DE LSNGSIEMI Waaiwijkse en Langstraaisa Courant ORUNEN VLIJMEN HAARSTEEG HEUSDEN Binnen en buiten onze grenzen Binnenland, Buitenland. OPBRENGST COLLECTE PO—VLAKTE 4 TON. DODELIJK ONGEVAL OP ONBEWAAKTE OVERWEG. WEER 'N STRAALJAGER NEERGESTORT. ENGELAND HEEFT AL LANG DE ATOOMBOM. Van een echte en een onechte Carnaval. Onbetwist de beste tandpasta VRIJDAG 29 FEBRUARI 1952 Uitgever Waaiwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO 75e JAARGANG No. 18 Abonnement 2.60 franco p. p. 18 cent per week speciaal tarief. 2.35 per kwartaal Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" De collecte voo_r de slachtoffers van de watersnoocl in de Povlakte, die eind 1951 in alle katholieke kerken van Nederland is gehouden, heeft de buitengewoon grote som 'opgebracht van 400.000 gulden. Deze gelden zijn ter beschikking gesteld van de Paus. Nu de voor naamste ogenblikkelijke noden aan voedsel, ligging en dekking voor een groot deel zijn gelenigd, heeft de Paus te kennen gegeven deze gelden vooral te willen besteden voor de behoeften en noden van geestelijke aard, die door de over stromingen zijn ontstaan. Vele kerken zijn beschadigd en moeten worden hersteld. Semina ries en andere gebouwen," die voor de zielzorg onontbeerlijk zijn, zijn gehavend. Aan paramenten en al lerlei andere voorwerpen van de eredienst is grote schade toege bracht. Het is deze bijna onafzien bare veelheid van religieuze be hoeften, waarvoor de gaven van Katholiek Nederland zullen wor den bestemd. In een brief aan kar, dinaal De Jong heeft de Paus Zijn dank gebracht voor de vrijgevig heid, die er een lofwaardig bewijs voor is, hoe het geloofsleven in Nederland zich uit in goede wer ken. De Heilige Vader geeft alle katholieken van Nederland Zijn Apostolische Zegen. MARSHALLPREMIE AAN KLEINE BOEREN. Dit jaar zal uit het tegenwaarde, fonds van de Marshallhulp drie millioen gulden beschikbaar zijn voor premieverlening aan kleine boerenbedrijven. De premies zullen worden ver leend, indien rationalisatie van kleine bedrijven tot 1 hectare hier door bevorderd wordt. Voor zui vere ontginningsbedrijven kan pre mie tot een grootte van 15 hectare worden verleend. De premies zullen grotendeels in de vorm van credieten via land- bouwconsulenten beschikbaar wor den gesteld. Behalve individuele boeren kun nen ook landbouwwerktuigen-coö, pehaties, coöperatieve pootaardap- pel-bewaarplaatsen, wedstrijden en keuringen en instellingen voor kunstmatige inseminatie voor pre mies in aanmerking komen. WERKLOZEN AAN DE SLAG BIJ TILBURGS SPOOR. De werklozen van het gewest Tilburg zullen worden ingescha. keld bij de uitvoering van het plan, dat het meest urgente vraagstuk van de Nederlandse Spoorwegen de overwegkwestie te Tilburg zal moeten oplossen. Aldus is ver klaard door ir. Q. den Hollander, president van de N. S. De over wegplannen worden ernstig bestu. deerd, maar zijn nog niet geheel uitgewerkt. De bedoeling is dat er hoogspoor komt, maar de moeilijk heden die met dit millioenenwerk gepaard zullen gaan, maken het voorshands niet mogelijk bij bena dering te zeggen wanneer met de uitvoering een begin kan worden gemaakt. Woensdagmorgen is de 49-jarige J. C. Hanssen, die per fiets van zijn woonplaats Munster geleen op weg was naar de cokesfabriek van de Staatsmijn Maurits op een be waakte overweg tussen Lutterade en Beek, die evenwel niet gesloten was, door de electrische sneltrein komende uit de richting Sittard gegrepen en vrijwel op slag ge dood Hij werd nog ruim 160 me ter meegesleept. Het stoffelijk over schot was deerlijk verminkt. Blijkens mededelingen van de Ned. Spoorwegen waren de spoor bomen al dalende toen de man de overweg wilde passeren. BESCHERMING BEVOLKING. Er melden zich reeds vrijwilli gers voor bescherming bevolking. Men dient echter de officiële oproep af te wachten. Recente uitvoerige publicaties over de organisatie Bescherming Bevolking hebben tot gevolg gehad dat reeds velen zich als vrijwilliger hebben gemeld. Op zichzelf is dit feit uiteraard zeer verheugend. Het getuigt van spontaneiteit en burgerzin en doet het beste verwachten voor de toe komst. Het tijdstip echter waarop men zich voor de Bescherming Bevolking als vrijwilliger kan aan melden is nog niet gekomen. De wervingsactie is nog niet begon nen. Men wil vooral voorkomen wat in het verleden voor andere diensten nog wel eens is gebeurd dat vrijwilligers die zich aan melden te lang moeten wachten voor hun aanmelding definitief aanvaard kan worden en met de opleiding kan worden begonnen. Pas als de organisatie Bescherming Bevolking geheel gereed is om hen onmiddellijk op te nemen, zullen vrijwilligers worden opgeroepen. Men dient dus met aanmelding te wachten tot de eerste oproep ver schenen is. Naast spontaneiteit en burgerzin is er vermoedelijk voor sommigen nog een derde drijfveer, die de ge gadigden er toe gebracht heeft zich nu reeds te melden. In de be, trokken publicaties is sprake van 37.000 5 40.000 full-timers en ruim 100.000 part-timers, die in de or ganisatie Bescherming Bevolking een plaats zullen vinden tesamen met 60.000 vrijwilligers, die alleen zullen worden opgeroepen als er zich inderdaad rampen voordoen. Geheel ten onrechte wordt hier uit de conclusie getrokken, dat er reeds in vredestijd een groot aan tal volledige of gedeeltelijke be trekkingen te vervullen zijn. Deze conclusie is pertinent onjuist. Wel zal in vredestijd de opleiding plaats vinden en zal er geoefend worden, zodat het gehele corps getraind is als de nood aan de man komt, doch zowel de full-timers als de part-timers en alle anderen, zullen pas voor daadwerkelijke dienst worden ingeschakeld als een mo bilisatie zou worden afgekondigd. ROOFMOORD. Vorige week Maandag is in Hen gelo een moord gepleegd, die eerst na negen dagen aan het licht is gekomen, toen een dame door een toeval het lijk vond van de 61-ja- rige J. Boers uit Zutphen. Roof is het motief geweest van de bedrij vers. De buit bedroeg tien gulden en een gouden horloge. De beide daders en een medeplichtige, allen uit Zutphen afkomstig, bevinden zich in arrest en hebben een be kentenis afgelegd Woensdag is in de buurt van Wierden wederom een straaljager van de Nederlandse Luchtmacht neergestort. Het toestel was van vliegveld „Twenthe" opgestegen en kreeg een ernstige motorstoring. Hoewel het vliegtuig totaal ver nield werd, bleef de 21-jarige ser geant-vlieger A. de Waard uit De venter ongedeerd. „DROGE" CARNAVALSVIERING. Ondanks strenge controle op het ■wegverkeer door de Verkeersgroe- pen van de Rijkspolitie in Eindho ven, Breda, Den Bosch en Maas tricht is tijdens de carnavalsdagen op de grote verkeerswegen geen enkel geval van dronkenschap achter het stuur geconstaeerd. Al leen in Venlo is één chauffeur, die in „kennelijke Staat" een lichte aanrijding veroorzaakte, door de gemeentepolitie ingesloten. Het hoogste aantal gevallen van open bare dronkenschap (zegge en schrijve vier stuks) komt wonder wel uit Eindhoven, een stad zon der carnaval, die bovendien is „drooggelegd". Dit is het verras send en verheugend resultaat van een enquête in de grote carnavals, centra van Zuid-Nederland. Ook de gemeentepolitie van de diverse Zuidelijke Carnavalsplaat sen kan niet anders dan zeer te vreden zijn over de „droge" en zeer stijlvolle carnavalsviering. 500 MILLIOEN DOLLAR VOOR DE STRIJDKRACHTEN. De laatste dag van de zitting van de Noord-Atlantische Raad te Lis sabon heeft opnieuw concrete resul taten opgeleverd. Besloten is, dit jaar 450 tot 500 millioen dollar te spenderen aan de bouw van vlieg velden, kazernes en de communica ties der strijdkrachten. De V. S. zou den hiervan ongeveer 43 procent voor hun rekening nemen. De be voegdheden van Eisenhower wer den uitgebreid, Parijs is permanent hoofdkwartier der NATO en de Britse ambassadeur in Washington, Sir Oliver Franks, is de post van secretaris-generaal der organisatie aangeboden. Hij heeft de benoeming niet aangenomen. De kosten van het program voor het aanleggen van vliegvelden en verbindingscentra worden op pl.m. 435.600.000 dollar geraamd. Ameri ka neemt het grootste aandeel op zich en wel 182.000.000 dollar. De onderstaande landen hebben de vol gende lasten te dragen: Frankrijk 56.000.000 dollars, Groot-Brittannië 56.000.000 dollars, Italië 32.600.000 dollars, België 28.000.000 dollars, Canada 22.680.000 dollars, Denemar ken 17.080.000 dollars, Nederland 17.360.000 dollars (bijna 66 millioen gulden) en Noorwegen 12.880.000 dollar. De cijfers voor de andere landen zijn nog niet bekend. De Atlantische Raad heeft Maan dag een communiqué uitgegeven j waarin o.m. wordt gezegd: Het deelgenootschap der landen van het Atlantische Pact is niet uit sluitend gericht op de defensie, doch ook op voortdurende vooruitgang. De leden van de raad zien uit naar de tijd, waarin de belangrijkste energie van hun associatie in min dere mate geconcentreerd kan zijn op de defensie en in hogere mate op de samenwerking op andere gebie- j den, voor het welzijn van hun vol ken en de bevordering van de men selijke vooruitgang. DE INDONESISCHE KABINETSCRISIS. De kabinetscrisis in Indonesië duurt voort. De besprekingen van de vroegere kabinetsformateurs Su- kiman en Sukarto, die Zondag zou den plaats vinden, zijn uitgesteld. De vice-president, Drs. Moh. Hat- ta, wilde namelijk aan de bespre kingen deelnemen, maar bevond zich nog te Medan. Maandag kwam Hatta te Djakarta aan. Politieke kringen menen uit 't uitstel te mo gen afleiden dat Moh. Hatta met de leiding van de nieuwe regering zal worden belast. Men verwacht dat de formateurs van het huidige kabinet opnieuw1 zullen worden aangewezen om een regering te vormen, waarbij men speculeert op een coalitie op zo breed mogelijke parlementaire ba sis. De Indonesische delegatie in Ne derland is teruggeroepen naar Dja karta. De delegatie vertoefde in Ne derland ter bespreking van de In donesischNederlandse Unie en de kwestie Nieuw-Guinea. Men zegt bij de delegatie, dat de besprekingen niet zijn afgebroken, maar onder broken. AANVAL OP DUITS NATIONALISME John J. McCloy, de Amerikaanse Hoge Commissaris in Duitsland heeft van zijn driemaandelijks ver slag aan het Amerikaanse ministe rie van buitenlandse zaken één waarschuwing gemaakt tegen de gevaren van het oplevend nationa. lisme onder de Duitsers. In de eerste plaats hekelt hij de neo-na- zistische partijen, waaronder de Socialistische Rijkspartij, van de befaamde dr. Richter, alias Rosier, „uiterst rechtse en ultra-nationa listische partijen, die schandalen verzinnen en geruchten over de democratische partijen en partij leiders verspreiden en ieder die tegen Hitier geweest is een verra der noemen". Maar ook bevat Mc Cloy's verslag een scherpe repri mande aan het adres van de de mocratische partijen en zelfs van enkele ministers. ENGELS—EGYPTISCHE BESPREKINGEN KUNNEN BEGINNEN. Te Cairo is officieel meegedeeld dat Zaterdag de besprekingen over het Brits-Egyptische geschil zullen beginnen, welke tussen de Egyp tische premier, Ali Maher pasja en de Britse ambassadeur, Sir Ralph Stevenson, zullen worden gevoerd. In een radio-toespraak heeft Ma- her gezegd, dat als de onderhan delingen met Engeland niet sla gen, „de regering het volk zal steu nen in de nationale strijd". Maher pasja verklaarde, dat de besprekingen niet zullen gaan over het beginsel van de ontruiming van de kanaalzone, maar over de methoden van uitvoering hiervan. Men maakt hieruit op, dat Enge land met het beginsel heeft inge stemd, mits Egypte een nieuw plan voor de verdediging van het Mid den-Oosten accepteert. Voor het Lagerhuis heeft minis ter-president Churchill Dinsdag tijdens het debat over de buiten landse politiek onthuld, dat Enge land onder de regering-Attlee reeds een atoombom bezat. Labour had echter vergeten, zo vervolgde Churchill, het Lagerhuis over de ontwikkeling van het atoomonder zoek op de hoogte te stellen. Zo doende was het ook voor Churchill tot aan zijn ambtsaanvaarding een volkomen verrassing, dat Engeland niet alleen beschikte over een proef-atoombom, maar ook over een fabriek, waar een regelmatige productie van deze bommen ter hand genomen kan worden. „Toen ik de Amerikanen in Was hington van de stand van zaken op de hoogte bracht" zo ver volgde Churchill „ontstond er een geheel nieuwe atmosfeer in zake deze kwestie. Het bereikte resultaat is zeker een gunstige fac tor voor ons". Churchill bracht hulde aan de Labourregering voor deze stap, doch beschuldigde haar van „Machiavellisme" door hier over niets aan het parlement mee te delen en inmiddels de conser vatieve oppositie te beschuldigen van „oorlogsstokerij''. Het debat dat hierop volgde, liet van de waardigheid van het Lagerhuis niet veel over Een door Labour ingediende motie, die Churchill er van beschuldigde in Washington in gebreke te zijn gebleven, werd met 318 tegen 285 stemmen ver worpen. ALS DE KLOK WAARSCHUWT. De toneelclub der R.K.J.B. en de Boe- rinnenbond gaven Maandagavond in de gymnastiekzaal een goed geslaagde to neelavond. De afdeling Divunen bezit te genwoordig een goed team dat de juiste stukken weet te kiezen en deze ook op een goede wijze weet te vertolken. Als de Klok waarschuwt, is een vro lijk maar bovenal een mysterieus en boeiend spel. Kapitein de Brouwer is 't varen moe en vestigt zich met zijn vrouw en dochter op Eikenstein, een oud kasteel in Friesland. Maar zoals alle oude kastelen heeft ook dit kasteel zijn verleden en zijn eigenaardigheden. Maar wat erger is voor de nieuwe bewoners, het spookt er. Bij nacht dansen dwaal lichten door de tuinen. Spoken zingen, schreeuwen en dansen in de gangen en op de portalen. Maar het ergste van al les is wel de oude hangklok die steeds i dreigt zijn gewichten te laten vallen en daarmede een dode in het huis aankon- digt. Tot slot komt een ontknoping die niemand had verwacht. De spanning kwam er met dit spel al dra in de zaal. Men speelde dan ook voortreffelijk en enkele kleine tekortko mingen willen wij graag door de vingers zien. Vooral Sinne, Kees v. Spijk, was zeer goed. Wij willen hierbij de anderen zeker niet tekort doen, want zoals wij reeds eerder zeiden, de afdeling Drunen beschikt thans over een zeer goede club, waarvan iedereen zijn mannetje staat. Het stuk is dan ook zeker waard nogmaals te worden opgevoerd, en dan voor een minder rumoerige zaal en wat toneelinstallaties betreft onder betere omstandigheden. KERMIS. Volgens de Woensdag gehouden in schrijvingen, zullen op de Kermis te Drunen de volgende attracties komen. Autoscooter, Lunapark, Luchtschom- mel, Paling en viskraam. Draaimolen, Schiettent, Bumperspel, Speelgoedkraam, Ijs- en Patates friteskraam, Suiker- en gebakkraam. MET PENSIOEN. De gemeente-arbeider C. van Son zal ingaande 1 Maart a.s. de gemeentedienst wegens pensioengerechtigde leeftijd ver laten. CARNAVAL. Maandag 25 en Dinsdag 26 Febr. werd de Carnaval alhier voortgezet met groepswedstrijden; beide avonden waren er 12 groepen, die in elk café een be zoek brachten en waarvoor grote be langstelling was. Alle cafés waren tot in alle hoeken gevuld. De uitslag van de wedstrijd van Maandag was: 1 Uitschieters, groep W. de Vaan; 2 Kwasten, groep Bruurmijn; 3 Optimisten, groep Teun van Helvoirt; 4 Nooit Vol maakt, groep Nooten; 5 Overschotje, groep Musch; 6 Vrolijk Carnaval, groep v. d. Meijden; 7 Trekkende Cowboys, groep Berkelmans; 8 Leeuwerikken, gr. Öosterwaal; 9 Schorre Kikkers, gr. Ekels; 10 Groep Coense; 11 Carnavalsvrienden, gr. Herman; 12 Groep zonder naam, gr. v. Bokhoven. Dinsdag was de uitslag als volgt: 1 Optimisten, groep Teun v. Heivoort; 2 Kwasten, groep Bruurmijn; 3 Vijfde Rad, groep P. Engel; 4 Nooit Gedacht, groep Nooten; 5 Overschotje, groep Musch; 6 Groep Coense; 7 Groep Ekels; 8 Carnavalsvrienden, gr. Herman; 9 Gla diolen, gr. Berkelmans; 10 Vrolijke Car navalsvrienden, gr. v. d. Meijden; 11 Leeuwerikken, gr. Oosterwaal; 12 Groep zonder naam, gr. v. Bokhoven. De jury had een zeer zware taak, want verschillende prachtige groepen waren er bij, vooral Dinsdagavond. Over het geheel genomen waren het de groe pen nogal eens met de beoordeling. Zoals reeds is gemeld vierde P. van Oijen zijn 70ste verjaardag. Maandag bracht hij een bezoek aan al de café's en werd overal gehuldigd. Beide avonden brachten de Prins en gevolg een bezoek aan de café's en spra ken over de prettige carnavalsviering. Dinsdagavond werd Cornelis op het nieuwe plein verbrand en hiermede was de Carnaval teneinde, die ook dit jaar weer netjes is verlopen; geen wanklank werd gehoord. DE ZWALUW. Zaterdag 1 Maart maandvergadering van de Postduivenvereniging de Zwa- Drie dagen lang hebben in het Zuiden weer de vorsten van de dwaasheid geregeerd. Brabant en Limburg hebben weer op hun kop gestaan tijdens het schone feest van de carnaval. De oude mens is onder feestgejuich afge legd voor de weken van boete die nu volgen, om straks gelou terd en verjongd in het Paaslicht te treden. Radio-Carnaval. De K.R.O. heeft met Vastenavond een programma uitgezonden onder de titel „De Vastenavond die komt an". (Waarom deze hele zin in het Neder lands wordt geschreven, behalve het laatste woord is ons een raadsel). Men had hiervoor wat mensen gere- quireerd die om strijd probeerden „sap pig JOrabants en Limburgs te spreken en in die schone dialecten moppen te tappen. Uch arme. 't Was toch zo droevig. En het ergste was dat al die lui zich dronken waanden, hetgeen ze bewezen door almaar te hikken en met overslaan de stem te spreken. Zouden ze nou in Hilversum denken, dat wij drie dagen lang met een stuk in onze kraag lopen ot zoeken ze de humor in de dronken schap! Wij weten het niet. Maar we weten wel dat ze in Hilversum nog geen schijfje kaas van Carnaval hebben ge geten. Zelfs niet als ze zich dronken voordoen. Ze hadden nog meer op die Hilver- sumse Carnaval: rommelpotten en Prins Henk Dorel de eerste. De rommelpotten werden gehanteerd door Hollandse jo chies die middels allerlei keelgeluiden een Hollandse versie van een vasten avondliedje zongen. Blijkbaar vonden ze het alleen in de studio erg mooi, het ge zelschap waarin wij verkeerden, slaakte slechts een krachtterm. En wat Prins Henk Dorel de eerste betreft, wij hopen van harte dat zijn dynastie zich in het vervolg niet meer met Carnaval zal be zig houden. Wel hoorden we over de Avro enige reportages rechtstreeks uit Den Bosch, Venlo en Sittard, met speechen van de „prinsen" een uitvoering die aardig en goed verzorgd was. In Oeteldonk. Nee, dan Den Bosch! Wat de Oetel- donkers 362 dagen lang aan leut heb ben opgespaard, wordt in drie dagen gespuid. En wat dat betekent hebben de duizenden bezoekers in stijgende verba zing kunnen zien. *t Begon Zondag al, toen Prins Ama- defro XVI voor de 23e keer zijn glori euze intocht in zijn geliefd Oeteldonk deed, om zijn driedaagse heerschappij te aanvaarden. Ter gelegenheid van de zeventigste verjaardag van de Oeteldonk- se Club geschiedde dit voor de eerste keer officieel. Staande op het bordes van het stadhuis ontving Zijne Koninklijke Hoogheid uit handen van Burgemeester Loeff de sleutels van zijn Rijk. Peer van den Muggenheuvel, den Burgemister van luw in café B. Oremans. Zeer belang rijke agenda in verband met de benoe ming van verschillende comité's voor in- korving. Klokken lichten enz. Aanvang 8 uur. ROZENJACHT. Zondag 2 Maart a.s. maandvergade ring in café Ant. v. Vught, Melie, van het Kruisbooggezelschap Rozenjacht. Be langrijke agenda, trouwe opkomst ver wacht. VOETBAL. Boxtel 2Vlijm. Boys 2. Zondag 2 Maart spelen de Vlijmense Boys 2 een uitwedstrijd tegen Boxtel 2. Dit wordt een zware wedstrijd; wanneer een gelijk spel wordt behaald, kunnen de Boys zeer tevreden zijn. Dus Boys, stelt uw aanhang niet teleur. ONGEVAL. Zondagnamiddag circa 5 uur heeft zich alhier een auto-ongeval voorgedaan dat nog vrij goed is afgelopen. Toen een zekere S. wonende Sparrenstraat, Eind hoven, met zijn motor op weg naar Heusden ons dorp passeerde, botste hij door tot nu toe onverklaarbare oorzaak tegen een luxe wagen die voor hem uit reed en op een gegeven moment stopte. S. kwam te vallen en bleef bewusteloos liggen. Een juist passerende geneesheer constateerde een lichte hersenschudding. Door leden van de E.H.B.O. werd hij per brancard in een nabije woning bin nen gedragen, van waaruit hij later per ambulancewagen naar 'Eindhoven werd overgebracht. CARNAVALSFEESTEN. Het feest van carnaval heeft zich ook dit jaar weer in een grote belangstelling mogen verheugen. Vanwege de te hou den groepenwedstrijden, waaraan flinke prijzen waren verbonden, heerste er reeds enkele weken binnenskamers een grote activiteit. Door omstandigheden kon de gecostumeerde handbalwedstrijd geen doorgang vinden. Voor de groepen wedstrijden, die Maandag- en Dinsdag avond zijn gehouden, was de animo groot en de jury die het gepresteerde moest beoordelen, had dan ook geen gemak kelijke taak. De uitslag van Maandag- Oeteldonk, lachte van oor tot oor. De Carnaval heeft Den Bosch voor goed en totaal veroverd. Toen begon het feest. Een bonte war reling van leut en zotheid. Van Matje nee, van Troonrede en in de avond de onthulling van boer Knillis. Mudvol was het in Den Bosch. Dui zenden dwazen hosten door de straten en zongen hun levensvreugde door de schone voorjaarsavond. Den Bosch vierde Carnaval. De optocht. Dit jaar was de optocht wezenlijk het hoogtepunt van het feest. Rijen dik ston den duizenden en duizenden op de stuupkes, om maar niks van het kleurige défilée te missen. De optocht werd geopend met „Un- nen hillen têd niks", maar achter dit vacuum kwamen de levende bewijzen van de muzikaliteit en de fantasie van de levensblije Oeteldonkers. Indianen, Cubanen, Cowboys, Spanjolen en ge wone Oeteldonkinezen wisselden elkaar af. Toen de Bossche Carnaval van dit jaar aan een zijden draadje hing, werd het heldhaftige woord gesproken al moeten we met zeven kruiwagens gaan, de optocht gaat door Nu de zeven kruiwagens waren er, bestuurd door D n Olie Manus, den Dik ken Bruine en Mossadeq met raapolie erop. Maar er was nog veel meer dan de kruiwagensDe toren van Vught, de anti-roddel Club, de enorme Dommel- meermin, Jheroen Bosch en vooral De Dwaze wereld van „De vrolijke vage bonden". Een schoon stuk werk. Een giganti sche toverheks stak haar grote neus door de Oeteldonkse straten. Boven op de wereldbol zat de Oeteldonkse Stede maagd, neerblikkend op het kleinmense- lijk gedoe ver beneden haar. En achter de wereldbol een gehoornde duivel, en dan ziet ge de diepe zin van dit dwaze feest, 't Is ermee als met de Bossche St. Jan. Ook daar temidden van de he melse vreugde in een vergeten hoekje van een koorbank of aan een venster de duivel. Nee, dit feest is niet enkel dwaasheid! Dinsdag trok Oeteldonk naar de mert voor de Bonte Dinsdagmiddagtrein, weer vol gekheid en plezier, 's Avonds gingen ze Knillis verbranden en toen was het uit. De meziekskes trokken af, de boeren en sheiks, de Cubanen en India nen verdwenen stil in de leger wordende straten; een stilte viel over de stad, de stilte van de paarse vastentijd. Alleen het zware brons van de St. Jan bonsde over de lege straten. Een groots feest is weer voorbij. Een feest dat in Hilversum nog niemand heeft begrepen, omdat ze iets anders willen doen dan gewoon gek. avond was: 1 De Vrolijke Carnaval- vierders 368pt.; 2 Mooi Haarsteeg 354 pt.; 3 Carnaval, dus draaien maar 347JJj pt.; 4 Terug uit Canada in Haar steeg 336 pt.; 5 De Veteranen met oud en nieuw Carnaval 335 pt.; 6 Jong Texas 33ll/2 pt.; 7 Gesjochte Jongens 300Yi pt. De uitslag van Dinsdagavond was: 1 De Vrolijke Carnavalvierders 377 pt.; 2 Naar de Speeltuin 354J^ pt.; 3 Terugko mende Emigranten 351 J/j pt.; 4 Vetera nen met Snip en Snap op Haarsteegs Carnaval 345 pt.; 5 Viel lollige paartjes 343J/2 pt.; 6 Hoe ouder hoe gekker 343 punten. A.s. Zondag zullen de prijzen worden uitgereikt en zal tevens de trekking van de verloting plaats hebben, die ter be strijding van de onkosten is gehouden. BILJARTEN. In café W. Zeeuwen had dezer da gen de huldigingswedstrijd plaats tussen de aldaar gevestigde biljartclub D.V.K. en een zestal samengesteld uit de overi ge drie verenigingen die aan de onder linge biljartcompetitie hebben deelgeno men, zulks naar aanleiding van het be halen van het kampioenschap door het 2e zestal van D.V.K. in afd. B. Voor de aanvang feliciteerde de voor zitter van het comité dhr. Th. Boelen de spelers met het behaalde succes en reik te hun de wisselbeker uit, plus aan elke speler een herinneringsmedaille. Onder grote belangstelling had hierna de huldigingswedstrijd plaats. De uitslag was: D.V.K. IIDe Genodigden W. v. Bokhoven-H. v.d. Heijden 5026 A. v. d. LeeJ. Koks 5050 M. v. d. WaterJ. v. Asseldonk 5039 Th. v. GestelH. v. Bokhoven 4650 Jos v RavensteinA. de Groot 5037 W. ZeeuwenFr. v. d. Dungen 3050 Hoogste serie M. v. d. Water en A. v. d. Lee, 9 car. GESLAAGD. Onze stadgenoot de heer de Vaan slaagde op het te Eindhoven gehouden examen voor de akte van bekwaamheid voor onderwijzer.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1