KfiAISHEUVEL L00N-0P-IAND WIELRENNEN. VOETBAL. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 APRIL 1952. n Bond van Langstraatse Schuttersgilden I welletjes, want hij was het, i die 3 minuten voor tijd door de rood-gele verdediging tippelde en de uitgelopen doelman netjes passeerde, 04 Toen de scheids rechter, die goed leidde en die geen moeilijke taak had, mede dank zij de buitengewoon sportie ve houding van de Berghem spe lers en hun publiek, het eindsig naal had geblazen, verlieten elf dol-gelukkiige R.W.B.ers, omstuwd door hun supporters, vermoeid het terrein met de wetenschap, dat het behaalde succes volkomen was verdiend en de eerste grote en belangrijkste stap in de richting van het 3e klasserschap was gezet. Rest nog te vermelden dat R.W.B. met één invaller speel den en wel voor linksback Jos van Beek, die door G. Smolders buitengewoon goed werd vervan- gen. Proficiat, R.W.B. en zorg dat a.s. Zondag na de wedstrijd R.W.B. Berghem Sport het 3e klasserschap de kroon op jullie werk mag zijn Hierover a.s. Vrijdag iets meer. Training R.W.B. Spelers van het le en 2e elftal denk er om dat deze week de trai ning wordt gehouden op Woens dagavond. Aanvang blijft 7 uur. SPRANG. N. E. O. N.E.O.il KAMPIOEN. In hun laatste en moeilijke uitwed strijd tegen Zwal. Boys II hebben onze jongens de kroon op hun werk gezet door met een 41 overwinning ook deze tegenstander hun wil op te leggen. Voor de rust zag 'het er echter niet naar uit, toen onze jongens met een te lichte bal tegen wind in moesten spelen en na 20 min. spelen de Boys een goed doelpunt maakten. Toch zou de gelijkmaker voor de rust nog gekomen 'zijn, toen één der NEiO-spelers op vijf meter afstand vrij voor het Boys-doel kwant te staan, doch daar een Boys-speler onwel op het ter rein lag, van deze kans geen gebruik wenste te maken en de bal naast de doel lijn plaatste. Na de ;rust zagen we direct een serie goede aanvallen van de zijde van NEO, die hen ook twee doelpunten opbrachten. Reeds toen stond de overwinning vast en restte alleen nog de vraag hoeveel doelpunten er aan toegevoegd zouden worden. Glansrijk werden in goede com binatie de Boys-verdedigers omspeeld en werd de stand met nog twee schitteren de goals op 41 gebracht. Tijd om op hun lauweren te gaan rusten werd de voorhoede echter niet gelaten, daar de ver opgedrongen achterhoede hen steeds tot handelen dwong; en dat de nog tweie fraaie doelpunten in de ogen vah de scheidsrechter geen genade konden vin den, deed aan hun kwaliteit niets af. Nog even kregen de Boys gelegenheid iets van hun achterstand in te lopen, toen een der achterspelers de bal legen zijn hand geschoten kreeg en de scheids rechter hiervoor een strafschop liet ne men. Op schitterende wijze werd deze echter door de doelverdediger gestopt. Vlak hierop floot scheidsrechter Farla voor de laatste maal en was het kam pioenschap voor NEO II :een feit ge worden. In een echte feeststemming werd de terugtocht aanvaard en bereikte men om ongeveer 8 uur het clublokaal, waar de jongens op hartelijke wijze werden ont vangen hun deze avond tot een onver getelijke werd gemaakt. Na vele felicita ties in ontvangst te hebben genomen en na menige toespraak te hebben beluis terd, werd het verdere van de avond in gezellig samenzijn doorgebracht. Zang en humor hebben van het begin tot het einde de feestelijke stemming verhoogd en alleen vadertje tijd kon aan de gezel lige avond een einde maken. N.E.O. ook onze gelukwensen met het behaalde kampioenschap. CAPELLE. H.N.C.—Good Luck 0—2. Met deize nederlaag is de kans op de titel vrijwel weg, hoewel ook N.E.O. de laatste tijd menige steek heeft laten vallen, zodat er in de laatste wedstrijden nog wel verrassingen kunnen vallen. Good Luck had niets te verliezen en speelde rustiger dan de thuis club en kon men van de wed, strijd tegen N.E.O. nog van pech spreken, ditmaal kwam de zege wel bij de vandaag best spelende ploeg. In acht wedstrijden in suc cessie werd gewonnen en ieder weet nog van de fraaie wedstrijd in Raamsdonk tegen hetzelfde Good Luck, die gewonnen werd. Een winnend elftal verandert men niet. Het werd toch gedaan, met het gevolg dat men tegen N.E.O. nog twee goals maakte, maar nu geen één. De gasten hielden hun spil geregeld bij de centervoor en stonden doorlopend met vier man voor doel, zodat men te haastig moest spelen om hen te ontlopen. Daarenboven werd er niet vol doende geschoten. De aansluiters aan de lijn kregen waar voor hun geld, want het binnentrio en spe ciaal de spil hadden geregeld al leen de backs tegenover zich, daar de spil van de thuisclub, overi gens een beste speler, de dekking geheel verwaarloosde en veel te kort achter de eigen voorhoede opereerde, een kolfje naar de hand van de centervoor der gasten. De ze speelwijze is jaren uit de tijd, jongens en in de wedstrijd in Raamsdonk ging het toch met te ruggetrokken spil stukken beter. Na rust die met 10 inging, werd het nog erger en zelfs de backs verschenen dicht bij het Good Luck-doel, alles op een hoop en zodoende kreeg Good Luck en kele opgelegde kansen voor open doel, maar ook hier geen schutters. Door een misverstand werd het nog 02, daar ook de keeper van de thuisclub blunderde. P, Duquesnoy leidde correct. VLIJMEN Deuteren 1Vlijm. Boys 3. 02. Door deze overwinning is Vlijm. Boys 3 ongeslagen kampioen in haar afdeling Begeleid door een groot aantal supporters werd te Deuteren deze belangrijke wed strijd gespeeld. Voor de rust gin gen beide partijen tegen elkaar op en beide doelmannen moesten handelend optreden, maar er werd niet gedoelpunt. Na de rust pakte Vlijmen direct flink aan en met 'n hoog tempo werd het de verdedi ging van Deuteren zeer lastig ge maakt en na 10 min. moesten zij zwichten voor een goede aanval van Vlijmen. N. de Wijs schiet fraai in, 10. Vlijmen begint hier op rustig te spelen en als 10 bin. dater van Esdonk het tweede doel punt maakt, is Deuteren verslagen. Vlijmen legt zich wat meer op verdedigen toe en de verdediging, met aan het hoofd doelman N. Boom, kan de aanvallen weer staan Hiermede kwam het einde. De Boys supporters stormden het veld op en droegen de spelers naar het kleedlokaal. Deuteren toonde zich zeer sportief en huldigde de Boys met het behaalde kampioen schap. Hierna werd gezamenlijk gereden naar clublokaal H. Boom, waar de feesttafel gereed stond. H. Boom bood bloemen aan. De voorz. van de Vlijm. Boys huldigde de spelers met het behaalde kam pioenschap, bracht hulde aan de leider W. Loos, die wegens ziekte verhinderd was mede te gaan Hierna bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. De officiële hul diging wordt nader bekend ge maakt. Vlijm. Boys 2Boxtel 2. 15. Vlijmen speelde Zondag tegen 't sterke Boxtel. Vlijmen was op re vanche belust, maar Boxtel liet zich niet van de wijs brengen. Met goed sluitend spel werd de verde diging van de Boys uit elkaar ge rukt en na 20 min. kwam het eer ste succes. De rechtsbuiten opent met een goed schot de score, 10. Met deze stand kwam de rust. Na de rust dacht Vlijmen zich te her stellen, maakt gelijk, maar hedft daar niet veel pleizier van, want na 5 min. ligt de bal in het net door haar midvoor, die bij 'n vol gende aanval de stand op 31 üracht. De linksbuiten van Boxtel wist nog twee goede doelpunten te maken, waardoor de stand 15 werd. HAARSTEEG. HAARSTEEG—R.K.D.V.C., 2—0. Door het eerste elftal van Haarsteeg werd 'Zondag j.l. deelgenomen aan de ju bileum wedstrijden die door de voetbal vereniging b.D.U. uit iNieuwkuijk, ter gelegenheid van haar 23-jarig bestaan aldaar werden gehouden. Als tegenstan der tungeerde het sterke R.K.D.V.C. uit Urunen, de ploeg waartegen zij in de argelopen competitie tweemaal is uitge komen en die in een nek-aan-nek-race met R.W.B. om ide hoogste titel heeit gestreden. Na een uiterst laire en ener verende strijd heeft zij ook verdiend be slag weten te leggen op de beide punten en zich daarmede in de demi-finale we ten te plaatsen. Vanaf het begin was t steeds Haarsteeg dat enigszins in de meerderheid was, maar de veranderde opstelling in de voorhoede was de oor zaak dat de juiste man op de juiste plaats ontbrak. Wel wisten zij in het eerste kwartier enkele corners te for ceren, maar deze leverden evenmin re sultaat op. De D.V.C.-ers toonden zich felle tegenstanders, maar hun spel ken merkte zich door te weinig strijdlust en zij wilden het te mooi doen en daarom waren zijn vrij ongevaarlijk. Haarsteeg dat er steeds beter in kwam maakte daarvan gretig gebruik door het tempo te verhogen en toen duurde bet ook niet lang of de D,runen-doelman kreeg veel en gevaarlijk werk op te knappen. Het zag er naar uit dat v. Dal de grond legger van de eerste goal zou worden, toen hij de bal scherp naar voren plaat ste, v. d. Water er op doorliep en al leen voor de doelman kwam te staan, maar zijn schot faalde; maar v. d. Heij den zou het even later beter doen, want toen hij het leder te pakken kreeg maak te hij geen fout. De tweede helft was meer een gelijk opgaande strijd en de Haarsteeg-doelman moest al spoedig een hard en zuiver schot van de rechtsbin nen keren om de kleine voorsprong te kunnen handhaven. Naarmate de tijd verstreek was het echter Haarsteeg dat er steeds beter in 'kwam en toen v. d. Heijden niet een zeer hard schot van korte afstand de voorsprong had weten op te voeren tot 20, was de overwin ning een feit en deden zij het wat kal mer aan en bepaalden zich meer op het handhaven daarvan. WAALWIJK. Wielerclub „Olympia". In de 2e ronde van Waspik wist onze Waalwijkse renner Mary Ligt- voet in een prachtige en vooral tactisch gereden wedstrijd een zeer eervolle 2e prijs te bemaichtL gen. Tot de eerste 20 km. van de 80 km. lange course ligt het hele peleton nagenoeg bij elkaar. Dan komen echter de premie's het veld uit elkaar rukken. We zien Pay- inans zich losmaken met drie an deren en een voorsprong nemen van 120 m. op het peleton, die zij drie ronden lang volhouden. Dan echter maakt ook Ligtvoet zich los en zet de achtervolging in reeds de volgende ronde heeft hij aam sluiting bij de kopgroep en neemt zelfs een voorsprong van 100 m. op de kopgroep In de volgende ron den sleept hij enkele mooie pre mie's in de wacht. In de 45e ron„ de jaagt echter het peleton met Verwijmeren aan het hoofd, achter hem aan en krijgt in de 48e ronde aansluiting. Ligtvoet ligt dan mid den in de hoofdbroep, waaruit tel kens uitlooppogingen gedaan wor. den om Verwijmeren te pakken te krijgen. In de 53e ronde zien we Mary echter fel spurten, om hem in de 54e al met Verstraeten, Jan sen en v. Geel op 200 m. voor het peleton te zien. In de volgende 3 xonden vergroten deze vier ren ners hun voorsprong tot 400 m. In de voorlaatste ronde wordt het tempo nog verhoogd, zodat de sprint zal moeten beslissen wie overwinnaar wordt. In de laatste ronde zien we dezelfde vier ren ners de bocht mij de spoorlijn uit komen en in razend tempo op de finish afkomen. In een nek aan nek race komen Ligtvoet en Ver straeten op de lijn af en Verstrae ten wint met een wiellengte, ge volgd door Ligtvoet, die hiermede een zeer eervolle tweede plaats veroverde. Voorwaar, een prachtig succes voor onze jonge Waalwijkse ama teur en voor zijn supporters. Tot de volgende week in Oosterhout, waar Ligtvoet weer zal starten, WASPIK. Tweede ronde van Waspik. De grote prijs van Waspik werd gewonnen door C. Verstraeten uit Breda. Dank zij het mooie parcours, uit stekende organisatie en bekwame leiding is dit sport-evenement een groot succes geworden. Onder 'n grote belangstelling, waaronder verscheidene bekende oud-renners, werden de wedstrijden voor nieu welingen en amateurs verreden. Er waren, ondanks het enigszins koude .weer, 5277 betalende bezoe kers op het parcours. De wedstrijd voor de nieuwelin gen werd in een hoog tempo ver reden. In een uur en een kwartier hadden er deze jongens de 40 km. op zitten Na enige ronden was reeds te zien dat P. C. de Jongh uit Made in deze wedstrijd 'n har tig woordje mee zou spreken. Als nr. 1 werd genoteerd de Bos- senaar J. Kuijs. 2. P. C. de Jongh, Made 3. A. van Beers, Etten 4. B. de Vree, Breda 5. J. G. van Baardwijk, Vlijmen 6. J. Koenen, Kaatsheuvel 7. J Ernest, Stam persgat 8. J. Oelen, Rotterdam 9. H. Rutten, 's-Bosch 10. J. Rau wer da, Tilburg 11. J Kerstens, Zundert 13. A. v. d. Linde, Til burg 14. Jac. v. Nispen, St Wil- lebrord 15. G. .Verhoeve, Tilburg 16. A. de Bruyn, Etten 17. P van Son. De wedstrijd voor de amateurs werd geopend door burgemeester J. C. M. Couwenberg, die hierbij de hoop uitsprak een spannende en faire wedstrijd te mogen zien. Hierin is de edelachtbare heer Couwenberg zeer zeker niet teleur gesteld Al dadelijk werd het tem po hoog opgvoerd. Ondanks en kele moeilijke bochten werden de ze 80 km. verreden in 2 uur, 4 min. en 57 sec. Enkele uitlooppogingen werden ondernomen, o.a. door C. J. Paymans uit Tilburg, de grote stuwer in deze strijd, maar deze werden verijdeld door Verstraeten, Ligtvoet, Wolfs enz P. Verwijme ren uit Terheiden slaagde er toch in op z'n eentje uit het peleton te glippen en 'n voorsprong te beha len van 15 seconden. Deze voor sprong kon hij slechts enkele ron den behouden. Ook Paymans rukte het peleton nog enige malen uit een, maar 'n geslaagde poging kwam pas op het einde, toen nog slechts 4 ronden te verrijden wa ren. Een groepje van 4 renners, t.w. C. Verstraeten u,it Breda, M. Ligtvoet uit Waalwijk, J. Jansen uit Made en G van Geel uit Moer dijk, wisten een kleine voorsprong te behalen en deze ook te behou den. C. J. Paymans uit Tilburg, die deze ontsnapping waarschijn lijk was ontgaan, zette met P. Her. mers uit Oud-Gastel en P. Schollen uit Tilburg nog 'n achtervolging in. Zij rukten zich wel los van het peleton, maar konden de uitlopers toch iiiet meer bereiken. Na 'n geweldige sprint was het G. Verstraeten uit Breda die als eerste door de finish kwam Hij won hiermede de grote prijs van Waspik, 'n wisselbeker, die be schikbaar is gesteld door het ge meentebestuur. 1. G. Verstraeten te Breda 2. M. Ligtvoet, Waalwijk 3. J. Jansen, Made 4. G. v. Geel, Moer dijk 5. C. J. Paymans, Tilburg: 6. P. Hermes, Oud-Gastel 7. P. Schollen, Tilburg 8. H. van den Elshout, Made 9. H. van Glerum, St. Willebrord 10. J. Konlngs, Breda 11. J. Driessen, Terheijden; 12. M. Wolfs, Vlijmen 13. A. van Dongen, Breda 14. G. A. Stout, Rotterdam 15. F. Weterings, Raamsdonksveer 16. W. de L'or, 's-Hertogenbosch. VOETBALUITSLAGEN., le klasse A GVAV—Frisia 8—0 TheoleVeloeitas 11 (Velocitas degradeert) HeerenveenAGOVV 22 De Volewijckers't Gooi 31 ElinkwijkEnsched. Boys 13 Go Ahead—DWS le klasse B 0—2 Enschede—DOS 3—2 LeeuwardenOosterparkers 74 Blauw-W itW ageningen 41 Zwolse BoysSneek 01 Be Quick—Achilles 42 VitesseAjax 33 le klasse C MVV—RBC 2—1 BleijerheideADO 41 SittardiaJuliana 92 DHC—Willem II 1—5 FeijenoordEindhoven 24 SVV—BW 3—3 Quick—NAC 3—1 le klasse D LimburgiaEmma 20 LONGA—NEC 0—0 VVV—Hermes DVS 1—4 ChèvremontMaurits 21 (Chèvremont degradeert) PSV—Sparta 1—3 2e klasse A W ilhelminaWoensel 3e klasse B Concordia SVD—OJC 3e klasse C VirtusSCO Roos endaalHier onymus Promotie 4e klasse. TAC—Uno Animo Berghem SportRWB 2—2 4—0 1—4 1—1 1—2 0—4 EEN ZEER GOED GESLAAGDE K. G. V.-AVOND. De Hoogeerw. Heer Deken A. J. v. d. Brekel, Burgemeester Mr. van der Heijden, verschillende Eerw. Broeders en een goe,d publiek gaven Zaterdag blijk van belangstelling op de eerste K.G.V.- avond, na de heroprichting van de zo bloeiende club, als uitvoering gepresen teerd, om Kaatsheuvel gelegenheid te geven, te constateren, dat er activiteit onder de vereniging heerst, die tot re sultaat moet leiden. Voorzitter Luipen sprak een kort ope nings- en welkomstwoord en belichtte het doel van de avond- Als we de totaal-indruk van de avond zouden moeten weergeven, dan kunnen we dit niet beter doen, dan met de ver klaring, dat de K.G.V. onder zijn (actief bestuur 'en de goede leiding van de heer Nouweland, op de goede weg is en meer belangstelling verdiend, dan ze na de oorlog tot heden mocht ontvangen. Ook voor deze avond was de belang stelling van het publiek niet voldoende. Eens ging Kaatsheuvel trots op zijn K. G. V. en werd de club gevormd door een machtige kern van jongelui, die het zich een eer rekenden K.G.V.-er te zijn. Deze kern van grotere jongens ontbreekt bijna geheel. Daartegenover staat dat er naast een behoorlijke groep aankomende jongens, een flink aantal meisjes mede werken, voor wie de trainingsavonden een geregelde attractie zijn. Het werk dat dan ook op deze avond te genieten viel was hiervan een doorslaand bewijs. Het grote goed verzorgde programma van 15 nummers werd vlot afgewerkt met een variatie, die het geheel een non stop-revue nabij kwam. Deze vlotheid in afwerking kenschetste niet alleen het programma in zijn ge heel, doch ook in het bijzonder de af werking der nummers ieder afzonderlijk. Er zat gang en drift in spel en oefening, wat na ieder nummer enthousiaste bijval ontlokte. Het zou ons te ver voeren elk nummertje de revue te doen passeren, waarom we toch de grootste succesnum mers niet zonder meer kunnen verzwij gen. Daar, was dan het brugturaen der dames senioren, in beheersing en strak heid een woord van lof waard; de oefe ningen op de mat voor de kleinste jon gens een kijkje vol variatie en koddig heid; de vrije oefeningen van de heren senioren, waar volgehouden training uit sprak; de vrije oefening van de dames, een nummer vol elegance en bekoorlijk heid. De clou van de avond was het tweede gedeelte van het programma, waarin 'n drietal leden van de nationale keurtur- nersgroep, n.l. de heren v. Eijk en 'Lau- we.rs uit Eindhoven en de heer Staps uit Tilburg, met de oud K.G.V.-er v. Oort uit Tilburg aan rek en brug lieten zien, dat met doorgezette training nog een hogere trap van geoefendheid kan be reikt worden, dan 't gros der turners be klimmen kan. Daar werd beheersing, lijn en kracht gedemonstreerd tot in het vol maakte. Speciaal het extra-nummer grondgymnastiek was een prestatie, zo als we tot heden nooit zagen. Deze tur ners 'zijn in de nationale keurturnersgroep hun plaats ten volle waard. Doch ook de dames-senioren lieten na de pauze hun beste werk zien. De knotsoefenin gen in keurige costumes waren een be valligheid voor het oog; het paardwerk getuigde van lenigheid en durf en het Weense-ballet een behoorlijk slot van de prachtige avond. We kunnen niet anders doen, dan be sluiten met de raad aan onze ouders: zoekt ge een gezonde sport, waarbij het gehele lichaam 'getraind wordt, zendt uw kind dan naar de K.G.V. K. A. J.-DAG. De Kaatsheuvelse K.A.J.-ers en K. A. J.-sters vierden natuurlijk Zondag de werelddag van de K.A.J. mede. 's Mor gens met een algemene H. Communie en een plechtige Hoogmis tot intentie vart de K.A.J. door Aalmoezenier Strijbosch opgedragen en 's namiddags door het houden van volksspelen voor de jon gens tot 16 jaar. In de Hoogmis trad de assistent-diocesane Aalmoezenier Pater Reginals van de paters Assumptionisten als predikant op, terwijl Aalmoezenier Strijbosch in de feestvergadering na de Hoogmis in de Gildenbond gehouden, de feestrede uitsprak. DUIVENSPORT. De K.P.V. vloog Zondag met .1036 duiven vanuit Vilvoorde, waar de dui ven om 9.15 uur gelost werden, terwijl de eerste duif om 10.33.2 u. v.m. en de laatste prijswinnende duif om 10.45 ge constateerd werd. Uitslag: 1, 4, 49, 61 J. v. Riel; 2 L. v. Geel; 3, 37 J. Damen; 5 W. Bergmans; 6 C. de Bondt; 7 M. Kemmeren; 8 H. Robben; 9, 21, 35, 39 J. v. Heeswijk; 10 J. A. Voogd; 11 Jac. Vloemans; 12, 15, 29 A. v. d. Hoven; 13, 20, 52 Fr. Damen; 14 M. v. Wanrooij; 16, 47 A. Zacht; 17 A. Couwenberg; 18, 32, 69 Fr. v. d.Assem; 19 W. Kemmeren; 22 Ant. Priems; 23 J. Zijlmans; 24 C. de Bondt; 25 W. Bergmans; 26 M. J. v. Wanrooij; 27, 28, 33, 42, 54, 57, 66 A. Schrauwers; 30 P. Ligtvoet; 31 Chr. v. Heeswijk; 34 A. Montee; 36, 58 H. Klis; 38, 53 G. v. d. Linden H.; 40 J. Klis; 41 Jan Zeébrechts; 43 M. Ververs; 44 P. Stokkermans; 45 J. Klerkx; 46, 58 A. Meeuwsen; 48 J. v. Kuijk; 50 H. Emmers; 51 C. More- val; 55 J. v. Beers; 56 B. Kemmeren; 60 J. v. d. Berg; 62 C. v. d. Ven; 63 A. Voermans; 64 M. Lensveld; 65 Fr. v. d. Linden; 67 G. v. d. Linden; 70 A. Pij nenburg. j EXCURSIE. Een 45-tal pluimveehouders namen j.l. Woensdag deel aan de excursie door de cursisten van de Pluimveehouderscursus onder leiding van de heer J. Tuerlings georganiseerd. Eerst werd bezocht het gerenommeerd bedrijf van de heer Stinessen onder de naam Meezenhof in Boxtel, waar de boerderij en het uitstekend verzorgde vermeerderingsbedrijf werden bezichtigd. Toen ging de tocht naar Roermond, waar de eiermijn met sorteer- en controle in richting en daarnaast het imposante koelhuis onder deskundige leiding werden bezocht. Tot slot werd een bezoek ge bracht aan v. d. Heuvels boerderij in Deurne, waar naast de boerderij kennis gemaakt werd met het sexen der kuikens, wat op dit bedrijf door een zoon van de 'heer v. d. Heuvel wordt uitgevoerd, 't Was voor de deelnemers een hoogst interessante en leerzame dag. Na zeven jaren weer thuis. Het was half tien toen de grote K.L.M.-vogel op Schiphol landde om o.m. ook onze plaatsgenoot, de heer G. Hamers met vrouw en kind, na een vlucht van nauwelijks ander halve dag weer in eigen land voet op vaste bodem te geven. Met de particuliere wagen van de heer Oer- lemans arriveerde de familie pl.m. 12 uur 's nachts in Kaatsheuvel, waar de heer H. met vrouw en kind hartelijk werd verwelkomd door de familie en het comité uit de buurt Verlengde Hoofdstraat. Na de eerste begroeting sprak.de heer W. v. Wezel een woord van welkom en overhandigde de heer H. namens de wijk een prachtige pols horloge. Uit het amicaal gesprek dat we met de heer H. hadden, mocht ons blijken hoe initiatief en doorzet tingsvermogen in korte tijd kunnen leiden tot een succes en een positie die respect afdwingt. De heer H. ging als vrijwilliger goed zes jaar geleden naar Indië. Thans bekleedt hij een uitstekende positie bij de K.L.M. in Soerabaja, waarvan hij nu ruim drie maanden verlof geniet in het vaderland. BEKRONINGEN. Op de Internationale Honden, tentoonstelling, gehouden op Zon dag 27 April in de Veemarkt te 's-Hertogenbosch, behaalde F. Els, hout met Anneliesje Dwergpincher teef 2e pr_ zeer goed A. v. Wan- rooy met Lakeland Terrier teef Oregil Knockout le pr. uitmun tend met speciaalprijs Kamp A. v. d. Ven met Keeshond Sigelinski's Ciske Reu 2e pr. uitmuntend en Res. Kampioen LI. Elshout met Keeshond Reu Sigelinski's Friedus le prijs zeer goed in de nieuwe» linigsklas en met Sigelinski's Frieda in de jeugdklas 2e pr. zeer goed en met Sigelinski's Flora in de jeugd klas le pr_ zeer goed en speciale groepsprijs. AGENDA. Maandag 8 uur n.m. repetitie Harm. Apollo. Dinsdag 7.30 uur n.m. repetitie en vergadering R.K. Par. Zangkoor St Jan. Woensdag 8 uur n.m. Repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. 8 uur n.m. Apollo-Theater „De schat der Comaehen. Toeg. 14 j Donderdag 7.30 uur n.m. repe titie Dameskoor Bel Canto. 8 uur n.m. repetitie Gemengd koor Bel Canto „Concordia" superieur temidden der superieuren- Van de vijf beste Brabantse Mu ziekkorpsen, uitkomende in de Su perieure afdeling van de R.K. Bond van Harmonie- en Fanfare-gezel- schappen in de bisdommen 's-Bosch en Bréda, heeft het roemruchte Loon op Zandse „Concordia" giste ren te Breda op het concours, dat gehouden werd in de Bredase Schouwburg, zich het beste getoond. De inzet van dit concours was de Brabantse wimpel, ontworpen door Rien van den Brink en te overhan digen door de Commissaris van de Het eerste Bondsconcours behoort weer tot 'het verleden en hiermede is het sei zoen dan weer geopend. St. Jan Baptist had de eer om als gastvrouwe op te tre den en het concours te verzorgen. Een woord van hulde aan het bestuur, met aan het hoofd de heer M. Kops (van St. Jan) is op zijn plaats voor de keurige organisatie van dit concours, ook voor Wat het materiaal betreft. Voor het eerst in het bestaan van de B. v. L. S. G. is afgeweken van de oude traditie om bij ieder concours korpsprij- zen aan te kopen en uit te reiken. Men is begonnen met een z.g. com petitie, echter met dit verschil dat op 't einde van deze z.g. competitie elke ver eniging toch een prijs heeft in de vorm van een schild. Meer en meer maken de schilden opgang. Bij een eventuele Kring dag of Landjuweel hebben, deze schilden waarde. Daarvandaan is de naam Lamy straatse 'Schuttersbond omgezet in Bond van Langstraatse Schuttersgilden. Op bovengenoemde schilden zal nu de naam van genoemde 'bond gegraveerd worden, met uitreikdatum. Overwogen wordt, om naast de schil den, die op het einde van het seizoen zullen worden uitgereikt, ook een bij passende oorkonde uit te reiken. Deze oorkonde of diploma zal worden gete kend enerzijds door het dagelijks 'bestuur van de B.v.L.S.-Gilden, anderzijds door de prijzenaankoopcommissie. Op genoemd diploma zal dan worden aangegeven met hoeveel punten de prijs is verdiend, eveneens de naam van de bond en de naam der vereniging die de diploma's krijgen uitgereikt. Er zijn 9 schilden. Ook zal er een diploma ter hand gesteld worden aan hen die het Ko- ningskruis of de vrije kampioensprijs wint. Ook dit loopt over het hoogste aantal, punten. Hier is echter maar één Koningskruis en één vrije kampioens prijs. De verrichtingen voor wat het schieten 'betreft zijn niet zo bijster goed te noemen. Ondanks het goede weer is er zeer slecht geschoten. Zeven der ne gen gezelschappen bleven beneden hun kunnen. Dit euvel zal wel beter worden. Alleen petje iaf Voor St. Jan dat 22 van de 24 te behalen punten schoot. St. Ambrosius Baardwijk kwam met 19 pt. uit de bus. De overigen zullen we een volgende keer verwerken, dan vallen de slechte punten niet zo op, of...? Laten we hopen dat het beter wordt. Het is echter te vroeg om een oordeel over zekere kansen te bespreken. Wanneer op 18 Mei in Besoijen het concours achter de rug is, kan iets meer concreet wor den gezegd. In de aanhef werd gesproken over het bestaan van de bond. Over de definitieve oprichtingsdatum is weinig te zeggen. De notulen-geven niet verder aan dan 1937. Vast staat echter dat dit het juiste jaar niet is. Zij die inlichtingen kunnen ge ven over de vermoedelijke datum worden beleefd uitgenodigd zich in verbinding te stellen met de secretaris van de bond, G. v. Keulen, Mariëndonkstr. 34, Els hout, die gaarne berichten inwacht en bij voorbaat hartelijk dank zegt. Koningin aan dat korps dat, naar het oordeel van de jury, die bestond uit de musici Jos de Klerck, Gijs- bert Nieland en M. Koekelkorn, 't meest superieur was. En voor een stampvolle „Con- cordia"-zaal hebben de Loonse sup porters hun „Concordia" zich die eer waardig zien tonen; voor de zo veelste maal is weer gebleken dat „Concordia", ook waar het een ui terst zware opgaaf betreft, een har monie is die met recht de trots is van geheel de gemeente niet alleen, maar ook van de gehele streek. Begrijpelijkerwijs was het enthou siasme in Loon op Zand dan ook zeer groot en het enthousiasme van de musici was zo mogelijk nog gro ter. Wij feliciteren het korps van har te met deze buitengewone onder scheiding. De uitslag van het concours was: 1. „Concordia", Loon op Zand. 2. ,,Ons Genoegen" van Huize Na zareth uit Tilburg. 3. „Kolpings Zonen" uit Bergen op Zoom. 4. „Sint Caecilia" uit Princenhage. 5. „Vlijt en Volharding" uit Roo sendaal. Jaarvergadering St. Eloy, Genoemde vereniging hield Vrij dagavond een drukbezochte jaar vergadering. Van de 25 leden waren slechts twee leden absent. Spreker was de heer H. Verhoeven, districts bestuurder en Kapelaan Vervoorsel- donk, die een propagandistisch woordje sprak. Vanwege het 50-jarig bestaan van de Bond werd de leden een mooie asbak als herinnering uitgereikt. Tot bestuursleden werden gekozen de heren H. Vermeer en Jozef Too- rians. Zowel het jaarverslag van de secretaris als de penningmeester werd behandeld en goedgekeurd. Jaarvergadering Kajotters. Vrijdagavond hielden de Kajot ters hun jaarvergadering in het Pa rochiehuis. Om 8 uur werd door de voorzitter geopend met K.A.J.-ge- bed. Na een gezamenlijk lied werd het financiëel verslag van de pen. ningmeester voorgelezen, hetwelk zonder op- of aanmerking werd goedgekeurd. Evenzo het verslag van de secretaris. Dan werden de prijzen van het verlopen barakcon cours uitgereikt, waarna de be stuursverkiezing werd gehouden. C. Ligtenberg Cz. werd tot bestuurslid gekozen. De voorzitter, C. v. Loon, werd tot voorzitter herkozen. Sluiting had daarna plaats op ge bruikelijke wijze. Geslaagd. Onze dorpsgenoot, de heer Fried v. Leest, slaagde op 24 en 25 April j.l. te Utrecht voor het Rijksdiplo ma Hoefsmid. 1

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 3