VAL DA D.D.D HET HUIS ZONDER SLEUTELS, Inschrijving Kermis 1952 Waalwijk. WEK DE GAL IN UW LEVER OP 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 1 FEBRUARI 1952. 2 KAAR ZMN£NBm$ o A l A- Sl ZONDAG DaLis „thal'A" Neem een doos echte VERKOUDHEID Nijmegen, waar hij eveneens een functie bij het onderwijs zal bekle den. In zijn plaats is thans tot overste in Waalwijk benoemd de Eerw. Broeder Bellarminus, tot nog toe overste in het klooster te Wehl. Velen zullen ongetwijfeld de sympathieke en ijverige Broeder Overste niet graag zien vertrekken. In de zes jaren, dat hij als hoofd aan de St. Petrusscholen verbonden was, hebben deze scholen steeds meer bekendheid gekregen en de goede naam van het onderwijs aan deze scholen zal niet in de laatste plaats aan hem te. danken zijn. Ook werden tijdens deze periode de nieuwe L.O.- en U.L.O.-scholen in de St. Antoniusparochie gebouwd. WAALWIJKSE CARILLON-COMMISSIE. Tijdens haar bezoek aan Amerika zal H.M. de Koningin het Ameri kaanse volk namens 't Nederlandse volk een carillon aanbieden. Ter verwezenlijking van dit voornemen is reeds een comité van aanbeveling samengesteld.. De Minister van Binnenlandse Zaken heeft thans een beroep ge daan op de Nederlandse gemeenten om op korte termijn een comité sa men te stellen, dat tot taak zal heb ben op Zaterdag 16 Februari a.s. een geldinzameling voor het gestel-- de doel te houden. Gisteravond is ten Gemeentehuize een vergadering gehouden van ver tegenwoordigers van het Waalwijk- se gemeenschaps- en verenigings leven onder voorzitterschap van de loco-burgemeester F. Smolders met het doel tot oprichting van een der gelijk comité te geraken en om de werkwijze van dit comité te bepa len. Van deze vergadering geven wij verslag in ons volgend nummer. DE A.S. VERKIEZINGEN. K.V.P. Afd. Waalwijk. Het lijkt ons zeer gewenst in ver band met de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer van de Sta ten-Generaal aan de leden- van de Waalwijkse afdeling van de K.V.P. enige voorlichting te geven. In de K.VP. is het gebruikelijk enkele maanden voor de verkiezin gen de leden in de gelegenheid te stellen zelf hun candidaten naar voren te brengen. Dus niet het hoofdbestuur of het plaatselijk be stuur wijst aan, maar de leden zelf kunnen met namen van geschikte candidaten naar voren komen. Na tuurlijk moeten de candidaten die gesteld worden, lid zijn van de K.V.P. en over een behoorlijke ont wikkeling beschikken. Indien 25 leden van de K.V.P. iemand candi- daat stellen, is hij officieel candi daat. Het Bestuur stelt echter als voorwaarde dat de candidaat door minstens 5 afdelingen wordt voor gedragen.. Dat het Bestuur deze maatregel neemt is logisch, daar anders het candidaten-aantal veel te hoog oploopt en vele personen, waarvan tevoren reeds vaststaat dat zij wel candidaat, maar nooit ka merlid werden, op deze manier worden geweerd. Het bestuur gaat er van uit dat iemand die door 5 groepen wordt naar voren gebracht, als serieus candidaat moet worden beschouwd. Eenvoudiger wordt de candidaat- stelling nog als de leden van de af deling in vergadering bijeenkomen. In de afdelingsvergadering kunnen reeds de leden een geldige candi- datuur indienen. Om deze vereen voudiging heeft de afd. Waalwijk dan ook besloten een algemene ver gadering te beleggen op Donderdag 7 Febr. a.s. Het recht om mede candidaten te stellen komt natuurlijk alleen toe aan de leden van de K.V.P., dus zij die aan hun verplichtingen t.o.v. de partij hebben voldaan. Helaas hebben de vele verhuizingen e. a. oorzaken het misschien mogelijk gemaakt dat u daartoe niet in staat werd gesteld. Helaas ontvangt het bestuur nooit adres-veranderingen, zodat het uiterst moeilijk wordt om alle leden te bezoeken. Het bestuur besloot t.o.v. deze leden enige soe pelheid te betrachten, indien nog VE THUISCLUB HEEFT VERLOREN EN STAAT NM ONDERAAN NU.ALLEMAAL ZWANENBERG'S ROOKWORST..KOLOSSAAL/ KWALITEIT BL'JFTACTVD BOVENAAN.' voor 7 ebr. aan deze verplichtin gen wordt voldaan. Het bestuur van de afd. Waalwijk hoopt dat er bij de leden van de af deling voldoende politieke belang stelling bestaat, zodat er Donderdag 7 Februari eén prettige en vrucht bare. bijeenkomst gehouden kan worden. „ZIJNE EXCELLENTIE" BIJ DE KUNSTKRING. Ajlelmihst willen wij beweren dat.het'stuk „Zijne Excellentie" van. Dorothy en Campbell Christie, een geniaal stuk is, dat doordringt tot de kern van de zaak, dat geken merkt wordt dooi' een uitmuntende scherpe probleemstelling en door een uitstekende dramatische behan deling en uitwerking van het con flict zo'n stuk was Zijne Excellen tie zeker niet, z'o'n' stuk zien wij in Waalwijk helaas maar zelden. Maar toch hebben wij genoten van een goede toneelavond, toen Dinsdag avond Bé Haagse Comedie dit stuk voor dé leden van de Kunstkring speelde. Wij hebben genoten, om dat het stuk zeer onderhoudend ge schreven was, omdat, wat aan de grootsheid van hét geheel ontbrak, ten dele werd goedgemaakt met weldadige en spontane trouvailles, die esprit verraden en waartoe het probleem, de botsing tussen Labour en- Conservatieven, vertegenwoor digd door de nieuwe Gouverneur, de self-made man in politicis, ex- dokwerker, volbloed Labour-man en dé aristocratische regerings- en legerautoriteiten van het eidand Salva, ruimschoots gelegenheid gaf. Of dit probleem geheel uit de verf is gekomen Wij betwijfelen het van de-botsing tussen de twee poli tieke stromingen hoorden we vaak alleen maar de klap de schrijvers zijn te veel aan de buitenkant ge bleven zonder de principiële te genstellingen naar waarde te be lichten, hebben zij de daaruit voort vloeiende gevolgen aangetoond. Niet dat hét onmogelijk is, door de consequenties te schilderen, ons de oorzaak de botsing der ideeën en principes te doen zién, maar in Zij ne Excellentie bleef men, ons in ziens, werkelijk te veel aan de op pervlakte. Dit schaadt de groots heid van het werk, echter in zeker opzicht niet het onderhoudende, het gezellige, het gemakkelijk verteer bare ervan. Dit zijn dan ook de in drukken "die bij ons praevaleerden na het zien van dit werk. Er zijn prachtige details van een ontwapenende charme, van welda- deze menselijke spontaneïteit we zien de menselijkheid van de nieu- we Labour-Gouverneur, de vooruit strevendheid, de sociale gezindheid van de ex-dokwerker, het harde pantser van formalisme en conser vatisme doorbreken wij zien de argeloze lieftalligheid van zijn doch ter de strenge gezichten van aristo cratische functionarissen uit de plooi rukken en wanneer het stuk een van de gespannen dramatische climaxen heeft bereikt, dan is er altijd de ontladende, eerlijke, war me menselijkheid van vader en dochter, die met enfant-terrible- achtige gevatheid de betrekkelijk heid van de ernst doen inzien en PASTILLES TEGEN FEUILLETON „DE ECHO VAN HET ZUIDEN", van Door EARL DERR BIGGERS. VERTALING VAN P. OREILLE. 47) Laat hen binnenkomen, beval de rechter. Ik zou graag blijven, als u er niets op tegen hebt, stelde John Quincy voor. O, zeker, blijft u, antwoordde Greene. Zonder u zouden we niét vooruitkomen. De politieagent bracht Egan bij de deur en de eigenaar van het Rif en Palmhotel trad het vertrek bin nen. Zijn gezicht was strak en bleek, de lange belegering van het gezag begon op hem in te werken. Maar nog blonk er een koppig licht in zijn- ogen. Achter hem kwam Carlota, fris en mooi, vol nieuw vertrouwen. Kapitein Cope volgde, slank en fier, een man van macht en vaste wil. Dit is de rechter, geloof ik zei hij. Ah, meneer Winterslip, waar ik ga vind ik u. U hebt toch geen bezwaar dat ik blijf vroeg John Quincy. Volstrekt ni.et, mijn jongen. Onze zaak zal maar een ogenblik in beslag nemen. Hij wendde zich tot Greene. Ter inleiding, ging hij voort, ik ben kapitein Arthur Tem ple Cope van de Britse Admirali teit en deze heer hij maakte een beweging in de richting van Egan is mijn broer. Werkelijk zei Greene. Zijn naam is toch Egan, meen ik. Zijn naam is James Egan Co pe, antwoordde de kapitein. Hij heeft het Cope vele jaren geleden laten vallen om redenen, waar wij nu niet mee te maken hebben. Ik ben hier eenvoudig om te zeggen, dat u mijn broer vasthoudt onder het nietigste voorwendsel, dat ik nog ooit heb ontmoet in de loop van mijn nogal uitgestrekte reizen. Als het nodig is, stel ik u-voor de beste advocaat, die Honolulu ople vert, te nemen en hem vóór de avond vrij te krijgen. Maar ik geef u een laatste kans om hem vrij te laten en een enigszins pijnlijke openbaarmaking van die onzin, waar u zich mee bezig houdt, te vermijden. John Quincy keek naar Carlota Egan. Haar ogen straalden maar niet voor hem. Zij waren op haar oom gericht. Greene bloosde enigszins. Goede onbeschaamdheid is altijd het pro beren waard, kapitein, zei hij. U geeft dus toe, dat het een onbeschaamdheid van u was, zei Cope snel. Ik doelde op uw houding, me neer, antwoordde Greene. O juist, zei Cope. Als U er niets op tegen heeft, zal ik gaan zit ten. Het komt mij voor, dat u twee niet anders kunnen dan optimistisch zijn. De actrices en acteurs van De Haagse Comedie hebben er naar ge streefd de tegenstelling volledig te doen uitkomen en zij zijn hier zeker in geslaagd. Er waren uitstekende typeringen van Bob de Lange en Theo Frenkèl, als Gouverneur en Luitenant-Gouverneur, de exponen ten van de twee politieke richtin gen, rotsvast in eigen overtuiging, maar sportief en met zeer grote waardering voor eikaars opvattin gen eri voor eikaars persoonlijk heid. Frans van der Lingen en Bob "an Leersum waren als Generaal en Vice-Admiraal martiale gestalten in alle opzichten.; Johan Valk was de prachtige opgeblazen Chef van Po litie en Henri Erens was de onbe trouwbare. onsportieve eerste mi nister. En temidden van al deze zwaarwichtige, ernstige, zelfbewus te gestalten, dartelde de opgewekte, eenvoudig-charmante figuur ^an 's Gouverneurs dochter, een vlotte creatie van Heieen Pimentel. Met de overige spelers en speel sters vormden deze een voortreffe lijk geheel, dat volledig bij machte bleek met elan dit stuk ten tonele te brengen, dit stuk, dat zonder groots te zijn en zonder het gegeven geheel uit te diepen, toch door zijn onderhoudendheid en zijn gaafheid en detail ons wist te boeien. 40-JARIG BESTAAN „ST. CRISPIJN". Bij gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Harmonie St. Cris- pijn hebben bestuur en leden Za terdagavond een feestelijke bijeen komst gehouden. Er was een bont programma van zang en voordracht en ook de inwendige mens werd vanzelfsprekend niet vergeten, maar het voornaamste punt van het pro gramma was toch ongetwijfeld de huldiging van de jubilarissen, de heren C. P. Didden, vanaf de op richting secretaris en de enige over levende initiatiefnemer, J. M. Did den, P. Hurkmans en A. Kelder, die 40 jaren lid waren en door de voor zitter, de heer F. Smolders daarom werden gehuldigd en gecomplimen teerd, terwijl de heren A. Dalleu en J. van Riel om hun zilveren ju bileum dezelfde eer te beurt viel. Zij allen werden in warme bewoor dingen geprezen en gewaardeerd en hadden geschenken in ontvangst te nemen, waarvoor ze hartelijk dank zegden. Er werd nadien nog gezellig ge feest. ZIEKENKAS VAN DE KATH. ARBEIDERSBEWEGING Bovengenoemde instelling hield Maandag j.l. haar jaarvergadering, die zeer slecht bezocht was. De voorzitter, de heer A. Kerk hof, opende de vergadering met de chr. groet en heette de weinige le den die aanwezig waren van harte welkom. Vervolgens kreeg de secr.-penn., de heer J. v. Loon, gelegenheid om de notulen der vorige vergadering voor te lezen. Zonder aanmerkin gen werden deze goedgekeurd. De secr.-penn. bracht daarna het financieel verslag uit over 1951. Daaruit bleek, dat er over 1951 een batig saldo was van 333.84. Op 1 Januari 1952 was er in kas 2211.38. De heer G. de Jong bracht namens de controleurs verslag uit alles was keurig in orde bevonden, waar voor hij de penn. dan ook dank bracht. Ook de voorzitter betuigde de secr.-penn. zijn harelijke dank voor het vele en goede werk in het be lang van de Ziekenkas en hoopte dat hij nog vele jaren zijn functie met dezelfde ambitie zou blijven waarnemen. Als controleurs werden herkozen de heren G. de Jong en Ant. Maas. die hun benoeming aannamen. In verband met het opvoeren van het ledental werdén uit de verga dering verschillende suggesties ge daan, die door het bestuur zullen worden bekeken. Na bespreking van enkele huis houdelijke zaken werd de vergade ring, onder dankzegging, door de voorzitter gesloten. REORGANISATIE WATERSCHAPPEN. Naar wij vernemen is op initiatief van de Provinciale Waterstaat in overweging een reorganisatie van de onder het Zuider-Afwaterings- kanaal ressorterende waterschap pen, te weten vanaf het afwate ringskanaal 's-Bosch-Drongelen tot en met Raamsdonk. Het voornemen is om de waterschappen, gelegen van Besoijen tot en met Raams donk in een waterschap te vereni gen en 't Waterschap De Binnen- en Buitenpolder van Baardwijk samen te voegen tot een waterschap mot de Binnenpolder van Waalwijk en de Buitenpolder van Waalwijk. VIERDE ONTWIKKELINGS AVOND. Op Maandagavond 4 Februari houdt de afdeling Waalwijk van de K.A.B. haar vierde ontwikkelings avond in de gerestaureerde boven zaal van dé Gildenbond. Dit keer zal een Eerw. Pater Capucijn het woord voeren over „Wij en 't Com munisme, Horde of Orde". Op Woensdag 6 Februari begint de eerste van de 4 Kadercursussen dan zal door de heer J. Handgraaf gesproken worden over het Coópe- ratie-vraagstuk. DE TENNISSPORT IN WAALWIJK. Naar wij vernemen zal er op de banen van Hotel Ver wiel van 21 t.m. 28 Juni een Open Tennistour- nooi gehouden worden. De wedstrijden om het Kampioen schap van Waalwijk vinden plaats van 6 t.m. 14 September. OVERGEPLAATST. De Fijnstrijkerij van Jan van den Berg, die eerst gevestigd was bij de Broedersschool op Grotestr. 200, is thans overgeplaatst naar Grote- *straat 318 a. De heer v. d. Berg heeft zich met zijn steeds groeiend bedrijf gevestigd in de oude schoen fabriek van de fa. Burmanje. Dit betekent voor dit bedrijf een prach tige vooruitgang, zowel wat ruimte als wat accómodatie betreft. Door de firma's Coppens, v. Hul- ten-Krol, H. v. d. Heuvel, H. v. d. Mee en P. v. d. Pas is het gebouw degelijk en afdoende ingericht tot wasserij en fijnstrijkerij en ook de uitbreidingsmogelijkheden voor dit jonge bedrijf zijn aanwezig. Ïlïlltfl- Krabben en peuteren AAl-l.maakt de kwaal steeds llltclan erger. De helder vloeibare UlliSlCHJ d.d.d. dringt diep in de poriën door, zuivert, ontsmet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN De volgende kermisexploitanten den inschrijving voor de Kermis Pulles-Paashuis, Vught Kallenkoot, Schaesberg P. Wierts, Purmerend P. Trommelen, Waalwijk Galle, Breda Galle, Breda Galle, Breda W. Theues, Ossendrecht H. Oudsen, Arnhem Sipkema, Groningen Galle, Breda Sipkema, Groningen Pennings, Vlaardingen Mik Max, Amsterdam Vermolen, Orthen Floris, Vught Peuzel, Amsterdam Poels, Bergen op Zoom Zindema, Veendam Groningen', Rotterdam Groningen, Rotterdam Verwijk, Purmerend Van Dijk, Rotterdam. Cloet, Zwolle Jchimmelpennink, Amsterdam lenkia, Amsterdam •Ïeinsen-Lutgen, Amsterdam Viers, Oosthuizen Je Jong, Brielle Trinsven, Millingen Meyer, Apeldoorn Haarler, Nijmegen De Lange, Apeldoorn Abrahams, Rotterdam v. d. Honing, Leeuwarden Kuiten, Amsterdam Kunkels, Heerlen Kunkels, Heerlen Jansen, Deventer Caloche, Rotterdam Roper, Rotterdam Vale, Bergen op Zoom Vale, Bergen op Zoom Theues, Ossendrecht v. d. Veen, Apeldoorn Scheffer-v. d. Veen, Apeldoorn T. Waringa, Den Haag Kievits, Breda Kievits, Breda Hermans, Uden Poleman, Groenlo Dirks, Apeldoorn v. d. Kroelt, Leiden Cabach, Rotterdam Cabach, Rotterdam Berserik, Den Haag N.V. Amusementsbedrijf Veile, Amsterdam Wijngaard, Breda Wijngaard, Breda Theues, Ossendrecht Saedt, Groesbeek Mulens, Amsterdam Brouwer-Hoefnagel, Capelle Vale Co., Amsterdam Vale Co., Amsterdam Janssen, Amsterdam Sterij, Gorinchem Galle, Bergen op Zoom Mul, Oosterhout Mul, Oosterhout Mul, Oosterhout N.V. Boeken, Helmond Buul, Den Hout Scheffer-Dauphin, Oosterhout Scheffer. Oosterhout. Sleger, Helmond De Jongh, Vlaardingen De Jongh, Vlaardingen De Jongh, Vlaardingen De Jongh, Vlaardingen Van Eyck, Nieuwveer Muller, Amsterdam v. d. Pauw-Kraan, Leiden v. d. Molen Zn., Den Haag Stuy. Sliedrecht Sans, Z. Laren Van Delft, Waalwijk Dauphin, Dordrecht De Bock, Teteringen v. Weert, Apeldoorn v. d. Pouw-Kraa, Leiden Meyer, Leiden Verdonck, Utrecht hebben op de 1.1. Maandag gehou- 1952 ingeschreven Suiker Nougat 560— Hoogvaart 213— Grijparmsport 330— Vliegbomsport 150— Namenspel 815— 2 Bumpers 786— 1 Bumper 1265— Nougat-Suikerwerk 766.75 Kindermolen 301— Bumperspel 1001— Bumper 413— Bumper 610— Bumper 900— Speelgoed 24— Rupsbaan 600— Speelgoed 125— Balgooi 210— Auto velodroom 404— Luchtschommel 612— Trop. Vogels 45— Apen-Papag. 85.50 Schiettent 310— Grijparmsport 156— Kijktent 45— Schietsahoi 350— Entox-schijvenspel 400— Vlindermolen 250— Grijparmsport 98— Duikbootspel 175— Diepzee-show 200— Hoepla-werptent 90— Pinda's verkoop 82— Oefeningsp. 175— Salon Minerva 50— Babysport 460— Schietschij f j esten t 45— Lijkkijksport 145— Oefeningsp. 97— Speelgoed 90.50 Lichtsport 1212. Derbyrennen 333. Bumper 933. Bumper 933— Nougat-Suiker 540— Autocaroussel 404— Suikerspin 66— Lichtsport 1207— Automolentje 150. Suikerspin 50. IJssalon 232. Octopus 330— Duikbootspel 237— Vliegtuigcaroussel 505— Lijntrektent 150— Pyr amide 75— Stijlwand 160— Benzine Racebaan 1660— Pinda 78— Namenspel 710— Bumper 1060— Suikerkraam 953.65 Autoscooter 1832— Ballenrolsport 221. Rolsport 101. Bumper 406. Bumper 688— Pindakraam 125— Electr. scooter 1927— 2 Bumpers 2432— 1 Bumper 580— 1 Bumper 1040— 2 Bumpers 1640— Autoscooter ,f 2010— Suikerkraam 510— Luchtschommel 750— Hangpaard j esmolen 375.77 Hangpaard j esmolen 331. Bumper 400. Bumper 1000. Bumper 750— Bumper 755— Luchtschommel 777.75 Balgooi 280— Stijlwand 450— Wondertuin 770— Fietsmolen 408— Bumper 1024— Fruitkraam 25— Motorracebaan 375— Suikerspin 57.50 Lichtsport 1177. Globe 310. Bumper 1420. Zweefmolen 220— DE NIEUWE DIRECTEUR VAN SOCIALE WERKEN. De door de gemeenteraad te 's- Bosch benoemde directeur van de dienst van sociale werken, de heer W. Leenaerts, is thans werkzaam als plaatsvervangend directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Nijmegen, na te voren gearbeid te hebben als directeur op het bijkan toor van het G.A.B. te Waalwijk. Van 1926 tot 1941 was hij in ge meentedienst en wel te Zoeterwou- de en Dongen. {J zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal In uw ingewanden doen stromen, anders verteelt uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER S' LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. dingen tegen Jim hebt. Het ene is, dat hij Winterslip op de avond voor de moord bezocht heeft, en nu wei gert het doel van dat bezoek be kend te maken. Het andere is het stompje Corsican sigaret, dat bui- ten de deur van Winterslip's woon kamer gevonden is. Greene schudde het hoofd. Alleen het eerste, antwoordde hij. De Cor sican sigaret is geen bewijs tegen Egan meer. Hij leunde plotseling over de schrijftafel heen. Mijn waarde kapitein Cope, het is een bewijs tegen U. Cope hield zijn blik uit zonder 'n spier te vertrekken. Waarlijk, merkte hij op. John Quincy zag een blik van verbijstering en schrik in Carlota's ogen. Dat heb ik gezegd, ging Greene voort. Ik ben zeer blij, dat u hier vanmorgen komt, meneer. Ik wenste met u te praten. Men heeft mij verteld, dat u een sterke anti pathie tegen Dan Winterslip hebt laten uitkomen. Best mogelijk, die voelde ik in elk geval wel. Waarom? Als adelborst op een Brits oor logsschip was ik op de hoogte van Australische praatjes in de tachtiger jaren. Dan Winterslip had een slechte reputatie. Et gingen ge ruchten met goede gronden, dat hij de geldkist van zijn dode kapitein op de Maagd van Shiloh verduis terd had. Misschien zijn wij wat overdreven kieskeurig, maar dit is iets, dat wij zeelui niet kunnen ver geten. Er waren nog meer vreemde daden in verband met zijn werk als slavenhaler. Ja. waarde heer, ik had een hartgrondige afkeer van Dan Winterslip, en als ik het nog niet eerder heb gezegd, dan zeg ik het nu. U kwam gisteren een week ge leden in Honolulu, ging Greene voort. Op Maandagmiddag. U ver trok de volgende dag. Heeft U toe vallig Dan Winterslip gedurende die tijd een bezoek gebracht Neen. Ja. Laat ik U vertellen, meneer, dat de Gorsican sigaretten in Egan's koker van Turkse tabak waren. Het stompje, dat dicht bij de vermoorde is gevonden, is van Virginia tabak. Dat was ook het geval met de Cor sican sigaret, die u onze speurder Chan gaf, verleden Zondagavond in het Alexander Young Hotel. Cope keek naar Chan en glim lachte. Altijd speurder, zei hij. Dat komt er niets op aan, riep Greene. Ik vraag u een verklaring. De verklaring is heel eenvou dig, antwoordde Cope. Ik was op het punt, u die te geven, toen u dit dwaze kruisverhoor begon. De Cor sican sigaret, die bij de deur van Dan Winterslip is gevonden, was natuurlijk van Virginia tabak. Ik rook geen ander soort. WAT? Daar valt niet aan te twijfelen. Ik heb die sigaret daar zelf laten vallen. Maar u vertelde mij juist, dat u Dan Winterslip niet bezocht had. Dat was waar, ik heb hem niet bezocht. Ik heb een bezoek gebracht bij juffrouw Minerva Winterslip, die daar logeert. De vorige Week Maan dag om vijf uur heb ik thee bij haar gedronken. U kuntom u te over tuigen even aan deze dame tele foneren. Greene wierp een blik op Hallet, die naar de telefoon keek en zich toen boos tot John Quincy wendde. Wel verduiveld, waarom heeft ze me dat niet verteld? John Quincy glimlachte. Ik weet het niet. Mogelijk omdat zij nooit aan kapitein Cope dacht in verband met de moord. Dat zal zij waarschijnlijk niet doen, zei Cope. Juffrouw Winterslip en ik heb ben thee gedronken in de woon kamer en zijn toen in de tuin op een bank gaan zitten. We hebben gepraat over de oude tijd. Toen ik naar huis terugging, rookte ik een sigaret. Juist binnen de deur van de woonkamer heb ik die laten vallen. Ik weet niet. of juffrouw Winter slip dat al of niet heeft opgemerkt. Waarschijnlijk niet, het is niet iets, dat men zich herinnert. Als u wilt, kunt u haar aan de telefoon roepen. Weer keek Greene naar Hallet, maar deze schudde het hoofd. Ik zal later wel met haar pra ten, verklaarde de kapitein der Speurders. Blijkbaar wachtte juf frouw Minerva een minder aange naam onderhoud. Hoe dan ook, ging Cope voort tot de rechter, u zelf had de sigaret tot een bewijs tegen Jim gemaakt. Nu blijft nog zijn stilzwijgen. Ja, zijn stilzwijgen, viel Greene in, en het feit, dat men Wintreslip had horen zeggen, dat hij bang was van Egan. Cope fronste de wenkbrauwen. Zo, werkelijk Hij dacht even na. Nu, en wat zou dat Winterslip had heel wat redenen om bang te zijn voor heel wat eerlijke lui. Nee, waarde heer, er is niets, dat tegen mijn broer getuigt, behalve zijn stil zwijgen, en dat is niet genoeg. Ik eis Grëene hief zijn hand op. Wacht even. Zo juist had ik het over uw onbeschaamdheid en dat kan ik herhalen. Elk ander vermoeden zou een belediging zijn voor uw intelli gentie. U weet zeker wel genoeg van de wet om te begrijpen, dat de weigering van uw broer om te ver tellen, wat hij met Winterslip ver handeld had, gevoegd bij het feit, dat hij vermoedelijk de laatste was, die Winterslip in leven had gezien, voldoende reden is om hem te hou den. Ik kan hem houden op deze gronden, ik houd hem, waarde ka pitein en ik zal hem houden tot de hel dichtvriest. Best, zei Cope en stond op. Ik zal een bekwaam advocaat nemen. Dat is natuurlijk uw recht, zei Greene bits. Goeden morgen. Cope aarzelde. Hij wendde zich tot Egan. Meer ruchtbaarheid is niet te vermijden, Jim, zei hjj. En opont houd. Nog meer verdriet voor Car lota. En omdat al wat je deed om harentwil was Hoe wist je dat vroeg Egan vlug. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2