DE LBHGSTEMT Waalwijkse en Langsiraatse Courant PIËTEITSVOLLE WOORDEN OVER EEN GOED MENS 0 RU N EK ELSHOUT JOON-OP-ZAND ST.JOACHIMSMOER Gemeentesecretaris van Waalwijk plotseling overleden Sanapirin aaa VRIJDAG 2 MEI 1952. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO HET ZUIDEN Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 De Heer J. H. van Mierlo gaf zijn hele persoon voor de belangen van Waalwijk. Dinsdagmiddag om ongeveer' kwart over vier is, tijdens het ver richten van zijn werkzaamheden, de secretaris van Waalwijk, de heer J. H. v. Mierlo, plotseling overleden. De plotselingen dood van deze geziene ambtenaar bracht ontsteltenis teweeg, vooral in zijn gezin, dat een goed en braaf man en vader verloor, maar ook bij het gemeentebestuur, bij het gemeentepersoneel en bij de gehele Waalwijkse bevolking, want de heer v. Mierlo was èn als mens èn als gemeentesecretaris een algemeen gerespecteerd en gezien man. Het was omstreeks 10 minuten over vier in de middag van. Dins dag 29 April, dat de secretaris zich in de kamer van de burgemeester ten raadhuize bevond; hij riep de typiste bij zich met de bedoeling waarschijnlijk haar iets te vragen, toen hij plotseling achterover sloeg. Ijlings werd Dr. Langemeijer ont boden, die hem nog een injectie wil de geven, doch dit bleek overbodig; de secretaris was inmiddels over leden. De Weleerw. Heer Kapelaan Lempens sterkte hem nog met de laatst genademiddelen van de Hei lige Kerk. Groot was de ontsteltenis onder het secretariepersoneel, dat dit alles van zo nabij meemaakte en de droefheid die er heerste in 't gezin van de overleden secretaris, toen Dr. Langemeijer de verschrikkelij ke tijding kwam brengen, kan met menselijke woorden van troost niet gemilderd worden; alleen de we tenschap dat de overledene een rechtschapen man was, dat hij zich heeft ingezet met zijn gehele per soon voor de belangen van Waal wijk en zijn bevolking, en dat God het is die zich over dit mooie werk zame leven heeft gebogen en het tot Zich heeft genomen, deze weten schap alleen kan de bedroefde fa milie sterken in deze moeilijke da gen. A Burgemeester Teyssen was niet ter secretarie aanwezig toen dit al les plaats vond, maar eenmaal ge waarschuwd, vertrok hij aanstonds, van de Provinciale Griffie te Den Bosch. 33 JAAR GEWERKT VOOR WAALWIJK. De heer J. H. v. Mierlo werd in 1895 te Dussen geboren, waar ook het begin lag van zijn ambtelijke loopbaan, hij werd namelijk in 1911 benoemd tot hoofd-ambtenaar-ont- vanger ter secretarie van zijn ge boorteplaats. Na in Dongen enige tijd werk zaam te zijn geweest als hoofdamb tenaar werd hij in 1919 aangesteld als Hoofdambtenaar te Waalwijk, waar hij later ook werd benoemd tot ontvanger. Vanaf 1931 is de heer van Mierlo secretaris geweest en leidde hij met grote kennis van zaken de admini stratie van de gemeente. Als secretaris van de gemeente was hij ook secretaris van de be- drijfscommissie voor licht en water en voor het woningbeheer; hij was voorts ambtenaar van de Burgerlij ke Stand en administrateur van de Schoolartsendienst. Voorts was hij een tijdlang voorzitter van de afdeling Waalwijk van de A.R.K.A. en van de Oranjevereniging „Oran jehuis"; tot zijn dood toe was hij bestuurslid van de St. Vincentius- vereniging in de parochie St. Jan. Tweemaal heeft men de gelegen heid gehad de secretaris te huldigen en te eren om zijn grote verdien sten, n.l. toen hij op 1 Mei 1944 25 jaar in dienst was van. de gemeente Waalwijk en in 1951 toen hij 40 ja ren in gemeentedienst was. De gezondheid van de heer van Mierlo was niet sterk; nog vorig jaar is. hij verpleegd in het. zieken huis te Den Bosch en daarvoor en daarna overvielen hem wel eens lichte en minder lichte inzinkingen: maar desondanks heeft hij gewerkt, zo spoedig het zijn gezondheid maar enigszins toeliet verscheen hij weer op. het gemeentehuis. Vrijdagmorgen om tien uur zul len de plechtige H. Mis Van Requi em en de plechtige uitvaarts plaats hebben. Waalwijk heeft een accuraat en gerespecteerd ambtenaar in hem verloren, maar ook een goed en meelevend burger, die steeds ook buiten zijn ambtelijke functie, de belangen zijner gemeente behartig de en voor velen een vraagbaak was. Het gemeentebestuur en niet minder onze nieuwe burgemeester verliezen in hem een vertrouwd raadsman en ook z'n ambtenaren zullen hem zeer missen, al over heerst vanzelfsprekend het onher stelbare verlies voor z'n talrijk ge zin. Hij ruste in vrede! IN MEMORIAM SECRETARIS VAN MIERLO. Ook voor zijn nabestaanden en bekenden kwam deze slag toch nog onverwacht, vooral doordat de laat ste maanden zijn gezondheidstoe stand zodanig was, dat behoorlijk goede verwachtingen gewettigd wa ren. Welk een leegte laat deze bedrij vige mens, op de eerste plaats in zijn grote familiekring, maar ook op het gemeentehuis en in de krin gen der gemeente-administratie. Zijn buitengewone ervarenheid in dit vak en dan nog wel speciaal in de gemeente Waalwijk, die hij 33 jaren heeft gediend, maken hem haast onmisbaar. Daarbij heeft hij altijd een grote liefde voor zijn ambt gehad en deze is hem steeds bijgebleven tot de laatste dag. Hij was zeer zeker een handig ambtenaar, doch daarbij niettemin rechtvaardig en zuinig als het aan kwam op het beheer der middelen van de gemeente. In de kracht van zijn leven was hij een werker als geen. Verschil lenden van ons, die reeds langere tijd met hem samenwerkten, weten daarvan mee te spreken. Het viel niet mee om zijn tempo gelijkelijk te volgen. Ingewikkelde problemen schrokken hem niet af, doch prik kelden juist zijn voortvarendheid. Ongetwijfeld is een groot ge meente-secretaris met hem heenge gaan, die Waalwijk heeft gediend met al de kracht die in hem was, tot het laatste moment. Moge hij de eeuwige rust gevon den hebben na zijn arbeidzaam le ven. J. A. Thijssen. De Gemeenferaad herdacht overleden secretaris Met grote piëteit heeft de raad der gemeente Waalwijk Woensdagavond de overt eden secretaris, de heer J. H. v. Mierlo herdacht. Zowel de burgemeester als wethouder Smolders getuigden in hun herdenkingstvoord van de grote gaven van de overledene als secretaris en als mens, wiens heengaan voor de gemeente als een groot verlies moet beschouwd worden. De burgemeester verklaarde dat in de korte tijd dat hij hier is, al een band van vriend schap was gegroeid tussen de secretaris en hem en wet houder Smolders schetste hoe grote steun de heer v. Mier lo hem was geweest in moeilijke momenten. eretarie en het overig gemeente- personeel verzameld. Nadat de burgemeester de verga dering had geopend, sprak hij, merkbaar ontroerd, de volgende herdenkingsrede uit, die door de aanwezigen staande werd aanhoord. Behalve de raad, in stemmig zwart gekleed, hadden zich tegen achten alle gemeentelijke autori teiten in de raadszaal verzameld. Daar waren de directeur van ge meentewerken, de heer Kobben, en van de gemeentebedrijven, de heer v. Vliet, de inspecteur van politie, de heer Hoog Anting, de gemeente ontvanger, de heer Bakker, en de doktoren Kolster, Hordijk, Bos en Spierings. Op de publieke tribune hadden zich het personeel der se- Het stemt weemoedig te beden ken, dat nog slechts enkele dagen geleden in deze zaal een vergade ring van Uw raad plaats vond, waarbij de heer v. Mierlo als secre taris aanwezig was, terwijl wij thans, op de verjaardag van H.M. de Koningin, hier in rouwzitting bijeen zijn omdat God de Koning der koningen geheel onverwacht onze zo zeer gewaardeerde secreta ris heeft opgeroepen tot Zijn Eeu wig Koninkrijk. Wie had enige dagen geleden kun nen vrezen dat de dood onze ge meente zo wreed zou treffen, dat we nu weder bijeen zouden zijn om de uitgang uit dit leven te betreu ren van de heer Jacobus Hubertus van Mierlo, die sedert 1 April 1919 in onderscheidene functies, sinds 1 November 1931 als secretaris, de ge meente Waalwijk voorbeeldig en voortreffelijk heeft gediend. Wij treuren om het verlies van dit mensenleven, naar menselijk inzicht zo ontijdig afgebroken, omdat een goed christen, een rechtschapen mens, een onkreukbaar ambtenaar heen ging. Uw en mijn gedachten gaan van af deze. plaats uit naar Mevrouw V. Mierlo en haar zeven kinderen, die de zorg, goedheid en hartelijkheid van man en vader voor altijd zullen moeten missen. Wij beseffen wat 't betekent, dat de plaats van vader aan de haard in het gezin voor al tijd leeg zal blijven Wij kunnen slechts, het hoofd buigen voor Gods wil en Hem bidden aan het gezin v. Mierlo kracht naar kruis te ge ven. De heer v. Mierlo zal in de her innering blijven voortleven als een gemeente-secretaris van groot for maat. Rusteloos heeft hij gearbeid aan de taak die hij liefhad, gearbeid, méér dan de lichaamskracht, die hem de laatste tijd slechts matig was beschikt, toeliet. Zijn onverzettelijke wil, gestaald in het vuur van zijn liefde voor de gemeente Waalwijk, dreef hem daartoe. Het moet voor hem een pijnlijk offer zijn geweest zijn werkdrift be kneld te voelen tussen zijn wankele gezondheid. Maar de gelatenheid van dit offer verleent aan zijn werk een des te hoger adel. Dit voert onze gedachten van de secretaris v. Mierlo naar de mens v. Mierlo, die wij bij deze herden king niet mogen voorbijgaan, temin- der, omdat hij onder ons als een lichtend voorbeeld zal blijven voort leven. Persoonlijk contact leerde aan stonds welk een milde hartelijkheid en weldoende warmte er leefden in zijn gevoelig gemoed. De meest waardevolle trekken vonden we in zijn karafeter terug: algehele eerlijkheid en betrouw baarheid, belangloosheid, matigheid, vrij van alle eer- en heerszucht, diepe innerlijkheid en een fijn be snaard gevoelsleven. Hij was een man van absolute „integritas vitae", van zuivere ethi sche en psychische gaafheid. Zijn geloof beleefde hij met die kloeke en trouwe en vrome zin, waarmede hij ook zijn ziekte bereid willig aanvaardde. De grond van die vroomheid was de echt religieu- se deemoed, het best te tekenen met het woord „eenvoud". De heer v. Mierlo was geen ge compliceerd mens met allerlei plooi en in zijn ziel, maar een eenvoudig man van stijlvolle levensgang. Eenvoud wil hier zeggen, dat hij alle verwikkelingen en zorgen met kalmte innerlijk wist te ordenen en wel op zodanige wijze, dat er een heid, rust en vrede uit zijn wezen sprak. Er was een rechte lijn in zijn leven, die niet te verbreken viel. Gij zult begrijpen, dat anderen veel beter dan ik de figuur van de heer v. Mierlo, die wij thans in gro te piëteit herdenken, ten voeten uit kunnen schetsen, omdat zij, die ja ren met hem samenwerkten, een zoveel beter beeld in een trits van jaren gevormd van hem in gedachten meedragen. Daarom waardeer ik het zo zeer dat wethouder Smolders aanstonds ook nog een woord ter gedachtenis zal spreken. Ik hecht er evenwel zeer bijzon der aan hier te verklaren, dat ik in grote oprechtheid, met innerlijke overtuiging, vol waardering en res pect, recht uit het hart op dit uur over de verscheiden secretaris ge sproken heb, omdat ik gedurende de korte tijd dat ik met hem mocht samenwerken, zóveel deugden, ei genschappen en talenten in deze man heb aangetroffen, dat er tussen ons beiden reeds een vriendschap was gegroeid die ik niet zal verge ten en die ik gaarne met betrekking tot zijn zeer achtenswaardig gezin zal bestendigen. Persoonlijk voel ik zijn sterven als een groot verlies. Ik kan mij nog niet geheel en al realiseren, dat ik, nadat ik met deze naaste medewer ker nog druk pratend over ge meentezaken huiswaarts was ge- i gaan, reeds enkele uren nadien aan I zijn doodsbed stond, waar ik hem i een laatste, eerbiedige groet bracht, de groet van een vriend in de ge- i daehte: de mens wikt, God beschikt. Moge hij, die uit deze wereld is opgevaren naar beter leven, zijn eeuwige rust vinden in de luister rijke aanschouwing van Zijn Schep- I per. Mochten sehaduwen hem nog t de eeuwige zon versluieren, dan bidden wij voor hem Gods erbar men af en het volle glorielicht. Vervolgens sprak weth. Smolders een korte herdenkingsrede: Mijnheer de Voorzitter, Mijne Heren, Vele malen, hy diverse gelegen heden in het kader van het ge meentelijk gebeuren, heb ik in de loop der jaren officieel het woord gevoerd, doch gelukkig nog slechts éénmaal ter herdenking van de nagedachtenis van een die ons ontviel, en wel bjj de onthulling van de gedenksteen voor wijlen burgemeester Moonen, welke steen in de achtergevel van het raadhuis werd aangebracht. Thans sta ik voor de tweede maal voor deze taak. Het betreft nu onze gemeente secretaris, de heer van Mierlo, waarvan ik in mijn dankwoord bij i mijn jubileum als wethouder ge tuigde, dat er tussen ons een ver houding van vriendschap was ont staan, die ik node zou missen. Gisterenmiddag is hij ons plotse ling loor de wrede dood ontval len De normale vriendschapsban den zijn verbroken. Voor mij zullen ze echter verder blijven reiken dan zijn graf. Vorig jaar vierde hij zijn jubileum van veertig jaren in dienst van gemeenten. In onze ge meente is hij 33 jaren in functie geweest als le ambtenaar, als ge meente-ontvanger en het laatst 21 jaren als gemeentesecretaris. Hij werkte onder het bestuur van de burgemeesters Suermondt de Bas-Smeele, Moonen, Mr. van der Heijden, Mr. Lambooy en de laat ste \y2 maand onder U, meneer de voorzitter. Wij allen hebben en speciaal het secretariepersoneel in hem verloren een man van karakter, iemand van onkreukbare eerlijk, heid en rechtvaardigheid, van ar beidszin en doorzicht, iemand die algemeen gezag had, niet het minst bij zijn collega's, wiens leiding op de secretarie men graag erkende en volgde. In zijn ambtsperiode als secre taris toonde hij zich in de verga deringen van Burgemeester en Wethouders door zijn wijze advie zen, zijn kalm, waardig en tactvol optreden, alsmede door zijn gede gen kennis van zaken, de juiste man op de juiste plaats te zijn. Steeds, maar dan ook steeds, stond hij vóór en bevorderde hij met geheel zijn vermogen de belan gen der gemeente. Ook tijdens de moeilijke en ge vaarvolle bezettingsjaren, toen zijn gezondheid eigenlijk al was onder, mijnd, stond hij mede op de bres Pie Jesu Domine, dona ei requiem. om de belangen van de gemeente ën die van hare ingezetenen te dienen en waar nodig te verdedi gen. Van nabij heb ik het zelf onder vonden na de gruwelijke dood van wijlën burgemeester Moonen op 6 September 1944, toen ik ook met de waarneming belast werd, hoe hij met mij' alles regelde en orden de voor de komende dagen en ik ben er van overtuigd, dat niets hem meer pijn heeft gedaan dan dat hij mij in de steek moest laten i omdat die nacht een hartaanval ziekenhuisopname noodzakelijk maakte, evenzeer als ik er van overtuigd ben, dat hij voortijdig zijn werkzaamheden heeft hervat 'om mij de nodige steun te geven. En de opvatting van zijn plicht in deze geest heeft zich nog mer- dere malen herhaald, Wat hij voor mij is geweest in perioden dat ik pok door ziekte werd getroffen, zal ik nooit vergeten. Met de kwinkslag „de lamme komt de kreupele bezoeken", kwam hij op beuring brengen. Ondanks zijn kwaal, die als het ware dagelijks aan zijn gezondheid teerde, ging hij blijmoedig door het leven. Het was aangenaam met hem te cau- seren. In vertrouwelijke gesprekken, die ik meerdere malen met hem mocht hebben, kon men zijn bij zondere zorg voor zijn groot gezin steeds onderkennen. De mens wikt, doch God be schikt. Dat hij in de kamer van de bur gemeester, waarin hij mij in Ja nuari 1950 rust en verzorging gaf, toen ik ten gemeentehuize ook door ongesteldheid werd overval len, moest overlijden, heeft mij aangegrepen. Met verslagenheid en deernis vernamen wij gisteren, en eveneens de hele gemeente, het droeve gebeuren èn om het moeilijk te herstellen verlies yoór de ge meenschap en voor zijn gezin èn om de plotselinge wijze van zijn verscheiden. Thans buigen wij eerbiedig het hoofd en vouwen onze handen voor een gebed voor de zielerust van onze ontvallen secretaris. Wij zullen zijn heengaan blijven be treuren en hem nooit vergeten. Moge God aan zijn echtgenote en kinderen de kracht geven om dit zware offer te kunnen dragen. Op voorstel van B. en W. werd besloten aan Mevrouw v. Mierlo een brief van rouwbeklag te zenden die door alle raadsleden rqede werd ondertekend. Daarna sloot de burgemeester deze korte herdenkingszitting. GESLAAGD. Voor het examen typiste slaagden on ze dorpsgenoten Rietje van lerlant en Ada Molenbrugge. Zij genoten hun op leiding bij de Eerw. Zusters. DODENHERDENKING, Zaterdag 3 Mei a.s. zal ook alhier de dodenherdenking worden gehouden. Om 6.30 uur zal vanaf de Elndstraat, vanaf de Remise en vanaf Elshout de z.g. stil le tocht beginnen. Vanaf de Bindstraat vertrekt de R.K. Harmonie Beatrix, van af de Remise de Kon. Erk. Harm, de Volharding en vanuit Elshout de Ker kelijke Fanfare. Iedereen kan zich bij de stoet aansluiten. Om 7 uur is het plech tig Lof Sn de Noodkerk. Na dit (Lof om phm. 7.30 uur vindt achter de nood kerk de dodenherdenking plaats. In een huis aan huis-circulaire zal de algemene gang van zaken nog verder worden uiteengezet. AANBESTEDING SCHILDERWERK. Zaterdag },1. vond de aanbesteding plaats van het buiten-schilderwerk van 35 woningwetwoningen. De uitslag is als volgt, in massa: Fa. Nogarede, Vught 4100. J. Melles, Amsterdam 3690. J. de Jong, Waalwijk 3675. J. Alfenaar, Utrecht f 3549. G. Kolen, Haarsteeg 3186. Peeters, (Den Bosch 3180. Hombergen, Drunen 3168. v. d. Heijden, Waalwijk 3095. A, Lommers, Elshout 2989. D. Rijken, Capelle 2640.— ONGELUK. Maandagmiddag omstreeks 4.30 uur had alhier ter hoogte van de kappers zaak van v. d* Hoven een aanrijding plaats, welke gelukkig nog vrij goed is afgelopen. Het 7-jarig jongetje Andries v. Delft, zoontje van W. v. Delft-v. d. Ven, stak hier de weg over en heeft daarbij blijkbaar de naderende luxe wagen be stuurd door J. R. uit Waalwijk niet op gemerkt. Het slachtoffertje werd tegen de grond geworpen en Dr. v. d. Wouw, die direct gewaarschuwd werd, constateerde een beenbreuk en een hersenschudding. Het slachtoffer is in het groot ziekenhuis te Den Bosch opgenomen. KNAP STUKJE SPEURDERSWERK VAN DE RIJKSPOLITIE te DRUNEN Eerste Paasdag werd op klaarlichte dag een brutale inbraak gepleegd bij de heer M. v. Delft alhier, die in de na middag met zijn gezin op ziekenbezoek was. Men had van de dader slechts en kele vage gegevens aangaande diens sig nalement en men wist dat hij omstreeks 4 uur met een luxe wagen in de rich ting Den Bosch was gelift. Aan de hand van de verschillende ge- tuigen-verklaringen stelde de Rijkspoli tie een uitgebreid onderzoek in, dat leidde naar de 42-jarige M. Z., een bij de politie zeer bekend persoon, die reeds verschillende veroordelingen achter de rug heeft. Hoewel deze man zonder vas te verblijfplaats was, wist men hem na lang zoeken en speuren toch te vinden in Tilburg, waar hij in samenwerking met de Tilburgse politie werd gearres teerd. Uit de verhoren is steeds meer komen vast te staan dat men de ware dader te pakken heeft. Van het in 'Dru nen ontvreemde werd mets meer terug verdrijft loomheid en moeheid en kou en pijn uit het lichaam. Door de dader van deze brutale in braak spoedig te hebben achterhaald, heeft de Rijkspolitie alhier een mooi stukje werk geleverd. PRACHTIG SUCCES. Op de internationale hondententoon stelling te Den Bosch behaalde j.l. Zon dag de colli (Schotse herder) van den heer W. Roozen, zowel in de jeugd- klasse als in de openbare klasse de qua- lificatie: Zeer Goed. MEI-MAAND. Bij het ter perse gaan van dit bericht heeft de Mei-maand of de maand van Maria haar intrede gedaan. Ook in on ze parochie. Duizenden pelgrims zullen dan weer naar Ëlshouts Wonderbare Moeder optrekken, om hun gebeden te storten bij de Moeder van God, die bij haar Zoon zo een machtige voorspraak heeft. Mogen zeer velen de weg tot Haar vinden, om naast hun individuele verlangens, vooral te bidden voor deze ontredderde en chaotische wereld. TENNISCLUB. Na een voorbereidende vergadering is alhier opgericht een dames-tafeltennis club. Momenteel hebben zich 17 dames opgegeven. Een bestuur is reeds ge vormd. i O.L.V.S. Op Zondag 11 Mei zal O.L.V.S. deel nemen aan de Kringdag te Gemonde, al les in groot tenue, zo mogelijk met stan daardrijder. 75e JAARGANG No. 36 Abonnement 2.60 franco p. p. 18 cent per week speciaal tarief. 2.35 per kwartaal Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO" Kon. Erk. Harmonie „Concordia" Zondag 27 April was het de glo riedag voor de R.K. Federatie van Muziekgezelschappen in 't bisdom Breda, die in samenwerking met de afdeling 's-Boseh een concours gaf in Coneordia te Breda, geheel nieuw in opzet en afwerking en voor de eerste maal alleen nog maar gehouden voof de Superieure Afdeling, om deze nieuwe en unie ke wijze van concours geven te testen. De opzet was deze, dat iedere deelnemende vereniging een eigen keuze van 6 verschillende voor de Superieure Afdeling bestemde nummers op moest geven, waar van er op het eonoours 2 moesten worden uitgevoerd. Deze 2 num mers werden echter door de Jury eerst opgegeven, zodra de vereni ging op het podium was. Aan dit concours werd deelgeno. men doop Kon. Harmonie „St. Cecilia", Prineenhage. Harmonie „Kolpings' Zonen", Bergenopzoom. R.K.N.K. Harmonie „Vlijt en Vol harding", Roosendaal. R.K. Harmonie „Ons Genoegen", Tilburg. Kon. Erk. Harmonie „Goncordia" Loonopzand, Uit deze strijd is „Coneordia" uit Loonopzand als onbetwist sterkste met 351 van de te behalen 360 punten uit het strijdperk geko men, die zodoende weer een blijk van haar kunnen heeft gegeven onder de bezielende leiding van haar directeur, de heer Fr. van Abeelen. „Ons Genoegen" (Huize Naza reth) had de 2e prijs „Kolpings' Zonen" 3e prijs. „St. Cecilia" 4e prijs. „Vlijt en Volharding" 5e prijs. Goncordia uit Loonopzand had het volgende programma ingezon den 1. Carnaval Romain H. Berlioz 2. Le Chasseur Maudit C. Franck 3. Les Erinnyes J. Massenet 4. Oberon, Ouverture C. M. von Weber 5. Finlandia J. Sibelius. 6. Halewijn (Symph Gedicht) G. H. Boedijn De nummers 1 en 6 resp. Car naval Romain en Halewijn hebben zij voor het concours moeten ma ken. De commissaris der Koningin, prof. dr. J. de Quay, die door zijn aanwezigheid relief gaf aan dlit gebeuren, reikte de door hem ge schonken Brabantse wimpel uit aan Coneordia, die deze nu voor een jaar in haar bezit houdt. Naderhand sprak de Algemene Voorzitter van de R.K. Federatie, dr. Sweens uti Dongen nog een op wekkend dankwoord, waarna dit in zijn wezen en opzet uniek en buitengewoon geslaagd concours weer tot het verleden behoorde. Bestuur, Directeur en Leden van Coneordia, onze welgemeende ge lukwensen met dit prachtige re sultaat. Een speciale verslaggever van „De Tijd" schrijft Maar voor de verrassing van de avond een verrassing voor ons althans zorgde „Goncordia", een harmonie uit Loonopzand, die aan alle moeilijkheden voor de ju ry een einde maakte door een ge acheveerde vertolking van „Hale wijn", een oorspronkelijk door Boedijn geschreven stuk, vol van gedifferentieerde klankmogelijkhe den, maar het kranige corps ver overde bovendien ieders hart met een glanzende en fonkelende uit voering van Berlioz' „Carnaval Romain". En zo moeht men weer eens het wonder beleven van de eenvoudige toegewijdheid die de gecompliceerdheden van de tech niek spelenderwijs overwon. Na tuurlijk ging de wimpel met vlag en wimpel naar Loonopzand. Moe ten wij nog zeggen dat na deze proefneming op betrekkelijk kleine schaal een musisch tournooi van breder allure en onder auspiciën van de R.K. Federatie van muziek, gezelschappen volkomen gewettigd is 12'/^-JARIG PASTOORSFEEST. Zondag a.s. hoopt de Zeereerw. heer Pastoor Coenen de dag te herdenken, dat hij vóór 12J^ jaar de bodem van St. Joachimsmoer als Pastoor betrad. Hope lijk zal deze herdenking doorgang kun nen vinden, daar Z.E. momenteel we derom op het ziekbed is gelegen. De hem behandelende geneesheer Dr. Smals, heeft naar alle waarschijnlijkheid door spoedig ingrijpen erger weten te voor komen, daar voor longontsteking werd gevreesd. Op verzoek van Z.E. zal alles zo sober mogelijk worden gevierd. Derhalve zal om 9.30 uur de plechtige Hoogmis worden opgedragen door de Jubilaris. Om 11 uur tot 12.15 uur receptie; 16.30 uur plechtig Lof, waarna om 17.30 uur serenade, gebracht door fan fare St. Joachim, en aanbieding van het cadeau voor verfraaiing van de kerk. Laten wij hopen, dat nog deze week beterschap zal mogen intreden, wat vol gens dr. Smals zeer goed mogelijk is.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 5