VROOM Si DREESMANN woens «lag. de &OAiW> kom 95 wafeui^en. prijzen HET MEISJE MET DE KAM DE RAAD VAN WAALWIJK opent de mogelijkheid voor De onderhandse aanbesteding bleek, volkomen terecht, geen bezwaar voor het aannemen van dit zeer belangrijke voorstel. 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 7 APRIL 1952 6 ALLEEN GELDIG VOENSDAG 9 APRIL 28-31 32-35 36-39 750 050 's-HËRTOGENBOSCH 495 925 TILBURG - HELMOND 725 595 725 8?5 ÏQ25 1125 Waarom wcrdi er niet gespreid gebouwd DE GROOTTE VAN DE WONINGNOOD. 2) I i fc i Plastic eierlepeltjes in vrolijke kleuren, aq( 6 stuks voor Z/ kinde ren Prism3 molières m. prima Iets voor de crêpe rolen. In mooie kleur Paasnet met bruin, maten 4 suikereieren 20-21 22-23 24-27 395 450 55O Modern ontbijtlaken in 3 smaakvolle kleurencombi naties. Was- en kleurecht, (linke maat «j» 25 165 x 130 cm. Poplin overhemd, vaste trubenijs boord, sanfor, ge voerde borst. In uni beige, grijs, bleu, wit en Q 25 groen Machinegaren,zwartenwit, nrs. 40 en 50, 1/>c klos van 200 yards Wit keperband.h'jn weefsel, stuk van 5 meter 28c Grotecandijkoek, CCc heerlijke kwaliteit Kristalnylonkousen met donkere naad 15 Garnituur 2 delig, onderjurk en slip in satin charmeuse met fijne kant- garnering, ook langs de rok. Beige kampeerdeken, met streeprand, prima kwaliteit, 150 x 190 cm. 95 In wit, geel, zalm, cyclame en groen 65 cm. Weekend koffer, hard- platte, met lederen label. In alle maten in voorraad, 45cm. 50cm. 55cm. 60cm. 70 cm. 75 cm. Grote flacon prima Eau de Cologne, plm. 4 25 100 gram inhoud SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN Geprepareerde poets doek voor het poetsen van zilver, koper, nikkel CQc enz., grote maat „We moesten meer van zulke vergaderingen hebben", zei de heer Kemperman in de Waalwijkse raadsvergadering van Vrijdag j.l., die inderhaast bijeengeroepen was, omdat er beslist moest worden over een belangrijk voorstel van B. W„ dat de bouw behelsde van 95 nieuwe woningen ten Oosten van de St. Crispijnstraat.. Natuurlijk waren r.lle leden unaniem vol lof voor dit bewijs van activiteit, maar er bleken toch voor velen van hen enkele punten te zijn die het nodige voorbehoud eisten; met name heeft de kwestie van do onderhandse aanbesteding de behandeling even gestagneerd. Maar de openhartige uiteenzetting van de voorzitter maakte spoedig de wig effen. Burgemeester Teyssen opende dan deze vergadering en stelde het voor stel aan de orde inzake de bouw van 95 Woningwei woningen ten Oosten van de St. Crispijnstraat. B. W. prijzen zich gelukkig, aldus lichtte de voorzitter het voor stel toe, omdat hier wellicht de mo gelijkheid wordt geschapen (ik druk mij zeer voorzie!ilig uit) tot het bouwen van 95 woningen over te gaan. En hij bracht dank aan de genen die vóór hem dit belangrijke project hadden voorbereid; de wo ningnood, dat was hem gebleken uit het spreekuur dat hij liad gehou den, bleek hier nog zeer groot. De heer van Saters, die het eerst het woord kresg, had woorden van lof en wees op de omvangrijkheid van de woningnood en de grote el lende, die deze nood in vele gezin nen bracht. Het was wel waar dat nu bij dit voorstel de plaatselijke aannemers niet aan bod kwamen, maar hij was er van overtuigd dat, als de moge lijkheid er was geveest, zij dan een kans hadden gehad hij was er evenzeer van overtuigd dat die mo gelijkheid nu niet b' stond. Dhr. Brouwer, die vei klaarde dat hij het vooJ stel evenzeer toejuichte, zei echter dat, gezien de ervaring, de mogeli,ikheid niet uitgesloten was, dat er in de toekomst weer wonin gen leeg zouden komen staan, wan neer het aanbod de vraag overtrof, omdat men naar een bepaald cen traal punt trok om te wonen. Jaren geleden bouwde men in dezelfde omgeving ook een complex wonin gen, die bijna van het begin af leeg hebben gestaan. Graag had hij gezien, dat de 95 woningen gespreid waren gebouwd, dat eon Baardwijker in Baardwijk ton blijven wonen, en zo voor het Gentium, voor Besoyen en voor de Antoniusparochie idem. Op zijn minst moest men toch aan Baardwijk en Besoyen denken, meende hij, hoewel hij wel wist dat dit weer meerdere kosten met zich zou brengen. De heer Kemperman sloot zich, althans wat de hulde en de lof be trof, volledig bij de vorige sprekers aan. „Zulke vergaderingen moesten er meer zijn", aldus spreker. De heer van den Hoven sprak eveneens zijn dank en zijn bewon dering uit voor de voortvarendheid, waarmee dit project weer kon wor den voorgelegd. Maar hij zou toch ook wel willen aanbevelen om ook de andere wij ken 'ns aan bod te laten komen. Besoyen heeft in dit opzicht nog niets gehad, aldus de heer v. d. Hoven, men voelt zich nu eenmaal Besoyenaar en wil daar graag blij ven wonen. Ik ben bang, dat de kans voor Besoyen dit jaar weer erg klein zal zijn. De heer Pullens, die evenals de vorige sprekers zijn voldoening niet voor zich hield, vroeg zich af, waar om men zich niet aan het uitbrei dingsplan had gehouden. Men zou steeds uitgaan van het centrum, maar nu had men er ineens een streep doorgehaald. Het argument, dat men daar geen grond had, kon niet gelden; want wanneer men één perceel grond kocht, kon men weer normaal verder bouwen ten Oosten van de Putstraat. Maar wanneer het nu uitgesloten was dat men in het centrum bouw de, dan had hij toch ook graag ge zien, dat men meer gespreid bouw de. En ook de heer van Veldhoven pleitte voor een gespreid bouwplan. OM ALLERLEI REDENEN IS SPREIDING NIET MOGELIJK. Nadat de voorzitter zich zeer er kentelijk getoond had voor de dank die men het college had gebracht, herleidde hij de diverse betogen tot twee hoofdpunten I de kwestie van de spreiding; II de kwestie van het Uitbreidingsplan. Wat het eerste punt betreft ver klaarde de voorzitter, dat hij zich volledig de achtergrond van de be togen om gespreid te bouwen kon voorstellen. Maar, zei hij, men moet goed in het oog nemen, dat het pro ject om allerlei redenen als één pro ject moet worden gebouwd. Facto ren van technische en verdere ma teriele aard spelen hierbij een rol. Bovendien merkte hij nog op dat dit voorstel nog geen beslissing was men hoopte dat men het zo ver zou kunnen brengen, maar er waren nog moeilijke barricaden te overwinnen een zeer moeilijke, na melijk die van het geldgebrek, was reeds overwonnen. En vooral moest toch op de voor grond treden het feit, dat men op deze wijze een belangrijk aantal gezinnen huisvesting kon verschaf fen. Betreffende punt II beantwoordde hij de heer Pullens met te verkla ren, dat wel degelijk het uitbrei dingsplan werd gevolgd; dit immers wees ook de onderhavige gedeelten van de gemeente aan. Het was ech ter de bedoeling deze terreinen meer intensief te verkavelen. Het plan bleef volkomen in tact, maar in de detaillering kwam enige wij ziging, in zoverre men daar tot een intensievere verkaveling overging. De vrees, die de heer Brouwer koesterde, had de voorzitter aller minst de nood zou nog lang zeer nijpend blijven. En hier sloot de heer van Seters bij aan, toen hij, in tweede instantie het woord krijgend, er op wees, dat er momenteel 800 woningzoe kende gezinnen waren, dat er bo vendien nog verschillende gezinnen waren die zich graag in Waalwijk zouden willen vestigen, dat men geen industrie kon aantrekken wan neer er niet voldoende woningen waren, dat er ieder jaar weer hu- welijkscandidaten zouden zijn, en dat er tenslotte nog 200 woningen waren die beter afgebroken konden worden. De heer de Brouwer repliceerde met er op te wijzen, dat hij in de eerste plaats natuurlijk zeer ver heugd was over dit voorstel; en op de tweede plaats had hij gezegd, dat de mogelijkheid zou kunnen be staan, wanneer het aanbod de vraag zou overtreffen, hij had allerminst over een tijd gesproken en besloot met de hoop, dat Waalwijk steeds een trekpleister zou blijven en dat de bordjes „te huur" nooit voor de huizen zouden komen te staan. De heer Pullens was het antwoord van de voorzitter voldoende duide lijk geweest om zijn stem aan het voorstel te kunnen geven hij be val echter de bouw ten Oosten van de Putstraat in de toekomst drin gend aan. Nadat de voorzitter de heer Brou wer verzekerd had dat het gevaar van een te groot aanbod wel denk beeldig zou zijn en wethouder Smolders de dank die het college door de voorzitter was gebracht, voor een groot gedeelte had overge heveld naar de directeur van Ge meentewerken en de secretaris met hun staven, verklaarden allen met dit voorstel accoord te gaan. WAAROM ONDERHANDSE AANBESTEDING? Punt twee behelsde het voorstel de 95 woningen onderhands aan te besteden aan de fa. Schuurkens te Tilburg. De heer Duyvelaar vond dit punt wel ondergeschikt aan punt één, maar niettemin toch zeer belang rijk. De hele raad, aldus de heer Duy velaar, had met grote verwonde ring, misschien werl verbittering, kennis genomen van dit voorstel. Alweer immers stelde men de raad voor een onderhandse aanbesteding. Men zou mogelijk wel tegenwerpen dat deze manier voordeliger was, maar voor hem stond het vast dat bij een publieke aanbesteding de concurrentie de prijzen lager zou doen zijn. In het prae-advies stond dat een openbare aanbesteding geen gunstiger uitslag mogelijk maakte, maar dus wel een even gunstige, al dus de heer Duyvelaar. De heer Meijs sloot zich bij deze woorden volkomen aan. Bij de be handeling van een vorige aanbe steding was de toezegging gedaan dat de plaatselijke aannemers bij een volgende gelegenheid zeker in aanmerking zouden komen. Waar om was dit niet gebeurd Al was de toestand in het bouw bedrijf iets gunstiger dan bij de vo rige onderhandse aanbesteding, er waren zeker aannemers die graag deze woningen gebouwd zouden hebben. En ook hij wees op het woord „gunstiger" in het prae-advies wanneer dus bij een publieke aan besteding een even gunstige uitslag mogelijk was en zelfs een iets min der gunstige, dan moest men de voorkeur geven aan de aannemers uit de eigen plaats. De heer Brouwer herinnerde aan de vorige keer, toen men voor een fait accompli werd gesteld. Er was toen een schrijven gericht door de aannemers aan de raadsleden, waarin zij hun grieven naar voren brachten en zij kregen toen de toe zegging dat bij de eerstvolgende ge legenheid zij ook hun kans zouden krijgen. Wanneer de fa. Schuurkens uit Tilburg, aldus dhr. Brouwer, er zo zeker van is, dat zij voor dit bedrag kan bouwen, dan kan het alleen maar voordelig zijn voor de ge meente, wanneer men een openbare aanbesteding houdt dan immers bestaat de mogelijkheid dat de bouwkosten nog minder zijn door de concurrentie en dan krijgen de plaatselijke aannemers ook 'n kans. De volgende spreker was de heer Verdoorn Wanneer ik deze zaak zie in het licht van de besprekin gen zoals die gevoerd zijn in de wo ningcommissie, dan ben ik er van overtuigd dat het niet anders kan en dan zal ik voor 't voorstel stem men. Maar graag zou ik in de be sloten vergadering enkele opmer kingen willen maken aangaande de onderhandse aanbesteding. AANNEMER OPENDE DE WEG NAAR HET GELD. Ook deze betogen werden door de voorzitter weer tot twee hoofdpun ten herleid, n.l. ten eerste de vraag: een openbare of onderhandse aan besteding en ten tweede de beste ding van het bedrag zelf. Wat het eerste punt betreft, al dus de voorzitter, is het natuurlijk in beginsel volkomen juist dat er in het openbaar wordt aanbesteed. Maar hier doen zich omstandig heden voor, die de zaak in een ge heel ander licht plaatsen. De aan nemer heeft namelijk de weg ge opend om de geldlening te verkrij gen, die nodig is om deze woningen te kunnen bouwen. Besteden wij deze woningen niet onderhands aan dan betekent dit, dat de weg weer gesloten wordt. Ik was bekend met de besprekingen waarbij dit punt aan de orde is geweest en daarom hebben wij ons in een schrijven tot de bouwpatroonsbonden gericht en hun mededeling gedaan van de om standigheden, die ons tot deze on derhandse aanbesteding dwongen. Betreffende het bestedingsbedrag trok de voorzitter een vergelijking tussen de woningen die de vorige keer aanbesteed zijn geworden en die nu worden aanbesteed de wo ningen van de eerste aanbesteding waren kleiner van inhoud dan deze en de huurprijs van die woningen bedroeg 7.20, terwijl de prijs van de nu aan te besteden woningen 6.50 zou bedragen. Dhr. Brouwer toonde zich zeer ver heugd dat de voorz. zo openhartig gesproken had. Ook hij wilde open hartig spreken en verklaarde dat de leden van de raad toen ze dit voor stel onder ogen kregen, dachten Nu hebben we een nieuwe burge meester en nu komt die ook al met een dergelijk voldongen feitdat gaat de verkeerde kant op. Maar nu, vervolgde de heer Brou wer, begrijp ik dat U volkomen gehandeld hebt in het belang van de huisvesting in onze gemeente. De heer Duyvelaar gaf zich niet zo gauw gewonnen hij vond het een gekke figuur dat de gemeente geld aantrok via de aannemer er moet dus van te voren enig contact FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Uit de plooien van haar brede sjerp was iets op de grond gevallen. Ze sprong er op af, maar hij was harr vóór geweest. Mijn hemel, hoe kwam je daar bij Er werd daar geschoten? Door jou?" „Neen! Neen! Ik heb wel gescho ten, maar niet om hem te doden, senor, maar omdat ik zo dodelijk verschrikt was: Hij kwam naderbij en ik voelde dat ik niet lopen kon; dat ik vallen zou. Dus schoot ik enhet, was de jonge senor, de broer van de senora. Toen hij pas kwam was hij ziek en hij keek maar steeds naar mij. Nadat de senora dood was, kwam hij dikwijls en steeds keek hij naar mij, zodat ik hem haatte en bang werd voor hem. Op een goede dag, na het eten, sloot hij de deur af en zei, dat ik zijn gevangene was: ik moest mij gewillig door hem laten kussen, of hij zou mij opgesloten houden. Ik nam een mes van tafel en zei, dat ik hem doden zou als hij mij aanraak te. Hij lachte mij uit en zei dat ik heel dwaas deed, maar dat ik er nog veel aardiger uitzag als ik boos was. Toch liet hij mij gaan. En gisteren had ik hem niet horen komen, se nor. Hij pakte mij bij de armen „Was ik er toch maar geweest!" zei Strickland met verbeten woede, „dan zou hij niet gedurfd hebben." „Ik dacht aan u, sir Antonio. Hij hield mij dicht tegen zich aan en kuste mij in de nek. Ik spartelde tegen en schreeuwde; de bedienden kwamen aanlopen en weer liet hij mij los. Ik ijlde naar mijn kamer en schoof er de grendel voor. Maar eerst bezon ik mij waar de senora de revolver bewaarde, die ze nog van haar man had. Ik nam 't ding. De senor kwam en riep mij zacht. Hij trachtte mij te overreden dat ik uit mijn kamer zou komen en met hem spreken zou. Ik antwoordde niet en door het venster zag ik dat hij wegliep. De bedienden zeiden dat hij naar de races ging en dat hij niet voor tegen de avond thuis zou zijn. Dus verliet ik de kamer. Het was bijna donker toen ik de auto hoorde. Ik ijlde naar boven en gren delde opnieuw de deur. Hij had nog anderen bij zich, maar ik kon niet zien wie. Er werd beneden druk ge praat. Ik geloof dat hij te veel dronk. Ik ging naar bed, maar wachtte en luisterde met de revol ver in mijn sjerp Het was al laat en het was stil in huis, toen ik hem ineens weer voor mijn deur hoorde. Hij draaide de knop om en riep mij toe dat ik hem toch zou opendoen. Ik wist dat hij dronken was. Ik zei dat ik een re volver had en dat ik schieten zou. Allen in huis sliepen, behalve de oude senor, die nog in zijn boeken was verdiept. Als ik niet open deed j zou hij het slot verbreken of de deur intrappen. Maar de balcondeur stond open en daar was. het klimop waar ik mij aan kon vasthouden. Zo daalde ik af en rende toen, zoals ik van mijn leven nog niet gerend heb. Ik was in het bosje, dicht bij de ri vier, en daar hoorde ik hem steeds nader komen. Ik dacht aan de re volver in mijn sjerp en als ik schoot dat hij mij dan niet langer zou ach tervolgen. Dit deed ik dan ook. En toen zag ik ineens licht in de boot branden. Ze zullen mij toch niet in de gevangenis zetten, senor, omdat ik schoot?" „Wel neen, kind. Had je die el lendeling maar vleugellam gemaakt. Maar nu is het nog heel vroeg. Ga eerst nog wat slapen. Als je wakker wordt heb ik het ontbijt klaar. En dan Ze keek nog even over haar schouder. „En dandon Antonio?" Een zegen dat hij in slaap geval len was, gisteravond. Een zegen dat de kajuitvensters verlicht waren. Als dat niet zo was geweest, wat zou er dan gebeurd zijn met het ar me kind? Maar wat nu? Zijn oog viel op de foto die op de grond lag. Margaret?Ja, natuurlijk. Hij zou haar bij Margaret brengen. Dat was de oplossing. Een paar minuten later was „De Wilde Eend" losgemaakt en voer in grote haast de rivier af. HOOFDSTUK III. Met vragende blik keek Conchita de ontbijttafel rond. De rivierarm, waarin „De Wilde Eend" op 't ogen blik lag, was zo stil als een vijver. ,,De senorita ziet er heel lief en vriendelijk uit. Misschien is ze nog niet oud, Don Antonio?" „OudMargaret?" lachte hij. „Ze is heel jong, ofschoon niet zo jong als jij". „Zou ze soms graag hebben dat ik haar Spaans leer en mijn dansen en mijn liederen?" „We zullen zien. In ieder geval zul je in haar smaak vallen en zij in de jouwe. Ik zal nu in de jol naar haar huis varen. Kom mee op dek. Je kunt het huis zien liggen tussen de bomen. Je bent toch niet bang om een tijdje alleen te blij ven?" „Bang?Bij u ben ik altijd veilig." Opeens klampte ze zich angstig aan zijn arm vast en vroeg: „Wat is toch dat geluid van zo veel water dat ik altijd hoor als ik wakker word?" „O, dat is de stuwdam. Die is wat luidruchtig, omdat het water in de rivier door de vele regens zo hoog staat. Verleden jaar ben ik er eens te dicht bij gekomen met mijn boot en ik had moeite niet meegesleurd te worden." „Gisteravond toen ik op de oever liep was ik bang dat de rivier mij niet gauw genoeg zou doden; dat ik er misschien uitgehaald zou worden eer ik nog dood was. „Je moet niet aan zulke sombere dingen denken. Het is nu zo'n mooie ochtend dat je je verheugen moet in het leven". Al heel gauw waren ze bjj de lan dingsplaats van de villa. Hij bond de sloep vast en liep de treden op. Het witte hek ging open, zodra hij zich daar vertoonde, en daar stond Margaret, blootshoofds in een licht blauw japonnetje. Achter haar ver toonde zich de gevulde gestalte van Mrs. Ludlow, tante Barbara, de zus ter van zijn oom, de oude heer Strickland, die zijn huishouden bestuurde sinds zij weduwe was ge worden. „Heerlijk, dat je uit Italië terug bent, Margaret. Je ziet er uit zo fris als de morgen." „Maar jij ziet er ook uitstekend uit, Antonio. Waarom heb je je va- cantietocht zo plotseling onderbro ken? Me dunkt: zodra je mijn brief gekregen hebt, moet je naar hier gekomen zijn. Zelfs je oom is er van overtuigd dat je wat vacantie hoog nodig had. En denk nu maar niet dat tante Bab en ik naar jou stonden uit te kijken: het was ons om Bobby te doen". „Wat is er dan met hem aan de hand?" „Ja, dat is het nu juist! Bobby en Hermione. Tante maakt zich over die twee toch zo ongerust: 't klinkt gek, maar ze zijn verdwenen." „Sinds wanneer?" „Sinds gisteren. Je kent de Cos sals, waar Hermione de laatste tijd zo druk mee is geweest; die de ko lossale villa verderop aan de rivier hebben laten bouwen?" „Jawel. De zoon is een vreselijk lawaaierig heer; de anderen ken ik niet, maar die zijn zeker net zo?" „Ja, ik vind ze verschrikkelijk. Maar een geld dat ze hebben. En ze zijn geweest tussen de gemeente en de aannemer, concludeerde hij hieruit, anders was hij toch niet naar Waalwijk gekomen. En ook de heer Meijs had deze conclusie al getrokken Wist de ge meente dat de aannemer geld had vroeg hij, of wist de aannemer dat de gemeente wilde bouwen. Iedere gemeente wil graag geld hebben, maar waarom kwam die aannemer dan juist naar Waalwijk. Waarom bleef hij niet in Tilburg. De heer Meijs verklaarde nog persoonlijk te spreken en niet na mens een club die zich tegen een onderhandse aanbesteding verzette. De voorzitter begon zijn beant woording met het mogelijke mis verstand uit de weg te ruimen, dat de fa. zelf over geld zou beschik ken de aannemer had alleen de weg naar het geld geopend, zoals de voorz. al eerder had verklaard. Waarom hij naar de gemeente kwam Hij heeft reeds eerder voor de gemeente gebouwd en hij zal dus mogelijk ook wel geweten heb ben, dat de gemeente nog bouwvo lume had, terwijl dat van de gro tere gemeenten niet gezegd kon worden. Bovendien speelde het bouwvolume hier ook nog een rol, maar daar kon de voorzitter nu niet dieper op ingaan. En een opmerking van de heer Duyvelaar gaf de voorzitter gele genheid er op te wijzen dat de ge meenten individueel geen geld aan konden en kunnen trekken, van daar ook de nationale woningbouw lening. Ook in Waalwijk zijn po gingen aangewend om rechtstreeks geld ter beschikking te krijgen, maar nogmaals, het was voor de ge meenten nagenoeg ondoenlijk ge worden. De heer Meys verklaarde dat hij na de uiteenzetting van de voorzit ter niet anders kon doen dan voor het voorstel stemmen. Maar hij moest wel concluderen dat de plaat selijke aannemers geen gelegenheid meer kregen om voor de gemeente te bouwen, tenzij zij makelaars in geld waren. Wanneer de gemeente zelf geld heeft, aldus de voorzitter, dan is er van een onderhandse aanbesteding geen sprake; en vooruitlopend op het volgende punt van de agenda waarin voorgesteld werd het deel van de nationale woningbouwlening dat Waalwijk toekwam te accepte ren, verklaarde hij dat de woningen die voor die gelden zouden worden gebouwd, vanzelfsprekend in het openbaar zouden worden aanbe steed. En hierna ging de raad ook met dit voorstel z.h.st. accoord. GELDLENINGEN. Het volgende punt van de agenda betrof dus enkele geldlening. Op de eerste plaats de geldlening via de aannemer voor de 95 woningen. Op de tweede plaats besloot men bij de N.V. Bank voor Ned. Ge meenten 28.748.te lenen, welke som was besteed aan hypothecaire voorschotten voor de particuliere woningbouw, terwijl men tenslotte bij voorbaat reeds het deel uit de nationale woningbouwlening, dat de gemeente Waalwijk toekwam, ac cepteerde. Een kleine begrotingswijziging was het laatste punt en toen kon de voorzitter deze belangrijke vergade ring, die het toonbeeld was van een goed geleide en zakelijke vergade ring, besluiten. moeten heel gul en goedhartig zijn. Hermione heeft nu eenmaal van die bevliegingen; dus is ze dol-ingeno men met hem." „Ja, dat is echt iets voor haar. En Bobby volgt haar in alles." „De Cossals waren van plan een extra-weelderig gecostumeerd bal te geven. En Hermione had zich in 't hoofd gezet een costuum te dragen van de een of andere Chinese prin ses. En Bobby; ja, ik weet niet hoe fantastisch die wel zou verschijnen. Het bal moet eergisteravond heb ben plaats gehad. Ze gingen er heen met de auto. Bobby zou Hermione, volgens afspraak, hierheen hebben gebracht. Nu, ze zijn wel naar het bal gegaan, maar ze zijn hier nog niet komen opdagen." „Is dat alles?" lachte Strickland, „dan hoeft tante Bab zich toch ook niet zo ongerust te maken. Ze zijn stellig al lang terug op him flat." „Ja, dat dacht ik ook. Maar tante heeft daarheen opgebeld en de be dienden zeiden dat ze er niet wa ren; dat zij 't er juist voor hielden dat ze hier zouden zijn." „Nu, dan logeren ze misschien bij de Cossals." (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 6