lF~ n KS2ÏSBEUVEL JpOAt. MAATCORSET HET MEISJE LAATSTE BERICHTEN Kinderbijslag MET DE KAM Itl J EEN WONING Van Maaren's Maatcorsetien 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 15 APRIL 1952. 3 POPPENSPEL. V V V VERKEERSONGELUKKEN MET DE PAASDAGEN. JULIA CUYPERS OVERLEDEN. Fa. WED. PHILIPPART eigenlijk een goede keus gedaan, want het stuk geeft de spelers goe de kansen, er is bij wijze van spre, ken gelegenheid tot een lach en een traan, zodat het publiek ge. makkelijk geboeid blijft. Het zou overdreven zijn te beweren dat al le mogelijkheden door de spelers ineens gerealiseerd zijn we had den dat ook niet verwacht. Maar het deed aangenaam aan te kun. nen constateren dat er met ernst en toewijding en ook met talent is gewerkt, al is het talent bij ie der niet even groot. Regisseur Kooien had de rol van de kruide nier Karei Weyts op zich genomen en hij speelde die zo dat hij de zaal gauw op zijn hand had, geens. zins ten onrechte, al waren zijn overgangen van optimisme naar het tegenovergestelde dieptepunt wel wat sterk en plotseling. Adri Franken speelde een gevoelige moeder zij was als steeds een betrouwbare kracht in het ensem ble van DVSV Direct na dezen willen wij N. van Muilekom noe men als de dochter Annie, een to„ neelspeeistertje met onmiskenbaar talent, wie vooral de scènes van vinnig' zusje goed afgingen, waar aan haar uitstekende rolkennis niet weinig bijdroeg alleen kwam de onstuimigheid wel eens te on pas op de voorgrond. Ook de twee andere vrouwelijke rollen waren trouwens goed bezet D. Kelder als de vrouw van zoon Jan en D. van Erlrijk als lispelende winkel, juffrouw, al kwam de laatste qua uiterlijk niet helemaal overeen met de beschrijving die er van gegeven werd. Wat dat betreft was W. van Erfrijk als oudste zoon Jan uit stekend en hij speelde die rol heel verdienstelijk, evenals M. Sleen- hoff als de jongste en afgedwaalde zoon Karei, ofschoon hij zich wel heel erg opgejaagd gedroeg. A. Leijten, die de rol speelde van edele pensiongast, leed aan wat wij in het algemeen wilden op. merken een toon te weinig aan gepast aan de rol en de situatie. Als de leiding daaraan en aan de uitspraak eens bizondere aandacht besteedt, zal er weer veel gewon nen zijn. Winst was deze keer o.a. ook al dat de spelers zich vrijer over het toneel bewogen, wat di rect een veel, levendiger aanblik bood. Het bewijst dat er doelbe wust en met succes gewerkt wordt. De zaal was dan ook zeer tevreden. Aan het begin van de avond sprak de voorzitter van de K.A.B., de heer A. van Well, een kort woord. Daarin bracht liij dank aan de heer Jac. Didden, die 20 jaar de regie had verzorgd en aan de heer Adr. Kooien die dit nu op zich had genomen. Ook memoreerde hij dat de heer Didden, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, op Vrijdag 11 April 25 jaar bestuurslid was ge weest van de K.A.B. en hij bracht hem daarvoor hulde en dank Voorts wijdde de voorzitter eni. ge woorden aan de geruchten dat veel leden van de K.A.B. zouden bedankt hebben. Hij bracht die tot hun ware, proporties terug en knoopte er een opwekkend woord aan vast, vooral voor de jongeren. Hij betoogde terecht dat de K.A.B. niet gemist kan worden Tenslotte kon de voorzitter mee delen dat het rikconcours voor 't bouwfonds uitstekend was ge slaagd 200.was de netto.op- brengst. Vanavond geeft D.V.S.V. een re prise van „Achter de wolken schijnt toch de zon". PAASMATINÉE KINDERKOOR O.O.G. Het matinée door het Kinderkoor „Cantabile" op Eerste Paasdag in Thalia begint tot een traditie te groeien. En het moet gezegd, het is een frisse afwisseling tussen al de uitvoeringen door grote mensen het hele jaar door. Men luistert met plezier een uurtje naar dit koortje, dat een aangenaam repertoire heeft van populaire en bekende liedjes, die zo gebracht worden dat men zich geen ogenblik verveelt. De he ren Hesselberth en Mulders hebben eer van hun werk. Het optreden van de kinderen die ze leiden, wordt ge kenmerkt door een opmerkelijke onbevangenheid en dit zal niet de laatste oorzaak zijn dat er zo vlot wordt gezongen. Bovendien komen er nu en dan solistjes naar voren die hun nummertje zo vrijmoedig FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" 4) „Ik weet het net zo min als u", zei Strickland met grote nadruk. „Dus je kunt er generlei verkla ring voor geven „Neen, ik weet er geen enkele verklaring voor". „Oude Robert was weer een paar passen terug getreden. „Ik raad je", sprak hij met grote ernst, „om goed te bedenken wat je zegt". „Ik hoef niets te bedenken Ik ben even verbaasd als u en weet er net zo min iets van Oude Robert haalde de massieve schouders op. „Als je niets anders weet te zeggen, weet ik het ook niet meer. Alleen al de marktwaar de van het halssnoer vergoeden zou de firma voor vele jaren nekken. Maar de Prins zal stellig meer eisen en 'n grote schadeloosstelling willen hebben, zodat het verlies gelijk staat met een bankroet. En dan nog de schande over onze naam, die van je neef, zijn vrouw en mij. Als daar nog bij zou komen de schande van jouw arrestatie „Arrestatie Wilt u er mij dan van beschuldigen dat ik het hals snoer verduisterd heb Dat ik een afschuwelijke, idiote diefstal zou hebben bedreven zingen als men niet had durven verwachten. Naast deze kleinen trad de heer M. Hesselberth solis tisch op als tenor en de heer Mul ders als pianist. Het heeft weinig zin alle zestien nummers te gaan noemen; er waren enkele successen bij van vorige uit voeringen (Heer Jezus heeft een hofke), maar er was ook gezorgd voor vernieuwing en uitbreiding. Wat wij met het oog op het concours in Loon op Zand, waaraan „Canta bile" over enkele weken zal deel nemen, de leiders wel in overwe ging zouden willen geven: bijzon dere aandacht te besteden aan het helder zingen; daar ontbreekt nog wel iets aan. Wat niets afdoet aan de algehele waardering die we hier boven hebben uitgesproken. Het matinée begon om 12 uur, maar tegen enen kwamen er nog steeds luisteraars binnen. Niet al leen loopt men gevaar dan niets meer te horen, men stoort ook hen die wel op tijd waren. UITZONDERLIJKE MEDEWER KING AAN DE AVOND VAN BAARDWIJKS TONEEL. Het bestuur van Baardwijks To neel heeft zich voor zijn voorstel ling van a.s. Zondag, wanneer het gezellige blijspel „Schandaal in de Bonte Kakatoe" zal worden opge voerd, verzekerd van een drietal zeer begaafde jongenssopranen uit Tilburg. Deze drie, Joke Brouwers (sopr. 1), Fransje Somers (sopr. 2) en Albert Huybrechts (alt) die alle drie elf jaar zijn, genieten een grote bekendheid; in Juli 1951 zongen zij voor de Antwerpse Radio Omroep. In Augustus van dat jaar traden zij op voor de K.R.O., in Januari 1952 zongen zij voor de P.C.J, en in Mei aanstaande zullen zij optreden voor de B.B.C. in Londen. Zij-worden be geleid door hun leraar, de heer L. Koopmans Jr.; het programma, dat een verrassing dient te blijven, ver meldt werken van Schubert, Beet hoven en Abt. Ongetwijfeld zal deze uitzonderlijke medewerking de aan trekkelijkheid van de avond door Baardwijks Toneel nog verhogen. SUPPORTERS-VERENIGING W.S.C. Bovengenoemde vereniging houdt morgen (Woensdagavond) en niet zoals op de uitnodigingen staat op 23 April, dus 16 April een feestelij ke bijeenkomst in haar clublokaal Café „Korenbeurs"; aanvang 8 uur. Naast een overvloedige mossel maaltijd welke aan alle leden -met een dame wordt aangeboden, en wel geheel gratis, zal het bestuur op deze bijeenkomst zeer belangrijke mededelingen doen in verband met het a.s. Supporterstournooi, de plan nen voor de traditionele kermis avond, alsmede de nieuwe actie voor het volgende seizoen. In ver band hiermee verwacht het bestuur dat, behalve de mosselliefhebbers, ook ditmaal alle andere leden aan wezig zullen zijn om van een en ander kennis te nemen en eventueel hunne zienswijze over de plannen kenbaar te maken. Zodoende kan het een nuttige en tevens aangename avond worden. Men hoeft zich niet ongerust te maken wanneer men nog geen toe gangsbewijs heeft voor het poppen spel dat Cia v. Boort op Dinsdag 22 April a.s. zal vertonen ten bate van het Comité Ouden van Dagen. Zowel voor de avond- als de mid dagvoorstelling zijn nog plaatsen te verkrijgen bij een van de volgende adressen: Schoenenmagazijn A. Meys; Kan toor „Echo van het Zuiden"; Sigar renmagazijn v. Huiten-Pulles of Sigarenmagazijn M. v. Hooff. ZIJ HADDEN BLIJKBAAR GEEN DORST De onverlaten die op de avond van de burgemeesters-installatie bij zaal Thalia hun slag sloegen en een mandfles met 10 liter jenever ont vreemdden, hebben blijkbaar niet zo'n erge dorst gehad, want dezer dagen ontving de eigenaar de fles terug, terwijl er slechts 3% liter minder in zat dan er in behoorde te zitten. Wat is namelijk 't geval geweest; dezer dagen waren enkele kinderen in het Sportpark te Kaatsheuvel aan het spelen, toen zij in de grond de ingegraven mandfles vonden met 6Y2 liter van een vocht waar kleine kinderen nog geen gebruik van mo gen maken. Misschien kwam de dief-drinke- broer daar dagelijks voor het eten zijn apéritifje putten GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: Vulpen, uitlaat Mos quito, reserve autowiel, plastic kinderbroekje, witte hond, porte- monnaie met inhoud, actetas, etui met enkele autosleuteltjes, speel goedwagentje, bruine glacé hand schoen, shawl, beige regenjas, groene damesportemonnaie. Verloren een Spaarbankboekje, boekje met vacantiebonnen, tas m, motorgereedschap, beige ceintuur, bloedkoralen armband, een paar zwarte regenpijpen, blauwe vul, pen, groene plastic damesporte monnaie met inhoud, rode step. VOGEL GESTOLEN. Er blijken toch nog steeds men sen te zijn die hun handen niet thuis kunnen houden en zo gauw zich de gelegenheid voordoet, zich het een en ander toeëigenen waar zij absoluut geen aanspraak op kunnen maken. Zo gebeurde het Zondagmiddag' op de bloefnententoonstelling van de fa. van Dongen. Qm de schoon,! beid van de orchideeën nog te verhogen, had men er enkele zeld zame vogels op gezét en tot ont steltenis van de heer van Dongen bleek Zondagmiddag een van deze honingzuigers verdwenen. Overigens heeft de tentoonstel ling zich in een grote belangstel ling mogen verheugen van een pu bliek dat zich dankbaarder toonde dan hij, die de gelegenheid tot een dief maakte. GOED AFGELOPEN. Zaterdagmorgen liep het 3-jarig kind van de familie v. K. uit de St. Antoniusparochie tegen een auto die bestuurd werd door G. de K. uit Heusden. Deze had gelukkig de tegenwoordigheid van geest aan stonds zo krachtig af te remmen, dat de botsing tot een minimum be perkt bleef en het kind geen noe menswaardig letsel opliep. DODELIJK ONGELUK. Gisteravond om ongeveer half 7 was de 10-jarige Theo v. Dijk uit de St. Crispijnstraat bij het voeren van zijn duiven op het platdak ge klommen. Op een gegeven moment viel hijvan het dak zo ongelukkig, dat hij een nekwervel brak en een hersenschudding opliep! Tengevol ge hiervan is de jongen om 9 uur 's avonds overleden. Theo van Dijk had nog een tweelingbroertje. AGENDA. Woensdag 16 April 8 uur repetitie Dameskoor „Oe fening en Vermaak" in Hotel Ver wiel. Zondag 20 April 12 uur repetitie Mannenkoor „Oefening en Vermaak" in „De Twee Kolommen". VOOR HET EERST IN UNIFORM. Ze hebben een prachtige indruk gemaakt de jongens van de K.A.J.- drumband die op 2e Paasdag voor het eerst in uniform staken. Fees telijk wapperden de vlaggen in de stralende lentzeon en dapperder nog dan anders sloegen de Ka jotters hun mooie marsen. Door een groot gedeelte van Waalwijk hebben zij hun tocht gemaakt en zich laten zien aan de zeer vele belangstellen den die genoten van een fris en aantrekkelijk schouwspel. BILJARTSEANCE IN DE GILDENBOND. Vanmiddag spelen de bekende Waal wij kse biljarters M. v. Bracht en Ad v. Cromvoirt in het café van de Gildenbond voor de Waal wij kse Ouden van Dagen een biljartpartij. Als arbiter treedt de heer Bur- manje op, die tijdens de pauze ook enkele liederen ten gehore zal bren gen en zo zal meewerken om deze middag van de dagelijkse gasten van de Gildenbond gezellig te ma ken. GEVAARLIJK SPEELGOED. Toen er in de Antoniusparochie ergens een wagen geparkeerd stond waarop flessen met droog koolzuur stonden, vond een jongen het wel gezellig om tegen de flessen te slaan. Hij sloeg echter een beetje te hard en één van de tinkelende fles sen sprong uit elkaar en het kool zuur bezorgde de jongen enkele brandwonden op zijn arm. XKA R.K. FABRIEKSARBEIDERSBOND. Op Vrijdag 18 April houdt de afde ling Kaatsheuvel van de R.K. Fabrieks- arbeidersbond St. Willibrordus in de Gildenbond om 8 u. n.m. jaarvergade ring. Zoals gebruikelijk zal de periodie ke bestuursverkiezing gehouden Worden. Naast de vacature wegens aftreding van voorzitter j. Grootswagers en 2e secre taris J. Verharen, die beiden weer her kiesbaar zijn, moet de vacature aange vuld worden wegens overlijden van de heer P. Korthout, waarvoor tot uiterlijk 17 April candidatenlijsten, ondertekend door minstens 10 leden kunnen worden ingediend. De agenda der vergadering luidt 1 Opening: 2 Jaarverslagen van secretaris en penningmeester met het verslag van de controlecommissie; 3 Me dedelingen en ingekomen stukken; 4 Be stuursverkiezing; 5 Spreekbeurt door de Weled. heer A. Redegeld, bondspen- ningmeester. Onderwerp: „De a.s. wachtgeld- en werkloosheidsverzekering" en „Waaraan wordt de contributie be steed?"; 6 Toespraak door de Geestelij ke Adviseur; 7 Rondvraag en. Sluiting. K. P. V. A.s. Zondag vangt het vliegseizoen aan met een wedvlucht vanuit Duffel. Vrijdagavond wordt er ingemand. 'De leden moeten er rekening mee houden dat de duiven vroeger verzonden moeten worden dan de vorige jaren, daar ze nu inplaats van naar Tilburg, naar Breda moeten worden verzonden. Tijdig pre sent zijn is van het allergrootste be lang. Er wordt nog gelegenheid gebo den om de hoklijsten in te leveren. Zo dit dan niet geschied is, worden de dui ven geweigerd. Voor de vlucht op Duf fel zal, indien de poul briefboeken nog niet binnen mochten zijn, nog gewerkt worden met losse poulbrieven. Om een vlot verloop te garanderen wordt een vlotte médewerking van alle K.P.V.- leden verwacht. FANCY-FAIR. Zaterdagavond begon de stroom naar de Euphonia-zaal, die drie dagen aan hield om de grote fancy-fair georgani seerd' ten bate van de bouw van een jeugdhuis voor de St. Joseph-parochie te steunen. En die steun kwam niet al leen van de parochianen van St. Joseph, doch ook St. Jan en de Berkdijk droe gen spontaan hun deel bij. De officiële opening werd Zaterdag avond om half acht door burgemeester Mr. v. d. Heijden persoonlijk Verricht. De voorzitter van het comité, de heer M. Swagenmakers verwelkomde de bur gemeester, die met zijn echtgenote en dochter aanwezig was, de aanwezige raadsleden en verenigingsbesturen. Hij concludeerde uit de bereidheid het ope ningswoord te willen spreken de sym pathie van de burgemeester voor het doel waarvoor de liefdadigheidsbazar gehouden werd. Burgemeester Mr. v. d. Heijden had met graagte gevolg gegeven aan het verzoek door het comité tot hem ge richt. Wie de jeugd heeft, heeft de toe- komst, een waarheid, die we reeds lang kennen. Er kan niet genoeg voor de jeugd gedaan worden, juist omdat we bij herhaling ondervinden moeten, dat de jeugd vooral niet geheel vrij van balda digheid is. Een jeugdhuis kan ontzettend veel tót de vorming der jeugd bijdragen. De parochie St. Joseph heeft zo'n jeugd huis broodnodig, waarom hij ook met zijn volle sympathie achter dit goede werk staat. Hij vertrouwt, dat het fancy-fair ten volle zal slagen en de parochie in staat zal stellen spoedig tot de bouw van het jeugdhuis over te gaan. 't Zag er leuk en gezellig uit in de Euphonia-zaal, die zich bij uitstek voor dit doel leent. Een vrolijk stel dames werkte enthousiast en onvermoeid in de verschillende stands, die in attractie met elkaar wedijverden. Ome Jaap was ech ter steeds het middelpunt van de belang stelling. De beide omroepers Bert van Rijswijk en Joske Montee weten met het publiek om te springen en menigeen moest bij 't verlaten der zaal constate ren, dat het hem veel meer geld gekost had, dan in de bedoeling lag. „Maar, daar is 't juist om te doen", sprak ka pelaan Hoek, die steeds in de zaal op zijn post was. Ook de kegelbanen waren voor velen een trekpleister. De banen stonden geen minuut stil en er rolden heel wat kwartjes uit de portemonnaie naar de jeugdhuisgeldbuidel. DUIVENSPORT. Een Paasei-vlucht. De K.P.V. hield op de 2de Paasdag een Paaseierenvlucht vanuit Rijsbergen. „Ja, idioot is het welDe dood van de Marahanee heeft zeker een lelijke streep door je rekening ge haald. Jaarrestatie! Mijn persoonlijke eer, de eer van mijn zoon moet behouden blijven, voor zover dat nog mogelijk is „Dat begrijp ikMisschien kan een voorgewend ongeluk met de boot uitkomst brengen Maar neen, ik ben een te goed zwemmer. Iedereen zou aan opzet denken". „Dat is zo. Dan moet je maar iets anders verzinnen. En je begrijpt dat ik het op prijs zal stellen, als je Margaret niet meer ziet". „Misschien kan de ware toedracht voor haar verborgen blijven. Ik wil haar zoveel mogelijk sparen". „Hoe lang geeft u mij vóór u de politie in de zaak mengt 1" „Vandaag is het Vrjjdag en de Prins sprak er van aanstaande Maandag over een week te ver trekken. Laten we dus zeggen tot vandaag over een week". „Jongen, je bent de zoon van mijn broer. Ik heb zoveel van je gehouden en zoveel van je ver wacht. Ik ben trots op je geweest. Als je zorgt dat ik binnen de week het halssnoer ongeschonden in handen krijg, dan zal ik het hele geval vergeven en vergeten, het be_ schouwen als een voorbijgaande dwaasheid en er nooit meer op terugkomen. Het zal dan een ge heim bljjven tussen jou en mij. Zelfs Margaret zal er niets van te weten komen En kan ik er je bij helpen, zèg het dan." ,,Ik kan niet beloven, dat het snoer terechtkomt. Ik weet er im mers niets van hoe het wègraakte „Het is verstandig dat je om uit. stel van aangifte bij dè politie ge vraagd hebt. Misschien gaat je ge heugen in die tijd weer werken". „Ik heb de waarheid gesproken". Oude Robert bleef staan als een standbeeld en zwijgend verliet An tony het vertrek. HOOFDSTUK V. Een telegrambesteller stapte van zijn fiets bij het bordes, met een telegram. Bobby was weer ver schenen. Een muzikaal lachje "weerklonk, daar wais Margarejt l Maar die mocht hij niet weerzien Wat zouden ze haar vader zeggen? Waarschijnlijk dat hij voor drin gende zaken weg moest. Dat zou ze stellig wel als verklaring aan nemen, in het begin tenminste. Hij had een week de tijd gekre gen. Maar je kon geen wonderen doen in die enkele dagen En hij had niet de minste notie hoe hij te werk moest gaan. Hij liep tot hij de sloep weer bereikte en roeide terug naar „De Wildé Eend". Hij had het kind he lemaal vergeten - Zij was in de ka juit. Ze zong een van haar liedjes die ze vroeger in het hotel van haar oom had gezongen. Ze hield op toen ze hem hoorde aankomen en wierp de deur wijd open. „O, daar is u terug, Don Anto nio. Ik heb alles hier netjes schoon gemaakt. Hebt u de senorita mee gebracht?" „Neen, ze kon niet meegaan". „Niet Dan brengt u mjj ze ker gauw bij haar U hebt toch niet te veel in de zon gelopen met uw blote hoofd Gaat u daar wat in de schaduw zitten. Er zijn mooie citroenen in het kastje. Wacht, ik zal een heerlijk koele drank voor u brouwen, zoals ik dat vroeger wel deed". Zo pratend verdween ze snel in de kajuit. Hfj was blij dat hij nu even on gestoord kon zitten in de grote dekstoel, waar ze hem had neer- geplant. Wat ter wereld moest hij beginnen met het kind Ze was al leen op de wereld, zonder vrien den, zonder geld. Ieder ogenblik kon ze weer blootstaan aan een avontuur als met die bruut yan een Mexicaan, of met een ploert als de jonge Lockwood. De vorige avond had ze zich in haar wanhoop bij na verdronken in de rivier. (Wordt vervolgd). De duiven werden om half 12 gelost; de eerste duif werd om 11.52.32 u. en de laatste prijswinner om 12.3.6 u. gecon stateerd. De uitslag was 1, 29 Fr. v. d. Linden; 2 Jac. Vloe mans; 3 W. Hamers; 4, 24 Jan Laros; 5 L. v. Geel; 6, 11, 23 Th. Netten; 7 J. v. Heeswijk; 8 A. Montee; 9 C. More- val; 10, 13, 15 G. v. d. Linden Dr.; 12 Jac. Hoevenaar; 14 G. Grootswagers; 16 Jan Vesters; 17 Adr;' Couwenberg; 18 Jan v. Riel; 19, 27 C. Laros; 20 Chr. Steenbergen; 21 Jo Roestenberg; 22 P. Grootswagers; 25, 28 A. v. Boxtel; 26 Leo de Bondt; 30 M. Ververs. DE GETROUWE DUIF. De Getrouwe Duif, gevestigd in café de Wed. v. Heeswijk vloog eveneens van uit Rijsbergen. De eerste duif was hier 11.55.17 en de laatste 12.0.7 u. De uitslag was: 1 L. v. Ree; 2 M. Lensveld; 3 J. Pooters; 4 A. Pijnenburg; 5 A. Hoff mann; 6 P. Adriaansen; 7 A. v. Kuijk; 8 W. Hamers; en eerste overduif B. v. Hees. K. G. V. De R.K. Gymnastiekvereniging K. G. V. bereid zich weer voor op het geven van een grote turn-uitvoering op Zon dag 26 April a.s. in de patronaatszaal. Er zal getracht worden een programma te bieden met de grootst mogelijke va riatie en als clou van de avond de me dewerking van de heren Staps en Smol ders uit Tilburg uit de Nationale Keur- turnploeg. Het K.G.V.-bestuur doet al les om de vereniging weer tot haar oude glorie te brengen en zal daarom de kaartverkoop intensief ter hand nemen. Reeds op 19 April a.s. wordt hiermede een» aanvang gemaakt. Zaterdagmorgen is op de Apel- doornseweg in Arnhem een per sonenauto over de kop geslagen en tegen een boom gebotst. Twee van de drie inzittenden werden ge dood, de derde moest gewond in een ziekenhuis worden opgenomen. De oorzaak van het ongeluk is on„ bekend. Zaterdagavond werd in De Bilt een man bij het oversteken van de weg door een militaire personen auto gegrepen en op slag gedood. Bij Woenjsdrecht botste op 2e Paasdag een 16-jarige fietser tegen een motorrijder. De laatste kwam zo ongelukkig te vallen, dat hij zwaar gewond naar het ziekenhuis moest worden vervoerd, waar hij overleed. De fietser liep inwendige kneuzingen op. Op dezelfde dag werd in Tete- ringen een dertienjarig meisje ge dood, doordat ze vlak voor een motor met haar fiets kwam te val, len. De motorrijder kon haar niet geheel ontwijken Hij raakte haar met de voetsteun, waardoor het meisje op slag werd gedood. In St. Odiliënberg is Zaterdag een achtjarig meisje, dat met een ander kind op een fiets zat, door een tractor overreden en gedood, toen ze haar evenwicht verloor en onder de machine terechtkwam. Het andere kind werd gewond. De bekende toneelspeelster Julia Cuypers, die in September van het vorig jaar onder grote belangstel ling haar tachtigste verjaardag vierde, is Eerste Paasdag in haar woning in Amsterdam overleden. Zij was een Belgische, maar kwam al in 1891 naar Amsterdam, waar zij heel haar leven is gebleven. SUCCES VOOR 40 x 1000. Paaszaterdagavond werd door de K.R.O.-microfoon bekend gemaakt, dat de actie 40 x 1000 is 40.000 voor de verwoeste missie van de Witte Paters in Tanganjika onge veer 57.000 heeft opgebracht. PAASTOESPRAAK VAN Z. H. DE PAUS. In een vurige Paasrede, die ge deeltelijk de vorm had van een ge bed, heeft Z. H de Paus op Eerste Paasdag er bij de Christenen op aangedrongen de waarheid van Christus' verrijzenis over de we reld te verbreiden. De Paus sprak vanaf de buitenloggia van St. Pie- ter een menigte van minstens 300.000 gelovigen toe. Na zijrr rede gaf de Paus de ze gen Urbi en Orbi. TE KOOP van in aanbouw zijnd blok Ie Waalwijk Hoogeinde 2 Kamers, keuken, 3 slaapkamers douchecel 70 m2 sousterrain als werkpl. garage of magazijn ruimte Direct aanvaardbaar Koopsom f 10.000 Br. onder No. 3970 bur. v. d. blad NEDERLAND WARMSTE LAND Nederland was gedurende de Paasdagen het warmste land van Europa. Er werd hier n.l. een tem, peratuur van 24 graden gemeten en nergens anders in Europa steeg het kwik zo hoog. VOETBALUITSLAGEN. Ie klasse A VolewijckersEnsche. Boys 't GooiEDO 3—4 0—2 Elink wij kV elocitas 3—1 HaarlemAGOVV 2—2 Theole—DWS 0—4 HeerenveenFrisia 2—3 Go Ahead—GVAV 4—2 le klasse B OosterparkersSneek 1—1 Blauw-WitAchilles 2—4 Zwolse BoysVSV 1—0 EnschedeRCH 0—2 le klasse C DHC—ADO 4—3 Quick—BW 2—0 EindhovenRBC 3—2 le klasse D ChèvremontHermes DVS 1—7 HBS—PSV 2—3 LongaNO AD 5—2 2e klasse A W ilhelmina—Woensel n.d. RKTVV—Zwaluw VFC 1—1 De SpechtenSarto 1—2 3e klasse C BoeimeerB SC 1—4 SteenbergenRoosendaal 0—8 RKFCHieronymus 1—5 4e klasse D Right 'OhWaspik 3—4 RaamsdonkNieuwkuij k 1—2 4e klasse E Uno AnimoOns Vios ZWALUWEN—RODE DUIVELS Het Zwaluwen-elftal, dat Woens dag 16 April in het Olympisch Sta dion te Amsterdam tegen de Rode Duivels uitkomt, is als volgt samen gesteld; Doel: Landman (Sparta) Achter: Bakers (PSV) en Claus (Helmondia). Midden: (nog onbekend), Hen driks (Vitesse) en Fanger (DWS). Voor: v. d. Bogert (DOS), Lugt- hart (Be Quick), Cor v. d. Gijp (Emma), Mommers (Willem II) en Schmidt (Eindhoven). Van Schijndel (SVV) was ge vraagd voor de rechtshalf-plaats, doch de SVV-er is verhinderd in verband met zijn voorbereiding voor een examen. Over de bezetting van de rechtshalf-plaats zal nog na der worden beslist. Het elftal van de Rode Duivels is als volgt samengesteld: Doel: Seghers (La Gantoise). Achter: Oversteyns (Stade Leu ven) en Van Brandt (Lierse). Midden: Erroelen (Racing Gent), Arien (Beringen) en Bollen (Water schei Thor). Voor: De Bruyne (St. Niklaas), v. Steelant (St. Niklaas), Van Pottel- berghe (Brugge), Givard (Herstal) en Masyn (Brugge). VLIJMEN. VLIJM. BOYS—ORTHEN, 3—3. Maandag 2e Paasdag speelden de Vlij- mense Boys een vriendschappelijke wed strijd tegen Orthen. Het weer was te mooi voor een vlugge wedstrijd. Beide partijen namen het kalm op en veel moois was er niet te zien. Orthen nam na 15 min. door de linksbinnen de lei ding; even later maakte de rechtsbuiten v. Heivoort gelijk, 11. Orthen nam het spel weer in handen en maakte 21 en als de scheidsrechter rust blaast, heeft Orthen de stand reeds op 31 gebracht. Na de rust neemt Vlijmen het ernsti ger op en met een mooie kopbal Van Coensen werd de stand op 3-2 gebracht. Vlijmen zette alles op alles om gelijk te maken; de rechtsachter van Orthen plaatste in eigen doel, waardoor de stand 33 fwerd. Orthen werkte zich los, maar de verdediging van de Boys kon de aanvallen weerstaan en met gelijke stand kwam het einde. Invaller doelman Nic. Boom deed aar dig werk en had aan de doelpunten geen schuld; de Boys kunnen hiervan nog plezier hebben. Wat de overige spelers betreft, zouden enkele jeugdige krachten moeten worden geprobeerd om meer tempo in het elftal te krijgen. Vlijmen 2 verloor met liefst 71 van Wilhelmina. Vlijmen 4 deed tegen R.K. D.V.C. Drunen aardig werk en won met 60 en behield hiermede haar kampi oenskansen. KAATSHEUVEL. D.E.S.K.—T.S.C. 1—4. DESK benutte de stille Zondag om een oefenwedstrijd, of beter ge zegd een vriendschappelijke wed strijd te spelen tegen het Ooster- houtse TSC. Het weer was eigenlijk te mooi voor goed voetbal, zeker buiten competitieverband. Geen wonder dan ook dat de wedstrijd niet op erg hoog peil stond. Toch won het spel van TSC in frisheid en doortastendheid het van de DESK- Zorg nu eerst vooreen goed en degelijk passend onverwoestbaar en in prijs belangrijk verlaagd! bij Sationsstrcat 14 WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 3