DE LENGS1RMT Waaiwijkse en Langsiraatse Courant HET JEUGDHUIS IN HAARSTEEG DRUNEN VLIJMEN SPRANG SPRANG-GAPELLE CAPELLE WASPIK 75e JAARGANG No. 87 MAANDAG 31 MAART 1952. Uitgever Waaiwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week i Abonnement 2.60 franco p. p. 18 cent per week speciaal tarief. 2.35 per kwartaal Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. - TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" Vlijmense Raad bespreekt Uitbreidingsplan „De Vliedberg" aan de raad aangeboden In de vergadering die de raad van de gemeente Vlijmen Donder dagavond hield zijn verschillende belangrijke punten ter sprake gekomen. Allereerst werd het partiele uitbreidingsplan „De Vliedberg" aan de raad aarigeboden; het werd in handen gegeven van de commissie. Ook het toekomstige jeugdhuis in Haarsteeg werd aan ampele besprekingen onderworpen en als de jeugdbewegingen met de gelijke uitgewerkte plannen komen, zal er verder gepraat wor den. Dan was er nog een kwestie van verkoop van grondaan wie de voorkeur gegeven moest worden, aan de heer Luyben of aan de heer van Stokkum. Na de opening en het vaststellen van de notulen kwamen diverse in gekomen stukken ter sprake. O.m. was er de herbenoeming van de burgemeestér. De heer van de Mee- rendonk feliciteerde hem hiermee namens de raad en hoopte, dat de prettige samenwerking in de toe komst bestendigd mocht blijven. Op zijn beurt dankte de voorzitter hiervoor, terwijl hij eveneens ver trouwde dat de goede verstandhou ding zo mocht blijven. Van de Prov. Plan. Dienst was j binnengekomen het partiële uit- breidingsplan „De Vliedberg". Ter nadere bestudering werd dit plan in handen gesteld van de commissie bestaande uit de heren v. d. Mee- rendonk, Dekkers, van Son, Sa muels en van Oijen. Deze heren werd verzocht dit plan op korte termijn te bezien. Er was ook een schrijven van G. S., die zich niet accoord verklaar den met de prijs waarvoor een per ceel aan de Kerkstraat was ver kocht. In de prijs n.l. was de scha deloosstelling voor de gewassen niet doorberekend. G. S. verzocht nu de prijs te brengen van 1.50 op 2.08 per M2. HET JEUGDHUIS. De heer van de Meerendonk in formeerde vervolgens of er geen verzoekschrift was binnengekomen van de jeugdbewegingen uit Haar steeg, om subsidie voor de bouw van een jeugdhuis. De voorzitter moest toegeven dat dit schrijven inderdaad was bin nengekomen en dat dit inderdaad aan de raad gericht was. De heer van Oijen had wel een voorstel verwacht van B. en W. Wethouder Berkelmans was het, die hierna opmerkte, dat het waar schijnlijk over het hoofd was ge zien. De heer van de Meerendonk vond dit vanzelfsprekend niet de juiste manier. Hij stelde vervolgens voor om een renteloos voorschot te ver strekken en dan tevens het te bou wen jeugdhuis geschikt te maken als gymnastieklokaal voor de la gere scholen. Het gvmnastiek-onderwijs, aldus de voorzitter, kan niet in het geding worden gebrachtde lokaliteiten hiervoor moeten aan benaalde eisen voldoen. Bovendien kan de ge meente niet aan kanitaal komen en de regering verleent geen toestem ming voor de bouw van gymna stieklokalen. Nadat de heer van Oiien gewe zen had or> de noodzakelijkheid van een jeugdhuis, vroeg de heer v. d. Ven of het niet mogelijk was bij particulieren geld te lenen en dat de gemeente dan garant bleef voor de rest van het bedrag. De heer v. d. Hout merkt op dat de jeugdbeweging al eerder een verzoek heeft ingediend om 't oude materiaal van het schoolhuis te kunnen betrekken. En de heer v. Oven sluit hierbij aan als hij onmerkt. dat de raad toen wel snontaan haar medewer king toezegde. Deze wiize van han delen valt hem enigszins tegen. De heer v. Son vroeg of het niet mogelijk was dat de bouw paro chieel geschiedt, zoals het ook in Nieuwkuik is gebeurd. Tenslotte concludeert de voorz. dat het. 't beste is de volgende raads vergadering met een voorstel dien aangaande te komen: maar, zei hii. dan moet het iniatief uitgaan van de jeugdbeweging. Nu vroegen ze zonder meer 5 a 6000 gulden, maar ze hadden zelf geen plannen. De heer v. d. Meerendonk stelt voor dan m°t een uitgewerkt plan te komen. We zullen contact onne- men mèt de jeugdbeweging, aldus de voorzitter. ..Een kinderhand is gauw ge vuld". zegt de heer v. Oven en hij verzoekt de kwestie niet op de lanve baan te schuiven. De wijziging van de plaatselijke politieverordening, die vervolgens aan de orde komt, geeft geen aan leiding tot op- of aanmerkingen en wordt z h. st. aangenomen. Men besluit ook 45.per leer ling vergoeding te geven voor het v.g.l.o.. in casu de huishoudschool. Bii de behandeling van een nieuw ambtenarenreglement en een nieu we wachtgeldverordening geeft de heer v. d. Meerendonk in ernstige overweging bij de aanstelling van tijdelijk personeel goed uit te zien en uitgebreide informaties in te winnen. De voorzitter antwoordt hierop dat momenteel geen tijdelijk perso neel bij de gemeentelijke instellin gen werkzaam is; hij zal de wenk echter gaarne ter harte nemen. Bij de wijziging van het weder- opbouwplan Nieuwkuijk informeert de heer v. Son of de heer de Goey, die vroeger daar ter plaatse (be doeld is bij de Kerk) woonde en nog een herbouwplicht heeft te ver vullen, nu daar niet kan bouwen; waarop de voorzitter antwoordt dat het hier een bestedingsplicht voor een boerderij betreft en dat ter plaatse geen boerderij meer ge bouwd mag worden. HEBBEN HERBOUWPLICHTEN VOORRANG? Wanneer B. en W. dan voorstel len een tweetal percelen bouwter reinen, gelegen aan de Akkerstraat en in de doorbraak vanaf de Pasto riestraat naar het Plein te verkopen aan de heer A. H. v. Stokkum, ver klaart de heer v. d. Ven zich tegen. Indertijd, in 1950, heeft architect Luyben grond gekocht tussen café Boom en slager Oremans en ten Noorden van de Prov. weg tussen v. Engelen en slagerij v. Beurden, waarop hij zou bouwen met een kernvolume; aan deze verkoop was de voorwaarde verbonden dat de bouw voor 1 Mei 1951 begonnen moest zijn. Deze voorwaarde is de heer Luyben niet nagekomen; en 't raadsbesluit van de; verkoop is toen ingetrokken. Enkele van deze per celen wilde men nu aan de heer v. Stokkum verkopen, die daar met een herbouwplicht zou bouwen. De heer V. d. Ven nu kwam hier op terug en hij memoreerde zijn on derhoud met B. en W., toen dacht hij het pleit gewonnen te hebben en nu vraagt hij: Hoe komt het dat Luyben achtergesteld wordt bij v. Stokkum. Hij meent dat Luyben de meeste rechten heeft, omdat hij het eerste gekomen is en omdat hij met rijkspremie bouwt en er dus vier woningen voor de gemeente bij worden gewonnen. Wethouder v. Bokhoven betoogt dat herbouwplichtigen in elk geval voorgaan. Hier betrof het woningen van de heer v. Stokkum, die daar vroeger hebben gestaan. De heer v. d. Meerendonk vroeg zich af of het niet verstandiger was geweest wanneer v. Stokkum zich verstaan had met de heer Luyben; hij kan wel iets voor de redenering van de heer v. d. Ven voelen. Hij had het inderdaad verstandiger ge vonden, wanneer men Luyben had gevraagd of hij nog gebruik wilde maken van het ontnomen terrein. Wethouder v. Bokhoven merkt op dat het op het ontnomen terrein al lemaal herbouwplichtigen hebben gebouwd en ook v. Stokkum, met zijn herbouwplicht, heeft hier voor rang. De heer v. d. Meerendonk stelt dan voor het voorstel op te schor ten en de heer Luyben de garantie te vragen of hij voor een bepaalde tijd kan en zal bouwen en met een uitgewerkt plan wil komen. De ter mijn wordt dan ten slotte op 6 weken gesteld. Het bouwterrein aan de door braak wordt in elk geval aan de heer v. Stokkum verkocht. Hierop zullen vier woningen worden ge bouwd Het voorstel tot lening van 50.000.kasgeld bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten en een begrotingswijziging gaan zonder meer onder de hamer door. Aan de PNEM wordt ook grond verkocht aan de doorbraak. Hier op zullen een transformatorhuisje en een magazijn worden gebouwd. Aan de agenda wordt dan toege voegd het voorstel om afwijzend te beschikken op het verzoek van het schoolbestuur van de R.K. Meis jesscholen te Haarsteeg en Nieuw kuijk om medewerking te verlenen ex artikel 72 voor de aanschaf fing van een methode voor het ge ven van verkeersonderwijs. De in specteur van het L. O. had hier afwijzend op beschikt en dit was het schoolbestuur ook meege deeld. iDit bestuur wilde toch een offi cieel besluit van de raad om er tegen in beroep te kunnen gaan bij G. S. De heer v. d, Meerendonk levert critiek op het schoolbestuur hij vindt deze houding niet fraai t.o. van het gemeentebestuur, dat spontaan altijd alles heeft gedaan om de school op te knappen. Een volgend aan de agenda toe gevoegd punt was het besluit, om aan de heer M. v. Bladel aan de Bernse Hoeve bouwterrein te ver kopen tegen de prijs van 1100.j Reeds eerder was besloten dit te verkopen tegen de prijs van 1287.50, maar deze prijs was niet goedgekeurd door het prij zenbu reau. In de vorige vergadering is ge sproken over een betere exploita tie van het Ven, dit is het pl.m. 250 H.A. grote gebied van de ge meente tussen de Kom van de ge meente en het afwateringskanaal thans wijst de voorzitter een com missie aan tot betere exploitatie van het Ven, bestaande uit de he ren Dekkers, van Son en van Hel- voirt Op voorstel van de heer v. d. Ven wordt ook de heer v. d. Meerendonk als lid van de lande- rijencommissie hieraan toegevoegd. RONDVRAAG. Wanneer de rondvraag aan de orde komt, worden o.m. de volgende vragen gesteld De heer Samuels vraagt of voor de woningen in de Kloosterstraat geen ligusterheggen kunnen wor den geplant. De volgende dag, aldus de voor zitter, zou deze kwestie behandeld worden in het woningbedrijf. De heer Samuels had critiek op het rondbrengen van icirculaires betreffehde de vuilnisophaaldienst door gemeente-arbeiders. De voorzitter diende hem hier op van antwoord met er op te wij zen, dat dit niet kon in de vorm van een postbestelling, omdat men maar een bepaald rayon had ge nomen. De heer v d, Meerendonk vond het tarief voor 10.pér jaar voor het ophalen van huisvuil niet erg laag maar men kreeg anders 'geen goedkeuring van G. S., zei de voorzitter. De heer v. d. Meerendonk vroeg ook nog of het Plein nog, niet ver hard kon worden en hierop ant woordde de voorz. dat aan de Grondmij. opdracht was gegeven een plan samen te stellen, ook voor de verharding van de doorbraak. De heer Mommersteeg vroeg om een afscheiding tussen de woning, wetwoningen in de Achterstraat en de heer Samuels maakte het college attent op de poldersloot bij de pakhuizen van v. Mol Pauwels, die nog steeds niet gerioleerd is. En nadat de heer van Son nog de aandacht heeft gevraagd voor de slechte toestand van de Klooster straat bij de spoorwegovergang, wordt de vergadering door de voorzitter gesloten. JAARVERGADERING K.A.V. De K.A.V. afd. Drunen hield Woens dagavond j.l. haar algemene jaarvergade ring. De voorzitster heette in haar ope ningswoord allen van harte welkom, spe ciaal de geestelijke adviseur Kap. Vo gels. Uit het jaarverslag bleek dat de vereniging op 31 Dec. 103 leden telde en op velerlei terrein buitengewoon ac tief was. Op 29 Mei werd een zeer ge- slaagde Moederdag gehouden, waarop Pastoor Drievers sprak over het Huwe lijk en Moederschap. In Juli werd een mooie reis gemaakt naar Zuid-Limburg en in Aug. werd een zeer geslaagd kin derfeest gegeven. De afdeling nam af scheid van Kap. Simons, de geestelijke adviseur en riep Kap. Vogels als gees telijk adviseur een hartelijk welkom toe. Óp deze vergadering werd ook be sproken de retraite voor de leden der K.A.V. en de Lourdes-reis. De periodiek aftredende bestuursleden Mej. v. d. Wiel en Mej. Dekkers wer den beiden met grote meerderheid van stemmen herkozen. In de vacature van mej. Brok-v. Etten werd gekozen mej. v. d. Poel-Bruurmijn. Na enige bespreking werd besloten de eerst voorgestelde con tributieverhoging niet te laten doorgaan. Komende zomer zal weer een kinderfeest worden gehouden. Besloten werd dat hieraan slechts zullen mogen deelnemen kinderen van 5 tot 12 jaar. Tot slot sprak de voorzitster nog een algemeen opwekkend woord. JAARVERGADERING KJV.B. De K.A.B. afd. Drunen houdt a.s. Woensdag 2 April haar algemene jaar vergadering in de gymnastiekzaal. Aanvang 8 uur. BRAND. Zaterdagmorgen om ongeveer 7 uur brak brand uit in de woning van H. Henkens, Voordijk, alhier. In korte tijd stond het met ,riet gedekte huis geheel in brand. Doordat er geen telefoon in de buurt was duurde het even voordat de sirene loeide en toen de brandweer in zeer korte tijd arriveerde, was het ge hele huis afgebrand. Even werd nage blust maar omdat de wind gunstig was, was er geen gevaar voor de omliggende woningen en kon de brandweer weer inrukken. Henkens kon zich met zijn gezin met moeite redden; niets kon wor den gered, alles ging in vlammen op. POSTDUIVENVERENIGING DE ZWALUW. Zaterdag 5 April maandvergadering in Café B. Oremans. Aanvang 8 uur. Zeer belangrijke agenda; inleveren hoklijst en constateur. Daar de duivensport Zondag begint en de eerste africhtingsvlucht zal worden gehouden, worden alle leden verwacht. Uitreiking vliegprogramma met de no dige gegevens voor seizoen 1952. Het vliegprogram is dit jaar weer sa mengesteld naar de zin van alle duiven- liefhebbers, ook met jonge duiven zijn er vluchten uit België en Frankrijk. WIELRENNEN. Tlnie Wolfs Ama'teur. Tinie Wolfs, die vorig jaar zoveel successen behaalde als Nieuweling, is dit jaar overaegaan naar de Amateurs. Reeds Zondag 30 Maart zou het star ten in de ronde van Zaandam, af te leggen 200 km., maar door het slechte weer is deze wedstrijd afgelast. We zijn benieuwd naar zijn prestaties. Naast de nieuwelingen die reeds vorig jaar uitkwamen, komt dit jaar Fr. Li- bregts het rennerscorps van Vlijmen ver sterken. KAT-CONCOURS. Uitslag Kat-concours Vlijmens Man nenkoor van j.l. Zaterdag 1 Jos Jansen 714 pt.; 2 P. v. d. Loo 709 pt.; 3 C. de Jong 707 pt.; 4 T. Ee kels 706 pt.; 5 J. Koks 646 pt. Verlie zer J. Kivits 384 pt. Uitslag Zondag: 1 G. Samuels 864 pt.; 2H. v. d. Pol 750 pt.; 3 L. Overdijk 740 p.; 4 J. v.d. Dungen 726 p.; 5 L. v. Over dijk 687 pt. Verliezer Jos Jansen 454 pt. Er was veel animo; Zaterdag 5 en Zondag 6 April worden de wedstrijden voortgezet. OUDERAVOND. Voor de ouderavond welke j.l. Vrij dagavond vanwege de School voor C. V. O. alhier gehouden werd, bestond veel belangstelling. Een groot aantal ouders maakte vooraf ook gebruik van de geboden gelegenheid om het werk der leerlingen te bezichtigen en met het on derwijzend personeel overleg te plegen omtrent de vorderingen hunner kinderen. De moeders van de meisjes-leerlingen der hoogste klassen toonden bijzondere be langstelling voor de door hun meisjes veraardigde handwerken. De ouderavond stond onder leiding van de voorzitter der Schoolvereniging Ds. C. Streefkerk, die nadat de samen komst was geopend met Psalmgezing, gebed en Schriftlezing, de aanwezigen, hartelijk welkom heette en er zijn vreug de over uitsprak dat zovelen waren op gekomen, waaruit de belangstelling voor de ouderavonden spreekt en blijkt dat het werk van het onderwijzend per soneel wordt gewaardeerd. Ds. Streefkerk achtte zon contact avond van groot belang; het bestendigt en verstevigt de band tussen de ouders en de school. Hij hoopte dat de ouders die iets te vragen hadden omtrent het onderwijs, hiervan ruimschoots gebruik gemaakt zouden hebben of nog zouden maken. Het is nooit goed wanneer de school en de ouders los naast elkaar heenleven, of dat de ouders alleen over de school wat van de kinderen zouden horen; de ouders moeten ook niet altijd direct van de kinderen alles aannemen wat zij over de school zouden vertellen. Er komt wel eens oppositie tegen het personeel voor, wat toch helemaal niet behoeft voor te komen, wanneer de ouders met het personeel gaan praten. Wij hebben ons te voegen onder de macht die God over ons gesteld heeft en te buigen onder het gezag van de Aller hoogste Opperheer. De grondslag en het principe hiervan moet de kinderen ook op de school worden bijgebracht, maar dan is het nodig dat de school daarbij de steun van de ouders heeft. Het huis gezin en de school moet dezelfde geest van Jezus Christus ademen; zij moeten op elkaar zijn afgestemd. Hoe inniger de band tussen school en ouders is, des te meer zal er de waarborg voor een goede uitkomst bestaan. Bij de opvoeding in het gezin en de school moet men op het zelfde doel aansturen, opdat God daarop Zijn zegen schenke. Onder beding van Gods zegen moeten wij onze kinderen opvoeden tot mensen Gods. Daarin ver schilt de Chr. School met de instelling van de neutrale, openbare school, die alleen opvoedt tot deugdelijke mensen voor de maatschappij. Het gaat er bij de Chr. opvoeding niet om als doel het bereiken van een goede positie in de we reld, maar wat wij in onze positie yoor Christus en Zijn kerk zijn. Tot het aankweken van deze levens houding werkt ook onze school mede. In gezin en school moet het evangelie de centrale plaats innemen. Op deze wijze kan er sprake zijn van een goede samen werking, want de onderwijzers hebben een grote invloed op de kinderen en daarom moeten de ouders het onderwij zend personeel steunen, opdat deze de verantwoordelijke taak der ouders bij de opvoeding voor een groot deel kunnen overnemen, die hun wijsheid daarvoor van God moeten begeren. De ouders moeten de taak der onderwijzers ver lichten door één lijn te trekken en tegen over hun kinderen het gezag hoog te houden. Ook de onderwijzers hebben hun gebreken en zijn niet feilloos; hoe zou het ianders kunnen. Als we zien wat wij als ouders al met onze eigen kinderen te stellen hebben, moet het ons veel meer verwonderen, dat in de school niet veel meer fouten gemaakt worden. De ouders moeten er zich daarom ook voor wachten een oordeel uit te spreken over de onderwijzers in het bijzijn der kin deren; gaat dan met de onderwijzers praten, aldus Ds. Streefkerk, en laat ons vooral dagelijks de school in onze ge beden gedenken, dat is de beste steun die wij de school kunnen geven. Ook het onderwijzend personeel moet nooit onderschatten wat een invloed het op onze kinderen heeft. Zij moeten be denken dat het kind een mens in wording is. Wij allen moeten onze kinderen op voeden in de vreze des 'Heren. Met de bede dat God dit ons doe gelukken, tot heil der kinderen, van school en vader land, besluit de voorzitter. De hee.r D. de Vries, onderwijzer aan de school, gaf hierna met zijn klas een openbare les, bestaande uit Bijbelse Ge schiedenis. Kennis der Natuur en Zang. Bij de eerste twee vakken werden een aantal vragen door de leerlingen vlot beantwoordt. De openbare les werd be sloten met het in spreekkoor zeggen van het zegelied uit Romeinen 8 3139) door de leerlingen. Ds. Streefkerk was zeker de tolk van alle aanwezigen toen hij de heer de Vries dankte voor het gegeven stukje school leven, dat door de ouders met zeer veel belangstelling werd gevolgd. Nadat in de pauze de aanwezigen chocolademelk met koek was gepresen teerd, behandelde de onderwijzer der school de heer Schermers een onderwerp over; Enkele aspecten in de ontwikkeling van het kind, waarin hij in 't bijzonder de mensenkennis en de persoonlijke le venservaring naar voren bracht. Om kinderkennis te verwerven is het nodig het kind op rustige manier na te gaan. De voorwaarde om het kind te begrij pen is, dat men zelf ook iets kinderlijks moet bezitten: als men niet wordt als de kinderen, zal men de kinderen niet kun nen verstaan. De opvoeding der kinderen is in de eerste plaats een taak der ouders; de grondslag ligt in de eerste levensjaren, waarbij de geestelijke eigenschappen der ouders op de kinderen overgaan. Is die grondslag verkeert, dan zal het hele ver dere leven de sporen daarvan laten zien. Het eigenlijke terrein der opvoeding is het gezin, dat door de school niet kan worden vervangen. Spaar de roede niet, zegt de bijbel, die de voornaamste bron voor mensenkennis is, want daarin lezen we dat de mensen zijn haters van God en de naaste, waarin de oorsprong ligt van alle ellende in de kinderwereld. Inleider schetst de moeilijkheden in de opvoeding der kinderen en vraagt hoe lang de ouders b.v. consequent moeten blijven. Het ideaal is dat de band tussen gezin en school blijft bestaan. Bij de opvoeding moet steeds het doel voor ogen staan, de kinderen te maken tot mensen Gods, tot alle goed werk toe gerust. De invloed van gezin en school is groot, maar nog groter is de invloed van de omgeving, de niet-opzettelijke opvoeding. Wanneer is voor de ouders het ogenblik gekomen de kinderen los te laten? Daarover is men het niet altijd eens. De heer Schermers besluit zijn be toog, waarin hij de ouders vele prac- tische wenken en nuttige raadgevingen meegaf, met er op te wijzen dat de hele opvoeding een kwestie is van liefde, ge duld en wijsheid. Ds. Streefkerk dankte de inleider voor zijn uiteenzetting; van bespreking moest om des tijds wille worden afgezien. Met een slotwoord werd deze goed geslaagde contactavond beëindigd en ging het hoofd der school, de heer A. Dees, voor in dankgebed. EVANGELISATIE-SAMENKOMST. ting plaats van de door de plaatselijke biljartver. 't Bruggetje, H.K.S., De Witte Brug en O.N.I. georganiseerde onder linge competitie. De wedstrijdleider heet te de vele biljartliefhebbers hartelijk welkom, memoreerde de goede verstand houding der verenigingen onderling en de daarmede gepaard gaande prettige sfeer, waardoor de wedstrijden zich steeds kenmerkten en reikte vervolgens met een toepasselijk woord de verworven prijzen, waaronder voor iedere afdeling een wisselbeker, aan de leiders der vijftallen uit. De wisselbeker voor de afd. Ie vijf tallen kwam voor een jaar in het bezit van de in café Baggerman gevestigde^ vereniging 't Bruggetje, terwijl die voor de afd. 2e vijftallen in handen kwam van de in 't Stationskoffiehuis Pruijssers gevestigde vereniging H.K.S. Na de uit reiking bleef men nog geruime tijd in ge zellig samenzijn bijeen en menige herin nering aan de voorbije competitie werd nog eens opgehaald. PLATTELANDSVROUWEN. Donderdagavond half 8 houdt de afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in een der lokalen ■van de Chr. Landbouwhuishoudschool een ledenvergadering, waarop aan de or de zal worden gesteld de bespreking sa menstelling bestuur in verband met het vertrek van Mevr. Adr. v. Alphen-Mi- chaël en de periodieke aftreding van Mevr. "Waverijn-Hollestelle. Tevens zal er een definitieve regeling voor de Za terdag 19 April e.k. te organiseren reis naar de Bollenvelden worden gemaakt en het houden van de Emmabloemcol- lecte voor het Groene Kruis vormt even eens een onderwerp van bespreking. HERV. MEISJESVERENIGING. De Ned. Herv. Meisjesvereniging Bidt en Werkt houdt Donderdag 3 Apr. des avonds half 8 in het gebouw Elthato onder leiding van Ds. M. Verweij uit Besoijen haar 26ste jaarvergadering. Het programma, dat naast de jaarverslagen enige inleidingen vermeldt, wordt afge wisseld met zang en declamatie. OVERPLAATSING. In verband met de automatisering van de telefoon, wordt onze dorpsgenote mej. J. Colet, telefoniste P.T.T. kantoor te Waalwijk, overgeplaatst naar 's Bosch. JEUGDKOOR 'T ROZEKNOPJE. Naast de gemengde zangvereniging 't Rozeknopje is thans een Jeugdkoor op gericht, dat onder leiding van de heer Louis Sars uit Waalwijk, a.s. Donder dag met de repetities zal beginnen. ORANJEVER. WILHELMINA. De Oranjever. Wilhelmina houdt a.s. Woensdag 2 April des avonds 8 uur in het Stationskoffiehuis Pruijssers haar jaarvergadering. Behalve de jaarversla gen komt nog' aan de orde de verkiezing van bestuursleden. Het ligt in de bedoe ling na afhandeling van de huish. aan gelegenheden een korte filmvertoning te geven, waarbij o.m. vertoond zullen worden films over de Ouden van Da- gentocht en het Oranjefeest 1951. Het bestuur vertrouwt en het ligt in de lijn der verwachting, dat, gezien de filmvertoning, de belangstelling voor de ze vergadering groter zal zijn dan ande re jaren. BENOEMING GEMEENTESECRETARIS. Hedenavond zal de gemeenteraad van Sprang-Capelle in openbare vergadering bijeen komen om te voorzien in de va cature gemeentesecretaris, die ontstaan is toen de heer J. v. d. Bos werd be noemd tot burgemeester van Arnemui- den. De aanbeveling voor deze verkiezing is als volgt 1. M. van Prooijen, hoofdcommies en chef der afdeling financiën op de ge meente-secretarie te Wisch; 2. A. van den Boomgaard, hoofd af deling financiën en onderwijs, Capelle a. d. IJssel. Verder zal de raad in deze vergade ring besluiten over een grondaankoop en over de goedkeuring van de rekening 1950 en de begroting 1952 van de Bur gerlijke Armbesturen te Sprang en Ca pelle. In het Geref. Kerkgebouw alhier werd Zaterdagavond een samenkomst gehou den belegd door de Evangelisatie-com missie der Geref. Kerk, waarin als spre ker optrad Ds. Heggers van Dender leeuw, die voor een aandachtig gehoor sprak over zijn terugkeer tot het zuiver evangelie. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer A. C. Fijan, terwijl medewerking werd verleend door de Chr. Gemengde Zangvereniging Looft den Heer, die onder leiding van haar directeur de heer P. Christ, een vijftal nummers uitvoerde. Door de heer A. Dercksen (viool), en mevr. Brouwers-v. d. Hoven (sopraan) werd met orgelbe geleiding van de heer L. H. Both, op keurige wijze een hymne van Jan Zwart ten gehore gebracht. Het kerkgebouw was geheel gevuld met belangstellenden. PRIJSUITREIKING BILJARTCOMP. In het café Land- en Havenzicht van de heer Ph. van Tilborgh had Donder dagavond met de prijsuitreiking de slui- OUDER-AVOND CHR. SCHOOL. Onder leiding van de waarnemend voorzitter van het schoolbestuur, de heer A. van den Broek, werd Donderdag 27 Maart 1952 de jaarlijkse ouderavond ge houden van de Ned. Herv. School alhier. Na de opening werd door het hoofd der school de heer J. Dubbelman, het jaarverslag over 1951 uitgebracht. Met dankbaarheid gewaagde spreker over de vlotte medewerking van inspec tie en gemeenteraad bij het verkrijgen van nieuwe leermiddelen. Hij besloot zijn jaarverslag met een ernstig woord van bezinning door er op te wijzen dat er tenslotte maar een ding belangrijk is, n.l. het Koninkrijk Gods en dat er uiteinde lijk maar een mens belangrijk is, n.l. de God-mens, Jezus Christus. Op dit jaarverslag volgde de verto ning van twee schoolfilms t.w. „Hooi oogst in de Alpen" en „Hoe trekken de ze vinken". Hierbij werd een verklarend woord gesproken door de onderwijzeres der school mej. A. Misser. Vervolgens sorak het hoofd der school over de moeilijke situatie, die met Sep-

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1