WffiALWYK KMISHEUVEL Verdedigers waren aanvallers de baas. Nic. Schilders WIELRENNEN. BILJARTEN. ZOMERPRIJZEN IN HET KORT DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 16 MEI 1952. m Nederland-Zweden O-O. Stop dat branden op Uw maag! Neem 'n paar Rennies. Voor de BETERE BRANDSTOFFEN 1 Mei begon het zomer seizoen. HONDENSPORT. Dinsdag 14 Mei j.l. hield de Ko ninklijke N ededandsécf Politiehorjd Vereniging op de terreinen val Pol. Hond. Ver. „De Trouwe Hom te Kaatsheuvel een keuring voor die politiehonden, waarvan de geldij heidsduur der certificaten war< verlopen. Normaliter zou er enige reden tot juichen zijn geweest over het feit dat het Nederlands elftal een gelijk spel had behaald tegen de nationale Zweedse ploeg. Maar na de wed strijd van Woensdagavond in het Olympisch Stadion was er van twee ploegen maar één deel dat enige reden tot juichen had en dat was de Nederlandse, verdediging, met name doelman Kraak. De Zweedse doel man heeft 2ieh overigens niets te verwijten, maar hij kreeg weinig kans qm zijn capaciteiten te tonen. In ieder geval bleven beide doelen schoon en z6 was het resultaat van anderhalf uur interland voetbal in cijfers uitgedrukt 00. Met een pak Rennies in huis is brandend maagzuur eigenlijk geen probleem meer. Nog vóór het branden begint, kunt ge de pijn opvangen. Eén of twee Rennies laten smelten op de tong dat is alles. Rennies zijn één voor één hygiënisch verpakt; ze smaken lekker en fris. Ondertussen is nu het probleem wel acuut geworden: hoe krijgen we v/eer een krachtige aanvalsspits, want de pessimisten hebben gelijk gekregen, in zoverre aanvalsleider v. Melis als rechtsbinnen, en Abe Lenstra ten enen male tekort zijn geschoten. Ze waren niet tegen de Zweedse verdediging opgewassen en aan hun gemis aan kracht en snelheid is het voor een groot deel te wijten dat de Zweden vrij ge makkelijk hun doelgebied schoon konden houden. Slechts één moment gaven ze een glimp van de oude glorie. Dat was kort voor het einde, toen het hele stadion al juichte voor een flitsende combinatie, maar dat die alleen al gehonoreerd zou zijn met een doelpunt, zou te veel van het goede zijn geweest. De drie an dere aanvallers begonnen van lie verlede in de malaise te delen, vooral ook omdat ze zo verschrik kelijk slecht bediend werden door de lcanthalves. En zo zag Clavan kans om uit vrije positie een kans, dis hij anders wel pleegt te gebrui ken, te verknoeien door naast te schieten. Evenwel was dit niet heel de wed strijd zo geweest, want de Neder landers waren vertrouwenswekkend genoeg van start gegaan en de eer ste 20 minuten vooral hadden de Zweden hun handen vol aan het aanvalsspel, zodat er zelfs van een Nederlands overwicht gesproke'n kon worden. Alle vijf de voorhoede spelers deden hun best om door schieten een voorsprong voor Oran je te bereiken, maar vooralsnog waren enkele corners de hoogste be loning. Allengs echter wijzigden zich de verhoudingen en begonnen de Zwe den gevaarlijker te worden. De Ne derlandse voorhoede zakte terug, maar nu kon de achterhoede haar kwaliteiten tonen. En het strekt al le spelers tot eer dat zij van het be gin tot het eind geen krimp hebben gegeven en met de nodige bijstand van Vrouwe Fortuna Kraak gehol pen hebben zijn doel schoon te hou den. Het was overigens geen for tuin dat Terlouw kort na de rust, na een uitstekende eerste helft, moest uitvallen, maar de Vitesse- naar Hendriks verving hem zodanig dat er van verzwakking geen spra ke was. Naast hem verdedigden de kanthalves Biesbrouck en Wiertz uitstekend, maar hun plaatsen was erg zwak, waardoor ze de aanval veel te weinig steundgn. Het back- stel OdenthalAlberts1 was voor treffelijk: attent, betrouwbaar, on vervaard en trapvast én dit gecom bineerd met het feit dat er een Kraak in topvorm achter stond, hield in dat de Zweden meer aan- valskracht hadden moeten opbren gen dan ze inderdaad opbrachten om te kunnen winnen. Dat neemt niet weg dat ze het meeste kans hebben gehad op de overwinning, omdat hun aanvallen, vooral op den duur, gevaarlijker en talrijker .wa ren, doch ze hadden ook geen beste schutters, tenminste niet zo goed dat ze Kraak konden verschalken. Dat bleek vooral in.de tweede helft, toen de Zweden hevig in het offensief waren en zij aanval op aanval in de richting van het Ne derlandse doel lanceerden, maar de verdedigers rooiden het wel, en al ontstonden er nu en dan hachelijke momenten, als Kraak er niet was, was er altijd nog b.v. Odenthal en in laatste instantie paal of lat om de bal te keren. Zodat tenslotte de uitslag nog zo slechts niet is. Nederland heeft de voldoening dat het op eigen bodem ook nu nog niet door de Zweden is geslagen en de Keuze-commissie heeft weer wat aan de voorhoede te dokteren. Maar we hebben weer een verdediging die haar mannetje vol ledig staat en dat is een troost na de hoge scores die de interlands van de laatste jaren hebben opgeleverd. UIT HET R.K.C.-KAMP. Nu het senioren-voetbalseizoen weer als afgewerkt beschouwd kan worden, krijgen de echte voetbal liefhebbers weer eens volop de ge legenheid om ook de junioren te be zoeken. En men kan er trots op zijn dat RKC beschikt over een jeugd, die met vertrouwen de toekomst tegemoet doet zien. Er is ernstig getraind en vooral heeft men z'n aandacht geschonken aan de jeugd. Wie j.l. Zondag de wedstrijd tegen Baardwijk heeft gezien, kan daarvan getuigen. Al te dikwijls echter haalt men minachtend de schouders op als het gaat over jeugdwedstrijden. Juist diegenen die zo over voetbal den ken, zouden wij willen aanraden de jeugd eens te volgen in haar diverse tournooien en we zijn er van overtuigd dat hun mening ver andert. Zo wordt Zondag 18 Mei a.s. een jeugd-tournooi gehouden door RK TVV te Tilburg bij gelegenheid van het 35^jarig;best£ian van RKTVV, en RKC ontving dé' vererende uitnodi ging daaraan deel te nemen. Onze junioren zullen-daar hun krachten meten met RKTVV, Kimbria, Inter nos, Brabant ia, Sittardia, TSC en Longa in een halve competitie, ter wijl om 4 uur de finales beginnen. Wij wensen de jonge RKC-ers van harte veel succes. Strijdt met open vizier, sportief en fair! Op Donderdag 22 Mei (Hemel vaartsdag) gaat de reis naar ODC in Boxtel, waar eveneens een jeugd- tournooi wordt gehouden. Wanneer we daar als deelnemende verenigin gen zien: Brabantia, OSS, BVV: Wilhelmina, Longa, De Valk en ODC, dan mag men trots zijn daar tegen in het veld te kunnen treden. Junioren, nogmaals veel succes! Op de te houden tournooien in Kaatsheuvel en in eigen huis, hopen we nog nader terug te komen. CAPELLE. v.v. „Wit-Zwart". Op instigatie van leden en sup porters heeft het bestuur van Wit- Zwart een groots opgezet serie- tournooi georganiseerd, waarvan de eerste ronde is bepaald op 22 Mei (Hemelvaartsdag) a.s. Aan dit tour- nooi zullen hoofdzakelijk vierde klassers deelnemen, terwijl men voor de winnaar van 't tournooi elf fraaie voetbalshirts naar keuze ter beschikking heeft gesteld. Menigeen zal zich nog weten te herinneren welk een spannend ver loop de serie-wedstrijden in 1949 hadden, toen Waspik en RWB res pectievelijk de eerste en tweede prijs behaalden. De wedstrijden van straks beloven wederom voor velen een zeldzame attractie te wor den. In een volgend nummer hopen wij het wedstrijdprogramma voor Hemelvaartsdag te publiceren. SUPPORTERSCLUB M. LIGTVOET. Dinsdag j.l. werd in café Passier de jaarvergadering van de Suppor tersclub M. Ligtvoet gehouden. Tot bestuursleden werden gekozen de lieren W. Duquesnoy, voorzitter; H. Hensen, secretaris; J. Brok, pen ningmeester, en Klijn en A. v. d. Hoven commissarissen. Tot kas- controleurs werden gekozen de he ren A. Dekkers, L. Hamers en H. Hensen. Degenen die lid wensen te wor den van de Supportersclub, kunnen zich opgeven bij de heer J. Brok, Putstraat 22; de contributie be draagt slechts 10 ct. per week. Biljartbond „Waalwijk en Omstreken". J. Reus in de Hoofdklas en C. v. d. Sanden in de le klas. Beiden kampioen. Zoals we vorige week reeds schreven, had de oude rot J. Reus het heft in handen in de Hoofd klas om kampioen te worden, hoe wel ook J. Blom zijn wedstrijden alle gewonnen had, zodat het haast wel zeker was dat de laatste wed. strijd, welke ging tussen J. Reus en J. Blom, de beslissing zou moe ten brengen. Zo is het dan ook ge lopen en toen het Maandagavond zover was dat de partij zou begin, nen tussen beide rivalen, kon men geen plaatsje meer machtig worden in café Smolders en onder de aan wezigen heerste er spanning, even als dat natuurlijk ook bij beide spelers het geval was, hetgeen al bij de aquitstoot te merken was, die door J Blom werd gemist en door J. Reus dankbaar werd aan vaard en met een serie van 24 werd afgestraft. Na de 5e beurt, toen de stand ongeveer gelijk was, kwam J. Reus meer en meer opzetten en gaf zijn partijgenoot geen kans om op toeren te komen en zo was de stand na 10 beurten 146 J. Reus tegen 70 J. Blom. J. Reus kreeg even een inzinking en deed ovejr zijn laatste 29 punten nog 7 beur ten en had J. Blom zich nog opge werkt tot 99 punten. J Reus had een hoogste serie van 41 met een gem. van 10.29 en J. Blom hoogste serie 29 en een gem. van 5.82, Hiermede had J. Reus het be geerde kampioenschap behaald en werd door zijn tegenstander het eerst hiermee geluk gewenst. waar_ na hij ook van alle aanwezigen dé felicitaties in ontvangst had te ne men. Ook waren enkele bestuurs leden van de biljartbond W en O. aanwezig, die de kampioen evép- eens met zijn behaald kampioen schap geluk wensten,jge huldiging van de .Bond'hëèft. ópjftgdeift.le-he. palen datum plaats, - né De eindstand is als volgt J. Reus 5 5 0 0 10" J. Blom 5 4 0 1 8 A. Timmermans 5 3 0 2 6 Tonny v. d. Wiel 5 2 0 3 4 M. v. d. Ven 5 10 4 2 Jos Maas 5 0 0 5 2 Rest nog te,, vermelden dat M, v.j d. Ven de hoogste serie heeft be haald, n.l. 64. Ook bij F. v. Helvoirt was het" Dinsdagavond druk toen daar de baragepartij gespeeld moest wor den tussen C. Wijkmans en C. v. d. Sanden, voor het kampioenschap le klas. Beide spelers hadden n.l; 1 partij verloren en wel C Wijk mans van de jongste deelnemer A. Slaats en C. v. d. Sanden van zijn rivaal Wijkmans. Wie hier zou "winnen was ook niet van te voren te zeggen, daar beide spelers aan elkaar gewaagd waren. Toch waf 'het v. d. Sanden die het eerst zijn zenuwen de baas was en een kleine voorsprong nam en deze ge leidelijk opvoerde. Wijkmans kon zijn gewone spel 'maar niet te pakken krijgen en miste enkele zeer gemakkelijke ballen, zodat v d. Sanden hiervan op de juiste wijze profiteerde en 'zodoende met een royale voor sprong van 62 punten op zijn te genstander de partij beëindigde en daarmede het kampioenschap in de le klas behaalde en het moet ons wan het hart, ook v. d. Sanden heeft constant gespeeld en heelt t daarom eervol verdiend. Aan feli citaties en gelukwensen ontbrak 't ook hier niet en wij voegen voor beide kampioenen ook onze geluk, wensen daarbij. De eindstand was hier C. v. d. Sanden 8 7 0 1 14 C. Wijkmans 8 6 0 2 12 Jos. v. d. Griendt 7 4 0 3 8 R. v. Corstanje 7 3 1 3 7 J. Knuist 7 3 1 3 7, A. Slaats 7 2 1 4 5 A. v. Velthoven 7 2 0 5 4 H. Maas 7 0 1 6 1 In de 2e klas is het C. Slaats van Juliana (de jongste deelnemer) die met 4 gewonnen partijen aan kop gaat en de toeschouwers doet ge nieten van zijn werkelijk mooie spel. Hier is nog van alles moge lijk en is nog geen voorspelling te wagen wie uiteindelijk de titel zal behalen. De stand is hier C. Slaats 4 4 0 0 8 R. de Rpijter 4 3 0 1 6 A. Timmermans 4 3 0 1 6 Jos Reus 4 2 0 2 4 A. Rombouts 4 10 3 2 M. Kuijs 4 10 3 2 .1. v. Engelen 4 10 3 2 H. Kootkar 4 10 3 2 Ook bij 't Vosje zit er volop spanning in de wedstrijden en ook daar zal het wachten zijn tot Maan dag voordat er te zeggen zal zijn wie kampioen is in de 3e klas, hetgeen uit onderstaand lijstje is te zien M. Heesbeen 4 3 0 1 6 J. v d. Velden 4 2 1 1 5 A. Muskens 4 2 1 1 5 M. Knuist 4 2 0 2 4 C. v. d. Anker 4 2 0 2 4 H. Leijtens 4 2 0 2 4 G. v. Velthoven 4 1 0 3 2 H Bruurmijn 4 1 0 3 2 i mie in uc bitlil' tent van Juliana worden gespeeld, geven we volgende week de stan- denlijst. RECTIFICATIE. In het bericht over de gewijzigde postverzending in het nummer van Maandag stond, dat de tweede post verzending van het kantoor Waal wijk voortaan zal plaats hebben om 0.35 u. i.p.v. 12.35 uur. Dat 0..35 tt. was fout. Men zal begrepen hebben dat het 10.35 u. moest zijn. 2 COLLECTE STICHTING 1940—'45. Wij vhrnemen dat de onlangs ge houden collecte ten bate van de Stichting 1940'45 in onze gemeen te het mooie bedrag van 590.— heeft opgebracht. De organisatoren verzochten ons uiting te geven aan hun dankbare gevoelens jegens de bevolking van Waalwijk; aan welk verzoek wij bij deze zeer gaarne gevolg geven. near de zaak met een 50 jarige ervaring voorheen A. Schilders Laageinde 94, Tel. 2734 WAALWIJK Profiteer dan van onze verlaagde De heren H. Héllings en Q. van Son, beiden van de gemeentepolitie alhier, namen eveneens met hun honden hieraan deel en behaalden 'n schitterend succes. Opnieuw kon hen weer het certificaat worden uitgereikt. De hond van de heer H. Hellings behaalde het certificaat met 271 p., terwijl de hond van de heer Q. vaji Son het certificaat met lof met 291 punten behaalde. Voorwaar een pracht succes. J.l. Zondag is in Eindhoven een grote nationale wedstrijd gehouden voor politiehonden. Er waren acht deelnemers voor deze wedstrijd, al len kampioenen van diverse pro vince's en tevens de kampioen van Nederland. Ook een lid van de Dres seer Vereniging Hondensport aan de Galgewiel heeft hieraan met zijn hond deelgenomen, en wel de heer A. J. v. Wel met z'n hond KING. Hij behaalde de 4e plaats in deze wedstrijd der kampioenen. Voor waar een goed resultaat en wij wen sen hem dan ook van harte profi ciat met dit succes. DOELTREFFENDE RECLAME. Zoals uit achterstaande adverten tie blijkt, zal op Zaterdag 17 Mei, morgen dus, op het Raadhuisplein een grote openlucht-filmvoorstel ling plaats hebben door de Mij. Airghost uit Den Haag, die al meer in Waalwijk heeft gefilmd. Onder meer zal dan vertoond worden een film over de Fridor-naaimachine, waaraan achterstaande advertentie speciaal gewijd is. De films worden geprojecteerd met een z.g. Philipskanon op een spandoek van ruim 70 M2. Onnodig te zeggen dat dit een doeltreffende reclame zal vormen. COLLECTE. Zaterdag 17 Mei a.s. zal er in on ze gemeente een bus-collecte wor den gehouden ten bate van de twee Christelijke Sanatoria „Sonnevanck en Zonnegloren". NA AANRIJDING DOORGEREDEN. Maandag reed een vrachtwagen tegen de brandweerladder, die ge bruikt werd bij het nazien van de straatlantaarns. Gelukkig bevond zich niemand op de ladder, die be schadigd werd. De vrachtwagen reed na de aan rijding door, maar na onderzoek bleek het een zekere M. V. uit Kerkdriel te zijn, die, nadat men zich met hem in verbinding had ge steld, genegen bleek de schade te betalen. EEN AANRIJDING DIE NOG GOED AFLIEP. Maandag had er op het Westeinde een aanrijding plaats die gelukkig nog vrij goed afliep. Een wielrijder, J. B. uit Waalwijk, reed per fiets voor een vrachtauto toen hij plotseling omdraaide en zo doende door de vrachtauto gegre pen werd. B. werd een eind door de vrachtauto, die bestuurd werd door C. v. T. uit Vught, meegesleurd. De gevolgen, die beperkt bleven tot 'n niet zo ernstige schok, enkele schrammen en een totaal vernielde fiets, hadden veel erger kunnen zijn. FEESTAVOND R.W.B. Mede in verband met het be haalde 3e klasserschap, biedt R.W.B. hare leden, donateurs en leden van de Supportersclub een feestavond aan, welke morgen, Zaterdag 17 Mei, in zaal Thalia wordt gehouden. Deze avond zal uit twee gedeel ten bestaan, n.l. van 8 tot 11 uur zang en voordrachten, gebracht door een vijftal heren donateurs (u allen reeds voldoende bekend van een vorige feestavond) ook nu -weer bijgestaan door een viertal dames, die hun sporen op dit ge bied ook reeds bij -een vorige ge legenheid zeer zeker hebben ver diend. „The Rhythm club" o.l.v. Jan Mol zorgt in dit programma- gedeeke voor de muzikale afwisse ling'. Van 11 tot 1 uur wordt er ge danst, waarvoor The Rhythm club de muziek in strikt dans empo zal leveren. Al met al belooft het een knaiavond te worden, een die de R.W.B.-familie in staat zal stellen de behaalde promotie grandioos te vieren In de in dit blad voorkomende advertentie betreffende deze feest, avond staat abusievelijk vermeld" dat alle jeugdleden toegang heb- 16 jaar toegang hebben, in ;egen- stelling hiermee is de bedoeling dat alle peugdleden toegang heb ben, doch deze moeten om 11 uur de zaal veriaten, behalve wanneer zij onder geleide zijn van hun ouders. Aan de bepaling dat leden en donateurs van R.W.B., zowel van de supportersclub, hun bewijs van lidmaatschap of geldige donateurs- kaart moeten tonen, zal streng de hand worden gehouden, dit om te •voorkomen, dat personen die hierop geen recht hebben toch toe gang wordt verleend, zodat men «wat de zaalruimte betreft, in het "gedrang zou komen. Wij hopen dat geen enkele R.W.B.-er, hetzij lid of donateur, meer als één introducé mede zal •brengen, daar deze onherroepelijk teleurgesteld moet worden. Wat dit betreft verzoeken wij al Ier medewerking De ouders der leden zijn, zoals altijd, ook nu weer welkom. Aanvang 8 uur precies. AGENDA. Zondag 18 Mei: Waalwijks Kamer Orkest. Repe titie o.l.v. A. v. Leeuwen te 11 uur in de achterzaal van Hotel Ver- wiel. Volledige bezetting. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Rudolf F. A. V. M., zv. J. A. Moolenschot-Hamers te Loon op Zand; Maria G. G. A., dv. B. Bes- ters-Schapendonk; Lucia J. M„ dv. G. L. Brok-Verstijnen; Adriana, dv. J. v. Zeist-Wuij ten te Sprang-Ca- pelle; Helena H. M., dv. C. A. de Kort-Musters; Adriana J. M., dv. H. T. v. d. Muijsenberg-v. d. Broek; Catharina F. P., dv. T. Rinkema-de Jonge; Gerardina P., dv. W. J. Ho- vers-Weissmann. Overleden: Geertruida P. Biekens 62 j„ echtg. van M. H. Vugts; Ca tharina A. de Kroon 72 j„ echtg. van J. v. d. Aa; Adriana v. Huiten 65 j., echtg. van J. Pullens. Huw.-aangiften: G. J. v. Schoon hoven 24 j. te Sprang-Capelle en P. v. Suijlekom 22 j. te Waalwijk; M. Hauber 24 j. en M. "A. J. T. v d Pol 23 j., beiden te Waalwijk. Gehuwd: H. J. v. Brunschot 28 j. fn J" M- va,n de Water 26 j„ beiden te Waalwijk; J. v. Veldhoven 39 j. w v\,Broekhoven 34 j„ beiden te waalwijk; G. P. van den Hoven 33 j. te Loon op Zand en A. T. Vugts 24 j. te Waalwijk; W. Lijten 30 j en P M. T. de Kort 26 j„ beiden te Waalwijk. Ingekomen: Geen. Vertrokken: H. C. Vermeulen en gezin naar Almelo; A. Wolfs naar Almelo; A. Schoondermark naar Den Helder; A. H. C. Noijen naar Heerlen; M. A. Smits naar Drunen; M. A. A. v. Loon naar Vught. AMSTERDAM-RIJNKANAAL. De opening van het Amsterdam- Rijnkanaal zal 21 DJei rond twaalf uur te Tiel geschieden door het ko ninkiijke jacht „Piet Hein" met het stuk varen van een lint. De Konin gin, de Prins en de Prinsesjes Ma rijke en Irene zijn aan boord. AaX ZANGERSDIPLOMA. Maandagavond hield de Examencom missie, goedgekeurd door de Ned. St. Gregoriusvereniging en bestaande uit de Zeereerw. Pater v. d. IJssel m.s.f., de heer H. v. Iersel uit Waspik en de heer J. Tuerlings uit Kaatsheuvel, in de zaal van de heer. J. v. Dun zitting, ter afne ming van het examen vereist voor het zangersdiploma van de Ned. St. Grego riusvereniging. Voor het diploma slaag den; A. Voogd, Pr. v .Heijst, H. Prins, C. Chavenu en Sj. Mateijsen van de Par. St. Jan Kaatsheuvel; C. Mekes van de Par. St. Joseph Kaatsheuvel en Eg. v. Hoorn, E. Verschuren, O. v. d. Leur, J. v. Lier en 'C. v. Loosdrecht van de Par. St Jan te Loonopzand. EXPLOITANT THEEHUIS. De heer H. v. Dun van Hotel-Caf- Restaurant Euphonia is de exploitatie opgedragen van het Theehuis c.a. van het Natuurpark De Efteling. DE TROUWE DUIF. Op de Zaterdag j.l. gehouden leden vergadering van de postduivenliefheb- bers De Getrouwe Duif, gevestigd in café de Wed. v. Heeswijk, alhier, werd een prachtige beker uitgereikt aan de heer Chr. v. Heeswijk, welke beker was beschikbaar gesteld door de heer W. Molenschot voor de beste prestatie ge leverd in de eerste drie bondsvluchten met dezelfde duif. Drie nieuwe leden traden op deze vergadering tot de ver eniging toe. DESK NAAR T.S.C. Zondag a.s. speelt DESK I een return- wedstrijd tegen T.S.C. 1 in Oosterhout. Om één uur wordt vanaf het patronaat per v. Dijk's bus gestart. EÏen goede oefenwedstrijd, waarin we de Dessers goede kans geven als ze het devies van Admiraal Doorman volgen: ik val aan, volg mij. APOLLO-THEATER. Zaterdag en Zondag is voor filmlief hebbers in het Apollo-Theater de Metro Goldwyn Mayer film „De Minivers" te genieten. De Minivers is het vervolg op een van de grootste en beste films aller tijden. Greer Garson en Walter Pid- geon spelen er de hoofdrollen in, twee krachten met een filmdebuut van meer dan 20 jaren. De Minivers zullen U weer bntroeren in een dramatisch relaas van een nieuwe episode uit hun leven; de ge schiedenis van een heldhaftig Engels ge zin na de oorlog. Een aangrijpend en ontroerend verhaal, waarvan reeds dui zenden genoten. Toegang 14 jaar. Woensdag en Donderdag draait „De Duivelspas", een wild-west, een helden epos van Indianen, die strijden voor hun bedreigde volk en hun bezittingen. Toe gang 14 jaar. AGENDA. Zaterdag 8 u. n.m. en Zondaq 6 u. en 8.30 u. n.m. Anollo-Theater: De Mini- vers", toegang 14 jaar. Vrijdag 79 uur Inmanden duiven K P. V. in clublokaal De Sportwereld. Maandag 8 u. n.m. repetitie Harmonie Apollo. Maandag 8 u. n.m. Bestuursvergade ring D.E.S.K. café L. v. Berkel. KORFBAL. Dinsdag 6 Mei 1.1.. hebben wij het feit herdacht dat op 1 Mei 5 jaar ge leden de eerste stapjien werden gezet tot oorichting van een R.K. Dameskorfbal club. De Weleerw. heer Kan. Teunis- sen was de initiatiefnemer. Hij heeft er voor gezorgd dat er een goede grond slag werd geVod. Thans heeft de Wel eerw. heer Kap. Jansen de geestelijke leiding van onze club in handen. De eerste 4 jaren hebben wij met af wisselend succes deelgenomen aan de zomercompetities. Dit laatste jaar is er overgegaan naar de wintercompetitie. Nu eens hebben wij kennis gemaakt met een periode van opbloei, dan weer eens met een van inzinking. Ondanks de vele moeilijkheden waarmede onze club te kampen heeft gehad, zijn wij er in ge slaagd onze club staande te houden. Op het ogenblik kenmerkt onze club weer een goede vooruitgang. De volgen de competitie hopen we weer met twee 12-tallen uit te komen. Dit jaar zijn de resultaten niet erg gunstig. Door voortdurende verandering v'an opstelling vanwege het beperkt aantal senioren, waardoor dikwijls nog weinig getrainde junioren moesten invallen, is het ons niet gelukt veel succes te Boe ken. Met vertrouwen zien wij de nieu we competitie tegemoet en hopen dan betere resultaten te bereiken. Ons eerste lustrum hebben wij op een bescheiden, maar daarom niet minder prettige manier gevierd. In een gezellige feestavond in Hotel Smit bijeen is deze met medewerking van de leden ten vol le geslaagd. Wij hopen met ons 10-jarig bestaan in staat te zijn een groot opgezet tournooi te kunnen organiseren. Dit is ons nu nog niet gelukt. Na 5 jaren aan de korfbalclub ver bonden te zijn geweest, als voorzitster mej. Z. Steenbergen en Penningmeester- esse mej. D. Brekelmans, beiden ook als speelsters, hebben zij nu hun functies overgedragen aan hun opvolgsters. Bei den hebben steeds hun beste krachten aan de club gewijd. Bijzonder mej. Bre kelmans heeft behalve het beheer der fi nanciën, ook de andere belangen van de club steeds behartigd. We zullen hopen dat hun opvolgsters in hun voetsporen zullen treden, dan zijn we verzekerd van de instandhouding en bloei van onze club. Namens alle leden werd aan bei den een aardige herinnering aangeboden in de vorm van een stoffelijk cadeau. In de eerstvolgende bijeenkomst zal het be stuur herkozen worden. TOCH VERLAGING OMZETBELASTING. Minister Lieftinck, die vorige week in de Tweede Kamer zijn nieuw belastingontwerp terugnam omdat er van dit ontwerp na al de amendementen weinig meer over zou blijven, heeft thans een nieuw ontwerp ingediend, waarin de omzetbelasting wordt verlaagd. Tegelijkertijd heeft hij zijn gezicht gered, door het afschaffen van de omzetbelasting op tijdschriftabon nementen, welke afschaffing de Kamer ook in het ontwerp bepaald wilde zien, maar waartegen de mi nister staatsrechtelijke bezwaren had, nu in een 1 afzonderlijk wets ontwerp te vervatten. EERSTE UITZENDING VOOR DE TELEVISIE. n Voor het eerst in het bestaan van de televisie in Nederland is Woens dag de interlandwedstrijd Neder landZweden uitgezonden. Alge meen wordt deze eerste uitzending een succes genoemd vrijwel geen moment verloren de camera's de bal uit het oog; alleen toen de duis ternis in het stadion begon te val len, werd het beeld zeer onduide lijk, maar de toeschouwers op het veld hadden evenveel last van de duisternis. Wanneer men het ooggetuigen, verslag van ir. van Emmenes voor de Vara tegelijk met de televisie uitzending volgde, scheen men zelfs' een uitstekend beeld te krij gen van de wedstrijd.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 6