HEUSDEN SPRANG GAPELLE WASPIK RAAMSDONKSVEER H O O F D PO N >|i 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 25 JANUARI 1952 6 öüdBrSavond. i- van Januari 1952 met als normale waarde 185 tegen de abnormaal lage prijs van BESTELBON Zend mij franco: I ERETEKENEN. Door dé plaatselijke jeugdbeweging zal Vrijdagavond in café M. Achten een oudersavond worden gehouden. Alle ouders van de aangesloten leden worden daarbij uitgenodigd. De avond zal wor den gevuld met voordracht en declama tie, tevens zal door eigen krachten een toneelstuk worden opgevoerd. GEMEENTERAAD. OpenbareVergadering van de Raad der gemeente Heusden op Donderdag 31 Januari 1952 des avonds 8 uur. Agenda 1. Opening. 2. Vaststelling notulen vergadering van 6 December 1951. 3. Mededeling van ingekomen stuk ken. 4. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een rekening courant-over eenkomst met de N;V. Bank voor Ne der2 'se Gemeenten. oorstel van B. en W. tot wij- zigivan Side bouwverordening. A/ootjawi van B. en W. tot vast stek! ener verordening, regelende de tegemoetkoming in de vervoerkosten van schoolgaande kindere1 Mijnhardt's Hoofdpijnpoe1frs- Ro<os 17 ct 7. Voorstel van B. en W. tot vast. stelling gemeenschappelijke regeling ter behartiging van het belang van de ver zorging van welstandstoezicht en van hulpverlening, vöór bouw, en woning toezicht en gemeentewerken. 8. Voorstel van B. en W. om toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling betreffende behandeling van gemeente lijke personeelsaangelegenheden. 9. Voorstel van B. en W. tot vast. stelling Algemeen Ambtenarenreglement en Arbeidsovereenkomstenbesluit. 10. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van een kindertoelage-verorde. ning. 11. Voorstel van B. en W. tot wij ziging van de gemeente-begroting 1951. 12. Voorstel van B. en W. tot wij. ziglng erfpachtakte C. J. Weck. ,13. Voorstel van B. en V/. tot ont trekking aan het openbaar verkeer van de weg, lopende ten Noorden van_ en langs de conserven fabriek van de firma van Wagenberg. 14. Verzoek van het R.K. Kerkbe stuur om aan haar te verkopen een ge deelte van perceel Sectie A 1611, ter grootte van ongeveer 500 M2, met voor stel van B. en W. 15. Voorlopige vaststelling gemeente, eft bedrijfsrekeningen over 1950. 16. Benoeming lid Burgerlijk Armbe stuur Herpt, wegens periodieke aftreding van de heer G. j. Weck. 17. Verzoek ontheffing rioleerbelas- ting. 18. Sluiting. KRUISBOOGSPORT. Zaterdag 19 Jan. j.l'. nam het kruis boogschuttersgezelschap ,,A1 doende le'ert men" deel aan het nederlaagtorirnooi, dat georganiseerd is door het kruisboog, schuttersgezelschap Rozenjacht uit Vlij men. De uitslag hiervan luidt: Korps A: Al doende leert men 79 pt., Rozenjacht 74 pt. Korps B: Al doende leert men 70 pt., Rozenjacht 76 pt. WINTERUIT V OERING Hét schuttersgilde St. Catharina zal a.s. Zondag 27 Jan. in de zaal van café Th. van Horen haar tweede winteruit.- voering geven. Medewerking wordt ver leend door het Kaatsheuvels toneelgezel schap. Opgevoerd zal'worden: ,,De vro me leugen", toneelspel in drie bedrijven door Jac, Ballings. DAMMEN. J.l. Maandag 21 Januari werd in hotel Central alhier de. laatste wedstrijd ge speeld voor de competitie hoofdklasse van de Nederlandse Dambond. Deze wedstrijd, welke gespeeld werd tussen de Heusdense Damclub V.D. en de Til- burgse club TD.V.-, werd met 1010 gelijk gespeeld, waardoor Tilburg kam. pioen werd van haar afdeling. De uit slagen waren V.D.T.D.V.: A. de GraagJ. v. d. Boogaard 11 G. Jonker—J. .Kollenburg 11 A. Nieuwkoop—A. Berens 2— 0 J. Klaren—J. V. Ruyen 11 C. SchaapL. Berens 11 C. BaxJos. Kollenburg 02 W. Nelis—J. Aarts 2—0 A. FittersP. Bruinsma 02 'R. Jonker—J. de Kok 11 H. Jonker-M. Aeleri 11 1010 Na afloop van de wedstrijd werd door de voorzitters van V.D., T.D.V. en D.A.V.O. het woord gevoerd. Tenslotte werd nog aan het lid G. Jonker, die binnenkort gaat emigreren, een cadeau aangeboden, waarbij door de voorzitter van VD. een hartelijk afscheidswoord werd gesproken. GESLAAGD. Op het te Eindhoven gehouden exa. men voor het diploma Stenografie (sy steem Grote) slaagde onze stadsgenote mej.. Joh. de Graag en. mej. Riet v. Ho ren uit Herpt. Zij genoten hun opleiding bij de Eerw. Zusters alhier. NED. HERV. KERK. Bij de gehouden verkiezing voor leden van het college van notabelen bij de Ned. Herv. Kerk alhier werden gekozen de heren H. de Bie en J. Haverhals. JONGE LANDBOUWERS. De vereniging van Jonge Landbouwers te Sprang.Capelle hield op Donderdag 17 Januari een algemene vergadering in café „Het Bruggetje". De Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot de Weled. heer Schröder, van de Coöp. Centrale Raffaisse bank te Utrecht, die een inleiding zou houden over: Het Boerenleenbankwezen", en tot VRAGEN EN MENINGEN van onze lezers Sprang, 23.1.'52. Mijnheer de Redacteur, Mag ik beleefd plaatsing verzoeken van onderstaande, naar aanleiding van de nieuwjaarsrede van de burgemeester? Bij voorbaat dank! Zelden heb ik mij zo gegriefd gevoeld bij het lezen van een raadsverslag dan bij het verslag dat uw blad van 21 Jan. '52 ons bood. Want als eerlijk land. bouwer, met een behoorlijke dosis ge meenschapszin, is het onmogelijk de zwa re verwijten van de voorzitter zonder protest te dragen, temeer, daar al deze beschuldigingen ongegrond zijn. Aller eerst het geval betreffende de Coöp. Melkfabriek „De Toekomst Kunt U mij, burgemeester, vertellen op welke vergadering deze dingen behandeld en verworpen zijn? Nimmer werd een ver. gadering belegd, waarop deze punten, volgens agenda, zouden behandeld wor den. Dat wil niet zeggen, dat enkele voorlopers geruchten van het bouwen van een villa hebben aangeroerd en zich hierover minder gunstig uitlieten, doch dit geeft U geen recht alle boeren hier door in 'n verkeerd daglicht te stellen. Volgens uw rede, vergaderde U met be stuur en commissarissen van voornoemde fabriek. De leden werden hiervan ech. tér onkundig gelaten en dit heeft ver. moedelijk geleid tot wantrouwen en ver. keerd begrip. Bovendien, is het wel verstandig en redelijk, wanneer men bij één of andere instelling een geldlening vraagt, en hier mede niet slaagt, direct te spreken over gebrek aan gemeenschapszin? Is uw Overwogen burgerzinlening niet verstan diger, daar vele burgers in een betere financiële positie verkeren als de gemid delde landbouwer. Tevens worden zij hierdoor in de gelegenheid gesteld hun gemeenschapszin te tonen. Een enkele opmerking nog. Volgens u werd door de Coöp. Zui velfabriek aanzienlijke winst gemaakt. Hoe klopt dat met de verklaring van de Directeur, die op de laatste vergade ring nog meedeelde, dat geen winsten werden gemaakt. Ook uw verklaring als zou er een extra uitkering van f 280.000 aan de leden worden uitbetaald is on juist. Dit is echter een nabetaling van de geleverde melk over het verstreken jaar. Overtuigd zijnde, dat het vergeefs smachten van velen naar woongelegen heid /niet enkel aan de boeren te wijten is, maar verschillende figuren hier zeker zo schuldig aan zijn, meende ik op deze wijze mijn gevoelens kenbaar te moeten maken. JAC. TIMMERMANS, v. d. Duinstraat 10, Lid van de Coöp. Zuivelfabriek „De Toekomst". -.V.-V"? 2 pers. ledikant, tafel, 2 stoelen en nachtkastje. Het geheel uitgevoerd in crème gelakt houtwerk met groen of China-goud gemoffeld, uiterst solide huiswerk. ra 1 pers. voor g| «v DE GROOTSTE WONINGINRICHTING VAN NEDERLAND st. 2-ners. stalen slaapkamer f 138.—* .st. 1-pers. stalen slaapkamer 5 f i I >0" Kleur: crème m. groen'/ crème m. Cfi. goud" Uitvoering en samenstelling volgens annonce. Naam: Straat: Woonplaats: Prov.: doorhalen wat niet wordt verlangd. In gesloten enveloppe te zenden aan: het béstuur en de kassier van de plaat selijke Boerenleenbank. Daarna gaf hij het woord aan de spreker, die o.m. het volgende .betoogde: Wij jongeren, kunnen ons moeilijk het agrarisch leven indenken zonder de be kende boerenleenbank en toch moest de landbouw het 50 jaar geleden zonder de ze instelling stellen. Toen bestond de credietverlening aan de hulp van de ene landbouwer aan de andere. Deze hulp verlening gaf vaak aanleiding tot twisten en veten onder elkaar, als het geld niet op tijd, wanneer de geldgever het weer nodig had, kon worden terugbe taald. De hulpbanken van de Maatschap, pij tot' Nut van het Algemeen gaven cré- diet, doch tegen hoge rente. Verder wer. den er credieten verleend door beetwor- telsuikerfabrikanten, graanhandelaren en Verkopers, bij wie dan als regel de liefde voor eigen portemonnaie sterker was dan de liefde voor de boer. Zo werd dan in 1897 de eerste boe renleenbank in ons land opgericht met dezelfde grondprincipes als die van een Duitse burgemeester Rafaisse, toen die zijn eerste banken oprichtte, vandaar ook de naam Coöp. Centrale Rafaissebank, welke principes ook thans nog steeds van toepassing zijn, n.l. a. kleine werk kring; b. onbezoldigd beheer; c. geen winstuitkering; d. onbeperkte aansprake. lijkheid. Er ontstonden twee Centrale banken, n.l. te Utrecht en te Eindhoven; de eer ste steunde op de wet van 1876 en die van Eindhoven op de wet van 1855. De grondslag is coöperatief, de voor. naamste richtlijnen zijn een kleine kring van leden, opdat het de bestuurder mo gelijk is om de credietwaardigheid van Voorschot, en credietnem'ers beter te be oordelen. Ook is het bestuur gebonden bij credietverlening, aan de statuten en het huishoudelijk reglement. Het beheer is kosteloos, alleen de kas sier ontvangt vergoeding. Van de reser. vë wordt een zeker bedrag voor een fonds bij de plaatselijke boerenleenbank uitgetrokken en tevens is er ook een fonds gevormd bij de centrale bank. Deze fondsen zijn voor eventuele verliezen door landbouwers, fraude of inbraak, te dekken, opdat de leden der aangesloten boerenleenbanken daar zelf géén nadeel van hebben. Doch fraude is bijna uitge sloten, omdat het bestuur maandelijks de boeken van de kassier moet controleren en tevens nog de controle van de in. spectie van de Centrale Bank er is. Het doel der boerenleenbanken is, het verstrekken van goed en goedkoop be- drijfscrediet op korte termijn, het ver. strekken van grondkapitaal op lange ter mijn en het brengen van een solifede plaatselijke spaarbank. Zo kwam spreker aan het einde van zijn betoog en zei dat wij de boeren, leenbanken moeten waarderen en er be lang in moeten stellen, vooral straks, wanneer wij geroepen worden mee lei. ding te geven. Het was en is de Bank der boeren en tuinders, en dat moet zo blijven. Uit de vergadering werden nog ver schillende vragen gesteld, die duidelijk werden beantwoord, waarna de voorzit, ter de spreker hartelijk dankte voor zijn inleiding en de vergadering sloot. SCHAAKWEDSTRIJD. Het tweede team van de Waalwijkse Schaakclub was Maandagavond in het Stationskoffiehuis de gast van de schaak vereniging De Vrije Pion, voor het spe len van een vriendschappelijke wedstrijd. Na een kort welkomstwoord van voor zitter Stein, wed de strijd, die interes, santé partijen te zien gaf, begonnen en het resultaat was na arbitrage van drie partijen een 3Yl overwinning voor de Gapelse schakers. De gedetailleerde uitslag luidde: De Vrije PionWaalwijkse schaakclub: A. RijkenHooft-v. Huijsduijnen 01 Ad. v. Oversteegde Hoop 10 H. OerlemansKlerkx 01 P. Dekkersde Mol 10 C. MinnaardCleveringa 10 J. C. DekkersSchuurman YiYi Dr. Winterwerpde Jong 01 H. v. Oversteegv. Liempt 10 de KwaatstenietSlaats 10 GOED AFGELOPEN. Voorbijgangers ontdekten 1.1. Dinsdag, avond in de bakkerij van A. L. Sneep Co. N.V. aan de Hoofdstraat een be gin van brand. Oogenblikkelijk maakten zij alarm, met het gevolg, dat spoedig een aantal personen aanwezig waren, die terstond met een brandblusapparaat de vuurhaard bespoten en het genoegen smaakten de brand in de kiem te smo ren en zodoende erger voorkwamen. De brandweer die binnen enkele minuten ter plaatse was hoefde geen dienst te doen. Een partijtje maïskorrels, welke op een der ovens te drogen lag, bleek in brand te zijn geraakt. 'T ROZEKNOPJE. Dinsdag 29 Jan. en Woensdag 30 Jan. zal de gemengde zangvereniging 't Roze- knopje voor de donateurs en honoraire leden in het stationskoffiehuis Pruijssers haar jaarlijkse uitvoering geven. Het programma vermeldt een 7-tal zangnum mers, werken van Fr. Lehar, C. M. von Weber e.a„ uit te vo'eren onder leiding van de heer Louis Sars en met pianobe geleiding door Mevr. Poldervaart-Collee, benevens de klucht in drie bedrijven: Die brave Mene'er Pot, van Piet Mossin- koff. PRESIDENT-KERKVOOGD. Tot president-kerkvoogd van de Ned. Herv. gemeente aan de Loonsedijk is be noemd de heer J. den Hollander, die de benoeming heeft aangenomen. DÈ STEM VAN HET BLOED. Deze prachtige Noorse film: De Stem van het Bloed, zal Zaterdag en Zondag a.s. te Waspik vertoond worden in het Kleuterschooltje aan de Carmelieten- straat. Bovendien zullen er voor de jeugd Zondagmiddag na het Lof enige léuke lachfijmpjes worden vertoond. Zondagavond zal dan ook de trekking plaats hebben van de loterij. Deze trek king, die eigenlijk op 13 Januari had moeten zijn, is wegens omstandigheden tot a.s. Zondag uitgesteld. BILJARTEN. Uitslagen van de op Maandag 21 Jan. gespeelde wedstrijden voor de competitie Kring Waspik: O.K.K. II—K.O.T. 8—4 Het Groene LakenO.K.K. I 102 De stand luidt thans als volgt: 1 Het Groene Laken 83 pt.: 2 K.O.T. 74 pt.; 3 De Poedelaars 69 pt.: 4 O.K.K. I 67 pt.; 5 O.K.K. II 67 pt.; UITVOERING. De zangver. O.K.K. zal Zaterdag 2 Febr. a.s. een uitvoering geven in de zaal van hotel van Ierse!, alhier. BIBLIOTHEEK. De bibliotheek van de jongensver. der Ned. Herv. Kerk, welke vereniging on langs is opgeheven, is thans overgegaan naar de meisjesver. „Ora et Labora" met goedkeuring van de kerkeraad. Dinsdag 28 Jan. van 77.30 u. zullen weer boe. ken verkrijgbaar zijn. In de bibliotheek zal een afzonderlijke afdeling worden in gericht voor jongeren van 14 tot 18 jaar. VOETBAL. Waspik I zal Zondag 27 Jan. een uit- wedstrijd spelen tegen Victoria I te Raamsdonk. Op 17 Jan. werden door de Burge meester aan de volgende personen ere tekenen uitgereikt: A. Akkermans, O. en V. 19789. W. J. v. d. Bos, O. en W. z.g. J. Gennissen, 6789. C. H. Klijn, 6—7—8. C. J. Meis, z.g. N. C. Meijs, 6—7—7—8—9. J. Okkers, 6—7—7—8—9. J. H. M. Turnhout, 7—8—9. H. A. Vermfeulen, 789. (Laatstgenoemde is thans woonachtig te Delft. Het ereteken is naar de Bur- gemeester dier gemeente verzonden). ENTRE NOUS. De eerste winteruitvoering, welke door de harmónie Volksvlijt en Volksvermaak aan haar leden op Zaterdag en Zondag j.l. werd aangeboden, is 'n schitterend succes geworden. Entre Nous heeft haar traditie voort, gezet en ook ditmaal met de opvoering van het blijspel: De nieuwe veearts, een goede uitvoering gegeven. Het stuk is tamelijk eenvoudig, maar om goed tot zijn recht te komen, moet het voor 100 worden uitgebuit. Dit hebben de spelers zeker gedaan. De ver schillende personages werden juist gety. peerd en men kreeg 'n levendig spel te zien met leuke scènes. Na afloop sprak de oud-voorzitter van de harmonie, de heer v. Schijndel, een dankwoord, dat door de voorzitter de heer Kamp werd beantwoord. SOLISTENCONCOURS. De heer Max Verschuren wist op het solistenconcours te Roosendaal weer 'n mooi succes te behalen. Hij kwam uit met fluit in de ereafde. ling, wat hem een le prijs opleverde met 164 punten dus 20 p. over) en een woord van lof der jury. Hij werd begeleid op de piano door zijn 11-jarig neefje Harry Verschuren, wat op zichzelf al een hele prestatie is. Uitgekomen werd met de sonate Prima van Francisco Veracini. INSTALLATIE. Dezer dagen vond in het nieuwe club. gebouw der verkenners en gidsen de in stallatie plaats van de nieuwe districts, commissaris Dr. J. v. d. Wouw. Onge veer 60 verkenners en gidsen waren bij de plechtigheid tegenwoordig. Na afloop vond er een kampvuur plaats. WAALWIJK. O.J.C.—W.S.C. En zo zal a.s. Zondag W.S.C. de trip naar Rosmalen ondernemen om bij O.J.C. te trachten een overwin ning te boeken. De resultaten van vorige Zonda gen in aanmerking nemend en de werkelijk goede wijze waarop de laatste wedstrijden werden ge speeld, mogen de verwachting wet tigen dat inderdaad Zondag op een overwinning gerekend kan worden. Echter dat W.S.C. de tegenstander niet onderschatte. Wij hebben O.J.C. bij Baardwijk aan het werk kunnen zien en wij zijn er van overtuigd dat dit elftal op eigen grond niet gemakkelijk te slaan is. En die ei gen grond wil voor Rosmalen heel wat zeggen. Die eigen grond bete kent een klein, effectvol terrein, waarbij verrassende wendingen tot de gewoonst voorkomende dingen zijn. Onderschat dus in genen dele de tegenstander. Werkt zoals ver leden Zondag bij Dongen, toen van meet af aan het spel in handen werd genomen. Slechts dan kunnen wij er op rekenen dat W.S.C. we derom twee puntjes rijker kan wor den. Het overige programma luidt W.S.C. 3Baardwijk 3, 12 uur. W.S.C. 4—R.K.C. 5, 12 uur. Baardwijk 4W.S.C. 6, 12 uur. Willem II 7—W.S.C. 5, 12 uur. Het Juniorenprogramma, dat ver leden Zaterdag geen doorgang kon vinden wegens terreinafkeuring, wordt thans wederom gespeeld. W.S.C. 7—R.K.C. 7 3.30 uur. R.K.C. 8—W.S.C. 8 3.30 uur. De Junioren worden er op attent gemaakt dat ook dezelfde elftallen weer in het veld treden, dus geen hernieuwde aanschrijving gedaan wordt. BAARDWIJK—HEUSDEN. Het is met Heusden de laatste tijd niet zo erg best gegaan. Dat deze ploeg echter tot verrassende presta ties in staat is, blijkt wel uit het ge lijk spel dat zij O.D.C. afdwong. Heusden stelt er prijs op de koplo pers af te brengen van hun idee om het kampioenschap te behalen, onverschillig of dit nu Baardwijk, Reusel Sport of O.D.C. is. Daarom kan Baardwijk ervan overtuigd zijn dat Heusden Zondag a.s. geladen met enthousiasme het veld zal be treden. Heusden zal vechten om een of twee punten te bemachtigen. We geloven dat Baardwijk geen aansporing behoeft om zich tot het uiterste te geven. De Julianalui hebben in OSS aan den lijve on dervonden dat zij heus niet onver slaanbaar zijn. Voor Baardwijk zijn de puntjes wel heel kostbaar ge worden Al met al kunnen we in deze wed strijd rekenen op voldoende span ning, waardoor we kunnen ver wachten dat het Juliana-sportpark Zondag a.s. zeer druk bezocht zal zijn. Aanvang van de wedstrijd 2.30 uur. R.W.B.—Wit-Zwart. Van de voor R.W.B. nog 3 reste rende competitiewedstrijden, n.l. uit tegen Right 'Oh en thuis tegen Wit-Zwart en Raamsdonk, wordt a.s. Zondag de thuiswedstrijd tegen Wit-Zwart gespeeld. R.W.B.dat ook na de zware uit wedstrijd van j.l. Zondag tegen Veerse Boys, de kans op het kam pioenschap nog volledig in eigen handen heeft, zal, in de nog te spe len drie wedstrijden, ook al lijken zij op papier even zovele overwin ningen, nog wel degelijk op haar tellen moeten passen. En dit laatste geldt in het bizonder de tegenstan der voor a.s. Zondag. Waren zij het niet, dit R.W.B. tij dens het eerste treffen een gelijk spel wist af te dwingen, een presta tie, die allerwege respect voor de Wit-Zwarten opleverde. En dat zij nadien nog verschillende andere mooie successen hebben weten te behalen is ook iedere liefhebber be kend. Daarom, R.W.B.ers, zal de wed strijd voor a.s. Zondag er een wor den, zoals de meeste voorgaande, n.l. een die vanaf de eerste tot de laatste minuut jullie volledigs in spanning zal opeisen. Verlies dus geen moment uit het oog wat er op het spel staat, ook niet bij een even tuele voorsprong. Laat daarom geen ogenblik jullie spel verslappen. Wanneer met al deze factoren voldoende rekening wordt gehou den, dan zal het 11 gelijke spel van destijds gerevancheerd kunnen en moeten worden. Mede gezien wat er op het spel staat en het semi-plaatselijk karak ter, bestaat er, en terecht, voor de wedstrijd R.W.B.Wit-Zwart bui tengewoon grote belangstelling. Het zal er dan ook aan spanning geens zins ontbreken. Aanvang half drie. KAATSHEUVEL. D.E.S.K.Helmondia. De K.N.V.B. is zo welwillend ge weest, voor Kaatsheuvel en omge ving een dag van extra sensatie in te lassen. De vastgestelde wedstrijd D.E.S.K.Veloc is komen te verval len en daarvoor is in de plaats ge komen de ontmoeting D.E.S.K. Helmondia. Hiervan mogen we gerust zeggen, dat dit de wedstrijd van de afde ling is. Nummer een en twee tegen elkaar in het harnas. De laatste theoretische kans wordt D.E.S.K. hiermede aangeboden om nog aan spraak te kunnen maken op de hoogste titel. Bij eventueel verlie zen van de thuisclub, kan Helmon dia het feestmenu rustig gaan op maken. Wat zal D.E.S.K. a.s. Zondag nu gaan presteren Kaatsheuvel en verre omgeving is natuurlijk zeer benieuwd en het zal dan weer en wind dienende aan belang stelling ook niet ontbreken. Dessers, er zijn twee factoren in het spel, die Zondag alles van jullie verseri. Op de eerste plaats een behoorlijke rehabilitatie voor de smadelijke 8-0 nederlaag bij Helmondia opgelopen. Wij hopen dat jullie gemoed van die aard is, dat de opdoffer daar opgelopen, een oorzaak zal zijn van een vuurspuwende uitbarsting van een opgekropte sportieve wraak. Op de tweede olaats is er ie theo retische kans. Een eventuele over winning schept nog mogelijkheden, al dienen we er ernstig rekening mee te houden dat He kansen bui tengewoon miniem blijven. Het ein de van de competitie is reeds in liet verschiet. Maar dit voorlopis bui ten beschouwing gelaten, is het op de eerste plaats zaak Helmondia met lege koffers naar huis te stu ren. Een redelijke kans hiertoe be staat. Daar behoeven geen wonde ren voor te gebeuren, maar daar moet wel voor gevoetbald worden. Als de rollen nu eens omgedraaid worden en hier alles lukt bij de thuisclub door een uitzonderlijk goede bui van D.E.S.K. en Helmon dia zit in een off-day, dan heb je de poppen al aan 't dansen. Het is toch mogelijk. Hoe het ook zij, gooi je in de strijd en laat de talloze toeschouwers genieten, van een sportieve, op hoog peil staande voetbalwedstrijd. Succes er mee WASPIK. Dongen 2White Boys 1, 44. De White Boys zijn er in geslaagd een gelijk spel af te dwingen van Dongen 2, dat een klas hoger speelt en bovendien momenteel de boven ste plaats bezet. En hiermede heb ben de mannen van Waspik zich ge plaatst in de vierde bekerronde. In het begin zag het er niet erg hoopvol uit voor de White Boys. Dongen beschikte over een goed elftal met zeer snelle vleugelspelers, waarop de middenline der gasten in 't begin geen vat had. De gasthe ren waren gestart in een zeer hoog tempo, met vlotte en gevaarlijke aanvallen. Het was dan ook spoe dig 10, hoe hard dè achterhoede der gasten ook werkte. Hierna ech ter konden de mannen uit Waspik het spel enigszins verplaatsen, maar het duurde toch nog even eer de midvoor met een goed gericht schot de stand op 11 bracht. Kort hier op slaagde de rechtsbuiten van Dongen er in met een onhoudbaar schot zijn club opnieuw de leiding te geven. Tot de rust kwam in deze stand geen verandering. Na de thee verscheen White Boys met een gewijzigd elftal, waaruit al spoedig bleek, dat dit een verbete ring was. Toch konden ze niet ver hinderen dat Dongen weer door hun snelle rechtsbuiten de stand op 31 bracht. En een ogenblik la ter zelfs 41 er van maakte. Dit was de White Boys te bar ze zet ten zich schrap en verschenen nu keer op keer voor het doel van hun tegenstanders. Eindelijk lukte het de midvoor de stand terug te bren gen op 42. Door een misverstand in de achterhoede van Dongen werd het zelfs 43. White Boys voelde dat het kon en met nog 15 minu ten te spelen, vochten zij voor de gelijkmaker. Vijf minuten voor het einde kwam die gelijkmaker. De linksbuiten nam een corner, recht voor de voeten van de linksachter, die naar voren gekomen was. Deze schoot hard langs de keeper, maar de rechtsachter van Dongen wist de bal nog weg te werken. Echter de rechtsbinnen van de White Boys stond klaar. Hij ving de hal op en schoot onmiddellijk in over de ver slagen keeper van de gasten heen. Doch weer was het de rechtsachter die de bal uit het verlaten doel wegwerkte ditmaal echter met zijn hand. De hieruit ontstane straf schop werd door de linksachter van de White Boys zuiver en onhoud baar ingeschoten, 44. Met deze stand eindigde deze wedstrijd. Door haar gelijk spel kan White Boys zich nu voorbereiden op de volgen de ronde om de beker. DRUNEN. Waspik 1R.K.D.V.C. 1. Al het slechte weer en terrein ten spijt, heeft R.K.D.V.C. 1 Zondag een goede en gezellige partij voetbal ge speeld tegen Waspik 1. De sfeer in en roncf het Waspik terrein was prima en D.V.C. bleek de sterkste ploeg te zijn. Voortdu rend had Drunen een veldmeerder- heid, maar tot doelpunten kwam het voor de rust niet, mede ook omdat de D.V.C. voorwaartsen zo gemakkelijk in de Waspikse buiten- spelval liepen. Ook na de rust was D.V.C. sterker en zat nog iets meer op de bal, terwijl ook iets meer op de buitenspelval werd gelet. Na een kwartier komt er een prachtige D.V.C. aanval van achter uit opge bouwd. De bal belandt bij de rechts buiten, die zijn bekende rush onder neemt en via het been van een Waspikse achterspeler onhoudbaar inschiet. Dan wordt Waspik iets feller, maar tot een veldmeerder- heid komt zij niet en de D.V.C. ver dediging is prima. Het einde van deze strijd is een 01 overwinning van D.V.C. Het was een faire en mooie wedstrijd. VLIJMEN. R.K.D.V.C,Vlijmense Boys. Zondag spelen de Boys uit tegen Drunen. Drunen heeft nog een klei ne kans naar het kampioenschap en zal trachten de puntjes thuis te houden. Vlijmen is anders op re vanche belust van de grote neder laag op eigen terrein. Daarom zal het in Drunen Zondag spannen Een mooie wedstrijd wordt ver wacht en een gelijk spel is niet uit gesloten. Vlijmense Boys 3Nieuwkuijk 2 Vlijmen 3 krijgt Zondag Nieuw kuijk op bezoek. Dit wordt een spannende strijd. Nieuwkuijk be schikt over een goed elftal. Vlijmen zal trachten haar ongeslagen record te handhaven. Aanvang 12 uur. HAARSTEEG. Voetbalprogramma voor a.s. Zondag. Na enkele weken van stilstand zal voor Haarsteeg de bal weer gaan rollen. Voor het le elftal is de uit wedstrijd tegen Nieuwkuijk vastge steld. De thuiswedstrijd werd met 31 verloren en de spelers zullen er zeker op gebrand zijn revanche te nemen. Daar beide ploegen tot de middenmoot behoren èn buiten degradatiegevaar verkeren, mag er een spannende en sportieve strijd worden verwacht, waarbij een ge lijk spel de verhouding goed zou weergeven. De reserves spelen thuis tegen Concordia 3 uit Den Bosch. Het 3e elftal speelt een voorwed- strijd tegen B.V.V. 5 en het 4e. elf tal speelt tegen de reserves van Engelen.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 6