mSHEUVEL {- L BERKDIJK L00N-0P-ZAND VOETBAL. Schaatsen. TAFELTENNIS. Om volledig en uitvoerig op de hoogte te blijven van het nieuws uit Waalwijk en alle plaatsen van de Langstraat en Omgeving is een abonnement op „DE ECHO" noodzakelijk maar ook voldoende. Het kost slechts 18 cent per week. 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 18 FEBRUARI 1952. 3 brandt V/2-&y2 V V V m kwamen. De „Vier mannen en het meisje" en al de overige spelers en speelsters zijn volledig in staat ge bleken voor een genoeglijke avond te zorgen. De gehuwden uit de Putstraat die de zaal zo goed als vulden, hebben dit zeer weten te waarderen en sta ken hun bijvalsbetuigingen niet on der de-stoelen. Bovendien was er tot 1 uur bal, en aan de stemming te beoordelen hebben de ouderen geenszins onder gedaan voor de jongelui, die van avond bij Frans v. Helvoirt ver wacht worden voor eenzelfde avond. Maar ook vanavond zal het er zeker niet ongezellig zijn. ORANJE BOVEN MAAKTE PLANNEN. De Oranjevereniging „Oranje Boven" te v.m. Baardwijk heett Vrijdag j.l op haar vergadering in café v. Cromvoirt plannen bespro ken voor de viering van a.s Ko ninginnedag. Men organiseert zo- ais steeds natuurlijk spelen voor de kinderen en een tractatie. Daar naast echter besprak men plan nen voor een uitvoering in de avonduren door de Baard wijk se vereniging, voor een fakkeloptocht en Voor een bal. Laten we hopen dat men 't voor elkaar krijgt om in v.m. Baard wijk een stijlvolle en vrolijke Konin ginnedag te vieren. RIK-CONCOURS. Zaterdag hield de kaartclub ,De Vrolijke Rikkers" in hun clubhuis café v. d. Pluijm haar jaarlijkse feestvergadering. Br werd een onderling kaartcon- cours gehouden, waarvan de uit slag was als volgt ie pr. B. Timmermans 25 pt. 2e pr. H. Donders 24 pt. 2c pr. B. Demmers 16 pr. 4e pr. Th. Schoof 14 pt. 5e pr. J. v. Bokhoven 11 pt. (ie pr. C. Pennings 11 pt. 7e pr. M. Roomer 11 pt. 8e pr. J, de Peffer 6 pt. Terwijl een extra prijs gewon nen werd door het oudste lid, de heer B. Demmers, met de meest behaalde 1. Besloten werd om op Maandag 25 Febr. enkele viertallen der ver eniging Ouden van Dagen uit te nodigen voor een kaart, en biljart wedstrijd. Na uitreiking der prijzen door de voorzitter, J. v. Bokhoven, werd deze geanimeerde feestavond ge sloten. ONGELUKKIGE VAL. Gisteren kwam de bejaarde D. K., woonachtig in de Grotestraat te v.m. Besoijen zodanig te vallen, dat hii zijn been boven de knie brak. De heer D. K. wilde een hond die de kippen lastig viel, verjagen, toen hij uitgleed met het noodlottige gevolg. Geneeskundige hulp was spoe dig ter plaatse en het slachtoffer moest naar het St. Nicolaaszieken- liuis alhier worden vervoerd. Daar echter achtte men overbren ging naar den Bosch noodzakelijk, VERMISTE PILOOT GEVONDEN? In October 1944 is in de buurt van het Oude Maasje in de buiten polder van Baardwijk een Engels jachtvliegtuig neergestort. Het toe. stel had zich diep in de grond geboord. Dezer dagen nu vroegen enkele opkopers van oud metaal aan de betreffende boer toestemming om op zijn weiland naar het vliegtuig te graven. Toen men enkele me ters diep gegraven had vond men een schoen met een sok, waarin nog resten van een voet. Men heeft toen niet verder meer gegraven, maar de politie in Waalwijk hier. van in kennis gesteld. De gemeentelijke autoriteiten hebben zich hieroj^jn verbinding gesteld met de dienst Identificatie in Den Haag. Wanneer wij goed zijn ingelicht, dan was het de betreffende land bouwer bekend dat zich daar nog een toestel moest bevinden en ook aan anderen moet dit bekend zijn geweest. Wij vragen ons daarom af waar. om hiervan geen mededeling had kunnen worden gedaan, zodat men bet lichaam van de piloot had kunnen identificeren, hetgeen nu wel onmogelijk zal zijn. GEVONDEN en VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden diverse handschoe nen en wanten stroomopnemer boekje met plaatsbewijzen autobus; tabakzak een paar rolschaatsen muntbiljet kinderfiets kinder portemonnaie etui met legitima tiebewijs en fietssleutel. Verloren bruin lederen porte- jnonnaie met inh.; blauwe porte monnaie bankbiljet van 20. Vsifféov bruin lederen actetas Duitse staande hond, loonzakje met in houd, doublé dasspeld, broche. CONCERT LIEDERTAFEL. Voor degenen die belang stellen in het concert dat door de Lieder. tafel Oefening en Vermaak a.s. Donderdag is Musis Sacrum wordt gegeven, verwijzen wij naar ach terstaande advertentie, waarin wordt vermeld waar en wanneer er nog plaatsbewijzen verkrijgbaar zijn AGENDA. Maandag 18 Febr. 8 uur repetitie Mannenkoor Oefening en Vermaak in Hotel Italiaander. Woensdag 20 Febr. 8 uur repe titie dames en heren Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Donderdag 21 Febr. 8 uur Con cert Liedertafel O en V. in Musis Sacrum m. m. v. Louise de Vries. Zondag 24 Febr. 12 uur repeti- lie Mannenkoor Oefening en Ver maak in De Twee Kolommen. SCHAKEN. Het tiental van de Schaakclub Waalwijk bracht j.l. Zaterdag een nogal klinkende overwinning uit Bergenopzoom mede naar huis. Waalwijk behaalde 8y punt, zodat er voor de tegenpartij slechts 1 ]/2 punt overbleef. Men zou zich echter vergissen, indien men hier. uit concludeerde dat de tegen standers maar zwakjes waren. De vereniging draagt de bloemrijke naam ,,Ende desespereert nim mer" en de leden deden die naam zeker geen oneer aan. Afgezien van een tweetal par tijen en wrel van 't vierde en acht ste bord, waar Waalwijk betrek kelijk vlol de winst nam, enige tijd later gevolgd door een in op zet zeker uitstekend gevonden, maar toch wel enigszins fortuin lijk afgedwongen remise aan bord drie, sleepten de rest van de par tijen zich slechts moeizaam en ten koste van veel tijd naar de eind spelen toe. Het uiteindelijk resul taat noemden wij reeds. Rest ons nog om even in 't bij zonder het fraaie resultaat van de enige dame van het gezelschap en zowaar nog wel aan bet zevende bord, op de voorgrond te stellen. Het was werkelijk niet onverma kelijk om waar te nemen hoe de tegenstander geleidelijk aan'steeds beduusder op zjjn stoel tegen deze vrouwelijke schaakkracht zat aan te kijken De gedetailleerde uitslag was W. BroekmansP. Kuysten y2H Dr, C. DekkerM. Goudberg 01 A. v. Haeringen Drs. A. Vader ]/2]/2 J Goudswaard F. v. Tienhoven 01 H. KokJ. Pullens 01 E. Broker A. Hooft v. Huysduynen 01 A. Ros- Mevr. L. Vader-v. Loo 01 A. v. d. OuderaaC. Horn 01 W. RenaerE de Vries y2y2 N. NiffelsG. Smits 01 Aan de oneven borden bad Waalwijk wit. 2—1 2—3 2—3 UITSLAGEN. Eerste klasse B. AjaxBlauw Wit Eerste klasse C. BW—Willem II SittardiaFeyenoord ZUID I. Tweede klasse A. HelmondiaDe Spechten 30 (Helmondia kampioen). Derde klasse B. Reusel SportBladella 43 CARNAVALSBAL W.S.C. Zoals ook andere jaren zal ook dit jaar wederom het welhaast traditioneel geworden W.S.C.- Carnavalsbal gehouden worden. Dit bal, dat door de Supporters vereniging van W.S.C, wordt aan. geboden aan de leden van de voet balvereniging, handbalvereniging, supportersvereniging en de ad verteerders van het clubblad Goal, is voor diegenen toegankelijk op vertoon van lidmaatschapskaart of uitnodiging. Ook de donateurs op vertoon van hun diploma hebben toegang. Dit jaar is er ook weer gezorgd voor een prima stuk mu ziek, terwijl er voor het paar of groep in de origineelste kleding weer enkele prachtige prijzen worden beschikbaar gesteld. Hotel Verwiel zal op Maandag 25 Februari, des avonds om 8 uur wederom het middelpunt zijn van pret en gijn en de W.S.C.ers zul len er evenals andere jaren weer wel voor zorgen dat de juiste stem ming niet zal ontbreken. Zelfs zijn er in de zaal nog artikelen te ver. krijgen welke de feestvreugde zul len verhogen, zoals feestmutsen en dergelijke. Alles bij elkaar belooft het weer een echte avond te worden zoals we dat bij WS..C.-avonden gewend zijn. CAPELLE. II.N.C. I— SPRANGSE BOYS I. Voor het Zaterdagvoetbal werd op 16 Februari gespeeld H.N.C. I Sprangse Boys I, de ongeslagen lei ders van 1 B. Voor een talrijk pu bliek traden beide elftallen aan on der leiding van de heer Domenie uit Kaatsheuvel. Reeds direct liepen de gasten hard van stapel en kon onze doelman zijn talenten tonen, wat hem uitstekend afging. Het spel golfde op en neer, met Sprang het meest aanvallend. Na 20 min. kon de back van de gasten niets anders meer doen dan terug spelen, de keper had de bal niet vast en de goed opzittende links binnen maakte geen fout. Een paar harde schoten van Sprangse Boys stopte de Wit goed. Toen kwam de rust. Na rust bleek de training van de heer Heurter succes te hebben. HNC voerde het tempo op en speelde een klas beter als voor de rust; toen Kerst een teruggekopte bal voor zijn voeten kreeg, schoot hij kei hard in; 20. De Sprangse doelman kreeg het nu druk en wist menig maal te redden, totdat na een goede combinatie van rechts, de linksbui ten van de Boys laag inschoot; 30, Vooral het fraaie werk van dè rechts-achter viel in deze wedstrijd op. HNC hield kranig vol, maar het bleef 30. Er gaan nu vier ploegen aan het hoofd met een verschil van 1 en 2 punten; dat wordt spannend. Het 2e elftal (met 3 invallers) wist een zeer verdienstelijk 11 ge lijk spel te behalen op ONI 1 te 's Gravenmoer. Goed zo jongens. OLYMPISCHE SPELEN. Zilveren medaille voor Kees Broekman. De erste en hopelijk niet de laatste buit is binnen voor de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen. Kees Broek man veroverde op de 5000 meter de tweede plaats achter 't schaats- fenoineen Hjalmar Andersen en daarmee de zilveren medaille. Daarenboven bezette Anton Huis- kes de vierde plaats en Wim van der Voort de vijfde. De 3e plaats was ook voor een Noor. Alles te- samen we een eervol resultaat dus voor onze landgenoten. Andersen was op de 5000 meter, die Zondag in het Bisletstadion in Oslo werd verreden, overeen komstig de verwachting ongenaak baar. Met een tijd van 8 min. 10.6 sec. verbeterde bij het Olympisch record van zijnlandgenoot Bal- langrud, dat deze in 1924 had ge vestigd met niet minder dan 9 sec. Broekman reed daarna op een schema van 8 min. 22 sec. en hij slaagde er in een tijd te noteren van 8 min. 21.6 sec., die hem het zilver bezorgde. De Noor Haugli streefde met 8,22.6 Wim van der Voort voorbij, die 8.30.6 had ge noteerd en toen pikte Anton Huis- kes hem nog de vierde plaats af met 8.28.5 sec. Van 't Oever werd 19de van de 35 deelnemers. Al met al was het een prachtige dag voor de Nederlanders. De 500 m., Zaterdag gereden, was voor de Amerikanen. De eer ste twee plaatsen waren allebei voor hen, de eerste voor Ken Henry in 43.2 sec., de tweede voor Mc. Dermott in 43.9 sec. Pas op de derde plaats kwam de Noor Jo- hansen en die moest hij nog met de Canadees Audley delen (44 sec.) De Nederlander Maarse deelde met Saonen de 8e en 9e plaats in 44.2 sec. Van der Voort en Van der Eist werden 19e en 20e in 45.3 sec. De vierde Nederlandse deel nemer, Charisius, kwam ten val. Vandaag wordt de 1500 meter gereden, de specialiteit van Wim van der Voort Natuurlijk is er hoop in het Nederlandse kamp. K.A.T. 2 kampioen. K.A.T. 2 speelde Zaterdagavond tegen Carrington 3 uit 's-Bosch. Zoals verwacht werd won de thuisclub deze wedstrijd met een prachtige einduitslag, 82 en be haalde hiermede het kampioen schap, dat ten volle verdiend is. Carrington stond 2e op de rang lijst en was hierdoor den enige die K.A.T. nog kon bedreigen op hun glorieuze weg naar het kampioen schap. De wedstrijd verliep in een zeer gezellige sfeer. H. Balvers en J. Klijn wonnen ieder 3 wedstrijden en ook L. Spapens deed duchtig van zich spreken. Zeker mag hierbij vermeld wor den dat K.A.T. 2 ongeslagen deze competitie volbracht Slechts een maal is de uitslag 6—4 geweest in hun glorieuze wedstrijden om het kampioenschap. Na afloop werden namens het bestuur door de heer v. Bast bloemen aangeboden, waarvoor J. Klijn met enkele sym pathieke woorden dankte. Einduitslag K.A.T. 2Carring ton 3 82. K.A.T. 2 promoveert hierdoor naar de 3e klas. AAA UITBREIDINGSPLAN. Zoals uit achterstaande advertentie blijkt is eindelijk het ontwerp-uitbrei- dingsplan onzer gemeente klaar geko men. Het omvat het plan in hoofdzaak voor de gehele gemeente; het plan in onderdelen voor de kommen Loonop- zand en de Moer en het herziene plan in onderdelen voor de Kom Kaatsheu vel. Tot en met 22 Maart ligt het plan ter gemeente-secretarie ter inzage en kunnen belanghebbenden hiertegen be zwaren bij de raad der gemeente in dienen. K. A. J.-BESTUUR. De bestuursfuncties in de K.A.J. zijn in de eerst bestuursbijeenkomst als volgt verdeeld: Voorzitter P. v. d. Velden; Secretaris L. Laurijssen; 2e secr. W. Din- gemans; Penningm. M. Kemmeren; 2e penningm. M. Kemmeren; Vice-voorz. M. Damen; groepstoezicht P. Netten. K.A.J.-AGENDA. Maandag 19.30 u. n.m. groep. Dinsdag 19.30 u. n.m. pioniersgroep. Woensdag 19.30 u. n.m. Wij Jongeren Donderdag 19.30 u. n.m. Groep. 20 u. n.m. Bestuursvergadering. 21 u. n.m. Leidersronde. Vrijdag 20 u. n.m. Muziekavond. Zaterdag 15.30 u. n.m. Muziekgroep. Zaterdag 11.45 u. v.m. Studiekring. WIJ JONGEREN. Op Woensdag 20 Febr. om 8 u. n.m. zal de toneelavond doorgang vinden, die oorspronkelijk op 15 Febr. bepaald, door omstandigheden op die dag geen door gang kon vinden. Op bezoek komt de K.J.M.V. uit Dongen, die met eigen krachten komt presenteren het toneelwerk: Achter de wolken schijnt de zon. Zoals gebruikelijk wordt de avond ge houden in het patronaat. Ter bestrijding van de onkosten wordt een heel laag entree geïncasseerd. Ook vrienden en kennissen der leden, eventueel ook de verloofden, zijn natuurlijk op deze avond welkom. MUZIKALE WANDELINGEN. Zoals was aangekondigd, maakten on ze muziekcorpsen Zaterdag hun muzi kale wandeling om de collecte voor de Klokken voor Amerika meer effect te doen sorteren. Er was begrijpelijk, voor al van de zijde van de jeugd grote be langstelling voor deze beweging. Het eindresultaat van de collecte kunnen we nog niet mededelen. HARMONIE ST. JAN. De Harmonie St. Jan had zijn wan deling tot Zondag uitgesteld. Er was daar een bijzondere rede voor, want St. Jan zou voor 't eerst in t openbaar ver schijnen met de nieuwe instrumenten en haar gang zou^evenals die van een pas geboren kind eeist in de richting van de kerk zijn. Met stille trom werd naar de pastorie getrokken, waar voor de Z.E. heer Pastoor Rietra de eerste mars ge blazen werd. Dan trok het corps door de straten der parochie, waarbij meteen een collecte gehouden werd voor de klokken voor Amerika. De belangstelling voor deze eerste route was zeer groot. C. A. V. In de druk bezochte ledenvergadering van de Coöperatieve Aan- en Verkoop vereniging van de N.C.B. deed het be stuur rekening en verantwoording van het afgelopen jaar. Het ledental steeg van 104 tot 108. Gedurende het afgelo pen boekjaar werd aan goederen omge zet 1.422.153 kg tegen 1.148.974 kg in het vorige jaar, alzo een stijging van 273.179 kg. De geldomzet bedroeg 263.910.35 tegen 192.210.50 in 1949- 1950. Werd het vorig jaar een verlies ge boekt, nu kon een behoorlijke winst ge noteerd worden. In de vacature C. van Rooij werd in het bestuur gekozen de heer J. Rombouts. Tot slot werden een 25 stuks landbouwgereedschappen onder de leden verloot. N. C. B. De N.C.B. hield Donderdag zijn jaar vergadering na een H. Mis in de St. Janskerk. Na afhandeling van de gewo ne huishoudelijke agenda, werd besloten 10 van de contributie te bestemmen voor eigen kas. Medegedeeld werd dat een nieuwe aardappelstomer werd aangekocht in combinatie met de N.C.B. van Loonop- zand en de Moer. De overgeschoten gel den van de stierhouderij werden over gedragen aan de N.C.B. De assistent Rijkslandbouwconsulent, de heer Wouters hield een causerie over de pootaardappelteelt, die hij zeer ge schikt vond voor de gronden ter plaatse. Er bestaat zeer veel belangstelling voor dit onderwerp. Op verzoek van ver schillende leden zal getracht worden om te komen tot een onderlinge varkensver zekering. De heer Bekker uit Boxtel van de Vee centrale van de N.C.B. trad vervolgens als spreker op, om het grote belang van het lidmaatschap van de Centrale te be pleiten, daar de export nauw samenhangt met het aantal leden, dat bij de Centrale staat ingeboekt. AGENDA. Maandag 8 u. n.m. repetitie Harm. Apollo. Woensdag 8 u. n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 7.30 u. n.m. Pluimveeteelt cursus in de St. Jansschool. Woensdag 8 u. n.m. Apollo-Theater: Opmars zonder genade. 14 jaar. Woensdag 8 u. n.m. Toneelavond Wij Jongeren, in 't Patronaat: Achter de wolken schijnt de zon. Donderdag 8 u, n.m. repetitie Gemengd Koor Bel Canto. SIHO-CLUB. Op Donderdag 14 Febr. j.l. had te Kaatsheuvel in zaal Smit, Markt, de fa milie-avond plaats van de cursus „Spre ken in het Openbaar". Het openingswoord werd verricht door de Weled. heer A. C. Broos uit Til burg, die daarbij de vorming van de mens tot persoonlijkheid toelichtte. Bijzonder werd de nadruk gelegd op het optreden van een persoonlijkheid bij gelegenhe den, zoals op vergaderingen, jubilea e.d. Daarna werd het woord verleend aap de cursisten. Dat deze cursus haar werk met groot succes verricht en de docent volledig voor zijn taak berekend is, bleek uit de wijze waarop deze spreekbeurten werden vervuld. Elke spreekbeurt was goed verzorgd en de cursisten gaven blijk van een grote ijver, waarmee zij de eerste lessen gevolgd hebben. Zo kon het ook niet anders, of deze avond moest een succes worden. Wat wij dan ook hebben mogen horen en zien ging boven de verwachting van vele aanwezigen en wij hopen dan ook, dat nog velen het nut van een dergelijke cursus inzien, tot hun eigen belang, maar ook in het belang van het alge meen. DE DIJK BREEKT. Zaterdag en Zondag j.l. voerde de plaatselijke toneelvereniging Don Bosco bovengenoemd drama op, met een suc ces alleen Don Bosco eigen. Was de zaal Zaterdags niet helemaal bezet, Zon dag daarentegen bleef geen enkel plaats je onbezet, net spel der jeugdige ac teurs Was weer goed en hiermede werd weer bewezen dat bij Don Bosco het spelpeil nog steeds in stijgende lijn gaat met grote beloften voor de toe komst. Neem daarbij nog in aanmerking de betrekkelijk korte voorbereiding, dan mag met alle recht deze uitvoering vol komen geslaagd heten en kan het voor de eerw. heer Swinkels een aansporing zijn om met deze vereniging nog grotere prestaties te leveren. Zeker waren er fouten aan te wijzen, maar over 't ge heel bleken alle rollen goed ingestudeerd te zijn en ook de vertolking werd schit terend gegeven. Daarenboven was het décor zo treffend, dat ieder zich in de sfeer kon inleven. Don Bosco behaalde dus wéér succes. Het publiek dat in grote getale op kwam genoot weer van dit spel. De regie bleek weer verzorgd en in goede handen te zijn. En de geestelijke adviseur' kan „glunderen". Don Bosco proficiat en hopelijk tot Pasen. SOPHIA'S VERENIGING.. De Kon. Harmonie Sophia's Vereni ging hield Zaterdag statiedag. 's Mor gens werd een H. Mis opgedragen voor de overleden leden en in de loop van de namiddag had de jaarvergadering plaats, waarna muzikale rondwandeling door het dorp. Na terugkomst in de zaal werd een welvoorziene koffietafel aangeboden die alle eer werd aangedaan. Verschillende leden en bestuursleden werden gehuldigd wegens hun jarenlang trouw lidmaatschap; nieuwe leden wer den geïnstalleerd. Bij deze viering wa ren mede tegenwoordig de Bescherm vrouwe der harmonie Mevr. Ten Horn geboren Jonkvr. Em. Verheijen van L. op Zand en de Erevoorzitter Jhr. A. Verheijen. Door verschillenden werd het Woord gevoerd. Als bestuurslid werd ge ïnstalleerd de heer Harry v. Esch Jz. Dat dit feest vergezeld ging van een flinke tractatie behoeft geen betoog. Bij deze viering sloot aan een grote winteruitvoering, die Zondagavond-werd gegeven, waarbij als medewerkenden op traden „De Blikvangers" en Sophia's Klein Orkest. Er werd onbedaarlijk ge lachen en de optredenden oogstten tel kens een daverend applaus. LOONOPZAND'S GEM. KOOR. In de zaal van Concordia gaf Loon- opzand's Gemengd Koor Zondagavond een groot vocaal concert, waaronder on der leiding van de heer Fr. Wilmont medewerkten Mej. N. Dupont, sopraan, dhr. M. Hesselbert, tenor, dhr. Vesters, bariton. Begeleiding dhr. L. Sars. Met een zeer korte pauze werden een 14-tal prachtige koorwerken uitgevoerd, welke in ademloze stilte door het talrijk aan wezige publiek werden genoten. De uit voerenden mochten dan ook telkens een dankbaar applaus in ontvangst nemen. Het geheel was een avond vol kunstge not. K.A.B, Woensdagavond zal in de zaal van de heer G. Wijtvliet de vijfde ontwikke lingsavond worden gegeven, waarbij als spreker zal optreden de Weleerw. Pater C. Adam, met als onderwerp: Wij en 't communisme, afweer en aanval. CARNAVAL. Voor de 3e maal gaat Loonopzand 'n groots opgezet carnaval vieren. In de versierde zaal van Concordia zal drie dagen gelegenheid worden gegeven tot dansen. Zaterdag zal het Carnaval ge opend worden door een muzikale rond wandeling door de Kon. Erk. Harmonie Concordia, zo mogelijk in uniform. Na de kerkelijke diensten wordt de gelegen heid tot dansen opengesteld, 's Maandags is het de eigenlijke Carnavalsdag, waar bij niemand zal worden toegelaten zon der Carnavalscostuum. Dinsdagavond is de sluitingsavond, waarbij nemand mag ontbreken. Al bij al belooft het een ge zellig feest te worden.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 3