KING VLIJMEN SPRANG GAPELLE RAAMSDONK GEERTRUIDENRERG BAL wie is bereid Kleding Dekking Schoeisel Meubilair 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 2 MEI 1952. 6 door geert I mensenhand ooit aangeraakt. PEPERMUNT, IN .THALIA" A.s. Zondag MAANDAG 5 MEI BEVRIJDINGSBAL. NEDERLAND VIERDE KONINGINNEDAG. De viering van Koninginnedag concentreerde zich natuurlijk rond paleis Soestdijk, waar Nederland in een grootse bloemenhulde dank bracht aan zijn koningin voor wat zij voor 't land heeft gedaan. Twee millioen duhbele tulpen waren voor het paleis neergelegd in de vorm van een landkaart van Ne derland, waarin elke provincie haar eigen kleur had en elke hoofdstad apart stond aangegeven. Dit geografische bloementapijt mat niet minder dan 50 bij 34 meter. Anderhalf uur, van half elf tot twaalf uur trok een défilé van tien duizenden langs het bordes van het paleis om de koningin met een bloemenhulde geluk te wensen. Zij had op het bordes plaatsgeno men met prins Bernhard en de vier prinsessen. Daarna werden de delegaties van de elf provinciën in originele klederdracht benevens Jacoba van Beieren, de vrouwe van de Keukenhof aan Hare Majesteit voorgesteld En heel dit grootse Oranjefeest had plaats onder een stralende Oranjezon. In de grote steden hadden ter ere van Koninginnedag parades plaats, die duizenden op de been brachten en voorts vierden alle steden en dorpen van Nederland op hun manier de verjaardag van de geliefde vorstin. M VERGADERING. Zondag 7 uur n.m. vergadering van het Kruisbooggezelschap Rozenjacht in café A. v. Vugt, Melie. Belangrijke agenda. Trouwe opkomst verwacht. KONINGINNEDAG. De verjaardag van H.M. de Koningin werd alhier slechts op sobere wijze ge vierd. Het uiterlijk feestbetoon bleef be perkt tot het wapperen van de nationale driekleur en een muzikale wandeling door de harmonie Marijke in de avond uren. De leerlingen der Chr. school werden in de morgenuren, evenals die der kleu terschool, onthaald op chocolademelk en versnaperingen. SPREEKBEURT. Op Donderdag 29 Mei a.s. hóópt op uitnodiging van de A.R. Kiesvereniging alhier, in het gebouw van de Chr. Volks bond, als spreker op te treden de heer B. A. Roosjen van Amsterdam, lid der Tweede Kamer. Ikt TWEE DORPSGENOTEN ONTVIN GEN KON. ONDERSCHEIDING. Ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin heeft het H.M. behaagd de ere-medaille in goud, verbonden aan de Ürde van Oranje-Nassau, toe te kennen aan de heer J. Huijsman, zulks in ver band met zijn vele verdiensten op land bouw- en waterschapsgebied, alsmede voor zijn veelzijdige werkzaamheden als voorzitter of bestuurslid van diverse in stellingen, o.m. Burgerlijk Armbestuur, plaatselijke Coöp. Boerenleenbank, kerk bestuur der Ned. Herv. gemeente, Chr. schoolvereniging, Pachtkamer. De landbouwersknecht P. v. Raams- donk, die ruim 40 jaar onafgebroken werkzaam is geweest op de boerderij Zeldenrust aan de Winterdijk, eertijds in dienst van de landbouwer J. Huijs man, later bij diens opvolger Th. A. Rijken, werd door H. M. begiftigd met de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Dinsdagmorgen werden te huize van de heer Huijsman in intieme kring de onderscheidingen door de burgemeester van Sprang-Capelle, de Edelachtb. heer A. Smit, uitgereikt. In een korte toe spraak huldigde de burgemeester de ge decoreerden en feliciteerde hen met de hun toegekende onderscheiding, waarna spr. hen de ere-medaille op de borst hechtte, natuurlijk met de wens, dat het hun gegeven mocht zijn de onderschei ding tal van jaren te dragen. Ook de familieleden der gedecoreerden werden door burgemeester Smit in deze huldi ging betrokken. De heer Huijsman sprak, mede na mens zijn vroegere knecht van Raams- donk een dankwoord. In de loop van de dag hadden de gedecoreerden van ver schillende zijden tal van blijken van medeleven in ontvangst te nemen en ook wij feliciteren hen met de onderscheiding hun verleend. CHR. LANDBOUWHiUISHOUD- SCHOOL. Met ingang van het nieuwe school jaar 1 Sept. a.s. zullen aan de Chr. Landbouwhuishoudschool voor Sprang- Capelle e.o. weder enkele cursussen wor den geopend, n.l. tweejarige dagcursus voor meisjes welke 6 klassen der lagere school hebben doorlopen; éénjarige cur sus (hoofdzakelijk naaien) van twee da gen per week voor meisjes, die de twee jarige opleiding hebben gevolgd, begin- en vervolgcursus (avond) naaien, begin en vervolgcursus (avond) koken en bij voldoende belangstelling een avondcur sus ter opleiding tot huisnaaister. Zie verder advertentie in dit blad. KONINGINNEDAG. Op een weiland aan de Nieuwevaart werden Woensdagnamiddag ter gelegen heid van de verjaardag van H.M. Ko ningin Juliana onder leiding van het on derwijzend personeel, geassisteerd door leden van het Oranjecomité, met de kin deren van de beide lagere scholen kin derspelen gehouden, welke, mede als ge volg van het mooi weer, veel belangstel ling van de zijde der ouders hadden. In een 14-tal groepen werden de spelen gehouden en er waren voor iedere groep enkele hoofdprijzen beschikbaar, terwijl de kinderen die niet voor een hoofdprijs in aanmerking kwemen een troostprijs ontvingen. Ieder der leerlingen ontving een tractatie en wel een sinaasappel en een krentenbol. 's Avonds werd de viering van Konin ginnedag besloten met een concert in de muziektent. Door de muziekver. Kunst na Arbeid, onder leiding van de heer Jos Dankers uit Loonopzand, het Chr. Jeugdkoor Hallelujah en de Chr. gem. zangver. Hallelujah, beide onder leiding van de heer M. C. Rijken, en de gem. zangver. 't Rozeknopje onder leiding van de heer Louis 'Sars uit Waalwijk, werd een rijk gevarieerd programma afge werkt, dat door de vele belangstellenden ten zeerste werd gewaardeerd. De Oranjevereniging Wilhelmina, die het initiatief tot deze viering van de ver jaardag onzer Koningin nam, kan met genoegen op een geslaagd Oranjefeest terugzien. PROPAGANDA-AVOND NATIONALE RESERVE. „Ik had eigenlijk meer mensen ver wacht", zo ongeveer opende de- heer Jan de Bont deze avond in zaal Nieu- wenhuizen. Een 30-tal toehoorders is zeer zeker niet veel. Maar Burgemeester van Hooft van Willemstad en de andere mensen die de Nationale Reserve propageren, zijn dat wel gewend en werkten heel ge woon hun programma af. De Luitenant Baay, schetste in een helder betoog de noodzaak van deze in stelling. (Waar wij deze redevoering reeds herhaaldelijk van verschillende plaatsen hebben gegeven, kunnen wij daarnaar verwijzen Hij besloot aldus De ellende uit de oorlogstijd moet de Nederlanders wakker schudden voor hun taak: het wettig gezag steunen, de bin nenlandse veiligheid verzekeren en dus „in ieder huis een gewapend man". Voorlopig zal Raamsdonk echter met minder tevreden moeten zijn. Het resul taat viel echter niet tegen: 16 man meld den zich aan.. Dat dit nog kan groeien bewees de afdeling Waspik, die op het ogenblik 60 leden telt tegen 10 in Ja nuari j.l. Op 6 Mei a.s. komen de aspirantleden bijeen, wederom te uur in zaal Nieu- wenhuizen, om het een en ander nader te bespreken. Degenen die alsnog inte resse krijgen, zullen daar ook welkom zijn. De vergadering werd gesloten door de heer v. d. Werff, die de aanwezigen aanspoorde vóór 6 Mei dus nog wat propaganda te maken; hoe meer zielen, hoe meer vreugd, is hier zeker van toe passing. —mimi ONDERSCHEIDING. Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau de heer W. Mulders, oud-hoofd R.K. school alhier. ZONDAGSDIENST 4 Mei 1952. Arts: Dr. Langemeijer. Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 4 Mei 1952. 10 uur: Ds. W. L. Jens - Collecte „Geestelijke Belangen". 6.30 uur: Zangdienst - met mede werking van het Kinder koor. Solo-zang door An- toinetta Blom. R.K. H.B.S.—M.M.S. Aan bovengenoemde scholen zijn benoemd tot leraar: Engels: Mej. M. Wentholt, Den Bosch. Aardrijkskunde: de heer C. Ver schuren, Waalwijk. Hygiëne: Dr. W. Hordijk, Waal wijk. Nederlands: Drs. J. de Wit, Val- kenswaard. PROT. CHR. H.B.S. TE WAALWIJK. Het mondelinge gedeelte van het eindexamen H.B.S. B zal worden afgenomen op 16 en 17 Juni 1952. Deskundigen zijn: Dr. S. P. M. Beunders te 's-Hage. Prof. Ir. E. J. F. Thierens te Was senaar. M. van der Weijst te 's-Bosch. EEN FEESTELIJKE GOUDEN BRUILOFT. Een stralende dag voor het echtpaar M, Hops'taken-Boelé. Het was inderdaad een stralende dag, Woensdag j.l., toen het echtpaar ivi. Hopstaken-Boeié in de Mr. v. Cooth- straat de gouden bruilott vierde. De zon scheen uitbundig die morgen en deed het wit en geel van de zeer stijlvolle versiering, glanzen, toen om streeks kwart over negen de blinkende wagens voorreden om het echtpaar, fa milie en comité kerkwaarts te voeren.. Bruidjes in blinkend wit „trokken aan gouden linten de wagen met het gouden paar en voorop ging een minia tuur-paartje, vergezeld van twee kleine bruidsmeisjes. In de parochiekerk van St. Jan, waar het priesterkoor feestelijk was versierd met purperen gordijnen en veel witte bloemen en kaarsen, droeg, terwijl het Echtpaar in het priesterkoor knielde en ook de bruidjes, de ZeerEerw. Heer Pas toor J. Ras een plechtige H. Mis van dankbaarheid op, waarbij hij geassis teerd werd door de weleerw. heren Ka pelaans van den Heuvel en Lempens. Op de receptie, die om 1 uur begon, verscheen allereerst 'het feestcomité, dat bij monde van de voorzitter, de heer L. Mombers, de hartelijke gelukwensen van de Mr. van Coothstraat aanbood, met de wens dat het gouden bi-uidspaar ter zijner tijd het diamant zou. mogen be reiken. Het bleef overigens niet bij woorden, want de heer Mombers stelde een blijvende herinnering in-het vooruit- zicht die de buurt 's avonds, op het feest in Hotel Verwiel, waartoe het bruids paar met de familie werd. uitgenodigd, gezamenlijk zou overhandigen. Het was een prachtige radio. Ook tot de familie sprak de heer Mombers een gelukwens, speciaal tot de Amerikaanse broer van Mevr. Hopstaken met zijn echtgenote. Deze sprak ook een kort dankwoord. Daarna begon de stroom bezoekers, die het feestvierende bruidspaar kwa men gelukwensen. Daaronder bevonden zich burgemeester Teyssen, pastoor Ras van de parochie St. Jnn met kapelaans en moderator Stevens en voorts talloze andere belangstellenden. In de middaguren wachtte het gouden paar een aangename verrassing. Buiten het officiële programma om werden zij met hun familie naar het ziekenhuis ge bracht; en plegen gangen naar het zie kenhuis niet zo prettig te zijn, deze was dat'' uitermate, omdat het grootste ge deelte van het personeel nu klaar stond om te huldigen. Deze huldiging betrof voornamelijk Mevrouw Hopstaken, die al zoveel jaren geheel belangeloos haar kundigheid en haar vaardigheid met de naald in dienst stelt van het ziekenhuis. Dit alles me moreerde de eerw. Zuster Regnia, de hoofdzuster van het ziekenhuis in een warme toespraak, waarin zij woorden van hulde richtte tot het gouden paar en de hartelijke dank en de beste wen sen hun overbracht. Zij bood het gou den paar uit erkentelijkheid een prachtig tapijt aan en allen zongen „Lang zullen zij leven". Bij deze huldiging waren ook tegen woordig de Eerw. Moeder Overste van het St. Theresiagesticht, verschillende eerw. zusters, Dr. Langemeijer, verpleeg sters en familie. Nog enige tijd' bleef men onder het consumeren van Verversingen bijeen.. In de avonduren was er een feestelijke bijeenkomst van de gehele Mr. v. Cooth straat in Hotel Verwiel, dat voor deze gelegenheid helemaal was afgehuurd; na tuurlijk was het gouden paar met z'n fa milie hier ook van de partij. En dat het er zeer gezellig en genoeglijk was laat zich raden. De voorzitter van het feestcomité de heer L. Mombers bood thans definitief de radio van de buurt aan; verschillen de zangeressen zongen van „Zilverdra den tussen het goud" en operafragmen ten en ook Weese liederen; er was vol op gelegenheid te dansen, en ditmaal werd ook natuurlijk de volle aandacht besteed aan de schone oude dansen. 's Avonds bracht St. Crispijn een serenade, met felicitatie van wethouder Smolders. Mogen wij tenslotte bij deze prachtige blijken van medeleven en bij al deze gelukwensen, ook de onzen voegen en de hoop uitspreken dat het gouden paar nog jaren in de beste gezondheid, el kaar tot steun en hulp, mag blijven voortleven. Het volijverige comité, waarvan een der grote promotors de heer A. van Stokkum, door plotselinge ongesteldheid het feest niet kon meemaken, heeft bij deze eerste openbaar gevierde gouden bruiloft in de Mr. V. Coothstraat, ge toond dat het een prima organisatie, een stijlvolle versiering is toevertrouwd, en ook de bewoners dezer straat hebben op tal van wijzen hun belangstelling en medeleven getoond. Het volgende telegram werd aan H. M. de Koningin verzonden Hare Majesteit Koningin Juliana, Soestdijk, Namens Gouden Bruidspaar Hopsta- ken-Boelé en mede-feestvierende buurt genoten, verenigd in Hotel Verwiel te Waalwijk, bieden wij Uwe Majesteit bij Haar verjaardag en behouden terugkeer op vaderlandse bodem, eerbiedige ge lukwensen aan. Feestcomité. DE VIERING VAN KONINGINNEDAG. De Kinderzanghulde was 't enige onderdeel van de openbare viering van Koninginnedag in Waalwijk, dat doorgang vond. Alle andere punten van het programma werden afgelast in verband met het plotse linge overlijden van de gemeente secretaris, de heer J. van Mierlo. De schoolkinderen van Waalwijk waren samengekomen op de speel plaats van de St. Petrusscholen, fleurig uitgedost met oranje en rood-wit en blauw, terwijl de vlag gen vrolijk wapperden in de stra lende lente-dag. Op die speelplaats schalden de frisse liedjes uit de vele honderden kinderkelen, goed begeleid door een groep van de Harmonie „St. Cris pijn", terwijl het Hoofd van de Openbare Lagere School, de heer M. v. d. Heijden, dirigeerde. De burgemeester was, vergezeld van zijn beide wethouders, ook aan wezig, evenals het Centraal Oranje comité. „De Koningin wordt door ons heel bijzonder bemind; wij zijn blij dat we zo'n goede Koningin heb- ben. En zoals er feest is in de hui selijke kring wanneer moeder ver jaart, zo is er vandaag feest in heel Nederland", dit o.m. zei de burge meester in zijn toespraak tot de schooljeugd en hij eindigde met een driemaal herhaald „Leve de Konin gin". Dan zongen de kinderen tot slot nog het „Wilhelmus". En na een tractatie verlieten zij de speel plaats. De viering van Koninginnedag '52 beperkte zich naast deze officiële zanghulde tot vermakelijkheden voor de kinderen, georganiseerd door de diverse parochiële Oranje verenigingen. Zo waren er in v.m. Besoyen op het R.W.B.-terrein kinderspelen, waarheen de kinderen zingend wa ren getrokken. Ze blijven toch altijd zeer attrac tief die kinderspelen; en in 't zweet huns aanschijns hebben de kinderen in de diverse spelen gekampt om de prijzen. Zij werden hierbij aange moedigd door hun ouders die ook in grote getale naar het groene veld waren gekomen. In de Antoniusparochie trad het gezelschap Roland Wachter op voor de jeugd en in de Gildenbond luis terde en keek de jeugd naar de avonturen van Dik Trom die ten tonele werden gebracht door het gezelschap Chris Hofland. Er is geen dankbaarder publiek dan kinderen die juichen om alles, die boven op hun stoelen gaan staan en luid commentaar leveren op wat zij zien. En komt daar nog een tractatie bij, dan is het spul helemaal com pleet en dan is het een echte feest dag. De jeugd van v.m. Baardwijk wachten Zaterdagmiddag op 't ter rein van Juliana enige aantrekke lijke uren van kinderspelen en trac tatie, en ook die jeugd zal zich hier ongetwijfeld amuseren. Zo bleef de viering van de Ko ninginnedag door droeve omstandig heden, beperkt tot de kinderen, die toch nog een echte feestdag hebben gehad. HET NATIONAAL NEDERLANDS CIRCUS JOS MULLENS. Vier a vijfduizend mensen hebben Woensdagavond in de practisch ge heel gevulde tent de première 1952 van het Nationaal Nederlands Cir cus Jos Mullens bijgewoond, en al die mensen hebben zonder uitzon dering ongetwijfeld genoten van 'n aantrekkelijk circus-program. Er is niet te ontkomen aan die speciale circus-romantiek; men on dergaat als vanzelf de indruk die de schitterende fanfares, al het klater goud, de waaghalzerij, de clownerie en de glanzende paarden maken. In ieder circus, hoe klein en on aanzienlijk het ook is, is die niet te definiëren sfeer, die de velen aantrekt. De grootste aantrekkingskracht sehuilt, dunkt ons, in de rijke ge- vhriëerdheid van het programma; telkens, in een vlotte vaart, eist weer iets anders onze aandacht op. Aan een stuk door hebt ge te kij ken, ook bij Jos Mullens; is de spec taculaire bravour-dressuur van de leeuwen voorbij, dan zijn we in be wondering voor de prachtige ko ningstijgers, nadat we eerst al de logge ijsberen hebben gezien; en dan weer iets geheel anders: twee meisjes die hun gracie en lenigheid demonstreren aan een hangend koord; en tussen de grote nummers door, terwijl de kooi wordt afge broken of de piste in gereedheid ge bracht, zien we op twee kleine po diums terzijde van de piste een jongleur doende, of bewonderen we verbluffende staaltjes van honden-* dressuur. De glorie van het circus zijn de paarden; al is er veel veranderd sinds we het „paardenspul" circus noemen, nog altijd maken deze die ren het voornaamste gedeelte van het programma uit, en afgezien van de verbluffende staaltjes van dres suur, is het zien van de prachtige dieren van Jos Mullens 'al een ge not: de Kaukasische paarden, de Bretonse vossen, de ponnies, ze vor men een prachtig onderdeel van 't programma. Dok de sensationele acrobaten- nummers ontbreken niet op het cir cus-program van Mullens; hadden Les 2 Pivotos die in de nok sterke dingen deden al een groot succes, het succes van The Burketts was eclatant; deze vijf artisten hadden de gunst van het publiek met hun adembenemende staaltjes van durf en behendigheid. Even sensationeel was natuurlijk de menselijke ka nonskogel die met een geweldige klap het luchtruim werd ingescho ten. Italo Medini toonde zich een jongleur van groot formaat, die stormenderhand het publiek voor zich in nam, terwijl hij later met zijn twee collega's zich een geestig acrobaat en cascadeur toonde. En al deze programma-onderdelen volgden elkaar in een prettig vlot tempo op en werden met bravour en behendigheid gebracht. Het publiek heeft ongetwijfeld zeer genoten en het gaf hiervan ook blijk door een hartelijk applaus dat soms aangroeide tot een ovatie. SPORTFEESTEN. Deze week werd een bijeenkomst behouden van het voorlopig comité der Sportfeesten 1952; besloten werd een oproep te richten tot alle sportverenigingen te Waalwijk en daarna een vergadering te beleg gen onder leiding van „Ons Huis", om deze aangelegenheid definitief te regelen. ST. VINCENTIUSACTIE. Graag vragen wij even de aan dacht voor de oproep die het be stuur van de St. Vincentiusvereni- 1 ging in de Parochie St. Jan in ons blad van vandaag plaatst, om nog in goede staat zijnde kleding en meubilair beschikbaar te stellen voor de armen, die aan de zorgen Geen gerucht drong tot John door. Al uren zat hij in de half duistere cel opgesloten en het zag er niet naar uit dat hij spoedig ver lost zou worden. De vroege ochtend gloorde door het getraliede venster, iets meevoerend van de frisse lente lucht. De enige meubelen die in 't vertrek stonden waren een brits en een houten tafeltje, dat aan de muur was vastgeschroefd. Als een leeuw in een kooi drentelde hij van de deur naar het venster, van het venster naar het tafeltje en weer te rug. Met gebalde vuisten begon hij de deur te bewerken, maar het le verde slechts een pover resultaat op. Hij sloeg het vel van zijn han den, maar het ijzer dempte al het geluid. Op het tafeltje staande, kon hij juist door de tralies heen kij ken, maar een hoge boom die volop in het blad stond, belette hem het uitzicht. Hij kon het plotseling niet meer uithouden. Het idee, dat hij zo dicht bij het doel nog moest stranden, bracht hem tot wanhoop en het is dan ook best te begrijpen dat hij be gon te huilen. Dit huilen ging lang zamerhand in schreeuwen over. Hij merkte het zelf niet dat de kreten steeds luider werden. Zijn stem sloeg over en werd geheel schor, maar het deerde hem niet als hij zijn hart maar kon luchten. Hij hoorde niet eens de klossende schre den van laarzen over een stenen vloer. Ook zag hij niet hoe een luik in de deur werd geopend en dat er een bars gezicht verscheen. John zat geheel in elkaar gedoken op de rand van het bed; zijn gedachten waren elders, ergens waar straks de wedstrijd tussen zijn vader en Blé- court zou worden uitgestreden. „Hé, Joh, wat mot dat?" De har de ruwe stem bracht hem weer tot de werkelijkheid terug en schichtig keek hij op. Wat zou hem nu weer te wachten staan? Toen de politie-beambte het rood- behuilde gezicht zag met de angsti ge ogen, kreeg hij medelijden met de jongen en wat vriendelijker klonk het: „Waarom zit je nou te janken?" Door deze toon werd John wat meer op zijn gemak gesteld en aar zelend-vroeg hij of hij de commis saris mocht spreken, want het was dringend. De man beloofde direct zijn baas te zullen opbellen en met een verwijderde hij zich weer, ter wijl hij John wanhopig achterliet. Elke minuut was nu kostbaar. On geveer vijf minuten waren al ver streken, maar nog was de beambte niet teruggekeerd. Weer waren er klossende schreden te horen, maar nu hoorde John ze wel. Dit geluid klonk als muziek in zijn oren. Hij begreep dat dit de verlossing was. Krassend werd de sleutel in het slot gestoken en knerpend draaide ze om. Langzaam ging de dikke deur open. Een hand nodigde John uit mee te komen en maar al te graag gaf hij aan de weinig vriendelijke uitnodiging gehoor. Een dikke man die hij als de portier herkende, ging hem voor in een lange betegelde gang, die bij de deur van een kan toor met het woord commissaris er op uit kwam. De man van de heili ge hermandad klopte op de deur en op het „binnen" opende hij deze en zei „Daar hebt u hem, commis saris". „Zo, jongen, kom maar eens wat naar voren", klonk het vriendelijk. „Ga daar maar eens in die stoel zitten", kwam er in John's moeder taal achteraan, „en vertel me maar eens wat je op je hart hebt." „Zo vlug als hij maar kon, diste John het hele verhaal op. Struike lend over zijn eigen woorden en al les door elkaar gooiend. Maar na een paar geruststellende woorden ging het beter en kreeg de commis saris alles van A tot Z te horen. Toen hij uitverteld was, kwam het gehele politie-apparaat in werking. Verschillende kantoren en ambte naren werden opgebeld. Toen dit gebeurd was, werd het onderzoek voortgezet. Ook de vraag of hij wel zeker wist dat Blécourt de dief Was, moest hij beantwoorden. Nu, dat had hij de commissaris gauw dui delijk gemaakt. Na tien minuten kwamen de eer ste agenten binnen en rapporteer den dat de wagen voor het bureau stond en klaar was om te vertrek ken. „Maar belt u de autobaan' toch op", riep John uit, die niet wist wat er ging gebeuren. „Dat is zeer goed bedacht", gaf de commissaris toe, „dat zal ik eerst nog even laten doen". Terwijl John op hete kolen zat, belde een agent de racebaan op. Het geduld van John werd zwaar op de proef gesteld, maar eindelijk werd de poging van de agent beloond en hoorde hij de uitslag, maar deze was niet zoals hij had verwacht. Het kwam als de klap op de vuurnijl: „Ze zijn al gestart!" Nu kon hij zich niet meer beheer sen en bapstte in tranen uit. De commissaris trok hem zachtjes uit zijn stoel en ging met hem naar buiten, waar de motor van de auto reeds draaide. Ze kropen in de wa gen bij een drietal agenten en voort snorden ze. 'De commissaris vertelde John dat ze naar het circuit gingen om te kijken of Blécourt werkelijk met de gestolen magneet reed. Dat troostte John weer een beetje, want als een paal boven water stond het voor hem vast dat de dief er nu „bij" zou zijn. Na een goed uur aan één stuk door te hebben gereden, kwa men ze in Zandvoort aan. Rijen au to's stonden voor het hek en reeds vanuit de verte hoorden zij 't ron ken van de zware motoren. Op een hol vlogen zij het hek binnen. On gemoeid konden ze doorgaan, want de opgestelde controle begreep wel dat hier iets aan de hand was. Bij de overdekte tribune bleven ze staan. „Hoe kunnen we nu te weten ko men hoeveel ronden er nog gereden moeten worden?" vroeg de commis saris aan John. Deze was trots toch nog iets te kunnen helpen en wees op een groot bord, dat aan een lan ge paal was bevestigd. „Nog maar één", het klonk verheugd en ontzet tegelijk. Plotseling begon hij te jui chen, want hij zag ook op 't bord dat zijn vader en Blécourt gelijk la gen. Gierend vlogen enige wagens langs, maar dat waren achterblij vers. Helaas kon de politie nog niet an ders uitrichten dan naar de finish gaan. Ze moest wachten tot de wed strijd was afgelopen en dat duurde gelukkig maar één ronde. 1) Brits: Houten slaapplaats. van de St. Vincentiusvereniging zijn toevertrouwd. Onnodig er op te wijzen dat U hiermee een groot be lang dient en een bij uitstek goed werk verricht. De Verkenners zullen, zoals uit die oproep blijkt, dezer dagen bij U komen. Geef met gulle hand. BOND VAN LANGSTR. SCHUTTERSGEZELSCHAPPEN. Zondag 4 Mei e.k. houdt bovenge noemde bond een vergadering in de zaal van de heer J. v. d. Meijs te Besoijen. Besproken zal worden het bondscon- cours op 18 Mei te Besoijen. Aanvang 3 uur n.m. precies. Afegvaardigden ver geet vooral niet om het aantal schutters op te geven voor het concours op il8 Mei. I LICHTE AANRIJDING. Woensdag was er een lichte aan rijding in de Grotestraat ter hoogte van de Hugo de Grootstraat. De mo torrijder A. H. v. S. uit Drunen reed van achter tegen een vracht auto aan, die bestuurd werd door L. J. B. uit Raamsdonk, toen deze plotseling moest stoppen voor een tegenligger. De motor liep enige schade op; persoonlijke ongelukken deden" zich niet voor. STEUNT DE STICHTING 1940—'45. Op Zaterdag 3 Mei a.s. gaan we derom onze gedachten uit naar hen die in de oorlog van 1940'45 hun leven lieten in de concentratiekam pen, door fusillering of op andere wijze door oorlogsgeweld. Het is speciaal op deze dag dat de Stich ting 1940'45, die door geldelijke steun mede de zorgen verlicht van de gezinnen die hun kostwinners op genoemde wijze verloren, een geldelijk offer van U vraagt. Be denkt dat voor de meesten van ons met het einde van de oorlog de vre de en de vrijheid terugkeerden. Wat hebben we veel te danken aan hen, die hun leven inzetten voor onze vrijheid. Maar voor hen die vielen en die misschien wel het meest naar de vrijheid hunkerden, juist omdat zij er voor vochten, kwam de bevrijding niet zoals wij die hadden. Zij gaven alles, ook hun leven, voor ons. Hieruit volgt, dat mede op ons de plicht rust te zor gen voor de gezinnen die zij met hun dood achter lieten. Het is daar om dat de Stichting morgen een nog in goede staat zijnde beschikbaar te stellen voor zijn behoeftige medemens? Onze Waalwijkse verkenners zullen een dezer dagen bij U komen in formeren, terwijl zij zich nadien ook zulleu belasten met het opha len der goederen. Nu de schoonmaaktijd noopt om Uw kleding en Uw meubilair weer eens na te zien, doen wij een drin gend beroep op onze Waalwijkse bevolking, om overtollige goederen af te staan, te lehiging der vele noden in onze Gemeente. De St. Vincentiusvereniging Conferentie St Jan Baptist Waalwijk geldelijk offer van U vraagt. In Uw brievenbus zal vandaag een enve loppe worden gedeponeerd, welke morgen (Zaterdag) namiddag wordt opgehaald door daartoe bevoegde personen. Deze personen zijn in 't bezit van een schriftelijke verkla ring met politiestempel, dat zij be voegd zijn bedoelde enveloppen op te halen. Zonder dat dit bewijs kan getoond worden, mag men de en veloppe niet meegeven. Gooi de enveloppe niet weg en scheur haar ook niet stuk, doch voorziet haar van een geldbedrag naar vermogen. De Stichting is uj dankbaar, maar niet minder dan zij die uw steun goed kunnen gebruiken. U hebt dan bovendien 't dankbare gevoel van een medemens te hebben geholpen die daar recht op heeft. Het Plaatselijk Bestuur van de Stichting 1940'45. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren Cornelia A M dv J C Schalken-Ha mers Hendricus M A zv A Scheer- raan-van Well - Anna E dv A van Heijst-Vos Henricus J G zv H C

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 6