ZZ!w'wwwg| l KA PIT AN OLYMPIA. KAATSHEUVEL W r aPwrmifc dyn"»o0 on^- utomobiel - Bedrijf N.V. WA VEEM ou7 Phi"ps R- V°0* J ImBtmÊMiw ï5o Van BILJARTEN, KORTE BERICHTEN. WAALWIJK. Tel. 2171. I IHlllH e„ JWiel,^taarn TFSf IfPPTfPfWfW lAafciiMUU w iriÜ 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 JANUARI 1952 <tiJdelnuer v*n een COm g- *3 2'So ven |m, Velaar. UIT VOORRAAD LEVERBAAR AAA V V V Er kan gekomen zijn omdat zij te zenuwachtig waren om zuiver fe schieten. De Baardwijkse middellinie trok geen lering uit dit constante door breken van O SS. Zij bleef veel te ver opgedrongen, tot OSS in de 20e minuut scoorde, 10. Over deze goal kwam wat geredekavel, doordat door een misverstand scheen alsof de scheidsrechter deze als buitenspel niet toekende. De arbiter wees echter op de on mogelijkheid van buitenspel In deze 20 minuten zijn er maar twee Baardwijk ballen bij de Osse keeper gekomen. Wanneer uw verslaggever ver der zijn aantekeningen nakijkt, ziet hij slechts het volgende 24e minuut rakelings langs de Baard wijk-goal, 27e minuut idem, 30e minuut idem, enz. enz. Enige mi nuten voor het einde van de eerste helft wist een Baardwijk-back nog juist een bal uit het Baardwijk- doel te schoppen. Na de rust ging het met Baard wijk iets beter Gedurende een minuut of tien leek het zelfs alsof er van evenwicht sprake was. Toen zette Baardwijk even door. We zien rechtsbuiten Klerx mees terlijk langs enige OSS spelers schieten, een schot hoog voor, de keeper en de Kloe vliegen op de bal af, deze tikt voorbij linksbui ten van Gelder, die zich rap om draait met de bal op de schoen en keihard tegen de binnenkant van de paal schiet de bal tikte in het doel. 11. Baardwijk kreeg zijn zelfverze kerde houding helaas weer terun Men dacht er al weer te zijn. De middeUinie bleef het dekken var de tegenstanders verzaken, bleef te ver opdringen, zover dat wc herhaaldelijk moesten constateren dat de buitenspelers van Baard wijk zich achter de halfs terue hebben moeten trekken om de ballen op te halen Tien minuten voor het eindr maakte OSS de winnde goal. Dr scheidsrechter kende deze nief toe wegens buitensnel. Dit was slechts vuur op de toch reeds ver hitte Osse gemoederen. Zij zetten onder daverende toejuichingen van het publiek (wat missen wi' die steun in Waalwijk toch een nieuwe aanval in en 2minuut later werd het inderdaad 2-1 voor hen. Met deze stand kwam het ein de. gelukkig. Het Baardwijkse elf tal ging ontdaan terug, twee punt jes armer dan zii wensten Juliana-lui. het hoofd omhnor en beter trainen. Trekt Zondac a.s. met uw oude enthousiasme en vuur in het véld en voorzeker zuH gii dan kamnioensgegadigden zün Indien ffii echter niet voor 100 geconcentreerd het veld betreedt zoudt ge op z'n Brabants i?» zegd nov wel pens meer van een koude kermis thins kunne' komen Vooruit lui, het beste been tie voor R.W.B VLIJMENSE BOYS 2—1. De in onze voorbeschouwin- van Vrijdag i.l. geuite mening, drj deze wedstrijd er een zou worde waarin beide tegenstanders elkaar geen duimbreed zouden toegeven is volkomen bewaarheid. Het is dan ook een spannende en enerverende wedstrijd gewor den, die door R.W.B niet onver diend mett 21 is gewonnen. Voor de rust was de thuisclub de sterkste. Hun aanvallen waren beter van opzet, als die van de bezoekers, met als resultaat di- vrese hachelijke situaties voor 't Vlijmen-doel, die echter alle strandden, deels door onfortuin deels door het uitstekend werk van de doelman der gasten. Aan de andere kant werden ook po gingen ondernomen om tot succes te komen, doch de Bovs voorhoede speelde te individualistisch, waar door de R.W.B. defensie steeds ge legenheid werd geboden in te grijpen, wat dan ook prompt ge beurde. Een en ander was dan ook de oorzaak, dat voor de rust geen der beide partijen kon sco ren. Ruststand 00. Na de hervatting duurde 't no." ruim een kwart'er, alvorens Jae Schalken een vrije schop, veroor zaakt wegens hands even buiter' het strafschopgebied, wist. te be nutten en R.W.B. de leiding gaf 10. Twee minuten later rëedr wist Meulman door te breken pc schoot nummer twee in de Vlij mense touwen. 20. Toen hierna nog enkele mooi' kansen voor Besoijen onbenu' werden gelaten, beging deze dr fout naarmate de tijd verstreek zich in de verdediging terug tr trekken, waar de bezoekers profijt van konden trekken en daardoor steeds meer in de aanval kwamen, wat ca. 5 min. voor tijd voor hun een verdiend doelpunt opleverde. 21, met welke stand het einde kwam van deze strij. Scheidsrechter v d. Berg uit Gorkum leidde deze harde doch overigens faire wedstrijd uitste kend. I Ledenvergadering R.W.B. Hedenavond wordt in het club lokaal een algemene ledenverga dering gehouden, waarbij ieder lid aanwezig moet zijn. Dus R.W.B.ers om half acht present, zonder uit zondering. KAATSHEUVEL. DE SPECHTEN—D.E.S.K. 3—0. Andermaal heeft DESK het on derspit moeten delven tegen De Spechten-ploeg in het Eindhovense Tongelre. De tempo-slag wisten de ex-Picus-lui in hun voordeel te be slissen, en verdiend. Er zijn altijd factoren in het spel die aangehaald worden en kunnen worden om op te treden als de bekende pleister die de wonde moet verzachten, maar oorzaak nummer één van de nederlaag is en blijft hier het min der goede spel van de DESK-ploeg Wij weten wel daar komen ze aan de factoren dat als invaller Brou wers één minuut na de aftrap voor open doel zijn rollertje niet buiten, maar tussen de palen had geplaatst, we misschien een heel andere wed strijd hadden gekregen. We weten ook dat het veld zwaar en de bal nog zwaarder was, maar dat was in het voor- en nadeel van beide par tijen. We weten ook dat De Spech ten een forse ploeg is, waar moge lijk niet juist tegen opgetreden werd. Maar we weten ook dat DESK deze middag absoluut niet op toeren kon komen, uitgezonderd dan het eerste kwartier van de wedstrijd. DESK in zijn geheel had een ware off-day en het absoluut uit vorm zijn van enkele spelers wreekte zich mogelijk over de gehele ploeg, en kele uitzonderingen daargelaten. Het geheel liep niet, het haperde en stropte hier en daar en de forse Spechten beten zo van zich af dat DESK haar zelfvertrouwen niet kon vinden en het een hopeloos vechten tegen de bierkaai werd. De Spechten die het systeem er op na hielen van: achter knallen en ruimen en voor woekeren, speelden vijf punten enthousiaster dan de Dessers. Hun stugheid hadden ze daarbij in het voordeel en dat ze daar wel eens te veel misbruik van maakten lag aan de heer Hooy- donks. Zoals we boven reeds ver meldden, had de eerste voltreffer reeds na een halve minuut plaats kunnen hebben. Als tegenwicht kunnen we hier noteren dat het schot tegen de lat van de Eindho vense middenvoor Houtman, voor hetzelfde geld een doelpunt had kunnen zijn, want doelman de Nijs verkeerde toen reeds in een gesla gen positie. Het was maar uitstel van executie, want na nog een pri ma grabbel onder uit de hoek, moest hij eindelijk zwichten voor 'n schot van Th. v. d. Linden; 10. Met een steeds fanatieker wor dend De Spechten ging de rust in. Na de rust was het van hetzelfde laken een pak. Opnieuws kreeg Brouwers een serieuze kans. maar nu ging het richting stratosfeer. De ware voeling onderling bleef uit en De Spechten werkten of er hun le ven van afhing en trapten in alle standen, te pas en te onpas. Hun uiterst bewegelijke rechtervleugel trok er bijwijlen razend snel tussen uit. Uit die hoek kwamen dan ook de meeste gevaarlijke aanvallen, die dan door de linkerhelft benut werden. Het was dan ook opnieuw Th. v. d. Linden die profiteerde van '.en aarzeling tussen de Nijs en Wa 'emakers, uit een voorzet van rechts en razend snel nummer twee Met aantekenen. Dit was de dood steek. Een elf tal-wijziging, waar door Jo v. d. Ven en Pietje v. Box tel in de voorhoede terecht kwamen 'u Brouwers en Pijnenburg naar de achterhoede verhuisden, bracht ook "'een resultaat meer op. De Spech ten wisten het achter nog al te kla gen en zagen zelfs kans om via a ayakkers nummer drie langs de Niis te plaatsen. Dessers, je kunt beter, dat hopen we Zondag te zien tegen Woensel. Het schijnt wel dat de Eindhoven- se grond niet bepaald vruchtbaar is -'oor de geel-blauwen, want we me moreren bij deze nederlaag de ne derlaag bij Woensel en het gelijke spel bij Veloc. Dat zijn vijf verlies- ounten die niet nodig waren ge weest. Maar dat is maar nakaarten. Een volgende keer beter. CAPELLE. Wit-Zwart-nieuws. Het eerste elftal speelde j.l. Zon dag tegen Veerse Boys uit Raams- donksveer. In de eerste helft wo gen beide partijen goed tegen el kaar op. Na 10 min. spelen namen de gasten de leiding, 01, doch spoedig daarna maakte de mid- voor der thuisclub met een hard schot de gelijkmaker, 11, maar 7 minuten later namen de gasten wederom de leiding, 12. Spoe dig daarna echter verhoogden de Boys hun voorsprong door een misverstand in de achterhoede, 13. Vlak voor de rust kon Wit- Zwart de achterstand verkleinen door een goed doelpunt van de linksbinnen, 23. Hiermee kwam de rust. Na de hervatting dachten we de Wit-Zwarten spoedig gelijk te zien maken, doch het succes is iuist aan de andere kant, 24. Na dit doelpunt kwamen de gas ten er steeds beter in en wisten dan ook de score geleidelijk aan op te voeren tot 72. Met deze stand kwam het einde van deze faire en sportieve wedstrijd. De 'eiding was in goede handen bij de heer C. Luiki uit Breda. Het tweede elftal deed het be ter en wist met 31 te winnen van Raamsdonk 3. WASPIK. Waspik 2Madese Boys 2. Waarschijnlijk omdat Right 'Oh Waspik vrij onverwacht werd af gelast, bestond er voor bovenge noemde wedstrijd een vrij grote be- ^ngstelling. Toch zijn de supporters na afloop van de wedstrijd teleur gesteld van het terrein vertrokken. De wedstrijd eindigde met een 00 blanke stand. Toch was de thuisclub ontegenzeggelijk sterker, want de verdediging en middenlinie beheers ten de situatie volkomen. Dat er desondanks toch geen doelpunten kwamen, vond zijn oorzaak in een te egoïstisch spel in de voorhoede. Hierdoor liep de aanval steeds dood en verdween het actieve uit de aan val. De bezoekers kregen daarom meer gelegenheid om aanvallen op te bouwen, die in de achterhoede van Waspik steeds weer strandden door het goede spel van beide backs. Vooral aanvoerder Ripzaad was in puike vorm en kon wel de beste ran het veld genoemd worden. In de tweede helft werd de Was- oik-voorhoede echter wat actiever, doch ook nu kwamen er geen doel punten, hoewel Madese Boys enkele malen door het bekende oog van de naald kropen. Vooral het schot van Schellekens tegen de lat had beter lot verdiend, waardoor Waspik dan verdiend zou hebben gewonnen, terwijl zij nu een punt aan Made moest afstaan. DRUNEN. R.K D.V.C.-nieuws. Het is R.K.D.V.C. zeker niet meegevallen dat zij tegen Haar steeg met gelijk spel het veld moest verlaten. Haarsteeg begint direct met een geweldig offensief en Drunen ir«oet alle zeilen bijzetten om on heil te voorkomen. Gelukkig wa ren achterhoede en doelman in prima conditie, maar de D.V.C. voorhoede bleef te veel terugge trokken spelen. Na een kwartier wist D.V.C. zich vrij te maken en krijgen wij een gelijk opgaande strijd, waarbij aan beide zijden enkele kansen gemist worden. Na de rust even een D.V.C.- of fensief, waarbij de rechtsbuiten een prachtkans mist. Dan gaat 't spel weer gelijk op, alleen' tegen het einde wordt de veldtneerder- lieid van D.V.C. weer iets groter, maar doelpunten bleven uil, mede door de goede vorm van de Haar steeg-doelman. Op het einde kreeg de wedstrijd een meer fors karak ter, maar doelpunten bleven uit. 60 is de stand als beide partijen het veld verlaten en ze mogen daarmede tevreden zijn. Haarsteeg 2-R.K.D.V C 2 afge last. R.K.D.V.C. 3—BW 5 0—5 Deuteron 2— R.K.D.V.C. 5 62 VLIJMEN. RW.B. 1Viijmense Boys 1 21 Vlijm Boys 3Engelen 141 Vlijmen 3 schoot weer aardig uit haar slof en knapte het doelge- middelde wat op. Met liefst 141 werd Engelen geklopt. District De Langstraat, Afd. Kaatsheuvel De competitie start vandaag. Eindelijk, een maand te laat, gaat dan de zo gewilde en spannende competitie beginnen. De competitie, waarin' weer mooie wedstrijden, mooie en plezierige avonden en spannende partijen te bele ven zullen zijn. Sport en spel kunnen hoogtij gaan vieren. En dat 't in Kaatsheu vel zal gaan spannen, staat nu bij voor baat vast. want ook het sterke K.O.T. komt met de beste krachten in Kaats heuvel uit. Zij h'ebben hun krachten ge splitst in twee gelijkwaardige viertallen. Beide viertallen komen in de libre klasse C uit, en zij krijgen het op te nemen tegen hun naaste concurrenten als DES, TOK, NAS, HKS, die wel de sterkste viertallen hebben met prominente sp'elers. Doch daarnaast merken we nog ster ke outsiders op als Het Groene Laken met de fam. v. Boxtel als kopmannen, Poedelvrees, met de jeugdige, veelbelo vende R. v. Dinteren en Ons Genoegen met Dries Dekkers nog steeds als kop man. Kortom hier staan wedstrijden te wach ten van de hoogste graad. En wanneer we dan de spelers eens onder de loupe nemen dan zien we on der de koomannen diverse spannende partijen. Want tussen de heren J. v. d. Kaa A. Snoeren, M. v. d. Heijden, H. Soeterboek, G. Snoeren, R. v. Dinteren, Pietje van Boxtel, Dries Dekkers en Wim Soeterboek zal het danig spannen. Iedereen heeft zijn eigen kans, want er wordt weer volgens handicap ge speeld. Maar ook bij no. 2 zal het krullen. We krijgen hier partijen te zien tussen W. Kamp', C. Soeterboek, C. Netten, G. v. Boxtel, W. Mandemakers, J. v. d. Hout en Wies Emmers. Mannen met stuk voor stuk biljarterscapaciteiten. Het program moet snel afgehandeld worden. Er zullen zelfs weken zijn dat s Zaterdags en s Maandags gespeeld moet worden. In klasse D zal het echter ook span nen. De sterkste viertallen zijn hier de reserves van DES, HKS, NAS, 't Cen trum, Ons Genoegen. Het Groene La ken en de nog pas bijgekomen reserves van TOK. en ook de mannen van ONA en Alfiid Raak zullen hun partij wel kla ren. Partijen tussen H. v. Dun, M. van Wanrooii, Piet Balvers, Jan Hendriks, L. lansen, Si. Vimhts, G. v. "Wanrooij, Tan Damen, P. v. Wanrooij, zijn hier enkele van de voornaamste. Vervolgens de klasse E, waarin HKS, ONA, Het Groene Laken met 2 vier tallen zijn vertegenwoordigd en geassis teerd worden door Poedelvrees, Groene Laken, Des, Altijd Raak, NAS en Ons Genoegen. Ook hier en vooral in de lagere regio nen is de strijd bijzonder interessant. Kortom de biljartsport gaat weer hoog tij vieren en al missen wij de winter, toch zal dit geen belemmering betekenen om niet tot grootse prestaties te komen. Voortaan zal er een ware biljartsfeer in Kaatsheuvel in de cafés heersen op Maandag en Zaterdag. Tot slot nog een mededeling. In klas C sijn de caramboles met on geveer 20 verminderd. Vorig seizoen waren er diverse wedstrijden die we gens tijdgebrek niet meer konden beëin digd worden. De partijlengte is daarom alleen in klas C verminderd. In klasse D en E kan het dus voorkomen dat er diverse beteren zijn dan iemand die toch minder car. moet spélen. Moet iemand van klas C in D of E invallen, dan moet hij dus onqeveer 20% meer halen dan oorspronkelijk in C. België. Koning Boudewijn heeft Jean van Houtte, minister van financiën in het afgetreden kabinet Pholien, opdracht gegeven een nieuwe regering te vormen De heer Van Houtte heeft deze opdracht aanvaard. Amerika. Minister-president Drees is voor een dertiendaats bedoek in de Verenigde Staten aangekomen. Hij zal eerst een rondreis maken en daarna in Was hington besprekingen voeren met president Truman en Acheson. Op verzoek van generaal Clark zelf zal president Truman hem niet voorstellen als gezant hij het Vaticaan Tegen dit plan is indertijd van niet-katholieke zijde ernstig bezwaar gemaakt. Nederland. - In kamp Witten berg is Zaterdagmorgen een mili tair om het leven gekomen, door- ■fv'HjF-' :ïi dat hij van een tank viel, waarbij hij zijn halswervels brak. Op de rijksweg bij Epe is Zaterdagnacht een militaire jeep door de glad heid tegen een boom gereden. De twee inzittende militairen werden zwaar gewond. Een van hen is la ter overleden. In Amsterdam is Zondag morgen een 27-jarig meisje dood op bed gevonden. Waarschijnlijk had ze 's avonds tevoren een siga ret gerookt op bed. Ze moet toen in slaap zijn gevallen, waarna het beddegoed is gaan smeulen. Het meisje is toen door verstikking om het leven gekomen Het is de bedoeling van de regering, dat de Tweede Kamer verkiezingen op 25 Juni worden gehouden. De candidatenlijsten moeten op 13 Mei worden inge diend. Vrijdagmiddag zijn de bespre kingen over de Unieverhouding begonnen tussen de Indonesische delegatie onder leiding van prof. Supomo en de Nederlandse inter departementale commissie onder leiding van de staatssecretarissen BJom en Götzen. In Boxtel is j.l. Zaterdag overleden de bekende schrijvende missionaris Bernard Zuure. Witte Pater. Hij was 69 jaar oud. Ontslag. Aan de Kon. Ned Lederfabriek te Oisterwijk zijn 80 personen wegens slapte ontsla gen. Men vreest dat meerderen zullen volgen, ook elders in de lederbranche. Een Engels schip met 3 Ne derlanders aan boord is bij Hoek van Holland gestrand. De koffie is van de bon en daarmee ook de prijsvaststelling. Het laatste overblijfsel van de dis tributie is dus van de baan. De nieuwe legerkampen krij gen 200.000 voor recreatie uit de actie „Baas boven Baas". Voor de reeds bestaande militaire tehuizen wordt 50.000 beschikbaar ge steld. Frankrijk. Rusland heeft te Parijs een voorstel ingediend tot gelijktijdig verbod en controle op atoombommen. By..-' -LG3S gf J Wi GESLAAGD. Voor het vakdiploma Aannemer van de Stichting Raad van Bestuur Bouw bedrijf slaagden de heren W. C. M. Pep ping, C. J. M. Pepping en G. W. M. Pepping, waarvan de heer W. C. M. Pepping met lof; verder nog de heer M. A. Kleijngeld. De examens werden ge houden op 9, 10, 11 en 12 October te Utrecht en 23, 24 en 25 November te Den Bosch. PRIJSWINNAARS. In het vliegs'eizoen 1951 werden de volgende duiven winnaar: Oude duiven tot Orleans: 1 Chr. van Heeswijk met no. 582515; 2 M. Ververs met no. 512195; 3 Fr. v. d. Assem met no. 636535; 4 Fr. v. d. Assem met no. 636534 en 5 Fr. v. d. Assem met no. 35. Oude Duiven Fond; 1 J. Pooters met no. 356932; 2 W. v. d. Ven mét no. 65052; 3 Jan v. Riel met no. 1279008. Jonge duiven: A. Voermans met no. 381971; 2 H. de Kort met no. 380947; 3 Jan Vesters met no. 381053; 4 A. v. d. Hoven met no. 380769 en 5 A. v. Kuijk met no. 379750. De wisselb'eker op Orleans werd ver diend door de heer J. v. Heeswijk. HARMONIE APOLLO. Na het maken van een groepsfoto, die de Edelachtbare heer J. v. Woensel zal aangeboden worden, Ms hij wegens het aanvaarden van zijn ambt als burgemees ter van Hoogeloon het voorzitterschap van de Kon. Erk. Harm. Apollo zal neerleggen, werd Zondagmorgen jaar vergadering gehouden, waarin de heer v. Woensel het gebeurde in 1951 de revue liet passeren. De aftredende bestuursleden, de heren Jos Valk, Sj. Steenbergen en P. Dekkers werden met algemene stemmen herkozen. Het financiëel overzicht sloot met een klein batig slot. De heer P. Dekkers herdacht in een toespraak tot de werkende leden, alles wat de heer v. Woensel tijdens zijn voorzitterschap tot bloei van de vereni ging gedaan heeft en biedt hem zo hij eenmaal wegens zijn benoeming het ge zelschap zal gaan verlaten, het ere voorzitterschap van Apollo aan. De directeur, de heer Molenschot spreekt de werkende leden toe en geeft hen in verband met het werk dat in zijn handen gelegd is, tal van deskundige raadgevingen, die hij hoopt, dat ze ter harte zullen nemen. FANCY-FA1R-EXPRESSE. 't Zijn pessimisten geweest, die meen den, dat het Fancy-fair in de zaal van de R.K. Gildenbond door de K.A.B. en H. L. georganiseerd ten bate van het Fonds Hulp in Nood (tot steun van hulpbehoevende gezinnen) en steun bij uitzending naar Sanatorium, een fiasco zou worden. Mogelijk zijn die pessimis ten niet geweest, anders hadden ze kun nen constateren dat het minstens de twee eerste dagen storm heeft gelopen in de grote zaal enen daar gaat het hoofdzakelijk om, er een blijvende druk te heerste rond de verschillende attrac ties die de gehele zaal vulden. Met ge noegen kon de voorzitter van de K.A.B. de heer Frans Beerens, die Zaterdag het fancy-fair met een verklarend woord opende, reeds Zondagavond verklaren, dat de zaak uitstekend marcheerde en er medewerking viel te constateren, groter dan verwacht had kunnen worden. Het resultaat zal dan gewis ook niet teleur stellend zijn. „WIJ JONGEREN". „Wij Jongeren" hadden voor Woens dagavond een toneelavond op hun pro gramma staan te verzorgen door de K.J.M.V. vereniging uit Dongen. Door omstandigheden is deze toneelavond tot de volgende maand geschoven moeten worden. In plaats daarvan wordt nu Woensdag een „eigen avond" georgani seerd met een programma van hersen gymnastiek, spraakwaterval en verder wedstrijden in biljarten, ping-pong en dammen. De avond zal er beslist niet ongezelliger om zijn, als de opkomst spontaan is. Eed-aflegging:. Maandag 14 Januari j.l. om 10.15 uur v.m. legde de Weledelachtbare heer J. v. Woensel alhier, in handen van de Commissaris der Koningin in de Provincie Noord-Brabant, de voorgeschreven eden af in verband met zijn benoeming tot burgemees ter der gemeente Hoogeloon, waar van de plechtige installatie Zaterdag 19 Januari a.s. zal geschieden. De Kring-Duivenshow en Gezinszorg. Het gaan grote dagen worden in en rond Euphonia, waar Zaterdag en Zondag de Kring-tentoonstelling van Postduiven zal gehouden wor den met daaraan verbonden de gro te verkoop en verloting van de mas sa-bonnen, voor het daaraan ver bonden mooie doel beschikbaar ge steld. De waarde van deze bonnen kan alleen gewaardeerd worden door de enthousiaste duivenliefheb- bers, die weten dat ze hierdoor in het bezit kunnen komen van het beste materiaal dat ons land bezit, want al deze bonnen, en dat zijn er meer dan 150, zijn geschonken door fokkers van de allerbeste duiven, de kampioenen van de grote kam pioensdag in Tilburg niet uitgeslo ten. Nog meer waarde krijgt deze verkoping, nu we kunnen melden dat de enthousiaste voorzitter van de Tilburgse Kampioensdag, mede de spontane leider van de daaraan verbonden actie voor de „Klokkken- berg", die jaar op jaar daar de ver koop maakt tot een ongekend suc ces, ook hier in Euphonia Zondag middag om 12 uur de verkoop van de bonnen zal leiden. Elke duiven- liefhebber kent Louis Donders en vindt er zijn genoegen in deze unie ke propagandist bezig te horen als hij voor de goede zaak zijn leuke en rake manier van verkoop ontplooit. Met grote zorg wordt gevreesd dat Euphonia te weinig ruimte zal bie den voor deze Zondagmorgen-dui ven-attractie! Naast deze verkoop is een grote verloting georganiseerd, eveneens van een zeer groot aantal bonnen. Reeds Zaterdag wordt met de ver koop van de loten, door de dames van Gezinszorg in uniform, begon nen. We hoeven niet bang te zijn dat ook dit deel van de tentoonstelling niet zal slagen. Een geluids-instal- latie zal mogelijk maken dat ook buiten de zaal de verkoop te volgen zal zijn. In verband met het grote werk van voorbereiding, dat geheel in handen ligt van de K.P.V., worden de inzenders er uitdrukkelijk op at tent gemaakt dat de inzending der duiven Vrijdag aanvangt om 6 uur namiddag. De officiële opening der tentoonstelling is vastgesteld op Za terdagavond 7 uur n.m. en zal ge schieden door de voorzitter van de Kring, de heer P. v. Dongen uit Dongen. De schatting van een 1000-tal dui ven wordt momenteel op goede gronden door het bestuur van de K.P.V. veel te laag genoemd, zodat de zaal van Euphonia tot in alle hoeken bezet zal zijn. Agenda. Dinsdag 8 uur n.m.: repetitie Gem. Koor Bel Canto. Woensdag 8 uur n.m.: repetitie har monie Kon. Muz. Gez. Euphonia. 8 uur n.m.: Apollo-Theater „Stromboli". Toegang 18 jaar. 8 uur n.m.: „Wij Jongeren" Pa tronaat, eigen avond. Donderdag 7.30 uur n.m.: repetitie Dameskoor Bel Canto. 8 uur n.m.: repetitie Gem. Koor Bel Canto. ONS GENOEGEN. Na even uitgeblazen te hebben van de zo schitterend geslaagde Kaatsheuvelse revue ,.De Show boat", is de Gemengde Toneelver eniging „Ons Genoegen" opnieuw aan de arbeid gegaan. Uitgaande van het standpunt dat men beter één mens kan laten lachen dan honderd laten huilen, is inmiddels in studie genomen het bij voorbaat geslaagde lach succes „Vier mannen en een meisje". Door het toetreden van enkele nieuwe leden was een vlotte rol bezetting gegarandeerd. Het ligt in het voornemen van bovenbe doelde vereniging om genoemd succesnummer halfvasten voor 't publiek te brengen. LOONOPZAND. Burgerlijke Stand. Van 16 t.m. 31 Dcc. 1951. Geboren Franciscus J. M. de Jong zv. F_ C. de Jong-Snoeren Lambertus P. M zv. M. v. d As- sein-Mirisaë] Ailloniur; A. F, hl.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 3