KAATSHEUVEL sprang JpOAt. L00N-0P-ZAND 1 DRUNEN ELSHOUT VLIJMEN HEUSDEN CAPELLE WASPIK GEERTRUIDENBERG I VROOM. IIRF.ISMAW VOETBAL. 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 20 JUNI 1952 6 17 V V BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Maria H., dv. L. M. Da- men-Waelepoel; Stephanus M., zv. C. J. B. A. Verwiel-Verhoeven; Theodorus A., zv. J. van Balkom- Grootswagers; Antonius J. L. M., zv. P. M. Bakkers-Ehlert; Arnoldus H. H. A., zv. H. P. Vermeer-Berg- mans; Ludovica A., dv. J. Knuist - Rehm; Johannes A. M., zv. M. v. d. Sanden-Pullens; Antonius G. L. M., zv. N. J. I. Rodewijk-van den Berg; Everdina E. M., dv. J. Oversberg- Coeleveld; Huberdina J. M., dv. J. G. Boot-v. Bommel. Overleden: Johanna M. v. Baard wijk, wed. van G. Pullens, 87 j. Huw.-aangiften: A. M. v. Zeist 28 j. en J. L. v. d. Velden 24 j., bei den te Waalwijk; A. M. Brekelmans 28 j. te 's-Bosch en T. M. Hopstaken 27 j. te Waalwijk; J. H. v. d. Eerth- wegh 28 j. te Heeze en P. J. W. M. Bos 23 j. te Waalwijk; W. v. Gam- meren 27 j. te Maastricht en C. J. Schoondermark 23 j. te Waalwijk. Gehuwd: J. D. Bax 28 j. te Heus- den en A. T. Kortier 22 j. te Waal wijk; H. J. Jansen 33 j. te Nieuw- Ginneken en M. G. C. Vesters 26 j. te Waalwijk; A. van den Berg 28 j. en H. M. v. Wel 28 j., beiden te Waalwijk. Ingekomen: M. M. T. v. Laarho ven van Roosendaal; R. Slender van Harderwijk; G. M. P. Ruigrok van Noorwijkerhout; H. Zijlmans van Geertruidenberg; C. van de Geijen en echtg. van Dongen; J. T. A. v. d. Lee van Maasdriel; I. W. H. Reijers van Arnhem; C. A. G. v. Loon van Den Haag. Vertrokken: G. Kruger naar Rot terdam; A. M. Kroot naar Nieuw- Zeeland; C. A. v. d. Ven naar Nieuw-Zeeland; M. G. A. M. v. d. Ven naar Nieuw-Zeeland; A. T. Kortier naar Heusden; A. J. van den Broek naar 's-Bosch; J. J. J. Toorians naar Eindhoven; J. J. van den Houdt en echtg. naar Canada; M. C. Schoenmakers naar Amster dam; M. Hauber en echtg. naar Eindhoven. AAA HEROPBOUW. Onder architectuur van de heer Geh- ring uit Tilburg had de onderhandse aanbesteding plaats van de heropbouw van de onlangs door brand gedeeltelijk verwoeste schoenfabriek van de Fa. W. van Nieuwstadt en Zn. alhier. De uit slag was: Fa. de Teuling Kaatsheuve 43.450; Fa. H. v. Hees Kaatsheuvel f 42.915; Fa. Pelikaan Tilburg 39.980, Fa. Jongen-Heerkens Tilburg 38.640 en Fa. Doornen Tilburg 35.750. Gegund aan de fa. Doornen Tilburg. MOTOR-ONGEVAL. Toen de modeleur van de fa. v. Riel- Verster de heer v. d. P. uit Drunen zich Maandagavond met de motor huiswaarts beqaf, kwam het aan het einde der Ver lengde Hoofdstraat door een verkeerde manoeuvre te vallen. Met zware hersen schudding en ernstige inwendige kneuzing werd hij opgenomen en naar het zieken huis vervoerd. DUIVENSPORT. Wedvlucht Pont St. Maxence. Afstand 305 km., lostijd 7 u. v.m.; eerste duif 11.37.14 v.m., laatste duif 3.50.46 n.m. De eerste 70 prijswinnaars waren: i A 1 Fr. v. d. Assem; 2 Fr. Damen; 3 A. Pijnenburg; 4, 60 J. Zijlmans; 5 P. Stok- kermans; 6, 11, 12, 23, 54, 61 A. Schrau- wers; 7 L. v. d. Ven; 8, 43 J. v. Beers; 9, 32 J. Damen; 10, 31, 68 Chr. v. Hees- wijk; 13 ]o Roestenberg; 14 Jac Vloe mans; 15 A. Zacht; 16, 17 D .Mateijsen; 18 W. Oomes; 19, 64 A. Hoffmann; 20 C Moreval; 21 M. Remmeren; 22 J. La- ros; 24, 33 M. de Vries; 25, -34 M. Soe- terboek; 26 C. de Bondt; 27 L. v Geel; 98 C. Labee; 29 A. Voermans; 30 C. La- ros; 35 J. Vloemans; 36 j. Vesters; 37 W.' Hamers; 38 M. v. Best; 39 Theo v. Wanrooij; 40, 47 J. v. d. Linden; 41, 48 J. Klerkx; 42 A. iCouwenberg; 44 W. Aussems; 45 A. Meeuwens; 46 H. van Helvoirt; 49, 67 G. S. Schrauwers; 50, 62 B. Remmeren; 52 C. Snoeren; 53 B. van Heesch; 55 P. v. d. Velden; 56 M. J. v. Wanrooij; 57, 66 M. v. d. Velden, 58 Th. Netten; 59 M. v. Wanrooij; 63 J. v. Dongen; 65 H. Snoeren; 70 J. van Riel. Wedvlucht Charteauroux. Afstand 591 km, lostijd 5 u. v.m.; eer ste duif 12.15.20; laatste duif 1.24.54 u. De eerste 40 prijswinnaars waren: 1, 23 L. v. Geel; 2, 35 A. Priems; 3 W. Jansen; 4 Th. v. Wanrooij5, 6, 16, 17, 24, 36 A. Schrauwers; 7 A. Cou- wenberg; 8, 14 Fr. v. d. Linden; 9 L. Ververs; 10 G. v. d. Linden; 11, 42, 43 A. Aussems; 12 J. v. Heeswijk; 13, 39 J. Vesters; 15 C. Moreval; 18 Fr. v. d. As sem; 19 M. Ververs; 20 W. v. d. Ven; 21 Ant. Snoeren; 22, 27 A. Pijnenburg; 25 Jac. Vloemans; 26 J. Zeebrechts; 28 A. v. d. Hoven; 29 C. Moreval; 30 J- v. Riel; 31 Dook Donders; 32 C. van Boxtel; 33 L. Hamers; 34 M. v. Dijk; 37 A. van Ruijk; 38 C. v. Wanrooij; 40 D. Mateijsen. ZOMERAVONDCOMPETITIES. Onder goedkeuring van het bestuur van de R.N.V.B. is Donderdagavond begonnen met een zomeravondcompe titie voor de Dessers. De eerste ontmoe ting geschiedt tussen bet elftal Efteling en V.V.R. Ra jottersVoorlopig zijn reeds vier elftallen voor de competitie ingeschreven, n.l. behalve bcvengenoem- den nog Sprookjesbos en De Toekomst. Er lopen onderhandelingen met nog twee te vormen elftallen, zodat zeer waar schijnlijk zes elftallen meespelen. Vol gende week komt VVR uit tegen Sprookjesbos. Er bestaat veel belang stelling voor wat in deze competitie ge presteerd zal worden. Voorlopig zijn de wedstrijden vastgesteld op Donderdag avond 7 uur. APOLLO-THEATER. Met de „Doorbraak in Normandië' opent het Apollo-Theater Zaterdag en Zondag haar programma. De titel zegt het ons reeds: een ongekend realistisch relaas van een onmenselijke strijd; het verhaal van de heroische strijd, welke leidde tot de bevrijding van Europa; de belevenissen van het kranigste troepje prachtkerels, dat ooit een weg baande door een hel van vuur en verschrikking; een oorlogsfilm van naakte werkelijkheid. Toegang 18 jaar. Op Woensdag 25 Juni draait „Slaven in opstand" met Erol Flynn wa Olivia de Haviland in de hoofdrollen, 't Wa ren mannen, die in die dagen hard en ruw waren, snel met de vuist en met het idee, dat de vrijheid altijd waard was er voor te vechten. Toegang. 18 jaar. ZOMERAVONDVOETBAL. Dank zij het initiatief van enkele spor tieve Raatsheuvelse schoenfabrikanten wordt momenteel op de Horst op het terrein achter Café De Steenbakker een zoveravond-voetbal-competitie gespeeld tussen een dertiental fabriekselftallen ter plaatse. Dat deze wedstrijden bij het pu bliek geweldig in trek zijn bewijst wel de belangstelling bij deze ontmoetingen om de eigen „fabriekssterren" aan 't werk te zien. Deze wedstrijden brengen span ning, sensatie en ontspanning voor de deelnemers en kijkers en de mogelijkheid is niet uitgesloten dat er nieuwe sterren ontdekt worden door de „grote clubs. Want er schijnen „scouts" rond te lopen die een nieuwe Abe of een andere vir tuoos willen ontdekken om zo mogelijk de Nederlandse ploeg in Helsinki een dragelijk figuur te doen slaan. De uit slagen van de tot heden gespeelde wed strijden zijn Comb. Charme Paris/NeliEmza 10 Comb. Jowi/EmsoeOwa 30 Comb. Antoinette/ValkMartino 31 BambiGlobe 10 PehaveV.R.V. 5 1 Hamenzo—Mignon 30 Comb. Charme Paris/NeliComb. Antoinette/Valk 31 AGENDA. Vrijdag 7.30 u, n.m. Repetitie Dames koor Bel Canto. Vrijdag 8.30 u. n.m. Repetitie Gem. Koor Bel Canto. Zaterdag 8 u. n.m. en Zondag 6 u. en 8.30 u. n.m. Apollo Theater: Door braak in Normandië. 18 jaar. Zondag 12 u. v.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Maandag 8 u. n.m. repetitie Harmonie Apollo. BODEMONDERZOEK. Wij vernemen uit betrouwbare- bron dat de Betaafse Petroleum Maatschappij over een week of vier op grondgebied van de gemeente Loonopzand proefbo ringen zal gaan verrichten naar de aan wezigheid van olie in de bodem. Het onderzoek zal geschieden vlak bij de bebouwde kom van de gemeente, ach ter de nieuwe muzieknis, aan het fiets- De Koninklijk Erkende Harmoniever eniging „Aurora" uit Leerdam, welke a.s. Zaterdag 21 Juni des avonds van half acht tot half elf met medewerking van de aan de vereniging verbonden Boerenkapel op het feestterrein aan de Nieuwevaart het avondconcert zal ver zorgen ter gelegenheid van de festivitei ten, georganiseerd ter viering van het eerste lustrum van de Oranjevereniging Wilhelmina te Capelle. pad van Loonopzand naar Waalwijk, door de bossen. PLECHTIGE UITVAART. Hedenmorgen had alhier de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van Mej. Anny van Dongen, die dezer dagen in het St. Elisabethsziekenhuis te Tilburg overleed. Om 10 uur droeg Pastoor Schoenmakers de plechtige H. Mis van Requiem op, terwijl het parochiaal zang koor onder leiding van de heer L. van Loosdrecht de tweestemmige Missa van Reniers uitvoerde, met na de H. Mis het Libera van Perosi. De belangstelling en deelname aan de ze plechtigheid was zeer groot, vooral van de zijde van vele huismoeders, die mej. van Dongen gekend hebben als as sistente kraamverzorgster in dienst van het Wit-Gele Kruis ter plaatse, zowel in de wijk als op het consultatiebureau voor zuigelingen. Zij ruste in vrede. VERKEER. Ter oorzake van het feit dat het weg dek van de Provinciale weg Tilburg Waalwijk opnieuw moet worden gere pareerd, werd met ingang van heden t verkeer vanaf Loonopzand Waalwijk vice-versa omgelegd over St. Joaehims- moer. Over enige dagen zal naar ver luidt hetzelfde geschieden met het ver keer Tilburg Loonopzand Waal wijk vice-versa, dat tot Loonopzand als dan eveneens zal gaan over St. Joa- chimsmoer naar Loon-op-zand. DE OUDEN VAN DAGEN GAAN EEN DAGJE UIT. Het comité dat het jaarlijks Uitstapje organiseert voor de Ouden van Dagen hield dezer dagen een vergadering. Besloten werd het uitstapje te organi seren op 10 Juli a.s. Er zal een beroep gedaan worden op de autobezitters in de gemeente om hun wagens die middag be schikbaar te willen stellen. Daarnaast zullen ook alle inwoners in de gelegen heid worden gesteld om in de vorm van een geldelijke bijdrage aan de verwezen lijking van het gestelde plan bij te dra gen. Voorgaande jaren is deze steun in ruime mate geschonken en dit wettigt bij het comité het vertrouwen, dat men ook dit jaar het comité of liever de oud jes, niet teleur zal stellen. Het is niet het comité, maar het zijn de inwoners van Drunen en Elshout, die het uitstapje mogelijk maken. Dourdan (Frankrijk), afstand 420 km. GESLAAGD. Op het te Eindhoven gehouden exa men voor het practijk diploma Coupeuse slaagde mej. Jean Timmermans, Wolput, alhier. WIELRENNEN. Zondag neemt de amateur Tinie Wolfs deel aan de ronde van Gilze. We zijn benieuwd naar zijn prestaties. Ongeval., Bij hgt aandraaien van een auto sloeg de slinger terug en werd de arm van J. de K. ernstig gewond en z'n pols gebroken. Geslaagd. Mej. Anny Smits slaagde te Eind hoven voor lerares, met lof van de commissie. Volley-bal. De Elshoutse Volley-club is thans officiëel opgericht onder de naam: R.K. Elshoutse Volleybal-club „S.D.O.". Er zullen twee velden voor bui tenspel komen, terwijl verder ge traind wordt in de zaal van het pa rochiehuis. Het bestuur bestaat uit de heren H. Hoevenaars, Joh. van Venrooy en C. v. d, Aa. Een technische com missie wordt gevormd uit de heren H. v. Domelen, C. v. d. Aa en H. v. Wijngaarden. In een volgende vergadering zullen statuten en huis houdelijk reglement worden behan deld en verdere regelingen worden getroffen. Veel succes wordt de jonge ver eniging toegewenst. VOETBAL. Doordat de wedstrijden om de Harrie Prinsen-beker 'Zondag 15 Juni werden afgelast, spelen de Vlijm. Boys Zon dag 22 Juni te Haarsteeg tegen Haar steeg I. Aanvang 3.30 uur. Heusden 2Zwaluwen 2, 4—4. Zondag 15 Juni werd te Vlijmen op het terrein van de Vlijm. Boys de wed strijd gespeeld Heusden 2—Zwaluwen 2, Vught, welke match in een gelijk spel eindigde, zodat nog een beslissingswed strijd nodig is. POSTDUIVENVER. DE ZWALUW. Zondag 22 Juni wedvlucht vanuit Een elastische ceintuur, -f die Uw toiletje dat aparte cachet geelt dat karakteristiek is voor de modelijn 1952 En natuurlijk is het V D, die door een enorme inkoop dit modesnufje aan de Nederlandse vrouw presenteert tegen ver bluffend lage prijs. Slechts ge durende 8 dagen koopt U deze ceintuur, in zwart, wit, rood, bruin groen en geel met fijne verguld metalen gesp en 6 cm 8 cm prima afwerking 85 190 met koperen paillettengarnering, eveneens in alle modekleuren, 6 cm voor slechts <J60 DEN BOSCH EINDHOVEN TILBURG HELMOND KRUISBOOG-CONCOURS. Het Kruisbooggezelschap Al doende leert men, gevestigd in café J. Verhoe ven, alhier, behaalde op het internatio naal kruisboogconcours dat Zondag te Tilburg werd gehouden, de 5e korpsprijs in klasse A met 81 punten. De heer J. Verhoeven behaalde bovendien de 2e personele prijs in iklasse A met 24 pt. BROMFIETS-MISÈRE. Mej. V. alhier, kwam doordat haar bromfiets slipte, zodanig te vallen dat zij een lichte hersenschudding en een bloed uitstorting bekwam. Voor de pauze zal de Harmonie het navolgende programma uitvoeren: 1. Jubel-Klange, mars, Ernst Uebel. 2. Peter Schmoll, C. M. von Weber, arr. Alb. Meyns. 3. Die Romantiker, Joseph Lammen, arr. Alb. Meyns. 4. Cavalleria Rusticana, P. Mescagni, arr. M. J. H. Kessels. 5. Ouverture der Operette Gri-Gri„ Paul Lincke, arr. S. P. v. Leeuwen Slavische Rapshodie, C. Friede- man, arr. Alyse Dehaye. 7. Karl Küpfer, mars, Th. Fürter. 6. Na de pauze optreden van de Boe renkapel in originele klederkracht met populaire muziek. I Zoals we in een onzer vorige num mers reeds meldden, zal Aurora na aan komst ter dezer plaatse zich opstellen bij de muziektent over ,de Binnenhaven aan de Schoolstraat om vervolgens te onge veer 7 uur onder het blazen van vrolijke marsmuziek in optocht met het bestuur der jubilerende Oranjevereniging naar 't feestterrein te marcheren. CANTABILE. Het Heusdens Dubbel Mannenkwartet Cantabile zal onder leiding van de diri gent de heer L. Groen, deelnemen aan het Nat. Zangconcours dat op 2 Juli a.s. in de Handelsbeurs te Utrecht zal wor den gehouden, KINDER-VACANTIE-ACTIE. De uitslag van de derde trekking van de kinder-vacantie-actie welke door de Heusdense winkeliersver. werd gevoerd en waarbij bij iedere trekking 10 kinde ren kans hebben mee te mogen op een vacantiereisje dat op een nader te be palen datum in Augustus zal plaats heb ben, luid als volgt: Hansje van Wijk, Beppie Vennings, Gerrit Muyen, W. Geerlings, Gerrit Smits, Loesje Bruy- lants, Bram Pluimers, allen uit Heusden, Arie Boll uit Doeveren, Andries de Waal uit Aalburg en Adrie Kuypers uit Heesbeen. Morgen Zaterdag 21 Juni zal de vierde trekking plaats vinden. ZEILWEDSTRIJD. J.l. Zondag vonden op de Maas tussen Heusden en Hedel zeilwedstrijden plaats, waaraan werd deelgenomen door Viking en Neptunus uit Den Bosch, Bergse Maas uit Waalwijk, Amer uit Breda en Tri dent uit Wijk en Aalburg. De prijzen, welke alle uit bekérs be stonden en die door de heer Verbrugge werden uitgereikt, vielen ten deel aan; A-team: Trident uit Wijk en Aalburg; tweede in dit team werd Amer uit- Bre da en derde Viking uit Den Bosch. B-team: le Trident, 2e Viking II, 3e Viking III. C-team: le Neptunus, 2e Bergse Maas. D-team: le Trident, 2e Viking I en 3e Viking II. E-team: le Viking I. F-team le Viking I, 2e Neptunus, 3e Viking II. TAFELTENNIS. S* Alhier bestaan plannen om të komen tot oprichting van een tafeltennisclub. Dezer dagen zal tot de definitieve op richting worden overgegaan en zo spoe dig mogelijk zal met de beoefening dezer sport een aanvang worden gemaakt. CHR. HIST. KIESVERENIGING. Maandagavond had in het gebouw van de Chr. Volksbond een propaganda-ver- gadering plaats van de Chr. Hist. Kies vereniging Sprang-Capelle. De vergade ring stond onder leiding van dhr. S. Kui per uit Werkendam, lid van de Prov. Staten, die in zijn openingswoord er zijn vreugde over uitsprak dat ook in Sprang- Capelle weer een C.H. kiesvereniging was opgericht. Het aantal C.H.-stemmen bij de laatste verkiezingen voor de 2e Kamer bedroeg in Sprang-Capelle 701. Het bestaan van een kiesvereniging in deze plaats achtte hij dan ook gewenst. Het hoofdbeginsel der C.H.U. is „Het Woord" en volgens spr. zal ons volk zich ook naar het woord uit de Bijbel moeten gedragen wil het een tijd van bloei tegemoet gaan. Na de aanwezigen welkom te hebben geheten gaf hij het woord aan de spreker voor deze avond, de heer J. de Ruiter, lid der 2e Kamer, die als onderwerp behandelde: De C. H. U. en de politieke problemen. j De C.H.U. in 1908 opgericht is vol gens spr. voortgekomen uit diverse kleine provinciale chr. partijen en heeft het voorrecht thans 9 zetels in de 2e Kamer te hebben, die hij hoopt dat de C.H.U, in de toekomst zal behouden. Partij-dis cipline kent de C.H.U. nagenoeg niet, elk lid stemt en spreekt volgens spr. naar eigen geweten. Hij kenschetste dit als een der mooie punten uit de Unie. Ver volgens bracht spr. de vraag naar vo ren: Hoe staat de C.H.U. tegenover het ministerie. De C.H.U. wil steeds samen werken bij kabinetsformatie voor zover zij dit verantwoorden kan. Wat 'het fi nancieel beheer betreft kan er volgens dhr, de Ruiter nog veel bezuinigd wor den. Het vrijgeven van de gemeente fondsgelden noemde hij een een politie ke stunt van Min. Lieftinck, want deze zou dat geld enige jaren voor andere doeleinden benut hebben. De sociale problemen wenst de C.H. op te lossen volgens Gods Woord; er zou z.i. veel meer bereikt worden met dezelfde gelden als het beheer daarvan in handen van werkgevers en werknemers zelf was en niet door de staat 'met een massa amb tenaren werd geregeld. Wat de economi sche problemen betreft, moet men meer eigen initiatief mogelijk laten. Hij ver vloekte de geleide economie der laatste jaren. Wat de middenstand betreft zal de C.H. alles doen wat in haar vermogen is, deze een redelijk bestaan te geven. Ver volgens ging hij diep1 in op de .agrari sche problemen van ons land. Hij waar schuwde de boeren voor de thans be staande toestand. Als men niet op zijn hoede is zal over 10 a 20 jaar geen en kele boer nog enig stukje land bezitten, doch alles aan de staat toebehoren, zeide hij. Dit staat ook duidelijk in het pro gram van de P. v.. d. A. Hij hoopte dat het zover echter niet zou komen. Na nog enige woorden over de volkshuisvesting gezegd te hebben, beëindigde de spreker zijn rede. Van de gelegenheid tot het .stellen van vragen werd ruim gebruik gemaakt en de vragen werden door de heer de Ruiter vlot en naar genoegen beantwoord. De prettige en nuttige vergadering werd door de heer de Ruiter met dank gebed gesloten. LANDBOUWHUISHOUPSCHOOL. In de Chr. Landbouwhuishoudschool werd vorige week de jaarlijkse ouder middag met de daaraan verbonden twee daagse tentoonstelling van het door de leerlingen vervaardigde werk gehouden. Van de zijde der ouders bestond èn vóór de ouderbijeenkomst èn voor de tentoon stelling een buitengewone belangstelling. Na opening door de voorzitter, de Edelachtbare Heer Burgemeester Smit, hield de directrice, Mej. P. J. Rijken, een causerie over het tentoongestelde Werk en over de resultaten, welke dit school jaar waren bereikt. Vervolgens werden door enkele leerlingen uit verschillende klassen diverse stukjes opgevoerd, waar bij vooral het nummer „Rondom Capel le" van de hand Van de lerares naald vakken, Mej. v. d. Bos, welk stukje een prachtig beeld gaf van de betekenis de zer streekschool, ook voor omliggende gemeenten, zeer in de smaak viel. De opvoering werd afgewisseld met voor drachten door de dames 'Betsie v. Beek, Ria van Campen, Jo Broeks en Eef Mouthaan. Hierna volgde een show van de door de meisjes gemaakte kleren, waarbij door Mej, v. d. Bos een leer zame, interessante toelichting werd ge geven. Ten slotte konden de' aanwezigen het geëxposeerde werk der leerlingen bezichtigen, terwijl men in de leskeuken gelegenheid kreeg kennis te maken met de kookkunst van de meisjes. Leraressen, leerlingen en ouders mo gen op een zeer geslaagde middag, terug zien en het kan niet anders, of deze bij eenkomst zal er toe bijdragen, dat ook dit jaar zich weer vele meisjes zullen laten inschrijven voor het per 1 Sept. a.s. beginnende nieuwe schooljaar. TENNISCLUB ROAKTUM. In -een vorig bericht werd melding ge maakt van het voornemen van de on langs opgerichte Tennisclub Roaktum, omstreeks 1 Juli met spelen te beginnen. We kunnen evenwel thans, zeker tot verheugenis van de leden dezer jonge vereniging, mededelen, dat de baan aan de Heistraat een. week eerder in gebruik zal worden genomen. De aanleg verliep vlot en ook met het maken van de om rastering en de aanleg van de waterlei ding werd de grootste spoed betracht, zo dat een woord van dank zeer zeker ver schuldigd is aan allen, die hebben mede gewerkt deze tennisbaan in een betrek kelijk kort tijdsbestek tot stand te bren gen. Nu het zover is, dat er gespeeld kan worden, belegt het bestuur Vrijdag 20 Juni des avonds kwart Over 8 voor leden en hen die lid willen worden, in café Cové-v. d. Haart de eerste ver gadering. Op deze bijeenkomst zullen o.a. de opening der baan, speeltijden en meer dere interne clubaangelegenheden wor den besproken. OP THUISREIS. Onze dorpsgenoot de marinier Jac. Óové, die als dienstplichtige een jaar in West Indië is gedetacheerd geweest, is één dezer dagen te Paramaribo scheep gegaan voor de thuisreis paar het vader land, waar hij begin Juli hoopt te arri veren. We wensen hem een goede reis en behouden thuiskomst. DE REISDUIW. Combinatie WaspikRaamsdonk. Uitslag van de vlucht Chateauroux op Zaterdag 14 Juni 1952. Deelname 103 duiven, afstand 592 km. K. Schmitz 1, 14; W. Zijlmans 2, 13; G. v. d. Broek 3, 4; IJpelaar R'donk 5; Fijneman R'donk 6; P. Pruijssers R'donk 7; H. Louwers 8; v. Gils R'donk 9, 30; C. Ligtvoet R'donk 10; Heijnen R'donk 12; Cor de Bont R'donk 15, 21; J. van Onzenoort R'donk 16, 23, 24, 25; C. Smits 17; A. Broeders R'donk 10, 20; P. de Graauw 18, 32; P. de Wit 19, 33; H. Langermans 22; Jos de Bont R'donk 26, 29; Ant. Verduin 27; J. Vleuten 28; J. C. v ,d. Hoven 31; J. Timmers 34; C. Verschuren 35; M. J. de Rooij 36. Uitslag van de vlucht Pont St. Maxen ce. Deelname 183 duiven, afstand 315 km.: H. Langermans 1, 4, 30; C. Smits 2; C. Verschuren 3; Gerrit v .d. Broek 5; P. v. Turnhout 6, 55; Th. Smits 7, 45, 50; J. Fijneman R'donk 8; D. Kieboom R'dohk 9, 32; J. van Tilborgh 10; M. Smits 11, 16, 23; Joh. Smits 12; M. Tim mers 13, 14, 29, 34; C. Lichtvoet R'donk 15, 33, 54; D. Langermans 18, 52; P. Zijlmans R'donk 19, 22, 61; S. Selders 20, 35, 37; Fr, Landers 21; H. Boons R'donk 24; G. Smits 25; v. Gils R'donk 26, 48; J. vi d. Hoven 27, 39, 42; H. Louwers R'donk 28; F. Roovers 31; Nico Smits 17; Poorter R'donk 36; Ad van Tilborgh 38; de Ruijter R'donk 40, 59; A. Broeders R'donk 41; Bertus Verduin 43, 44; J. Timmers R'donk 46; Jos van Onzenoord R'donk 47; P. Pruijssers R'donk 49; Th. Gijsman 51, 56; F. v. d. Mosselaar 53; Th. v. Dongen 58; H. Ne- rings 60. Vlucht voor Zondag 22 Juni a.s. is Dourdan. Afstand 406 km. ANJER-FONDS. Zondag 22 Juni a.s. zal de harmonie Volksvlijt en Volksvermaak een muzi kale wandeling door de gemeente ma ken. Tijdens deze mars zal er gecollec teerd worden voor het Anjerfonds, waar van de opbrengst ten goede komt aan de culturele verenigingen. Ook onze har monie heeft uit dit fonds reeds een aar dig bedragje mogen putten. Steunt allen dit culturele doel. K. V. P. Voor de afd. Geertruidenberg der K.V.P. sprak de heer Serrarens, no. 1 van lijst 1 in de Kieskring Tilburg. Hij besprak het werk der partij, het commu nisme en ook de partij Weiter. De ver gadering was niet druk bezocht. Zij die moeilijk te voet naar 't stem bureau kunnen gaan, zullen per auto gehaald worden. GESLAAGD. Voor M.U.L.O.-B slaagden Jos Krij- nen en Theo Heesters alhier. ERNSTIGE ONGEVALLEN. Bij een ongeval bij oefeningen aan 't Keizersveer werd de soldaat C. de Leng uit Emmeny zo ernstig gewond dat hij in 't ziekenhuis te Tilburg is overleden. In Nijmegen is J. van Cuijk, afkom stig uit Geertruidenberg, uit een 70 m hoge mast gevallen. Hij overleed ter plaatsen. WAALWIJK. PASTOOR RAS-TOURNOOI. Programma van het Pastoor Ras- tournooi op Zondag 22 Juni a.s., te houden op het RKC-terrein. Het tournooi wordt om 12 uur geopend. Om 12.15 uur vangen de wedstrijden aan, volgens onder staand schema: Terrein A 12.15—12.45 uur RKDVC—Concordia SVD 13.00—13.30 uur RKTVV—WSC 13.4514.15 uur ODCSarto 14.3015,00 uur RKC—DESK 15.1515.45 uur Concordia SVD—RKTVV 16.00—16.30 uur RKDVC—WSC Terrein' B 12.1512.45 uur ODC—RKC 1 f.T' 13.00—13.30 uur Sarto—DESK 13.45—14.15 uur RKDVC—RKTVV 14.30—15.00 uur Concordia SVD—WSC 15.1515.45 uur RKCSarto 16.00—16.30 uur ODC—DESK Om 5 uur beginnen de finales, waarna pl.m. 6 uur prijsuitreiking. KAATSHEUVEL. BAMBI—GLOBE. Maandagavond speelden voor de fa- briekscompetitie te Kaatsheuvel bovenr genoemde elftallen tegen elkaar. Globe was als favoriet getipt omdat hierin voet ballers als Piet, Henk, Harry en Sjel v. Boxtel, benevens Koenen en de Nijs in het strijdperk verschenen. Bambi trok zich van deze namen niets aan en stelde hiertegenover een elftal van jeugdige krachten die het van enthousiasme moes ten hebben. Dat de vurige Bambi ploeg met 10 won wil dus zeggen dat men hiermede terdege moet rekening houden bij de komende wedstrijden. Direct na de start trachtte Globe het Bambi team te overrompelen, maar de combinaties van Globe liepen te pletter tegen de resolute half en backlinie van Bambi met Balvers aan het hoofd en rechtshalf IJpelaar in extra vorm. In laatste instantie liet doelman Netten Zijn keeperstalenten bewonderen, zodat Globe niet kon doelpunten. Bambi kon zich langzaam los maken

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 6