Waalwijkse en Langst Courant |ÜIT DE Wijde Wereld «EÜKSS KING PROVINCIAAL ANJERFONDS Het CuKO.pe.ie. te,g.e.K. Wie zal 't vlammend vuur weerstaan? NÜUWJ-I BUFFERZONE LANGS OOSTDUITSE GRENS. PEPERMUNT, I Rheumatische pijnen slopen Uw gestel en Uw lichaam. Bestrijd ze met Kruschen en begin zo een nieuw leven fit en vrij van pijn. AANDACHT GEVRAAGD voor VRIJDAG 30 MEI 1952. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK - TEL. 2621 OPGERICHT 1S7S SCHOOLSTRAAT 11. KAATSHEUVEL. TEL. 2121 75e JAARGANG No. 44 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 franco p. p. Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO" „Ik zal U niet gelijk wezen ach terlaten", had Christus gezegd toen Hij Zijn verlossingswerk had vol bracht en Hij terugkeerde naar de Vader, Die Hem gezonden had; „Maar Ik zal u de Vertrooster zen den". En toen zijn leerlingen bijeen waren in de zaal te Jeruzalem, kenden zij de Geest in het geruis als van een hevige storm en de vlammen die vurig beefden boven het hoofd van elk van hen. En al len werden zij vervuld van de Hei lige Geest en toen was het zoals Willem de Merode dichtte: „In menschenwoord, op menschenwijs, geeft God Zijn heilgeheimen prijs". De Geest die in hen was deed hen spreken over de wondere werken van Gods liefde, en zij, de eenvou dige vissers, de mensen zonder eni ge pretentie van hoge afkomst of grote geleerdheid, die slechts de Meester gevolgd waren, toen Deze hen riep en hen zei: „Ik zal u tot mensenvissers maken", deze werden het werktuig van de Heilige Geest, toen zij hun geïnspireerd woord richtten tot de mensheid, toen zij uittrokken, enthousiast en zonder bedenken, naar de verre streken van de toenmaals bekende wereld, toen zij spraken op de Areopaag en de metropool Rome tot het centrum maakten van het Christendom. Zij waren de eersten die de waar achtigheid van Jezus Christus mochten ondervinden, toen Hij zei: „Ik zal u niet gelijk wezen achter laten" en sedert dat eerste Pink sterfeest is de Heilige Geest, die de Liefde is, welke de Vader en de Zoon elkander toedragen, met allen geweest, die de Meester volgden, gelijk de Apostelen deden; heeft Hij wijsheid en verstand geschon ken aan degenen die de Kerk leid den; heeft Hij raad en sterkte ge schonken aan die vervolgd werden om der wille van de gerechtigheid en schonk Hij de wetenschap, de godsvrucht en de vreze des Heren aan hen die deel uitmaakten van de Kerk, zoals die op het eerste Pinksterfeest door Zijn inspiratie begon te groeien en zoals die het veelzijdige leven van twintig eeu wen heeft beheerst en bepaald. En dit is de vertroostende en sterkende gedachte die ons op dit Pinksterfeest van het jaar Onzes Heren 1952 ook moet bezielen: Dat ook nu de H. Geest nog met ons is, dat Hij ook thans ons nog sterkt met de milde kracht van Zijn Ze ven Gaven. We leven in tijden van grote strijd, strijd tegen de vijan den van het Christendom, die het van buiten af trachten te vernieti gen, tegen de vijanden ook, die het van binnenuit proberen te verlam men. En soms is het schrikbarend te zien, hoe veel terrein wij aan hen moeten prijsgeven, niet zozeer door de sterkte van hun aanval, als wel door de zwakheid van onze verde diging. Dat dan echter de Geest ons sterke, zoals Hij de martelaren sterkte van de eerste eeuwen, zoals hij Paulus bezielde en Franciscus en al die grote verkondigers van 't Geloof, die zich niet in de verdedi ging lieten terugdringen, maar be zeten waren van het grote doel: de uitbreiding van Gods Rijk. Dat de Geest ons de kracht geve te strijden tegen ons zelf, tegen on ze eigen zwakheid, die al te gauw retireert, tegen onze geringe liefde die al te gauw verflauwt, dat Hij ons het enthousiasme schenke en 't vuur, waarmee wij de goede strijd zullen strijden. En dan moeten wij ons spiegelen aan het voorbeeld van de Apostelen, die het vlammend vuur van de Geest, die de Liefde is, niet konden weerstaan, zoals Frank Valkenier dichtte: „Wie zal het vlammend vuur weerstaan? „Wie zal den Geest weer spreken? „Ziet, hoe het Woord is uitgegaan, „En zij als één man, Christus, staan „En Zijn Opstanding preken". Dinsdag is in Parijs het verdrag getekend inzake de Europese Defensiegemeenschap door de ministers van buitenlandse z - ken der deelnemende landen, te weten Frankrijk^ Duitsland, Italië, België, Nederland en Luxemburg. Deze landen sloten tegelijkertijd met Engeland een verdrag van wederzijdse mili taire bijstand, terwijl de Verenigde Staten en Engeland de ver zekering gaven dat zij een aanval op Berlijn zullen opvatten als een actie tegen hun eigen troepen. Bovendien hebben de ze beide landen garanties gegeven tegen een uittreden van Duitsland uit de Europese Defensiegemeenschap, daarmee voor al Frankrijk van een grote zorg bevrijdend. Door de ondertekening van dit verdrag, dat natuurlijk nog door de nationale parlementen moet wor den goedgekeurd, krijgen de zes deelnemende landen een gezamen lijke land-, zee- en luchtmacht on der een gezamenlijke generale staf en één commando. Het bestuur over het leger wordt opgedragen aan een commissariaat van 9 leden, bij eenstemmigheid te benoemen door de ministers van de leden-staten. De ministers zijn weer verantwoordelijk aan een As- semblée voor het Europese leger, bestaande uit 21 Duitsers, 21 Fran sen, 21 Italianen, 10 Belgen, 10 Ne derlanders en 4 Luxemburgers. De voornaamste taak van de Assem- blée zal zijn het onderzoeken en goedkeuren van de begroting voor het Europese leger. Het verdrag heeft een looptijd van vijftig jaar en elk Europees land kan toetreden. Alle deelne mers zijn gelijkberechtigd. Het ver drag wordt van kracht als alle le den-staten het geratificeerd heb ben. Het geldt slechts voor de on der de souvereiniteit der leden- staten vallende Europese gebieden. Eind 1954 zullen de landstrijd krachten van het Europese leger 43 divisies omvatten: 14 Franse, 12 Duitse, 11 Italiaanse en 6 van de Benelux; de luchtmacht zal de be schikking moeten krijgen over 5200 vliegtuigen. De vlootstrijdkrachten van de deelnemende landen zullen het zelfstandigst blijven. De Duitse bijdrage zal voor het landleger 253.000 man tellen, voor de luchtmacht 85.000 man met 1350 vliegtuigen en voor de vloot 12.000 man met schepen van voorlopig ten hoogste 1500 ton. Voorts zijn er nog een groot aan tal bepalingen die de diverse on derdelen regelen die tot de Euro pese Defensiegemeenschap behoren of er mee in verband staan. Zo wordt b.v. geregeld welke taal ge bruikt zal worden, hoe de oplei ding ingericht zal worden, hoe pre cies de verhouding zal zijn tussen de verschillende organen onderling en tussen die organen en de nationale regeringen; er worden schikkingen getroffen ingeval er een geschil zou rijzen tussen een lid en een van de organen. Al die onderdelen worden in verschillende protocol len, die tot het verdrag behoren, geregeld. Misschien hebben de pessimisten, toen Pléven zijn plan voor een Eu ropees leger ter tafel bracht, nu an derhalf jaar geleden, gedacht dat dit voorlopig een hersenschim zou blijven. Het plan-Schuman was juist goed op weg en dat leek al 't grootste deel van het federale en thousiasme dat West-Europa kon opbrengen, op te eisen. De aanvan kelijke geestdrift voor het plan- Plév.en was dan ook niet groot, en de Nederlandse regering beperkte zich zelfs tot het sturen van waar nemers. Maar deze keer hebben de pessimisten ongelijk gehad. Lang zamerhand is het besef gegroeid dat aaneensluiting van West-Europa op militair terrein onontkoombaar noodzakelijk was. Niet in de laat ste plaats zal hiertoe de overwe ging hebben bijgedragen dat Duits land bij de verdediging niet gemist kan worden en toch niet ongebrei deld gelaten kon worden. En aan gezien het niet aanging alleen Duitsland aan beperkingen te on derwerpen wat, zoals de erva ring heeft geleerd, toch geen af doende garantie biedt zat er wei nig anders op dan een verbond te sluiten, waarin alle deelnemers zich aan de spelregels zouden hebben te onderwerpen. Dit is het verdrag inzake de Europese Defensiege meenschap geworden, 't Zou over dreven zijn te beweren dat hierin de ideale vorm van samenwerking zou zijn gevonden. Alleen het feit al dat het een militair verbond is, doet de hoop uitspreken dat ze tot onvruchtbaarheid gedoemd zal zijn in zoverre dat de Gemeenschap nooit haar krachten daadwerkelijk zal hoeven te meten met een aan valler. Maar buiten deze princi piële kant van de zaak, is er veel geschipperd moeten worden om te gemoet te komen aan de verlangens en bezwaren die onvermijdelijk naar voren komen, wanneer een zestal landen zich willen verenigen. Daar zijn b.v. staatsrechterlijke be zwaren of nationale verlangens en zelfs nationalistische sentimenten, die een vlotte gang van zaken ver hinderen, en die zijn dikwijls het moeilijkst te overkomen. Alles bij en genomen mag men daarom niet ontevreden zijn over wat in ander half jaar is bereikt. Europa is weer een stap dichter bij wat het uitein delijke doel moet zijn: een federaal Europa. Het is niet te verwachten, dat de parlementen, die het laatste woord hebben, het bouwwerk dat de des kundigen en de ministers met zo veel zorg en voorzichtigheid heb ben opgebouwd, zullen doen instor ten. Al zal er van bepaalde zijde wel oppositie zijn, de meerderheid zal ongetwijfeld inzien dat er een bittere noodzaak achter zit en dat dit de beste oplossing is. Wij merkten zojuist al op dat de E.D.G. weer een stap verder is op de weg naar de Europese eenheid. Ook in dit opzicht is ze dus belang rijk. Zo is er sprake van dat de taak van de Assemblée voor de E.D.G. aan de Raad van Europa zou komen, al verzet zich een land als Zweden daartegen, omdat daar door zijn neutraliteitspolitiek in ge vaar zou komen. Het is nog steeds erg moeilijk de Noordelijke landen mee te krijgen. Voorts ligt het in de bedoeling dat de Assemblée een grondwet ontwerpt voor een Ver enigd Europa, een greep dus naar de verwezenlijking van het ideaal waarvan zowel het plan-Schuman als 't plan-Pléven onderdelen zijn. Als de tekenen niet bedriegen is 27 Mei 1952 een belangrijke datum in de nieuwe geschiedenis van Eu ropa. VIERDE ZITTING RAAD VAN EUROPA. Maandag is in Straatsburg de vierde zitting van de Raadgevende vergadering van de Raad van Eu ropa geopend. Tot voorzitter in plaats van Paul Henri Spaak, die is afgëtreden, werd gekozen de Frans man Frangois de Menthon, fractie leider van de M.R.P. in de Nationa le Vergadering. Jhr. Van der Goes van Naters was onder de zes vice- voorzitters die werden gekozen. Eén van de belangrijkste taken die de raad deze zitting heeft te vervullen is de behandeling van 't plan-Eden om de parlementaire in stellingen van 't plan-Schuman en van de Europese Defensiegemeen schap in de Raad op te nemen. De enige overwinning, die de Gasperi onbetwist behaalde was die van Triëst, waar zijn coalitie bijna driemaal zoveel stemmen kreeg als het Stalinistische blok. FRANKRIJK RIDGWAY IN PARIJS. Generaal Ridgway is Dinsdag in Parijs aangekomen om het opper bevel over de Atlantische strijd krachten van Eisenhower over te nemen. De gardisten hadden 't niet moeilijk. De grootscheepse inciden ten die de rode pers had aangekon digd, bleven beperkt tot een goed aardig opstootje in de voorstad Vil- lejuif, waar een groep demonstran ten onder het schreeuwen van leu zen opdrong. Eisenhower, Montgomery, Gruen- ther, Juin en een reeks staf-officie ren van SHAPE waren naar Orly gekomen om Ridgway te begroeten. Het was op tien dagen na precies acht jaar geleden, dat de „vecht generaal" per parachute op Franse grond landde om te helpen de Duit sers te verjagen. „Ik aanvaard mijn taak de belangrijkste die ik ooit vervuld heb met een diepge voeld plichtsbesef en een zuiver geweten". DUITSLAND telijke mogendheden de veiligheid van West-Duitsland en Berlijn. De bondsrepubliek verbindt zich haar buitenlandse' politiek in overeen stemming te brengen met de begin selen van de Verenigde Naties en de Raad van Europa. Een vrij ver enigd Duitsland is het gemeen schappelijk doel van West-Duits- land en de Westelijke mogendhe- den. De in Duitsland gelegerde Wes terse troepen krijgen de status van beveiligingstroepen. Ze zullen in actie komen bij een aanval op de bondsrepubliek of Berlijn, bij om wentelingen ter verstoring van de democratische orde en bij ernstige verstoring van de openbare orde en veiligheid. West-Berlijn heeft dezelfde be voegdheden gekregen als Bonn. De drie Westerse commandanten van de stad hebben medegedeeld het West-Berlijnse stadsbestuur „zo veel vrijheid te zullen geven, als slechts verenigbaar is met de spe ciale toestand in Berlijn". SPANJE „De twee tegenstanders leggen nu hun revolvers op tafel. West- Berlijn verkeert in een onaangena me situatie", zei burgemeester Reu ter Dinsdag. De Russische bezet tingsautoriteiten hebben namelijk als repressaille voor de onderteke ning van het Verdrag van Bonn 'n aantal maatregelen afgekondigd. Langs de Oost-Duitse zonegrens zal een „bufferzone" van vijf kilometer diepte worden aangelegd, die voor iedereen verboden is. Amerikaanse en Eiritse militaire patrouilles wor den geweerd van de verkeersweg Helmstedt-Berlijn, zonder dat hier voor uitleg wordt gegeven. Bijna alle telefoon- en telegraaflijnen fus ten West-Duitsland en de Russische zone zijn afgesneden. „Wegens her stelwerkzaamheden", zeggen de Russen, die aldus hun woede koe len. Allemaal koude oorlog! HET INTERNATIONAAL EUCHARISTISCH CONGRES. In Barcelona is Dinsdag het 35e Internationaal Eucharistisch Con gres geopend, het eerste sinds dat van 1938 in Budapest, 's Avonds werd de pauselijke legaat, kardi naal Tedeschini, ontvangen met 't eerbetoon dat toekomt aan een re gerend vorst. Nadat in de kathe draal de aartsbisschop van Barce lona de benoemingsbul had voor gelezen, werd ter opening van het Congres het „Veni Creator" gezon- gen. Z.H. de Paus heeft aan het Con gres het thema gegeven „De Eucha ristie en de vrede". De Nederland se bedevaart naar Barcelona staat onder leiding van de aartsbisschop- coadjutor Mgr. Dr. B. Alfrink. NEDERLAND Deze erkenning heeft geleid tot het in leven roepen van de provin ciale Anjerfondsen, die als provin ciale instanties van het Prins Bern- hardfonds een deel der financiën ter verdeling krijgen toegewezen. Hun werkzaamheid is uiteraard be perkter en bepaalt zich slechts tot de kunst, de volksontwikkeling en de jeugd. Dit klinkt allemaal prachtig en zeer ideëel, gelijk het program van zoveel fondsen en instellingen, zo lang het op papier staat, steeds een keurige indruk maakt; maar wij kunnen ons zeer goed voorstellen dat bij U de vraag op de lippen komt: Hoe werkt dit programma door in de practijk, komt er van al deze schone woorden iets terecht? En als antwoord kunnen wij U dan wijzen op de vele keren dat wij al in! een bericht melding kon den maken van subsidies die door het Provinciaal Anjerfonds toege kend waren aan culturele vereni gingen uit onze directe omgeving, aan harmonieën en zangvereniging, aan toneelclubs, aan schuttersgil den en aan het jeugdwerk enz.; dit beloopt, we hebben het in de gau wigheid even nagekeken, een be drag van 6 a 7000 gulden in enkele jaren tijds, en dan spreken we nog niet van de grote subsidies die zijn verleend aan provinciale instellin gen, van welke subsidies ook weer direct of indirect door de Brabant se bevolking wordt geprofiteerd. Dat is het prettige bij het Anjer fonds: Men kan met concrete cijfers het nut er van aantonen en er is nagenoeg geen enkele plaats meer waaraan niet een gedeelte van deze subsidies ten goede is gekomen. ITALIË DE GASPERI HANDHAAFT ZIJN POSITIE. Ondanks een gevoelig verlies aan stemmen heeft de democratische coalitie onder de leiding van Alcide de Gasperi de posities gehandhaafd, die zij innam vóór de slag om de gemeentelijke en provinciale stem bussen, welke zich begin deze week in Italië heeft afgespeeld. De grote winnaars zijn echter de neo fascisten en de communisten van Togliatti. Beide partijen, met ex tremistische bedoelingen, behaal den samen in totaal 51 percent van de uitgebrachte stemmen. De Ro meinse gemeenteraad behoudt zijn democratische meerderheid, zodat de Italiaanse hoofdstad haar chris ten-democratische burgemeester zal behouden. Napels, de tweede heftig omstreden stad, is een monarchis tisch bolwerk geworden. De com munistische winst aan zetels is ge ring, maar het aantal stemmen dat op de rode coalitielij st is uitge bracht is aanzienlijk hoger dan dat van 1948. Indrukwekkend is de terugkeer van de volgelingen van Mussolini in het Italiaanse politieke leven. Als derde grootste partij, na de chris ten-democraten en de communis ten, vormen zij thans een macht, die niet meer kan worden verwaar loosd. Ondanks de verliezen blijft de coalitie van de Gasperi toch de enige aangewezen partij in Italië, die bij machte is een evenwichtig beleid te voeren. DE WESTELIJKE VERDRAGEN MET WEST-DUITSLAND. De verdragen die Maandag door de Westelijke Grote Drie met West- Duitsiand in Bonn zijn ondertekend, bestaan uit een algemeen verdrag, vier nevenverdragen, te weten het troepenverdrag, het financiële ver drag, het arbitrageverdrag en het overgangsverdrag, benevens het statuut voor Berlijn. In het alge meen verdrag garanderen de Wes- MEINE POT BEKENT. Na Frans Colson heeft ook J. Meine Pot bekend de overval op luitenant-kolonel Harjono gepleegd te hebben. Beiden verklaarden te genover de politie, dat zij de over val hadden uitgevoerd om papieren over de zaak-Westerling, welke bij Harjono in huis moesten zijn, in handen te krijgen. De verdachten zeiden, niet het plan te hebben gehad overste Har jono te doden. Tijdens de worste ling zou het pistool van Colson per ongeluk zijn afgegaan. DE VLIEGONGELUKKEN IN DE KAMER. Tijdens de debatten in de Eerste Kamer kwamen de ongelukken van de 'Luchtmacht ter sprake. Minis ter Staf verklaarde, dat hier inder daad van een ernstig probleem sprake is. Er wordt gezocht naar een oplossing Het vliegen met een straaljager brengt voor een vlieger met voldoende vlieguren niet een buitengewoon risico mede. Steeds wordt nauwkeurig nage gaan wat de oorzaak van een onge luk is. Een internationale commis sie heeft geen uitsluitsel kunnen geven. In het algemeen is een oor zaak gebrek aan luchtervaring van de jonge vlieger. In verschillende gevallen bleek, dat de instructies niet voldoende zijn opgevolgd. Er wordt naar gestreefd de ge oefendheid op te voeren door de diensttijd voor vliegers te verlen gen tot vijf jaar. Zoals Kruschen duizenden verlichting bracht reeds na betrekkelijk kort ge bruik, zo kan zich ook bij U die wel dadige bloedzuiverende werking voltrek ken. Met Kruschen regelmatig ge bruikt geen onzuiver bloed meer. En daarmee is dan de oorzaak weggeno men van die kwellende rheumatiek. Koop vandaag Kruschen bij Uw apothe ker of drogist en begin morgenochtend die heilzame kuur. Reeds meerdere malen hebben wij in deze kolommen de aan dacht gevraagd voor het Anjerfonds, het provinciale onderdeel van het Prins Bernhardfonds, dat tijdens de bezetting door vrije Npderl anders gesticht met het doel het Nederlandse aandeel S de gealheerdrooHog^oering te vergroten, na de bezetting de striid on het gebied van de geest en van de cultuur is gaan striken is omgezet tot „een fmanciëel strijdfonds voor onze geesteliike en culturele weerbaarheid. Hoewel ieder jaar de belangstelling voor het Anjerfonds toe neemt hetgeen blijkt uit de steeds grotere opbrengsten van de verschillende acties is het fonds toch nog te weinig gemeen goed van de Brabanders, zodat we er goed aan menen te doen nogmaals Uw aandacht hiervoor te vragen. HET STIMULEREN DER CULTURELE ZELFWERK ZAAMHEID. Volgens de na de oorlog ver nieuwde statuten heeft het Prins Bernhardfonds de zelfwerkzaam heid van het Nederlandse volk op het gebied van wetenschap, kunst en cultuur in het algemeen te be vorderen, alsmede de Nederlandse cultuur in de Overzeese Rijksdelen en in het buitenland uit te dragen. Het fonds tracht dit doel te berei ken door het verlenen van finan ciële steun aan personen of orga nisaties, voor alle zodanige arbeid, die de geestelijke weerbaarheid van het Nederlandse volk kan verster ken. Het is een zuiver financiële instelling, die zelf geen deel neemt aan practische arbeid, maar zich beperkt tot het mogelijk of beter mogelijk maken van cultureel werk door derden. Het fonds heeft erkend dat de Nederlandse cultuur is opgebouwd uit gewestelijke eigenwaarden, die ieder voor zich beter uit de provin cie zelf beoordeeld en behartigd kunnen worden dan door het cen traal bestuur. Steeds nieuwe acties onderneemt het bestuur van het fonds om de aandacht van alle Brabanders hier op gevestigd te houden of hierop te vestigen. We herinneren ons alle maal de grote loterij-actie die uit groeide tot een sportieve maar niet minder hardnekkige wedloop, waar aan heel veel gemeenten deelna men. Zo heeft men ook dit jaar weer een actie bepaald, te weten in de week van 16 t/m 29 Juni, wanneer men weer de speciale aandacht zal vragen van iedere inwoner van on ze provincie, en voor het zo ver is hopen ook wij nog een klein beetje hieraan mee te werken. Het schone doel van het Provin ciaal Anjerfonds maakt het ver lenen van deze medewerking wel heel gemakkelijk. BESTRIJDING AARDAPPELMOEHEID. Voor telers van vroege aardappe len bestaat de mogelijkheid onthef fing te verkrijgen van het verbod om vaker dan eens in de drie jaar op dezelfde grond aardappelen te verbouwen, mits de aardappelen vóór 20 Juni worden gerooid. Nor maal moet men na een jaar aard appelen, twee jaar andere gewas sen verbouwen, voor men op de zelfde grond wederom aardappelen mag telen. Indien de aardappelen echter vóór 20 Juni worden gerooid kan men toestemming verkrijgen om na een jaar andere gewassen weer aardappelen te verbouwen, wanneer dit tenminste tijdig wordt aangevraagd. Tijdig betekent in dit geval dat degenen die in 1954 aardappelen willen telen op aardappelland van 1952, dit thans zo spoedig mogelijk dienen aan te vragen, zodat op 20 Juni kan worden gecontroleerd of de aardappelen werkelijk gerooid zijn. Bij de N.A.K. aangesloten te lers kunnen hun aanvragen indie nen bij de Keuringsdienst. Alle overige telers moeten hun aanvra gen richten aan de Stichting voor de Landbouw, Spoorlaan 50 te Til burg. In de aanvrage moet de reden worden opgegeven waarom men ontheffing verlangt en verder een nauwkeurige omschrijving van het betreffende perceel, alsmede de ka dastrale ligging en de grootte in aren. KLOKKENGIETERS AAN HET WERK. De omvangrijke voorbereidingen voor de uitvoering van 't klokken spel voor Amerika, zijn thans in een zo ver gevorderd stadium ge komen, dat met de uitvoering een begin kan worden gemaakt. De drie klokkengieterijen, die Nederland telt, zullen bij deze uitvoering ten nauwste samenwerken.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1