M Waalwijkse en Langstraatse Courant Wijde Wereld VLIJMEN HEUSDEN GAPELLE HAARSTEEG SPRANG-CAPELLE WASPIK RAAMSDONKSVEER GEERTRUIDENBERG UIT DE PUROL-puur geneeskracht en gezondheid voor Uw huid VRIJDAG 4 APRIL 1952. Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO HET ZUIDEN 75e JAARGANG No. 28 Abonnement 2.60 franco p. p. 18 cent per week speciaal tarief. 2.35 per kwartaal Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" 1 President Truman, sinds April '45 president van de Verenigde Staten, heeft aangekondigd dat hij zich niet meer beschikbaar zal stellen voor 't presidentschap gedurende de vol gende periode van vier jaar, zelfs niet als hij tegen zijn wil gekozen zou worden. Men kan dus gevoeg lijk aannemen dat Truman zich uit de politiek terugtrekt. Het besluit van de president heeft de wereld verrast en de commenta: ren zijn dan ook talrijk. Twee pun ten vormen daarin de hoofdzaak. Op de eerste plaats was het besluit, hoe verrassend ook, niet helemaal onverwacht. Vooral sinds de grote successen van Eisenhower hield men rekening met de mogelijkheid dat Truman zich zou terugtrekken. Vervolgens klinkt er onverholen waardering door de commentaren voor de persoon van Truman, zijn werk en zijn besluit. Tot 1945 was Truman, toen vice- president onder Roosevelt, zeker in Europa, een practisch onbekende persoonlijkheid en misschien zou hij nooit zijn huidige positie bereikt hebben als Roosevelt niet plotseling gestorven was. De eerste tijd dat hij president was, bleef de critiek niet van de lucht en niemand verwacht te aanvankelijk dat hij het langer zou maken dan tot de verkiezingen van 1948. Allengs echter groeide Truman in zijn ambt en met een scherpe blik zag hij wat hem te doen stond in de na-oorlogse we reld, zowel tegenover de bondgeno ten in Europa als tegenover het ge vaarlijke Rusland. Hij aarzelde niet veel van het Amerikaanse volk te vragen, omdat hij inzag dat het be houd van Europa voor de vrijheid niet alleen een Europees, maar evenzeer een Amerikaans belang was. Er bleef natuurlijk critiek ko men op zijn beleid, vooral partij politieke critiek van de republikein se partij. Maar in 1948, toen een nieuwe president werd gekozen, bleek duidelijk dat het Amerikaan se volk zich niet liet afschrikken door Trumans programma, al werd hij niet herkozen om zijn buiten lands beleid, maar vooral omdat hij binnenlandse hervormingen in het vooruitzicht stelde. De verrassing en het succes van de president wa ren er niet minder groot om. Na 1948 heeft Truman de lijn strak doorgetrokken. Hij heeft gedaan wat hij meende te moeten doen voor het welzijn van zijn land en van de hele vrije wereld. Hij is niet terug geschrokken voor moeilijke en ver strekkende beslissingen die hem aan populariteit konden doen inboeten, want populariteit is nooit het laat ste doel geweest van de president. Onmiddellijk begreep hij b.v. 't ge vaar dat in de communistische agressie in Korea stak en hij aarzel de niet in te grijpen, want het' is ongetwijfeld voor een groot deel aan het persoonlijk optreden van Truman te danken geweest dat de Verenigde Naties in dit geval zo snel gehandeld hebben. En toen 't optreden van de opperbevelhebber in het Verre Oosten, generaal Mac Arthur, zijns inzieps een gevaar betekende voor de politiek die de Verenigde Naties ten aanzien van Korea voerden, deed hij de grote stap de vereerde MacArthur te ont slaan, hoe onaangenaam dit ook was voor zijn persoonlijke positie. De critici zijn evenwel al lang ver stomd en hoewel MacArthur een triomfale intocht deed in New York, is Truman tot nu toe zo min door de feiten als door de publieke opinie in het ongelijk gesteld. Schaduwen op het beleid van Truman werpen ongetwijfeld de corrupties die de laatste tijd herhaaldelijk aan het licht zijn getreden, maar kan men er de president persoonlijk voor aansprakelijk stellen? Hetzij de ene partij of de andere de overmacht heeft, altijd zijn er individuen die misbruik maken va nhun eigen po sitie of die van anderen. Hoogstens zou men Truman kunnen verwijten dat hij er niet krachtig genoeg te gen opgetreden is, wat dan ook ge daan is. En de rage om iedereen van communistische activiteit of sym pathie te verdenken, is toch zeker niet van Truman persoonlijk uitge gaan en daaraan heeft zich de te genpartij wellicht meer schuldig ge maakt. De president is een man die zijn hoofd onder alle omstandighe den heeft koel gehouden en zich niet uit vrees voor het gevaar heeft laten leiden door sentimenten waar door de verhoudingen gedeformeerd werden. Dit compliment kan men lang niet al zijn tegenstanders ge ven. Nu Truman heeft besloten zich niet meer te mengen in de verkie zingsstrijd en zijn plaats aan een ander af te staan, kan men zich af vragen wat hem hiertoe gebracht heeft. Hij moet er zich van bewust zijn geweest dat in de democrati sche partij geen tweede centrale persoonlijkheid is die met succes zich kan opwerpen tot zijn opvol ger. Er zijn wel enkele candidaten, maar toch geen enkele van zo'n for maat dat hij zonder meer als cen trale figuur kan optreden en het serieus kan opnemen tegen een candidaat als generaal Eisenhower. Truman zou zich ook beslist niet nu al teruggetrokken hebben als hij enige grond had gehad om te veron derstellen dat zijn plaats zou wor den ingenomen door een man als senator Taft, want dan zou hij zelf de baan ruimen om te laten afbre ken wat hij zeven jaar lang tegen alle tegenwerking in en met vele offers van het Amerikaanse volk heeft opgebouwd. En niet alleen met offers van het Amerikaanse volk, want de geweldige inspanning die de West-Europese landen zich momenteel getroosten voor de de fensie, is een rechtstreeks gevolg van Trumans politiek. Maar Taft is een isolationist, die Europa zou wil len loslaten om de afweer tegen het communisme uitsluitend op Ameri ka te concentreren. Uit de voorver kiezingen kan men echter opmaken hoe weinig kans hij maakt, want hij wordt overal met stukken geslagen door Eisenhower. Het is dan ook zonder twijfel op deze dat Truman het oog gericht houdt en afgaande op diens successen zal hij zich met een geruster hart uit de strijd heb ben teruggetrokken. Wat zijn bui tenlandse politiek betreft, hoeft hij zich over de generaal geen zorg te maken, want slechts zelden zullen politicus en militair in zo'n harmo nie samengaan als Truman en Ei senhower. Eisenhower is min of meer een nationale figuur en de genen die tegenover hem aarzelden omdat ze hun stem voor Truman reserveerden, zullen zijn gelederen nu wel komen versterken, waardoor de kansen van Taft c.s. in verhou ding weer aanzienlijk zullen dalen. -Intussen moeten we er voor wa ken niet al te Europees te denken, d.w.z. de kansen van Eisenhower niet uitsluitend af te meten naar zijn politiek tegenover Europa. Evengoed als hier bij de verkiezin gen voor de Tweede Kamer, spelen daar bij de verkiezingen voor het presidentschap de binnenlandse aangelegenheden een belangrijke rol, zo niet de belangrijkste. Het definitieve program van de candi daten zal uiteindelijk moeten uit maken wie de grote massa mee krijgt, die toch altijd op de eerste plaats uit is op een redelijke dage lijkse boterham en het persoonlijk welzijn. En men doet goed er aan te denken dat Eisenhowers popula riteit niet berust op enige daad die daarmee verband houdt. De kiezen de massa is trouwens, als puntje bij paaltje komt, tot de meest onver wachte grillen in staat en boven dien is het nog een hele tijd eer 't November is. Hoe het echter ook zij, Truman zal vanaf Januari 1953 niet meer in het Witte Huis zetelen. Hij heeft de eer aan zichzelf gehouden en ge toond te beseffen dat er na een tijd van komen ook een tijd van gaan is. Met een voorbeeldige zelfbeheersing heeft hij zijn populariteit niet „op geteerd", zodat zijn naam altijd met ere genoemd zal kunnen worden als die van een groot president. De kans die hem geboden werd, heeft hij gebruikt. SLACHTOFFERS VAN DE VLIEGRAMP BEGRAVEN. De afgelopen dagen zijn de slacht offers van de vliegramp met de „Koningin Juliana" in de diverse woonplaatsen begraven. De heer J. Gart, de kleinzoon van de heer Korthout alhier, en de heer J. Feuth, dir. van Kauffmann's Hui- d.enhandel N.V. waren in Waalwijk bekend, van hen geven we de ter aardebestelling weer. Op de begraafplaats „Oud Eik en Duinen" te 's-Gravenhage werd het stoffelijk overschot van de heer J. Gart, tweede bestuurder van de „Koningin Juliana" ter aarde be steld. Om half tien werd in de parochiekerk van de H. Theresia van Avila aan het Westeinde een H. Mis van Requiem opgedragen door pastoor dr. J. Heymeijer S.J. Het kerkkoor yoerde een mis van Pero- si uit. De kist was met tal van bloem stukken bedekt. Ter weerszijden hadden de leden van een K.L.M.- bemanning, onder leiding van ge zagvoerder Steinbeck, plaats geno men. Namens de directie van de K.L.M. sprak de heer E. v. Vollenhoven, hoofd van de afdeling Personeels zaken te Den Haag, een kort woord. Hij noemde de overledene een zeer toegewijde en harde werker en prees zijn groot vakmanschap. Onder zeer grote belangstelling werd op de algemene begraafplaats „Crooswijk" te Rotterdam het stof felijk overschot ter aarde besteld van de heer J. H. Feuth, in leven één der directeuren van Kauff mann's Huidenhandel N.V. In de aula van de begraafplaats voerden verscheidene sprekers het woord, o.a. de directeur van de N.V. te New York, de heer G. Kauffman, en de heren H. A. A. de Vos, na mens de Raad van Commissarissen, M. Cats namens de directie, G. Du- puis van de Société International des Cuirs te Brussel, C. H. de Mon- chy namens het Verbond van de Ned. Groothandel, A. Polak namens de Vereniging van Importeurs voor Overzeese Huiden, C. H. Hauber namens de Vereniging van Neder landse Huidenhandelaren, en dhr. J. C. van der Kloot, onder-directeur van de K.L.M. De baar was met vele bloemstuk ken bedekt. ROZENJACHT. Zondagnamiddag om 6 uur maandver gadering van het Kruisbooggezelschap Rozenjacht in café A. van Vugt. Belangrijke agenda: Bekendmaking en regeling concoursen. KAT-CONCOURS. Zaterdag 5 en Zondag 6 April Kat- concours van Vlijmens Mannenkoor in Café Toonkunst bij Joh. Peijnenborg. Zondagavond prijsuitreiking en slui ting. GESLAAGD. Aan de Nijverheids-dagschool te Waal wijk slaagden voor het diploma Smeden- Bankwerker onze dorpsgenoten H. v. d. Linden, H. Prinsen, J. v. Falier, Th. Bronkhorst en voor het diploma Schoen maker W. Kivits. RAADSVERGADERING. Spoedeisende openbare vergadering van de Raad der gemeente Heusden op 3 April des avonds half acht uur. Agenda 1. Opening. 2. Notulen van de vergadering van 20 Maart 1952. 3. Mededeling ingekomen stukken. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van een geldlening met de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten ter consolidatie van vlottende schuld voor woningbouw. 5. Sluiting. Dokter Vermeer naar Goes. Dokter Vermeer gaat onze gemeente verlaten wegens aanneming van zijn be noeming als controlerend arts te Goes. Zijn opvolger is dokter A. P. J. Vree burg uit Lisse. tities gehouden en mochten de muzikan ten er in slagen om op dit concours een eerste prijs te behalen, dan zullen zij daarmede de ere-afdeling hebben be reikt. KRUISBOOGSPORT. Door het kruisbooggezelschap Onder linge Vriendschap, zal op 10 en 11 Mei a.s. een internationaal concours worden georganiseerd. Daaraan zal tevens een kermesse d'été worden verbonden. Vele verenigingen, waaronder ook verscheidene Belgische zestallen hebben reeds voor dit concours ingeschreven. Gezien de prijzen die er ter beschik king zijn, zal dit concours zeker slagen. INGEBRUIKNAME. Door de voetbalvereniging Haarsteeg zijn bij de vorige week gehouden thuis wedstrijd de nieuwe kleedkamers in ge bruik genomen. De nieuwe lokalen zijn geplaatst op het erf van het clubhuis en doordat de waterleiding' er op is aan gesloten is er in een grote behoefte voorzien en de accomodatie, zowel voor de thuisclub als voor de bezoekers, aan merkelijk verbeterd. 1 I :i JLljJai De samenzang zal een voorname plaats innemen: Schriftlezing en declamatie zul len deze afwisselen, terwijl de heer Wen- sink een korte meditatie zal houden. Alle belangstellenden worden opge wekt deze samenkomst bij te wonen, die het karakter zal dragen van de Kerst wijding, die destijds door velen bezocht werd. GEMEENTERAADS VERGADERING. Voor de tweede keer deze week komt hedenavond de raad van deze gemeente in een openbare vergadering om half 8 bijeen. De agenda van deze vergadering luidt: 1. Opening. 2. Sluiting van een geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten te 's-Gravenhage tot een bedrag van 137.600.ten behoeve van de con solidatie der vlottende schuld, aangegaan voor de stichting van 18 woningen. 3. Rondvraag en sluiting. P.V. „DE LUCHTVAART". De in café Cové-v. d. Haart gevestig- GESLAAGD. Aan de Tuinbouwschool te Breda slaagde onze plaatsgenoot de heer J. v. Hooren Jzn., voor het vakdiploma tuin bouw. Voor het diploma smid-bankwerker slaagden te Waalwijk onze plaatsgeno ten G. Meijs Pzn en L. Verwijmeren. „STEUN WETTIG GEZAG" In het kader van de actie „Steun Wettig Gezag" heeft men in onze ge meente een oefenverband kunnen vor men van de Sectie Nationale Reserve, welk oefenverband in enkele maanden tot 56 man is uitgegroeid. Dit is een schitterend resultaat, maar betekent niet dat we nu zijn waar we zijn moeten. Dinsdag 1 April werd in het café van de Wed. A. van Iersel, Stationsstr. 2, alhier een hernieuwde propagandaavond gehouden om het doel en de noodzaak nader bekend te maken. Als spreker trad op de commandant van West-Brabant van het Instituut Steun Wettig Gezag, le Lt. de 'Blaay. Tevens werd door de Le- gervoorlichtingsdienst een ontspannings film vertoond. De heer Kuys verlaat De Eendracht, De heer W. Kuys, die 52 jaar zijn beste krachten heeft gegeven aan de Harmonie De Eendracht, heeft als lid dezer vereniging bedankt. Op toneelge bied trad de heer Kuys eveneens op de voorgrond en vorig jaar was hij nog medeoprichter van dé gemengde zang vereniging. Zijn besluit betekent voor diverse verenigingen een groot verlies. ST. BLASIUS. In de vergadering van de Schutters vereniging St. Blasius alhier werd me degedeeld, dat de Bondsconcoursen in 1952 gehouden zullen worden te Kaats heuvel op 20 April: te Vlijmen op 27 Juli; Besoijen op 18 Mei en Nieuwkuijk op 10 Aug. Besloten werd deel te ne men aan de Kruisdag Maasland, die op 11 Mei in Gemonde gehoudenwordt, en aan het concours te Herpt op 22 Juni. Op 27 April zal tussen St. Catharina te Herpt en St. Blasius een onderling con cours plaats vinden. GESLAAGD. Aan de dames Ria, Leny en Anny v. Herpt werd het diploma uitgereikt van het ontwikkelingsinstituut van de Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond voor het met succes volgen van de Boerinnen- leergang. JAARVERGADERING. De meisjesvereniging Jong Leven hield in het Wapen van Amsterdam haar jaar vergadering, de 15e in haar bestaan. De. W. Anker sprak een inleidend woord, terwijl de avond met lekenspel, gevolgd door ernst en luim, werd afgewisseld. OP CONCOURS. Door de harmonie St. Caecilia zal worden deelgenomen aan het federatief muziekconcours dat op 2e Pinksterdag in Zeist bij Utrecht zal worden gehou den. Onder leiding van de directeur de heer A. v. d. Heijden worden de repe- EERSTE LUSTRUM HARMONIE „MARIJKE". Zaterdag 5 April geeft de Chr. Har monie „Marijke" ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan in de zaal van de Chr. Volksbond een concert voor haar leden en donateurs. Aanvang half acht. De harmonie hoopt een zestal muziek nummers ten gehore te brengen en heeft zich verder voor deze gelegenheid de medewerking weten te verzekeren van de Mandolinevereniging „A Tempo", die zo welwillend is om deze avond verder te verzorgen. A Tempo komt met een gevarieerd programma op de planken en wij weten van ouds dat hun dit wel toevertrouwd is. Leden en donateurs van Marijke met hunne vrouwen en verloofden hebben vrij toegang en als allen hiervan gebruik maken en hun belangstelling tonen, zal de zaal te klein zijn, waarom men goed doet op tijd te komen. In de pauze zal er een kleine verloting plaats hebben. NED. HERV. KNAPENVERENIGING De Ned. Herv. Knapenvereniging „Sa- Kjuël" alhier houdt heden (Vrijdag avond) half acht in de Consistoriekamer dei Ned. Herv. Kerk haar jaarvergade ring, die een feestelijk karakter zal dra gen. AANBESTEDING. Het voor rekening van de heer A. J. Kuijsten alhier te bouwen woonhuis met kantoor, is bij onderhandse aanbesteding gegund aan de heer Albs, van Zeist, aannemer alhier. SCHOOLVERZUIM. Uit het door de Commissie tot wering van Schoolverzuim voor de gemeente Sprang-Capelle aan het gemeentebestuur aangeboden verslag over 1951, blijkt dat de commissie 6 maal vergaderde. Er wer den 15 personen opgeroepen, voor 3 verzuimen van 2 jongens en 85 verzui men van 16 meisjes. De meeste verzui men werden ongeoorloofd geacht, terwijl enkele malen het verzuim alsnog ver schoonbaar werd verklaard. NED. HERV. MANNENVERENI- GING „TROFFEL EN ZWAARD". Onder leiding van haar voorzitter de heer C. Nieuwenhuizen, kwam de Ned. Herv. Mannenvereniging „Troffel en Zwaard", j.l. Dinsdagavond in de Con sistoriekamer der Ned. Herv. Kerk in 17e jaarvergadering bijeen. In zijn openingswoord heette de voor zitter de aanwezigen welkom, in 't bij zonder de afgevaardigden van de Kerke- raad, Jongelingsver. enz. en van de zus tervereniging te Besoijen en gewaagde met dank aan God van het nuttige werk dat de vereniging in het afgelopen jaar heeft mogen verrichten. Door de secretaris de heer J. Pruijs- sers werd een getrouw verslag uitge bracht omtrent de verenigingsaangele genheden over het afgelopen jaar, waar in hij memoreerde het bezoek aan bonds dagen enz. De heer W. Spuijbroek behandelde een onderwerp over Mattheus 26 36 tot het einde, waarop een goede bespreking volgde. De heer M. Paans had tot titel van zijn inleiding: Twijfel. Ook hierop volg" de een leerzame gedachtenwisseling. Namens de Kerkeraad werd het woord gevoerd door ouderling Jac. Timmer mans. De afgevaardigden van de verschil lende vertegenwoordigde verenigingen feliciteerden de Mannenvereniging met het 17-jarig bestaan en uitte de beste wensen voor de toekomst; van de ver eniging te Tilburg was een schriftelijke felicitatie binnengekomen. Nadat nog enige huishoudelijke ver enigingsaangelegenheden waren afgehan deld, werd de samenkomst met een woord van dank en opwekking door de voor zitter gesloten. WIJDINGSSAMENKOMST. Op de laatste Lijdens-Zondag (6 April) des avonds 7.30 uur, zal ter voorbereiding van de viering van het Paasfeest, in de Geref. Kerk te Vrijhoe- ve-Capelle een wijdingssamenkomst ge houden worden. de postduivenvereniging zal voor de aanvang van het vluchtprogramma van de Bond nog een drietal africhtingsvluch- ten organiseren, waarvan de eerste a.s. Zondag 6 April, waarvoor de duiven Zaterdagavond tussen 7 en 8 uur wor den ingekorfd. De volgende oefenvlucht wordt Zaterdag 12 dezer gehouden, in- manden 's namiddags van 1 tot 2 uur, terwijl de laatste oefenvlucht plaats heeft Maandag 14 April, 2e Paasdag, waarvoor de inkorving s morgens tus sen 8 en 9 uur geschiedt. Zaterdag 5 dezer des avonds 8 uur wordt in het clublokaal een algemene ledenvergadering gehouden ter bespre king van het vluchtprogramma voor het komende seizoen. Tevens moeten op deze bijeenkomst de klokken worden in geleverd. MUZIEKFEEST. De muziekverenigingen Kunst na Ar beid, welke voornemens was met Hemel vaartsdag en 's Zaterdags daarna een festival te organiseren, heeft dit plan la-' ten varen en thans besloten bij voldoen de belangstelling van de zijde van zang en .muziekverenigingen een muziekfeest te houden op Vrijdag 15 en Zaterdag 15 Aug. a.s. 'T ROZEKNOPJE. Het gemengd koor t Rozeknopje, dat deze zomer onder leiding van de heer Louis Sars zal deelnemen aan een zaal concours te Puttershoek en zal uitkomen in de Ere-afdeling, is voornemens op dit concours als vrij nummer uit te voeren „Locps Iste" van Anton Bruckner. Als verplicht nummer is door de Jury vast gesteld „Middagzee" van Leo Smeets. WIJKRADEN GROENE KRUIS. Het bestuur van de vereniging „Het Groene Kruis" voor de gem. Sprang- Capelle heeft zich met het oog op het bevorderen van het contact met de le den en het goed functionneren van de Werkzaamheden der vereniging beraden over het instellen van een corps van wijkraden. Het voornemen is het door de vereniging bestreken werkgebied in te delen in wijken, aangepast aan de vorig jaar nieuw ingevoerde straatindeling en in iedere wijk, welke ongeveer 50 ge zinnen zal omvatten, een wijkraad aan te wijzen, welke functionaris de belan gen van zijn (haar) wijk zal behartigen en zal trachten te bevorderen, dat zoveel mogelijk alle gezinnen in de wijk lid zijn of worden. Bij de voorgenomen wijziging van sta tuten en huish. regit., die op de in Mei te houden buitengewone alg. vergadering in behandeling komt, zal de instelling van wijkraden geregeld worden. ANJERSUBSIDIES. Nadat reeds vroeger een paar vereni gingen alhier een subsidie van het Prov. Anjerfonds mochten ontvangen, behoren ook dit jaar weer een tweetal plaatselijke verenigingen onder de bevoorrechten. De muziekver. Kunst na Arbeid werd 250 subsidie toegekend, terwijl de Vrijhoe- vense muziekver. Sirena 300 ontving. PASSIE-AVOND. Woensdag 2 April j.l. des avonds om 8 uur werd in de Ned. Herv. Kerk alhier een Passie-avond gehouden. Deze avond die wel zeer goed geslaagd mag heten, werd georganiseerd door de gemengde zangvereniging O.K.K. en stond onder leiding van mej. Antoinetta Blom, waar van ook het intitiatief tot het organiseren van deze 'avond is uitgegaan. In samen werking met het Ned. Herv. Kerkkoor uit Geertruidenberg, het Ned. Kerkkoor Baardwijk-Drunen, het Chr. Gem. Koor Hallelujah uit Besoijen en het Chr. Gem. Koor O.K.K. alhier, werden gedeelten uit de Johannes- en Mattheus Passion van J. S. Bach uitgevoerd. De koren klonken zeer goed in deze kerk met zijn voortreffelijke acoustiek. De alt- en te nor-partijen waren wel iets minder dan de bassen en sopranen. De alt-zangeres mej. Antoinetta Blom zong met begelei ding van mej. A. Ruytenberg zeer voor treffelijk enkele aria's uit de Mattheus- Passion. De zang werd afgewisseld met Schriftlezing en een korte meditatie door ds. Griethuijzen. Aan het slot dankte de voorzitter van O.K.K., de heer van den Broek, alle medewerkenden en hoopte jaarlijks 'n dergelijke avond te kunnen organiseren. BURGERLIJKE STAND over Maart 1952. Geboren Johanna M J dv P A van Onzenoort-Trommelen Maria A A lW dv P W B de Bont-Peters Godfried Chr J zv Chr Donks-Huijs Antonius J zv P A van Spaandonk-Kemmeren Eduard C zv C N IJpelaar-Zawada. Overleden Arnolda C van Drunen echtg v J Rijken 84 j Antonie P Brokx echtg v H F 'M 'Smits 64 j Gerardus L Akkermans wedn v E 'W de Wit 71 jaar. Huwelijksaangiften Albertus J Ur- selman 28 j te Groesbeek en Antonia J Pols 27 j alhier Franciscus W v Oers 24 j te Waalwijk en Johanna G Kuijs- ters 25 j alhier. Ingekomen A Huijbrechts en echtg van Nieuw-Ginneken G Klaassen van Tilburg MC Damen van Loonopzand CA van Dongen van 'Obbicht. Vertrokken M Vermeulen naar Brunssum A J Timmers naar Tilburg ALM Verhuijsen naar Geertruiden berg CM Rollenbergh naar Ooster hout G G A Tempelaars en gez naar Rotterdam - M v Peer en echtg naar Raamsdonk A A de Vries naar Schayk MA Vervoort naar Loon op Zand HA Kuijten naar Dongen J Rijken naar Raamsdonk Q H Koe- doot naar Zevenbergen M Damen en gezin naar Loon op Zand DP Kau wenberg en gezin naar Venlo. CABARET-REVUE. Zondag 20 April, Beloken Pasen, wordt er in het Henricusgebouw een ca baret-revue gepresenteerd onder de titel: „Dat is lachen". Het programma biedt door bekende radio-artisten die naam maakten door hun optreden voor de 'K. R. O. Noemen wij hier namen als Jan Vogel, de vermaarde accordeon-virtu- oos; The Jolly Players, de koningen van de lach;. Mary Bosch, de populaire caba retière en Anthonie 'Sluis, de de kleine praatjesmaker. Als speciale attractie be speelt Jan Vogel een 'Hammond-orgel- Solovox. GESLAAGD. Onze dorpsgenote mej. Anny Caste- miller slaagde te Breda in het Ignatius- ziekenhuis voor verpleegster. ny2 JAAR WERKSTER. Op 1 April was het 12J/j jaar gele den dat mej. MienBroeders werd aan gesteld als werkster in de R.K. Kerk al hier. NIEUWE DIRECTEUR. De Kon. Harmonie De Eendracht al hier heeft weer een nieuwe directeur dirigent. In de vacature is thans voor- zien door de aanstelling van de heer J. Steenbergen uit Steenbergen. De heer Steenbergen is reeds geruime tijd door kneed in het muziekleven in zijn ge meente, waar hij over verschillende zang verenigingen de dirigeerstok zwaaide. De heer Steenbergen heeft voorlopig zijn intrek genomen bij dhr. Vingerhoets, zodat de muzieklessen voortgang zullen vinden, waarmede het culturele leven ten zeerste is gebaat. De nieuwe directeur is tevens organist in de R.K. Kerk. KARPER GEVANGEN. De heer P. de Ruyter had wel een merkwaardige en zeldzame vangst in zijn fuik. Hij trof hierin aan een karper van maar liefst 12 pond en die 76 cm lang bleek te zijn. Wel een aardige kluif in de vasten. MARKT GOEDE VRIJDAG. De markt zal in deze gemeente ook op Vrijdag 11 April 1952 (Goede Vrij dag) worden gehouden. Verzocht wordt om 15 uur één minuut stilte in acht te nemen. Dit tijdstip zal door middel van de sirene worden aan gegeven. HANDELSAVONDSCHOOL, Het eindexamen aan de R.K. Handels avondschool alhier wordt gehouden op 27/29 Mei a.s. Het mondeling gedeelte zal op 9 Juni aanvangen. Ongeveer 30 candidaten zullen aan dit examen deel nemen.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 5