TPMI DRUNEN HAARSTEEG VLIJMEN SPRANG CAPELLE WASPIK RAAMSDONKSVEER VOETBAL DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 APRIL 1952. „BRABANTSE DAG" VOOR DE JONGE MIDDENSTAND. I SPORTFEESTEN 1952. Dinsdagavond 8- uur vergadert 't voorlopig comité „Sportfeesten '52" (Waalwijks Belang) in de Twee Kolommen te Waalwijk. Comité-leden worden verzocht voltallig aanwezig te zijn. GEGUND. Aan de fa. W. Hens Zonen is het schilderwerk van de uitbreiding Veiling Drunen, en de uitbreiding Landis en Gyr alhier gegund voor resp. 7325.en 5800. LEZING VEDEHOVA,, Donderdagavond hebben enkele heren van de proeflooierij Hodgson, te weten Mr. Holmes en Mr. Tur ner, het researchwerk en de resul taten daarvan besproken voor leden van Vedehova en andere belang stellenden. Beide technische causerieën wer den door de aanwezigen met grote interesse gevolgd. De bijeenkomst had plaats in Ho tel Ver wiel. BINNEN- EN BUITENPOLDER VAN WAALWIJK. Heden, Maandag, komen zowel de Stemgerechtigde Ingelanden van de Binnen- als van de Buitenpolder van Waalwijk in jaarvergadering bijeen. Hierop hopen wij in ons vol gend nummer nader terug te ko men. HELMA EN SELMA. Dat de Gildenbond Zondagavond maar vrij matig bezet was, zal wel een andere oorzaak hebben, vermoe den wij, dan dat Helma en Selma niet meer bewonderaars(sters) in Waalwijk en omgeving zouden heb ben. Die moeten tenminste vrij tal rijk zijn, gezien het feit dat ze de meest favoriete liedjes van 't ogen blik zongen. Die slaan natuurlijk al tijd in, gek er wanneer ze daar bij af en toe uitvoerig op het sen timent van het publiek werken. Grapjes als een kusje voor iemand uit de zaal verwekken steeds de no dige hilariteit. In ieder geval was het geheel een gevariëerd en vlot lopend program ma, waaraan naast Helma en Selma het orkest „The Flying Dutchmen" en Pierke de muzikale timmerman, een ruim aandeel hadden. Wij ge loven dat de liefhebbers van dit genre die aanwezig waren, zich wel vermaakt hebben. ODA-GROEP. Zondag 27 April vierden de Gid sen van de Oda-groep Waalwijfc.de heropening van hun hut. De Gidseir hadden hun uiterste best gedaan om de hut zo mooi mogelijk te maken. De dag begon met een algemene groepsmis om kwart over negen in de kerk van St. Jan Baptist. Daar na had de inzegening plaats van de hut door de Weleerw. Heer v. d. Heuvel, aalmoezenier. De hut was ter bezichtiging open gesteld van half twaalf tot half twee. Er was veel belangstelling. Dit bracht een batig saldo op. Wij hopen dat bij een volgend optreden van de Gidsen, er nog meer belang stelling zal zijn. Op Zondag 4 Mei a.s. wordt te Tilburg een groots-opgezette „Bra bantse Dag" georganiseerd voor de Middenstandsjeugd uit de Bisdom men Den Bosch en Breda. Een drietal sprekers van naam is aangezocht om bij deze gelegenheid het woord te voeren voor de Mid denstandsjeugd en hen te wijzen op de mogelijkheden en de moeilijk heden voor,al die hun in de toekomst te wachten staan. De namen der woordvoerders, Drs. Veldkamp, Jef de Brouwer en Mr. Hans Vélu, staan er borg voor dat hier geen dorre speeches wor den afgestoken, doch dat de materie in korte, kernachtige vorm wordt opgediend. Na een gezamenlijke so lemnele Hoogmis vindt de bijeen komst plaats in de Metropole schouwburg, welke op gepaste wij ze wordt afgewisseld met cabaret- en muziekuitvoeringen. Tenslotte wordt een bezoek gebracht aan de grote Middenstandstentoonstelling „Mitha", welke op dezelfde dag te Tilburg wordt geopend. Talrijk zijn reeds de aanmeldingen uit alle hoeken der provincie. Ook de K.J.M.V. van Waalwijk zal niet acherblijven en gezamenlijk optrek ken naar deze „Brabantse Dag". Niet alleen leden, doch ook alle middenstandsjongeren met verloof den of meisjes zijn van harte wel kom. Vertrokken wordt per fiets om 8.30 uur vanaf de Markt. Men kan zich, liefst zo spoedig mogelijk, opgeven bij de voorzitter der KJMV, de heer A. Schomker. HONDENTENTOONSTELLING. Op de hondententoonstelling, die gisteren in Den Bosch is gehouden, nam uit Waalwijk deel de heer L. Moonen. Hij behaalde met zijn hond het praedicaat Z.G. SCHOENENRIT 1952. De Schoenenrit 1952, die aanvan kelijk was vastgesteld op Zondag 15 Juni, zal nu, in verband met diver sie Sacramentsprocessies die op die dag gehouden worden, een week worden uiifgesteld en worden gere den op Zondag* 22 Juni a.s. AANRIJDING. Zaterdag omstreeks 12! uur had er in de Grotestraat een aanrijding plaats tussen een luxe auto jbestuurd door P. v. d. S. en een vrachtwagen bestuurd door J. v. d. N. De vracht wagen remde plotseling af voor'een rechts geparkeerd staande wagen en een tegenligger, met het gevolg' dat de luxe wagen die pl.m. 3 meter achter de vrachtwagen reed, een botsing niet meer kon vermijden. De personenauto liep aan de voor zijde beschadigingen op; persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. VUURTJE STOKEN, Gisteren hebben enkele baldadige jongelui ten Zuiden van de spoor brug op de Kanaaldijk tot tweemaal toe getracht brand te stichten; voor dat de gevolgen grote omvang aan konden nemen, werden de branden echter geblust. DIEFSTAL VAN DE VEN OPGEHELDERD. In de nacht van 29 op 30 Augus tus van het vorige jaar werd in het atelier van de fa. Jos van de Ven bij het Station een aantal geheel en gedeeltelijk afgewerkte broeken ontvreemd. Dezer dagen deed de gemeente politie van Waalwijk in verband hiermee een goede vangst toen zij ten huize van v. H. een partij van het gestolen goed aantrof. Verdach te werd in arrest gesteld en is he den voorgeleid voor de Officier van Justitie in Den Bosch. Het betreft hier dezelfde v. H. die betrokken was bij de diefstal van crêpe-rubber bij Bloch en Stibbe. WEGENS DIEFSTAL IN ARREST. Dezr dagen werd eveneens in rech- tenis genomen zekere C. die er van verdacht wordt 75.te hebben gestolen. Het onderzoek in deze zaak is nog gaande. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: ballpen, portemonnaie met inhoud; step; kinderportemon- naie; step; blauw zakje met inhoud. Verloren: zwart lederen vest; fo to-toestel; dubbele fietstas; grijs manteltje; loonzakje. NOGMAALS DE „VLAGGENDAG". Eenieder die op 20 April j.l. de „Vlag- gendag" van de „Bond Zonder Naam'' in de straten van Waalwijk aanschouw de en de honderden vlaggen uit de ge bouwen zag wapperen, zal moeten be kennen dat deze tocht, die uitsluitend verband hield met de liefde voor de naasten, succesvol is geweest. In de stra ten, waardoor de stoet zich bewoog, wa ren duizenden mensen samen gekomen om blijk te geven van hun medeleven. Als het bekend is dat op elk der twee daarop volgende avonden de zaal van het K.A.B.-gebouw met 7 a 800 men- sen bezet was voor het aanhoren van de leider van de Bond Zonder Naam, die sprak over het doel en streven van ge noemde bond, dan zal men begrijpen hoe de mensen in 't algemeen naar de liefde in de wereld hunkeren. Waalwijkers, ge hebt U in die drie dagen van uw aller beste zijde getoond en wij danken U hiervoor. Waalwijk telt momenteel reeds 840 gezinnen die als medewerkers (le den) van de Bond Zonder Naam zijn in geschreven. Gij, niet aangeslotenen, komt en helpt ons de propaganda voor de „Liefde'' mogelijk maken. Onverschillig of men een Godsdienst belijdt of niet, of men arm is of rijk, eenieder mag zich als medewerker doen inschrijven. Ech ter, men moet bereid zijn zich te oefenen in het goede, de wereld verbeteren door zelfverbetering en te trachten de naas tenliefde onder elkaar te bevorderen. Op de volgende adressen kunt U zich als medewerker opgeven. D. Berkelmans, Grotestraat 202 a A. van Beurden, St. Antoniusstraat 25 Tr. de Bont,, Markt 6 C. Dielissen, Stationsstraat 2 T. van de Griendt, Putstraat 38 C. Kipping, Victoriestraat 35 S. Klaassen, Stationsstraat 90 b G. Klerkx, Poolsestraat 12 R. Knepflé, Grotestraat 387 S. v. Kuik, Baardwijksestraat 76 G. v. Leeuwen, Poolsestr. 11 A. de Leijer, Stationsstr. 71 E. Leijtens, St. Antoniusstr. 37 P. Luijkx, Grotestraat 278 R. v. d. Mee, Baardwijksestr. 22 R. v. d. Mee, Laageinde 2 h. K. van Mierlo, Baardwijksestraat 4 M. Nijssen, Laageinde 65 b J. Schuurmans, Laageinde 65c C. Smits, Grotestraat 326 S. Span, Eerste Zeine 28 A. Wanten, Mr. v. Coothstraat 80 M. van Wezenbeek, Engelsestraat 8 C. IJpelaar, Eerste Zeine 84. De gezamenlijke proms. 50 JAAR KOORZANGER en 25 JAAR BIJ HET ZIEKENFONDS. In 't verslag van de feestelijkhe den bij 't gouden bestaansfeest van de St. Antoniusparochie kunt U lezen van de huldiging die de heer H. Trimbach ten deel is gevallen bij zijn gouden jubileum als koor zanger. Maar daarmee was er nog geen einde aan de huldiging van deze be kende Waalwijkse figuur, die bo vendien die dag het feit herdacht dat hij 25 jaar geleden door Dr. Langemeijer werd aangesteld als oprichter van het Ziekenfonds. Ja renlang wijdde hij zijn beste krach ten aan dg oprichting en de groot- making van het A.Z.G.O. in Waal wijk en thans van het A.A.Z. Zaterdagmiddag heeft Dr. Lange meijer, vergezeld van twee oude be stuursleden van het A.Z.G.O., hier voor ten overstaan van de jubilaris en zijn huisgenoten zijn oprechte er kentelijkheid betuigd. Zondagmiddag h.ad ten huize van de jubilaris een receptie plaats waar zeer velen van. hun belangstel ling en hun medeleven blijk gaven; en die niet persoonlijk aanwezig' konden zijn, maakten hun compli menten over in de vorm van ge schenken, prachtige bloemstukken en heel veel schriftelijke gelukwen sen. Onder meer was op die receptie aanwezig de directeur van het Al gemeen Ziekenfonds te Tilburg, vergezeld van 8 leden van het per soneel, het bestuur van het R.K. Kerkkoor in de St. Antoniusparo chie, het bestuur van de Liederta fel „Oefening en Vermaak". Harte lijke woorden werden er gesproken die getuigden van grote waardering voor het vele werk dat de heer Trimbach zowel in het belang van de ere-dienst als van het Zieken fonds heeft verricht. De dag werd verder in de vorm van 'n huiselijk feest doorgebracht. Vanavond zullen de koorzangers 't jubileum van hun collega vieren en a.s. Vrijdag heeft de eigenlijke hul diging plaats vanwege het 25-jarig dienstverband bij het Ziekenfonds, welke huldiging zal geschieden in 't kantoor te Tilburg, ten overstaan van het gehele personeel. Ook onze hartelijke gelukwensen voegen wij bij de talrijke die dhr. Trimbach dezer dagen mocht ont vangen. KAMERZOEKENDEN. Een paar malen heeft het be stuur van Waalwijks Belang" een beroep gedaan op de ingezetenen, om opgaaf van te verhuren kamers. Er zijn daarop een aantal reac ties gekomen, maar niet genoeg cc jr om daarmee een lijst samen te stel len, die beschikbaar wordt gesteld voor ambtenaren, studenten, em ploye's der bedrijven, die zoeken naar geschikte pensions in onze gemeente. Wij willen nogmaals degenen die kamers met of zonder pension be schikbaar hebben, verzoeken, daar van schriftelijk opgaaf te doen aan 'l secretariaat van Waalwijks Be lang, Grotestraat 205. Men dient daarmee z'n eigen en een gemeen tebelang. Deze week kon het secretariaat reeds weer enige mensen van bui ten helpen, zorgt dat het daarmee door kan gaan. AGENDA. Donderdag 1 Mei: 8 uur repetitie dames en heren „Oefening en Vermaak" in Ho tel Verwiel. Zondag 4 Mei: 12 uur repetitie dames en heren van „Oefening en Vermaak" in „De Twee Kolommen". ONGELUK MET DODELIJKE AFLOOP. Vrijdagavond om pl.m. 6 uur had al hier in de Grotestraat ter hoogte van de kolenhandelaar J. Verdiesen een on geluk plaats met dodelijke afloop. Toen de heer 'H. Verhoeven, die per rijwiel uit oostelijke richting kwam, plot seling de weg overstak, werd hij gegre pen door een naderende luxe wagen, be stuurd door de heer G. H. uit Waal wijk, die ondanks krachtig remmen een aanrijding niet meer kon voorkomen. Het slachtoffer was vrijwel op slag dood. Dr. v. d. Wouw was spoedig ter plaat se, evenzo de heren geestelijken. De heer Verhoeven was in Drunen een bekende persoonlijkheid. Hij was 76 jaar. Böse Menschen haben keine Lieder. In Memoriam Harrie Verhoeven. Zo kende hem iedereen. Bij het plot seling en tragisch verscheiden van deze eenvoudige en gevoelvolle mens past een woord van eerbiedige nagedachte nis. Wie, zoals 'hij, de kunst Bemint, moet zelf een nobel karakter en een voor het schone ontvankelijke ziel bezitten. Het was een genot hem met zijn steeds jeugdig enthousiasme te horen spreken over de talrijke opera's die bij het ho ren van een enkele melodie bruisend in hem opleefden. Jarenlang was hij een van de trouw ste en meest toegewijde bestuursleden van de Liedertafel Tot bloei der Toon kunst en lid van de Kon. Erk. Harmo nie de Volharding, die van zijn uitge breide kennis en juiste opvattingen pro fiteerden. Alles wat hij deed, deed hij met toe wijding. In zijn vak was hij een kunste naar. Zijn geheugen was phenomenaal en hij wist zich en anderen te verheffen boven het kleinzielige van de dorpspo litiek. Hij was een goed burger van Drunen. Allen die hem van nabij hebben gekend, zullen met respect aan deze werkzame mens terugdenken en faem in hun ge beden niet vergeten. Moge de Heer hem de eeuwige rust geven na dit eenvoudige, toegewijde en betrouwbaar leven. G. J. Vissers. BRAND. Zaterdagmiddag omstreeks 6 uur werd Drunen opgeschrikt door brandalarm. Een schuurtje staande nabij de noodwo ning bewoond door G. Pelders bleek in lichte laaie te staan. Dank zij het spoedig en kordaat in grijpen van de brandweer, kon erger worden voorkomen en bleef de brand beperkt tot genoemde schuur. De brand is vermoedelijk ontstaan door het spelen met vuur. j DRUMBAND. De pas opgerichte Drumband van de R.K. Harmonie Beatrix maakte Zondag haar eerste mars door Drunen en Els- hout, Tijdens deze mars werd gecollec teerd ter bestrijding van de kosten bij deze oprichting gemaakt, terwijl men hoopt straks nog verder te kunnen uit breiden. De oprichting van deze Drumband is weer een goede stap vooruit. CONCERT. De gemengde zangvereniging Canta bile zal o^pbndag 4 Mei ia.s. een con cert geven voor 'haar donateurs. Mede- Werking aan dit concert zal worden ge geven door het Waalwijks Kamerkoor onder leiding van Mevr. Leida Verhoe- Ven. SPORTDAG. Op Zondag 8 Juni organiseert de jeugd vereniging het Jongensgilde een sport dag tegen de Gilden uit 's-Bosch. De volgende takken van sport zullen beoefend worden: voetbal, volleybal, hoogspringen, verspringen, 100 m hard lopen, kegelen, korfbal, 1500 m harlopen. Op 7 Juni bestaat het Jongensgilde 5 jaar. Dit eerste lustrum zal pas in Sep tember worden gevierd. GEVAARLIJK TERREIN. Tijdens de werkzaamheden bij het op ruimen van de fundamenten van de oude kerk, pastorie en zusterhuis, zijn reeds enkele gevaarlijke blindgangers Ontdekt. Men heeft het daarom nodig geoordeeld om dit terrein tot gevaarlijk terrein te verklaren en ter waarschuwing zijn en kele bordjes neergezet. Zij dit dit ter rein nu toch betreden doen dit op eigen risico. Speciaal de ouders zij er op ge wezen de kinderen goed te waarschuwen. Dit zal ook geschieden in de scholen. DODENHERDENKING. Op Zaterdag 3 Mei a.s. zal ook in onze plaats de jaarlijkse dodenherden king plaats hebben. Om 7 uur zal de stoet worden opgesteld in de Hoeve in de onmiddellijke omgeving van de plaats waar in de nacht van 16 op 17 Juni 1944 een Amerikaanse bommenwerper neerstortte die zulk eeri grote ramp ver oorzaakte en waarbij acht onzer 6orPs" genoten het leven lieten. In alle stilte zal dan in rijen van Vier naar de kerk worden getrokken, waar 'n korte herdenking zal plaats hebben. Na afloop zal op het kerkhof de zegening plaats hebben van de graven van allen die tijdens de afgelopen oorlog het leven hebben verloren. SLUITING MOEDERCURSUS. Woensdagavond zal in café J. v. Oijen de sluiting van de Moedercursus plaats hebben, die in de afgelopen winter in onze plaats is gehouden en die zich in een grote belangstelling heeft mogen verheugen. Naast de docente, de herder der pa rochie, het bestuur van het Wit-Gele Kruis, zijn ook de vaders uitgenodigd deze sluitingsavond bij te wonen. AANBESTEDING. Door het Architectenbureau Martens en Kramer te Oosterhout werd aanbe steed het verbouwen van de Coöp. Stoomzuivelfabriek de Vooruitgang te Vlijmen. Inschrijvers waren A. v. Broekhoven, Oosteinde 41.316 Gebr. Blom, Raamsd.veer 41.995 A. v. Oyen Zn., Vlijmen 42.000 J. v. Veluw, Haarsteeg 43.150 L. Verboord, Vlijmen 43.380 P. Rosenberg, Terheijden 43.956 Gebr. Lamers, Den Dungen 45.500 J. v. Oosterhout, Haarsteeg 46.498 J. v. Bokhoven, Vlijmen 46.500 KONINGINNEDAG. Op verzoek van de Oranjevereniging „Juliana" zal de plaatselijke harmonie „Marijke" Woensdagavond een muzikale wandeling door Sprang maken. De bevolking wordt beleefd verzocht deze dag de nationale driekleur te doen Wapperen. De leerlingen der Chr. School zullen op Koninginnedag worden getracteerd, terwijl verder bij gunstig weer in de voormiddag enkele spelen op het school plein zullen plaats vinden. Van een kinderoptocht en kinderspelen werd dit jaar afgezien. A.R. KIESVERENIGING. Vanwege de A.R. Kiesvereniging al hier zal a.s. Donderdag 1 Mei, des avonds half acht, in het gebouw van de Chr. Volksbond een openbare vergade ring worden gehouden, waarin als spre ker hoopt op te treden de Heer A. Sta pelkamp uit Utrecht, lid der Tweede Ka mer, met het onderwerp: „Nederland in een zorgvolle tijd". De heer Stapelkamp, die vooral als oud-secretaris van de Ned. Chr. Fa- brieksarbeidersbond en als oud-voorzit ter van het Chr. Nat. Vakverbond hier geen onbekende is, zal in deze vergade ring het belang van de a.s. Tweede Ka merverkiezingen uiteenzetten, waarvoor veel belangstelling te verwachten is. DODENHERDENKING. Op initiatief van de Oranjevereniging Juliana alhier, zal op Zaterdag 3 Mei, des avonds 7 uur, in de Ned. Herv. Kerk een gecombineerde kerkdienst worden gehouden in verband met de dodenher denking, waarin hoopt voor te gaan de Weleerw. heer Ds. C. Streefkerk. Tijdens de kerkdienst zal een collecte worden gehouden voor de Stichting 1940 1945, die van harte wordt aanbevolen. Na afloop van deze kerkdienst zal een stille tocht gemaakt worden naar de algemene begraafplaats alhier, alwaar, na bloemen op de graven te hebben gelegd, een kort woord gesproken zal worden de Edelachtbare Heer Burgemeester A. Smit een kort woord zal spreken. KERKDIENSTEN. Daartoe bereidwillig in de gelegenheid gesteld door het kerkbestuur der Ned. Herv. Kerk alhier, zullen in verband met herstelwerkzaamheden aan 't Geref. kerkgebouw de godsdienstoefeningen der Geref. Kerk te beginnen met Zondag 11 Mei enige weken in de Ned. Herv. Kerk worden gehouden. Afwisselend zullen de kerkdiensten des voormiddags resp. om 9 uur en half elf plaats vinden, terwijl de namiddag diensten voor de Geref. Kerk steeds om 5 uur zullen beginnen. KONINGINNEDAG. Voor de feestelijkheden ter viering van de verjaardag van H. M. Koningin Juliana op Woensdag 30 April heeft het bestuur der Oranje ver. Wilhelmina het volgende programma ontworpen Teneinde de ouders in de gelegenheid te stellen de kinderspelen bij te wonen zullen deze 's middags om 2 uur begin nen op een weiland aan de Nieuwevaart. De leerlingen van de Chr. School aan de Heistraat en der Koningin Juliana- school in de Kom vertrekken kwart vóór twee naar het verzamelpunt bij het Sta tionskoffiehuis Pruijssers, vanwaar in optocht naar het feestterrein gemarcheerd wordt. De spelen worden in drie afde lingen gehouden, n.l. Ie afd. leerlingen le, 2e: en 3 kl. der beide scholen (zes groepen), 2e afd. 4e en 5e kl. (4 groe pen) en 3e afd. 6e en 7e kl. (4 groepen). Voor iedere groep worden 3 hoofdprij zen en voor niet prijswinnaars troost prijzen beschikbaar gesteld tot een ge middelde prijs van 1 per leerling voor de laagste drie klassen, 1.25 voor de middenklassen en 1.50 voor de hoog ste klassen. Ongeveer half 4 uitreiking der prijzen met tractatie. 's Avonds 8 uur wordt op de muziek tent over de Binnenhaven een concert gegeven, waaraan medewerking wordt verleend door de muziekver. Kunst na Arbeid, Chr. Jeugdkoor Hallelujah, C'hr. gem. zangver. Hallelujah en gem. zang vereniging 't Rozenknopje. Voorts heeft het bestuur besloten op Zaterdag 21 Juni e.k. ter viering van 't 5-jarig bestaan der Oranjevereniging een groots Oranjefeest te organiseren, waar bij de bekende muziekver. Aurora uit Leerdam'en een Boerenkapel het avond programma, dat besloten zal worden met vuurwerk, zullen verzorgen. Des middags worden 'volksspelen gehouden. Wanneer het weer dan nog medewerkt belooft dit een prachtige viering van 't eerste lustrum te worden. De Oranjevereniging tracht öp deze wijze tegemoet te komen aan de wensen van velen, die de feestelijkheden ter vie ring van Koninginnedag gaarne verscho ven zien naar een dag in de zomer. Het is evenwel vanzelfsprekend dat er op Koninginnedag ook feestelijkheden moe ten zijn en dus zijn hiervoor de kinder spelen en het avondconcert Vastgesteld. UITSTAPJE. De leden van de afd. Spraiig-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen zetten 1.1. Zaterdag de huiselijke be slommeringen aan kant en maakten on der leiding van het bestuur een trip per touringcar door de Bollenstreek. Vroeg in de morgenuren werd gestart en via Rotterdam, waar de tunnel voor voetgangers onder de Nieuwe Maas werd bezichtigd, en den Haag, werden de bol lenvelden bereikt en rustig konden de dames genieten van wat deze streek aan bloemenweelde en bloemenpracht biedt. In Lisse werd de tocht onderbroken voor het brengen van een bezoek aan de bloe mententoonstelling Keukenhof en voor 't bezichtigen van het bloemencorso, waar bij het schitterende bloemenmozaiekwerk wel in het bijzonder de belangstelling trok. In de avonduren werd in de resi dentie nog even gewinkeld, waarna de thuisreis werd aanvaard. Te ongeveer elf uur bereikten de dames weer hun woonplaats. BONTE AVOND. De K.A.J. gaf Zaterdagavond j.l. in 't patronaatsgebouw een bonte avond die aller verwachting verre overtrof. Het publiek werd verrast met het eerste op treden van „The Musical K.A.J.-band". Vooral ook het liedje van de kleine Nel lie viel bij het publiek zeer in de smaak. Het toneel was goed verzorgd, maar het hoogtepunt van de avond was toch wel het optreden van het humoristisch orkest The Musical K.A.J., die deze tot de beste avond van het seizoen heeft ge maakt. De leider der K.A.J. de heer G. Verschuren opende de avond; het slot woord werd gesproken door Kapelaan J. Korsten, die alle medewerkenden harte lijk bedankte. Dat het publiek zeer te vreden was, bleek wel uit de daverende ovatie, die het na het optreden bracht. AANRIJDING. Enkele paters Carmelieten, die per auto van een Cortini-uitvoering in Don gen huiswaarts keerden, kwamen in bot sing met 'n andere luxe wagen. De in zittenden liepen lichte verwondingen op; ook de auto's werden licht beschadigd. BRUG GESTREMD. Nu de brug over de Donge met in gang van heden gestremd» is voor het grote verkeer, is dit vooral een handicap voor bewoners uit onze gemeente daar deze nu over Oosterhout om moeten rij den. Was het geen goede oplossing en tevens n uitstekende oefening voor de Pontoniers uit G'berg om een noodbrug te slaan? STEUN WETTIG GEZAG. De afd. Steun Wettig Gezag alhier belegde Dinsdag een bijeenkomst om te komen tot aanmelding voor vrijwilligers voor de Nat. Reserve. De voorzitter G. v. d. Werf en de gewestelijke secretaris C. v. d. Hooft, voerden het woord. Een 10-tal personen gaven zich staan de de vergadering op. Dit aantal zal zeer zeker uitgroeien. Iedere jongen en vooral de buitengewone dienstplichti gen onder hen moeten het als een plicht beschouwen tot de Nat. Reserve toe te treden. Deze laatste categorie personen kunnen nu vrijwillig toetreden; straks wordt het misschien verplicht gesteld. Een mooie taak is hier weggelegd voor velen. Inlichtingen, die geheel vrijblij vend zijn, worden verstrekt door het bestuur. 'N HEITJE VOOR 'N KARWEITJE. De actie 'n Heitje Voor 'n Karweitje heeft in onze gemeente opgebracht het aardige bedrag van 92.37. Van het he le district van de welpen was het 'Fr. de Beer die het hoogste bedrag bereikte nl. 9.75. Wel een mooi succes. GESLAAGD. Voor het diploma Timmeren slaagde aan de Ambachtsschool te Breda onze dorpsgenoot H. Dirven. K. J. M. V. De Kath. Jonge Middenstand van de diocesen Den Bosch en Breda zal een grote bijeenkomst houden op 4 Mei te Tilburg, een zg. Brabantse dag. Ook de afd. St. Louis alhier zal niet op het appèl ontbreken en in zijn geheel op trekken naar deze grootse manifestatie, waar, naar verwacht wordt, een 100-tal jongeren uit geheel Brabant tegenwoordig zullen zijn. De reis zal gemaakt worden per touringcar. WAALWIJK. Promotie 4e klasse. Een in grootse vorm spelend R.W.B. verslaat Berghem Sport met 40. Hel is Berghem gisteren in haar le promotiewedstrijd op eigen terrein tegen R.W.B. alles behalve meegevallen, integendeel, zij trof fen in hun bezoekers een tegen stander aan, die er zo lustig op los speelde, dat zij er practisch ge*- sproken de volle 90 min. de min deren van waren, zodat de 40 overwinning van Besoijen geens zins geflatteerd is te noemen. Nadat voor de wedstrijd aan voerder Snels van R.W.B. zijn col. lega van Berghem bloemen had aangeboden, i.v.m. de behaalde ti tel, blies scheidsrechter "Van de Brink uit Venlo even over half drie voor het begin, dat direct al sen, sationeel was, doordat, na de eer ste aanval van de thuisclub, het leder via een verre uittrap van doelman Schalken bij de achter hoede van de gastheren terecht kwam, deze even aarzelde met wegwerken, waarvan Meulman dankbaar profiteerde, die R.W.B. reeds in de eerste minuut de lei ding gaf, 01. Door dit succes gesteund, was het Besoijen dat steeds kans zag met goed opgezette aanvallen de Berghem defensie op de progf te stellen. Aan de overkant echter probeer de mep pok van tijd tot tijd het net te vinden, doch de achterhoe de van R.W.B., prima gesteund door de middenlinie, stond re- soiput ieder Berghem's succes in de weg en dirigeerde steeds met verre trappen het leder naar haar eiigen voorwaartsen, die ondanks hun verwoede pogingen, er ook niet meer in konden slagen hun voorsprong te vergroten. Met de stand 1-0 voor R.W.B. ging de rust in Wie gedacht mocht hebben dat het spel van Besoijen na de her vatting aan kracht zou hebben ver leren, kwam bedrogen uit. In te-, gendeel, het spel werd na de thee met de minuut frisser en levendi ger. Snel werden de aanvallen op gezet en hoe meer de tijd ver streek, hoe talrijker en gevaarlijker zij werden. Toch duurde het nog 23 min. alvorens linksbinnen Jan Schalken met een verraderlijk schot in de linker bovenhoek de goed spelende Berghem doelman kansloos wist te verslaan, 02. Groot was begrijpelijkerwijze de vreugde hierover in de R.W.B.^ge» lederen. .De thuisclub probeerde alsnog de bakens te verzetten, doch le bezoekers hadden er over alle linies zo de smaak van te pakken, dat haar pogingen steeds pogingen moesten blijven Hard bleef Be soijen werken om tot een 3e doel punt te geraken en hierdoor de overwinning voor 100% veilig te stellen en het was 10 min. voor 't einde linksbuiten W. v. d. Anker die met een fraai schot zijn club dit genoegen deed, 03. Dapper bleef Berghem strijden om alsnog de eer te kunnen red den, doch R.W.B. gaf gieen krimp, integendeel, het was schijnbaar re'chtsbinnen van Gooi nog niet

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2