DE LANGsTBMl MIIEN ELSHOUT VLIJMEN HAARSTEEG HEUSDEN SPRANG-CAPELLE CAPELLE WASPIK RAAMSOONK GEERTRUIDENBERG LAATSTE BERICHTEN w DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 30 MEI 1952 Van Tientallen lijders aan Brandend Maagzuur Van 1 tot ceptie plaats' J Werkloosheidswet. JUBILEUM. Op 1 Juni a.s. zal mej. A. Klerkx haar 40-jarig jubileum 'vieren als onderwijze res. Wij moeten dat goed verstaan, want mej. Klerks is reeds 44 jaar bij het on derwijs werkzaam, waarvan zij er vier doorbracht aan de school te Zevenber gen en 40 jaar in Drunen. Mej. Klerkx is uit een onderwijs-ge- slacht voortgesproten. Haar vader was jaren lang Hoofd der school te Drunen en mej. Klerkx heeft ook enkele broers en zusters die bij het onderwijs werk zaam zijn. Zij is dus een onderwijzeres van nature; het lesgeven zit haar in het bloed. Zij staat dan ook bekend als een prima leerkracht die nu reeds jaren lang haar beste krachten heeft gegeven voor de vrouwelijke jeugd van Drunen. Natuurlijk zal dit uitzonderlijk jubileum op grootse wijze worden gevierd, maar dit zal niet geschieden op 1 Juni (Eerste Pinksterdag), maar op 12 Juni (Sacra mentsdag). In grote lijnen is het programma voor die dag; Plechtige H. Mis, Officiële hul diging, Huldiging door de kinderen. En dit kunnen we wel reeds zeggen, het zal die dag om 4 uur 's namiddags een druk bezochte receptie worden. BEKRONING. Op de Maandag j.l. in Breda gehou den jaarvergadering van de N.Br. Zui- velbond viel aan de Drunense 'Stoomzui- velfabriek een bekroning ten deel van wege de boterkeuring. Van de 41 aan gesloten fabrieken kwamen er slechts 11 voor een bekroning in aanmerking. EERSTE B.OS. WANDELTOCHT. Voor Zondag 8 Juni heeft de Ned. Bond van Oudstrijders afd. Drunen in de prachtige omgeving van Bos en Duin te Drunen een wandeltochte georgani seerd. Voor degenen die al hebben uit gezien naar een wandeltocht in de prach tige omgeving van Drunen, biedt deze georganiseerde wandeltocht een unieke gelegenheid. Er zijn twee tochten georganiseerd, één over 25 km., vertrek 12 uur, en één over 15 km., vertrek 1 uur. De deelname voor deze tocht staat open voor iedereen. Groepen behoren te bestaan uit 11. personen. De inschrijvin gen behoren te geschieden bij het secre tariaat: H. v. Delft, Schanswijk 39 Els- hout en L. v. Oosterhout, Torenstr. 16, Drunen. Wij hebben van deze eerste B.O.S. Wandeltocht grote verwachtin gen. KERMIS. De eerste kermisdagen zijn met gezel lige drukte verlopen en men had ner gens over belangstelling te klagen. Met de twee Pinksterdagen zal de kermis worden besloten. CONCOURS. De gemengde zangvereniging Canta bile zal a.s. Maandag (Tweede Pinkster dag) deelnemen aan 't nationaal zang concours te Vught. Wij wensen Canta bile veel succes. BOND VAN L. SCII. GILDEN. Standenlijst. Korps: 1. St. Catharina, Herpt 40 P 2. St. Ambrosius, Baardwijk 39 P 3. St. Jan, Kaatsheuvel 39 p 4. St. Blasius, Heusden 35 p 5. St. Crispinus, Besoijen 31 P- 6. O.L.V.S., Elshout 30 P 7. Juliana, Vlijmen 24 P- 8. St. Joris, Nieuwkuik 20 P- 9. St. Ambr. Haarsteeg 18 P- Koningskruis M. Kops, Kaatsheuvel 8 p.; M. van Leeuwen Heusden 6 p.; P. v. Dommelen Elshout 6 p.; C. de Kort Czn., Herpt 6 p.; W. v. Bokhoven Haarsteeg 5 p.; G. Bijnen Baardwijk 4 p.; W. Venis Vlij men 3 p.; W. de Louw Besoijen 2. Nieuwkuijk geen koning bekend. Vrije kampioen Chr. Klerks Elshout 7 p.; A. de Kort Nz. Herpt 77p.; C. v. Muidekom Besoijen 7 p.; Fr. Luijben Vlijmen 7 p.; B. van Kuik Kaatsheuvel 7 p.; S. v. Eeuwijk Heusden 6 p.; A. v. Buul Baardwijk 5 p.; Jac. Verhoeven Haarsteeg 5 p. Nieuwkuijk niet bekend. Persoonlijke kampioenschappen W. v. d. Broek Baardwijk 8 p.; M. Kops Kaatsheuvel 8 p.; Chr. Klerks, Elshout 7 p.; H. v. Balkom, Kaatsheuvel 7 p.; B. v. Kuik, Kaatsheuvel 7 p.; B. v. d. Hoven Kaatsheuvel 7 p.; G. de Kort Herpt 7 p.; M. de Kort Herpt 7 p.; G. v. d. Eijnde Herpt 7 p.; A. Verhoeven Herpt 6 p.; A. de Kort Nzn. Herpt 7 p.; M. Wolfs Herpt 7 p.; Th. Pullens, Baardwijk 7 p.; W. Pullens Baardwijk 7 p.; H. Mulders Baardwijk 6 p.; P. van Dommelen Elshout; 6 p.; S. v. Eeuwijk Heusden 6 p.; Jos v. Sprang Heusden 6 p.; A. Oerlemans Kaatsheuvel 5 p.; ,G. v. Hest Kaatsheuvel 5 p.; Jos Lommers Elshout 5 p.; J. v. Berge Heusden 4 p.; B. v. Bijnen Baardwijk 4 p.; Th. v. d. Wiel Elshout 3 p.; G. v. Keulen Els hout 3 p.; Sj. v. Gulik Kaatsheuvel 2 p. De verschieting van het schild inplaats van de wisselbeker heeft de hierna vol gende stand St. Catharina, Herpt 40 pt.; St. Ambrosius Baardwijk 39; St. Jan Bap tist Kaatsheuvel 39; St. Blasius Heusden 35; St. Crispijn Besoijen 31; O.L.V.S. Elshout 30; Juliana Vlijmen 24; St. Joris Nieuwkuijk 20, St. Ambrosius Haarsteeg 18 punten. Voor wat het Koningskruis betreft gaat de heer Kops met 8 punten onbe dreigd aan de kop zoals de stand aan geeft. Zijn naaste concurrenten liggen 2 punten achter. Aangezien de 'heer Kops tot de vaste schutters gerekend moet worden zal het moeilijk zijn hem te ont tronen. Bij de vrije kampioenen zijn meerdere gegadigden. Hier staan vijf sterke schut ters met ieder 7 punten tegenover elkaar. Hier is de strijd dus nog lang niet be slist. We zullen daarom maar afwach ten wat de volgende concoursen te zien geven. ONZE DAG. De Maria-maand Mei is aanstaande Zaterdag ten einde, tenminste voor de pelgrimage. Zaterdag is de dag voor Elshouts parochianen om op bijzondere wijze hun kinderlijke hulde aan de Moe der Gods te betuigen. Die dag wordt zo veel mogelijk als Zondag gevierd, 't Is immers „Onze Dag". Er zijn die dag 4 H. Missen, n.l. om 6, 7, 8 uur Kinder mis en om 9 uur solemnele H. Mis voor levende en overleden leden der Broeder schap Wonderbare Moeder. Des avonds om 6 uur Lof met grote processie. HARMONIE CONCORDIA. Zaterdag 31 Mei neemt de Harmonie Concordia deel aan het groot muziek concours te Zeist. Vlijmen komt uit in de 2e afdeling. Laat ons hopen dat suc ces wordt behaald, wat tevens een aan moediging is voor de vele jonge krach ten die de harmonie telt. VLIJMENS MANNENKOOR. Op Zaterdag 31 Mei en Zondag en Maandag 1 en 2 Juni houdt Vlijmens Mannenkoor een groot Fancy fair in de zaal Toonkunst van Joh. Peijnenborg. De mooiste attracties zijn te bewonde ren en prachtige prijzen zijn te winnen. Er wordt veel belangstelling verwacht, daar Vlijmens Mannenkoor de sympha- tie heeft van de Vlijmense gemeenschap. ROZENJACHT. Zondag vergadering van het Kruis- booggezelschap Rozenjacht in café A. v. Vugt, Melie. Aanvang 7 uur. Belangrijke agenda, dus. allen op tijd. WIELERSUPPORTERSCLUB. De Vlijmense Wielersupportersclub hield Donderdag j.l. een vergadering in café P. v. Eggelen. Verslag volgend no. We zijn benieuwd, vooral of de Ronde van Vlijmen dit jaar weer zal komen? GOUDEN BRUILOFT. Woensdagavond hield de buurt een vergadering in café B. Oremans. Het programma werd opgesteld. Die nog met een wagen willen deelnemen aan de op tocht, kunnen zich nog opgeven bij het bestuur. Woensdag, Donderdag en Vrij dag repetitie feestlied in café Oremans. A.s. Woensdagavond wordt het pro' pramma vastgesteld. Voor versiering enz. werden enkele dames benoemd. Werkt allen mee en ook deze gouden bruiloft zal slagen. SERENADE. In de dorpswijk de Hoeve had Dins dagnamiddag een niet alledaagse gebeur tenis plaats. De heer H. v. Son, die des morgens in het huwelijk was getreden met mej. Dina de Vaan, werd verrast door een serenade die werd gebracht door het muziekcorps van de firma Ivo van Haren's Schoenfabrieken uit Den Bosch, waar van Son werkzaam is én van welk muziekcorps hij lid is. Na de gebruikelijke felicitaties en het aanbieden van enkele cadeaux, werden door het muziekcorps enkele nummers verdienstelijk uitgevoerd. De bruidegom, die van deze serenade niet op de hoogte was, was evenals de gehele familie zeer dankbaar. Onder gro te belangstelling van de zijde der bevol king nam tenslotte het muziekcorps af scheid en het heeft in het dorp een goe de indruk achtergelaten. Het was de eerste maal dat het in 't publiek optrad. LEVENSVREUGDE. Zondag j.l. nam het dameskoor Le vensvreugde deel aan een internationaal muziek- en zangconcours dat te Vier lingsbeek werd gehouden ter gelegen heid van het ie lustrum van de Gemeng de Zangver. Vondel aldaar. Levensvreugde kwam uit in de 2e af deling met de nummers „Bergere Legere" oud Frans volkslied en „Deep River" negro spiritual en wist met 264 punten een 2e prijs te behalen. Groot was de vreugde onder de zan geressen, die na hun vernieuwing met een groot aantal jonge krachten voor de eerste maal op concours gingen. Bij hun thuiskomst 'had er een welverdiende hul diging plaats en toen de bus arriveerde was het mannenkoor reeds aanwezig om de gelauwerde zangeressen een waardige ontvangst te bereiden. Het eerst werd het woord gevoerd door de voorzitter van Vriendenkring dhr. W. v. d. Brandt. Hij feliciteerde het dameskoor met het behaalde succes en al is het nu geen le prijs, aldus spr., het houdt een belofte in voor de toekomst. Hij dankte de leden voor hun ijver en ambitie. Een speciaal woord van dank en felicitatie richtte hij tot de ijverige en actieve directeur de heer Koenraad uit Gilze-Rijen, aan wiens ijver en kunde het voor een groot deel te danken is dat dit succes kon worden behaald. Enkele bruidjes boden de di recteur onder een toepasselijke samen spraak bloemen aan. W- GOUDEN KLOOSTERJUBILEUM. De Eerw. Zuster M. Ozanna, in de wereld mej. I. Buijs, zal Zondag 8 Juni a.s. de dag herdenken dat zij vóór 50 jaren in het klooster trad. Zij werd op genomen in de orde van de zusters van liefde en heeft zich te Tilburg, Made en Heusden verdienstelijk gemaakt met de Verpleging van zieken en ouden van da gen. Nu is zij al meer dan 25 jaar in het klooster Mater Dei te Stratum, alwaar zij al enkele jaren van een welverdiende rust geniet. KONINGSCHIETEN. Bij het op Kermis-Zaterdag, 24 Mei, door het schuttersgilde St. Blasius ge houden koningschieten, wist de heer G. van Hemert de Koningstitel te behalen. CONCOURS-SUCCES. Op het concours te Genderen behaal de het kinderkoor Sursum Corda alhier een, le prijs met 336 punten. Het koor stond onder leiding van de heer H. Nieuwkoop en werd begeleid door dhr. L. Groen, die van de jury een vermel ding kreeg op het rapport voor de pri ma begeleiding. Het dameskoor behaalde een 2e prijs met 288 punten in de 2e afdeling. BOLSWARD BOALSERT. De gemeente Bolsward is de eerste Friese gemeente die offi- ciel twee'alig is. Woensdagmorgen heeft de burgemeester daar een plaatsnaambord onthuld met de naam ,,Boalsert" erop naast Bols ward. hebben er Dozijnen Rennies op zak.... Altijd en overal ontmoet LI lijders aan brandend.maagzuur en LI herkent ze aan de lof die ze voor Rennies hebben. Innemen doen ze die tabletjes onopval lend, want water of wat ook komt er niet aan te pas. Ze helpen van de ene minuut op de andere. Ook Li! GESLAAGD. Bij het j.l. Dinsdag te Tilburg gehou den examen voor vakbekwaamheid van Kruidenier, slaagde onze plaatsgenoot J. M. vah Peer, Capelle, met het hoog ste aantal punten, dat die dag behaald werd. tJ: SW! AANBESTEDING. Onder architectuur van de heer van Bilderbeek te Dordrecht, werd Maandag middag alhier aanbesteed het eerste ge deelte (het dak) van de restauratie van het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier. Ingeschreven werd als volgt L. v. d. Vliet, Geldermalsen 99.200. Gebr. Naglé, Geertruidenb. 98.614. D. v. Mameren, Geldermalsen 97.500. v. d. Sluis en v. Dijk, Giesendam 96.950. AANRIJDING. Maandagavond omstreeks half 6 had in de v. d. Duinstraat bij de Dijkstraat alhier een aanrijding plaats, die gelukkig nog goed is afgelopen. Doordat een meisje dat op de fiets uit de Dijkstraat kwam gereden niet voldoende rechts hield, moest de chauffeur v. d. S„ die met een bestelwagen van De Magneet uit Waalwijk uit de richting Kerkstraat kwam, plotseling uitwijken, maar kon toch niet meer voorkomen dat het meisje tegen de auto opreed. Een drietal fietsers die eveneens uit de richting Kerkstraat kwamen, konden eveneens niet meer uitwijken en reden aan de andere zijde tegen de bestelwagen op. Gelukkig be kwamen geen van allen ernstig letsel; met de schrik en enkele schaafwonden kwamen zij er allen af. GROENE KRUIS. In het vergaderlokaal van de Chr. school aan de Heistraat kwam de ver eniging Het Groene Kruis voor Sprang- Capelle Maandagavond onder leiding van de Fldelachtb. Heer Burgemeester Smit in buitengewone ledenvergadering bijeen, ter behandeling van het voorstel Van het bestuur tot herziening der sta tuten en van het huishoudelijk reglement, nodig in verband met de plannen voor de werkverdeling en de instelling van wijkraden. Na opening en lezing der no tulen werd het ontwerp statuten en huis houdelijk reglement artikelsgewijze be handeld en na het aanbrengen van enige redactionele wijzigingen goedgekeurd. Bij de rondvraag werden nog een paar huishoudelijke aangelegenheden aange sneden, waarna de vergadering door de voorzitter met dank voor de belangstel ling. werd gesloten. KLEUTERBUREAU. Vanwege Het Groene Kruis wordt op Maandag 9 Juni a.s. in het wijkge- bouw aan de Heistraat een consultatie bureau voor kleuters geopend, onder lei ding van de door de Prov. N.Br. Ver. aangestelde .districts-kinderartse Mej. Dr. Heerema, die daartoe eens per maand, voorlopig de eerste Maandag van iedere maand, des namiddags 4 uur zitting zal houden. Behandeld zullen worden kin- aderen van één tot zes jaar. Teneinde nodeloos wachten zoveel mogelijk te voorkomen, is het ten zeer ste gewenst dat belanghebbenden zich te voren opgeven aan de wijkverpleegster, Zuster Dekkers. Bij een groot aantal aangiften kan dan een extra zitting wor den gehouden. PLOTSELING OVERLEDEN. Zondagavond voelde de Wed. voor de Poorte-Groeneveld, uit. Willemstad, die het week-end bij familie alhier door bracht, zich onwel en kort daarna over leed zij. Dit tragisch voorval maakte op ieder die het hoorde diepe indruk. PLATTELANDSVROUWEN. De afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen komt a.sf Woensdag 4 Juni des avonds half acht in de Landbouwhuishoudschool in ver gadering bijeen. Naast enkele verslagen komt aan de orde een lezing over „Bloe- menschikken" door mevr. v. d. Berg- Spanjaard uit Wassenaar. CONCOURS. Aan het intern, concours te Loon-op- Zand, dat door de vereniging Echo der Duinen is uitgeschreven, zal de gemeng de zangver. Polymnia deelnemen. Zij zul len in de 3e afd. uitkomen met als ver plicht nummer „Altijd is kortjakje ziek" in een bewerking van R. Karsemeijer en als vrij nummer „Du Hirte Israels" van Botnianski. Volgens het programma zullen zij op 2e Pinksterdag om 4 uur zingen. MOOI SUCCES. De gymnastiekvereniging der jonge boeren heeft met groot succes deelgeno men aan de Sportdag te Breda. Zij won nen 3 bekers. Een eerste prijs behaalden zij in het algemeen klassement, een eer ste prijs in de afd. oefeningen en een derde prijs in de pyramide-oefeningen. KINDSHEID-OPTOCHT. Onder grote belangstelling werd Zon dag in het rectoraat St. Theresia een Kindsheidoptocht gehouden. Begeleid door de harmonie Volksvlijt en Volks vermaak trokken de versierde wagens door de Straten van Waspik-Boven. VOOR DE TELEVISIE. Het 14-jarig dochtertje van de heer P. Coesmans zal Vrijdagavond voor de te levisie optreden in het programma „Jon ge Belgen en Nederlanders stellen zich voor aan de televisiekijkers." Zij zal in dit programma enkele piano-werken uit voeren. RECTORAAT ST. THERESIA. Het rectoraat St. Theresia zal 14 Sep tember a.s. zijn zilveren jubileum vieren. Er is een comité samengesteld om de feestelijkheden te verzorgen. Het comité zal ongetwijfeld op een spontane mede werking van alle parochianen kunnen tekenen om de Eerw. Paters een onver getelijke dag te bereiden. De Z.E. Paters hebben in de afgelo pen 25 jaar alhier prachtig werk verricht zowel op geestelijk als op cultureel ge bied. EXCELSIOR. De gemengde zangvereniging Excelsior behaalde op het concours te Wijk een tweede prijs in de eerke afdeling. SPORTDAG. i t I In het 'Liesbosch te Bheda werd Zon dag de jaarlijkse, kringsportdag gehouden voor de R.K. Jonge Boeren en Boerin nen. De|rafdeling Raamsdonk wist ;?ich in het .^Igemeen klassement als tweede te klasseren. VICT ORI A-NIEUW S. Het eerste elftal speelde zijn derde wedstrijd voor het nederlaag-tournooi te gen Be Ready uit Hank. Met 43 werd van deze vroegere tegenstander uit me nige competitie gewonnen. De reserves verspeelden hun kans op promotie nu wel definitief. Op eigen veld gingen zij met 34 ten onder tegen Te- teringse Boys I. Zaterdagavond neemt het eerste elftal deel aan de serie-wedstrijden bij Wit- Zwart Capelle. Raamsdonk speelt dan tegen Berkdijk I, een onbekende tegen stander, zodat een voorspelling hier erg moeilijk is. Aanpakken is de boodschap. OPDRACHT. Aan de firma Schapers en de Bont al hier werd door de Ned. Spoorwegen bij onderhandse aanbesteding opgedragen het verleggen van het omrijspoor aan de Amercentrale te Geertruidenberg. Met hei oog op hei Pinksterfeest zal ons volgend nummer DINSDAGMIDDAG verschijnen Advertenties en berichten uiterlijk tot Dinsdagochtend 9 uur, maar liefst zoo vroeg mogelijk. VERDIENSTELIJK POLITIEMAN ONDERSCHEIDEN. Dinsdagmiddag heeft op het gemeente huis de uitreiking plaats gehad van de Bronzen medaille van verdiensten van het Nederlandse Rode Kruis aan de post- commandant van de Rijkspolitie ter plaatse, de heer J. v. d. Linden. Bij deze plechtigheid waren aanwezig de Weleerw. heer Ds. Kalmijn, de Edel achtbare Heer Burgemeester Bianchi, de heer Smits, secretaris van de afdeling Fijnaart van het Rode Kruis, de heer Hamaker, de heer de Visser, gemeente secretaris, Mevrouw van der Linden, de groepscommandant van de Rijkspolitie, de heer v. d. Moren uit Raamsdonks- veer en enkele leden van het politie korps. De heer Smit memoreerde de tijd die de h^er v. d. Linden in Fijnaard had doorgebracht en waar hij hem had leren kennen als een goed mens en een goed nederlander. Deze onderscheiding die de heer v. d. Linden ten deel was gevallen, was vooral verdiend in de tijd na Dolle Dinsdag, toen de heer v. d. Linden in Fijnaart was gestationneerd en toen hij een belangrijk aandeel had in het ver voeren van doden en gewonden uit de primitieve schuilkelders, hetgeen steeds gebeuren moest onder granaatvuur. De burgemeester van Fijnaart had de heer Smit verzocht de menslievende politie man de dank over te brengen van geheel de bevolking. U was, vervolgde de heer Smit, wel niet in het verband van het Rode Kruis opgenomen, maar U hebt Uw taak in de geest^van het Rode Kruis gedaan. De Edelachtbare Heer Burgemeester Bianchi zei, dat het hem een (jroot' ge noegen deed deze onderscheiding te mo gen uitreiken. Spr. kende de heer v. d. Linden wel, maar hij wist toch niet dat hij een dergelijke staat van dienst had. Hij prees zich gelukkig een dergelijke postcommandant te hebben. Hierna spelde hij hem de onderschei-: 1 ding op de borst, waarna alle aanwezi gen de heer v. d. Linden complimenteer den. Nadat de Weleerw. heer Ds. Kalmijn, secretaris van de afdeling Geertruiden bergRaamsdonk van het Ned. Rode Kruis nog een woord van gelukwens had gesproken, dankte de heer v. d. Linde hartelijk voor de hem verleende onder scheiding. Alleen kon hij niet begrijpen waarom hij deze gekregen had, hij had niets anders gedaan dan zijn plicht als mens, als politieman en als Nederlander. Hierna vertoefde men nog enige tijd ten huize van Ds. Kalmijn. Het veertigjarig Priesterfeest van de Zeereerw. Heer Pastoor. A.s. Zondag 1 Juni zal het 40 ja ren geleden zijn dat de Zeereerw. Heer V. v. d. Wee, Pastoor van de Sint Gertrudisparochie alhier, de H. Priesterwijding ontving. En natuurlijk zullen de Bergse paro chianen die dag aangrijpen als een gelegenheid hulde en dank te bren gen aan de jubilerende herder Om 10 uur zal de jubilaris een plechtige H. Mis celebreren met assistentie, nadat hij eerst in een stoet, waarin afgevaardigden van li uur'hee s in de ft er dan r,e- voorzaal van 1 sociale en godsdienstige verenigingen, naar de Kerk is ge- leid. het parochiehuis. Om a uur is er een plechtig Lof. Als huldeblijk van de parochia nen zal de Zeereerw. Heer Pastoor een rustaltaar worden aangeboden voor de jaarlijkse Sacramentspro cessie In de avonduren wordt het feest voortgezet in de tuin van het pa rochiehuis, waar een openluchtspel zal; worden opgevoerd, welk spel een beeld geeft van de kerstening van hetende Sint Geertruidenberg, dat toen begrijpelijkerwijs nog „Sirahd of Geverberg" heette. I)e schoolkinderen spelen onder lei. ding" van de heer H. Vermeulen „Goudmuiltje". Deze opvoering vindt plaats op drie achtereenvolgende dagen. Het zal een schoon Priesterfeest worden in Geertruidenberg en ook wij feliciteren Pasloor v. d. Wee en wensen hem nog jaren een vruchtbaar Priesterleven. j Geslaagde Gymnastiek-uitvoering. Zondag j.l. had in het parochie huis alhier een uitvoering plaats van de R. K. Meisjes-gymnastiek club ,,P>ight 'Oh". Alvorens de di verse nummers werden afgewerkt, sprak de voorzitster van de club, Mej. T. Bliilevens, een hartelijk •voord van welkom tot de aanwe zigen en richtte zich vooral tot de ouders, toen zij om medewerking verzocht. Tn een vlotte afwisseling werd een gevarieerd programma uitge voerd van vrije oefeningen, oefe ningen aan de werktuigen, dans, muziek, ballet. Al deze oefeningen, die onder leiding stonden van mej. Pulles uil Waalwijk, waren het zien. volkomen waard. Tot slot "voerde men nog een tneoelstukje op. KW. 45 WON HARINGRACE. De Kw. 45 „Neptunus" heeft de haringrace - gewonnen. Woensdag morgen om kwart over 10 kwam hij als eerste aan in IJnnrden. Schipper Messemaker kreeg van de burgemeester van Velzen als prijs de zilveren legpenning. Niemand wist dat behalve de „Bertina" uit Vlaardingen en de „Kees" uit Katwijk ook de „Nep tunus" op weg was naar IJ muiden. De schipper had liet geheim ge houden. Pas op het laatste moment gaf hij het bericht door en toen waren de anderen al geklopt. De eerste haring bracht per kölitje 000 op voor de kleine, 407 voor de grote. COMPENSATIE VOOR PREMIE De regering heeft besloten de werknemers in alle bedrijfstakken een volledige compensatie toe te kénnen voor hun aandeel in de premie voor de Werkloosheidswet die op 1 Juli in werking treedt. Dé ondernemingen krijgen een le- gemoelkoming van 1,2 procent, zo„ dat ze 0,8 zullen moeten dragen. De vereveningsheffing gaat mei een half procent omlaag, evenals de Kinderbijslagpremie, terwijl de premie voor de Werkloosheidsver zekering zodanig wordt verlaagd, dat de lasten met 0,2 worden ver minderd. In totaal dus een tege moetkoming van 1,2 procent. De Stichting van de Arbeid liad voorgesteld dat de werknemers compensatie zouden ontvangen voor hun aandeel, terwijl tegeno ver de loonsverhoging, die daar toe nodig zou zijn, een verlaging van de bedrijfslasten zou worden gesteld door vermindering van de Vereveningsheffing met 2%. VRAGEN EN MENINGEN van onze lezers Onze lezers vragen: EEN CORRECTER LANGSTRAATS BUSVERKEER. Van verschillende zijden uit on ze lezerskring bereikten ons de af gelopen twee weken opmerkingen en Klachten betreffende de bus dienst *s BoschLage Zwaluwe, die als volgt zijn samen te vatten: 1. De bussen die om 32 of 33 min. over het half uur vanaf de Markt in Waalwijk moeten ver trekken wachten te lang, dik wijls vijf a zes minuten; 2. De bussen die om 8 minuten over het heel uur uit Lage Zwa luwe moeten vertrekken, wach ten niet op de trein die om, 6 minuten over het uur vanuit Dordrecht arriveert. Bezwaar no. 1 is volkomen ge- giond, want niemand begrijpt waarop de chauffeurs wachten wanneer ze op het Raadhuisplein staan; men zou zo zeggen tot hun sigaret op is, of totdat ze hun ver- haai tegen een conductrice of een collega hebben verteld. Meermalen hebben we het zelf meegemaakt, ook op lijn 36, dat men het met de tijden van vertrek niet altijd even nauw neemt, met het gevolg dat de bus soms als, ver geef ons de uitdrukking, een tyran van de weg dqor de straten raast om de verloren minuten in te ha- ien. Inderdaad, het is vaak onver antwoordelijk zoals de bussen rij den; dat is een ervaring van ieder een in de Langstraat, en velen zijn er die wel eens met hun fiets het trottoir op moesten vluchten om niet tegen de trottoirband gedrukt te wordep door Hare Majesteit Bus. Volgens onze bescheiden mening zijn dergelijke races niet nodig wanneer men op tijd rijdt. En nu we het hierover hebben, zijn we aangeland bij bezwaar no. twee. De reiziger die in het bezit is van een Dienstregeling, kan daarin bij Lijn 22 vinden, dat de sneldiensten in Lage Zwaluwe niet kunnen wachten wanneer de trein vertra ging heeft. En dat is een standpunt van de B.B.A.-directie dat volko men begrijpelijk en volkomen juist is. Maar wil het innemen van dit standpunt zeggen, zo vragen wij ons af, dat, wanneer de trein uit Dordrecht om 17.08 uur arriveert, dat dan de bus al vertrokken moet zijn? Het is wat anders wanneer de trein een aanmerkelijke vertraging heeft; dan is het duidelijk dat de sneldienst niet kan wachten, maar wanneer het om één of twee minu ten gaat, is het dan niet mogelijk even te wachten? Temeer als men toch de trein over een behoorlijke afstand ziet aankomen, terwijl men bovendien toch contact kan hebben met de stationschef, die wel weet of de vertraging erg beduidend is. We krijgen hier dus de figuur, dat men van de ene kant tijd genoeg schijnt te hebben en van de andere kant niet gauw genoeg weg kan komen. In het ene geval zou een beetje meer correctheid wel dienstig zijn, terwijl men van de andere kant toch de nodige soepelheid wel mag betrachten. De Langstraat is toch al 't stief kind waar het 't verkeer betreft; laat allen dan, die enige invloed hebben op de huidige verkeersre geling in onze streek, deze rege ling zo gunstig mogelijk doen zijn, en laat het al of niet goed functio neren van de diensten niet afhan kelijk zijn van de willekeur van bepaalde personen. V L u iq 5 mmm ZONDAGSDIENST 1 Juni 1952 Arts: Dr. Lenglet. Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 1 Juni 1952 10 uur: Ds. W. L. Jens. Solo-zang: M. van Campen. Pinkster-Zendingscollecte. Jfili i Ètl ZILVEREN JUBILEUM BIJ GEMEENTEWERKEN. -V Woensdag 28 Mei j.l. was dhr. M. Klerks 25 jaren in dienst bij gemeentewerken. Natuurlijk mocht dit zilveren jubileum niet onopge merkt voorbijgaan en daarom is de heer Klerks Woensdagmorgen in 't gemeentehuis op Kamer 20 in het bijzijn van zijn echtgenote en fa milie ,van het voltallige gemeente- bestuur en heel het personeel van gemeentewerken, hartelijk gehul digd. Allérêfêrst sprak de Edelachtb. Heef Burgemeester J. Teijssen en- ke^fe woorden van welverdiende lof en hartelijke felicitatie, ook tot de echtgenote van de jubilaris, wie bloemen werden aangeboden. Ook wethouder J. v. Heeswijk, in zijn kwaliteit van wethouder van open bare werken, sprak de jubilaris toe, waarna de directeur van gemeente werken, de heer J. Kobben, aan 't woord kwam, die hem een geschenk onder couvert overhandigde. Namens het personeel voerde de heer Snijders nog het Wöord en drukte de waardering van jt pëf- soneel yoor 'dè heer Klerks als col lega uit in een fraai geschenk, dat bestond uit vier stoelen. De heer Klerks toonde zich zeer getroffen door deze huldiging, har telijk bedankte hij het gemeente bestuur, de directeur en het ge hele personeel, aan welke dankbe tuiging hij een royale uitnodiging verbond. Nog enige tijd bleef men onder het consumeren van enkele verver singen bijeen, waarna het feèst' in de familiekring werd voortgezet. OUDERAVONDEN HUISHOUDSCHOOL. Dinsdagavond, Woensdagmiddag en Woensdagavond werden in de Huishoudschool oudersbij eenkom sten gehouden, die op óe eerste plaats bestemd waren voor de ou ders van de leerlingen die nu op school zijn en daarnaast voor de ouders van nieuwe leerlingen, die daardoor da- gelegenheid kregen kennis te maken met de school. Er was alle drie de keren flinke be langstelling. Eerst kwamen de genodigden bijeep en werden ze welkom ge heten door de directrice, Mej. P. v. Slobbe, ook namens de leraressen. Zij deed een beroep op de mede werking van de ouders op 't stuk van vorming en opvoeding van de meisjes, die op de eerste plaats komen. Zij legde er de nadruk op dat niet wordt toegestaan dat de leerlingen om futiliteiten de school verzuimen of te laat komen, en vroeg de belangstelling en 't mee leven der ouders. Daarna volgde een uiteenzetting over de verschillende opleidingen. Allereerst de primaire opleiding Voor leerplichtige meisjes, vervol gens de naaistercursus, de opleiding tot hulp in de huishouding, de mid dagcursus en de schoenstiksters-

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 6