier volledig laten volgen ter oriën tering van vragenstellers ter ver gadering en in ons blad. Hoewel het traject Dongen Kaatsheuvel een zeer onrendabele lijn is, kunnen wij toch niet zeggen dat de service, welke de B.B.A. daar geeft, daaraan evenredig is. Immers, er wordt een strakke twee- uursdienst onderhouden, welke de passagiers in 40 minuten tijds, over- staptijd te Kaatsheuvel inbegrepen, van Dongen naar Waalwijk voert dus niet IV2. uur zoals „reiziger" be weert. Slechts voor de bedoelde rit X 11 is de rijduur 49 minuten. Zouden we deze X 11 tien minu ten vervroegen, dan is er inderdaad 'n directe doorverbinding te Kaats heuvel op lijn 36, doch dan betekent dit dat alle aansluitingen van de treinen uit Den Bosch en Dordrecht te Rijen worden gemist^welke aan sluitingen juist zeer belangrijk zijn voor Dongen. Hielden wij voor rit X 11 de nor male rijtijd aan, dan arriveerde deze bus te 18.15 in Kaatsheuvel en zou de overstaptijd op lijn 36 slechts 8 minuten bedragen (zoals steeds met de andere ritten het geval is). Maar dan duperen wij de werklieden van Kaatsheuvel, welke met dezelfde bus als rit X 11 van lijn 30 mee reizen naar Oosterhout, welke dienst fungeert als 2e afvoerbus van de daaraan voorafgaande rit W 11. Deze werklieden zijn te 17.30 a 17.45 klaar met hun werk en zou den dus in plaats van tot 18.03 tot 18.15 in Kaatsheuvel moeten wach ten. Gezien met het vervoer Rijen Dongen (X 11) en Kaatsheuvel Oosterhout) (X 11) een groter aan tal reizigers gebaat is dan die van DongenKaatsheuvel, moet in dit geval de overstaptijd van 20 min. zeer tot onze spijt gehandhaafd blijven. Dat de aansluitende bus van Til burg veel te laat in Kaatsheuvel zou aankomen is ons niet gebleken. Om het wachten te Kaatsheuvel niet onaangenaam te maken, heb ben wij met de gemeente Loon op Zand geconditionneerd dat op de Markt te Kaatsheuvel ten dele voor onze rekening een wachthuisje ge bouwd zou worden, waarmee deze gemeente helaas nog niet begonnen is. Misschien kan Uw vereniging de gemeente nog eens op spoed doen aandringen? De rijtijden in omgekeerde rich ting, dus van Waalwijk naar Don gen, bedragen slechts 29 minuten, doordat dan te Kaatsheuvel in het geheel niet behoeft te worden ge wacht. Daar de passagiers na 17.46 uit Kaatsheuvel naar Waalwijk verder gebruik maken van een bus (H 9 van lijn 36) die slechts tot Waal wijk rijdt, zullen wij met ingang van 6 December a.s. opdracht ge ven, reizigers met bestemming Baardwijk eventueel direct extra door te brengen naar deze bestem ming. Wij mogen U beleefd verzoeken dit aan gegadigden te willen mee delen. N.V. B.B.A. 1 WAALWIJK. Dames 1Nuenen 20 Heren 2—D.E.S. 2 0—2 Dames 1. Een wedstrijd met wisselende kansen, waarin beide doelen in gevaar kwamen. De voor hoede van Waalwijk speelde goed samen en zag haar werk beloond door een goed doelpunt van de Greeff. Hiermee kwam de rust. In de tweede helft hetzelfde spel beeld. De achterhoede van Waal wijk sloeg de aanvallen van Nuenen af. Waalwijk wist in de tweede helft echter haar voorsprong te vergro ten door een doelpunt van de Mun- nik. Nuenen probeerde de eer nog te redden, maar het lukte niet. Met 20 voor Waalwijk kwam 't einde. Heren 2. Waalwijk was wel in de meerderheid, maar kon het niet tot doelpunten brengen, Als de voorhoede over schutters beschikte, hadden ze kunnen winnen. VOLLEYBAL. Dat de Rijkspolitie in Drunen op het gebied van volley-bal een aar dig woordje meespreekt, bleek weer in de j.l. Vrijdagavond in de gymnastiekzaal te Drunen ge speelde wedstrijd tegen de ge meentepolitie te Waalwijk. Het spel van de Rijkspolitie was van hoog gehalte en door hard te werken moest de gemeentepolitie een debacle te voorkomen. De drie laatste games was het een en al Drunen wat de klok sloeg. De wedstrijd stond op hoog peil en vooral het samenspel van de Drunense politie was prima. Binnenkort zullen de Waalwij kers revanche trachten te nemen. Wielerclub Leonora. In de 5e rit die Zondag verreden werd, behaalden M. Ligtvoet en L. v. d. Houdt elk hun vijfde overwin ning voor de clubkampioenschap pen. De uitslag is in de A-klasse: 1 M. Ligtvoet; 2 A. Dekkers. KLOK-ACTIE 1951. Terwijl de luidsprekers een zeer geva rieerd programma uitvoerden, waaronder ook een uitzending van de kleine kapel van Euphonia mét Beierse muziek, ont sloot het bestuur voor de derde maal de verzegelde klokkenkast om de derde klok-stand op te nemen en opnieuw een groot aantal kopers bij de aangesloten Winkeliers-sectie van de R.K.W.V. ge lukkig te maken. Op de oranjebonnen met de klok-stand 13.49 uur vallen de prijzen van 10 en op de klok-stand 16.45 en 7.21 uur de prijzen van 2.50. Voor de laatste ronde, welke eindigt op Zaterdag 8 December gelden de groene bonnen. Nog een tweede niet minder grote verrassing volgde Zaterdagavond. Huis aan huis werd de tweede éxtra- editie van de Echo verspreid met een grote klok. doorlopend genummerd boven de 10.000. De dertien bij de actie aangesloten slagers hebben ieder drie pond vlees be schikbaar gesteld aan hen die in 't be zit gekomen zijn van het Echo-blad waarop een der volgende nummers voor komt. Achter het nummer staat de naam van de slager aan wie re gelukkige be zitter de Echo met het prijsnummer kan overreiken. 11365 J. v. d. Put: 10079 C. v. d. Vel den: 18251 W. Span; 12003 A. v. d. Velden: 14156 Jac. Vloemans: 13132 Andr. Voermans; 10123 Chr. Merkx: 15559 Dames Merkx; 16472 H. Hess'el- mans; 17662 A. v. Kuijk; 10543 Jac. Ver hiel; 11113 W. Kamp; 12387 H. v. d. Ven. Proficiat en smakelijk! KANARIE-TENTOONSTELLING. Het winterseizoen is weer daar, dus onze Kanariefokkersvereniging „Zang- veredeling" gevestigd in Café v. Hees- wijk houdt weer zijn jaarlijkse show, voorafgegaan door een beoordeling van een der beste keurmeesters in deze sport n.l. de heer Schoep uit Tilburg. Vrijdag a.s. worden de vogels ingezonden en be oordeeld en vanaf Zaterdagmiddag tot Zondagavond is de tentoonstelling ge opend voor belangstellenden, die weer uit Kaatsheuvel en de verre omgeving zullen komen opdagen om te zien wat onze Kaatsheuvelse fokkers dit jaar ge presteerd hebben. Het bezoek aan de tentoonstelling wordt nog attractief gé- maakt, door voor de bezoekers de gele genheid te stellen een extra prijs te be machtigen. ONZE VERKENNERS. Voor wie het nog niet weten moch ten, kunnen we het gérust verklappen dat Kaatsheuvel een Verkennersgroep rijk is, die ver uitsteekt boven tal van andere groepen uit de provincie, ja, zelfs als een der béste uit den lande staat aan geschreven. Dat dit schitterende resul taat bereikt is, is wel in hoofdzaak te danken aan de onvermoeide en kundige activiteit van hopman de Vaan met zijn staf van enthousiaste medewerkérs. Zondag beleefde de groep Kaatsheu vel een overblijde dag. Na jarenlang tobben, een trekken en verhuizen van hier naar daar. een opeenvolging van verrassingen en teleurstellingen, die de sterkste zou ontmoedigen, doch niet de hoop brak van enkele taaie verkenners, die volhielden, niet tot het bittere, maar tot het gelukkige éinde. En dat geluk kige einde kwam Zondag 2 December. In de blokhut staande op de speelplaats van de St. Jansschool heeft de stam Voortrekkers eindelijk een stamhut ge kregen, die we wel als permanent mogen betitelen. Na een ruime voorbereiding werden de voortrekkers Korthout, v. Riel en v. Beek in de kapel der eerw. Zusters plechtig geïnstalleerd door Aalmoezenier Strijbosch. Om 12 uur volgde dan de in zegening der nieuwgebouwde stamhut, opgetrokken volgens ontwerp van archi tect Prins. De Hoogeerw. heer Deken verrichtte de plechtigheid, sprak daarna de vergadérde verkenners en welpen toe en feliciteerde de voortrekkers met hun nieuw tehuis. Hopman de Vaan sprak de geïnstal leerde voortrekkers op de hem eigene, zakelijke, kort-degelijke wijze toe cn sprak de hoop uit, dat zij trouw aan de beginselen van de organisatie hun plicht zouden doen en hun groep tot eer zou den strekken. Hij stelde hun de nieuwe baas voor in de persoon van de heer G. Pepping, die zoals hij weet, aller j sympathie wegdraagt. Hij dankte de com- j missie, die de financiële lasten heeft weten op te lossen, en die nu, met de scheiding van de groép in die van St. 1 Jan en St. Joseph, uiteen moet vallen. Hij benoemt de voorzitter van de com- inissié tot beschermheer van de groep St. Jan. overtuigd op zijn sympathie te mogen blijven rekenen. Onder humoris tische leiding van de héér v. Amelsfoort beeldde dan de stam in 'n koddig spel de belevenissen van de stamhut uit, waaruit de aanwezigen konden zien, welk een lij densweg is bewandeld moeten worden, eer de stam zijn onderkomen, waarmede hij zich nu gelukkig prijst, rijk is gewor den. ST. N1COLAAS IN KAATSHEUVEL. Volgens gedane belofte arriveerde St. Nicolaas Zondagmiddag in Kaatsheuvel om eerst officieel ontvangen te worden op het gemeentehuis, waar de H. Man de burgemeester dankte voor de eer of ficieel ontvangen te worden. De burge meester noemde het van zijn kant een eer, dat St. Nicolaas de tocht naar Kaatsheuvel had willen ondernemen, hij hoopte dat de rondtocht door de gemeen te, ondanks de wegen, die nog niet in alle perfectie afgewerkt zijn, geen on aangename zou zijn. Na het gebruiken van een kleine verversing, die de hj- Ma" na zijn lange tocht goed bekwam, ver toonde zich St. Nicolaas even op liet balkon van het gemeentehuis om luid toegejuicht te worden door de honder den saamgestroomde kinderen, die en thousiast nun wélkomstlied zongen. Dan ving onder enorme belangstelling van klein en groot de rondwandeling door de verschillende straten aan bege leid door de harmonie Apollo en de Har. monie St. Jan. Een groep van collectanten beijverde zich om de financiële steun der burgerij in ontvangst te nemen. Na het lof bracht de H. Man een be zoek aan de Gildenbond, waar 475 kin deren hem in blijde afwachting stonden toe te juichen. Na een kort welkom sprak de H. Man de kinderen toe, zich ver heugende dat er heus niet veel stoute kinderen onder waren. De enkelen, die nog iets op hun geweten hadden wérden op het matje geroepen en ontvingen een kleine reprimande. Dan stortte St. Nico laas mild zijn goede gaven over de tal rijke kinderschaar uit. Ieder een stuk speelgoed, ieder een zak met lekkers en voor een groep misdeelden nog de ver wachting van een pak kleren, dat op St. Nicolaasavond wordt bezorgd, t Was een kinderfeest zoals nooit tevoren, waar van de K.A.B. de eer toekomt. K.A.J.-AGENDA Maandag 7.3(1 u. n.m. groep. Dinsdag 7.30 11 surprise-avond. Zaterdag 7.3» 11. Ontspannings avond. Zondag 11.30 u. repetitie revue en 11.45 u. Studiekring. AGENDA. Maandag 8 u. repetitie Harmonie Kon. Muz. Gez. Euphonia. Maandag 8 u. repetitie Harmonie Apollo. Dinsdag 7.30 u. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan in de school. Donderdag 8 u. Apollo Theater Captain China, toeg. 14 jaar. 7.30 u. repetitie Dameskoor Bel Canto. 8.30 u. repetitie Gemengd koor Bel Canto. Bij herhaling hebben we de laat ste jaren mogen constateren, dat er vuur en leven zit in de harmo nie St. Jan uit de parochie Berk dijk We hebben het nog dit jaar mogen beleven; dat het corps twee maal naar het concours toog om zijn prestaties te laten beoorde len en dat met intensieve studie een mooie bekroning zijn deel werd. Toch haperde er ook toen nog wat aan. Er was studie-ijver te over er was gedegen en kun dige leiding er zit voldoende ca paciteit en technische ontwikke ling onder dc werkende leden, dochSt. Jan zat met een hopeloos stelletje instrumenten. Groot geworden in uiterste zui nigheid, was er noodgedwongen jaar op jaar bijgekocht nu eens een paar nieuwe, dan weer enke le tweedehands instrumenten, zo dat men met een verzameling zat, waaruit het verbazend moeilijk, zo niet onmogelijk was een zuivere stemming en een goed samenspel te halen. Vaak was er reeds ge piekerd over de aanschaffing van een volledige nieuwe bezetting, dochwie helpt de Berkdijk, wie helpt St. Jan aan een kapitaal voldoende voor zo'n aankoop. Er werd vergaderd cn andermaal ver gaderd cr werd contact opgeno- menmet de mannen waarvan men weet, dat ze St. Jan een goed hart toedragen enMeert zou Meert niet zijn (excuus, dat ik de St. Jan voorzitter zo maar zonder titule- ring noem) als hij niet met een kordaat besluit de knoop door hakte. De kroon op het werk. Vrijdagavond werd in een korte bestuursvergadering eenparig be sloten om tot aanschaffing van een volledige nieuwe bezetting in strumenten lage stemming over te gaan. Of alles vlug in zijn werk gegaan is Op 6 November werd de leden medegedeeld, dat het be stuur er ernstig over dacht nieu we instrumenten aan te schaffen. Met dc volijverige herder Pastoor Rietra werd bij herhaling gecon fereerd. Met de volle IOO procent staat deze sympathieke priester

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3