DE LSNGSIR MfflWYK Waalwijkse en Langstraaise Courant Gemeenteraad Raamsdonk. IIEUWKUUK SPRANG-GAPELLE SPRANG GAPELLE 1 Koop en verkoop van grond ten behoeve van de woningbouw. De gemeente Raamsdonk kreeg achtera nog een 25-tal militaire woningen toegewezen. JAARMARKT te Waalwijk op Don derdag 29 Mei a.s. O i c 1 2? >-» co WINANDO "1 MAANDAG 26 MEI 1952 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO AM HET ZUIDEN 4 tJMORws 75e JAARGANG No. 43 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentie-prijs 10 cent per m.M, Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" Te half 8 opende voorzitter Prinssen op Zaterdag j.l. de openbare vergade ring van de gemeenteraad. De heer van Strien was afwezig. De heer Lankhuizen mocht bij monde van de Burgemeester gelukwensen in ontvangst nemen voor de onlangs aan hem uitgereikte onder scheiding. Enkele ingekomen stukken en mededelingen werden voor kennisgeving door de raad aangenomen. De gratificatieregeling welke van kracht is voor het rijkspersoneel zal ook toegepast worden op het per soneel der gemeente en wel met een minimum van 75.— voor gehuwden en 50 voor ongehuwden. Verder werd vastgesteld een uitkerinfsverordening en werd de kindertoelageverordening in ver band met de werkloosheidswet gewijzigd. Aan B. Wuijten zal een perceel grond van 14 m. lang en 35,5 m. diep, gelegen aan de Beatrixlaan worden verkocht. Het heeft een oppervlakte van 497 m2 tegen een prijs van 3.per m2. Het be treft hier een herbouwgeval van een per ceel voorheen in de Oranjestraat E 89. De raad keurde z.h.st. het voorstel van B. en W. goed. Ben voorstel van B. en !W. werd ge daan om een 5-tal woningen aan te ko pen, toebehorende aan de erven v. Don gen, met schuur en erf, gelegen aan de Schansstraat te Raamsdonkdorp. De huurprijs van deze woningen bedraagt 2.60, 2 van 1.85 en 2 van 1.05, zodat aan huur per jaar 542.ont vangen kan worden. De koopprijs is 6750 en omvat een oppervlakte van 17.35 are. Aangezien deze percelen aan een onoverzichtelijke bocht staan, is men voornemens deze mettertijd te laten ver dwijnen en hierop nieuwe te plaatsen, zodat hier ook van een verkeersverbe- tering gesproken kan worden. De erven van Dongen behouden het recht op ev. oorlogsschadevergoeding, aangezien zij ook de kosten ,van herstel hebben moe ten dragen. De heer Vermeren dacht dat met deze aankoop veel onkosten voor reparatie e.d. voor de gemeente zouden komen. De heer Lankhuizen vond het een koopje; deze gedachte was de raad ook toegedaan en hij keurde 't voorstel goed. Ook van G. J. de Wit besloot men een perceel grond ,aan te kopen, even als een stuk grond met daarop staande schuur van C. J. Kerstens gelegen aan de Julianalaan. 'Het eerste is groot 141,4 m2, de koopprijs is 3.C. J. Kers tens is bereid zijn bouwgrond af te sfaan, 137 m2 tegen de prijs die hij zelf be taald heeft, j 454.Ook met deze transactie ging de raad hccoord. Het raadsbesluit van 8 Febr. inzake de verkoop van een perceel grond' aan de Brejaartstraat aan G. v. d. Kieboom werd ingetrokken. Van J. v. Dongen-Norbart was een reclame ingekomen tegen de hondenbe lasting, doch deze werd op reële grond slag afgewezen. De gemeentebegroting over het dienst jaar 1951 werd gewijzigd. Hierop ging de raad over in geheime zitting, welke 20 min. in. beslag nam. Na heropening deelde de voorzitter mede dat een 25-tal woningen gebouwd zullen worden voor militairen. Het prae-advies van B. en W. inzake dit punt luidt als volgt Bij de toewijzing van woningen ten behoeve van het beroepskader, verbon den aan de in aanbouw zijnde ponton nierskazerne in deze gemeente (Keizers- veer) werd tot onze grote verbazing de gemeente Raamsdonk geheel gepasseerd, ondanks het feit dat sinds November '51 voortdurend schriftelijk, mondeling en te lefonisch overleg met het Ministerie van Oorlog was gepleegd. Het gemeentebestuur heeft zich be grijpelijkerwijze hierbij niet zonder meer kunnen neerleggen en heeft al het mo gelijke gedaan, teneinde te bewerkstelli gen, dat aan de gemeente Raamsdonk, de toekomstige garnizoensplaats, recht worde gedaan en haar alsnog een aan tal woningen zouden worden toegewe zen. Thans kan worden medegedeeld, dat bij schrijven van 14 Mei j.l. de Staats secretaris van Oorlog het gemeentebe stuur heeft verzocht op korte termijn te berichten of de gemeente Raamsdonk be reid is de bouw van 25 woningen tot stand te brengen, ten behoeve van het garnizoen, onder de door de Staatssecre taris gestelde voorwaarden. Hoewel wij dit .resultaat van onze po gingen niet als geheel bevredigend be schouwen, stellen B. en W. voor de voor de bouw van 25 woningen gestelde voorwaarden te aanvaarden. Aan onze gemeente is een crediet toe gewezen voor 9 a 10 woningen. Een bedrag van 30625.is bij voorkeur toegewezen als resultaat van de woning- bouwlening; verder kan worden be schikt over 55000 gulden van de N.V. Bank v. Ned. Gemeenten vanwege de V erzekeringsmijen Voor de huisvesting van gerepatri eerde gezinnen kan over 35.000 wor den beschikt, zodat voor woningbouw 120526.disponibel is. Een gedeelte van het bedrag is opgemaakt voor aan koop van grond, nl. 4000. De heer Rodenburg wilde graag weten waar de huizen zouden komen en dacht hierbij ook aan Raamsdonkdorp. Dit zal, aldus de voorzitter, wel niet het geval kunnen zijn; er is wel gedacht van de Vincent van Goghstraat in de Boterpolder. Momenteel is de woning nood in onze gemeente nog zeer groot, er liggen ongeveer 'n 300 verzoeken te wachten, hiervan zijn er zeker 275 uif R'veer. De harmonie St. Bavo uit R'donk-dorp gaat op 15, 16, 17 Aug. een festival organiseren in verband met haar 25-ja- rig bestaan. Aan deze vereniging werd vergunning gegeven om op de oude melkhaven vermakelijkheden te doen plaatsen, zodat deze verpacht kunnen worden. Bij de rondvraag was het alleen dhr, v. Woerden, die hiervan gebruik maak te; deze wilde even wijzen op de slechte toestand van de Kloosterstraat. Nadat de voorzitter de toezegging 'had gedaan, dat deze verbeterd zal worden, werd de openbare vergadering gesloten. UITREIKING DIPLOMA'S. In een der zalen van het klooster Mariënkroon alhier, alwaar de land bouwschool tijdelijk onderdak heeft, werd aan de leerlingen het diploma uit gereikt. Als voorzitter van het school bestuur verwelkomde burgemeester van Hout bij deze eindles de aanwezigen. Door de heer Kamp, hoofd der school, en pater Arnoldus, leraar in Maatschap pijleer, werden aan de leerlingen vragen gesteld, om de aanwezigen de overtui ging te geven dat het diploma dat werd uitgereikt, verdiend was. De leerlingen Muskens uit 'Elshout, v. Spijk en Uelders uit 'Drunen, verkregen het diploma met een, bijzonder woord van lof. Verder werd het uitgereikt aan van Hoof uit Haarsteeg, Dekkers uit Vlijmen, Buijs uit Herpt, van Bladel uit Nieuwkuijk, v. d. Brand uit Drunen, van Bokhoven uit Luttelherpt, Pijnenburg uit Vlijmen, Smits uit Drunen; v. Nooij uit Waalwijk, Kuipers uit 'Heusden, v. Balen uit Elshout, van Oijen uit Nieuwkuijk, Jonker Gouw Empel en v. Heivoort uit Vlijmen. Na de uitreiking was bet allereerst Ir. van Meel die als vertegenwoordiger van het Ministerie van Landbouw, de leer lingen feliciteerde en de belangrijkheid van het landbouwonderwijs naar voren bracht, waaraan de Maatschappijleer op de scholen gekoppeld werd. Hij wees op de vooruitgang die door de grote socioloog Pater v. d. Eisen in Brabant gebracht was, door de boeren bij elkaar te brengen en ze op hoger peil te brengen, door hen le verandering van het bedrijfswezen te leren en waar door de organisatie het landbouwonder wijs kon propaganderen, waaraan de landbouw voorlichtingsdienst is gekop peld. Hij wees verder op de vruchten die een sterke organisatie kan afwer pen. Ook de waterstaatkundige toestand in het werkgebied van deze school werd onder de loupe genomen, waarbij kwam vast te staan, dat deze streek zijn bij zondere aandacht had. Pastoor Versteeg uit Elshout voerde vervolgens het woord namens de gees telijkheid, speciaal namens pastoor Rooijackers, die niet aanwezig kon zijn. Ir van Vliet, landbouwconsulent van de N.C.B. sprak namens deze organisa tie en wees op de steun die het Rijk, organisatie en gemeentebesturen aan dit onderwijs geven. De leerling van Oijen sprak namens de leerlingen tot het schoolbestuur en bracht met stoffelijke bewijzen dank aan het hoofd dhr. Kamp en aan pater Ar noldus, die hierop nog reageerden met enkele vermaningen en raadgevingen voor de toekomst. Namens de ouders sprak de heer Dekkers uit Vlijmen, terwijl een wet houder der gemeente Drunen de rij der sprekers sloot, nadat burgemeester van Hout allen danjf had gezegd, speciaal pater Prior van Mariënkroon, die zijn gebouwen ten dienste stelt en met alle hulpvaardigheid de school tegemoet treedt. KAMPEREN. De padvinders van een tweetal pa trouilles van de Verkennersgroep Jan de Rooij zullen a.s. Vrijdag naar Esbeek gaan om daar op het landgoed van de Mij. De Utrecht te kamperen en ter voorbereiding van het a.s. zomerkamp enige dagen door te brengen. Het ligt in de bedoeling Woensdag na Pinksteren terug te keren. KERKDIENST. Woensdag 28 Mei des avonds half 8 hoopt voor de Geref. Gemeente, Juliana laan 8 alhier, op te treden de Weleerw. Heer 'Ds. Bel van Krabbendijke. PRO PATRIA. De Chr. Gymnastiekvereniging Pro Patria maakte j.l. Zaterdagmiddag in vol tenue een wandeling door Sprang en Vrijhoeve; het ligt in de bedoeling over enkele weken een wandeling door Ca- pelle te maken. Op Tweede Pinksterdag zal Pro Pa tria te Breda deelnemen aan een mars door de stad, waaraan meer dan 2000 gymnasten deelnemen en aan de aldaar op die dag te houden wedstrijden. SPREEKBEURT. Op uitnodiging van de A.R. Kiesvxer- eniging alhier zal a.s. Donderdagavond half 8 in de zaal van de Chr. Volks bond in openbare vergadering als spre ker in verband met de a.s. Tweede Ka merverkiezingen optreden de bekende Mr. A. B. Roosjen uit Amsterdam, lid der Tweede Kamer, met het onderwerp; „Houdt stevig rechts!" Alle kiezers en kiezeressen van chris- telijken huize worden uitgenodigd deze belangrijke bijeenkomst bij te wonen. Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. GESLAAGD. Voor het op 20 Mei j.l. te Utrecht gehouden examen vakopleiding detail handel in alcoholische en gemengde dranken, slaagde onze dorpsgenoot dhr. Jan voor de Poorte. Wij wensen ge slaagde en familie van harte proficiat! BEKRONING. Het Chr. Jeugdkoor Hallelujah dat Za terdag 1.1. onder leiding van de heer M. C. Rijken deelnam aan het Nat. Muziek- en Zangconcours te Wijk en Aalburg, werd bekroond met een eerste prijs. NIET AANGENOMEN. Ds. van den Heuvel te Schoonhoven heeft het beroep naar de Ned. Herv, kerk alhier niet aangenomen. KUNST NA ARBEID. Het muziekgezelschap Kunst na Arbeid is voornemens a.s. Zaterdag 31 Mei on der leiding van zijn directeur de heer Jos 'Dankers te Loon bp Zand deel te nemen aan het door de Liedertafel Echo der Duinen te houden festival. De ver eniging zal des avonds op het feestter rein concerteren tussen half 7 en 7 uur. OUDEN VAN DAGEN. Het comité Ouden van Dagen heeft in zijn vorige week gehouden 'bijeen komst van gedachten gewisseld over het bezorgen van een dag van ontspanning aan de oudjes van 70 jaar en ouder. Als datum van de tocht werd Vrijdag 4 Juli a.s. vastgesteld, met een bezoek aan Soestdijk, Hilversum, Loosdrechtse plas sen en de Vechtstreek. Besloten werd evenals vorig jaar ook nu weer de oud jes uit Vrijhoeve Capelle in deze tocht te betrekken. In een dezer dagen verspreid vlug schriftje ontvouwt het comité zijn plan nen en doet het een beroep op de offer vaardigheid der burgerij, alsmede op de medewerking der auto-bezitters. De leden van bet comité zullen in de loop van enkele dagen voor deze tocht, welke vanzelfsprekend grote kosten meebrengt, gelden inzamelen. Het comité ds er van overtuigd dat ei door middel van collecten te vaak een beroep op de offervaardigheid der ge meentenaren wordt gedaan en dat er zo doende als het ware een „collecte-moe heid" ontstaat, doch het vertrouwt, dat hiervan nu het de ouden van dagen be treft niets te merken zal zijn en dat men, ieder naar vermogen, zijn gaven zal af zonderen voor dit prachtige werk. 'T ROZEKNOPJE WAS UIT. Met Hemelvaartsdag hebben bestuur en werkende leden van de gemengde zangvereniging 't Rozeknopje per tou ringcar Zuid-Limburg bezocht, 's Mor gens half 6 vertrok het gezelschap en via Eindhoven en Roermond werd de hoofd stad van Limburg bereikt, waar men, mede om zich na de lange rit wat te vertreden, vanaf het Vrijthof een wan deling maakte door een der voornaamste gedeelten der stad, waarna de tocht werd voortgezet naar Margraten, waar het geaillieerde kerkhof werd bezichtigd en naar Neerlands hoogste punt, de Vaalser- be.rg. Via Valkenburg, waar eveneens 'n poos werd verwijld en o.m. de imitatie steenkolenmijn werd bezichtigd en vanaf de Wilhelminatoren werd genoten van 't schitterende vergezicht over Zuid-Lim burg, België en Duitsland, werd de thuisreis aanvaard. Het middernachtelijk uur was reeds gepasseerd, toen men wel vermoeid, doch in de beste stemming weer ter plaatse arriveerde en ieder ei gen'haardstee opzocht om uit te rusten van een dag van genot. TENTOONSTELLING „WAALWIJKS KUNSTBEZIT". De tentoonstelling „Waalwijks Kunstbezit", georganiseerd mede ter herdenking van het 45-jarig be staan van „Waalwijks Belang", is eerr groot succes geworden. Meer dan 1200 personen hebben deze kunsttentoonstelling bezocht en dat zegt toch wel iets. Wij mogen hieruit concluderen dat de pogingen om het publiek, vooral ook de jeugd, iets bij te brengen van de veredelende in vloed van het kunstproduct, succes hebben gehad en vooral is het te prijzen dat de middelbare scholen e.a. hun leerlingen onder deskun dige leiding hebben laten genieten wat hier geboden werd, alsook de Nijverheidsschool en de Protest. Chr. Huishoudschool te Capelle; ook verschillende lagere scholen profiteerden van de gelegenheid, hun gratis geboden, om de hoogste klassen enig begrip van kunst bij te brengen; onbegrijpelijk dat er hier toch nog enkele verstek lieten gaan. Wij menen dat wij van een vol komen succes mogen spreken, dat aanmoedigt tot herhaling van een dergelijk bijzonder evenement. Over het tentoongestelde, de aan kleding, de entourage enz. spraken we reeds een vorige maal; dat was in één woord af, waarvoor ons mooie raadhuis dan ook een unieke gelegenheid biedt. Wanneer wij dit constateren, dan brengen wij daarvoor dank en hul de aan W. B., maar speciaal aan 't comité de heren Theo v. Delft, Koos Bergmans en Mr. Flor Tim mermans, en de heer A. Hendriks, de man van „de oude schoenmakers werkplaats", het gemeentebestuur, gemeentewerken en diegenen die kunstwerken beschikbaar stelden. Het is opnieuw bewezen: als men hier iets opzet, gebeurt het goed, krijgt men algemene medewerking en blijft vanzelfsprekend succes niet uit. DE MOGELIJKHEID VAN WONINGSPLITSING. Nu enige factoren de voort gang' van de woningbouw met Rijkssteun belemmeren en van de andere kant de materiaalprijzen een dalende tendens vertonen, is het 't goede moment te wijzen op de mogelijkheid van woningsplit sing. Nog te weinig wordt hiervan in onze gemeente gebruik gemaakt, -terwijl dit toch een middel is tot .een vermindering van de woning, nood en een dergelijke splitsing bovendien geschieden kan met be. langrijke bijdragen van de over heid. Inlichtingen kan men te allen tijde inwinnen op het bureau ge meentewerken. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Waalwijk op Donderdag 29 Mei a.s. om 7.30 uur ten gemeentehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen dei- vorige twee vergaderingen. 2. Ingekomen stukken. a. Goedkeuringen van Gedepu teerde Staten. b. Van B. en W. Mededelingen stand aandeel der gemeente Waalwijk in de opbrengst der nationale wo ningbouwleningen 1952. c. Van J. A. H. v. Hest, alhier Verzoek om ontheffing van zijn aanslag in de hondenbe lasting. 3. Voorstel tot wijziging der rechts toestandverordening voor 't ge meente-personeel. 4. Voorstel tot vaststelling van straatnamen. (Prae-advies no. 530). 5. Voorstel tot aankoop van grond aan de Burgemeester Moonen- laan. (Prae-advies No. 531). 6. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de Van Brederode- laan. 7. Voorstel tot aankoop van onroe rend goed te Besoyen. 8. Voorstel tot intrekking raadsbe sluiten van 4 April 1952 tot het aangaan van 3 geldleningen. 9. Wijziging der begroting 1951 en 1952. Prae-advies No. 536., Vaststelling van straatnamen. In verband met de voorgenomen bouw van 95 arbeiderswoningen tussen de Pastoor Kuijpersstraat en de 2e Zeine is het noodzakelijk, dat ter plaatse wordt overgegaan tot de aanleg van een vijftal nieu we straten, te weten: twee straten Noord-Zuid (tussen de Pastoor Kuijpersstraat en de 2e Zeine), twee dwarsstraten welke deze nieuwe straten met elkaar moeten verbinden en tenslotte een straat ter verbinding dezer dwarsstraten, een en ander volgens onderstaand schema: School Pastoor Kuijperstraat Plantsoen Cronjéstraat cn; o o o t3 tu W ►-1 cQ O j i o cr i i j i O j 5 en r* bi i bi j i rr O ai Joubertstraat Tweede Zeine B. en W. menen dat het aanbeve ling verdient bij het vaststellen van straatnamen ook de groot-Neder landse gedachte te doen spreken en vinden daartoe gerede aanleiding in de dit jaar gehouden feestelijk heden tot herdenking van de stich ting der eerste Nederlandse volks planting in Zuid-Afrika in 1652. B. en W. stellen mitsdien voor, deze 5 nieuwe straten te noemen naar personen die een belangrijke en heldhaftige rol hebben gespeeld bij de stichting en verdediging van de Nederlandse volksplantingen in Zuid-Afrika en nog altijd sterk spreken tot de verbeelding van al le Nederlanders, te weten: 1. de meest Westelijke verbindings straat Pastoor Kuijpersstraat Tweede Zeine naar S. J. P. Kru- ger, president der Zuid-Afrikaan se Republiek (Krugerstraat); 2. de meest Oostelijke verbindings straat alsvoor naar M. T. Steijn, president van de Oranje-Vrij staat Steij nstr aat 3 en 4. de Zuidelijke en Noorde lijke verbindingsstraten tussen de straten nrs. 1 en 2, onder scheidenlijk naar de vechtgene raals P. J. Joubert, opperbevel hebber van de verbonden legers en vice-president der Zuid-Afri kaanse republiek (Joubertstraat) en P. A. Cronjé, generaal der verbonden legers en lid van de uitvoerende raad der Zuid-Afri kaanse Republiek (Cronjéstr.); 5. de verbindingsstraat tussen de straten 3 en 4 naar Commandeur Jan v. Riebeeck, die in 1652 in opdracht van de Oost-Indische Compagnie aan de uiterste punt van Zuid-Afrika een fort bouw de en daarom als grondlegger van de Nederlandse volksplan ting moet worden beschouwd (van Riebeeckstraat). Prae-advies Nr. 531. Aankoop grond aan de Burgem. Moonenlaan. Krachtens besluit van de Raad van 27 October 1948 werd door de gemeente van de Erven C. J. van Wijck alhier onderhands gepacht een stukje grond ter oppervlakte van ongeveer 16.50 are, gelegen ten Noorden van de Burg. Moonenlaan. In de betreffende pachtovereen komst werd een bepaling opgeno men waarbij de gemeente het recht verkrijgt om per 30 April 1952 dit terrein te kopen tegen een koop prijs, te bepalen door een daartoe wettelijk aangewezen officiële in stantie en bij gebreke daarvan door een commissie van 3 deskundigen. Aangezien de gemeente het ter rein intussen heeft bestemd tot plaatsing van 't oorlogsmonument, is het van belang dat thans van het recht van aankoop wordt gebruik gemaakt. Het prij zenbureau voor onroeren de zaken heeft met betrekking tot de grondprijs een voorlopige ver klaring inzake goedkeuring afge geven tot een bedrag van 2.95 per M-' voor de eerste 50 m. diepte 1500 M-') en 0.70 voor het achter terrein 120 M-'), zodat de koop som bedraagt 4425.-j- 84. 4509.—. B. en W. stellen voor, het terrein tegen de genoemde prijs aan te ko pen. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden bril, broche, 2 da messchortjes, sierspeld, hond, ro zenkrans in etui, groene step, bril, -1 paar dameshandschoenen, onder delen schoenen, damesrijwiel, speelgoedhondje, kerkboek. Verloren fietstas, groene regen jas, bos sleutels, fototoestel, 3 por- temonnaies, badmuts, ceintuur. 150-JARIG BESTAAN DELFTSE LEERLOOIERIJ EN DRIJFRIEMENFABRIEK. Vrijdag j.l. is in Delft het 150- jarig bestaan gevierd van de Delft- se Leerlooierij en Drijfriemenfa- briek v/h Alex Adam (directeur de heer J. v. Heesbeen). Bij gelegen heid van dit jubileum werd aan deze leerlooierij het praedicaat „Koninklijke" verleend. HET GILDE VIERT, HET GILDE JUICHT Bond van Langstraatse Schutters Gilden. Bondsconeours. Was er op het Bondsconeours te Kaatsheuvel slecht geschoten en was Herpt daar al vijf punten ach ter, nu is deze wederom de leider geworden. Enerzijds vindt dit zijn oorzaak door het slechte schieten van „St. Jan" Kaatsheuvel, ander zijds doordat „St. Clemens" Herpt zelf weer eens uit haar slof schoot en 23 punten bijeen gaarde. De spanning is hierdoor niet weg-, eerder toegenomen. Herpt heeft nu 40 punten, Kaatsheuvel en Baard wijk ieder 39. Men ziet dus dat Baardwijk zich meteen bij de kop groep geplaatst heeft. „Juliana" Vlijmen deed beter werk dan men van haar ge wend is. Zeventien punten is voor haar een goede prestatie. Is zij de inzinking te boven? Met de groei van het ledental stijgt ook 't pun- KNIP DIT UIT! Geregeld iedere weekte raadplegen Maandag, Woensdag en Donderdag van 2-6 u. en 's avonds van 7-9 uur. Heile Schoorstr. 1 4 TILBURG Talei. 5789 lijn 3 vanaf het Station (bij het Bossche viaduct.) tenaantal. Houdt moed, jongens van „Juliana", eens komt gij ook tot de kopgroep. „St. Crispijn" deed een goede stap naar boven. Schoot zij in Kaatsheuvel maar 12 punten, op dit concours schoot zij 19 punten. Deze vereniging komt, wat haar schuttersmateriaal betreft, sterk op de voorgrond. Flinke jonge krach ten hebben het ledental aangevuld en tot opbloei gebracht. Zeker be looft dit veel voor de toekomst. Als

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1