WftALWYK Waalwijkse en Langs K.V.P. Waalwijk mej. ant. blom soliste in J Een slepende kou stelt ter elfder ure candidaten. MAANDAG 11 FEBRUARI l»§g Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week OPGERICHT 1878 78e JAARGANG No. 13 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" BORGSTELLINGSFONDS. In de 1.1. Donderdag gehouden vergadering van t Dag. Bestuur v. h. Borgistellingsfonds voor de Langstraat en 't Land van Heus- den en Altena, werd medegedeeld dat de rente van uitgereikte be dragen is verlaagd van 5 op 4V£%. ANJERLOTERIJ. De bemiddelingsprijzen der An- ierloterij zijn toegewezen. Hierin komen o.m. voor de gemeenten Dongen en Rijswijk, de VA A Breda, die allen 300. 'ontvan gen. Het gezelschap van vertegen woordigers der 5 gemeenten, die relatief de beste prestaties heb ben geleverd en dat door Prins Rernhard ten paleize zal worden ontvangen, is samengesteld uit re presentanten dér gemeenten Rijs wijk Standdaarbuiten, Nuland, Dongen en 's-Hertogenbosch. Van de 4q behandelde subsidie aanvragen zijn er 17 ingewilligd, waaronder aan de Liedertafel Oefening en Vermaak" te Waal wijk 350.— en 400.— aan de zangvereniging „Sursuni Corda te Heusden Op 4 Maart zullen weer een aan tal subsidie-aanvragen worden be handeld. GESLAAGD. Geslaagd voor practijk-diploma Engels: F. v. d. Broek te Waal wijk en voor practijk-diploma Boekhouden A. Roosenbrand te Raamsdonk, die hun opleiding ge. noten aan de R.K. Middelb. Han delsavondschool te Waalwijk. OUDERAVOND CHR. PROT. L. S. Vrijdagavond 7 Februari hield t bestuur van de Chr. Prot. Lagere School een ouderavond met perso neel en ouders. De voorzitter Ds. Verwey °Pende de vergadering op Sebruikelijk wilze. Gelezen werd Markus 7.31-37. j3e genezing van de Doofstomme. Naar aanleiding van he\|elezene hield de voorzitter een opening woord, hierbij vooral wijzend op de grote zegen, wanneer kinderen welgeschapen geboren worden. De heer Bokhorst .leerkracht aan het Chr. Doofstommenmstituut uit Voorburg die de avond verdei vulde - werd bizonder welkom ge- hte"heer Bokhorst zette in zijn be toog het doel van dit onderwijs uit een; de grote moeilijkheden daar aan verbonden, maar ook kon hij getuigen van mooie resultaten, zo dat velen van deze ongelukkige stakkers een mooie plaats m ae maatschappij mochten veroveren. Een en ander werd door projectie met gekleurde plaatjes verduide lijkt. Al met al een prachtige avond, welke door de heed van der Waai, die 't tweede deel van de vergade ring leidde, met dankzegging werd gesloten. Na de vergadering konden de ou ders in het schoolgebouw het werk van de 185 leerlingen bezichtigen. BUITENLANDSE UITZENDING. Naar wij vernemen zal op Woens dag 13 Februari a.s. door de Int. Service Radio Nederland (uitzen dingen in de Engelse taal) worden uitgezonden de compositie „Poeme en Fa." van Hidayat Khan in een intervieuw met de componist. Het werk zal worden uitgevoerd door Het Brabants Orkest met so listische medewerking van de alt zangeres Mej. Antoinette Blom al hier en de pianist Gerard v. d. Blerk uit Tilburg. De „Poème en Fa." is 14 Dec. voor het eerst uitge voerd en op de plaat vastgelegd. De uitzendingen vinden plaats respect, van 11.30 tot 12.10 u. op de 16.88, 19.71 en 49.79 m. en van 17.00 tot 17.40 u. op 25.57, 31.28 en 49.79 m. GEWESTELIJKE SOCIALE SCHOOL. De afgelopen week zal door de leerlingen der sociale school nog lang in herinnering blijven. L.l. Woensdag werd door de leraren der school een examen afgenomen over de stof van het eerste jaar. Pater Drs. Fidentius was als afgevaardig de van het Dioc. Bestuur aanwezig. De elf cursisten gingen allen over naar de cursus van het tweede jaar. Pater Fidentius sprak zijn grote te vredenheid uit over het examen en deelde de rapporten uit. Elf cursis ten beginnen dus a.s. Dinsdag met het tweede jaar. Een woord van hulde aan deze mannen voor hun volharding en ijver. Vrijdag 1.1. kwamen de leraren der school weer bijeen met de leer lingen en Pater Fidentius. De direc teur der school, kapelaan Wassen- berg, bracht dank aan de pers en aan Credo Pugno voor de medewer king die zij geven bij het aanwer ven van nieuwe leden voor de so ciale school. Het zou een schande zijn voor onze K.A.B., aldus dc Di recteur, als er niet voldoende idea lisme gevonden zou worden, dat de school in stand kon worden gehou den. Maar de pers en vooral Credo Pugno hebben de jonge mannen wakker geschud en.... nu .varen een dertigtal adspirant-leerlingen bijeen om te luisteren naar diverse sprekers, die hun het doel der school uiteenzetten. Pater Fidentius lichtte het doel der school nader toe. „Willen de arbeiders inderdaad meespreken, dan moeten zij ook met kennis van zaken kunnen spre ken. Zij moeten de ware en juiste verhouding tussen werkgever en werknemer kennen". Daarna be sprak elke leraar zijn eigen vak Nederlands, Economie, Sociologie, Geschiedenis, Boekhouding, Staat huishoudkunde. Vervolgens zette een der leerlingen van de tweede cursus, J. v. Huiten, in een vlotte toespraak zijn ervaringen uiteen en stak „de jongeren" een riem onder het hart. Na een gezellig samenzijn werd gelegenheid gegeven zich aan te melden voor de nieuwe cursus. 26 jonge mannen gaven zich op. Een prachtig resultaat. Deze beginnen met hun eerste cursus a.s. Dinsdag avond om half acht in de school der Eerw. Broeders, Grotestraat. Mochten er nog mannen zijn die onze sociale school willen volgen, dan zijn zij a.s. Dinsdag in de eerste les welkom. In de loop van het jaar kan men zich niet aanmelden. De volgende nieuwe cursus begint Fe bruari 1953. Tenslotte sprak Pater Fidentius nog een opwekkend woord en moest tot zijn spijt constateren, dat alle mannen die tot nu toe de sociale school volgen, uit Waalwijk alleen afkomstig zijn, terwijl deze school bedoeld is als een gewestelijke school voor heel de Langstraat. Het is voor Waalwijk een compliment, dat het zonder hulp van anderen deze school in stand weet te hou den, maar het is zeer te betreuren, dat de arbeiders uit de omgeving tot nu toe geheel afzijdig blijven. Ontwikkeling is een blijvend bezit en maakt de arbeider tot een per soonlijkheid die mee durft spreken, maar ook meekan spreken. De eindstand is dus 11 leerlingen beginnen a.s. Dins dag hun tweede cursus en 26 leer lingen beginnen a.s. Dinsdag hun le cursus. JUDO-CLUB WAALWIJK. Het bestuur van de Judo-club Waalwijk verzoekt ons mede te delen om vergissingen te voorko men, dat deze club niets uit staande heeft met de Eerste Waal wijkse Jiu-Jitsu- en Judo-ver eniging. Ten overvloede zij nog me degedeeld, dat het bestuur van eerst genoemde vereniging bestaat uit de heren J. W. Schreuder, voorz., Fr. v. Munster, secr.-penningmeester, L. Doremans, commissaris. De nog jonge vereniging boekte reeds op Zaterdagavond j.l. haar eerste succes. Zij hield n.l. in de zaal bij Fr. v. Helvoirt in de Put straat een grote jiu-jitsu- en judo avond, die op een prachtige wijze geslaagd is. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer Schreu der, zijn dank uit voor de grote be langstelling. Zoals hij zei, was deze avond georganiseerd met de bedoe ling om de Waalwijkers nader ken nis te laten maken met deze nieuwe vereniging en tevens om hier meer bekendheid te geven aan deze tak van sport, wat vooral door toedoen van hun trainer, de heer C. v.Unen van het Eerste Tilburgse Sport-In- stituut, zeer goed geslaagd is. Hij was degene, die de gehele avond op boeiende wijze de toeschouwers de nodige uitleg gaf over de jiu-jitsu- en judo-sport. Vooral doordat en kele demonstraties heel langzaam uitgevoerd werden, konden de en thousiaste bezoekers duidelijk zien hoe alles in zijn werk ging. Erg in de smaak vielen ook de straattoneeltjes, die dan ook steeds met een luid applaus gepaard gin gen, evenals de wedstrijden Den BoschTilburg en een onderlinge wedstrijd tussen twee Tilburgse verenigingen. Op zeer interessante wijze werd na de pauze de verdedi ging tegen mes-aanvallen gedemon streerd. Door medewerking van een dame werd deze avond getoond, dat in deze sport het zwakke geslacht niet onder behoeft te doen voor het „sterkere". HET VLIJMENSE „UTILE DULCI" HAD GROOT SUCCES TE v.m. BAARDWIJK,. Zaterdag en Zondag j.l. bood de harmonie „St. Jan" aan haar dona teurs en verdere belangstellenden een avond aan die eensdeels ver zorgd werd door eigen krachten, en waarvoor anderdeels de medewer king was verkregen van het Vlij mens Gemengd Toneelgezelschap „Utile Dulci". En de eerste avond, toen ook wij ons in de volle zaal bevonden, heb- veel genoegen beleefd, 't Begon met de mars „Houd moed" van Beekho ven, door de harmonie zeer fors en levendig gespeeld. Toen kwam de nieuwe voorzitter, de heer J. v. Mierlo, aan 't woord; het was de eerste keer dat hij de donateurs in deze hoedanigheid toe sprak. Hij wees op de belangrijke plaats die de harmonie in de plaat selijke gemeenschap innam en hij vroeg de steun van de Baardwijke naren: financiële steun van de dona teurs, morele en daadwerkelijke steun van de mannen en jongens, die hij vroeg de gelederen van de harmonie te komen aanvullen. En hij dankte allen die de har monie gesteund hadden en ver welkomde de tonelisten van „Utile Dulci", die hij een succesvolle avond toewenste. Toen begon de harmonie weer aan „Een schone Meimorgen" van P. Bisselink: de Kaatsheuvelse compo nist die zeer te appreciëren muziek schreef; zijn fantasie en zijn mars Parade No. 2 kregen een vlotte, en thousiaste vertolking, evenals de Weense Parels, en het publiek kan met genoegen constateren dat het Baardwijkse muziekgezelschap goe de vorderingen maakt onder de lei ding van zijn directeur, de heer J. Mol, wiens opvatting van de te spe len nummers zeer te loven viel. Toen namen de Vlijmenaren de verdere verzorging van de avond op zich. En het moet gezegd zijn dat ze het met ere hebben gedaan. Het toneelspel van A. M. de Jong „Een held keert weer" is zo geen sterk, dan toch zeker een boeiend en on derhoudend stuk. Het is uit het vol le leven gegrepen, reëel; het verhult niets; het is niet eenzijdig, want naast de ernst is er een ruime plaats voor de gezonde ronde humor. En al de facetten van het bonte leven, zoals dit in het stuk werd gevat, kregen stuk voor stuk de aandach tige uitbeelding van de Vlijmense amateurs. Er waren prachtige le vensechte typen en wij wijzen op de café-scène in het tweede bedrijf. Wij wijzen vooral op de figuur van- Ome Jaap die een uitstekend volge houden uitbeelding kreeg. Werkelijk, we hadden dit niet durven verwachten, dit zeer goede spel van de Vlijmense actrices en acteurs. En daarom is het zo ver duiveld jammer dat men eigen machtig en eigenhandig het slot van het stuk heeft veranderd en dat men dit zo onhandig en zo drakerig heeft gedaan, dat het een niet weg te cijferen afbreuk doet aan het ge heel. Dit was een concessie aan 't ver langen naar valse dramatiek van 't publiek, die wij niet hadden ver wacht bij amateurs die in spelkauze en -opvatting een dergelijke goede smaak verraden. Gelukkig nam dit niet weg dat onze totaal-indruk van het geheel zeer gunstig was en dat we een volgende maal met graagte weer naar de verrichtingen van „Utile Dulci" zullen gaan kijken. Ook Zondagavond was de Patro naatszaal goed gevuld. R K J B AFDELING WAALWIJK. Op Donderdag 7 Febr. hield de R.K.J.B. haar algtjmene jaarver gadering in café A. Kroot. Dc Technische Adviseur en de afgevaardigde van de Boerenbond waren hierbij tegenwoordig. Dé Voorzitter opende de vergadering met 'n kort woord en heette allen hartelijk welkom. De notulen van de laatste vergadering werden onveranderd goedgekeurd en on dertekend. flierna werden de jaarverslagen behandeld van se cretaris en penningmeester. Het jaarverslag van de secretaris gaf in het kort weer de activiteit van de vereniging, die nu niet bepaald denderend te noemen is. De Voorw zilter sprak daarom de hoop uit dal de leden in de toekomst meer ambitie zouden tonen, waardoor de vereniging tot grotere bloei zou komen. Het jaarverslag van de penningmeester sloot niet een ba tig saldo van 333.67, wat een 1 goed resultaat te noemen is in ver gelijking tot voorgaande jaren. Na 'n kort dankwoord tot de secr. en j penningm. voor het accurate werk werd overgegaan tot de bestuurs verkiezing. Aftredend waren Nic. Kroot, P. Klerkx en A. v. Hees heen, die zich weer herkiesbaar stelden. Met algemene stemmen I werden de aftredende leden her kozen. Namens de lierkozenen dankte de voorzitter de leden voor het in hen gestelde vertrouwen en sprak de hoop uit in de toekomst nog' veel nuttig werk voor de ver. I eniging te mogen doen, hierbij vooral rekenend op de medewer king van alle leden. Vervolgens werd de mededeling gedaan dat de i R.K.J.B. zou meedoen aan de actie voor het carillon-fonds. Voor de collecte die op Zaterdag 16 Febr. wordt gehouden, gaven Nic. Kroot en A. v. Heesbeen zich op. Als de agenda is afgehandeld, wordt het woord gegeven aan de Technische adviseur, die in het kort de resultaten bespreekt van de gehouden gewassen-wedstrijd en verder nog een aansporend woord tot de vergadering sprak om meer activiteit te tonen. Hierna werd de vergadering ge. sloten en ging men over tot de feestavond. De voorzitter wenste de leden een pleizierige avond, die met hersengymnastiek en ver dere ontspanning en de nodige versterking van de inwendige mens een zeer prettig verloop had. TONEEL. Wij vernemen dat het in de be doeling ligt van „Baardv/ij ks To neel" om op Tweede Paasdag het blijspel „In de Bonte Kakatoe" op te voeren. Ook O.O.G. heeft weer een stuk in studie genomen, n.l. „Van ander Ras", welk stuk naar alle waar schijnlijkheid een week na Pasen gebracht zal worden. of griep? S4NAPIRIN helpt U er af; tevens opwekkend. Koker 77 en 41 cent. COMITÉ GOUDEN BRUILOFT. Uit de bewoners van de Mr. van Coothstraat heeft zich een voorlo pig comité gevormd, dat de voorbe reidingen zal treffen voor de viering van de gouden bruiloft van 't echt paar Hopstaken-Boelé. Aanstaande Maandag 18 Februari zal dit comité met de bewoners van de Mr. van Coothstraat vergaderen om half 9 in Hotel Verwiel, om de plannen te bespreken voor een zo waardig en zo feestelijk mogelijke viering. DE REIZENDE BEIAARD. Op zijn reclame-tournée voor de carillon-actie heeft de reizende Bei aard Zaterdagmiddag omstreeks half twee ook een bezoek aan Waal wijk gebracht, zij het een zeer kort bezoek. Het carillon, gemonteerd op een vrachtauto, reed door de Gro testraat, bleef op de Markt even stilstaan en vervolgde dan, klinge lend en klinkend door diverse Waal wijkse straten zijn tocht weer naar het Westelijk gedeelte van de Langstraat. Hopenlijk is het bezoek lang genoeg geweest om de inwo ners van Waalwijk te herinneren aan en warm te stemmen voor de grote actie die a.s. Zaterdag ge voerd zal worden voor 't geschenk carillon voor Amerika. CONTACT-AVOND. Naar wij vernemen zal a.s. Don derdag 14 Febr. 's avonds om half 9 in de zalen van Hotel ,,De Twee Kolommen" te Waalwijk een con tact-avond worden gehouden dooi de Duitse Conversatie-Cursus „Kraft durch Bildung". Er zullen dan voordrachten en lezingen ge houden worden in het Duits door de cursisten zelf. De Waalwijkse cursisten kunnen dan met hun Tilburgse collega's kennis maken en de avond verder in een gezel lige sfeer doorbrengen. Iedereen, die wil weten wat op dit gebied in zeer korte tijd gepresteerd kan worden is van harte zonder ver plichting welkom. AGENDA. Woensdag 13 Febr. 8 uur repetitie dames en heren „Oefening en Ver maak" in Hotel Italiaander. Zondag 17 Febr. 12 uur repetitie dames en heren in „Musis Sacrum". GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer J. P. M. van de Wetering slaagde op de in Ja nuari gehouden examens voor het Prak tijkdiploma Boekhouden. Dit als aanvulling op een vorig be richt waar abusievelijk sprake was van een A. v. d. Wetering. BOEKHOUDEXAMENS. GESLAAGDEN Bij de in December 1951 en Januari 1952 gehouden examens van de Ned. Associatie voor Practijkexamens slaag den voor het diploma Moderne Bedrijfs administratie de heren J. Boeren te Vught, A. van Roessel te Schijndel en Th. Rosenbrand te 's Capelle, terwijl 't Practijkdiploma Boekhouden werd be haald door de heren C. de Bruijn te Waalwijk en M. v. d. Schans te Sprang- Capelle. Geslaagden genoten hun oplei ding aan het Instituut voor Economisch onderwijs te Den Bosch en Waalwijk, o.l.v. J. A. de Waal, leraar Boekhouden M.O. en A.W. v. Delft, leraar M.O. Handelswetenschappen A. WAALWIJK SLAAT GOED FIGUUR BIJ BOEKENINZAMELING. In het Januari-nummer van het orgaan van de Ned. Roode Kruis lezen we, dat de lectuurhuisjes in 1951 voor een be langrijk deel zorg gedragen hebben voor de inzameling van boeken en tijdschrif ten voor zieken en de militairen over zee. Een overzicht van de plaatsen waar zo'n lectuurhuisje was opgesteld, toont aan dat Waalwijk een goede prestatie gele verd heeft door als 5e op deze ranglijst voor te komen. Zeer zeker een goed resultaat, wan neer men bedenkt dat er 124 huisjes door het gehele land geplaatst zijn. Het bestuur van de afdeling Waal wijk van het Nederl. Roode Kruis wil dan ook de velen die geregeld hun oude week- en maandbladen voor het Roode Kruis beschikbaar stellen, nog eens har- Over de vergadering die de KVP afdeling Waalwijk Donderdag j.l. hield, kunnen we kort zijn; er wa ren een stuk of 15 leden, buiten 't bestuur. „De opkomst is zoals we verwacht hadden", zei de voorzitter, de heer M. v. Eyl in zijn inleidend woord. „We hebben maar geen spreker la ten komen, dan zouden er misschien een stuk of twintig mensen zijn ge weest. We weten werkelijk niet hoe het probleem van de geringe be langstelling van het katholieke volksdeel voor hun politieke orga nisatie op te lossen is". De heer v. Eyl vroeg zich af: Is men de politiek beu? Zijn de volks groepen in de K.V.P. te verschil lend? En hij wees er op dat het 't goed recht van de groepen was voor hun belangen op te komen en dat het logisch en menselijk was dat ze zich allemaal benadeeld voelden. De heer v. Eyl kwam ook te spre ken over de financiële problemen; de propaganda die gevoerd moet worden om de zwakkere broeders te winnen, kost nu eenmaal geld. Het hoofdbestuur eist 1.25 per lid; voorts moeten de Kring, de Staten- kieskring en de Afdeling ook geld hebben. Wij heffen hier een contributie van 1.75 per lid per jaar, hiervan houden we één dubbeltje hier, waar van propaganda é.d. betaald moet worden; want als U binnenkort in alle hoeken en gaten van Waalwijk grote affiches ziet hangen, dan moet U niet denken: wat zijn ze in Den Haag actief geweest. Vervolgens verduidelijkte de voor zitter de eisen waaraan de te stellen candidaten volgens het kiesregle ment moeten voldoen, waarna hij 't woord aan de vergadering gaf voor het stellen van candidaten. Door de vergadering werden naar voren gebracht; J. W. Hovenier uit Schijndel, voorz. van de R.K. Kruideniersbond. H. v. d. Zande uit Eersel, thans zetelend vertegenwoordiger van de boeren. R. W. Janssen uit Roosendaal, di recteur van de Landbouwinterschool aldaar. Dr. G. Veldkamp, Breda, adviseur van het Ministerie van Sociale Za ken. A. D. C. Snels, burgemeester van Drunen. Tenslotte werd ook de heer J. W. v. Heesbeen, voorzitter van de Ka mer van Koophandel te Waalwijk, candidaat gesteld; deze candidaat- stelling, ter elfder ure, was echter afhankelijk van enkele restricties: ten eerste' zou de heer v. Heesbeen zijn candidatuur aannemen en op de tweede plaats zou men er nog in slagen hem voor 10 Februari in nog vier afdelingen candidaat te doen stellen. Met de mededeling dat men zou trachten zo spoedig mogelijk de contributie te innen en met de vraag om het de ophalers zo gemakkelijk mogelijk te maken, werd de verga dering gesloten. Inmiddels hebben wij vernomen dat de heer J. W. v. Heesbeen zich niet beschikbaar heeft gesteld als candidaat voor de Tweede Kamer. Enkele kanttekeningen. Het zou voor ons ondoenlijk zijn om bij iedere vergadering, die slecht bezocht was, enige kanttekeningen te maken, hoewel een goed en bloei end verenigings- en organisatiele ven in vele opzichten zijn groot nut heeft. Maar nu we voor de zoveel ste maal reeds hebben moeten con stateren dat het met de belangstel ling van het katholieke volksdeel voor hun eigen politieke organisa tie zo uiterst droevig is gesteld, moeten ons toch enige opmerkingen van het hart. Wij verwachten natuurlijk niet dat een afdelingsvergadering van de K.V.P.die ten doel heeft het stellen van candidaten, uitgroeit tot een geweldige meeting, we verwach ten zelfs niet dat het er behoorlijk druk wordt; we weten dat de poli tieke belangstelling van de door snee Nederlander niet zo ver reikt dat hij een gewone vergadering in een rustige tijd bezoekt; dit feit constateren we, zonder er ons nu in te verdiepen; maar we verwachten wel dat er bepaalde personen op die vergadering komen. Personen van wie men niet anders verwacht, of hun belangstelling in politicis steekt ver uit boven de belangstel ling van het doorsnee-K.V.P.-lid, omdat zij ofwel de vertegenwoordi gers zijn van het katholieke volks deel in gemeenteraden of anders zins, of omdat zij belangrijke groe peringen van dat volksdeel bestu ren in een organisatie, of omdat zij door huh positie meer verantwoor delijkheidsbesef dienen te hebben, dan men van een gewoon man mag en kan verwachten. We mogen toch wel verwachten .dat zij, die hoog opgeven over de verwaarlozing van onze streek en 'die zeggen ernstig te streven naar de vooruitgang hiervan, door hun daadwerkelijke belangstelling voor de K.V.P. er moeite voor doen ook de belangen van onze streek behar tigd te zien in de volksvertegen woordiging. Hoezeer wij de fnoed en het uit houdingsvermogen van het bestuur bewonderen, dat telkens de geringe belangstelling moet ervaren zelfs bij de beste sprekers en bij de be langrijkste kwesties als deze, vragen wij ons toch af, of het niet op z'n weg gelegen had moeite te doen voor een goede vertegenwoordiging voor plaats en streek in de Tweede Kamer tevoren, in plaats van nu op instigatie van de vergadering, ter elfder ure naar de bereidheid van naar voren gebrachte candida ten te moeten informeren en de kans te belopen dat wegens tijds nood van dergelijke candidaturen niets terecht komt. Dit zijn zo van die feiten die ons opvielen en vra gen die bij ons opkwamen toen we Donderdagavond deze droevige ver gadering meemaakten. We willen niets ten kwade zeggen van de trouwe aanwezigen, die bij elke voorkomende gelegenheid hun belangstelling voor hun partij to nen; we willen niets zeggen van de landbouwers, die een relatief zeer grote vertegenwoordiging naar de vergadering hadden gestuurd; we willen enkel maar ons misnoegen uitspreken over de houding van de genen die er hadden moeten zijn, maar er niet waren. Wij zwijgen over het grote pro bleem dat de inertie van de grote massa opwerpt; wij mogen echter niet zwijgen, wanneer we ook de leiders op de geestelijke, maatschap pelijke en organisatorische terrei nen des levens van ons volk door dezelfde inertie besmet zien wor den. Immers, als er zo met het groene hout geschiedt telijk danken voor hun medewerking. Daar het huisje op het ogenblik in re paratie is, wordt iedereen die tijdschrif ten of oude boeken beschikbaar heeft, verzocht deze af te geven op Mr. van Coothstraat 17. Ook komt men het gaar ne bij U afhalen, wanneer U even tele fonisch (no. 2726) waarschuwt. Men hoopt dit jaar, met behulp van allen, nog meer patiënten van dienst te kunnen zijn. ALGEMENE VERGADERING „ONS HUIS". In Thalia hield de veteranen-gymna- stiekver, „Ons Huis" een algemene ver gadering. Besproken werd het jaarver slag van de bondsvergadering van het K.N.G.V. te Amsterdam. Besloten werd deel te nemen aan de grote tuinsportfeesten te Den Haag, die op de Pinksterdagen worden georgani seerd. Het bezoek van de veteranen uit Tilburg is uitgesteld tot het najaar in verband met het drukke programma. Tenslotte werd een nieuw lid aange nomen. EEN TWEETAL AANRIJDINGEN. Vrijdagmorgen wilde de heer V. uit Waalwijk zijn auto bij de Wa- veem op de oprit rijden, toen hij werd aangereden door een hem vol gende wagen, bestuurd door R. uit Gorkum. Deze laatste remde af, toen V. de dam indraaide, maar door de gladheid van de weg schoot zijn wagen door. Beide wagens liepen beschadigin gen op en vooral voor de wagen van R. waren de gevolgen nog al ern stig. Een tweede ongeval gebeurde te v.m. Besoyen, waar de 12-jarige R, werd aangereden door een bestel- i auto van S. uit Tilburg. De jongen kwam van achter een geparkeerde auto gereden, lette niet op het verkeer en raakte zo onder de bestelauto, met het gevolg dat zijn fiets zwaar beschadigd werd en hij zelf met een beenbreuk in het St. Nicolaas-ziekenhuis moest wor den opgenomen. NOG STEEDS MOND- EN KLAUWZEER. Nadat deze minder prettige vee ziekte enige tijd geluwd scheen, doen zich thans regelmatig weer nieuwe gevallen voor. In totaal zijn er in Waalwijk 21 bedrijven besmet j geweest; 4 gevallen zijn weer ge nezen verklaard, zodat er thans nog 17 gevallen zijn, terwijl nog steeds nieuwe aangiften van besmetting gedaan worden. Italic, Italië heeft het vredes verdrag van 1947 met Rusland op gezegd. In een nota, die op dt Russische ambassade in Rome werd afgegeven, wordt gezegd, dat Rusland zijn verplichtingen van dit verdrag niet is nagekomen en dat Italië bijgevolg zich ook niet meer gebonden acht aan dt voorwaarden van dit pact.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1