Gemeenteraadsverslagen. D SÏSMÏ Waaiwijkse en Langsiraaise Courant Sprang-Capelle. Raamsdonk. Heusden. W. TIMMERMANS ZONEN DRUHEN VLIJMEN HEUSDEN SPRANG Assurantiën op elk gebied. Goedkeuring van een annuUeitslening van f 128.000. Het sluitingsuur van café's in 't geding W A A L W IJ K Diploma-uitreiking Avond-Nijverheidsschool. MAANDAG 7 APRIL 19S2, Uitgever Waaiwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week I ZEDEN 75e JAARGANG No. 29 Abonnement 2.60 franco p. p. 18 cent per week speciaal tarief. 2.35 per kwartaal Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" De gemeenteraad van Sprang-Capelle kwam j.l. Vrijdagavond in spoedeisende vergadering bijeen, onder leiding van de Edelachtbare heer Burgemeester A. Smit. Na opening der vergadering, heette de voorzitter de leden voor de tweede maal in deze week welkom; deze vergadering was nodig omdat B. en W. Woensdag van de N.V. Bank van Ned. Gemeenten een aanbieding hadden ontvangen tot 't sluiten van 'n geldlening groot 137.600 ten bate van de consolidatie van de vlot tende schuld, aangegaan voor de stich ting van 18 woningen. De raad ging z.h.st. met het voorstel van B. en W. accoord. De voorzitter deed vervolgens mede deling dat de heer v. Prooijen zijn be noeming tot gemeentesecretaris heeft aan genomen en per 1 Juni a.s. in functie hoopt te treden. Verder deelt de voorzitter mede het het raadsbesluit tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst groot 250.000.voor de bouw van 30 wo ningen door Ged. Staten niet is goed gekeurd. Ged. Staten noemen dit een verkapte kasgeldlening en wensen dat de raad het besluit zal intrekken, waar toe B. en W. voorstellen te besluiten. De heer Ros vraagt of het mogelijk is in Den Haag in beroep te gaan tegen deze beslissing van Ged. Staten, waarop de voorzitter antwoordt dat zulks ver spilling van tijd en energie zou zijn. Spr. gelooft niet dat dit enig effect zal heb ben. De heer Ros vindt het verschrikkelijk; de nood is zo groot en bij alles wat ge probeerd wordt om de woningnood te lenigen, wordt de gemeente tegengewerkt. Spr. kan geen woorden vinden om de houding van de instanties af te keuren. De heer Timmermans merkt op dat er geen bezwaar tegen de intrekking zou zijn wanneer de gemeente geholpen zou worden uit de nationale leningen. Wethouder Winkelman zet uiteen dat de regering er van uitgaat dat bij ge meentelijke woningbouw de kosten ge dekt moeten kunnen worden met lenin gen op lange termijn. De rekening-cou rant-lening zou over 5; jaar moeten af gelost worden en wij kunnen niet voor zien of zulks mogelijk is. De voorzitter merkt hierbij op dat zulks in een vorige vergadering door dhr. Oerlemans ook reeds naar voren gebracht werd, maar hij zou het reëel hebben gevonden als het raadsbesluit zou zijn goedgekeurd omdat alles al in kannen en kruiken was voor dat bedoelde circulaire van de mi nister binnen kwam. Voor andere ge meenten werd een dergelijke lening wel goedgekeurd. De raad gaat er onder protest mede accoord het besluit in te trekken; Ged. Staten zullen in kennis gesteld worden met de verontwaardiging die de beslis sing bij de raad heeft opgewekt. Tenslotte deelt de voorzitter nog mede dat van de N.V. Bank van Ned. Ge meenten een circulaire is ingekomen waarin aangeraden wordt de raad een ontwerp-besluit te doen vaststellen om B. en W. te machtigen een eventuele lening op te nemen tot het bedrag waar voor door ingezeten werd ingeschreven op spaarbrieven of de Nat. leningen en waarvoor de wens is uitgesproken dat deze bedragen aan de gemeente zou den ten goede komen. Het zal zeker niet in de tienduizenden lopen, meent de voorzitter. Er is echter nog een kans dat wij iets uit de 70 millioen krijgen toe gewezen. De raad gaat hiermede ac coord. Hierna sluiting. De vroede vaderen onzer gemeente kwamen Zaterdagavond te half 8 in openbare vergadering bijeen, onder voor zitterschap van Burgemeester Prinssen. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Enkele ingekomen stukken werden voor kennisgeving aan genomen. Punt 2 der agenda handelde over een annuiteitslening groot 128.000 inzake de reeds gebouwde 8 duplex-woningen aan de Beatrixlaan en een 2-tal duplex- woningen aan de Raadhuisstraat. De looptijd van deze lening welke verstrekt wordt door de Bank v. Ned. Gemeenten is 25 jaar tegen 4 De raad had hiertegen geen enkel bezwaar. Het volgende punt was een voorstel tot intrekking van de raadsbesluiten van 8-2.'52 inzake aan aangaan van een re- kening-courant-overeenkomst voor de fi nanciering van woningbouw en het bouwrijp maken van terreinen en het be schikbaar stellen van een crediet tot hef maximumbedrag der aangegane reke ning-courant-overeenkomst; werd z.h.st. aangenomen. De bouwcredietregeling onderging een 2e wijziging. Dit hield o.m. in dat B. en W. door de raad gemachtigd zouden worden uit de kapitaaldienst woningbouw te financieren en eveneens 't doen bouw rijp maken van grond. Dit zou natuurlijk moeten geschieden met goedkeuring van Ged. Staten. Ook de raad zou direct op de hoogte gesteld worden. Het voorstel werd te berde gebracht dat in besloten vergadering cijfers ge noemd zouden worden en de plannen welke B. en W. hiermede hadden. De openbare vergadering werd hierop voor een ogenblik geschorst en men ging met gesloten deuren verder, aangezien hier dingen besproken werden, welke niet voor onze oren bestemd waren. Na de heropening der openbare ver gadering werd conform het voorstel van B. en W. goedgekeurd. Van de zijde der Ged. Staten werd aanmerking gemaakt op de gemeentebe groting 1952, waarop de begroting enigs zins werd gewijzigd. De onvoorziene uit gaven werden aanzienlijk verlaagd. Ver der ook nog enkele posten w.o. een be drag voor wegen en voetpaden. Om de begroting sluitend te maken stelden B. en W. voor het resterende bedrag dat on gedekt is, van het saldo der gewone dienst af te nemen, waarmede de raad instemde. Voor het bestuur der R.K. Jongens school zal een bedrag worden uitgetrok ken voor de vernieuwing van een muur. De kosten hiervoor bedroegen 770 gul den. Z.h.st. Een bedrag van 40.werd op ver zoek van de Stichting Lievenhoeve te hunner beschikking gesteld, dit voor op voeding van kinderen. Dit bedrag van 40 komt neer op hj cent per inwoner. Een woning aan de Haven 48, toebe horende aan de heer J. v. Kuijk werd onbewoonbaar geacht. Hierna kwam het sluitingsuur ter spra ke, wat nogal voeten in aarde had om tot overeenstemming te komen. Het ver zoek van de Ned. Kath. Bond Hocares was om het sluitingsuur voor café's en dergelijke te stellen op 24 uur, thans is dit 23 uur. B. en W. achtten dit ook gewenst, te vens met het oog op vreemdelingenver keer en het knooppunt van verkeerswe gen, waarin zich de gemeente bevindt. Direct werden hiertegenover enige be zwaren geuit door de arbeidersfractie. De heer Verschuuren vond de open stelling van café's met feestelijkheden en bijzondere gebeurtenissen wat anders. In dit geval zal het kunnen voorkomen dat ouders op hun kinderen (of ook wel an dersom) zitten te wachten. De heer Ver meer sloot zich bij de woorden van de vorige spreker aan, vooral het late uur voor de Zondag vond bij hem geen weerklank, daar er op de Maandagmor gen weer dikwijls vroeg moest worden begonnen met werken. De voorzitter repliceerde hierop dat een café niet perse open behoefde te zijn, doch zag dit gaarne als service tegen over touristen, die dikwijls in het late uur langs komen en nog enige verfris sing willen gebruiken. De heer Kieboom liet ook zijn bezwa ren horen in de geest van Vermeer en Verschuuren. Ook vooral tegen Zondag avond als de mensen pas tegen half 1 thuis komen; men zou 's ochtends een geweer moeten afschieten om ze wak ker te krijgen. De 'heer v. Strien zag het plaatselijk leven gebaat met een verlaat sluitings uur; hij dacht 'hier ook aan vreemdelin genverkeer. De heer v. Woerden wilde het voor stel van B. en W. ondersteunen, hoewel dit niet betekende dat hij zijn principe inzake het cafébezoek prijs gaf, daar hij absoluut tegen drankgebruik en drank misbruik was. De café's behoren nu een maal in onze moderne tijd; maar hij had dan ook graag gezien dat de verlichting bleef branden tot na 12 uur. De heer Lankhuijzen bracht een com promisvoorstel naar voren, om op Zon dag te 11 uur en door de week om 12 uur te sluiten, dit om de heren Verschu ren c.s. iets in de hand te werken. Hij diende hierop een amendement in, ge steund door de heren v. Woerden en Knapen, doch niet door de Arbeiders fractie, waarvoor dit amendement eigen lijk diende. De heer Rodenburg deelde intussen nog mede dat hij voor zou stemmen, daar hij hierin een voordeel zag voor de Mid denstand. Bij stemming over dit tussen voorstel, dat eventueel van kracht zou worden, werd het amendement Lankhui- zen met 9 tegen 4 stemmen verworpen. Hierna vond dus stemming plaats over het voorstel van B. en W. Tegen stem den 4 leden der K.A.B., 3 van Chr. Prot. partijen, in 't geheel 7, met 6 stem men voor van de andere leden van de raad, zodat dit voorstel van B. en [W. verworpen werd. Tot slot werd de gemeentebegroting over het dienstjaar '51'52 gewijzigd, waarop men over ging tot de rondvraag. De heer Bergé wilde weten hoe de plannen liepen over het mijngas, waarop de voorzitter hem antwoordde dat hij enige dagen geleden dit besproken had met de Burgemeester van Oosterhout, welke in de gascommissie zitting heeft. Hij hoopte hier later op terug te kunnen komen. De heer Kieboom vondt de gemeente weer mooier geworden en vond dat het nuttige met het aangename verenigd be hoorde te worden. Het plantsoen aan de Keizersdijk vond hij prachtig, maar hij wilde ook 'n waterplaats aan de open bare weg. De heer Vermeer had het over een sloot in de Koningstraat, die hij uitge- j baggerd wenste te zien. Tot slot vond de heer Verschuuren dat er best wat meer licht kon zijn op het Sandoel in één van de vele steegjes. Hij raadde B. en W. aan 's avonds eens te gaan kijken. Niets meer aan de orde zijnde sloot burgemeester Prinssen deze openbare vergadering. DE HEER VAN HERPT IS HET NIET MET B. en W. EENS. Donderdagavond kwam de raad in spoedeisende voltallige vergade ring bijeen. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van het raadslid Van Herpt betreffende de plaats van de voormalige vuilnisbelt als bouw grond. De voorstellen acht hij niet uitvoerbaar en hij vraagt naar het bedrag. De voorz. antwoordt dat het be drag 3400 is en dat de grond be slist te betelen is; er kan grond uit de Demer voor worden gebruikt. De heer v. Herpt acht een en an der niet bevredigend, want er is aan deze grond niet veel te doen en spreker vraagt zich of er wel 'n pachter komt. Hij stelt voor een teeltlaag aan te brengen, dan kan deze grond nog 30 a 40 jaar ge bruikt worden. De voorz. zegt dat er reeds zes gegadigden zijn voor de pacht. Vol gens wethouder Buijs en de opzich ter der Godshuizen is deze grond goed beteelbaar; de gaten voor het vuil worden 70 cm. diep. Hij wil overigens de adviezen van de heer v. Herpt niet in twijfel trekken. De heer v. Herpt brengt nogmaals naar voren dat hij zich met deze werkwijze niet kan verenigen; er komt in deze grond allerlei onge rechtigheid voor waardoor het mo gelijk is dat er helemaal niets groeit. De heer Dekkers dringt aan op een redelijke pachtprijs, maar legt zich er bij neer als de voorz. ant woordt dat meer gelet zal worden op de kwaliteiten van de pachter dan op de prijs. Tenslotte wordt het schrijven van de heer v. Herpt voor kennisgeving aangenomen, alsmede een schrijven van de heer P. J. Verschure dat hij wegens gezondheidsredenen ontslag neemt als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. Overeenkomstig een voorstel van B. en W. werd besloten een geld lening aan te gaan met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten ter consolidatie van vlottende schuld voor woningbouw. GEMEENTERAAD. Spoedeisende openbare vergadering van de Raad der gemeente Drunen, te houden op Maandag 7 April 1952 te 21 uur ten gemeentehuize. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek van de adj. commies le klas ter secretarie P. v. d. Wiel, om hem met ingang van 16 April 1952 eer vol ontslag te verlenen als ambtenaar van de burgerlijke stand, zulks wegens benoeming elders. 3. Voorstel van B. en W. tot toe kenning van premie aan H. de Gouw, Kasteeldreef 32, zulks i.v.m. verbetering van het pand Kasteeldreef 26. 4. Voorstel van B. en W. tot toe kenning van premie aan de Wed. P. W. van Sambeek, Grotestraat 240, zulks voor het aanbrengen van voorzieningen op grond van vrijwillige beschikbaarstel ling van woonruimte. 5. Voorstel tot wijziging van de ge meentelijke bouwcredietregeling. 6. Voorstel tot toekenning van sub sidie aan de Heemkundever. Onsenoort. 7. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 15 Juni 1951 inzake onttrekking van een gedeelte weg aan het openbaar verkeer. 8. Voorstel tot aankoop van 2 pand jes in de Kerkhofstraat, t.w. de panden no. 24 en no. 26. 9. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst van geldlening met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. 10. Wijziging gemeentebegroting '52. GESLAAGD. Op het te Rotterdam gehouden exa men slaagde onze dorpsgenoot de heer J. Jung voor handelskennis en vakbe kwaamheid Opticien. Dit examen werd gehouden onder auspiciën van de Ned. Bond van Hor logemakers. BEKROOND. De heer Ant. Robben behaalde op de Culturele dag van Boeren en Boerinnen te Veghel de 2e prijs in de declamatie wedstrijd. Tot deze wedstrijd waren uit genodigd de le en 2e prijswinnaars van de Districtswedstrijden. SUBSIDIE. De organisatoren van het Openlucht spel „Koren met aren van goud" werden verblijd met een subsidie van 500. uit het Anjerfonds. EERSTE KL. MIS. Ter voorbereiding van de feestelijk heden in verband met het opdragen van de Eerste Plechtige H. Mis door W. van Kessel, op 15 Juni a.s. in de parochie kerk, werd inmiddels uit de buurtbe woners een comité gevormd, bestaande uit de heren A. Kamp, M. Elshout en K. van Dun en de dames Ria v. d. Ho ven en Fa. v.d. Wiel. Dit comité zal zich zo spoedig mogelijk op de uitwerking der plannen gaan toeleggen. De neomist zal op 7 Juni zijn H. Priesterwijding ont vangen. DIRECTEUR. De heer H. van 's-Gravesande, direc teur van de R.K. Harmonie Beatrix, werd tevens benoemd tot directeur van de welbekende Harmonie Semper Cres cendo te Oldenzaal, zulks als opvolger van de onlangs overleden heer Klaas de Rook, die in harmoniekringen grote be kendheid genoot. GESLAAGD. Op het te Tilburg gehouden examen Kantoorstenograaf in de Ned. Taal, slaagden onze dorpsgenoten Jeanne de Munnik en Betsie Brok. Zij genoten hun opleiding 'bij de Eerw. Zusters O. L. Vrouw van het H. Hart te Waalwijk. GESLAAGD. Voor de avondtekenschool te 's Her- tigenbosch slaagden Chr. v. d. Heijden, M. M. van Esdonk, M. P. v. d. Heijden, M. P. de Laat, A. P. Mommersteeg, P. H de Wit en H. J. Zeeuwen, allen te Vlijmen, voor cursus B. BEGIN VAN BRAND. Donderdagmiddag brak brand uit in de schuur bij Peijnenborg, Achterstraat. Met de hulp van buren en brandweer, die spoedig ter plaatse was, wist men erger te voorkomen. Burgemeester van Hout en de politie waren spoedig ter plaatse en regelden de zaak. HERBENOEMD. Als kerkmeesters te Vlijmen werden herbenoemd de heren M. v. Wagenberg en C. Berkelmans. WIELRENNEN. Zondag nam de amateur Tinie Wolfs deel aan de ronde van Veldhoven. In een zeer goede wedstrijd werd hij vierde. Met wat meer vertrouwen kan de uitslag nog hoger zijn. DE ZWALUW. Zaterdag 5 April hield de Postduiven vereniging de Zwaluw haar maandver gadering in café B. Oremans. De op komst was groot. Het vliegprogramma 1952 werd uitgereikt. Een schrijven van de Zuid-Ned. Bond van Postduivenhou- ders werd voorgelezen over het ophok- verbod van v.m. 8 tot nun. 6 uur. Van de rondvraag werd door enkele leden gebruik gemaakt, die bevredigend werden beantwoord, waarna de voor zitter de vlotte vergadering sloot. GESLAAGD. Bij het te Tilburg gehouden examen voor het diploma Machineschrijven, saagden G. Poorter en Fr. Bouwman uit Wijk. Zij genoten hun opleiding bij de Eerw. Zusters ahier. DOOR KOE AANGEVALLEN. Toen Woensdagavond slager Baayens uit de Engstraat alhier, nog even naar de koe ging kijken, welke hij had aan gekocht om te slachten, werd hij door de koe aangevallen en zodanig aan zijn arm verwond, dat hij in het ziekenhuis te Den Bosch moest worden opgenomen. TEWATERLATING. Het op de scheepswerf van de Haan en Oerlemans alhier, voor de Rederij v. WAALWIJK In tegenwoordigheid van enige bestuursleden, directeur, leraren en een 260-tal leerlingen, had Vrijdag avond in de Nijverheidsschool de uitreiking plaats der diploma's aan de afgestudeerden aan de Avond nijverheidsschool, meer dan 70 in totaal. De voorzitter van het bestuur, de heer Jan Tielen, wees de jongelui op het belang van goed vak-onder wijs vooral in de tegenwoordige tijd, op de waarde van het diploma, en prees hen dat zij de energie en volharding opbrachten om 's avonds na volbrachte dagtaak, naar Waal wijk te komen om de lessen hier te volgen. Daarna werden de diploma's uitgereikt aan de navolgende leer lingen: Smeden-Bankwerkers, 4-jarige cursus. Lambert Kooien, Waalwijk Cornelis v. Oosterhout, Sprang Martinus v. Son, Elshout Lambertus Tabbers, Elshout Antonius den Teuling, Waalwijk. Niet gediplomeerd 1. Smeden-Bankwerkers, 2-jarige vervolg cursus. Antonius Brok, Waalwijk Hubertus Brok, Waalwijk Marinus v. Brunschot, Waalwijk Johannus Ebbing, Kaatsheuvel Ludevikus v. Es, Waalwijk Petrus v. d. Heijden, Drunen Martinus v. d. Hoven, Drunen Wilhelmus Kivits, Vlijmen Johannus Klerks, Waalwijk Josephus d. Kort, Kaatsheuvel Johannus Laarakker, Waalwijk Johannus v. Loon, Waalwijk Andréas Meeuwsen, Kaatsheuvel Adriaan Pruyssers, Capelle. Johan de Rooij, Capelle Johannus Vesters, Waalwijk Antonius Voogd, Waalwijk Marinus v. Vuuren, Sprang-Capelle. Smeden-Bankwerkers, 5-jarige cursus. Petrus Duquesnoy, Waalwijk Richardus v. Iersel, Waspik Norbertus Pols, Waspik Niet gediplomeerd 3. Electriciëns, 4-jarige cursus, Johannus de Haan, Elshout Adrianus Heyda, Loon op Zand Gerardus Kampen, Waalwijk Jacobus Ophorst, Waalwijk. Nie gediplomeerd geen. Electriciëns. 5-jarige cursus. Marinus Nelis, Drunen Albert van Zeist, Sprang. Niet gediplomeerd geen. Schoenmaken. 4-jarige cursus. Reinier Adriaanse, Waalwijk Johannus Biekens, Drunen Gerardus v. Drunen, Drunen Petrus v. d. Leur, Drunen Marinus v. Peer, Capelle. Niet gediplomeerd geen. Schoenmakers. 2-jarige vervolg cursus. Adam Buys, Waalwijk Martinus Couwenberg, Waalwijk Gerardus Kuyten, Waspik Martinus v. Loon, 'Loon op Zand. Schoenmakers. 5-jarige cursus. Albert Beerens, Drunen Marius Brok, Waalwijk Antonius de Graaff, Waalwijk Antonius Meerakker, Waalwijk Wijnandus Veraa, Waalwijk 'Henricus v. d. Wiel, Drunen. Niet gediplomeerd geen. Timmeren, 4-jarige cursus, Johannus Damen, Kaatsheuvel. Bastiaan Rijken, Waalwijk. Gerardus v. Son, Nieuwkuijk Cornelis Trimbach, Waalwijk Louis v. Zutphen, Waalwijk. Niet gediplomeerd geen. Timmeren. 2-jarige vervolg cursus, Johannus v. Beers, Kaatsheuvel. Johannus de Bont, Vlijmen Johannus de Groot, Raamsdonk I Gijsbertus v. d. Hoven, Kaatsheuvel Marinus v. Iersel, 's-Gravemoer Heinrich Jankowsky, yiijmen Godefridus Joosen, Waspik Martinus Leermakers, Loon op Zand Marinus Musters, Kaatsheuvel Johannus v. Noye, Loon op Zond Marinus Rosenbrand, Capelle Johannus v.d. Schans, Sprang-Capelle Hubertus Schellekens, Waalwijk Johannus Sips, Kaatsheuvel Cornelis Sips, Kaatsheuvel Leendert Snijders, Kaatsheuvel Josephus d. Wit, Capelle. Timmeren. 5-jarige cursus. Cornelis Jansen, Drunen Johannus Pieter v. d. Schans, Vrijh.-Capelle. Johannus v. Zeist, Sprang. Niet gediplomeerd geen. Metselen. 4-jarige cursus. Avondschool. Thomas Molegraaf, Capelle Adrianus Treffers, Waalwijk. Niet gediplomeerd geen. Metselen. 5-jarige cursus. Johan Boer, Sprang Adrianus v. Oversteeg, Vrijh.-Capelle Adriaan Spuijbroek, Sprang Bernard v. Willigenburg, Sprang. Niet gediplomeerd geen. Schilders. 4-jarige cursus. Godefridus v. Baardwijk, Nieuwkuijk Petrus Schellekens, Waalwijk Marinus Wervers, Capelle. Niet gediplomeerd geen. Schilders. 5-jarige cursus. Josephus de Bont, Waalwijk Marinus Rietveld, Capelle. Niet gediplomeerd geen. Met een speciale gelukwens reik te daarna de voorzitter de behaalde extra prijzen aan de uitblinkers uit. Deze werden behaald als volgt: Smeden-Bankwerkers. 5-jarige cursus. Norbertus Pols le prijs Richardus v. Iersel 2e prijs. Electriciëns. 5-jarige cursus. Marinus Nelis, 2e prijs b. Albert v. Zeist, 2e prijs b. Timmeren. 2-jarige Vervolg cursus. Johannus v. d. Schans, le prijs. Vervolgens kreeg de directeur het woord om de jongelui geluk te wen sen, hun enige wijze lessen voor 't later leven mee te geven, te wijzen op enige tekortkomingen, de leraren dank te brengen voor hun onver- flauwde arbeid aan de ontwikkeling en opvoeding der toekomstige vak mensen. Dan ging hij over tot het voorlezen van de verschillende be vorderingen. Door de leerlingen Johan de Groot te Raamsdonk namens de timmerafdeling, Johan de Rooy te Capelle namens de smeden-bank werkers, Albert v. Zeist te Sprang namens de electriciens, Ant. v. d. Meerakker te Waalwijk namens de schoenmakers, Petrus Schellekens te Waalwijk namens de schilders en Johan Boer te Sprang namens de metselaars, werd daarna hartelijk dank gebracht in woord en daad voor het genoten onderwijs. Zij de den hun dankwoord vergezeld gaan van een beginfonds voor een luid speaker in de lerarenkamer tot een bedrag van 27.50, wat een warm applaus ontlokte. De voorz. sloot deze bijeenkomst met een woord van dank aan de sprekers van zo even en voor 't aan geboden geschenk en een felicita tie aan gediplomeerden en prijs winnaars, wenste hun 't beste toe voor een mooie toekomst, beval de school in aller belangstelling aan en dankte directeur en leraren voor hun goede zorgen. Stolk's Kon. Commissiehandel te Rot terdam gebouwde schip Sacadanda, is j.l. Woensdagmiddag half één met goed gevolg te water gelaten. Het machinevermogen van dit schip bedraagt 800 pk bij 300 omwentelingen. De lengte bedraagt 58,5 m, de breedte 9.75 m en het heeft een diepgang van 3.61 meter. Het schip is ook geschikt voor de tropen, daar de ruimen mecha nisch zijn geventileerd. BEDANKT, De heer J. Verhoeven Azn., die pas voor kort tot voorzitter van de Harmo nie De Eendracht werd benoemd, heeft thans zijn functie weer neergelegd. DIPLOMA-UITREIKING. De heer A. de Haan sprak bij de slui ting van de Heusdense Tekenschool een opwekkend woord en bracht dank aan de administrateur, de heer Schipper. In toegasselijke bewoordingen werden daarna door de directeur der school de heer Knoop, de navolgende diploma's en prijzen uitgereikt: Afd. Metaal. Diploma met het prae- dicaat voldoende, aan J. Branderhorst en J. Muresonne uit Genderen. Diploma be- gincursus aan J. Duister te Heusden. Afd. BouwkundeDiploma met het praedicaat goed, aan J. Lankhaar uit Eethen. Diploma 2-jarige cursus B, aan C. Bouman, A. H. Koops en F. D. Cok uit Genderen. Prijzen: J. Bax, Heusden, M. Tankes, 'P. Hetjes en A. Smits uit Andel, R. Jon ker uit Heusden en L. Bouman uit Gen deren. Afd. Kunstzinnig tekenen. Prijzen aan H. v. d. Steenhoven, Heusden en H. Comber, Babiloniënbroek. Afd. Metaal. Prijzen aan Joh. Ver steeg en A. v. d. Mooren uit Genderen. Tenslotte werd nog het woord gevoerd door de heren Hees en Schipper en werd door de directeur dank gebracht aan de leraren Smits, Kleinloog en van de Pol. BURGERLIJKE STAND. Over Maart 1952. Geboren: Adrianus Maria zv A M Verschuur en P E D van Laarhoven Cornelis Jan Hendrik zv A Verdonk en J Biesheuvel Dicky zv J Verheij en H M Blom Marius Antonie Arnoldus Johannes zv H L Pulles en A A J wil- lemse Jozefina Cornelia dv A M Kou- wenberg Jean-Pierre Marie zvJHC M Broos en A M Verhoeven. Overleden: G S Verharen echtg van C A v Wijk 55 j H Bouman echtg v M v d Ven 82 j MC van Geijt wed v N G van Seist 85 j M v Hemert 67 j overl. te Den Bosch J Wagema- kers echtg v W v d Logt 73 j A v Hooft echtg v A A de Ronde 75 j. TOOGDAG NED. HERV. J. V.'». Op Maandag 14 April a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk alhier een toogdag ge houden worden vanwege de Afdeling Maas en Waal van de Bond van Ned. Herv. Jongelingsverenigingen op Geref. grondslag. Als sprekers hopen op te tre den Ds. C. A. v. d. Straaten uit Aal burg, Ds. L. Vroegindeweij uit Papen- drecht en Ds. J. v. Rootselaar uit Wijk. BOUWARBEIDERS. Woensdag 9 April a.s. des avonds van 79 uur zal vanwege de Afdeling Sprang van de Ned. Chr. Bouwarbei- dersbond in het gebouw van de Chr. Volksbond de inlevering van de kwar- taalkaarten kunnen geschieden en de ver zilvering van bonnen plaats hebben voor de Tweede Paasdag. KERKDIENSTEN GOEDE VRIJDAG. In beide kerken zal a.s. Vrijdag (Goe de Vrijdag) des avonds half acht Dienst des Woords gehouden worden. In de

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1