Burgemeester VAN HOUT spontaan gehuldigd VffiALWYK Waalwijkse en Langstraaise PUROL in huis! Groot- Vlijmen steekt de vlaggen uit WINANDO HAD GROOT SUCCES. MAANDAG 14 JANUARI 1952 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO HET ZUIDEN 75c JAARGANG No. 5 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878 Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" Weth. van Bokhoven Hoe hebt Gij niet gezwoegd om Uw geboorteplaats op te heffen uit de puinhopen. Al was Burgemeester J. J. W. van Hout dan geen vijf-en- twintig jaar burgemeester van Vlijmen, de bevolking heeft toch het 25-jarig jubileum van haar Magistraat aangegrepen als een welkome gelegenheid om hem te huldigen en te danken voor alles wat hij in de afgelopen 6 jaren voor Vlijmen heeft gedaan. En deze huldiging was spontaan en getuigde van de grote waar dering, die er voor het werk van burgemeester van Hout be staat. WOORDEN VAN WARME HULDE EN GROTE WAARDERING. De raadzaal van Vlijmens Ge meentehuis bleek veel te klein om alle genodigden die het feestelijk versierde gebouw binnenkwamen, te bevatten, toen men zich even na de Plechtige H. Mis van dankbaar heid in de Vlijmense Parochiekerk, gereed maakte voor de plechtige buitengewone raadsvergadering. Onder de talrijke aanwezigen za gen wij de wethouders, de voltallige raad, de ZeerEerw. Heren Pastoors van de parochiekerken, de Zeer Eerw. Pater Prior van Mariënkroon, de leden van het ere-comité en van de drie feestcomité's, de burge meesters uit de kring Vught en de kring Waalwijk, kolonel van de Vliervoet en majoor Ruijgrok van de Rijkspolitie, de WelEd. Heer Takx, inspecteur van het Lager On derwijs, e.v.a. Wethouder C. v. Bokhoven opende de vergadering nadat de jubileren de burgemeester, vergezeld van echtgenote, kinderen en familiele den de zaal was binnengekomen. Nadat de heer v. Bokhoven allen welkom had geheten, zeide hij het zich als een eer te rekenen als oud ste wethouder de vergadering te mogen praesideren, die speciaal be legd was om de feestvierende bur gemeester de cijns te brengen van hoogachting, waardering en dank. In zijn installatie-rede had spre ker zijn grote instemming betuigd met de benoeming van burgemees ter v. Hout in Vlijmen Hij was niet beschaamd in zijn woorden. Hoe- velen, aldus de wethouder, zijn tot U gekomen met hun noden en hun moeilijkheden, en de meesten gin gen van U met 'n gevoel van dank baarheid. Hoe hebt gij niet ge zwoegd om Uw geboorteplaats op te heffen uit de puinhopen, ten kos te vaak van Uw gezondheid. Gij hebt de stoot gegeven tot en mee gewerkt aan de industrie, bioscoop, wegen, woningbouw en wat dies meer zij. Namens de gemeentenaren verklaar ik graag dat wij in Uw streven achter U staan. Dan sprak de wethouder over de zeer goede verstandhouding die er steeds had geheerst in het college en in de raad. In zijn dankwoord betrok hij ook mevrouw v. Hout, wier liefdevolle toewijding verkwikking bracht in zijn veelzijdige arbeid. „Ik spreek de hoop uit dat God U en de Uwen mild zal zegenen in Uw persoon, Uw gezin en Uw ge meente". Namens de raad bood hij dan een Delfts-blauw bord aan als stoffelijk bewijs van hun waardering. De heer v. d. Meerendonk sprak als oudste raadslid en ook hij roem de de goede verstandhouding in de raad en de grote kwaliteiten van de burgemeester, die echter één fout had: U bent te goed en dat geeft U te veel lasten en zorgen! „GEEN SINE CURE MEER.. De secretaris, de heer P. Achten, die namens het gemeentepersoneel sprak, herinnerde er aan dat de burgemeester bij zijn installatie had gezegd, dat het ambt van burge meester geen sine-cure meer was. De secretaris herinnerde ook aan wat door de burgemeester in Budel en in Vlijmen was tot stand ge bracht en met de volle inzet van alle krachten gaf hij zich aan die taak. „Wij allen zijn er diep van doordrongen dat gij iedere dag geeft het beste en edelste wat in U is". Ook mevrouw v. Hout huldigde hij. Dan bood hij de jubilaris namens al het personeel van de gemeente een polshorloge aan, terwijl er voor mevrouw bloemen waren. NAMENS DE BEVOLKING. De Eerwaarde Frater Candido, de voorzitter van het feestcomité, die namens de gehele bevolking sprak, vergeleek burgemeester v. Hout met kaptein Kurt Carlsen van de „Fly ing Enterprise". Ook Vlijmen was een schip; en toen burgemeester v. Hout als kapitein dit schip onder zich kreeg, maakte het ook een slag zij van 80 graden. Maar de kapitein had met veel moed en vastberaden heid de schuit bijna weer zee-waar dig gekregen. Bijna, want nog moest het gesleept worden door twee sleepboten, de sleepboten „Den Haag" en „Den Bosch". Dan gaf de Eerw. Frater 't woord over aan, ja aan wie? Na even wachten echter klonk een heldere stem door de drukke raadzaal, een klare, duidelijke jon gensstem: „Ik ben de mooiste radio- pick-up die in Vlijmen te vinden is. Ik ben bestemd als feestgeschenk voor burgemeester v. Hout die op 10 Januari 1952 25 jaren burgemees ter was". Er was verrassing in de zaal om de buitengewone originele wijze, waarop men middels een gramo- foonplaat de radio-pick-up, 't feest geschenk van de gehele burgerij, zich zelf had laten aanbieden. En de stem ging voort: „Ik heb veel ping-ping gekost, maar ik ben betaald tot de laatste cent. En weet je wie dat gedaan heeft? De inwo ners van Haarsteeg, Nieuwkuijk en Vlijmen. Ik geef me over aan U burgemeester". En dan speelde de nieuwe feest- radio-pick-up zijn lievelingsmelodie „O solo mio". NAMENS DE COLLEGA'S. Jonkheer Mr. v. Rijckevorsel, de burgemeester van Vught, sprak na mens de collega's uit de Kring Den Bosch en namens de Vleeskeurings- en Schoolartsendienst kring Vught. Hoewel het ambt van burgemees ter inderdaad geen sine-cure was, was er toch geen ambt denkbaar dat zulke intense voldoening schonk. Na er op gewezen te hebben dat er steeds meer contact nodig was tussen de ambtgenoten, prees hij de burgemeester van Vlijmen om zijn rijp oordeel en zijn groot be grip; wij stellen er prijs op, zei hij, U steeds in ons midden te zien. Ook mevrouw liet hij delen in de hulde van haar echtgenoot. Burgemeester Snels van Drunen was de tolk van de Langstraatse collega's. Deze wees op de gezamen lijke belangen die meer en meer ge legen waren buiten de grenzen van de gemeente. Het contact dat hier door nodig werd, zei burgemeester Snels, bracht ons dichter tot U en de gemeente Vlijmen. De samen werking met U op velerlei terrein was steeds prettig en goed. Als een blijvende herinnering bood hij een prachtige vaas aan. „BELANGSTELLENDE TOESCHOUWERS". Pastoor Serrarens van de paro chie Haarsteeg, die het twijfelach tig voorrecht genoot, naar hij zei, de oudste van de geestelijken te zijn, wilde de jubilaris vooral eren als de gezagsdrager. „U bent bijna 6 jaar hier en in die zes jaren hebt U ge werkt voor de vernieuwing en ver fraaiing van Vlijmen; wij, van „groot-Vlij men", zei de pastoor on deugend, „zijn hiervan de belang stellende toeschouwers geweest". Ds. Winkers sprak namens de kleine protestantse gemeente, die er zijn waardering over uitsprak dat de verhouding steeds zo goed was, dat men ook meegerekend werd. Hij dankte de burgemeester voor zijn steun en bemoeienissen inzake de oude kerk. Kolonel van de Vliervoet sprak als Gewestelijk Commandant van de rijkspolitie. Hij memoreerde het veel omstreden politie-vraagstuk en hij vond het prettig dat de burge meester bij zijn komst in Vlijmen zich volkomen had kunnen omscha kelen in de nieuwe toestand. De Weled. Heer Takx, inspecteur van het Lager Onderwijs, roemde de ijver van de jubilerende burge meester voor het onderwijs. Als gold het een eigen belang, met zo veel overgave werd de zaak van 't onderwijs hier behartigd. Alles hebt U gedaan voor de nieuwe school. ERKENTELIJKHEID EN DANKBAARHEID. „Allereerst wil ik uiting gfeven aan het gevoel van onbegrensde dankbaarheid jegens God dat Hij mij zoveel heeft welgedaan", zo begon burgemeester van Hout zijn dankwoord. Dan betuigde hij zijn erkentelijkheid jegens allen die met hém samenwerkten, B. en W„ de raad, de secretaris enz., zijn onbeperkte dankbaarheid jegens de bevolking. Allen hadden hem in verle. genheid gebracht door de grootst huldi ging- Ik heb met alle kracht gestreefd, mijn belofte, gedaan bij de installatie, na te komen. Ik heb het vertrouwen gevraagd van allen die met me konden samenwfer. ken, dit is me in overvloedige mate ge schonken ook door de burgerij. Ik ben dankbaar dat het mij gegeven was voor velen iets te kunnen zijn. De kracht voor en de voldoening in mijn werk ontleen ik aan de stfeun en de waardering. Ben ik tevreden? Teveel wensen konden nog niet worden vervuld. Maar wij gaan voort, vertrouwend en biddend; wij zijn op de goede en juiste weg; niet omzien, vooruit, in de zekerheid dat wij slagen zullen. Dan dankte de burgemeester allen dit hem gelukwensen en cadeaux hadden aangeboden; speciaal richtte hij zich tot de bevolking, die zich van haar uitste kende zijde had laten zien. „De kapitein zal trachten het schip nooit te verlaten". ZEER DRUKKE RECEPTIE. Nadat deze plechtige raadsvergadering door wethouder van Bokhoven gesloten was, de hal van het gemeentehuis en de lokalen van de secretarie waren intussen volgestroomd met belangstellenden, be gon de receptie die zeer druk bezocht was en waarop zeer velen van binnen en buiten de gemeente de burgemeester hun gelukwensen kwamen aanbieden. Anderen deden het in de vorm van bloemen, en de schat van bloemen was zo enorm groot, dat de ambtswoning en de secretarie omg'etoverd werden tot een geurende, kleurrijke tuin. In de middaguren vond er een 'huldi ging plaats in het kerkdorp Nieuwkuijk, dat toonde grote waardering te hebben voor de persoon en het werk van de burgemeester. Dan trok de burgemeester met zijn familie naar Haarsteeg, waar hem even eens in een bijeenkomst een mooie hulde werd bereid. DÉFILÉ IN VLIJMEN. Zondag werd de huldiging in Vlijmen voortgezet, 's Morgens om 9 uur werd een dankdienst in de Ned. Herv. Kerk gehouden. Burgemeester van Hout en Mevr. van Hout en familie en verder het erecomité en het uitvoerend comité wa ren hierbij vertegenwoordigd. Na de middag om 3 uur was er de huldiging van de Burgemeester op het Gemeentehuis, met een défilé van alle verenigingen uit Vlijmen. Alvorens de stoet voorbij trok, werd door de voorzitter van het comité, Fra ter Candido, de jubilaris toegesproken en brujdjes overhandigden Het Levende Vlijmense Prentenboek, aangeboden door de Vlijmense verenigingen. De Harmonie speelde enkele pittige nummers, waarna het défilé van de ver enigingen een aanvang nam. Alle vereni gingen beeldden zoveel mogelijk zichzelf uit en zover het mogelijk was, was er een kleine attentie of demonstratie. Bij de St. Catharineschutse liet de vaandelzwaaier even zijn kunst zien; de Visclub droeg naast de hengels een prachtige vis mee; de Postduivenver. De Zwaluw droeg een mand duiven, die aan het gemeentehuis door Burgemeester v. Hout in vrijheid werden gesteld. De Raad van Elf was eveneens pre sent mfet de bekende Carnavalswandel stok; de E.H.B.O. verscheen volledig uitgerust, evenals de Brandweer, de Scherpschuttersvereniging Juliana, die enkele saluutschoten gaf. De gymnastiek, club de Jonge Boerinnen demonstreerden enkele dansen, Vlijmens Mannenkoor zang een twfeetal nummers. Onder het doortrekken werd door bruidjes of 't bestuur der verenigingen een korte toespraak gericht tot de Ju bilaris en cadeaux werden overhandigd. De volgorde van de stoet was als volgt:"! Ruiters; 2 Harmonie; 3 St. Ca- tharineschuts; 4 Visclub; 5 Chr. Jon gens en Meisjesverenigingen; 6 Postdui venvereniging de Zwaluw; 7 Toneelver. Volharding; 8 Biljartclub Poedelvrees; 9 Bulxrtver. Onze Driekleur; 10 Raad van Elf; 11 R.K.J.B.; 12 Middenstand; 13 Boerinnenbond; 14 E.H.B.O.; 15 Jon gensschool; 16 Gymnastiekclub R.K.J.B.; 17 St. Barbaraschuts; 18 K.A.V.; 19 Brandweer; 20 Utile Dulci; 21 Kerk koor; 22 Vlijmens Mannenkoor; 23 Bil jartclub Altijd Pech; 24 Openbare school; 25 Scherpschuttersver. Juliana; 26 Jon- gensgilde; 27 Kruisboog Rozenknopje; 28 K.A.J.; 29 Lieve Vrouweschuts; 30 N. C. B.; 31 Meisjesgilde; 32 Bijenbond; 33 ToneelVer. V.G.T.; 34 Vlijmense Boys; 35 Supporters Vlijm. Boys; 36 K.A.B.; 37 Meisjesschool; 38 Gymnastiekclub Jonge Boerinnen; 39 Kruisboog Rozen- jacht; 40 Ruiters. De Jubilaris sprak de aanwezigen toe, bracht zijn oprechte dank aan comité en aan alle inwoners van Groot Vlijmen voor het prachtige cadeau en verder aan alle verenigingen die aan het défilé heb ben deelgenomen of medegewerkt. Aan de grote deelname was op te merken dat allen medeleefden en hun erkentelijkheid betoonden. Verder zei spr. 6 jaren van zijn 25- jarige ambtsperiode in zijn geboorteplaats te hebben mogen werken; hij was hier over zeer verheugd, want hij wist dat achter hem stond een gemeenteraad en een gemeenschap die streefden naar vooruitgang en welvaart. Tot slot sprak hij de wens uit: Moge God de gemeente zegenen met welvaart op alle gebied. Zeer onder de indruk van de grote huldiging in deze dagen door Groot Vlijmen, riep de jubilaris nog uit: „Leve Vlijmen". GROOTSE HULDIGING VAN DE HEER ADR. MAHIEU. Zaterdag j.l. vierde de heer Adr. Mahieu, Chef-Boekhouder van de Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel, zijn 25-jarig jubileum. Hem werd door directie en per soneel van de fabriek en grootse huldiging bereid. Ten kantore van de fabriek waren allen bijeengekomen. De directeur, de heer P. van Schijndel sprak het eerst de jubilaris toe en huldigde hem om zijn trouwe plichtsbetrach ting, ijver en ambitie voor het be drijf. Hij benoemde hem bij deze gelegenheid tot procuratiehouder. De directeur, de heer C. Pullens, roemde in welgekozen woorden al les wat de heer Mahieu in de voor bije 25 jaar voor het bedrijf had gedaan; hij bood hem als herinne ring een prachtig horloge aan en sprak de hoop uit dat de heer Ma hieu nog jaren met dezelfde lust en ijver de zaak zou mogen dienen. Namens de vertegenwoordigers sprak de heer van Delft welge meende woorden; daar bleef het echter niet bij, een „Parker" was het stoffelijk bewijs van belang stelling en waardering. De heer H. Snijders voerde het woord namens de chefs en het kan toorpersoneel, terwijl de heer Jac. Bakker de wensen van het perso neel vertolkte en hem dankte voor zijn buitengewone hulpvaardigheid. Namens allen bood hij de jubilaris een rijwiel aan. De heer Mahieu betuigde allen zijn hartelijke dank voor deze ge weldige hulde; vooral was hij de heren directeuren erkentelijk voor de mooie promotie en hij hoopte dat hij nog veel jaren in het bedrijf werkzaam mocht zijn en zijn beste krachten mocht geven. Het feest werd verder in de hui selijke kring voortgezet, Gaarne bieden wij de jubilaris onze welgemeende gelukwensen aan met jubileum en promotie. ZILVEREN JUBILEUM. Zaterdag 12 Januari was het 25 jaar geleden, dat de bekende maat schoenmakerij der firma A. Duques- noy, Grotestraat alhier (v.m. Be- soijen) werd opgericht. Wij hebben in de loop der jaren meermalen gelegenheid gehad tal rijke bewijzen aan te halen voor de roem van haar fabrikaat, dat een grote vermaardheid bezat in bin nen- en buitenland en een der beste genoemd mag worden speciaal is de firma gerenommeerd om haar prachtige rijlaarzen, waarvoor or ders komen van alle plaatsen en landen. Ook werd zij bekroond op tal van tentoonstellingen, o.m. in Parijs, Londen, Antwerpen, Den Haag, enz. Aan de herdenking van dit jubi leum was weinig ruchtbaarheid ge geven, dat kon echter niet verhin deren, dat tal van personen, o.w. de ZeerEerw. Pastobr Verbiesen, collega's en vrienden, blijk van be langstelling gaven. Ook in de vorm van bloemen en cadeaux boden velen hun geluk wensen aan. Het feest werd verder gevierd in de kring van personeel en familie; het personeel bood ook nog een geschenk aan. Ook wij voegen daarbij gaarne onze beste wensen voor de groei en bloei van dit vermaarde en mooie bedrijf. R.K. VROUWENGILDE. Het berichtje verleden Vrijdag over de vergadering van het R.K. Vrouwengilde berust enigszins op een misverstand. De lezing door Mevr. Mol gaat uit vanen e onderafdeling van het Vrouwengilde, van de voorlopige kern van „de praatavonden voor jonge Moeders". Daarom is het geen lezing voor alle leden, maar hoofdzakelijk voor jonge Moeders en hebben uitslui tend de jonge Moeders dan ook de invitatie voor deze lezing ontvan gen, Wij hopen dan ook, dat vele jonge Moeders naar deze lezing zul- komen luisteren. Men verplicht zich tot niets (ook de niet-leden zijn welkom) en Mevr. Mol is 'n grotè belangstel ling ten volle waard. INDONESISCHE STUDENTEN AAN DE MIDDELBARE VAKSCHOOL. Uit een mededeling der regering blijkt dat een 25-tai Indonesiërs aangewezen is voor studie aan de hogescholen te Delft en Leiden, aan de textielschool te Enschede en aan de lederschool te Waalwijk. 40-JARIG BESTAAN TENNISCLUB „TIOLTIB". Op 5 April a.s. zal het 40 jaar geleden zijn dat de tennisclub „Tioltib" alhier werd opgericht in 't bosch bij Gragtmans, Thans is zij gevestigd op de banen van hotel Verwiel. Ter herdenking van dit feit is 't bestuur in contact getreden met vooraanstaande ten nisspelers om hier een exhibition te geven. Voorts zal een gezamen lijk bezoek gebracht worden aan de Ned. Tenniskampioenschappen op de banen te Scheveningen. MOOI SUCCES. Onze plaatsgenoot, de heer Jos Brok, behaalde in Zutfen, waar de kampioenstentoonstelling werd ge houden, met zijn stam zangkanaries de 2e prijs met 314 punten. RETRAITE. Vorige week hebben de leerlin gen der R.K.H.B.S. en M.M.S. een retraite meegemaakt, die gegeven werd in de kapel van de Eerw. Zusters en die van de Eerw. Broe ders, door twee paters Capucij- nen. Tot sluiting had een geza menlijk ontbijt plaats bij de Eerw. Zusters. De hoogste klassen der H.B.S. volgen een retraite in huize Loyola te Vught. KEGEL-NIEUWS. De jaarlijkse rondgang langs de banen, wat de competitie is voor de kegelsport, zal hedenavond 8 uur op de banen van Hotel „De Twee Kolommen" starten. De Waalwijkse Kegelclub D.I.G. zal de ontvangende verbniging zijn en men zal de komende week iedere avond van de kegelsport kunnen ge nieten, daar er een twintigtal ver enigingen, waaronder ook enkele Dames-teams, zullen deelnemen. Daar het D.I.G. 't vorig jaar niet is mogen gelukken wederom naar de A-klasse te promoveren, zullen zij zeker dit jaar de kans aangrij pen om wederom de verloren ge- gane plaats te herwinnen. Er is de laatste tijd zeer serieus geoefend en is zeer zeker de kans aanwezig suc cessen te behalen. D.I.G. komt uit met een 5-tal en twee 3-tallen. De toegang tot de banen is boven de 18 jaar geheel vrij, en wij raden sportliefhebbers aan zeer zeker eens een kijkje te gaan nemen.' D.I.G.-lui, houd de eer van Waal wijk hoog. „EN DE BOSSEN ZINGEN HUN LIED De vertolking die de Kaatsheu- velsé toneelvereniging „Crescendo" Zaterdagavond in de Gildenbond van Rosita Peter's spel „En de bos sen zingen hun liedgaf, had een grotere belangstelling ver diend. En ook het initiatief van het K.A.B.-comité dat zorg draagt voor de verwarming van de Gildenbond had meer steun verdiend. In elk geval, degenen die door hun aanwezigheid in de prettig ver warmde zaal de verwarming van de toekomst meer zeker stellen, heb ben kunnen genieten van een mooie avond. Het spel „En de bossen zingen hun lied...." is zeker in staat de aandacht van de toeschouwer enke le uren te boeien. Het is een goed spel; jammer dat het laatste bedrijf, vooral het laatste tafereel, deze goede indruk verslechtert; de ver wikkeling, de intrigue wordt hier opgevoerd tot het onwaarschijnlij ke; de opeenstapeling van voorval len en het vele wat nodig is om een volmaakt happy-end te bewerkstel ligen, is allerminst aanvaardbaar. Over het spelen van de Kaatsheu- velse actrices en acteurs kunnen we zeer tevreden zijn. Het tempo was goed, de uitspraak van de meesten was zeer behoorlijk, men bleek op elkander ingespeeld en in bepaalde scènes bereikte dit samenspel een grote beklemmende kracht. Wan neer we enkele namen noemen, dan op de eerste plaats het werkelijk prachtige spel van de regisseur Sjel de Vries als Lars Kragh; sterk en buitengewoon doorleefd spel, met een beheerst gevoel; dit is een ta lent! De figuur van Olga, uitgebeeld door mej. Anny Smit, kenmerkte zich eveneens door een sterke be heerstheid en een goede stijl. Twee typen waren Leo Groenen- daal en Jan Brands als Mikkel Nielsen en Sören Junker, twee goe de typen die het kenmerkende van hun rol, zonder dit te chargeren, goed accentueerden. Noemen we nog de doéhter Beu- ke (Jeannette van den Assem) de zoons Claus en Peter (Theo Hoek- wald en Gerard v. Huiten), de rol len van Jac. van den Assem, Kees van den Assem, de Drunense plaats vervangster die de rol van Moe Karim vertolkte, Henk Klis en Ge rard Smits, zij allen voegden zich in het geheel van het spelersmate riaal, dat door enkele buitengewone krachten en door de homogeniteit van de overigen tot deze zeer aan vaardbare vertolking wist te gera ken. Bij brand- en snijwonden, Pijn lijke kloven, Ruwe handen en Schrale huid. Hoewel de zaal van de Giilde- bond Zondagavond niet geheel ge vuld was toen de bekende Winan- do met zijn frappante experimenten begon, was er toch een flink aantal toeschouwers, dat geboeid de ver richtingen van de bekende fascina- teur volgde. Het blijft steeds een genoegen Winando bezig te zien; we hebben hier inderdaad te doen met een fas- cinateur en een telepaath van on gemene kwaliteiten, die tot verba zingwekkende dingen komt. Het pu bliek heeft hiervan genoten en het stak zijn bewondering niet onder stoelen of banken. Zo werkte Winando zijn program ma af van telepathie en suggestie, van blind lezen en fascinatie, on derhoudend en met een verbluffend gemak de moeilijkste experimenten beoefenend. Ook was er weer Mary Lupino, die we vaak in zijn gezelschap vin den en die bekend is om haar „si garetten-experiment" en ook de ge heime deur ontbrak niet op het pro gramma. Kortom de bezoekers van deze avond hebben een veelzijdig pro gramma voorgezet gekregen en zij wisten dit buitengewoon te waarde ren, hetgeen zij toonden door een dankbaar applaus. P.V. „DE POSTDUIF" WAALWIJK. A.s. Zaterdag en Zondag heeft te Kaatsheuvel een duivententoon- stelling plaats waaraan zeker ook een flink aantal Waalwijkse lief hebbers zullen deelnemen. Ten be hoeve van deze liefhebbers berich ten wij, als dat de duiven a.s. Vrij dag kunnen worden ingekorfd van af 18 uur in de zaal van Euphonia te Kaatsheuvel. Inschrijfformulieren worden hier voor niet verstrekt, daar bij het in- korven de duiven worden inge schreven in 10 klassen, n.l. voor elk jaartal een klas, b.v. jonge duiven, jaarlingen, 2-jarigen enz., en van 5 jaar en ouder in één klas. Wij verwachten dus vele Waal wijkse duivenvrienden op deze eer ste C. C. Tentoonstelling, georgani seerd door de K.V.P. Kaatsheuvel. AGENDA. Woensdag 16 Jan. 8 uur: repetitie Dameskoor „Oefening en Vermaak" in Hotel Verwiel. Zondag 20 Jan. 12 uur: repetitie Mannenkoor „Oefening en Vermaak" in „De Twee Ko lommen". GEVONDEN en VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 2 huissleutels, porte- monnaie met inhoud, wollen shawl, linker want, koperen armband, kin derhandtasje, 3 bankbiljetten van ƒ1.—. Verloren: bruine vulpen, zwarte vulpen, grijze regencape, legitima tie-papieren e.d., rood geblokte shawl, vulpen en vulpotlood in etui, kleine portefeuille met 22.boek over leerbewerking, linker witte wollen handschoen, parapluie, een paar groen»; wollen kinderwanten, portemonnaie met 12. KYNOLOGEN EN DRESSEERVERENIGING. Gisteren had in café Steenbergen een gecombineerde vergadering plaats van de Kynologen- en Dres- seervereniging, die goed bezocht was. Bij de opening werd uiteengezet waarom deze vergadering op Zon dag gehouden werd en waarom op die plaats. Uit het verslag van de secretaris van de Kynologenclub bleek, dat de vereniging morpenteel 80 leden tel de; naar uit het .verslag van de pen ningmeester bleek, beschikt de ver eniging nog ovgr pl.m. ƒ450. De aftredende leden van het be stuur werden allen herkozen; ech ter inplaats van de heer C. v. Don gen werd gekozen dhr. H. Klerkx. Bij de bespreking van het werk program 1952 werd aan het bestuur overgelaten te beslissen wat 't beste zou zijn, een clubmatch of een club dag te houden. Er werd een druk gebruik ge maakt van de rondvraag en alle vragen werden naar genoegen be antwoord.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1