WSAIWÏK KAATSHEUVEL L00N-0P-ZAND I 19 ter*" AFWEZIG 3 3 GOED GESLAAGD CONCERT TE van. BE SO YEN. DE OEFENING VAN HET ROODE KRUIS EN DE R.K. E.H.B.O. Enkele getallen over materiaalvoorziening „Bescherming bevolking". AAA V V P. WIJTENBURG R. RAAYMAAKERS Campen 2; W Haverhals 3; C. Boer 4, 11, 18; B. Pols 5, 26; C. Groeneveld 6, 7, 8, 9, 23; Adr. Stam 10, 21, 25; C. de Cloe 13; Adr. Spierings 14, 17; G. Treffers 15, 16; J. van Helden 19; Adr. v. Beek 20; Adr. Versteeg 24; J. v. Doornik 27, 28; Adr de Jong 29. Voor de Zondag e.k. te organi seren vlpcht van Dourdan (Fr.) moeten de duiven Donderdagavond tussen 7 uur en half 9 in het club, lokaal worden ingekorfd. tVLIJMEN. Zaterdag hield de Postduivenver eniging De Zwaluw een wedvlucht uit Chateauroux. Afstand 600 km. •Prijzen als volgt J. v. d_ Wiel 1L. v. Esch 2, 11, 14; Gebr. Oosterwaal 3, 13; M. Li- bregts 4, 18; L. de Laat 5; L. Ni- cols 6; A. v. Heivoort (Fut) 7; G. Diepstraten 8; A. Parijs 9, 10; Jo Verschuren 12; A v. Oijen 15; P. v. Gestel 16; Jan Kuijs 17; H. v d. Heijden 19; H. de Laat 20. Van de wedvlucht Pont Saint Maxence op Zondag 15 Juni was de uitslag als volgt P. v. d. Loo 1; M. Libregts 2; G. Sluijmers 3, 11, 14; Th. v. Over- dijk 4, 41; Jos Kuijs 5, 22; P. v. Dal 6, 15; C v Heivoort 7, 31, 42; A. v. Dal 8, 35; P. Pulles 9, 12, 20, 21, 25, 38; L. v. Esch 10, 13; A. L. v. Heivoort 16; A. Parijs 17; B. Oremans 18; P. v. Gestel 19; A. Wijkmans 23; J. v. d. Dungen 24, 33; H de Laat 26; C. Diepstraten 27; H'. Brok 28; J. Kivits Gz. 29; Th. Herman 30; K. Kivits 32, 40; J. Heesbeen 34; W. Roestenburg 36; L. de Laat 37; Fr v. Uden 39. Het was een rampvlpcht. Vele goede duiven mijten hun hok. PROCESSIES IN HET WATER GEVALLEN. Zomin in de St. Antoniusparochie als in de St. Jansparochie kon gis teren de jaarlijkse openbare Sacra mentsprocessie doorgaan. De regen bedierf niet alleen de fraaie ver siering die vele mannenhanden vanaf 's morgens vroeg met zorg hadden aangebracht, maar verhin derde ook dat de processie door de straten trok. Daarom werd in de St. Jan de processis na de Hoogmis in de kerk gehouden, terwijl in de St. Antoniüskerk Kapelaan Ras om 3 uur enkel een plechtig Lof met assistentie celebreerde, waarna de relikwie van de H. Antonius werd vereerd. Beide plechtigheden waren druk bezocht. f* Het uitgestelde concert dat de Vereniging „Koninginnedag" te v.m. Besoyen op Koninginnedag niet kon geven, werd Zaterdagavond aange boden. En de belangstelling voor dit concert was zeer goed te noe men. Allereerst werd aan het vocale gedeelte aandacht besteed. Onder leiding van Mej. Antoinette Blom zongen een Kinderkoor en de Chr. Gemengde Zangvereniging „Halle lujah" een keurig en zeer welver zorgd programma van voornamelijk klassieke werken. Hierna trad de Loon op Zandse •Harmonie „Sophia's Vereniging" in een eveneens mooi programma op. De diverse nummers kregen een glanzende vertolking en werden zeer door het publiek gewaardeerd, hoewel de opstelling van de kiosk geen goede klank waarborgde. Na afloop van het concert dankte de voorzitter van „Koninginnedag", de heer G. Couwenberg, allen die deze avond hun zeer gewaardeerde medewerking hadden verleend. SCHOOLREIS f ST. CLEMENSSCHOOL. De vier hoogste klassen van de St. Clemensschool maakten Don derdag j.l. een schoolreis, die zowel bij de onderwijzers als bij de leer lingen een zeer gunstige indruk heeft achtergelaten. In 3 bussen van Musa Express, van welk Reisbureau de coulante bediening en de uitstekende ser vice zeer geprezen werden, werd de tocht gemaakt. Rhenen was het eerste rustpunt; hier werd natuur lijk het Dierenpark bezocht. Via Lunteren, waar het pannekoek-huis met een bezoek werd vereerd en waar de poffertjes werden gepro beerd, bereikte men Harderwijk, waar men zich over gaf aan de strandgenoegens, maar ook per boot de Zuiderzee-Werken bezichtigde. Langs 't Loo, Arnhem, Nijmegen en Grave keerde men huiswaarts en men was zeer voldaan over deze uitstekend geslaagde schoolreis, waarvan het nuttige effect nog werd verhoogd door een keurige beschrij ving van de reis en alle beziens- en wetenswaardigheden die de jonge lui van tevoren reeds hadden be studeerd. GESLAAGD VISCONCOURS. Zaterdagmiddag organiseerde de Vissersvereniging „Maar geduld hebben" een visconcours in het Af wateringskanaal. Dit concours is zeer zeker een succes geworden, niet omdat de vangst zo groot was (er werden slechts 76 stuks gevan gen), maar op de eerste plaats om het groot aantal deelnemers dat meer dan 100 bedroeg en om de uit stekende stemming waarin het con cours verliep, en die zich voortzette toen 's avonds in het clublokaal, het café van'de Wed. P. v. Cromvoirt, de prijzen werden uitgereikt. Naast verschillende extra prijzen die o.a. beschikbaar waren gesteld door de Heinekens Brouwerijen, de fs. v. d. Lee en de fa. C. v. Eethen alhier, had de visclub een groot aantal fraaie prijzen beschikbaar gesteld, zodat alle deelnemers een prijs hadden. Drie en veertig deel nemers hadden gevangen en wer den geklasseerd. Onder de overige deelnemers werden de resterende prijzen verloot. De prijsuitreiking geschiedde door de voorzitter, de heer J. van de Ven. De eerste prijswinnaars waren: André Brands, koningsmedaille wisselbeker le prijs; Jan van de Ven, wisselbeker 2e prijs; W. v. d. Velden, 3e prijs prijs grootste vis. De prijs die beschikbaar was ge steld door de Wed. v. Cromvoirt, werd onder alle deelnemers ver loot; M. de Ruyter werd de geluk kige winnaar. Zoals we reeds zeiden heerste er 's avonds een zeer prettige stem ming, hetgeen niet weinig bijdroeg tot het slagen van dit concours. AANRIJDING. Gistermorgen omstreeks half 12 had er op de hoek Grotestraat- Hooisteeg een aanrijding plaats tus sen twee luxe wagens, bestuurd resp. door S. uit Sprang-Capelle en M. K. uit Rotterdam. Deze aanrij ding werd veroorzaakt door het feit, dat K. plotseling linksaf de Hooisteeg indraaide, zonder de ach ter hem rijdende wagen voorrang te verlenen. S. zou de aanrijding nog hebben kunnen voorkomen, als hij door de gladheid van de weg niet was geslipt. Beide auto's bekwamen enige materiële schade. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. GEVONDEN EN VERLOREN. Verlorenlinker pumpschoen, 1 paar gehaakte beige handschoe nen, kinderportemonnaie mejt iq- houd, ongetekende beschreven kwi tanties, regenpijpen, rode step. Gevonden blauwe jumper, rood jasje, kinderfietsje, oorbel, haar kammet je, muntbiljet, zwarte met geel gegarnerde ceintuur, doublé armband j e, kinderrozenkr ans j e. GEVANGENISSTRAFFEN GEËIST TEGEN DE INBREKERS BIJ BLOCH STIBBE. In Januari van dit jaar werden bij Bloch Stibbe alhier een 12- tal kisten met crêpe-rubber ver mist. De gemeente-politie vond een spoor dat leidde naar de drie ge broeders G., J. en H. B. alhier. Ge arresteerd bleven de gebroeders G. en J. hardnekkig ontkennen de mis daad gepleegd te hebben, zij ver klaarden daarentegen de kisten rubber op de Dijk gevonden te heb ben. Met assistentie van de chauf feur L. v. H. is toen de rubber, al thans het grootste gedeelte, ver kocht aan de Cowboy-fabrieken te Ginneken, nadat men ze eerst, om dat ze thuis niet veilig stonden, had begraven. De partij rubber die niet verkocht werd, is aangetroffen ten huize van G. B. te Raamsdonksveer. Ook toen vorige week deze zaak behandeld werd voor de Bossche Rechtbank, bleven de gebroeders hardnekkig hun inbraak ontken nen; ze hadden de kisten alleen maar gevonden. In de verklaringen van de gebroeders G. en J. was te genspraak toen G. beweerde dat een derde broer H. ook mee had ge daan, maar J. dit ontkende. De officier van Justitie achtte echter de diefstal, subsidiair de he ling bewezen en eiste tegen de twee verdachten twee jaren gevangenis straf. De twee verdedigers pleitten cle mentie. De derde broer H. B,, die ook aan de tand gevoeld werd, wist van niets; hij was er helemaal niet bij geweest, verklaarde hij. Zijn broer G. en ook de chauffeur verklaarden echter dat hij er wel bij was ge weest, en ook de speurhond had hem als mogelijke inbreker aange wezen. De officier achtte ook hier het wettige bewijs geleverd en de jong ste broer hoorde 1 jaar tegen zich eisen. De verdediger pleitte vrijspraak, omdat hij niets bewezen achtte; hoogstens waren er enkele aanwij zingen. De chauffeur L. v. H. legde een volledige bekentenis af; hij had de rubber vanaf de Dijk naar de wo ning vervoerd en later nog eens naar Breda. De officier eiste tegen hem drie maanden. v. H., die nog een blanco straf register heeft, zei er spijt van te hebben en vroeg clementie. De uitspraak zal plaats hebben over veertien dagen. AGENDA. Woensdag 18 Juni: Repetitie Dameskoor „Oefening en Vermaak" in Hotel Verwiel, 8 uur. Zondag 22 Juni: 12 uur repetitie Mannenkoor „Oe fening en Vermaak" in „Musis Sacrum". Om misverstand te voorkomen, wijzen wij er naar aanleiding van ons korte verslag van de oefening die vorige week door Roode Kruis en E.H.B.O. werd gehouden, er nog even nadrukkelijk op, dat het hier een oefening en geen demonstratie was, als zodanig wij het ook in ge, nen dele hebben beschouwd. Wij hebben in het berichtje de nadruk gelegd op het „waterbal. let", waarmee wij echter geens zins hebben willen zeggen, dat de eigenlijke verzorging van de ge wonden, dus de eerste hulp van de E.H.B.O. en de verdere behande ling in het Noodziekenhuis door de helpsters van het Roode Kruis, niet 'n zeer gunstige indruk maak, ten, zoals bleek uit de woorden van de leider Dokter Lenglet, die na afloop de behandelingen con troleerde en besprak. KUSTVAARDER VERGAAN. Na een brand in de machineka mer zonk op ruim 220 km. ten Oosten van Aden de „Buba-a", een der vier kustvaartuigen die van Nederland in convooi naar Indo nesië varen. Twee dier schepen waren vlot naar de plaats van be stemming overgebracht. Met de laatste werd het sukkelen en telken male moesten in-de havens die men aandeed, herstellingen worden verricht. Een ander schip heeft de beman ning knnen overnemen. GROTE BOERDERIJBRAND. In Land van Heusdert en Altena. Te Waardhuizen, gem. Almkerk, in het Land van Heusden en Al tena, brak een brand uit, waarbij drie boerderijen met schuren en twee woonhuizen in de as werden gelegd. Brandweren uit diverse ge meenten in de omtrek kwamen in actie gn dank zij hun assistentie kon nog verdere uitbreiding van de brand worden voorkomen Donderdag werd in het fraai ge legen Montferland te Bergh (Gld.) een persbijeenkomst gehouden, waarop Ir. H. A. Vreeburg, hoofd Materiaalvoorziening „Bescherming Bevolking" van het Departement van Binnenlandse Zaken een reeks gegevens verstrekte over de stand van zaken ten aanzien van de ma teriaalaanschaffing. Het nieuws van de B. B. heeft zich de laatste tijd bepaald tot de verslagen over de behandeling van de betrokken wet in de Kamers en menigeen zal zich hebben afgevraagd of de vrij willigers, als zij zich over enkele maanden in groten getale kunnen melden, dan kunnen beschikken over het nodige materiëel. Dat zul len zij inderdaad, want juist om na de wervingsactie meteen te kunnen doorzetten, is het kader reeds lang in opleiding en wordt met spoed gewerkt aan de vervaardiging van uniformen en materiëel. Het en- enthousiasme van de vrijwilligers zal dus meteen worden opgevangen, door hun gelegenheid te geven tot oefenen. De getallen geven boven dien het vertrouwen, dat de rege ring en deskundigen op dit gebied het nodig en verantwoord vinden een B.B.-organisatie op te bouwen. Want we zijn hier niet gewoon om zo maar „voor de leus" tientallen millioenen uit te geven of beslag te leggen op de tijd van enkele hon derdduizenden personen. De geldbedragen, door Ir. Vree burg genoemd, vormen de som van hetgeen op de begrotingen van '51 en '52 voor de aanschaffing van ma teriëel is uitgetrokken. Ter bevor dering van de overzichtelijkheid zijn de getallen gesplitst in onder delen. Over de organisatie der B.B. heb ben wij indertijd reeds geschreven. Men zal zich herinneren, dat door coördinatie van plaatsen, gebieden en provincie's op het ogenblik van een maximale nuttigheid en paraat heid van de hulpdiensten is gewaar borgd. Daarvoor is een goede tele communicatie nodig, zowel van te lex- als van radio-netten. Hiervoor zijn nodig 212 complete telefoon centrales met reserves, waarop 6000 ^1 A- GEMEENTEN B GEBIEDEN De vrijwilligers krijgen donkerblauwe „uniform overall." toestellen zijn aangesloten. Voor de A-gemeenten 42 netten; 70 voor de B-gemeenten en -kringen en 40 hulptafels en 280 aansluitingsnet- ten voor centrales onderling. De ra dio-verbindingen vragen 3 netten (een hoofdnet over het gehele land, provinciale verbinding en verbin ding van plaatsen in A- en B- ge bieden). Hiervoor zijn 13 zenders begroot, 570 mobilofoons, 342 van andere types en 1736 „walkie-tal kies". Bovendien zijn hiervoor een aan tal nood-aggregaten nodig, waar van reeds zijn gekocht 177 stuks en 513 stroomvoorzieningen, 112 in richtingen voor het laden van ac cu's, 120 doorverbindingen voor commandoposten enz. Telefoon en radio vragen tezamen 11.200.000.-. Voor de alarmering zijn 1000 com plete sirenes nodig, behalve die, welke nog intact zijn van de laatste oorlog. Dit vergt 2 millioen gulden. De belangrijkste en duurste post vormt de uitbreiding van de brand weer. Sommige gemeenten mogen hun bestaande apparatuur uitbrei den, maar de grootste schep geld gaat zitten in de materiaalvoorzie ning voor de z.g. mobiele colonnes, die bij rampen overal snel kunnen worden ingezet. Hiervoor zijn be groot 264 autospuiten, 580 motor spuiten, 132 trekkers, 44 gereed schapwagens enz. In tijd van nood zullen dan nog de nodige wagens gevorderd moeten worden voor het vervoer van de motorspuiten. Ook zullen er 700 km. slangen worden aangeschaft. Deze post is begroot op 25% millioen gulden. Het is de hoogste van alle. De geneeskundige dienst, waarbij de E.H.B.O. wordt ingeschakeld en waarmee 230 mobiele geneeskundi ge groepen worden gevormd, vergt veel geld voor brancards, dekens, bedden enz. Hiervoor is uitgetrok ken 3.660.000.—. Voor de opruimings- en reddings dienst is ruim 3 millioen begroot en voor de Sociale verzorgingsdienst 1% millioen. Deze laatste zal be schikken over 3 rijdende keukens, die elk per dag 20.000 liter voedsel kunnen bereiden. De bouw van kleinere schuilkel ders en de bescherming van monu menten vergt 3% millioen. Gere kend is daarbij op 600 kelders voor 50.000 personen totaal. Voor de drinkwatervoorziening zijn 8 grote zuiveringsinstallaties in bestelling en de gasbescherming vraagt bijna 3 millioen. V UAVf. Over de atoombom maakt men zich nog niet teveel zorgen, maar voor de personeelsuitrusting heeft men ruim 6 millioen ter beschik king. Beide begrotingen tezamen belopen 61% millioen gulden. Wij hebben een reeks cijfers weggela ten om niet al te cijferachtig te worden, doch vermelden nog, dat tot heden voor 32 millioen aan or ders is geplaatst, voor 29 millioen in voorbereiding is en dat reeds 10% millioen is betaald. Het ver kregen en te verkrijgen materiaal wordt zo over het land gedistribu eerd, zodat overal ploegen zo vlug mogelijk met de instructie kunnen beginnen. De uniform. Om te besluiten met de uitrus ting: elke man ontvangt een uni form-overall van donkerblauwe krimpvrije sanfor-drill, een helm en een petje. Elke vrouw een blou se en een rok van dezelfde stof en een mutsje met klepje. De „man nelijke" overall heeft twee borst zakken en twee zakken op de broekspijpen, en om het middel 'n ceintuur. Aan de kleur der epau letten zal men kunnen zien, tot welke afdeling iemand behoort. Blauw is leiding, rood brandweer, groen geneeskundige dienst, oranje sociale dienst, geel reddingsdienst en grijs administratie en melding. De functie wordt op een strookje voluit aangegeven. Allen krijgen 't borstinsigne: een leeuwtje, omka derd door 2 B's. Dat de uniformen er keurig en fleurig uitzien, kon den wij constateren in de „toon zaal" van de Berghse Confectie In dustrie, waar zij voor het eerst aan buitenstaanders werden getoond, nadat het fabricage-proces door al len van snijtafel tot eindfase was gevolgd. Elke 3 minuten kwam er een uniform gereed in dit tot de jonge industrie van Bergh behoren de atelier. v. d. Z. Gemeenteraad. Aanvullende agenda voor de ver gadering van de raad der gemeen te Loonopzand, te houden op 19 Juni 1952. Voorstel tot verkoop van grond aan de P.N.E.M. Prae-advies Ten behoeve van de bouw van een transformator huis je wil de P.N.E.M. van de gemeente aanko pen de noord-oostelijke hoek van het perceel sectie E nummer 2777, gelegen aan de Gasthuisstraat te Loonopzand, groot pl.m. 75 m2 te gen de toelaatbare prijs. B. en W. achten een prijs van f2.per m2 ter plaatse billijk en vertrouwen, dat het prijzenbureau daartegen geen bezwaar zal maken. Teneinde het aan te kopen ter rein te kunnen bereiken verzoekt de P.N.E.M. het oostelijk gedeelte van het perceel E nr. 2777 en het zuid-westelijk deel van het perceel E nr. 3030 (eveneens gemeente eigendom), zoals op de ter inzage liggende tekening is aangegeven, ten behoeve van dat terrein te be zwaren met het zakelijke recht van weg en toe te staan in deze gedeel. ten kabels te leggen en te houden en daaraan de nodige onderhouds werken te verrichten. B. en W. stellen voor: 1. Aan de P.N.E.M. bovenvermeld terrein te verkopen tegen de prijs van 2.per m2 ofwel de prijs waartegen het prijzenbureau voor onroerende goederen geen bezwaar zal maken 2. bovenvermelde perceelsgedeel. ten te bezwaren met het recht van weg ten behoeve van het te verko pen perceelsgedeelte en aan de P.N.E.M. toe te staan in deze ge deelten kabels te leggen en te hou den en daaraan alles te verrichten, wat nodig zal blijken voor een nor-' male functionering van de electri, citeitsvoorziening. ARTS van 21 Juni tot 7 Juli De practtjk wordt waargenomen door ARTS Tel. 2050 Boodschappen vóór 9 uur Spreekuur van 8 tot 10 uur GOUDEN BRUILOFT. Het was pen hele stoet van tien luxe auto's waarin Zaterdagmorgen het gou den echtpaar Luc v. d. Kaai en Corn. Schalken, voorafgegaan door een schare van witte bruidjes en begeleid door het wijkcomité, goed negen uur kerkwaarts toog om in een plechtige H. Mis om half 10 God dank te brengen voor de zegeningen in een halve eeuw van Hem genoten. Kapelaan v. Hoek droeg de H. Mis op en onder leiding van directeur Berzeveld, verzorgde het parochiaal Zangkoor de Misgezangen, terwijl de directeur zelf als extra nummer het „Pa- nis Angelicus" van Cesar Franck ten bes te gaf. 1i Op het middaguur ging het wijkcomité het gouden echtpaar en familie compli menteren. De heer Fr. Mallens, voorzit ter van het comité, bood in een keurige speech met humor gekruid het geschenk der buurt onder couvert de feestelingen aan. 1 1 I Tussen 2 en 3 uur kwamen honderden vrienden en kennissen, waaronder de geestelijkheid der St. Josephparochie, het gouden echtpaar feliciteren. De avond werd doorgebracht in de achterzaal van café van Heeswijk. De harmonie „Apollo" maakte met het ge hele bestuur daar zijn opwachting en bracht een joyeuze serenade. De heer P. Dekkers bood daarbij de gelukwensen van het muziekcorps aan. De heer Jan v. d. Kaa dankte, even als bij alle andere door de dag gehou den speeches, op keurige wijze namens zijn ouders en familieleden voor de ge noten belangstelling. In gezellige stem ming werd het feest tot Iaat in de nacht voortgezet. Het gouden echtpaar maakte het gehele feest, ondanks de 84 en 74 jaren, nog in volle pret mede. i EEN UITSTAPJE VOOR HET PERSONEEL VAN GEMEENTE WERKEN. Donderdag 19 Juni a.s. maakt 't vol tallige personeel van Gemeentewerken een uitstapje naar Zuid-Limburg. Met een 45-er touringcar van het Reisbureau van v. Dijk uit Den Bosch wordt eerst naar Valkenburg getourd. Vandaar wordt een bezoek gebracht aan 't Drie landenpunt 'bij Vaals, om over Margra ten en door Klein Zwitserland via Hoog- cruts, Noordbeek, Mheer, St. Geertruid en Gronsveld naar de oude stad Maas tricht te touren, waar het diner klaar zal staan. Op weg haar huis zal er ongetwij feld de goede stemming nog wel in zit ten. v 'LJ H. SACRAMENTSPROCESSIE. t Het weer werkte niet mee op Sacra mentsdag om deze dag weer te maken tot een spontane uiting van groot Rooms betoog aan de Verborgen God in Zijn Sacrament, niet gehouden in het beperkt kerkgebouw, doch ook in de open lucht daarbuiten. De keurige versieringen rond de kerken aangebracht, hingen triestig doornat geweekt neer. Het zomerzonne tje bleef schuil gaan achter eindeloze wolken en het gevolg was dat in alle drie de parochiekerken de openluchtpro cessie werd afgelast. De belangstelling in het huis Gods was daardoor echter niet minder groot. Laten we een volgend jaar de processie maar houden op de echte Sacramentsdag, hoorden we één der organisatoren zeggen, dan is het al tijd goed weer en na werktijd kan dat in de zomer nog best plaats 'vinden. Het idee is mogelijk niet zo slecht en waard eens overwogen te worden. BRANDJE. De brandsirenes loeiden plotseling Za terdagavond kwart over zeven. Het bleek dat er begin van brand ontstaan was in een schuurtje bij de familie v. G. in de Sprangse straat. Gelukkig kon zon der dat de spuit dienst behoefde te doen de brand beperkt worden tot 't schuur tje. De brandweer was vlug genoeg pre sent, evenals een massa volk, dat de smalle straat in een ommezien vulde. BEL CANTO. In verband met de gemeenteraadsver gadering op Donderdag 19 Juni worden de repetities van Bel Canto, met de eventuele verenigingsbesprekingen ge houden op Vrijdagavond. DUIVENSPORT. De wedvlucht Chatauroux is waar schijnlijk met het abnormaal slechte weer opnieuw een moordvlucht geworden. Er zijn liefhebbers die Zondagavond nog geen veer thuis hadden. In verband hier mee kon Zondag nog' geen stand worden opgemaakt. Alleen zouden we, onder voorbehoud, kunnen melden dat de heer L. v. Geel met een vogel, op Zaterdag reeds geconstateerd, veruit de eerste speelt. AGENDA. Maandag 8 uur n.m. Repetitie Harmonie Apollo. Dinsdag 8 uur n.m. Repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan. Woensdag 8 uur n.m. Apollo-Theater „In Bagdad mag dat". Toegang 1 4j. Donderdag geen repetitie Bel Canto. Solemnele Uitvaart. Vrijdagmorgen om 10 uur had al hier de Solemnele uitvaart en be grafenis plaats van wijlen de heer H. v. Lier, die dezer dagen in het St. Elisabeth-Gasthuis te Tilburg overleed. De belangstelling zowel van vrienden en bekenden van de overledene als van de dorpsbewo ners was uitermate groot. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door de Zeereerw. Heer Pastoor met as sistentie van Kapelaan Vervoordel- donck en een Pater van de Congre gatie van de H. Familie van Kaats heuvel. Het parochiëel zangkoor, onder leiding van de heer L. van Loosdrecht, zong de Missa van Pe- rosi en na de H. Mis het „Libera" van dezelfde componist. Pastoor Schoenmakers verrichtte de absou- te. De Kon. Erk. Harmonie „Concor dia", waarvan de heer v. Lier een der ijverige bestuursleden was, schreed de lijkbaar die bedekt was met een schat van bloemen vooraf en speelde zowel op weg naar de kerk als bij het geopende graf treur- en afscheidsmuziek, terwijl de baar werd gedragen door perso neel van de firma v. Lier, van welk gezamenlijk personeel een prach-

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 3