Waalwijkse en Langstraatse Courant SMISHEUVEL GERO ZILVIUM „Waalwijks Kunstbezit DRUNEN NIEUWKUIJK VLIJMEN SPRANG SPRANG-CAPELLE CAPELLE Verhoogde subsidie voor de Oranjevereniging GERO ZILVER de nieuwe naam voor SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" Gemeenteraad Geertruidenberg. ÊV~~ i fó»s, Een collectie met zeer veel goeds. VRIJDAG 38 MEI 195». Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO 75o JAARGANG No. 42 Abonnement 2.60 franco p. p. 18 cent per week speciaal tarief. 2.35 per kwartaal Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 RONDVRAAG. Woensdagavond kwam de raad van Geertruidenberg in open bare vergadering bijeen voor af handeling van een korte agenda, waarvan de meeste punten geen bespreking vergden, hoewel bij de ingekomen stukken en bij de rondvraag wel kwesties aan de orde kwamen die het vermelden waard zijn. De punten 1 t/m 6 werden dan ook zonder noemenswaardige be spreking en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij de ingekomen stukken be vond zich een schrijven van Ged. Staten betreffende de verordening op de reinigingsrechten, dat voor de heer Hartong aanleiding was er op te wijzen dat ruim 25% van de ge zinnen niet bij deze dienst was aan gesloten; waar bleef het huisvuil van deze mensen? vroeg hij zich af en hij kreeg van de voorzitter de toezegging dat de politie streng toezicht zo uitoefenen dat men niet op daarvoor niet bestena.de plaatsen zijn huisvuil kwijt zou trachten te raken. De Visclub richtte een verzoek tot de raad, om de vest achter het kruitmagazijn aan haar te verpach ten. Voor 10.per jaar zou dit gebeuren. Van het Oranje-comité was' er 'n verzoek binnengekomen om de subsidie die tot nog toe 250.per jaar had bedragen, in verband met het vergrote inwonertal, de hogere kosten en de verzorging van het uitstapje van de Ouden van Dagen de subsidie te stellen op 0.10 per inwoner, hetgeen zou neerkomen op een totaal bedrag van ongeveer 380.De voorzitter vond dit ver zoek alleszins redelijk, vooral ook als men bedacht dat de Bergse ge meenschap jaarlijks f 1070.op bracht. Hoewel de heer Broeken betoog de dat de urgentie hiervan niet bleek en dat men in het algemeen te royaal omsprong met gemeente gelden en dat men grotere matig heid moest betrachten in deze tijd, ging de raad toch met het voorstel accoord, nadat de heer Hartong er nog op had gewezen dat het 't stre ven was van de Oranje-vereniging om jaarlijks een som te reserveren voor de vorming van een fonds waaruit grotere jubileumfeesten konden worden bekostigd. Naar aanleiding van in de vorige vergadering gemaakte opmerkingen betreffende de begroting van de stedelijke godshuizen, schreef het college van regenten thans 'n brief waarin het de situatie duidelijk uit eenzette en waaruit bleek dat men op advies van het staatsbosbeheer drie jaar moest wachten met de aanplant van nieuwe bomen. Bij de ter kennisneming aange boden stukken bevond zich de me dedeling dat Geertruidenberg 50 militaire woningen waren toege wezen en dat het de gemeente uit de nationale woningbouwlening toekomende bedrag ƒ19.750.be droeg. Een aantal reclames reinigings rechten werd ontvankelijk ver klaard; een geval, n.l. van de heer Z., werd aangehouden tot de vol gende vergadering. Bij de rondvraag informeerde de heer v. Boxtel o.m. hoe het stond met de bouw van de 16 woningen aan de Haven. De voorz. deelde mee dat de aan besteding had plaats gehad, maar dat het aanbestedingsbedrag van de laagste inschrijver nog te hoog was en dat er dientengevolge wijzigin gen moesten worden aangebracht in de plannen. Dit zou geschieden in overleg met de laagste inschrij ver. De heer v. Boxtel en de heer Har tong vonden het wenselijk ook de andere inschrijvers nog een kans te geven, maar de voorz. vond dit niet logisch. De heer v. Alphen merkte, „om rare gedachten te vermijden", nog op, dat een plaatselijke aannemer voor een vrij hoog bedrag had in geschreven omdat één zijner me dewerkers een fout in de bereke ning had gemaakt. De heer Venus merkte op dat men het liedje van de Speeltuin in Geertruidenberg nog steeds niet tot waarheid kon maken. De voorz. bleek ook niet precies op de hoogte met de stand van za ken en zou het geval nader bezien. De heer Hartong bracht de weg van de Leerthouwerstraat naar de Overweg nog ter sprake, die door de Provincie van de Spoorwegen overgenomen zou worden. Nog steeds, antwoordde de voor zitter, was de overdracht niet ge schied; en de heer v. Boxtel deed de suggestie er een groot bord te plaatsen dat de slechtheid van deze weg niet op rekening van de ge meente geschreven moest worden. Dit was het voornaamste van 't geen in deze vergadering behandeld werd. Hierna ging men over in ge heime vergadering. OUDEN VAN DAGEN. V 3 i Maandag j.l. hield het Comité voor de Ouden van Dagen zijn eerste bijeen komst in de bovenzaal van Euphonia, om de actie van een auto-rit voor deze zomer in te leiden. Na ampele bespre king werd vastgesteld het tochtje niet in de maand September, doch in de maand Augustus te maken. Het comité kwam tot dit besluit, omdat verschillende co mitéleden tevens met de zorg voor het te houden Zieken-triduum belr^-.t zijn, dat gehouden wordt in begin September. Thans is als datum bepaald Zaterdag 9 Augustus. Van het Wielerronde-comité kreeg het bestuur de verkoop van de programmaboekjes van de wielerronde van Kaatsheuvel, die op Zondag 27 Juli weer verreden wordt in handen met 50% van de opbrengst voor eigen kas. Hier door kan het gemis gedekt worden van de speldjesverkoop welke dit jaar niet bij de ronde gehouden wordt en die het vorig jaar ruim 350 in de kas van het comité bracht. Verschillende reisplannen werden be sproken, doch et.n positief plan kon nog niet worden vastgesteld. Daarom gaan de circulaires tot de deelnemers nog niet uit. De oudjes, die plan hebben de reis mede te maken, worden verzocht nog geen opgave in te dienen. Tijdig zal een beroep gedaan worden op de gehele burgerij. Dan is het nog tijd genoeg om zich voor de reis te laten inschrijven. BEL CANTO NAAR AMSTERDAM. Negentig man is het gezelschap sterk dat Zondag als Bel Canto naar Amster dam gaat reizen. Om kwart over negen wordt afgereisd vanaf de zaal van de heer Jan v. Dun. De reis gaat door het Gooi. Bij de Gooise boer wordt de kof fiemaaltijd gehouden. Vandaar gaat de reis verder naar de hoofdstad, waar di rect bij aankomst een rondtocht gemaakt wordt door de grachten en havens. In „Marcanti" wordt gedineerd om dan na afloop een avondvoorstelling bij te wonen in de Kleine Comedie, waar Toon Hermans met Hartendwaas avond op avond volle zalen trekt, Na afloop wordt nog even gelegenheid geboden zich op te frissen, waarna de terugtocht aanvaard wordt. Het gehele programma wordt als verenigingsprogramma uitge voerd, zodat het gezelschap de gehele dag bijeen blijft. UITGESTELD. Op verzoek van het Comité tot stich ting van een Jeugdhuis in de Parochie St. Joseph zou op 2 Juni, 2e Pinkster dag op een traject gelegen in die paro chie, een wielerronde verreden worden ten bate van het Jeugdhuis. Waar ech ter met de Pinksterdagen grote drukte mag verwacht worden in en rond het Natuurpark „De Efteling", waarvan park en sprookjestuin op 'Zaterdag 31 Mei geopend worden, is deze ronde tot een latere datum uitgesteld. Vermoedelijk zal deze in de maand September verreden worden. KRINGWEDSTRIJD POLITIEHONDEN. Zondag 25 Mei zal op de terreinen van café De Efteling bij de heer Vugts aan de Provinciale weg de jaarlijkse Kringwedstrijd voor politiehonden om de van Hoek-wisselbeker gehouden worden. Als keurmeesters fungeren de heren van Helsland en J. Jansen alhier. GEGUND. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van de heer Timmermans-van Beek onder de gemeente Sprang-Capelle is bij onderhandse aanbesteding gegund aan de firma S. Pepping en Zn. alhier. OP TIJD INDIENEN. Zoals wel algemeen bekend mag wor den geacht gaat einde dezer maand de verlaging in van de accijns op de goed kopere sigaren. Mogelijk ook algemeen bekend mag worden geacht, dat deze verlaging ook geldt voor de bij de win keliers voorradige sigaren. Deze moeten echter tijdig de formulieren om van deze verlaging te profiteren bij de dienstge- leider van de directe belastingen Mgr. Volkerst raat If afhalen en voor de daarop vermelde datum weer inleveren. PRIJSKEGELEN. Ter bestrijding van de grote kosten van het Triduum boden de kegelclubs in Euphonia aan het comité dat het Zie- kentriduum organiseert aan, op de ba nen van Euphonia een vierdaags prijs- kegelen te houden, waaraan alle dames en heren van de plaats, zowel kegelaars als niet-kegelaars kunnen deelnemen. De recette wordt geheel beschikbaar gesteld voor het Ziekentriduum. JAARVERGADERING EUPHONIA. Zondag 25 Mei a.s. om 12 uur houdt het Kon. Muz. Gez. Euphonia zijn jaar vergadering in de bovenzaal van het café. Deze vergadering is zowel voor de werkende leden als honoraire leden toe gankelijk. d. Heijden-wisselbeker met beker, 2e pr. beker; 3e prijs Lauwerkrans, 4e prijs Lauwertak. HOCKEY-CLUB JUBILEERT. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van de R.K. Mixed-Hockey-club D.E.S. zal het bestuur recipiëren in het Theehuis van het Natuurpark De Efte ling op Zondag a.s. van half vier tot vijf uur. De grootse viering van dit feit is jam merlijk niet door kunnen gaan, zoals het bestuur zich dit had voorgesteld in de organisatie van een tournooi, dat in zijn deelname het grootste zou zijn geworden van het gehele land. We maakten hier van in een onzer nummers reeds mel ding van. Nu bepaalt de viering zich tot een receptie in het Theehuis van het Na tuurpark en een bal tot sluiting in het clubt'ehuis bij de heer W. Smit. HEROPENING. Blijkens de in dit blad voorkomende advertentie heropent Zaterdag a.s. de heer C. van Wanrooij zijn geheel ver nieuwde zaak. Café van Wanrooij, be kend als het trefpunt van vele Kaats- heuvelse sportmannen is geheel naar de eisen des tijds gemoderniseerd. Men her kent de vroegere zaak niet meer terug en we hebben bewondering voor het initiatief van de heer C. van Wanrooij, die zijn tijd begrijpt, waardoor deze ver nieuwing tot stand kwam. Door deze algehele verandering heeft de heer van Wanrooij een gezellige sfeer weten te scheppen die de bezoekers van zijn café ten zeerste zullen appreciëren. Wij wen sen de eigenaar veel succes. APOLLO-THEATER. Na haar wereldsucces in „Bittere rijst" heeft Silvana Mangano nog een tweede en laatste film gemaakt: De Wolf van Sila, waarin behalve haar tegenspeler uit Bittere Rijst, Vittorio Gassmann, ook Amadeo Nazzarri en Jacques Sernas me despelen. Het heeft weinig zin Silvia's film te vergelijken, aangezien Bittere Rijst een sociaal drama behandelt en De Wolf van Sila een verfilming van een tragische volkslegende behandelt, die nu nog in Sila, een landstreek in Calabria voortleeft. Wel is vermeldingswaardig, dat in vele landen De Wolf van Sila, Bittere Rijst ver overtreft. AGENDA. Vrijdag 79 u. n.m. inmanden voor duivenvlucht Neufvilles in café de Sport wereld. Zaterdag 8 u. n.m. en. Zondag 6u. n.m. Apollo-Theater: De Wolf van Sila. Toegang 18 jaar. Zondag 12 u. v.m. Jaarvergadering Apollo. Zondag 10 u. v.m .Kringwedstrijd KaatsheuvelWaalwijk om v. Hoek- wisselbeker, terrein café De Efteling. Maandag 8 u. n.m. repetitie harmonie Apollo. Zondag 15.3017 uur Receptie Thee huis Natuurpark De Efteling van R.K. Mixed Hockeyclub DES. KWALITEIT, AFWERKING EN GARANTIE BLIJVEN 'DEZELFDE Wie hierbij te laat komt, berokkent zich zelf de schade. K.A.J.-VERGADERING. In verband met het komende zomer- programma stond de laatst gehouden maandvergadering van de Kajotters in het teken van deze actie. Omstreeks half acht vulde zich de K.A.J.-zaal geheel met genodigden en leden van de organi satie, die verrast werden door de vro lijke klanken van de K.A.J. mond-orgel- band, welke voor de muzikale omlijsting van de avond zorgde. Circa 8 uur opende de voorzitter met gebed en groet, waarna het K.A.J.-lied „Vooruit, gij jongens, onvervaard", werd ingezet. In zijn openingswoord gaf de voorzitter een terugblik op het afgelo pen winterseizoen, waarvan hij de uit voering van het programma geheel ge slaagd mocht noemen. Hij sprak de hoop uit, dat het zomerprogramma met een zelfde activiteit zou worden aangepakt tot welzijn van de jonge arbeiders. De voorzitter eindigde met de woorden: Moge de woorden, die onze groet ver gezellen: Aan Christus Koning trouw, waarheid zijn 'bij ons werk en daarbuiten. Nadat de secretaris de notulen had gelezen, kreeg aalmoezenier Strijbosch 't woord, die de Kajotters een riem onder het hart stak, door hen te wijzen op de grote gevaren en moeilijkheden, die de zomermaanden voor onze Kajotters mee brengen. Steeds moeten wij onze paraat heid blijven tonen, was zijne conclusie. Aan het einde van zijn rede sprak hij de hoop uit, dat de jongens volop zouden genieten van sport en spel en dat zijn vooral de trainingsavonden ge regeld zouden bezoeken, zodat ook deze zomer weer grote prestaties zouden kun nen geleverd worden. Enkele pioniers hielden daarna een humoristische be stuursvergadering, die zeer in de smaak viel. Ook de bijna traditioneel geworden hersengymnastiek ontbrak niet op het programma van deze avond, die na de rondvraag met gebed en groet gesloten werd. DESK-JUNIOREN-UITST AP JE. Zondag 25 Mei gaat een junioren elftal van DESK deelnemen aan het Dosko-jeugdtournooi, Bergen op Zoom. Eerst in Bergen op Zoom zal het elftal worden vastgesteld uit de groep daar voor reeds nu aangewezen spelers. Het vertrekuur met een 45-er autobus van v. Dijk is bepaald op 8 uur v.m. vanaf het patronaat. Alle junioren mogen de reis gratis medemaken, als ze op tijd present zijn en mondvoorraad bij zich hebben voor de gehele dag. Er is een programma voor de dag vastgesteld, dat tijdens de reis wordt bekend gemaakt. Het voetbalprogramma hiervan is reeds bekend, 't Wordt een halve competitie, waarvan de eerste ronde luidt: 11.30 tot 12 uur EmmaOna: 12.05 tot 12.35 u. EmmaDesk; 12.40 tot 13.10 u. Desk Ona. De volgende ronde vangt om 13.30 u. aan, wie dan tegenstanders zijn hangt af van de resultaten bereikt in de eerste ronde. Wat verder nog op het programma staat is een verrassing. JUNIOREN-TOURNOOI DESK. Om de Mr. v. d. Heijdien-Wisselbektar. Op de 2e Pinksterdag wordt op de sportvelden van Desk in het Natuurpark De Efteling wederom een groot Junioren- tournooi gehouden om de Mr. v. d. Heij den-Wisselbeker. De deelnemende ver enigingen zijn: Desk; Sarto; T.S.C.; R.K. T.V.V.; Longa; Wilhelmina; R.K.D.V.C. en R.K.C. De eerste vier verenigingen spelen op het A-veld en de volgende vier op het B-veld. Er wordt begonnen om 12 uur, en gespeeld volgens het hal ve competitie systeem, met 2 groepen en 2 eindwedstrijden, om de 3e en 4e en om de le en 2e plaats. Alle wedstrijden duren 2 x 15 minuten, behalve de eind- wedstrijden, die 2 x 25 min. duren. Alle wedstrijden worden gespeeld volgens de bepalingen van de K.N.V.B. De eindwedstrijden om de 3e en 4e plaats vangen aan om 4 uur, die om de le en 2e prijs om vijf uur, waarna de prijsuitreiking volgt. De prijzen bestaan uit: le prijs Mr. v. BRAND. Op Hemelvaartsdag des middags, werd Drunen opgeschrikt door brandalarm. Het bleek echter alleen een schoor steenbrandje te zijn bij dhr. M. v. Delft, Grotestraat alhier. Door onmiddellijk en doortastend ingrijpen van de brandweer kon echter erger worden voorkomen. FESTIVAL. De organisatie van het grote interna tionale muziekfestival, dat ter gelegen heid van het gouden bestaansfeest der Harmonie De Volharding op 28, 29 en 30 Juni a.s. gehouden zal worden, maakt goede vorderingen. Talrijke muziek- en zangverenigingen hebben reeds voor deelname ingeschreven. De beide harmo nieën uit Loonopzand, de Kon. Erk. Har monie Concordia en Sophia's Vereniging zullen resp op Zaterdag en Zondag een avondconcert geven. Maandag is een speciale Drunense avond. Er komt ook een groot kermesse d'été. Met de vele voorbereidende werkzaamheden is men druk doende. BEGIN VAN BRAND. Woensdagnamiddag werd ons dorp plotseling opgeschrikt door het loeien der brandsirene. Er bleek nl. brand te zijn ontstaan in de woning van Bart v. Wees. Spoedig toegeschoten hulp der buren was de brand echter spoedig meester, waardoor erger voorkomen werd. Alleen wat beddegoed verbrandde. „Vandaag openen wij een expo sitie die ons de werken toont van bekende en geëerde meesters; vandaag openen wij de poorten om het publiek kennis te doen maken met deze juwelen van de cultuur. Hier is een belangrijke bijdrage geleverd om de geest van de Waalwijkse en Langstraat- se bevolking te verrijken". Deze woorden o.m. sprak Burgemees ter J. L. P. M. Teijssen, toen hij de tentoonstelling „Waalwijks Kunstbezit" opende, die van Don derdag 22 t/m Zondag 25 Mei door Waalwijks Belang wordt georganiseerd. Deze opening had plaats in te genwoordigheid van het voltallig gemeentebestuur van Waalwijk, 't bestuur van Waalwijks Belang, de Commissie uit deze vereniging, de bezitters van de schilderijen en een aantal andere genodigden. De heer J. Timmermans, voorz. van Waalwijks Belang, verwelkom de de aanwezigen, die door hun te genwoordigheid een sfeer van meerder cachet gaven in de mooie Waalwijkse raadzaal. De tentoon stelling verdiende ten volle deze belangstelling. En dan schetste de voorzitter in het kort de totstandkoming van deze tentoonstelling, zoals wij dat ook reeds in deze kolommen deden, en de wordingsgeschiedenis van de oude schoenmakerswerkplaats. Hij sprak hierbij de hoop uit dat de kamer gecompleteerd zou worden en dat ze een vaste bestemming zou vinden in een vertrek of ge bouwtje. Namens het bestuur van W. B. richtte hij vervolgens een woord van dank aan degenen die zo wel willend waren geweest hun kunst bezit af te staan. Hier, aldus de voorz., werd bewezen hoe veel door gemeenschappelijk streven kan worden bereikt. Hij dankte ook de Commissie, be staande uit de heren Theo v. Delft, Jac. Bergmans en Mr. Fl. Timmer mans, die werkelijk een expositie van de eerste rang hadden weten te organiseren. Ook de heer Hendriks, die de in richting van de oude schoenmakers werkplaats voor zijn rekening had genomen, werd hartelijk bedankt zowel als Gemeentewerken, onder directie van de heer Kobben, die als steeds, z'n volle medewerking had verleend. Last not least richtte spreker zich tot de burgemeester, die zo spon taan en bereidwillig het prachtige raadhuis ter beschikking had ge steld, die het bestuur en.de geno digden op zo keurige wijze had ont vangen en die zo bereidwillig was geweest de tentoonstelling te zul len openen. Gaarne heb ik, aldus de burge meester, aan deze uitnodiging ge volg gegeven. Voordat hij echter de tentoonstelling opende, sprak hij een woord van erkentelijkheid tot het bestuur van Waalwijks Belang en tot degenen die metterdaad deze tentoonstelling hadden georgani seerd. „Het is goed gezien in deze dagen van materialistische vervlakking de aandacht te vragen voor an dere facetten, de ogen af te wen den van het materiële en de ge dachten te geven aan de fraaie producten van de kunst. De kunstzinnige mens voelt in zich de drang en de behoefte om de schoonheid die hij ervaart, vorm en gestalte te geven". En de burgemeester besloot: „Ik wens U geluk met de organisatie van deze tentoonstelling en ik hoop dat zij volledig mag beant woorden aan het gestelde doel. Ze is eigenlijk reeds een succes; dit succes kan slechts groter wor den". En hierna verklaarde de burge meester de tentoonstelling voor ge opend. DE TENTOONSTELLING. Wanneer we dan een rondgang gaan maken door de raadzaal, de trouwzaal en het trappenhuis waar 92 schilderijen zijn opgehangen, dan verrast ons de wijze waarop de ex positie is ingericht, de manier waar op men de diverse stukken heeft gehangen; vooral de raadzaal biedt een rustige aanblik en het licht valt er zeer goed. Dit was werkelijk een goede verbetering, vergeleken met enkel vorige tentoonstellingen. We hadden niet verwacht een tentoonstelling te gaan bezichtigen van meesterwerken, deze verwach ting zou onredelijk zijn geweest; maar wel waren we benieuwd naar het gehalte van het Waalwijks kunstbezit, dat op deze tentoonstel ling zou blijken. De bij ons over heersende indruk is, dat de Waal wijkse Maecenas een voorzichtige en doordachte keus doet, dat hij zich blijkbaar bij zijn keus bepaalt tot de geijkte vormen. Daarom mist men op deze tentoonstelling nage noeg het experimentele genre van welke periode of welke school dan ook. Allerminst willen wij hiermee zeggen dat dit een gemis betekent; en bovendien kan men op een der gelijke expositie moeilijk van een gemis spreken, omdat zij slechts 'n beeld wil geven van wat er in Waalwijk in de loop van de tijd aan picturale kunstuitingen is verza meld. Het is ondoenlijk een bespreking •en detail te geven van deze ten toonstelling, laat staan dat deze op haar plaats zou zijn; we willen onze lezers, waaronder hopenlijk nog veld bezoekers schuilen, nog op en kele dingen wijzen. Allereerst op de Waalwijkse kunstschilders die op deze expositie vertegenwoordigd zijn, van wie wij dan noemen Theo v. Delft, met een zeer bescheiden aantal, maar zijn verheven portret van Burgemeester Moonen neemt een ere-plaats in. Aanmerkelijk groter is het aantal schilderijen van de hand van Jac. Bergmans, opval lend door een zeer verscheiden en vaak verdienstelijke vormgeving; van Maria v. Schijndel zijn er en kele rustige stillevens en een zeer knap getekende kop, terwijl ten slotte Jan Spijkerman vertegen woordigd is door „Veldbloemen", dat zijn plaats op deze tentoonstel ling volkomen verdient. Voorts wijzen wij op Chabot, wiens Moeder en Kind één van de hoogtepunten van deze tentoonstel ling is, op Charles Eyck, die zeer weet te boeien, de omstreden fi guur van Willink, die om zijn weer galoze techniek en zijn volkomen persoonlijke stijl ons inziens toch nog steeds onder de besten gere kend dient te worden, fraai opa- line-werk van Joep Nicolas, voorts stukken van prof. Wenckebach, Gabriël enz. Kortom, deze tentoonstelling is buitengewoon verscheiden en juist ook daarin ligt één van haar groot ste aantrekkelijkheden. Waalwijks Belang mogen wij dankbaar zijn voor dit prachtig initiatief en laten we hopen dat deze expositie op de eerste plaats de belangstelling krijgt die zij in zo ruime mate verdient en vervolgens regelmatig door andere gevolgd zal worden. Laten alle Waalwijkers en Lang- straters, van hoog tot laag, deze unieke kans benutten hun geest te verrijken! In café van den Hout („De Braai) werd een vergadering gehouden in verband met de gouden bruiloft van het echtpaar H. v. d. Meij den-van Dal. De opkomst was matig. Het bestuur spoorde allen aan voor vol ledige medewerking. Een dames- bestuur werd benoemd; rozen ma ken werd besproken. Vervolgens zal dezer dagen in de buurt door enkele dames gecollecteerd worden voor een cadeau, dat aan 't gouden paar zal worden aangeboden. De genen die met een wagen of groep mee willen doen, kunnen zich op geven bij het bestuur. Wacht echter niet tot het laatst, maar werk allen mee, en ook deze gouden bruiloft zal slagen. MARIJKE. Zoals gebruikelijk maakte de harmonie Marijke Donderdag (Hemelvaartsdag) in de vroege morgenuren een muzikale wandeling naar Roestelberg. Door vele belangstellenden werd de wandeling mee gemaakt. Onder de vrolijke tonen van pittige marsmuziek keerde men om streeks acht uur weer huiswaarts. PRO PATRIA. Het ligt in de bedoeling van de Chr. Gymnastiekvereniging Pro Patria om a.s. Zaterdagmiddag een wandeltocht door de gemeente te maken. WIJDINGSSAMENKOMST. Zondag 25 Mei a.s. -wordt in de Geref. Kerk te Vrijhoeve-Capelle een Wijdings samenkomst gehouden. De meditatie over Hemelvaart en Pinksteren wordt ver zorgd door de heer C. de Kruijk Jr. Eenieder is welkom. Aanvang 7.30 u. DE MUZIEK RUKTE UIT. Ook dit jaar liet de muziekvereniging Kunst na Arbeid met Hemelvaartsdag geen verstek gaan, doch trad zij 's mor gens 5 uur bij het repetitielokaal aan en maakte onder het spelen van vrolijke marsmuziek een wandeling naar de Kom en verder via Winterdijk en Hogevaart en Heistraat terug. Er was veel belang stelling voor deze rondwandeling. BEDANKT. In verband met zijn vertrek heeft de heer P. Heurter Pzn. bedankt als lid van het college van kerkvoogden en notabe len der Ned. Herv. gemeente alhier. GROENE KRUIS. Gaarne brengen we nog even onder de aandacht van belanghebbenden dat de buitengewone algemene ledenvergadering van het Groene Kruis, ter behandeling van voorstellen tot wijziging van statu ten en huish. reglement a.s. Maandag 26 dezer des avonds 8 uur in het vergader lokaal in de Chr. school aan de Heistraat wordt gehouden. Het bestuur hoopt op een flinke belangstelling voor deze bij eenkomst. COöP. BOERENLEENBANK. Woensdagavond werd in café Cové- v. d. Haart onder leiding van dhr. J. Huisman de jaarlijkse alg. ledenverga dering gehouden van de Coöp. Boeren leenbank alhier. Na opening en het lezen van de notulen werd bij monde van de directeur een overzicht van de toestand der Bank gedurende 1951 gegeven, waar aan het volgende wordt ontleend: Het kan met voldoening worden ge zegd dat de Bank haar functie in het economisch bestel op bevredigende wij ze heeft kunnen vervullen, niettegen staande de op 1 Jan. 1951 in werking getreden credietbeperkende bepalingen van de Ned. Bank haar invloed hebben doen gelden. De spaargelden hepen aanvankelijk sterk terug doch namen later weer gelei delijk toe. Inzake credietverlening meert terughoudendheid worden betracht, voor al voor objecten buiten de agrarische

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 5