Baardwijk kampioen. AUTOSPORT PAARDENSPORT WIELRENNEN. BILJARTEN. DUIVENSPORT. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 MEI 1952. Na een 6O overwinning op Korvel. (5 goals in 35 minuien) De Ihuiskomsi der kampioenen werd een ware triomftocht ..PINKSTERNUMMER" de jongere krachten goed zijn in geschoten en de oudere schutters kunnen worden vervangen, zullen zij zeker een korpszestal gaan vor men, waar velen van zullen opzien. Dit verslag zou onvolledig zijn wanneer we de ere-voorzitter van „St. Crispijn", de heer Verhagen, zouden vergeten. De heer Verha gen, één der pioniers op schutters- gebied, viert dezer dagen zijn gou den huwelijksfeest. Vijftig jaar lang heeft hij lief en leed met zijn echt genote gedeeld, maar ook een heel stuk van dit huwelijksleven is hij een machtige steun geweest voor zijn geliefd „St. Crispijn", waarvan hij een stuwende kracht en een prettig medewerker was en nog ge ïnteresseerd is wanneer het „St. Crispijn" betreft. Verhagen, namens geheel de Bond van Langstraatse Schutters gilden, van harte proficiat. Geve de algoede God U nog vele jaren van goede gezondheid aan de zijde van Uw vrouw en blijf voor „St. Crispijn" een voorbeeld van trou we kameraadschap. In Besoyen zijn meer punten ge schoten dan in Kaatsheuvel, al maakt Kaatsheuvel zelf hierop een uitzondering. „Juliana" behaalde zelf 10 punten meer dan vorige maal; Heusden 5 en Elshout 4. Dit zijn verheugende feiten, zo drukte de voorz, de heer Kops, zich uit bij het uitreiken van de personele prijzen. Een zeer groot aantal schutters heeft aan dit concours deelgenomen. Na afloop van het schieten werden in de zaal van de heer v. d. Meijs de personele prijzen uitgereikt.. De heer Kops, wnd. voorz., sprak bemoedigende woorden tot de schutters in het algemeen. Vooral de zwakkere verenigingen hadden zijn volle belangstelling. Met goede wil en taai doorzettingsvermogen zijn er voor U ook betere resultaten te bereiken. Vervolgens deed hij mededeling dat op 21 en 22 Juni a.s. in Herpt een groot nationaal concours zal worden gehouden. Hij deed een be roep om met een zo groot mogelijk aantal schutters deel te nemen. Hierna ging hij over om bestuur en leden van „St. Crispijn" dank te brengen voor het prima mate riaal en de goede organisatie, waar na de prijzen werden uitgereikt. Uitslagen der punten, prijswin naars en standenlijst in het vol gend nummer. Het kampioenschap van Baard wijk, dat reeds geruime tijd in de lijn der verwachtingen lag, is dan eindelijk een feit geworden. Allerlei mogelijkheden waren er nog voor het geval Baardwijk de ontmoeting tegen Korvel, die reeds herhaaldelijk was uitgesteld, zou verliezen of als zij het niet verder dan tot een gelijk spel zou brengen. Maar Baardwijk heeft op over tuigende wijze aan alle onzekerheid een einde gemaakt door in de nog te spelen 35 minuten tegen Korvel de beginstand van 01 tot 06 op te voeren. Zoals wij reeds meldden moest deze wedstrijd zonder publiek wor den gespeeld, doch een grote scha re supporters was mee naar Tilburg getogen, waar de ligging van het Korvel-terrein zodanig bleek, dat zij gemakkelijk in de nabijheid de verrichtingen van hun favorieten konden volgen. En 5 maal in deze 35 minuten kregen zij gelegenheid tot juichen. Korvel kwam er eenvoudig niet aan te pas. Baardwijk kwam zo overdonderend opzetten en 't liep over alle linies zo gesmeerd, dat 'n klinkende overwinning en daar mee het kampioenschap reeds na enkele minuten vast stond. Baardwijk startte met een vrije schop 15 meter buiten het straf schopgebied. Dat was het teken van een enthousiast Baardwijkspel. Aanval op aanval deed Juliana. Korvel vermocht niets. Reeds in de 6e minuut werd het overwicht be loond. Aanvoerder v. Tuyl scoorde prachtig: 02. (Beginstand was 01). Nu was het hek van de dam. Aftrap; Baardwijk vangt de bal op, er volgt een schot over de Kor- vel-verdediging, een pass van v. Tuyl en het is 03. (na 7% min.). Een minuut of zeven vlpod de wed strijd kalm verder. Uit de midden linie van Baardwijk kwam toen 'n prachtig schot naar rechtsbuiten Klerks; afgemeten gaf die af op 't hoofd van Richters en deze kopte onhoudbaar in; 04. In de 21e minuut kwam de bal terecht bij de Baard wij kse rechts back v. d. Wiel. Deze gaf de bal keihard voor op rechtsb. Klerks, die op zijn beurt op handige wijze twee Korvel-lui passeerde en „knoerde" (zoals dat in sporttaal heet) de bal hoog in het net; 05. Reserves van Baardwijk gingen zich reeds aankleden. Het publiek buiten het terrein (dat de match prachtig kon volgen) maakte zich reeds op om te vertrekken. Motoren en fietsers vertrokken al naar Baardwijk. Het spel ging intussen voort. Kor vel bleef verbeten vechten. De scheidsrechter hield de touwtjes strak. Toen brak de 33e minuut aan. Baardwijk mocht een corner nemen. Klerks schoot schitterend voor op v. Tuyl en deze maakte korte metten; 06. Zo kwam het einde, gelukkig voor onze Waalwij kers, ongelukkig voor Korvel, dat door deze ontmoe ting naar de 4e klas degradeert. (Vorig jaar werd Baardwijk kam pioen door Mulo en Best Vooruit te laten degraderen). De scheidsrechter feliciteerde 't Baardwijk-bestuur nog hartelijk voor de grandioos verdiende zege. In Baardwijk zat de Juliana-aan- hang ondertussen met spanning het resultaat van deze ontmoeting af te wachten, doch toen bekend werd dat de stand reeds tot 04 was op gevoerd met nog tien minuten te spelen, toen geloofde men het wel en in een ommezien zag men ieder een met geel-zwart getooid en werd van vele huizen de vlag uitgesto ken. Bestuurders van de supporters club kwamen direct in actie om de kampioenen bij hun thuiskomst een triomfale intocht te bereiden. En dat hebben ze inderdaad prachtig voor elkaar gekregen. Toen te ruim half zes de bus met de spelers uit Tilburg op het Raad huisplein alhier arriveerde, werden zij daar door een grote menigte op gewacht, terwijl de harmonie „St. Jan" hen met een pittige mars be groette. De Edelachtb. Heer Burgemees ter Teijssen, die mede ter begroe ting aanwezig was, sprak als eerste de kampioenen toe, die hij van har te geluk wenste met hun succes en hoopte dat zij ook in de komende wedstrijden goede successen zou den mogen boeken. Hij wenste hen verder een prettig samenzijn, wat zij na hun inspanningen in deze competitie wel verdiend hadden. Vervolgens sprak de voorzitter van de Harmonie „St. Jan", dhr. J. v. Mierlo. Bij verschillende ge legenheden, aldus spr., beschouwt „St. Jan" zich als de tolk van Baardwijks burgerij. Ook nu zou de muziek waarmee zij de kampi oenen op hun triomfale toch zou begeleiden een verklanking zijn van de vreugde die speciaal de Baardwijkers bezielt om dit her nieuwde kampioenschap. Namens de Supportersvereniging Juliana sprak de heer Adr. Pullens een hartelijke gelukwens tot de kampioenen die hij ook in de ko mende promotie-wedstrijden veel succes toewenste. Aan de aanvoer der van het elftal, de heer v. Tuyl, bood hij een prachtige bloemen mand aan. De voorzitter van „Baardwijk", de heer A. de Rooy, dankte voor deze onverwachte, grootse hulde en memoreerde met grote waardering dat het elftal reeds onderweg een bloemenhulde van de zustervereni ging W.S.C. in ontvangst had te nemen, wat zeer op prijs werd ge steld. Na deze begroeting op het Raad huisplein werd een lange stoet ge formeerd van luxe auto's, sommige met de club-kleuren of de nationa le drie-kleur versierd, waarin de spelers met hunne dames, de be stuursleden van voetbal- en suppor tersclub, en de elftalcommissie hadden plaats genomen. Voorafge gaan door de Harmonie „St. Jan" trok deze stoet door een dichte haag van toeschouwers via Grotestraat, Laageinde, Min. Loeffstraat, Hoog- einde en Baardwijksestraat naar 't sportpark Juliana, waar in het con sumptiegebouw een smakelijke koffiemaaltijd wachtte. Dat het er hier verder zeer vro lijk toeging en dat de Juliana-aan- hang zijn vreugde niet onder stoe len of banken stak, laat zich be grijpen. Ook wij bieden de kranige geel-zwarten onze beste wensen met hun hernieuwd kampioenschap en wensen hen veel succes in de komende zware promotie-wedstrij- den tegen Schijndel, zodat Waal wijk spoedig weer een 2e klasser rijk zal zijn. SPRANG. N.E.O. KAMPIOEN. P.C.P.—N.E.O., 0—5. Door een prachtige 5—0 overwinning op P.C.P. te Breda, heeft N.E.O. j.l. Zaterdagmiddag beslag weten te leggen op het kampioenschap van haar atde- uug. Uat iN.n.'O. onaer hoogspanning naar oreda vertrok, was te oegrijpeu, zeiter ornaat 1N.H.O. de traditie neert tegen zwakkere tegenstanders de sieent- sie wedstrijden te spelen. W ie echter ge dacht had een nerveus IN.ü.U.-eittal in het veld te zuilen zien verschijnen, kwam neurogen uit. Uirect na de altrap liet rsüu, een partijtje voetbal zien, pat de tegenstanders volkomen verraste, nen geneel op de aanval spelend NnO be stormde de P.C.P.-veste, welke spoedig tot wankelen werd gebracht. Keeds in de derde minuut nam iNtlU ,dan ook de lei ding, door haar linksbinnen, die een vrije trap. op 20 meter van het doel onhoud baar inkogelde. Dat 1NEU hier nog niet mee tevreden was, liet het direct hierna zien; goed en snel combinerend kwam INDO terug en weer heett INDO succes, als uit een voorzet van links de naar binnen gekomen rechtsbuiten zijn kans goed benut, 20. Nu beginnen de tal rijke NEO-supporters, die de reis naar Breda hadden meegemaakt, zich veilig te voelen en moedigen de spelers nog tot groter inspiratie aan. Na 15 minuten spelen zien we de bezoekers hun negen de hoekschop nemen, die zo ragfijn was, dat de linksachter niet anders weet te doen dan de bal in eigen doel te plaat sen. Vijf minuten later is het. 4—0, als de midvoor een goede pass yan de rechtshalf opvangt en hard inkogeld. Met deze stand voelden zowel de spe lers als hun aanhang zich veilig en kwam de rust. Na de rust tonen de bezoekers nog even hun superioriteit en als uit een goed opgezette aanval de linksbinnen num mer vijf in de touwen jaagt, is de strijd beslist. Ook P.C.P. scheen genoegen met deze stand te nemen, want veran dering werd hierin niet meer gebracht. Na de wedstrijd werden er door de P.C.P.-voorzitter, naast de gelukwensen der P.C.P.-spelers, aan N.E.O. bloemen aangeboden. Verrassend was het daarna te zien hoe in korte tijd een paar honderd sup porters van NEO zich als echte feest gangers omkleed hadden en 'het terrein opstormden om de spelers te feliciteren. Dat onder de beste stemming de te rugweg werd aanvaard, laat zich begrij pen. Om ca. 8 uur werd onze gemeente bereikt, waar de spelers wel een zeer verrassende hulde werd gebracht. Iedere speler had hier een prachtig bloem- bouquet in ontvangst te nemen. Ook de harmonie Marijke maakte hier haar op wachting en met bloemen getooid gingen de spelers het muziekcorps vooraf, ge volgd door de touringcars met suppor ters. Dat dit een ware triomftocht door Sprang werd, laat zich begrijpen. De be langstelling was enorm. Om 9 uur werd het clubhuis bereikt, dat reeds feestelijk was versierd. Hier hadden spelers en be stuur nog vele felicitaties in ontvangst te nemen en werd het verdere van de avond onder vrolijke stemming met mu ziek en zang doorgebracht. Het mag zeker wel vermeld worden dat N.E.O. dit kampioenschap volkomen verdiend heeft; al mogen 'zij een kleine inzinking in de loop van deze competi tie hebben gehad, hiervan hebben zij zich schitterend hersteld. Het doelgemid- delde van 53 voor en 13 tegen uit zes tien wedstrijden mag er zeker zijn. Als bijzondere prestatie zij nog ver meld dat dit kampioenschap het derde achtereenvolgende is, dat door het eerste elftal van N.E.O. werd behaald. Dat N.E.O. ook de toekomst met ver trouwen tegemoet kan zien, ligt wel in het feit dat ook het tweede elftal het kampioenschap van haar afdeling heeft weten te behalen, terwijl het derde elf tal op de eervolle tweede plaats eindig de. i Thans staan N.E.O. de promotiewed strijden tegen Dinteloard te wachten. Wanneer de NEO-spelers met het zelfde élan spelen als in de laatste wed strijden, kan men ook deze met vertrou wen tegemoet zien en is succes zeker niet uitgesloten. I Bij de ontelbare felicitaties die N.E.O., zowel spelers als bestuur, met het be haalde kampioenschap mochten ontvan gen, voegen wij ook gaarne de onze en wij wensen NEO in de komende pro motiewedstrijden alle succes toe. SPRANG. S.D.O. Zaterdag speelde SDO haar laat ste wedstrijd voor de Zaterdag- competitif; tegen HNC, die onder leiding stond van de heer Fle- minks uit Tilburg. SDO heeft ook in deze wedstrijd weer getoond dat zij de inzinking waarmede zij te kampen had, weer te boven is, alsmede het gevolg van het opstel, len van enkele jeugdspelers, die flink hun best doen. Over de wed strijd het volgende HNC dat de laatste kans moest verdedigen, toog met de sterke wind in de rug direct in de aan val. Maar de goed spelende SDO achterhoede wist alle aanvallen te onderscheppen. Na een half uur spelen wist HNC met een goed schot de stand op 10 te brengen, waarmede de rust inging. Na rust was SDO het meest aan bod en we zagen prachtige aanvallen en goed samenspel. Na enkele minuten was 't de rechtsbuiten die met een hoog en hard schot de gelijkmaker scoorde. HNC moest alles in het werk stellen om doelpunten te voorkomen. Maar onze middenvoor kreeg een prachtkans en onhoud baar lag de bal weer in het net, 2—1. Even daarna was 't weer de rechtsbuiten die zijn 2e doelpunt maakte, 31 In de laatste minuu,t maakte een onzer backs penalty, die goed werd genomen en de stand was nu 3-2. Hiermede kwam het einde van deze prettige en sportieve wedstrijd. CAPELLE. v.v. WIT-ZWART. Zaterdagavond werd op het Wit- Zwartterrein het seriewedstrijden, programma voortgezet met de ont. moeting Wit-Zwart contra een R.W.B.-combinatie, die door de Zorgi t ij dig voor uwe advertentie in ons dat Vrijdag-ochtend ver schijnt. Capellenaren met 50 werd ge wonnen. Het was een door Wit-Zwart uit, stekend gespeelde wedstrijd met in lelligent en zeer constructief voet, bal. Jammer was het, dat de RWB- ers niet volledig konden aantreden doch ook hun reserves gaven blijk de kunst van het edele voetbalspel te verstaan. In de voorhoede kon echter de gevaarlijke RWB-midvoor Meulman de Wit.Zwart-defensie niet bepaald verontrusten, daar ge, noemde speler zich in een min of meer geisoleerde positie bevond. Wij persoonlijk hebben van deze tweekamp bijzonder genoten, te meer nog daar de verstandhouding in het veld uiterst sportief en vor, beeldig was A.s. Zaterdagavond (31 Mei) wordt gespeeld de belangrijke wedstrijd Raamsdonk I«Berkdijk I. Aanvang half zes. Wie hier als overwinnaar uit het strijdperk zal treden, is niet met zekerheid vast te stellen.De Raams. donkse blauwhemden zullen uiter aard hun prestige als „vierde klas, ser" proberen hoog te houden, maar daar staat tegenover dat de Berkdijkers die weliswaar een klas lager spelen, technisch zeer sterk en overrompelend voor de dag kun nen komen. Het zal er op het Wit- Zwartterrein in bijzondere mate gaan spannen en allerwege zal de belangstelling voor deze ontmoe ting zeer groot zijn. Tweede Pinksterdag komen de halve finalisten tegen elkaar uit, waarvan momenteel de volgende drie bekend zijn: Veerse Boys, DV YC (Dongen) en Wit-Zwart. A.s Zaterdagavond zal na afloop van de wedstrijd Raamsdonk tegen Berkdijk door loting worden uitge maakt boe het wedstrijdprogramma zal zijn voor Tweede Pinksterdag. De finale vindt plaats op Zaier, dagavond 7 Juni a.s., waarbij be slist zal worden, welke vereniging de eigenares wordt van de elf nieu we voetbalshirts. VLIJMEN. Serie-wedstrijd. De Vlijmense Boys hielden Zon dag 25 Mei een serie-wedstrijd. De eerste wedstrijd om 2 uur Haar steegHeusden, uitslag 30 in 't voordeel van Haarsteeg. Het was een kalme wedstrijd. Haarsteeg was vanaf het begin sterker en nam spoedig de leiding. Het jeugdige Heusdense elftal probeerde het spel te verplaatsen, maar de ver dediging van Haarsteeg was te sterk en succes bleef uit. Haarsteeg maakte uit een van de vele uit vallen nog een prachtdoelpunt en hiermede kwam de rust. Na de rust hetzelfde spel. Haarsteeg sterker, maar wilde het meestal te mooi doen en daarom bleven doelpunten uit. Tegen het einde weer een aan, val van Haarsteeg en de stand werd 30 met een fraaie kopbal van de rechtsbuiten en hiermede kwam het einde. Sportvereniging 1932— Vlijmense Boys 10. Vlijmense Boys, de winnaar van de prachtige wisselbéker verleden jaar, werd uitgeschakeld door Sportver. 1932. Vanaf de aftrap nam Sportver. de leiding met een pracht doelpunt van de rechtsbui ten. Vlijmen kwam er beter in en werd sterker, maar het spel in de voorhoede was te kort voor suc ces en met de rust was de stand nog 1—0. Na de rust eën steeds aanvallend Vlijmen, maar de voor hoede bleef volharden in het korte spel Een goed schot van v. Hei voort en van de Meerendonk die nen vermelding. Het einde kwam met 10 voor Sportver. 1932. HAARSTEEG. HaarsteegHeusden 30. In de strijd om de Van Waglen- berg-Festen Wisselbeker die ver leden jaar door genoemde firma aan de Vlijmense Boys, ter gele genheid van haar 25-jarig bestaan werd geschonken en die eveneens door de jubilerende vereniging voor een jaar werd gewonnen, had Zondag j.l. de ontmoeting tussen beide bovengenoemde ploegen plaats. Ook ditmaal wist Haarsteeg aan Heusden een 30 nederlaag toe te brengen en zij heeft zich daarmede in de demifinale weten te plaat sen. Over alle linies toonde Haar steeg zich de meerdere en met een klein beetje meer geluk en door zettingsvermogen had de score zeker nog hoger kunnen zijn. Di rect nadat het beginsignaal had geklonken, ontwikkelde zich een gelijk opgaande strijd, doch het liet zich aanzien dat Haarsteeg zich een felle tegenstander zou to nen. Regelmatig ging het met goe, de open aanvallen op het Heusden, doel af en reeds na 8 minuten spe len was het midvoor v. d. Water die met een kopbal het eerste doel punt liet aantekenen. De Heusde- naren toonden zich gleen felle te genstanders. Hun aanvallen waren te zwak en te onsamenhangend om gevaar te kunnen opleveren. Haar steeg deed het na een half uur heel wat beter, want met een zuiver schot was het linksbinnen v. Dal die de score wist op te voeren tot 2-0, waarmede ook de rust in ging. De tweede helft was syno niem aan de eerste, een overwe gend sterker Haarsteeg. Na enkele genomen corners die geen resultaat opleverden, was het tenslotte toch invaller Spermon die met een fraaie kopstoot de stand wist op te voeren tot 30, waarmede ook het einde kwam. VOETBALUITSLAGEN. Om het kampioenschap van Nederland Willem 11Ajax 52 Hermes DVSHaarlem 21 Promotie Tweede klas afd. B. InternosExcelsior 23 Voetbal. In Eindhoven heeft de Engelse profclub Leicester City van een Brabantse bondspioeg ge. wonnen met 32. Bij de rust ston den de Brabanders voor met 21 ■door goals van Louer en Van Me lis. Het Engelse voetbalelftal heeft -Zondag in Wenen met 32 gewon nen van het nationale Oostenrijkse team. Wielrennen. Wim van Est heeft voor de tweede keer in drie jaar de monsterrit Bordeaux-Parijs gewonnen, zonder concurrentie. Hij reed de 587 km. in 17 uur 36 min. 14 sec. Nummer twee, de Fransman Diot, deed er bijna drie minuten langer over 17 uur 39 tuin 11 sec. Hockey. Het Nederlandse B- elftal heeft Finland met 20 ver flagen. HHIJG is kampioen van Nederland geworden door een ge lijk spel (33) tegen Venlo. VLIJMEN.. De Vlijmense renners Wolfs en G. v. Baardwijk namen Zaterdag j.l. deel aan de Ronde van Culem- borg. Wolfs werd 14e en v. Baard wijk 12e. Zondag j.l., in de Ronde van Rooij, werd G. v. Baardwijk 8ste; Wolfs werd betrokken bij een val partij en moest uitvallen. RADIO-RALLYE. Uitstekende prestatie van het team Schaap-Tielen. Het Waalwijkse team bestaande uit de heren A. Schaap en Ant. Tieten, dat Zaterdag j.l. aan de ver maarde radio-rallye, georganiseerd door „de Hertogrijders" in samen, werking met de K.R.O., deelnam, heeft een uitstekende prestatie ge leverd. 't Waalwijkse team startte van uit Maastricht en wist zich in de. ze uiterst moeilijke en veeleisende rit op de route MaastrichtDen Bosch als tweede te klasseren. De tweede prijs bestond uit een stadsplaquette van Den Bosch, aangeboden door het gemeentebe stuur, terwijl de firma Cooymans hier nog een zeer gewaardeerd cadeau aan toevoegde. Bovendien leverden zij aldus de beste prestatie van de R.A.C. Zuid, hetgeen gehonoreerd werd met een beker. Wij complimenteren de heren Schaap en Tielen, die zich wisten te classeren, van harte met deze mooie prestatie; temeer is dit com, pliment op z'n plaats, wanneer men uit het aantal strafpunten de gerechtvaardigde conclusie mag trekken, dat de route vanaf Maas tricht de moeilijkste was. Op de iijst van de voorlopige uitslag zagen we ook nog de na men van het team A. J. v. d. Heij den en M. Elshout uit Drunen, dat de 11e prijs behaalde in de route BergenopzoomDen Bosch, terwijl het team de heer A. Schalken Mevr. F. Schalken-v. d. Schaaf uit Kaatsheuvel zich 12e wist te klas seren in de route Zwolle. Ook deze prijswinaars onze ge lukwensen. MOOI SUCCES VOOR IVO VAN HAREN Jr. TE BERGEN OP ZOOM. Op Hemelvaartsdag werd onder belangstelling van een 6000 perso nen te Bergenopzoom de nieuwe renbaan „Kijk in- de Pot" door de burgemeester Ir. H. B. J. Witte ge opend In de „Kijk in de Pot-prijs" over 2000 meter voor amateurs behaalde de heer Ivo van Haren Jr. te Vught de eerste prijs op La Chefta. BILJARTBOND WAALWIJK EN OMSTREKEN. C. Slaats van Juliana ongeslagen kampioen in de 2e klas. In de 3e klas beslissings wedstrijden noodzakelijk. Zo heeft dan Juliana naast liaar kampioenselftal in de 3e klasse KNVB, ook een kampioen in de biljartsport gekregen en wel de jeugdige C. Slaats, die ongeslagen kampioen werd in de 2e klas van de WBB. Voorwaar wel een felici tatie waard. Hieronder de eind, stand Slaats 7 7 0 0 14 R. de Ruijter 7 5 0 2 10 A. Timmermans 7 5 0 2 10 Jos Reus 7 3 0 4 6 M. Kuijs 7 3 0 4 6 J. v Engelen 7 3 0 4 6 A. Rombouts 7 10 6 2 H. Kootkar 7 10 6 2 Slaats h. g. 22. 1 In de 3e klas moeten nog beslis singswedstrijden worden gespeeld tussen J. v. d. Velden, A Muskens en M. Heesbeen, die allen gelijk eindigden, wat uit onderstaande standenlijst blijkt J. v. d. Velden 7 4 12 9 A. Muskens 7 4 12 9 M. Heesbeen 7 4 12 9 Bruurmijn 7 4 0 3 8 H. Leijtens 7 3 0 4 0 M. Knuist 7 3 0 4 6 C. v. d. Anker 7 3 0 4 0 G. v. Veldhoven 7 2 14 5 G. v. Veldhoven h.s. 21. A.s. Donderdag geven wij van de •2e, 3e en 4e klas de kampioenen. H. DE RUYTER KAMPIOEN EERSTE KLAS KLEIN LIBRE. H. de Ruyter uit Waalwijk heeft in Heerlen het nationale kampi oenschap eerste klas klein biljart libre gewonnen. Hij speelde dit tournooi met een algemeen mo yenne van 8,45, waardoor hij pro moveert naar de hoofdklasse. Ook Karman uit Haarlem (7,94), Be- rendsen uit Doetinchem (7,20) en Stuulen uit Weerdinge (7,16) pro moveren naar de hoofdklasse. De uitslag luidt I. De Ruyter 8 989 117 95 8 45 2. Karman 8 977 123 51 7.94 3. Berendsen 4 857 118 42 7.26 4. Stuulen 4 924 129 60 7.16 5. Grell 4 749 117 81 6.40 6. Janssen 2 683 106 48 6.44 P.V. „DE POSTDUIF" WAALWIJK. Uitslag van de wedvlucht vanuit Neufvilles; deelname 309 duiven; eerste duif 10.24.08; laatste prijs- duif 10.41.45. J. Verhagen 1, 14, 37; M. Cor- stanje 2, 66; v. d. Gouw 3, 42; J. v. Huiten 4, 54, 64; Groeneveld 5, 20, 40; G. v. Helvoirt 6, 22; Schu wer de Peffer 7, 55; Jos. v. Schaijk 8; Jac. Verhoofstad 9, 16, 33; H. Pullens 10, 50; A. v. Eeten 11, 12; Pijnenburg 13, 60; v. Baardwijk 15; van Bokhoven 17; J. Pullens 18; Kleijsen 19, 53, 67; G. v. Helvoirt 19a; H. Lombarts 21, 70; Knippels 23, 25, 32, 47, 77; v. Delft 24; Stam 26; v. Gelder 27; J. Timmermans 29, 52; Jac. Duquesnoy 30; J. Bou- man 31; W. Klijn 34; Kramer 35; A. Hensen 36; C. Damen 38, 69, 75; v. Spijk 39, 68; C. Bouman 41; Spa pens 43; C. Hamers 44, 48; H. v. Heesbeen 45; P. v. Esch 46; Duive- kam 49; Herman 51 Jos v. Bladel 56; P. Snoeren 57, 58, 76; M. Leij- ten 59; Spapens 61, 73; v. Vugt 62, 65; Verhoeven Verwiel 63; v. d. Boomgaard 71; C. de Man 72; v. Riel 74. CAPELLE. P.D.V. „Nooit Gedacht". De P.D.V. „Nooit Gedacht", ge vestigd bij C. v. Tilborgh, hield j.l Zaterdag een wedvlucht vanaf Quievrain. De eerste duif haalde een snelheid van 1052.65 m. per minuut en werd geconstateerd om 2.25.6, terwijl de laatste duif een snelheid haalde van 950 m. p. min en werd geconstateerd om 2.41.47. De prijzen werden behaald door J. Snaphaan 1, 15, 33, 39, 42; C. Broeks 2, 3, 17, 20, 32, 48; M. Net ten 4; C. v Tilborgh 5; P. Blom 6, 21; A. Rijken 7, 18; A. J. Op- horst 8, 10; J. Spierlngs 9, 12, 18, 53; P. Verhagen 11, 34, 35, 57; W. Nieuwenhuizen 13, 62; Gebr. van Oosterhout 14; M. de Jong 16, 30; P v. Rooy 19, 40; Jac. Rosenbrand 22, 45, 46, 54; A. v. Campen 23, 58, 61A. Tactor 24, 60; A. Zwart 25, 26, 47, 59; H. Vos 27, 38, 64; J. Pols 28; Gebr. v. Os 29, 37, 65; G. Zwart 31; L Blom 36, 56; Gebr. de Jong 41; A. Haverhals 43, 44; Gebr. Versteeg 49; Gebr. v. Raams- donk 50; G. Janson 51, 55, 63; G. Rosenbrand 52; D. v. Beek 66 CAPELLE. Vluchten „De Luchtvaart". De in café Cové-v. d. Haart aan de Nieuwevaart gevestigde Post duivenvereniging „De Luchtvaart" hield Zondag een vlucht van Cor- beil af, waarbij de prijzen ten deel vielen aan: B. Pols 1, 4, 27; W. Ha verhals 2, 10, 26; J. v. Doornik 3, 15, 23; Adr. de Jong 5, 22; Adr. Klootwijk 6, 25; P. Nieuwenhuizen 7; M. v. Campen 8; M. Mesch 9, 12, 24; G. Treffers 11, 14, 17, 18, 21; J. Nieuwenhuizen 13; C. Groene veld 16; C. de Cloe 19, 29; Adr. Spierings 20; J. Emmers 28. De ere prijs werd gewonnen door M. Mesch. Dezelfde dag werd een vlucht ge houden van Neufvilles uit met de volgende uitslag: W. Haverhals 1, 4, 5, 6, 11, 16; G. Treffers 2; St. v. Peer 3, 20, 25; W. Versteeg 7; C. Groeneveld 8, 9, 14; G. Vos 10; H. v. Campen 12, 24; P. Bakkeren 13; Adr. Versteeg 15; M. v. Campen 17; G. Rosenbrand 18; P. Nieuwenhui zen 19; M. Mesch 21; B. Pols 22 en Adr. Spierings 23. Eerste Pinksterdag wordt gevlo gen van Orleans af, waarvoor de inkorving plaats heeft a.s. Donder dagavond tussen 1 uur en half 9 in het clublokaal. VLIJMEN, Combirtatie Drunen-Nieuwkuijk- VBjmen. Uitslag van de wedvlucht vanuit Neufvilles. D. Drunen, N. Nieuwkuijk, V. Vlijmen. A. v. Heivoort (F) V. 1; C. v. Heivoort V. 2, 4, 29; H. v. Huiten D. 3, 23; P. Willemse D. 5, 31; M. de Graaf D. 6, 41; B. Oremans V. 7, 22, 45, 47; G. v. Son N. 8, 10; A. Parijs V. 9, 17; H. Meijs N. 11, 55;

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2