HET SPROOKJESBOS miSHEML Waalwijkse en Langstraatse Courani ST.JOACHIMSMOER IN HET NATUURPARK JJ ff AAA V V TRAM IN MADRID TE WATER. VRIJDAG 30 MEI 1952. Uitgever VVaaivvijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO \M HEI ZUIDEN 75e JAARGANG No. 44 Abonnement 2.60 franco p. p. 18 cent per week speciaal tarief. 2.35 per kwartaal Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-AQRES „ECHO" Mogelijk enigszins schoorvoetend zijn ze gekomen de persmensen van Noord tot Zuid, van Oost tot West, uitgenodigd door het ondernemend Stichtingsbestuur van het Natuur park „De Efteling", om eens een kijkje te komen nemen in dat re creatie-oord te midden der Loonse en Drunense duinen, onder de rook van Kaatsheuvel. De kunstzinnige affiches, in den lande verspreid, mogelijk geen blikvangers, doch reclame-platen, die de kijkers iets vertellen en een verwachting op wekken, omdat een sprookje nu eenmaal iets is dat niet alleen de jeugd, doch ook de onbedorven vol wassene interesseert, hebben hun werk gedaan. ER WAS EENSneen, drukker, er moet staan: Er is nu in het Natuurpark „De Efteling" en ga nu maar door, want in „De Efteling" is het sprookje geen verleden, doch werkelijkheid in de tegenwoordige tijd. De men sen van de pers hebben het in tien tallen kunnen constateren en gaan het schrijven in alle dag- en week bladen op een wijze, die de ont waakte belangstelling zal doen aan groeien tot een nieuwsgierigheid, die alles wat reizen kan naar het sprookjesbos in „De Efteling" zal brengen. Doch wij zijn al te ver. We moe ten beginnen met het begin. In het riante theehuis werden de dienaren van de Koningin der aar de om half 11 hartelijk verwelkomd door de voorzitter van de Stichting, Burgemeester Mr. R. Th. van der Heijden, die voor de velen, die het Natuurpark nog slechts kennen van de eerste affiches met de bazuin blazende heraut, een korte uiteen zetting gaf van het ontstaan van dit recreatie-oord. Twee ijverige kape laans namen reeds een twintig jaar geleden het eerste initiatief. Nu zijn beiden pastoor in twee pa rochies van Kaatsheuvel. De jeugd moest een gelegenheid gebo den worden tot ontspanning en sport en zo was de eerste opzet een park te stichten met sportvelden. Langzamerhand groeide 't Sport park uit tot een recreatie-oord voor de nog schoolgaande jeugd met een speeltuin, die jaar op jaar in acco- modatie en variatie uitgroeide tot een ontspanningscentrum, dat in de omgeving goede naam maakte. Schitterend gelegen tussen onge repte bossen en struiken, omgeven door nog geheel niet-ontsloten na tuurschoon, meende, na de vernie lende oorlogsjaren, burgemeester v. d. Heijden dat hier een mogelijk heid aanwezig was tot uitbreiding op een wijze, dat naast de eenzij dige industrie ter plaatse de moge lijkheid geschapen zou kunnen worden van de plaats een centrum te kunnen maken voor vreemdelin genverkeer, waarmede ook de ne ringdoende middenstand en de par ticulier door het bieden van pen siongelegenheden gebaat zouden zijn. Met goedkeuring van de gemeen teraad werd door aankoop van de omliggende niet-ontgonnen gron den het park uitgebreid tot een op pervlakte van 65 ha. Er werd een stichting gevormd die de zaak in exploitatie zou brengen en behe ren, en nauwelijks anderhalf jaar nadat de eerste spade door de ar chitect der Ned. Heide Maatschap pij in de grond gestoken werd, is 'n oord geschapen, zoals Nederland mogelijk geen tweede bezit en dat nu reeds de bewondering afdwingt van ieder die er een kijkje komt nemen. Aan de Oostzijde, vlak bij de Provinciale weg van Waalwijk naar Tilburg, zijn de onmisbare waterpartijen ontworpen: een sier- vijver van 3% ha. groot met duin- aanleg omgeven, beplant met rijk bloeiende heesters en gewassen in diverse kleurcombinaties; een ho ger gelegen zwembasin (in aanleg) dat door een vernuftige pomp-in- stallatie geregeld van vers water voorzien wordt en ook vanaf de Provinciale weg toegankelijk wordt gesteld; daarachter een kano-vijver van 4Vz ha. groot, die (eveneens in aanleg) voor minstens 50 kano's watersportgelegenheid, biedt. Slin gerpaden langs met bloeiende hees ters beplante hogere en lagere heu vels brengen U met een grote om wandeling naar de diverse sport terreinen, waarvan enige tennis velden reeds te wachten liggen op of °fficiële opening op Zaterdag 31 Mei. De grondwerken zijn in D.U.W.- verband met rijkssubsidie uitge voerd, terwijl 't gemeentebestuur 'n credn-t toestond, door Ged. Staten va£ Sr0d00Brab/nt goedgekeurd, van T 4UU.U00. Een modern thee huis in de naaste nabijheid van de grote speeltuin met kinderspeel- vijver, biedt gelegenheid tot een riant en rustig zitje met een exploi tatie, die de beste verzorging ea randeert. Doch dit alles kwam het Stichtingsbestuur niet voldoende voor om de grote massa te interes seren. Er moest iets komen dat meer opzien baarde en „De Efte ling" in het middelpunt stelde van de belangstelling, niet alleen van de naaste omgeving, doch ook van het gehele land en daarbuiten. Eneen moeder van een groot gezin we mogen niet zeggen, maar alleen raden, wie de moeder is kwam met het idee van een sprookjesbos, 't Was de overwe ging waard, alleen de mogelijkheid van uitvoering moest worden op gelost, immers het Stichtingsbe stuur stond en staat nog op het standpunt, dat alles wat „De Efte ling" biedt, verantwoord moet zijn op alle gebied. De Eindhovense cineast, Peter Reijnders, bracht de oplossing. Voor hem bestaan geen onmogelijkheden en de oplossing is voor hem een hobby. Enthousiast greep hij het idee aan en binnen een paar dagen kwamen de plan nen ter tafel. Fabelachtig, uniek, ongelooflijk! Reijnders is echter wel de man van ideeën, doch er moest iemand gevonden worden die sprookjes uit kan beelden. De grootste illustra tor op dat gebied werd aangespro ken, geïnteresseerd en ingepalmd: Anton Pieck! Nauwelijks ingewijd met de plan nen, kwamen de schetsen voor de dag. De ene al fantastischer dan de andere. Pieck droomde van het sprookjesbos, dat hem de gelegen heid ging bieden zijn rijke onuit puttelijke fantasie niet alleen op papier, doch nu in werkelijkheid daar te stellen. Begrijpelijk was niet alles wat een fantast schetst uitvoerbaar, doch de technische ge meente-ambtenaar, de heer Op de Kamp, wist, aangevuurd door de nooit versagende Reijnders, moge lijkheden te scheppen waar op het eerste oog geen werkelijkheid van uitvoering te bekijken was. En het sprookjesbos kwam uit de grond getoverd, zoals een sprookjesbos, in de kinderfantasie bestaat. Of de Stichting in haar pogen geslaagd is, zouden de mannen van de pers in de rondgang zelf kunnen constate ren Zover burgemeester v. d. Heij den in het Theehuis tot de aanwe zige persmensen, wier verbazing en belangstelling met de minuut geste gen was. Onder het genot van een heerlijke tas koffie, keurig geser veerd door de exploitant van het Theehuis, de heer H. v. Dun, kwa men de tongen los en werd het vermoeden reeds geuit dat hier iets werd geboden, waarvan de woor den niet voor de daden uitgingen, zoals vaak moet worden geconsta teerd. Om 12 uur werd met de rond wandeling begonnen onder leiding van de voorzitter van de Stichting. Na een blik geworpen te hebben in de rijke speeltuin, werd een wan deling gemaakt langs de diverse waterpartijen naar de tennisvel den. Overal waren nog tientallen rappe handen bezig met effening van paden, beplantingen en andere werkzaamheden. Aangekomen bij de ingang van het sprookjesbos, nam de heer Reijnders, inmiddels garriveerd, de explicatie van bur gemeester v. d. Heijden over. Gees tig, enthousiast en vlot wist hij het gezelschap rond zich te scharen, bang een woord uit deze begeeste rende mond te missen. „En hier staan we dan voor het kasteel Doornroosje". En we staan voor een groot mach tig gebouw, omringd door vier to rens, waarop sprookjesfiguren als windwijzers ronddraaien op een( .grote berg zullen de kinderen zeggen machtig mooi beplant met ontelbare coniferen in diverse soorten. Een hoogte waar we tegen opkijken en die de ontwerpers met de heer O. de Kamp heel waf| hoofdbrekens gekost heeft. De out sider zal dat onwaarschijnlijk lij ken, doch de bewoner van onze zandstreken weet wat het zeggen wil een hoogte van zes a zeven meter op te werpen, om daarop 'n gevaarte op te trekken, dat blijvend zijn druk hierop uitoefent. We willen de gehele constructie van het bouwwerk niet bloot ge ven, doch we mogen wel verklap pen, dat zo er enige verzakking zou plaats hebben, het kasteel onge schonden blijft staan. Langs een in zand uitgehouwen trap, ge heel overeenkomstig met die van een echt kasteel op een rots, klim men we naar boven, waar we een blik kunnen werpen in het kasteel, waar Doornroosje als koningsdoch ter geboren werd, waarop een groot feest werd aangelegd, waarbij alle "feeën van het land waren uitgeno digd.. Eén fee was echter vergeten en deze fee was nu zo boos, dat ze zei: „als het prinsesje vijftien jaar oud wordt, zal zij zich prikken aan een weefstoel en dan sterven'. Een andere fee wist echter de voorspelling te verzachten „het prinsesje zou niet sterven, doch honderd jaar blijven slapen". Onmiddellijk liet de koning alle weefstoelen in het land vernieti gen. Een was er echter niet gevon den en die stond op de zolder,van het eigen kasteel en juist op de dag, dat het prinsesje vijftien jaar werd, prikte ze zich aan die weef stoel en onmiddellijk viel ze in slaap, met ook alle bewoners van het kasteel. Daar er een hele haag om het paleis groeide, kon niemand daarin doordringen. Honderd jaar later kwam een prins door de heg heen en hij vond de slapende prinses, die hij zo mooi vond, dat hij haar een kus gaf. Op hetzelfde ogenblik ontwaakte ze en ze leefde nog heel lang in het kasteel van de prins. Het oude paleis werd een ruïne, waarin de boze fee 's avonds nog wel eens komt spoken en nu en dan op een bezemsteel door de lucht rond rijdt. Op sommige dagen zal ze ook hier in de avond verschijnen en met schrikbarend geraas door de lucht gieren. Wanneer dat zal zijn, wordt nog later aangekondigd. Langs een meer glooiende hel ling met rotsblokken wandelen we nu het sprookjesbos in. We komen eerst bij „De zes dienaren"De geschiedenis vertelt, dat er eens een boze koningin was, die een lieve dochter had. Wie met haar trouwen wilde moest een heel moeilijk raadsel oplossen. Niemand kon dat, en wie die oplossing niet vond moest sterven. Eindelijk ver scheen er een prins met zes diena ren, een die alles kon horen, een die alles kon zien, een die groter was dan de grootste berg enz. enz. En deze prins wist het raadsel op te lossen en hij trouwde met het prinsesje. De man die alles zag, ziet ge hier op een hoogte zitten om het sprookjesbos te bewaken. Hij kijkt met ronddraaiende ogen om zich heen en terwijl hij op zijn hoogte blijft zitten, rekt hij de lange hals uit, telkens de ogen draaiende en het hoofd in alle richtingen bewegend. Steeds hoger komt de lange hals te voorschijn, tot hij negen meter hoog over de verre omtrek heen ziet om alles op te nemen, wat rondom hem ge schiedt. Het mechaniek dat de man - hiertoe in staat stelt is meters diep in een gewapend betonnen buis in de grond gebouwd en wordt van- j uit de machine-kelder door inge- nieus ontworpen machines bediend. Van de ene verrassing komen we in de andere. We naderen de tuin van de Chinese keizer, waarin een nachtegaal woonde, die zo mooi zong, dat alle bloemen er altijd van begonnen te bloeien. Er hoort nog een hele geschiedenis bij, doch het einde is, dat deze nachtegaal ook hier zijn wonderlijk gezang laat horen en dat op dat gezang de in de tuin staande bloemen zich openen en zelfs niet zichtbare exo tische bloemen uit de grond oprij zen om, zodra het gezang verstomt weer te verwelken en in de grond terug te zakken. Mogelijk de grootste attractie zal voor de bezoekers de in een pape- Saai veranderde koningsdochter zijn, die deze straf ontving omdat ze steeds eenieder uitlachte en dit ook een oud vrouwtje deed dat haar de weg naar het kasteel vroeg. I Deze papegaai spreekt alles na wat hem gezegd of gevraagd wordt. Hij doet dit echter voor ieder maar een keer en dan niet op de toon waarop het gezegd of gevraagd wordt, maar in echte papegaaien- toon. i Vrouw Holle ontbreekt natuur lijk in dit sprookjesland niet. Ze woont er in een echt Holle-huisje, waarachter de diepe put staat, waarin de mooie dochter van een weduwe eens haar weefspoel liet vallen. Toen deze dochter haar weefspoel zelf uit de put moest halen, ging daar een grote poort open, waardoor ze in het huisje van vrouw Holle kwam. Vrouw Holle was zeer lief en het meisje hielp haar ijverig bij al haar werk. Toen ze weer thuis kwam werd ze door vrouw Holle beloond en hele maal met goud behangen. Haar luie zuster wilde ook wel zo veel goud hebben en ze ging ook naar het huis van vrouw Holle. Ze was echter traag en wilde niet werken. Als straf moest zij het huisje ver laten, overgoten met pek. Als de bezoekers over de rand van de diepe put kijken, zien ze eerst de ijverige dochter omhangen met goud en dan de luie dochter, overgoten met pek, beurtelings uit het water omhoog komen. Langs het huisje van vrouw Hol le betreden we de binnenplaats, een ware sprookjestuin. Even staan de kleintjes hier echter stil, want op een stenen pilaster zit een klei ne kabouter, die met de hand over zijn schouder wijzend, de kinderen met de opmerking „een kleine boodschap?" er opmerkzaam op maakt, dat hier een gelegenheid is om daaraan te voldoen. Een nood zakelijk kwaad op zo'n grote rond wandeling We geloven onze ogen niet met wat we nu te zien krijgen. Na de wandeling door het sprookjesbos wordt ons nu een tafereel geboden, dat een lusttuin lijkt. Een bloemen zee langs grachten en paden ge- kanteelde muren, waartegen ba zuinblazers staan, die hun trompet ten steken nadat het uur geslagen heeft, zich kerende naar de toren, waarop een kabouter het uur slaat en een viertal ruitertjes rondrijden, een signaal blazend, dat in de om trek weerklinkt. In de linkerhoek zien we een oude ruïne boven een grote rots. Onder de rots in de oude kasteel kelder zien we Sneeuwwitje liggen in haar glazen kist. Rondom staan een zevental dwergen, die met smartelijke gezichten ontsteld op Sneeuwwitje neerzien, die ze dood wanen, omdat zij zou gestikt zijn in een vergiftigde appel haar door een boze koningin gegeven, omdat zij mooier was dan de koningin. Op de ruïne huizen exotische duifjes, die rondfladderen en zich tussen de bezoekers bewegen, zo ze deze diertjes niet angstig ma ken. Midden in de tuin zien we een grote vijver, waar vier kikvor sen een prachtige gouden bal, die een prinsesje in de diepe vijver had laten vallen, in hun water straal omhoog houden. Nog veel meer biedt het Sprook jesland de bezoekers, te veel om te vertellen. Rondwandelend door het bos zullen we bij voortduring een melodietje onder de bomen horen ruisen, waarvan ze verwon derd naar de herkomst zullen zoe ken. Op de 2 km. lange onder grondse leiding staan op zekere af standen een vijftiental paddestoe len, van waaruit de muziek op slui merende toon door het gehele bos te beluisteren valt. Dat de technische verzorging van dit alles een ingewikkeld mecha nisme vraagt, zal ieder duidelijk zijn. Achter de magische toren, waarop de klok staat die de uren aankondigt, is een gebouw opge richt waarin een tiental vernuftige instrumenten zijn opgesteld, door een handige monteur bediend, die de zorg heeft dat alles goed en tij dig functioneert. De verschillende apparaten zijn zelf ontworpen en geconstrueerd en zouden voor de techniker alleen reeds een openba ring zijn. Doch, wat in de machine kelder klaar gemaakt wordt, blijft het geheim van de smid. We behoeven niet te herhalen dat de persmensen Dinsdag bij hun eerste bezoek verrast stonden. Hun bewondering zullen we dezer da gen in de pers kunnen lezen. Aan de uitmuntend verzorgde koffieta fel, die na een gezellige reünie bij een opwekkende dronk door de Stichting werd aangeboden en die door de restaurateur in alle opzich ten uitstekend was verzorgd, werd nog geruime tijd van gedachten ge wisseld met de verklaring, dat er in Kaatsheuvel iets unieks is tot stand gebracht, dat de naam der plaats in het komend seizoen op aller lippen zal brengen. Opening Natuurpark „De Efteling" met Sprookjesbos. Zonder officiële gebeurlijkheden zal het Natuurpark „De Efteling" met Sprookjesbos etc. Zaterdag middag 31 Mei om 3 uur n.m. wor den opengesteld. In het zomersei zoen tot 15 September zal het geopend zijn van 10 uur tot 21 uur (Sprookjesbos tot 17 uur). Op nader aan te kondigen dagen zal ook het Sprookjesbos met spe ciale attracties zijn geopend tot 21 uur. Geslaagd. Voor het vakdiploma Kruide nierswaren kleinbedrijf slaagde te Tilburg Mevr. Dankers-Snoeren in de Schoolstraat alhier. Junioren-tournooi. Zoals we reeds in ons vorig num mer meldden wordt op 2e Pinkster dag het grote Desk-Junioren-Tour- nooi om de Mr. v. d. Heijden-wis- seibeker in het Natuurpark „De Efteling" gespeeld. De wedstrijden, waaraan acht elftallen deelnemen, vangt om 12 uur aan. De prijsuit- deling zal om ongeveer 18 u. plaats vinden. Bij de eerste ontmoeting in 1951 won Desk de beker. Veranderingen in trainingsavond. Nu de heer v. Beek volgende week de plaats van de heer Fran ken uit Tilburg weer gaat innemen, komen de trainingsavonden voor de senioren iets anders te liggen. Deze worden nu: voor de gewone Dins- dagavondgroep op Woensdagavond om 7 uur, terwijl de Donderdag- avondgi;oep op Vrijdagavond om 7 uur verwacht wordt. De gebruike lijke clubavond is nu voortaan ook op Vrijdagavond. Hondensport. Ondanks de attractie van een kampioensvoetbalwedstrijd in Til burg tussen Willem II en Ajax, was er nog veel belangstelling, vooral in de voormiddag voor de kring wedstrijd tussen de politiehonden verenigingen KaatsheuvelWaal wijk om de v. Hoek-wisselbeker op de terreinen van de heer Vugts aan „De Efteling". Er, werden vier hon den voorgeleid, die hierbij tevens een voorkeuring hadden voor de keuringen van het certificaat poli tiehonden van de K.N.P.V. De heren F. v. Helsland Waalwijk en J. Jansen Kaatsheuvel traden als keurmeester op. Er werd prima pakwerk geleverd, waarvan door de kenners volop genoten werd. De uitslag was: 1. H, Schoenmakers 248 pnt.; 2. J. v. Seters 230 pnt.; 3. W. IJpelaar 224 pnt.; 4. Jos Zwaans 210 pnt. Apollo-Theater. Zaterdag en Zondag presenteert het Apollo-Theater Walt Disney's Assepoester, een kleuren-tekenfilm zoals alleen deze fantastische film tekenaar kan scheppen. Het wereldberoemde sprookje tot leven gebracht door de grote tove- rihar van het witte doek. Een film, die men niet meer kan vergeten het meest romantische sprookje van alle tijden. Disney's grootste mees terwerk vol humor, romantiek en muziek. Het oudste sprookje ter wereld als een kleurrijke roman - tieke Disney-productie en geheel Nederlands gesproken. Toegang alle leeftijden. Maandag (2e Pinksterdag) draait „Zij die wij vereren", een aangrij pend levenswaar filmdrama van de duizenden en duizenden die wij vereren als helden, maar die zelf van deze verering niets gewaar worden. Toegang 14 jaar. Agenda. Zaterdag 3 uur n.m.: Opening j Natuurpark en Sprookjesbos. I Zaterdag 8 u. n.m. en Zondag 6 u. en 8.30 u. n.m. Apollo-Theater „As sepoester"; alle leeftijden. Maandag 6 u. n.m. en 8.30 u. n.m. Apollo-Theater „Zij die wij ver eren". Maandag 12 u. v.m. Desk-Jeugd- tournooi Natuurpark „De Efteling". Bel Canto op reis. Met twee grote touringcars, ver zorgd door het Reisbifreau v. Dijk uit Den Bosch, maakte de Zang vereniging Bel Canto Zondag j.l. met bijna 90 personen een vereni gingsuitstapje naar Amsterdam. Om half 10 werd gestart en over utrecht naar 't Gooi gekoerst, waar de lunchpakketten bij een heerlijke tas koffie gebruikt werden. Dan ging de tocht langs Muiden naar de hoofdstad. Tegenover het Centraal Station wachtte een prachtboot van Bergmanns' Rederij het gezelschap op voor een rondvaart door de grachten en havens, voor velen een attractie die nog onbekend was. Na een kleine rondwandeling door Amsterdam-Centrum, ging 't naar „Marcanti" in de v. Galen straat, waar na een gezellig bitter- uurtje 'n heerlijk diner wachtte. De gezelligheid was oorzaak dat ge haast moest worden om in de Klei ne Comedie van Hartendwaas van Tom Hermans te genieten, 't Wer den nog 3 uren van hartelijk lachen met deze nieuwe Buziau met zijn twaalf dames. Even werd nog teruggetoerd naar het gezellige „Marcanti" waar 'n koffie en 'n glaasje de kelen laaf den voor de lange terugtocht. Een geslaagde Bel Canto-dag! De viering van het 10-jarig bestaan der R.K. Mixed Hockey Club „D.E.S." Zondag j.l. vierden de hockey- enthousiasten van Kaatsheuvel 't tweede lustrum van hun club. De bijzondere dag werd ingezet met een H. Mis in de St. Jozefkerk. Daarna trokken de leden gezamen lijk naar hun clublokaal, Hotel Smit, waar een uitstekend verzorg de koffietafel wachtte. Vanzelfspre kend lieten het zich de dames en heren goed smaken. Na een korte pauze tot 11 uur, opende de voorzitter van de spe ciaal voor die dag bestemde com missie, de heer A. Mallens, de feest- vergadering. In een geestig woord schetste hij tien jaren van lief en leed, en appreciëerde dan ook spe ciaal het vele werk dat twee leden, van het beginstadium af tot nog toe, hun beste krachten hebben ge geven in het belang van D.E.S. Deze twee leden, mej. Jo Span en de heer Lucien Schaauwers Jr., ma ken sinds lang deel uit van het be stuur, met de resp. functies van penningmeesteresse en secretaris. De voorzitter stelde de vergadering daarom voor, hun beiden tot ere lid te benoemen. Volgens artikel 5 van de statuten behouden ze hier mee hun gewone functies en lid maatschap. Na een korte stemming bleek dat geen der leden bezwaar maakte tegen de benoeming van de eerste twee ere-leden. Onder groot applaus werden beiden verder ge huldigd en omhangen met een niet al te kleine gedenkpenning. De heer Schraauwers kon niet nalaten de vergadering te danken en als tegenblijk alle leden een fraai uitgevoerd clubspeldje aan te bieden, dat door de leden ten zeer ste op prijs werd gesteld. In de rondvraag dankte de club voorzitter, de heer v. Heesch, naast de jubilarissen, ook de feestcom missie, die volgens hem geprobeerd had van deze dag iets onver getelijks te maken. Ook mej. Span, de tweede jubilaris, sloot zich hier bij aan en vond het prettig haar krachten te mogen wijden aan DES. Nadat de heer Mallens de verga dering had gesloten met de Chr. groet, trokken de hockey-mensen naar de Natuurstichting de Efteling, waar de gasten uit Eindhoven, van de populaire hockey-club Oranje- Zwart, afgehaald werden. Vervol gens werden er twee wedstrijden gespeeld, één door 't eerste heren elftal die door de Dessers met 21 gewonnen werd van Oranje-Zwart, terwijl de dames het niet verder brachten dan een 1—1 gelijk spel. Vele verenigingen en autoriteiten gaven op de receptie verder blijk van belangstelling, door de hockey club te feliciteren met het gewich tige feit. Na de gezellige uurtjes in de Theetuin van het Sportpark door gebracht, namen de Dessers ieder een paar gasten mee naar huis om de inwendige mens te versterken. Om 8 uur begon de ontspannings avond in het clublokaal, die in be sloten kring werd geleid door de heren C. Heys en T. v. Gastel. Af gewisseld door dansplaatjes, brach ten beiden aardige nummers naar voren, die door gasten en eigen le den bijzonder gewaardeerd werden. Tevens zorgde de heer v. Heesch voor een hersengymnastiek tussen 5 leden van Oranje-Zwart en vijf Dessers, die werd gewonnen door de Oranj e-Zwart-ploeg. Intussen brak het sluitingsuur aan, voor allen echter nog te vroeg. Al met al kunnen de Kaatsheuvelse hockey-ers terugzien op een aange name dag. We mogen dan ook hopen dat deze nog jonge en populaire vereni- ging nog vele jaren zal bloeien met een ontwikkelde sportiviteit en 'n stijgend ledental. Ziekte Pastoor Coenen. Een ernstige gal- en leverziekte noodzaakte de Zeereerw. Heer Pas toor Coenen wederom sinds een week het bed te houden. Uit voor zorgsmaatregel werden hem Maan dag j.l. de laatste H.H. Sacramen ten toegediend. Zijn toestand is momenteel erg critiek. De waterleiding. Binnenkort zal een aanvang wor den gemaakt met de voltooiing van de waterleiding, welke werkzaam heden vorig jaar werden onder broken. Weldra zal dus het water loze tijdperk, zoals bij aanhouden de droogte telkenjare het geval was, tot het verleden gaan beho ren. MOSSADEQ IN NEDERLAND. De Perzische premier Mossadeq is Woensdag met het lijnvliegtnig van de K.L.M. op Schiphol aange komen om voor het Internationale 'Hof van Justitie in Den Haag het Perzische standpunt in de olie kwestie met Engeland te verdedi gen. Perzië blijft er bij dat het Hof niet bevoeg is zich te bemoeien met wat Perzië beschouwt als een binnenlandse aangelegenheid. In Madrid is een volle tram, toen ze een brug afreed, ontspoord,' dooi de brugleuning gereden en in het water gestort Hierbij kwamen ten minste dertig mensen om het le ven, vijftig werden er gewond. De tramwagen, die bestemd was voor 48 passagiers, was volgepakt met 100 passagiers. Waarschijnlijk zijn ile remmen onklaar geraakt toen de tram de brug afreed.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 5