Waaiwijkse en Langstraatse Courant KING PUROL 0 ft WM1WYK Kamer van Koophandel en Fabrieken ▼oor Noordelijk Noord-Brabant te Waalwijk DA Kindje verkouden? REDE, uitgesproken door de heer J. W. van Heesbeen, Voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordelijk Noordbrabant te Waal wijk op Maandag 28 Januari 1952. Het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking De natuurzuivere PEPERMUNT t K.l.-Vereniging „De Langstraat" vergaderde te Waalwijk VRIJDAG 1 FEBRUARI 1952. Uitgever Waaiwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week BSDWB 75e JAARGANG No. 5 Abonnement 2.60 franco p. p. 18 cent per week speciaal tarief. 2.35 per kwartaal Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties Bureaux GROTE STRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" Moest ik in mijn voorgaand jaar overzicht over 1950 vaststellen, dat het economisch wereldgebeuren me de in belangrijke mate werd beïn vloed door de toenemende interna tionale politieke spanningen, ook gedurende 1951 kon hierin on danks de aanvankelijke hoop, dat de wapenstilstandsbesprekingen in Korea positieve resultaten zouden opleveren geen verbetering wor den geconstateerd. Integendeel. De toenemende con flicten op politiek terrein deden een zeer onrustige economische sfeer ontstaan. Zo deden, naast de zich in het Ko reaanse conflict realiserende tegen stelling tussen West en Oost, ook enige andere internationale wrij vingen gedurende 1951 hun invloed gelden op het economisch leven, waarbij ik dan vooral denk aan de moeilijkheden in Iran, het Midden- Oosten, de Egyptische kwestie en de toespitsing van de verhouding tus sen Frankrijk en Tunis en enige andere Noord-Afrikaanse gebieden. Hoewel de voornaamste proble men hier in hoofdzaak lagen en lig gen op zuiver politiek terrein, on dervindt men ook op economisch gebied in niet onbelangrijke mate de weerslag ervan. In sommige ge vallen is dit inderdaad r iet te ver mijden, doch ook menigmaal zal men de oorzaak moeten zoeken in de koppeling van de economie aan de politiek. Deze sterke binding nu vormt naar mijn mening een van de oorzaken van de geringe vooruit gang, welke ook in het afgelopen jaar gemaakt kon worden bij de verwerkelijking van de integratie- en liberalisatieplannen. Grotere eco nomische vrijheid en losmaking van economie en politiek zover daar toe uiteraard de mogelijkheden aan wezig zijn zijn mijns inziens voor een gunstige economische ont wikkeling noodzakelijke voorwaar den. Internationale economische sa menwerking en de daarmede nauw samenhangende liberalisatie van het handelsverkeer waarvan al- lerwege de noodzaak wordt beseft dienen derhalve met kracht te worden nagestreefd en op korte termijn te worden verwezenlijkt. Van groot belang lijkt mij de taak, welke de Internationale Ka mer van Koophandel met haar groots opgezette organisatie en haar talrijke door internationaal befaamde deskundigen gevormde commissies in dit verband kan ver vullen. Het wil mij voorkomen, dat de betrokken instanties zich over het algemeen aan de door deze in stelling in haar jaarlijkse congres sen door zo prominente vakmensen geformuleerde opvattingen nog te weinig gelegen laten liggen, waar door resoluties en voorstellen nogal eens in een enigszins onwezenlijk vlak komen te liggen. Deze vrije in ternationale organisatie van het handels- en bedrijfsleven dient toch in ieder geval die plaats te worden gegeven, welke haar inderdaad toe komt. De economische ontwikkeling in Nederland liep vanzelfsprekend in hoge mate parallel met de wereld ontwikkeling. Het zou het bestek van dit overzicht ver te buiten gaan alle deze ontwikkeling hier te lande bepalende factoren hier aan een uitvoerig onderzoek te on derwerpen, terwijl ook op vele van deze factoren reeds in voorgaande jaaroverzichten enigszins dieper kon worden ingegaan. Hieruit blijkt te vens, dat zich in wezen geen wijzi gingen van ingrijpend belang heb ben voorgedaan. Dat zich op korte termijn de talrijke problemen zoals de voortdurende spanning tus sen lonen en prijzen, de ontwikke ling van de werkgelegenheid en in verband daarmede de emigratie, de invloed van de belastingen op de sociaal-economische ontwikkeling en de vraag naar de juistheid en wenselijkheid van dirigisme zul len kunnen doen oplossen ligt niet in de lijn van de verwachtingen. De oplossing hiervan hangt trouwens ook te zeer af van de internationale ontwikkeling. In voorgaande jaren heb ik even eens reeds enkele malen gewezen op het bezwaar dat gelegen is in de afroming van risicodragend kapi taal. Nederland is, naar mijn me ning, thans aangeland op een punt waarop zal worden bepaald, niet door prachtig opgezette theorieën, doch door harde feiten, wat van het ethisch en sociaal wenselijke door het economisch mogelijke kan blij ven of worden verwezenlijkt. En daarbij zal men niet kunnen uit gaan van een knus onderonsje bin nen onze landsgrenzen, doch zal de economische en financiële ontwik keling van de landen waarmede Ne derland te maken heeft, ons steeds in sterkere mate hare wil opleggen. De tegenwoordige belastinghef fing en de vele prijzenswaardige sociale maatregelen die in de laat ste jaren zijn tot stand gekomen, hebben enorme bedragen afgeleid naar een besteding buiten de indu striële sector en deze drainage gaat nog steeds door. De op komst zijnde wachtgeld- en werkeloosheidsver zekering, hoe lofwaardig en nood zakelijk deze ook moge zijn, zal verdere kapitalen gaan vastleggen in de leggingssfeer. Niemand zal willen ontkennen dat Nederland, voor zijn zo snel groeiende bevolking en in de om standigheden, waarin de laatste oorlog ons heeft achtergelaten, voor alles zijn industrie en handel zal moeten uitbreiden, waarvoor een groeiende hoeveelheid risicodra gend kapitaal even onontbeerlijk is als de bloedtoename voor de groei van het menselijk lichaam. Wij hebben nu ongeveer 7 jaren geleefd in een inflatieperiode. Onze uitgaven over de hele linie zijn, naar mijn mening, ver boven onze stand gegaan. En zijn tekenen die er op wijzen, dat het nationale in komen zal gaan in een dalende richting, tenzij men zijn toevlucht zou nemen tot kunstgrepen. Een zeer groot gedeelte van dit nationa le inkomen moet worden besteed aan onze defensie. Het zal een zware taak zijn voor onze Regering om in deze omstan digheden aan de nationale economie voldoende adem te laten om zich op de internationale markten te kunnen handhaven resp. deze te kunnen winnen. En nu de nationale consumptie doelbewust wordt be perkt zullen bedrijf en handel zich meer en meer op uitvoer moeten gaan richten. De werkgevers zullen zich alle denkbare inspanningen moeten getroosten om buitenlandse markten te winnen. En dit is in het kader van de omstandigheden waar in het Nederlandse bedrijfsleven is geraakt, een enorm zware taak. Van de werknemers zal, meer dan ooit worden gevraagd hun ar beid met een groot besef van ver antwoordelijkheid, toewijding en inspanning te verrichten teneinde de productie zowel kwalitatief als kwantitatief zo hoog mogelijk op te voeren. Ook voor onze arbeiders staat mijns inziens, thans alles op het spel. De grootste inspanning van het gehele Nederlandse volk zal no dig zijn om ons tegenwoordige le venspeil te kunnen handhaven. Het zij mij thans vergund U in kort bestek een overzicht te geven van het gebeuren binnen het district van de Kamer en daarna meer uit gebreid een overzicht van de gang van zaken in het bedrijfsleven, zo als deze uit door representatief te achten bedrijven verstrekte gege vens kan worden afgeleid. De waterstaatkundige toestand en het Biesboschprobleem kwamen in 1951 althans op papier weer iets dichter bij een oplossing, hoewel dikwijls om onbegrijpelijke redenen nog tegenwerking wordt ondervon den. Op de begroting 1952 van het Ministerie van Verkeer en Water staat zijn inmiddels voor voortzet ting van de Biesboschwerken geen bedragen uitgetrokken. In de Me morie van Antwoord van de Minis ter van Verkeer en Waterstaat op het Voorlopig Verslag van de Twee de Kamer naar aanleiding van de Begroting 1952 merkt de Minister over de drooglegging van de Bies- bosch echter o.a. op „Als gevolg van de noodzaak tot beperking van de uitgaven voor waterstaatswerken, moest worden besloten, voor 1952 het tempo van uitvoering van de Biesboschwerken te vertragen en slechts een bedrag uit te trekken, waaruit de thans reeds in uitvoering genomen wer ken kunnen worden gefinancierd. Ook dit offer werd met schroom gebracht, omdat door de indijking van de Biesbosch en de watervrij making van het gebied van Donge en Oude Maasje belangrijke winst aan cultuurland zal worden verkre gen en voor grote gebieden, die daarin thans nagenoeg volledig worden geremd, een normale ont wikkeling mogelijk zal worden, ter wijl bij het tot nog toe aangehouden tempo toch reeds een termijn van 6 a 7 jaar met de uitvoering ge moeid zou zijn. Ook voor deze wer ken wordt de verwachting uitge sproken dat het straks, door het ge reedkomen van andere grote wa terstaatswerken, mogelijk zal blij ken, het langzame tempo, dat thans wordt aangehouden, weer te ver snellen. Als gevolg van de beperking van de fondsen die ter beschikking kunnen worden gesteld, was het niet mogelijk om zoals m het voornemen lag nog in 1951 een begin te maken met de bouw van de nieuwe Spieringsluis, terwijl het werk ook in 1952 niet ter hand zal kunnen worden genomen". Het laat zich dus aanzien, dat on danks alle begrip voor de noodzaak van snelle uitvoering van de Bies boschwerken toch de oplossing van het gehele waterstaatsprobleem in het district van de Kamer een lang durige kwestie zal worden. Ook ten aanzien van het wegver keer konden in 1951 in het district van de Kamer geen belangrijke vorderingen worden gemaakt. Alle vervoer behoudens in geringe mate het vrachtvervoer blijft ge schieden over de slechte wegen door de Langstraat, waardoor het ver keersprobleem onverminderd blijft voortduren. Wel werd een aanvang gemaakt met partiële verbetering van de weg 's-Hertogenbosch Waalwijk onder de gemeente Dru- nen, doch deze verbeteringen kun nen naar mijn mening nooit een op lossing van het probleem beteke nen. De aanleg van een geheel nieu we weg zal dus öf moeten wachten op de voltooiing van de Biesbosch werken, öf nieuwe plannen zullen moeten worden uitgewerkt voor de aanleg van een snelverkeersweg naast de spoorlijn, nu een weg over de spoorbaan niet mogelijk is ge bleken. Het zal U duidelijk zijn, dat beide projecten geruime tijd zullen vergen. Wel lijkt mij voorlopig de verbetering van de Noord-Zuid doorkruising van het district uit voerbaar, o.a. door gebruikmaking van de Marshall-gelden voor de ont wikkeling van noodgebieden. Ook de bouw van de vaste oever verbinding tussen Sleeuwijk en Go- rinchem kon nog geen doorgang vinden en alle verzekeringen van de Minister van Verkeer en Water staat dat men overtuigd is van het belang van deze verbinding ten spijt, en ondanks alle verklaringen, dat aan de bouw iedere mogelijke voorrang zal worden verleend, kan men toch ook hier niet aan de in druk ontkomen, dat niet dat tempo wordt aangehouden, dat mogelijk en noodzakelijk is. De kortste ver binding van het district met het hart van het land ondervindt thans een ernstige belemmering door de veerverbinding bij Gorinchem, waarvan bovendien de hoge tarie ven zware lasten leggen op het in 't Land van Heusden en Altena ge vestigde bedrijfsleven. Inmiddels is door de Gemeente Gorinchem een hernieuwd verzoek om verhoging van de tarieven ingediend en het heeft er alle schijn van ondanks de vele klemmende argumenten door vele instanties, waaronder de Brabantse Kamers van Koophandel, naar voren gebracht deze verho- ging toch doorgang zal vinden. De industriële ontwikkeling in het district wordt en werd te zeer door de waterstaatkundige en ver keersmoeilijkheden bepaald, om onder de huidige omstandigheden, mede in verband met de slechte gang van zaken in de wereldecono mie, van grote betekenis te kunnen zijn. Wel dient te worden vermeld de bouw van twee industriehallen, n.l. te Lage-Zwaluwe en te Waal wijk. Naast haar talrijke administratie ve werkzaamheden legde de Kamer in 1951 grote activiteit aan de dag bij het behartigen van de belangen van handel en industrie in haar district door het verlenen van on gevraagde en gevraagde adviezen o.a. inzake het verkeer en wetge ving op voor het bedrijfsleven be langrijk gebied. Het jaarverslag 19391950 kwam eveneens gereed en is thans in druk verschenen. HET BEDRIJFSLEVEN IN 1951. De Schoenindustrie. Het eerste halfjaar van 1951 was voor deze bedrijfstak goed, mede doordat vele afnemers zich door vroegtijdig inkopen tegen de stij gende grondstoffenprijzen trachtten te dekken. De meeste bedrijven wa ren derhalve goed van orders voor zien, al bleek soms het tempo, waarin de orders afkwamen, te snel om in alle grondstoffen tijdig ge dekt te zijn. Een kentering kwam door de vaststelling van Overheids wege van de winstmarges van de kleinhandel. Hierdoor werden nieu we orders slechts zeer voorzichtig en op kleine schaal geplaatst en door verschillende afnemers nog lopende orders geannuleerd, terwijl ook aan de kwaliteit van de afgewerkte pro ducten veel hogere eisen werden ge steld. Het gevolg van deze intre dende vermindering van de bedrij vigheid was, dat meerdere bedrij ven genoodzaakt werden voor hun Ruwe huid Ruwe handen Ruwe lippen arbeiders een wachtgeldregeling in te stellen en dat ook ontslag van arbeiders voorkwam. Hierdoor werd uiteraard de personeelsvoorziening, welke in het begin van 1951 nog enige moeilijkheden opleverde met name was er nog vraag naar stiksters en snijders aanzienlijk verbeterd, zodat deze geen reden tot klagen meer gaf. De aanvoer van grond- en hulp stoffen kan over het algemeen be vredigend worden genoemd. De ex port van het afgewerkte product gaf behoudens enige uitzonderin gen in gevallen, waarin de produ cent zich voor een zeer groot deel op de export toelegde niet die resultaten, welke aanvankelijk ge dacht waren. Samenvattend kan, men zeggen, dat voor vele bedrij ven de goede gang van zaken ge durende het eerste halfjaar de min der goede bedrijfsuitkomsten van het tweede halfjaar zal moeten com penseren. De oorzaken van de slap te gedurende deze laatste periode waren voornamelijk a. het verdwijnen van de na-oor- logse behoefte, welke na het uit breken van het Koreaanse con flict nog voortduurde en die tot algemene vergroting van het pro ductie-apparaat heeft geleid, wel ke oorzaak is van de thans be staande overproductie b. het hoge niveau van de schoen- prijzen en de dalende koop kracht c. de grote prijsschommelingen, welke afnemers noopten tot een zeer voorzichtige inkooppolitiek d. de liquiditeitsmoeilijkheden, me de veroorzaakt door de toene mende concurrentie, welke leid de tot calculaties, gebaseerd op inkoop- en niet op vervangings waarde e. de zware belastingen en ten slotte f. de vaststelling van de winst marges voor de detailhandel. De vooruitzichten voor 1652 zijn niet onverdeeld gunstig men ver wacht gedurende de eerste maan den wel enige opleving na de laat ste slechte maanden van het vorig jaar, doch met lagere prijzen. Deze opleving zal naar algemene ver wachting zich echter niet door kun nen zetten en de productie zal dan ook, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, naar alle waarschijn lijkheid nog belangrijk lager liggen dan het voorgaande jaar. Ik kan niet ontkomen aan de in druk, dat enige standaardisering in de schoenenproductie wenselijk ge acht moet worden. Wanneer ik zie dat zelfs kleinere schoenfabriekjes meedoen aan een wedloop in het produceren van een haast onbeperk te hoeveelheid van modellen, kleu ren en snitten, dan kan het niet an ders of dit moet leiden tot, in ver houding tot de productie, veel te grote investeringen aan machines, grondstoffen en personeel, tot een zeer oneconomische bedrijfsuitnut- ting en tot veel te hoge productie kosten. Vanzelfsprekend is bedoeld een individuele standaardisering en ik geef direct toe, dat het probleem niet eenvoudig is. Zowel het pu bliek als ook de schoenwinkeliers zouden hiervoor misschien be grip moeten tonen. Maar wanneer ik zo in het buitenland de schoen etalages eens bekijk, dan ontkom ik niet aan de indruk, dat bedoeld eu vel nergens zo diep heeft doorge vreten als hier in Nederland. Ik ben van mening, dat op dit gebied kapitaal- en productie-ver spilling kan worden voorkomen. De lederindustrie. Het jaar 1951 heeft voor de Ne derlandse lederindustrie een zeer eigenaardig verloop gehad. Waren in het begin van het jaar alle be drijven met orders overstelpt en werd overal op volle capaciteit ge werkt, het einde is met minder goe de vooruitzichten gekomen. Prac- tisch nergens wordt meer op volle kracht gewerkt en vooral in de sec tor overleder werden in het laatste half jaar de bedrijven met een ster ke terugval van de bedrijvigheid en practisch zonder afzet gaande ge houden. In meerdere bedrijven moest een wachtgeldregeling wor den ingesteld en ook arbeiders wor den ontslagen. Als oorzaken van deze sterke teruggang van de be drijvigheid in vrijwel de gehele le derindustrie zijn o.m. aan te wijzen: het zeer hoge prijsniveau van de grondstoffen, die in April 1951 een ongekende hoogte bereikten het niet aanpassen van de lonen aan het verhoogde prijspeil, zodat voor elementaire levensbehoeften, zoals kleding en schoeisel, niet voldoende geld bij het kopend publiek beschik baar was het door de Regering op een zeer ongunstig moment ingrij pen in de winstmarges voor de schoen winkeliers. Door de sterk teruglopende pro ductie en het ontbreken van bijna iedere normale seizoenvraag naar afgewerkte producten werd onge veer in het midden van het jaar het vertrouwen in de markt geschokt en kwam een sterke daling van de prijs van de grondstoffen, die zich tot het einde .van het jaar voort zette. Ten aanzien van de grondstoffen kan in grote lijnen het volgende worden opgemerkt Huiden De Europese huiden be reikten, wat de prijzen aangaat, in Februari 1951 de hoogste top, welke men ooit heeft gekend. De omzetten liepen echter niet parallel met de hoogte van de prijzen, daar de grote vraag toen reeds aan het afnemen was. Betaalde men aan het begin van het jaar voor Hollandse huiden 3.303.50 per kg. vers, aan het 'einde liepen deze niet hoger dan 1.60 per kg. De prijzen van de Zuid-Amerikaanse huiden bleven door de militaire aankopen van ver schillende landen oplopen tot in Juni-Juli. Een uitzondering vormen de huiden en vellen, die van de Republik Indonesia werden betrok ken. De redenen hiervan waren de toename van de behoeften van de inlandse bevolking, het aanleg gen van hoge prijzen door China en andere Aziatische landen en een vlucht in goederen door Indonesi sche handelaren in het laatste half jaar. (Wordt vervolgd). Dan rug. keel of borstje inwrijven met Combinatie met de vereniging „Het Land van Heusden en Altena". Dinsdagmorgen kwamen de leden van de K.I.-vereniging „de Lang straat" in de Gildenbond te Waal wijk bijeen voor het houden van de eerste jaarvergadering in het be staan van de jonge vereniging. De vergadering besloot in prin cipe tot samenwerking met de K.I.-vereniging „Land van Heusden en Altena", in dit opzicht dat men gezamenlijk de stieren zou houden. De voorzitter, de heer P. de Bont uit Raamsdonk leidde de vergade ring in zijn openingswoord ver welkomde hij alle aanwezigen en benadrukte vooral datgene wat ge daan moest worden om de achter stand die er in de Langstraat nog bestond in te halen. Zoals uit het jaarverslag van de secr.-penningmeester, de heer A. de Jong uit Kaatsheuvel, bleek, telt de vereniging thans 212 leden, terwijl er in het afgelopen jaar 1960 vaar zen en koeien werden geinsemi- neerd. Uit het financieel verslag bleek dat het boekjaar 1951 sloot met een batig slot van 3922.49. De voorzitter tekende hier aanstonds echter bij aan, dat het eigenlijke batig slot pl.m. 200. bedroeg, daar het inleggeld ook nog in kas was. Hij besprak ook nog de subsidie die bedoeld was als steun aan de kleine boeren in totaal zou een bedrag van 1347.17 uitgekeerd worden. De bestuursleden, de heren P. de Bont uit Raamsdonk en Th. Rijken uit Capelle, die aan de beurt van aftredenwaren, werden met grote meerderheid van stemmen herko zen. Een punt van discussie vormde de vaststelling van het entree-geld, dat tot nog toe 2.50 had bedragen; het bestuur stelde voor dit te stel len op 3.na de opmerkingen echter van enige leden, besloot men het entree-geld voor stierhouderijen én voor leden hiervan te houden op 2.50, terwijl alleenstaande fokkers 3.zouden betalen. Zij die in de afgelopen maanden 3.50 hadden betaald, kregen restitutie. Er werd vervolgens een finan ciële commissie benoemd, waarin zitting namen de heren Haanstra uit Capelle en J. Hamers uit Kaats heuvel. Het agenda-punt Combinatie met de K.I.-vereniging „Land van Heus den en Altena" werd door de voor zitter als volgt toegelicht en gemo tiveerd. Tot nu toe betrok men het sperma van de K.I.-ver. Gilze we zullen echter, zei de voorzitter, in de toekomst een zelfstandige ver eniging moeten worden, gezien ons groot gebied. Het volgend jaar reeds kunnen we 2500 te insemine- ren dieren verwachten, a f 4.per dier, wordt dit een bedrag van 10.000.—. We zullen er dus naar moeten streven zelf stieren te gaan exploi teren en dan moeten we toch be ginnen met drie stieren. Goede K.I.-stieren zijn heel duur we zou den de kosten kunnen verhogen en zo langzaam een reserve vormen. Toen wees de voorzitter op de K.I.-vereniging „Het Land van Heusden en Altena", die twee stie ren heeft en dit jaar maar 1500 ge- insemineerde dieren had. De leden van de vereniging betalen echter 11.per dier, de leden van de Langstraat maar 8.Nu was het idee geopperd om gezamenlijk de stieren te gaan exploiteren. In een gecombineerde vergadering van beide besturen werd besloten een schema te ontwerpen, waarin o.m. het volgende was bepaald. Beide verenigingen blijven zelfstandige rechtspersonen, met zelfstandige ex ploitatie, uitgezonderd de stieren. Het in te brengen kapitaal zou door iedere vereniging voor de helft ge stort worden de rente van 4 kwam ten laste van de gezamenlijke exploitatierekening van beide ver enigingen. Heusden zou twee stieren in brengen van 13000.en een van 4000.(met deze laatste prijs ging de Langstraat niet accoord); er zou nog een derde aangekocht moeten worden tegen een geschat bedrag van 13000.Hierbij kwam nog de rente, de onderhouds- j kosten, de verzekeringspremie van het te lenen geld zou men jaarlijks I 25 minus een bedrag van 1000, is 6250.aflossen. Na nog enkele zaken besproken te hebben, stelde de voorzitter dus voor, behoudens enkele wijzigin gen, tot deze gezamenlijke exploita tie te besluiten. Er waren enkele leden die voor eerst nog liever de kat uit de boom wilden kijken en die er naar wilden streven baas in eigen huis te blij ven. Maar, aldus de voorzitter, men bleef baas in eigen huis, men bleef volkomen zelfstandig. Nog enkele andere ideeën werden door de le den naar voren gebracht, maar ten slotte besloot men de combinatie in principe aan te gaan en machtigde men het bestuur bepaalde dingen nog te wijzigen. Er was nog een verslag van de eerste inseminator, de heer v. Delft, en een rondvraag, waarbij nog en kele kwesties behandeld werden. Tot slot drukte de voorz. de leden nog op het hart, zich aan te sluiten bij de plaatselijke fok- en controle verenigingen. Om half drie werd de vergade ring gesloten. BIJZONDERE RAADSVERGADE RING TER HULDIGING VAN WETHOUDER SMOLDERS. Wij vernemen, dat bij gelegen heid van het zilveren wethouders jubileum van Wethouder Fr. Smol ders de gemeenteraad van Waalwijk op Dinsdag 12 Februari in een bij zondere openbare raadsvergadering bijeen zal komen, ter huldiging van de jubilaris. KAPITEIN VL. DIO ROX NAAR AMERIKA. In tegenstelling tot een bericht in verschillende andere bladen kun nen wij meedelen dat de kapitein vlieger Dio Rox, door het comman do Luchtmacht Nederland naar Amerika wordt uitgezonden om als Kpt.Vl. de functie waar te nemen van detachements-commandant en liaison-officer van de Nederlandse leerling-vliegers die in Amerika op 15 a 16 vliegbases hun opleiding krijgen. De berichten, als zou onze plaatsgenoot Kapitein Rox comman dant worden van 15 Amerikaanse vliegvelden, zijn dus wel enigszins bezijden de waarheid. BROEDER-OVERSTE GAAT WAALWIJK VERLATEN. De Eerw. Broeder Julianus, over ste van het Klooster der Broeders en Hoofd van de St. Petrusscholen, gaat vandaag Waalwijk verlaten. Wij vernemen namelijk dat de Eerw. Broeder is overgeplaatst naar

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1