LANDBOUW KAATSHEUVEL LAATSTE BERICHTEN PLUIMVEE Jk VOETBAL. BILJARTEN. ^caldi^ u 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 15 FEBRUARI 1952. 7 GRIEPPOEDER LAATSTE GROET AAN OVERLEDEN VORST. o ;v - AAA V V Loonoptsant herwaarts heen door de landerijen heen gemaakt staat te worden. Deze dient om U Eerwaardens te schrij ven, om ten gemelden dage, des mor gens om zeven uur precies, zich aan den Zantkantsen molen te bevinden, om ons in 't geen voorschreven is te assistéren en aanwijzingen te doen. Op laatstgenoemde datum waren ter aangèduider plaatse aanwezig dé Raad en Rentmeester der Domijnen van Bra bant, Mr. Abraham de Bastide, Mr. Ari- toine Vlieger en Mr. van Heurne, be nevens J. Fr. de Wijer, gezworen Land meter van de Leen en Telkamer, even als de voltallige college's van Schout en Schepenen van Loon en Udenhout, om tot de onteigening en incorperatie van de nodige eigendommen over te gaan. Begonnen werd bij ,,de Santkantse mo len". Langs de weg die 24 voet breed was, liep terzijde een sloot van 10 voet breedte. De kosten van het verleggen der baan beliepen 1715 en 11 stuiver. Lang zouden de inwoners van Ven- loon en hun vroede vaderen de vruchten van de arbeid niet plukken, want reeds op 16 Juli 1781 reed de postwagen voor de eerste keer niet meer over Venloon, doch over Tilburg naar Breda, vice versa, en verwisselde van paarden bij de Wed. Colijn in „De Drie Zwaantjes" te Tilburg. Venloon was een gevoelige slag toe gebracht. Rond die tijd heet het dan ook dat de herberg „De Tourcar wei nig meer te doen heeft en de twee brouwerijen, „De Eenhoorn" en nog een andere gesloten zijn en het bier voortaan van elders wordt aangevoerd. Toch had de postwagen z'n dienst over Venloon blijkbaar nog niet hele maal gestaakt, want rond 1800 rijdt de tourcar nog tweemaal per week, nml. Dinsdags en Vrijdags, van den Bosch over Venloon naar Breda. Een in mijn bezit zijnde regeling der tourcardiensten uit het jaar 1800 vermeldt het volgende. 's Morgens om 7uur vertrekt bij A. Rovers in de Vugterstraat te den Bosch de tourcar naar Loonoptstant op eiken Dinsdag en Vrijdag. Zij keert te rug in den Bosch in den avond. Zij gaat tot Loon, waar de reizigers het middag maal gebruiken in de herberg „de Tour car" en zo nodig verder reizen naar Breda. Enkele reis naar en van den Bosch kost 1 gulden en zes stuiver. Voor hen die brieven of pakken heb ben mede te geven voor dorpen in de Meijerij, is dagelijks bijna gelegenheid, met bodens of vierlieden. Soms is er op de kar van deze voerlieden ook wel plaats voor een of twee passagiers. Dagelijks gaat er ook een bode naar Tilburg en Drunen. In verband hier mede staat aangetekend dat de wegen in Loon altijd veilig, doch 's zomers zandig en 's winters vast en hard zijn. Eveneens gaat er iederen Vrijdag een bode te voet naar Waalwijk en 's Her togenbosch. P. A. v. B. KAATSHEUVEL. DE VALK—D.E.S.K. Nu de room er voor D.E.S.K. af is, is het toch zaak, poot aan te blijven spelen, om de huidige po sitie op de ranglijst te blijven handhaven. Ook dat is nog geen gemakkelijke opgave voor onze Geel-Blauwen, die zo schomme lend de competitie zijn doorge gaan. A.s Zondag worden ze weer op nieuw voor een zware karwei ge plaatst De verste uitreis, n.l naar Valkenswaard, staat op het pro gram en de Valken, die dit jaar wel een toontje lager zingen, zijn beslist niet voornemens de pun ten zo maar cadeau te geven, er zal weer aangepakt moeten wor den Wij herinneren ons nog steeds die wedstrijd in de competitie van 1950, toen D.E.S.K. bij gelegen heid van het twintigjarig bestaan een onaangename kans maakte te degraderen. Het was wel sterk, maar te gast bij de topclub van dat jaar, De Valk, werd het roer omgegooid en de Valk op eigen terrein verslagen. Wat,werder toen gewerkt door onze Geel-Blau wen Toen was het werkelijk Door Eendracht Sterk. Dessers, tracht dit komende Zondag eens te her halen Niet dat we in degradatie- gevaar verkeren, integendeel, maar de tweede laats moet toch behouden kunnen blijven. Zet daarom alles op alles en vooral de voorhoede moet eens proberen de bal enkele keren tussen de palen te werken. Dat werkt voor de ach terhoede ook gezelliger. Anders kan het zo weinig lijden. Daarom met hernieuwde strijdlust op ter Valkenjacht. KONINKLIJKE NEDERLANDSE BILJARTBOND. District „De Langstraat". Frans Slaats (B.V.T.) kampioen 2e klas libre. Gewest Brabant-Zeeland. De districts-kampioen van „De Langstraat" in de 2e klas libre, de B.V.T.er Frans Slaats heeft de eer van het district in Helmond wel heel hoog gehouden. Ongeslagen werd hij kampioen van het gewest Brabant-Zeeland, daarbij alle te genstanders met ruim moyenne- verschil achter zich latende. De Bondsbestuurder en Geweste lijk Voorzitter, de heer Uytendaal, reikte onder toepasselijke woorden de verguld-zilveren medaille uit, terwijl de voorzitter van de organi serende vereniging „De Carambole de heer Strijbosch, de prachtige pla quette van de Helmondse V.V.V. overhandigde. De kampioen en alle andere deelnemers mochten nog di verse prachtige prijzen in ontvangst nemen. De voorzitter van het district „De Langstraat" sprak in gloedvolle woorden de hoop uit, de Waalwij ker straks als nationaal kampioen te mogen huldigen. De organisatie was in prima han den van de heer v. d. Mortel en de B.V. „De Carambole", terwijl de bil jarts in het „Biljartpaleis" van de heer J. v. Bokhoven uitmuntend waren. Zo was de eindstand 1 Slaats (Waalwijk) 7 14 5.09 1050 31 2 Limpens (Helmond) 7 10 3.96 9.72 29 3 Korf (Souburg) 7 9 4.07 964 31 4 v. d. Kamp (Dongen) 7 7 4.16 928 33 5 Schryvers (Valkenswaard) 7 6 3.02 928 40 6 Franssen (Middelbeers) 7 6 3.09 861 29 7 v. de Boom (Bergen op Zoom) 7 4 3.59 964 23 8 de Jong (Zevenbergen) 7 0 3.35 829 27 K.N.B.B. District „De Langstraat". Afd. Kaatsheuvel, De uitslagen van de laatst gespeelde wedstrijden zijn In de Libre Klas E H.G.L. 3—N.A.S. 4 4—4 Ons GenoegenH.K.S. 44 O.N.A. 2—H.G.L. 4 6—2 In de Libre Klas D DES—H.G.L. 6-0 't CentrumAltijd Raak I 44 Altijd Raak IN.A.S. 3 62 T.O.K.Ons Genoegen 62 T.O.K.N.A.S. 3 6—2 O.N.A.H.K.S. 8—0 H.G.L.'t Centrum 26 N.A.S. 2—O.N.A. 44 D.E.S.Altijd Raak 2 44 In de Libre Klasse C K.O.T. BPoedelvrees 6-2 H.K.S.K.O.T. A 2—6 Ons GenoegenD.E.S. 26 N.A.S.—T.O.K. 2—4 Met de klassekampioenen beginnen we ditmaal in de Libre Klas D„ Werden hier voorheen geen uitzonder lijke prestaties geleverd, ditmaal kan één daverende prestatie genoemd worden, nl. door B. Jansen van 't Centrum, die in 16 brt. 150 car. bij elkaar scharrelde, wat een gem. van 9.37 opleverde, een gem. dat in de le klas slechts zelden gehaald wordt. Zijn tegenstander J. Hendriks bracht het tot 90 car. wat een gem. van 5.62 opleverde, een waardig verliezer dus. Nog een aparte prestatie werd gele verd door P. Klijssen, die 17 brt. over 105 car. deed, wat een gem. van 6.17 betekende. Ja, en je moet weten dat hij zelf dacht geen enkele partij meer boven de 4 te spelen. Zijn clubgenoot Jan Hendriks was die avond ook in goede conditie. Toch ver loor hij de partij en wel met 5.46 gem„ het was de 2e secretaris Jos v. Dijk die hem met 5.65 aan zijn zegekar bond. Bij T.O.K. is Th. Netten nu in goede vo,rm, want in 2 achtereenvolgende wed strijden speelde hij resp. met 4.25 en 4.42 gem. Bij ONA bracht H. v. Boxtel een gem. van 4.13 ter tafel. Dit viertal schijnt kampioensaspiraties te hebben, 't Is echter nog een lange weg. Piet Balvers liet een gem. van 4.41 aantekenen. Tenslotte liet Bart Jansen nog eens 4.05 noteren. Alles bij elkaar dus een ware D-invasie. In klasse E is Jo van Boxtel van ONA kampioen met 2.50 gem. Een felicitatie waard, maar we kunnen op nog betere rekenen. Jan v. Zon 2.29, W. v. Dongen 2.23 en A. Voogd 2.23, leverden eveneens nog noemenswaardige partijen. In klasse C is Cor Soeterboek de top scorer met een gem. van liefst 20.en een h.s. van 84. Een buitengewone pres tatie op die grote tafel bij v. Dun. Cor schijnt dit jaar heel wat van plan te zijn en z'n broer na te streven. Het bil jarten is bij hen een ware familiekwaal. Zijn broer Wim bleef echter onder hem met 17 gem. De 3e man is eveneens een K.O.T.-er en wel J. v. d. Kaa met 10 gem. en ook de volgende huist in de K.O.T.-familie; H. Snoeren speelde nl. met 9.00 gem. Ook K.O.T. A dus proficiat. Tenslotte speelde H. Soeterboek nog een verdienstelijke partij met 7.61 gem. R. v. Dinteren verloor eervol met 7.70 van W. Soeterboek. Nog een mededeling Op Vastenavond-Maandag vervalt het programma; dit wordt vermoedelijk ver schoven naar het einde van het seizoen, zodat het verdere program gewoon door gang kan vinden op de vastgestelde data. Verder moet ieder binnen 24 uur de uitslagformulieren Insturen. REGERING WENST GEEN UIT SLUITING VAN REVOLUTION- NAIREN IN KAMERS. Minister-president Drees ver klaarde Woensdagmiddag in de 2e Kamer, dat de Regering het gevaar van de gezagsondermijnende leu gens in de links- en rechts-extre- mistische bladen niet onderschat. Als de bestaande wetten meer ge bruikt worden, kan daarentegen beter worden opgetreden. De premier voelt zeer weinig voor het voorstel van de Grondwetscom missie om het misbruik van de pers vrijheid tegen te gaan door een wij ziging van het betreffende Grond wetsartikel. De Regering handhaaft ook haar afwijzende houding tegen over een Grondwetsherziening, waardoor het mogelijk zou worden revolutionnairen het lidmaatschap van volksvertegenwoordigingen te ontnemen. NEDERLAND SCHIET 278 MIL- LIOEN VOOR AAN E.B.U. Nederland heeft ruim 278 millioen gulden voorgeschoten aan de Euro pese Betalings Unie. In de verhou ding tussen de Europese Betalings Unie en Nederland is dit een geheel nieuwe figuur. Nederland stond tot dusver altijd in het krijt bij de Be talings Unie. Pas de laatste maan den liep de schuld van Nederland niet verder op. Er kon worden af gelost. Januari was wéér een goede maand en Nederland tjad een voor schot van zijn handel met de andere deelnemers in de Unie van ruim 375 millioen gulden. Daarmee wer den de laatste 87 millioen gulden schuld afgelost. Verder kreeg Ne derland een gouduitkering van ruim 8 millioen gulden. De rest van de 375 millioen gulden heeft Nederland aan de E.B.U. voorgeschoten. MILLIOENEN-OPDRACHT VOOR ZWOLS BEDRIJF. De regering van Brazilië heeft het graven van nieuwe en het uitbag geren van bestaande havens opge dragen aan het Zwolse aannemers bedrijf N.V. R. Boltje en Zonen. Deze opdracht, die al het bagger - materiaal van de firma opeist, be tekent niet alleen arbeid voor hon derd Nederlanders, maar bovendien een versteviging van de deviezen pot met ongeveer veertig millioen gulden. Er staan niet minder dan elf havens, o.a. Fortaleza, Belem en Natal op het programma. Met het werk zal ongeveer drie jaren ge moeid zijn. Andere grote projecten zijn in uitzicht gesteld. HOEVEEL RADIO-LUISTERAARS TELT NEDERLAND? 7 cent per poeder Het aantal aangegeven radio ontvangtoestellen in Nederland bedroeg op 1 Febr. j.l. 1.634.846 te- ben 1.621.412 op 1 Januari. Op 1 Januari waren er 484.230 aangeslotenen op het Rijksradio- ristributienet tegen 482.171 op 1 December. Duizenden Britten hebben sinds Dinsdagmorgen in de Westmin- st er hall langs het stoffelijk over schot van hun overleden koning gedefileerd om Jiem een laatste groet te brengen. Toen de deuren van de Hall «verden geopend, stond de eerste al dertien uur te wachten. Gedurende de eerste dag groeide de file mensen die gebruik wilde maken van de gelegenheid om de laatste eer te bewijzen aan tot twee kilometer, in de loop van de volgende dag werd dat zes ki lometer. Bijna zwijgend wachtten de Engelsen hun beurt af en schui felden" eerbiedig langs de baar. De mannen bogen het hoofd, de vrou wen maakten een kniebuiging. De koning lag opgebaard op een purperen katafalk. Op de kist lag de kostbare staatsiekroon, er om heen stonden zes kaarsen, die de enige verlichting vormden, aan 't hoofdeind was een kruisbeeld op gericht. De erewacht werd ge vormd door vier officieren van de elite-garde en door vier leden van de koninklijke lijfwacht. Aan de voet van de baar lagen kransen van de koninklijke familie. De begrafenis die vandaag plaats heeft, wordt bijgewoond door vijf van de zes gekroonde vorsten van Europa Koningin Juliana en Prins Bèrnhard, ko ning Frederik van Denemarken, koning Haakon van Noorwegen, koning Gustaaf van Zweden en ko ning Paul van Griekenland. Ko ning Boudewijn van België wordt vertegenwoordigd door zijn broer prins Albert. Voorts zijn er mi nister^ en ambassadeurs uit bijna alle landen van de wereld. De Sovjet-Unie wordt vertegenwoor digd door haar ambassadeur in Londen. Z. H. de Paus is verte genwoordigd door de internuntius in Nederland, mgr. Paolo Giobbe, koning Faroek door de terugge roepen ambassadeur in Londen. Premier Mossadeq Van Perzië heeft een krans gestuurd. Meer dan 10.000 leden van de strijdkrachten nemen aan de be grafenis deel. Om half 10 verlaat de stoet Westminster Hall. Big Ben zal 56 minuten lang iedere minuut een slag laten horen, een voor elk levensjaar van de Koning. Kanon nen zullen iedere minuut een sa luutschot afvuren tot de trein naar Windsor Paddington het sta tion heeft verlaten. Kunstmest en kippen. Wanneer een boomgaard met kunstmest bezaaid is, moet men de kippen de eerste week niet bui ten laten, of het moet zijn, dat er een flinke regenbui op de bemes ting gevolgd is. In dat geval lost de kunstmest vlug op. Luizen op de kippen. Wanneer kippen luizen hebben, zitten er waarschijnlijk tevens nog trosjes van neten (eitjes) aan de wortels der veren rondom de aars opening. De veren moet men uit trekken, 't zijn er toch maar en kele. De kip lijdt er niet door. Verder neemt men wat benzine in de holte van de hand en wrijft daar het achterlijf der kip mee in. Na acht dagen nog eens herhalen, dan zal men van 't gespuis met veel meer merken, 't Mag niet veel benzine zijn, want dan zou het enig nadeel aan de kippen kunnen doen. Het gebruik van petroleum moet afgeraden worden. Ook kan men insectenpoeder gebruiken en goed onder de vleugels strooien Minder eieren. Wanneer men van de kippen houders de maandcijfers eens ver, gelijkt, valt het op, dat bij velen de leg in 't laatst van Januari, soms al eerder en in Februari een in zinking vertoont. Wat kan daar van de oorzaak wezen Dit jaar is die inzinking bij veel kippen houders te constateren, hetgeen kan toegeschreven worden aan 't mistige weer. Mist toch is oorzaak, dat de lucht een hoog vochtge halte heeft, of beter gezegd is mist daar een gevolg van. In het kip penhok zal de lucht dus ook voch tiger zijn dan bij gewoon helder of zonnig weer. Vocht is slecht voor een kip. We zien het hier aan dat ze bij vochtig weer veel meer ineengedoken blijven zitten, 's morgens niet zo vroeg van de stok komen en in de namiddag weer eerder hun nachtverblijf op zoeken. Ze voelt zich dus niet lek ker bij die weersgesteldheid, de spijsvertering zal er te slechter om wezen, de leg zal daar minder door worden. o Zitstokken. Men gebruikt zitstokken, die plat moeten zijn, voor grote die ren 5 en voor krielen 4 cm. breed te, rustende op gelijke hoogten, niet meer dan 40 cm, boven de bodem. Zij blijven ook 40 cm. van elkaar en van de wanden, anders wordt het te benauwd en breken de staartpennen. Op een meter stoklengte rekent men vijf gewone kippen. De dikte van de stokken moet zó zijn, dat ze bij belasting niet doorbuigen. Ze moeten na tuurlijk los of uitneembaar zijn en nooit vastgespijkerd. Enige wenken. Bij vriezend weer een paar maal per dag heet water in de gevulde drinkbak gieten, zodat het ijskoud er af is. Wil men het broeds worden aan wakkeren, leg dan een paar goed verwarmde stenen eieren in een legnest, dat lokt uit om op het nest te blijven zitten o— Onder alle rassen treft men wel goede legsters aan. De waarde zit dikwijls meer in de stam, dan in het ras. Ijverige, drukke kippen zijn voor een kleine ren in 't alge meen niet aanbevelenswaardig. o Als een kip enige dubbeldooiers achter mekaar legt, gebeurt het dikwijls, dat de leg daarna een tijdje ophoudt, 't Is voor menige kip een zware toer om zulke eie ren voor de dag te brengen. Meest, al zijn het de beste legsters. Er is niet veel tegen te doen. Niet met overvloedig krachtvoer forceren. KIPPENVRIEND. FORD 195 X De Ford-automobiel van morgen. Is er momenteel wel één industrie in de wereld, naast die van de vliegtuigen, die zo op de toekomst is ingesteld als de automobielindustrie? Jaarlijks worden de modellen gracieuzer van vorm en lijn, de motoren worden steeds technisch ver beterd en ondanks dit alles is men nog steeds niet tevreden. Nog luxueuser, nog technisch-volmaakter zullen in de ko mende jaren de automobielen worden. Zal het nog zo ver komen, dat atoom voortbewegingskracht iets heel gewoons zal zijn en dat men over de toonbank een pakje, hermetisch gezegeld, kracht stof voor automobielen kan krijgen? Niemand durft zich aan voorspellingen te wagen. Het is dus vanzelfsprekend, dat ook de Ford Motor Company in Dearborn niet stilzit en dat getuigt dan ook de verschijning van de „Ford Continental Model 195 X". Een wagen, waarin welhaast alle mogelijke snufjes zijn ver werkt, zoals een dictafoon, een telefoon e.d„ terwijl ook op motorisch gebied iets geheel nieuws is gecreëerd. De motor die in dit nieuwe model is geplaatst, wordt vergeleken met de mo AANLEGGEN VAN BLIJVEND GRASLAND. In de N.A.K.-mededelingen heb ben wij kunnen lezen, dat er ten opzichte van de graszaadmengsels voor blijvend weiland, een belang rijk besluit is genomen. Het be treft hier in de Rassenlijst ge noemde mengsels, z.g. B.G.-meng sels, waarin bepaalde selecties van grassen en klavers zijn voor geschreven. Ieder, die het beste mengsel voor inzaai zal willen hebben, dient aan te vragen een z.g. B.G.-mengsel, dat aan bepaal de eisen voldoet en dat door de N.A.K. zal worden geplombeerd met wit certificaat met oranje band. Het N.A.K.-plombe en eer tificaat geven garantie Voor pri ma zaad van bepaalde selecties. Vanzelfsprekend zijn deze meng sels niet onbelangrijk duurder dan gewone mengsels, doch de uitga ve voor zaaizaad voor blovend dernste krachtbron in het verst gevor derde ontwikkelingsstadium. Door de toepassing van aluminium en magnesium alliages in hoge mate, is het mogelijk ge worden tot enorme krachtsopvoering te komen. Als een speciaal kenmerk van deze motor wordt ook genoemd een nieu we „Turbo-dyne" hoge compressie ver- b.randingskamer, die met brandstoffen van een hoog octaan getal een verba zingwekkend groot vermogen geeft. Wat bij dit model ook zeer de aandacht trekt, is de carrosserie met half-glazen kap, welke laatste men bij mooi weer door slechts een druk op de knop op het dashboard, in de achterkap kan laten verdwijnen. Het ligt niet in de bedoeling binnen afzienbare tijd deze nieuw-ontworpen wagen, waarvan wij hier een foto af drukken, in productie te brengen. Men beschouwt deze proefwagen als een la boratorium voor de creatie van nieuwig heden, die op de in productie zijnde wa gens hun toepassing zouden kunnen vin den. Dit verklaart, dat men deze wagen „195 X" heeft genoemd, omdat men het tijdstip waarop men werkelijk tot productie van dit model zal komen, nog niet weet. Zou dit echter toch nog voor 1960 liggen? weiland, geldt in veel gevallen voor 20 jaar of langer en over dit tijdsbestek is de prjjs bijzaak. Men heeft wel eens uitgerekend, dat grasland met een dergelijk prima mengsel ingezaaid, een zo veel hogere opbrengst zal geven, dat over 20 jaar de landbouwer door deze meerdere opbrengst, de gehele waarde van het perceel land heeft oververdiend. Het zou natuurlijk heel veel hoofdbrekens kosten en veel proefnemingen met zich meebrengen om zulks precies te constateren. Maar wel is het duidelijk, dat een verhoging van de opbrengst aan groene massa van veel betekenis is. Stelt men de opbrengst van een ha. grasland op 1000.en zou men door het gebruik van selecties komen tot een opbrengstverhoging van 15 dan zou dit reeds jaarlijks een be drag van 150.-— per ha. uitma ken. Zeer vermoedelijk ligt de- meeropbrengst beduidend hoger, doch wanneer men op f 150.per ha. per jaar rekent, betekent dit reeds een bedrag van 3000.in 20 jaar, een bedrag, dat zeker met de waarde van 1 ha. overeenkomt, in veel gevallen deze zelfs over treft. Waar men tegenwoordig overal kan lezen, dat de opbrengst in de landbouw liefst met 25 ver hoogd dient te worden, is het ver. blydend, dat deze betere gras- en klaverzaadmengsels daaraan in hoge mate kunnen meewerken en in dit verband verdient het besluit van de N.A.K. grote lof. Waar er volgens de statistieken jaarlijks ongeveer 30.000 ha. blij vend weiland wordt ingezaaid, zou de meerwaarde van de gras- oogst jaarlijks 4.500.000.be dragen, indien iedere landbouwer zijn eigen belang voldoende behar tigde door de beste mengsels in te VRAGEN EN MENINGEN van onze lezers Kaatsheuvel, ll-2-'52. Als ingezetene van de gemeente Loon op Zand is het mij een da gelijkse ergernis per fiets het tra ject de MoerKaatsheuvel af te moeten leggen. Allereerst wat be treft de erbarmelijke toestand, waarin bovengenoemd wegdek verkeert, en mochten wij ons ver leden jaar verheugen over onze straatverlichting, deze blijdschap is sinds lang getemperd aangezien de lichtmasten al net zo lang defect zijn als ze staan. En elke avond als ik dat rimboe-traject weer heel huids heb afgelegd .voel i'k me weer gelukkig, maar zou mij nog gelukkiger voelen als de heren die hiervoor verantwoordelijk zijn, eens wat meer aandacht besteden aan die zogenaamde uithoeken, welke toch, ondanks alles, tot de gemeente Loon op Zand behoren. Bij voorbaat dank EEN ABONNE, zaaien. Het is wel jammer, dat voor een zo grote inzaai nog niet voldoende selectiezaad in ons land geproduceerd wordt. Het is daar om van belang, dat iedere land bouwer, die zijn bedrijf op goed peil wil brengen, zo spoedig moge lijk zaaizaad bestelt, omdat anders verschillende selecties wel eens uitverkocht konden bijn Het advies kan dus zijn Koop geen goedkope grasmengsels, doch vraag enkel en alleen gras. en kla verzaadmengsels, N.A.K. geplom beerd en voor blijvend grasland speciaal wit certificaat met oranje band. JEUGDWERK PAR, ST. JOZEF. Het comité van actie voor het jeugd huis in de St. Jozefparochie heeft niet stil gezeten. Woensdagavond werd in café van Heeswijk een grote vergadering belegd van mensen uit alle wijken, ter bespreking van diverse activiteiten aan de fancy-fair voorafgaande. Uit de gro te opkomst bleek hoeveel belangstelling er bestond voor deze onderneming. De voorzitter de heer Swagemakers opende de vergadering en zette het doel der bijeenkomst uiteen. Al direct werd de organisatie besproken van de grote rik- en barakconcoursen, die gehouden zul len worden en waaraan prachtige prij zen verbonden zijn. De bedoeling is in diverse gelegenhe den deze concoursen te houden. Uit de vergadering werden de commissies be noemd, die reeds dezelfde avond de voor bereidselen troffen. KLOKKEN VOOR AMERIKA. Zaterdagmiddag maken alle harmonie corpsen uit onze gemeente en dat zijn er niet minder dan zegge en schrijve zes, een muzikale rondwandeling door een deel van onze gemeente om de collecte voor de Klokken voor Amerika, wat ge zelligheid bij te brengen. Wanneer nie mand onverschillig staat tegenover het bewijs van dank en erkentelijkheid voor wat Amerika bij de bevrijding voor ons deed, dan wordt de collecte reeds een succes. Maandagmorgen zal de collecte ge completeerd worden met een bus-inza meling op de fabrieken en een vrije schoolbijdrage van de kinderen. APOLLO TEERT. De harmonie Apollo houdt Zaterdag a.s. Statiedag en we weten dat als Apol lo teert, er gezelligheid en vreugde heerst onder de, Apollisten. Dit jaar wordt de feestviering onderbroken door de rond gang voor de collecte „Klokken voor Amerika", wat echter alleen tot resul taat kan hebben, dat Apollo met nog meer „amesuur" musiceert. GILDE ST, JAN BAPTIST EN ,„DE VROME LEUGEN". Een stuk geschiedenis vooraf! Het is een dankbaar feit dat wij U kunnen melden, dat het Gilde zijn in zinking te boven is. Onder de bezetting in de jaren 1940—1945 is er van het Gilde niet veel gehoord. Nadat het zijn geweren in moest leveren en enkele Gil- destukken door de bezetter zijn geconfis- keerd, is het Gilde, zoals de meeste ge zelschappen ter plaatse, stilgelegd. In 1945 is het door drie personen, waaronder onze ijverige Hoofdman, weer

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 7