DE LANGSim' W&ALWYH Waalwijkse en LangstraatsCourani V,o.o.KLU.tg.e.wo.Kpzft J.c£actuwefi. GAPELLE DRUNEN VLIJMEN HAARSTEEG WASPIK RAAMSDONK GEERTRUIDENBERG BIOSCOOP-PROGRAMMA. M. 7107 V. 7012 Totaal 14119 (187) 191 (262) 200 (172) 168 (327) 213 (359) 359 (589) 413 7498 7393 14891 (50) 47 (53) 49 (103) 96 7451 (247) 230 7344 (307) 265 14795 (554) 495 7221 7079 14300 14300 14119 181 75e JAARGANG No. 2 VRIJDAG 4 JANUARI 1952. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO HET ZUIDEN Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878 Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK - TEL. 2621 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 Zo tegen de tijd van de verkie zingen als we het nu tegen de tijd van de verkiezingen mogen noemen is het één van de meest geliefde bezigheden van allerlei po litici zich bezig te houden met de politieke verhoudingen. Hoe was het, hoe is het, hoe zal het zijn. Merkwaardig is dat het niet op de eerste plaats gaat om de verhou dingen in de Tweede Kamer na de grote dag, maar men zoekt het een deur verder, in het kabinet. Hoe zal dat er uit zien? Men tracht door t sleutelgat te loeren om tenminste de kleur van de verschillende ambtsdragers die daar in petto wor den gehouden, te onderscheiden en als het mogelijk was zou men nog graag gezichten willen identifice ren ook. Gelukkig misschien voor veler gemoedsrust is dat zo goed als onmogelijk. Dat het niet juist de Tweede Ka mer is die de belangstelling trekt, is begrijpelijk. Het is tenslotte haar samenstelling die het hem doet, evenmin als het haar samen stelling is die het hem nu heeft ge daan. Dat wil zeggen, het is per slot van rekening wel degelijk de Twee de Kamer die de basis vormt van een regering, want anders zou die lelijk in de lucht hangen, ofschoon ze nu al wankel staat, ondanks de in theorie brede basis. Maar tussen theorie en practijk kan een beduidend verschil bestaan. Grote gebeurtenissen werpen hun schaduwen vooruit, luidt het gezeg de. In zoverre algemene verkiezin gen een grote gebeurtenis genoemd mogen worden, hebben ze hun scha duw al plusminus een jaar vooruit geworpen. De algemene beschou wingen over de rijksbegroting 1952 stonden immers al volledig in het teken van die gebeurtenis en elk van de partijen probeerde er propa gandistische munt uit te slaan. Nu zijn politici door de bank eerder be zorgd voor een min of meer ver wijderde toekomst dan kiezers. Het zijn niet de eersten die de komende maanden favoriet zijn, maar de laat- sten. Zij kunnen rustig alles wat de anderen vertellen over hun kant laten gaan, want uiteindelijk is toch het laatste woord aan hun. De poli ticus mag zich in al zijn voortreffe lijkheid aan het volk, dat hij mis schien veracht, voorstellen, nü moet hij bedelen om de gunst van de massa, dan kan met 'n enkele hand beweging van de kiezer het rood- maken van het hokje op het stem biljet aan zijn illusies een einde gemaakt worden. Is het soms daarom dat de partij leiders hun partij voorstellen en niet zichzelf of hun politieke vrien den, maar een nummer? Het zij ver re van ons enige partij verdacht te willen maken dat zij haar kiezers om de tuin zou willen leiden. Het is mogelijk zelfs goed, dat op zo'n manier verhinderd wordt dat poli tieke hartstocht verstrikt raakt in persoonlijke hartstochten. Waar dat toe leidt, toont ons het buitenland, al zou men hier te lande al vast wel een vleugje meer politieke harts tocht wensen. Enfin, dat kan nog komen. Hoe prettig en belangrijk verkie zingen ook zijn, het einde zijn ze niet, eerder zelfs een begin. Daarna komt immers het grote vraagstuk: waar halen we een regering van daan? Van de Nijmeegse Universi teit, zal de grappenmaker zeggen. Al lijkt hij het gelijk aan zijn kant te hebben en al heeft Nijmegen al vele voortreffelijke bewindslieden geleverd, het is noch mogelijk de a tl Universiteit leeg te halen, noch het kabinet vol te stoppen met profes soren. In eerste instantie gaat het trouwens niet om personen, maar om princiepen. Men herinnert zich hoe prof. Romme in het begin van 't vorig jaar, na verschillende misluk te pogingen van anderen, gemanoeu vreerd heeft om een kabinet te con strueren dat van ieder in aanmer king komend politiek smaakje de juiste dosering zou hebben. En dan kan het later nog gebeuren dat de samenstelling van het geheel niet ideaal is. Een politieke vrijgezellen- staat strekt niet altijd tot zegen van het land, maar politieke huwelijken zijn zeer zelden harmonieus, vooral als meer dan twee partijen in het kabinet aan elkaar getrouwd zijn. Nu ligt dat gewoonlijk eerder aan de familie (als we het beeld door zetten) dan aan de echtgenoten, er van afgezien wie het mannelijk en wie het vrouwelijk element in een regering uitmaakt. Dit zal wel een gevolg zijn van het feit dat een po litiek huwelijk ontbindbaar is. Be valt het dus de familie niet, dan kan ze beide partijen naar huis sturen en een ander doen sluiten, dat ook weer „onder ons" blijft. Zo kan het gebeuren dat een fa milielid zich min of meer distan- ciëert van het bestaande huwelijk en ondertussen al een begerig oog laat vallen op het toekomstige. Het lijkt er op dat met name de heer Oud deze tactiek toepast. Hij voelt zich niet gebonden aan het ka binet dat mede door zijn medewer king tot stand is gekomen, doch zou graag na de verkiezingen een har tig woordje meespreken bij de vor ming van een regering, terwijl de K.V.P. daarentegen de politiek schijnt te huldigen van trouw tot in de dood. Het eerste is gemakkelij ker, het tweede getuigt misschien van meer verantwoordelijkheidszin, maar soms kan het dwaasheid zijn. In ieder geval is het nooit prettig deel uit te maken van een regering die, kort voor de verkiezingen, ge dwongen wordt zich impopulair te maken door allerlei onaangename maatregelen. Eenvoudiger is het dan verkiezingsleuzen klaar te ma ken en de wereld in te sturen, of schoon het de vraag is of ze achter af verwezenlijkt kunnen worden. Speciaal in deze tijd is dat zeer on zeker, want men vaart niet meer in zijn eigen schuitje, maar met vele anderen in een grote boot, waarvan het roer gewend wordt in de rich ting die 't algemeen belang vraagt, zonder dat er rekening gehouden wordt met partij-politieke wensen. En tenslotte is het toch zo dat de gene die de verantwoordelijkheid draagt de klappen krijgt en daarom kan het wel eens nuttig zijn zich niet al te edelmoedig te tonen, want dat wordt gemeenlijk toch weinig gewaardeerd. Goed maar niet gek, is zo'n dwaas woord nog niet. Men ziet, grote gebeurtenissen die hun schaduwen vooruit werpen, kunnen tot velerlei overweging aan leiding geven. Die overwegingen zijn over het algemeen niet erg con structief. Van de andere kant is het goed er af en toe zijn gedachten over te laten gaan om de zaken in hun juiste verhoudingen te zien. Dat kan voorkomen dat men een partij als zondebok de woestijn in stuurt, zonder dat men weet of men er iets beters voor in de plaats krijgt. Hoe weldadig politieke harts tocht ook kan zijn, overleg wint het overal waar iets gedaan moet wor den. En alleen door iets te doen, goed te doen, kunnen we de juiste koers houden. van de N.C.Ö. en de R.K.J.B. een ont wikkelingsavond houden. Als spreker zal optreden Pater Peters van de orde der Augustijnen uit Eindhoven, met het on derwerp: „Wij en het communisme". Een grotere belangstelling als op de vorige avonden wordt verwacht. JUBILEUM. Zaterdag j.l. herdachten onze dorps genoten A. van Bokhoven en C. van de Wiel het feit dat zij 30 jaren geleden in dienst traden bij de firma P. de Gruyter en Zn. te Den Bosch, voor welk feit zij door de directie werden gehuldigd en door de directeur de heer L. de Gruyter werd hun het gouden horloge aangebo den. UITVOERING. Zondagavond gaf Haarsteegs Gem. Koor haar tweede en laatste opvoering van de operette: „Het lied van de speel man" en de revueklucht: „Als Amor re geert". Wederom was de zaal geheel bezet en het gebodene viel bij het tal rijke publiek zeer in de smaak. Na afloop bracht de heer A. van Beurden dank aan alle medewerkenden, vooral aan de ijverige en eminente di recteur de heer Koenraad, die een pluim op zijn hoed kreeg voor de wijze waarop de diverse zangnummers waren ten ge hore gebracht. Ook de heren W. van Bokhoven en J. Koks, die respectievelijk de grime en de regie verzorgden, hadden woorden van dank in ontvangst te nemen. Tevens werden woorden van waardering gericht tot de leden H. v. Beurden en M. Fit ters, onder wier leiding de zang en de balletten van de operette werden inge studeerd. Door de woordvoerder werd nog medegedeeld, dat, gestimuleerd oor het succes, het volgend jaar een gehele operette in studie zal worden genomen. MOEDERCURSUS. Na de in het najaar 1951 te Sprang in het gebouw van de 'Chr. Volksbond op initiatief van de Vereniging Het Groene Kruis voor Sprang-Capelle geor ganiseerde Moedercursus, welke geregeld door ruim 40 belangstellenden werd bij gewoond, zal thans een tweede Moeder cursus worden georganiseerd in een lo kaal van de Chr. school in de Heistraat. De eerste les, die staat onder leiding van de districtshuisbezoekster van de Prov. Gr. Kruisver., Zr. Gantvoort, wordt Maandag 7 Jan. des avonds half acht gegeven. Laten de dames, die zich indertijd voor deze cursus opgaven zo trouw mogelijk opkomen en laat ieder anderen opwekken de cursus te volgen, zodat Ook de tweede cursus een succes wordt. JEUGDVERENIGINGEN. Tot bestuurslid van de onlangs aan de Loonsedijk opgerichte Knapenvereniging op Geref. grondslag Timotheus zijn be noemd J. de Hollander, J. de Jong, P. van der Laar en M. v. d. Schans, terwijl tot bestuursleden van de Jonge Meisjes vereniging Dorcas werden gekozen R. de Rooij, A. Boeser, A. Wagemakers en J. de Roon. NIEUWE OUDERLING. In verband met het niet aannemen van zijn benoeming tot ouderling bij de Ned. Herv. gemeente door de heer P. Spie- rings, is thans naar we vernemen als zodanig benoemd de heer H. Mes. RHEUM ABESTRIJDIN G. Onze dorpsgenote Mej. Zr. Gantvoort, districts-huisbezoekster van de Prov. N. Brab. Ver. Het Groene Kruis, is voor de districten Breda, Zevenbergen en Alm- kerk aangewezen als huisbezoekster van het in de loop dezer maand te Breda te openen Consultatiebureau voor rheuma- bestrijding. van Rotterdam Gvd Lans van Rijs wijk. Vertrokken: A E Spoelma naar Bloe- mendaal M Rijpert naar Bloemendaal -G B M van Rooij naar Oosterhout - M W van Bracht naar Den Haag A H D v d Lelie naar Den Haag CM v d Lelie naar Den Haag J B Verba kei naar Utrecht PC Limburg naar De gilt C J M v d Kieboom naar Breda MP Blok naar Breda H v Scherrenburg naar Ede J Vlastuin naar Ede - C A Maas naar Delft N A B Bals en gezin naar Rotterdam. KERSTGEDACHTEN. Met zang en declamatie zal Zondag middag en Zondagavond de gemengde zangvereniging Zang en Vriendschap in speciale Kerstuitvoeringen de Kerstge dachten vertolken. Medewerking wordt verleend door het gemengd Drunens kinderkoor en solisten, en enkele leden van de Kon. Erk. Har monie De Volharding en de R.K. Harm. Beatrix. Het gemengd koor staat onder leiding van de heer F. Wilmont, het kinderkoor onder leiding van de heer H. Peters, de algemene leiding berust bij de heer J. Werner. Gezien de kundige leiding waar onder deze uitvoering wordt voorbereid, hebben wij hiervan grote verwachtingen. De uitvoeringen zullen geschieden in de gymnastiekzaal. KINDERFEEST. Het kinderfeest dat in verband met de gehouden St. Nicolaasactie door de R.K. Winkeliersvereniging aan de kinderen van Drunen en Elshout zal worden ge geven, is naar wij vernemen uitgesteld van 6 Jan. tot 13 Jan. POSTDUIVENVERENIGING DE ZWALUW. Maandvergadering Zaterdag 5 Jan. in café Oremans. Nu het voor de duiven- liefhebbers al wat begint te worden, het voorjaar breekt aan, worden alle leden zeker verwacht, want de ringen zullen wellicht binnen zijn en kunnen dan uit gereikt worden. Verder nog belangrijke mededelingen voor het nieuwe seizoen. Dus Zaterdag allen present. ROZENJACHT. Zondag maandvergadering van Ro- zenjacht in café A. v. Vugt, Melie, Vlij men. Belangrijke mededelingen over het binnenconcours; dus allen op tijd. JUBILEUM ZUSTER ANSELIENA. Maandag 7 Januari hoopt Zuster An- seliena de dag te herdenken dat zij 25 jaar in het klooster is. Alle kinderen van de bewaarschool zijn druk in de weer om deze dag tot een onvergetelijke te maken. ONTWIKKELINGSAVOND. Op 9 Jan. a.s. zal de K.A.B. in sa menwerking met de plaatselijke afdeling Bevolkingscijfer per 1 Jan. 1951 Vermeerdering door Geboorte Vestiging Vermindering door Overlijden Vertrek Bevolkingscijfer per 31 Dec. 1951 Bevolkingscijfer per 31 Dec. 1951 Bevolkingscijfer per 1 Jan. 1951 Vermeerdering 1951 De cijfers tussen haakjes zijn die .van 1950. De bovenstaande cijfers geven een beeld van de ontwikkeling van Waalwijk, dat niet erg gunstig is. We constateren dat de bevolkings aanwas van 181 een geboorteover schot is en dat de vestigingen ver door de gevallen van vertrek uit de gemeente overtroffen worden. Als hoofdmotief hiervoor geldt o.i. het feit, dat er dit jaar niet ge bouwd is uit deze cijfers blijkt dus weer duidelijk van hoeveel belang de woningbouw is voor de ontwikkeling van een gemeente. Vervolgens legt misschien de min der rooskleurige toestand in de plaatselijke industrie enig gewicht in de schaal. Deze korte beschou wing doet ons de hoop uitspreken' dat de achterstand in de woning bouw dit jaar, op welke manier dan ook, kan worden ingelopen en dat de plaatselijke industrie een betere tijd doormaakt en zo mogelijk meer gediferentieerd wordt. VOETBAL. Waspik I speelt Zondag a.s. een thuis wedstrijd tegen R.W.B. I. Dit belooft n spannende wedstrijd te worden. Waspik II krijgt W.N.O. thuis. Aanbestedingen. Dezer dagen had in café Nieuwen- huizen de aanbesteding plaats van een boerderij voor de heer v. Veld hoven. De laagste inschrijver was de fa. Savelkouls te Waspik voor 43.400.—. Het woonhuis van de heer C. van Strien werd aanbesteed in café P. v. Strien; hier was de laagste in schrijver de fa. Spuybroek met 16.500.—. BURGERLIJKE STAND. Gfehuwd: Govert van Zwol 59 j en Wilhelmina M Schott 45 j Johannes Fennema 21 j en Maria W Boezer 19 j Cornelis C Kremers 30 j en Clara W M van Dongen 31 j. Ingekomen: J C Rasenberg van Ter- heijden G M Dijkers van Terheijden A D E Perridon van Rotterdam W H Leunissen en gezin van Heerlen JA Bisschop van Dalfsen J T Cok van Wolphaartsdijk A P Zweemer van Goes Gvd Heuvel en gezin van Bergen op Zoom J J Stouten en gezin van Apeldoorn J Stoppels en gezin sterdam D J L le Rutte en van Rotterdam J R Zwerver en ge zin van Amsterdam D J L Rutte en gezin van Leiden J Verfürden en gezin van Velsen A Speelberg en gfezin van Utrecht W. van Steensel en gezin ZONDAGSDIENST 6 Januari 1952. Arts: Dr. Lenglet. Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 6 Januari 1952. 10 uur: Ds. A. H. Hellemans, Ned. Herv. Predikant te Leeuwarden. BENOEMINGEN enz. De heer Drs. R. v. Iersel Jzn., tot dusverre adjunct-directeur, is met ingang van 1 Januari benoemd tot directeur der N.V. ,,Organon' te Oss. De heer Piet van Heesbeen is benoemd tot onder-directeur dei Waalwijksche Chroomlederfabriek v.h. van Dooren-de Greeff. De heer A. M. C. Tielen is opgenomen als mede firmant in de Waalwijksche Stoomdrukkerij An- toon Tielen. 50-JARIG BESTAAN ST. ANTONIUSPAROCHIE. Op 28 April a.s. zal de St. An- toniusparochie 50 jaren bestaan. Er is reeds een feestcomité samen gesteld, om deze dag niet zonder meer voorbij te laten aan. Verdere bijzonderheden zijn ons nog onbekend. PAROCHIËEL OVERZICHT 1951. Hieronder laten wij de cijfers vol gen die met Nieuwjaar in de paro chiekerken bekend zijn gemaakt en die een beeld geven van het paro chiële leven in 1951: Parochie St. Clemens: Huwelijken 24 Gestorven 19, waarvan 1 kind Doopsels 67 H. Communies 77.000. Parochie O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen: Huwelijken 14 Gestorven 5, waarvan 1 kind Doopsels 37 H. Communies 45.000. Parochie St. Antonius: Huwelijken 17 Gestorven 18, waarvan 1 kind Doopsels 60 H. Communies 96.000. Parochie St. Jan: Huwelijken 25 Gestorven 45, waarvan 3 kinderen Doopsel 202f, waarvan 148 van eigen parochie H. Communies 227.000, waarvan 197.000 in de parochiekerk. AANBESTEDING Voor het bouwen van een woon huis te Nieuwkuijk voor rekening der N.V. Noord-Braband, Mij. van Verzekering op het Leven te Waal wijk, was laagste inschrijver de fa. J. en G. v. Loo te Elshout, voor 25.929.— FA. J. BANNET OPENT NIEUWBOUW. Gisteren, Donderdagmiddag 3 Ja nuari, heeft de heer J. Bannet zijn Kantoren en Magazijnen in de nieuwbouw, Laageinde 105, offi ciéél geopend. Wij komen op een en ander in ons volgend nummer terug. WANDELTOCHT. Op Zondag 20 Januari wordt door de Kring Tilburg van de Neder landse Wandelsport Bond de derde tocht georganiseerd in de Winter- serie. Deze tocht wordt gehouden in de omgeving van Waalwijk. De start vindt om 12 uur plaats bij het Stationskoffiehuis in de Bur gemeester v. d. Klokkenlaan; de tocht moet in 5 uur worden gelopen. Voor degenen die Zondag niet kunnen, is er op Zaterdag 19 Jan. a.s. een tocht georganiseerd, waar van de start om 3 uur plaats vindt. VOGELVERENIGING „VOGELLUST". Algemene ledenvergadering op Zaterdag 5 Januari 1952 in het clubhuis. Aanvang 8 uur. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededelingen en ingekomen stukken. 4. Verslag tentoonstel ling. 5. Rondvraag en sluiting. SIHO-CLUB. De eerste cursus „Spreken in het openbaar" in Waalwijk, gege ven door de SIHO club, is een groot succes geworden. Dit is voor de club een aanleiding geweest om voor a.s. Maandag een gratis lesavond vast te stellen in zaal Thalia, ter voorbereiding van een tweede cursus. Nadere bijzonder heden vindt men in achterstaande advertentie. KERSTVIERING K.A.V. De K.A.V. hield haar jaarlijkse Kerstavond op Zondag 30 Dec., die begon met een lof om half 7 in de St. Theresiakapel, waarin de Eerw. Adviseur, kapelaan Was. senberg op zo'n treffende wjjze het Kerstgebeuren schetste en nog sprak over de bovennatuurlijke opvoeding der kinderen. In het café van de Gildenbond werd de verder feestavond doorgebracht. Er was een stemmige Kerstversie ring aangebracht, waaraan de Kerststal natuurlijk niet ontbrak. De Voorzitster, Mej. Hamers- Leijsten, sprak 'n welkomstwoord aan Eerw. Adv. en leden, waarna ze dank bracht aan de leden, die in zo grote getale het Lof bijwoon den. Ze sprak de hoop uit dat al len van deze genotvolle Kerst avond zouden genieten. In haar inleiding sprak zij over vrede op aarde. Nadat de moeders gezamenlijk bij het intieme kaarslicht een Kerstlied hadden gezongen, zong TEL.-ADRES „ECHO" ALGEMENE VERHOGING VAN ABONNEMENTSPRIJZEN. De organisatie van de hier te lan de verschijnende nieuwsbladen, „De Nederlandsche Nieuwsbladpers", heeft zich in verband met de zeer belangrijke stijging van de aan het uitgeven van een nieuwsblad ver bonden kosten, genoodzaakt gezien haar leden dringend te adviseren per 1 Januari 1952 een algemene abonnementsprijsverhoging toe te passen. De directe aanleiding tot dit op de abonnementsprijsverhoging der dagbladen afgestemde advies was een nieuwe zeer ingrijpende ver hoging van de prijs van het cou rantenpapier, die hierdoor meer dan elf maal zo hoog komt te liggen als de vooroorlogse. Deze pa pierprijsverhoging en de stijging van diverse andere aan het uitge ven van een nieuwsblad verbonden bedrijfsonkosten zijn oorzaak, dat het vasthouden aan de huidige abonnementsprijzen niet langer mogelijk is. Overeenkomstig het advies van de vereniging „De Nederlandsche Nieuwsbladpers" is de verhoging van de abonnementsprijs van „De Echo van het Zuiden" tot het ui terste minimum beperkt. De abon nementsprijs wordt per 1 Januari met slechts 0.20 per kwartaal ver hoogd. De nieuwe abonnements prijs bedraagt derhalve f 2.35 per kwartaal. Franco per post f 2.60. Week-abonné's betalen 18 cent. Wij vertrouwen dat onze lezers volledig begrip zullen hebben voor de onvermijdelijkheid van deze nisstrG^Gl. De milimeter-prijs voor adver tenties is bepaald op 10 inplaats van 9 cent. Administratie. mej. v. d. Lee nog enkele liederen, waarna de voorzitster enkele me dedelingen deed. Er werd een controle-commissie benoemd, n.l. de dames P. v. Zon- Leijtens, A. Dumoulin-Possemis en E Didden-v. Hooft. De jaarvergadering zal gehouden worden begin Februari. Hierna werd een begin gemaakt met de koffietafel. Koffie met worstenbrood lieten allen zich goed smaken. Bakker v. Eeuwijk had weer voor een aardige ver rassing gezorgd. Mej. Korthout-v. Boxtel vond in een van haar broodjes een briefje dat kon wor den ingeruild voor een krenten mik. Een dankwoord voor deze aardige gesfe is voor de schenker hier zeker op z'n plaats. Onder de koffietafel werd dooi de voorz. een mooi Kerstverhaal voorgelezen. De doodse stilte was een bewijs van een aandachtig ge hoor. Hierna kwam er weer stem ming in de zaal door de vrolijke muziek en Vele dames zongen op verzoek enkele stemmige liederen. Als verrassing werden er nog een 7-tal prijzen verloot. Tot slot werd er nog gezamenlijk een Kerstlied gezongen. Alvorens de presidente een dankwoord sprak, wijdde zij eerst nog een gelukwens aan 't bruids paar Kees Voogd en Ria Berkel- mans, die zo onafscheidelijk aan onze K.A.V. feestavonden verbon den zijn. Verder bracht zij dank aan concierge en medewerkers voor de verzorging der koffieta fel, de dames Bestuursleden voor de prachtige zaal- en tafelversie ring, de dames zangeressen en de muzikant voor hun aller mede werking om deze avond te doen slagen. Tot slot sprak zij nog een korte Nieuwjaarsrede uit. Spr. herin nerde aan het woord van Chris tus: Ik zal met u zijn tot aan het einde der tijden. Zij spoorde de leden aan een voorbeeld te zijn van een krachtig en moedig K.A.V.-leven, om mee te werken in de K.A.V. voor recht, geloof en welzijn en sloot met een Zalig Nieuwjaar aan de Eerw. Adviseur, bestuur en leden en daarna de Chr. groet. De vaandelcollecte bracht op 14.38. MUSIS SACRUM. De film „De Onoverwinnelijken" brengt in beeld het beleg van de stad Pittsburg door verschillende Indianen stammen in het jaar 1763. De Indianen- opstand is ontketend door een handelaar in wapens en mensen dit zijn alleen heerschappij over de streek bedreigd ziet. In een kapitein van de militairen, die zijn plannen heeft doorzien, ontmoet hij een ernstig tegenstander: bovendien maakt een meisje de vijandschap nog meer verbitterd. Wanneer deze kapitein tijdens het beleg een poging doet het meisje te bevrijden, wordt hij aangezien voor een deserteur: hij krijgt echter nog een kans, die kans benut hij: door mid del van een list weet hij het fort te ont zetten en bovendien wint hij de liefde van het mooie meisje. Vrijdag t.m. Zondag. „De laatste vuistslag", is een film die ons twee flinke kerels doet zien, die er

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1