DE LSMGSimi WMIWYK DRUNEN VLIJMEN SPRANG SPRANG-CAPELLE CAPELLE WASPIK RAAMSDONK RAAMSDONKSVEER 2 DE ECH0 VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 JUNI 1952 2 51 62 682 Leijtens-Ermerins, Waalwijk. 52 87 687 Koremans-, Vlijmen. 53 84 696 Nieuwijhuyzen-v. d. Toorn, Den Haag. 54 76 704 Vesters-Verwiel, Waalwijk. 55 25 706 v. Stokkum-Gompen, Waalwijk. 56 45 717 Mej. Oomens-Hoffmans, Waalwijk. 57 16 732 Wolfert-Millenaar, Hoek. 58 70 734 Walrath-Walrath, Eindhoven. 59 56 748 Niemöller-Tack, Amsterdam. 60 41 778 Essen-Brom, Amsterdam. 61 53 786-4 Verhulst-Bakhoven, Waalwijk. 62 2 786-8 Mijnlief-Noorda, Werkendam. 63 90 791 Knapen-Kienstra. 64 51 797 Tausch-Tausch, Waalwijk. 65 40 818 de Munnik-de Wijs, Drunen. 66 55 824 Klerkx-De Vet, Rijen. 67 18 831 Dekkers-Dekkers, Heerlen. 68 39 865-3 de Beer-Smits, Den Bosch. 69 89 865-5 Pessers-Gompen, Waalwijk. 70 65 913 v. Loon-v. Loon, Waalwijk. 71 20 729 Lisdonk-Schram, Eindhoven. 72 24 938 Lathouwers-Bussel, Den Bosch. 73 29 957 P. Smelt-v. d. Wee, Waalwijk. 74 86 958 Jacobs-Peeters, Weert. 75 54 991 Mevr. Schalken-v. d. Schaaf- Schalken, Kaatsheuvel. 76 36 1048 de Ridder-Dassen, Eindhoven. 77 85 1155 Petit-v. d. Gouw, Waalwijk. Schoenen-Rit 1952 Burgemeester Teijssen start onder belangstelling van het Waalwijkse publiek de eerste deelnemers. FESTIVAL, A.s. Zaterdag, Zondag en Maandag zal in Drunen een groot nationaal mu ziekfeest worden gehouden, georganiseerd ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der Kon. Erk. Harmonie De Volharding. Het belooft een groot driedaags muziek feest te wonden, waarover wij in ons volgend nummer uitvoerig inlichten. KORFBALCLUB, In Drunen werd dezer dagen opge richt een korfbalclub voor meisjes. Öp de oprichtingsvergadering was aanwezig de heer v. Woerkum uit 's-Bosch, de grote propagandist voor deze sport voor Den Bosch en omgeving. Men kwam op deze vergadering tot definitieve oprich ting en momenteel telt de club reeds 18 leden. Nieuwe leden zijn nog welkom. Zondagmiddag werd op het kleine voetbalveld door twee ploegen uit Den Bosch een demonstratiewedstrijd ge speeld. H„ HART-HULDE. Zondag 22 Juni werd in Vlijmen de H. Hart-hulde gehouden. Ondanks het slechte weer was er veel belangstelling. NIEUW WINKELPAND, De Wed. Couwenberg opende Vrij dag het nieuwe winkelpand op het Plein te Vlijmen. Door deze prachtige winkel wordt het Plein te Vlijmen wederom ver fraaid. GESLAAGD. Voor het examen 5-jarige cursus aan de Handelsavondschool te Waalwijk slaagden onze dorpsgenoten J. de Roon en K. Varossieau. NED. HERV. KERK. Ter vervulling in de vacature-Vos als ouderling bij de Ned. Herv. Kerk, zijn door de Kerkeraad candidaat gesteld de heren C. Nieuwenhuijzen Jaczn. en A. do Rooij. De stemming zal a.s. Woens dagavond plaats vinden. A.R. KIESVERENIGING. Donderdagavond kwam de A.R. Kies vereniging alhier onder leiding van haar Voorzitter de heer C. van Caem in ver gadering bijeen in het gebouw van de Chr. Volksbond. Na een openingswoord Van de Voorzitter, werden verschillende Zaken in Verband met de a.s, verkiezin gen besproken. Besloten werd de ouden Van dagen, gebrekkigen enz. in de gele genheid te stellen per auto hun stemplicht te vervullen. TAFELTENNISCLUB. J.l. Vrijdagavond werd een ledenver gadering gehouden van de alhier opge richte tafeltennisclub, waarin een bestuur werd gekozen en enige zaken betreffende de oefen avonden enz. werden geregeld. De club heeft thans de beschikking over één speeltafel met spelbenodigdhe- den; ér worden pogingen aangewend om bovendien een wedstrijdtafel te bemach tigen. Besloten werd elke Woensdag- en Vrijdagavond te Oefenen in het club lokaal, dat voorlopig bereidwillig werd beschikbaar gesteld door de heer C. Nieuwenhuizen, Manufacturier, alhier. Het bestuur werd als volgt samenge steld: J. Heeringa, voorzitter; M. v. d. Schans, secretaris; J. Nieuwenhuizen, penningmeester; S. de Hoop, alg. adj. en A. v. d. Sluijs. Na afloop van de geanimeerde Ver gadering werden enige partijen gespeeld. De vereniging telt 24 leden; door ge brek aan voldoende speelgelegenheid worden voorlopig geen nieuwe leden aan genomen. SIRENA. De muziekvereniging Sirena maakte 1.1. Woensdagavond een muzikale wan deling door een deel van de gemeente,n.l. Julianalaan, Hogevaart en Winterdijk; tij dens deze wandeling werd door enkele jonge dames gecollecteerd voor het An jerfonds. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling van Sirena om hedenavond een muzikale wandeling te maken door de Heistraat, Korte Nieuwstraat en Loonse- dijk en a.s. Woensdagavond door de Raadhuisstraat, Trampad en Zuidhol- landsedijk. Deze avonden zal er weer door enkele dames gecollecteerd worden voor het Anjerfonds. Om deze collecte aan te bevelen zal wel overbodig zijn, want ieder weet wat het Anjerfonds is en wat het speciaal voor Sirena bete kent; dit jaar werden enkele verenigin gen in onze gemeente verblijd met een 'gift van het fonds, laat daarom de bur gerij niet achterblijven. KORFBALVER. WIT—ZWART. Als afdeling der voetbalver. Wit Zwart is thans in deze gemeente defi nitief een korfbalvereniging opgericht, waarvoor de belangstelling buiten ver wachting groot blijkt te zijn. Niet min der dan ruim 40 jeugdige personen heb ben zich reeds als lid laten inschrijven. Het korfbalspel is een zeer aantrekke lijk, levendig en gezond spel, dat hen die er zich met ernst en toewijding op toe leggen een onmiskenbare vreugde zal schenken. Daarenboven is deze sport geprezen om z'n intrinsieke en opvoed kundige waarde. Wij hopen dat de korf balvereniging Wit-Zwart in de toekomst een even groot succes zal blijken als de voetbalvereniging en dat zij die werke lijk interesse hebben voor deze mooie sport zich zullen aanmelden bij het be stuur van Wit-Zwart. Principiële be zwaren behoeven niemand te weerhou den, daar de korfbalver. straks haar wedstrijden op Zaterdag zal spelen en niet op Zondag. ANJERCOLLECTE. In de loop dezer dagen zal onze ge meente, evenals andere jaren omstreeks de verjaardag van Z.K.H. Prins Bern- hard, weer in het teken der Anjeractie staan. Het Anjerfonds heeft in de pe riode van zijn bestaan en vooral het laatste jaar de financiële zorgen van culturele verenigingen, meer speciaal van muziek- en zangverenigingen in de ge meente Sprang-Capelle door toekenning van een uitkering ineens mede helpen verlichten. Het is goed dit even in her innering te brengen, opdat men wete welke bestemming de gelden van de An jercollecte krijgen. De inwoners kunnen bij de a.s. collecte hun dank voor deze hulp nie tbeter tonen dan de te hou den collecte voor het Anjerfonds naar vermogen te steunen. SCHOOLREIS. De leerlingen van de hoogste en mid delklassen van de Kon. Julianaschool ho pen Vrijdag 27 Juni a.s. met het onder wijzend personeel hun jaarlijks reisje te maken. Het doel van de reis is Amster dam, waar o.m. het Rijksmuseum en Ar- tis zullen .worden bezocht, terwijl een bezoek aan Schiphol en bij gunstig weer het Scheveningse strand eveneens op 't programma staan. De trip zal gemaakt worden met een tweetal autobussen. JUBILEUM. Onze vroegere dorpsgenoot de heer M. de Rooij Jzn., die thans hoofd der Chr. school te Rijswijk N.B. is, hoopt Dinsdag 1 Juli a.s. de dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar aan de Chr. school alhier als pas geslaagd onderwij zer in functie trad. Aan belangstelling ook uit onze gemeente zal het de jubila ris zeker niet ontbreken. GROOTSE VIERING le LUSTRUM ORANJEVER. WILHELMINA. 3 Juni j.l. was het 5 jaar geleden dat de Óranjever. Wilhelmina werd opge richt. Het bestuur meende dit eerste lus trum niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan en organiseerde j.l. Zaterdag een volksfeest op een weiland aan de Nieuwevaart, met volksspelen, wieler wedstrijd, avondconcert en vuurwerk. Niettegenstaande de zon, hoewel de zo mer begon, verstek liet gaan, was de be langstelling vooral in de avonduren, toen naar schatting 2500 bezoekers op het ter rein waren, zeer groot. De belangstelling voor deelname aan de volksspelen was, uitgezonderd voor ringrijden met fiets en stoelendans, zeer miniem, Het bestuur overweegt daarom voortaan inplaats van de volksspelen iets anders te stellen. Voor de wieler wedstrijd bestond grote animo; 38 deel nemers verschenen aan de start, waar onder ook enkele uit omliggende plaat sen. Te betreuren is het dat ondanks waarschuwingen van de zijde van het publiek niet de voorzichtigheid wordt betracht, welke vereist is en men op on gelegen momenten oversteekt. Mej. W-. uit Vrijh.-Capelle werd hiervan 't Slacht offer en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. De uitslag der diverse spelen luidde als volgt: Hardlopen m. hindernissen: le pr.L. v. Pelt; 2e pr. M. v. d. Mast; 3e pr. P. Sterrenburg; Ringrijden met fiets, dames, le pr. Jans Minnaard; 2e H. v. Dongen. Ringrijden met fiets heren: le pr. Cor Minnaard, 2e A Rosenbrand, 3e M. v. d. Mast. '100 m. Hardlopen: ie pr. Ant. Bax, 2e pr. Ad. Pruijssers. Stoelendans, dames: le pr. M. v. d. Schans, 2e Hen- nie Kommers, 3e Coba Lems, 4e Sina: Boezer, 5e Rietje Rijken. Wielerwedstrijd: le pr. W. v. Olst, 2e de Peffer, 3e R. Dijkstra, 4e A. Ste vens en 5e M. Roomer; le premie B. v. Dongen en 2e, 3e en 4e premie W. v, Olst. De Kon. Erk. Harmonie Aurora uit Leerdam, welke met de aan de ver. ver bonden Boerenkapel het avondconcert verzorgde, stelde zich na aankomst in marsverband op bij de muziektent, waar na met 't bestuur van de Oranjevereni ging naar het feestterrein werd gemar cheerd, waarbij vrolijke marsmuziek ten: gehore werd gebracht. Zoals gezegd be stond voor het avondconcert zeer grote belangstelling en met aandacht werd hett programma van klassieke muziek be-- luisterd. Het door de Boerenkapel in ori ginele klederdracht na de pauze uitge voerde program van populaire deuntjes viel vooral bij de jeugd zeer in de smaak. Bij dit concert dat schitterend geslaagd is, bleek weer eens overduidelijk dat popu laire muziek door de grote massa liever beluisterd wordt dan klassieke. Een prachtig vuurwerk door de fa. de Kat uit Leiden op sublieipe wijze ver zorgd, begon ongeveer 11 uur en de slot apotheose „Leve Wilhelmina" met schit terende lichteffecten en donderende knal len, vormde een grandioos einde van dit zo bij uitstek geslaagd Oranjefeest. Deze avond is werkelijk een succes geworden voor de jubilerende vereni ging en onbegrijpelijk is bet, dat er leden zijn die niet willen inzien dat een feest programma van dergelijke /omvang onge veer 1000 kost en die bezwaar maken tegen betaling 'van de belachelijk lage entree van 25 cent, terwijl schoolkinde ren gratis toegang hadden. NAAR FESTIVAL. De Harmonie Volksvlijt en Volksver maak zal op 16 Augustus a.s. deelnemen aan het festival te Raamsdonk. Zij zaJ daar tevens het avondconcert geven. RöNTGENOLOGISCH BORSTONDERZOEK. w ■-1 «s! - - 4 In Waspik (dorp) heeft 96 pet en i'n Waspik-Boven 93 pet. van bet aantal daarvoor in aanmerking komende per sonen zicht aan het röntgenologisch borstonderzoek onderworpen. GESLAAGD, Onze plaatsgenoot de heer Bertus de Wit slaagde voor het examen onder wijzer. Hij genoot zijn opleiding aan de kweekschool te Dongen. EXCURSIE. De Jioogste klassen van de Chr. School alhier zullen Vrijdag 27 Juni a.s. een schoolreisje maken naar de omge ving van Breda. HENRI BELLETABLE. De leden van de toneelver. Henri Bel- letable gaan 'n uitstapje maken naar Am sterdam, waar zij een rondvaart zullen maken. Zij zullen tevens een bezoek brengen aan Schiphol en Artis. Des avonds zullen zij naar de IJsrevue in Den Bosch gaan. NAAR SMAKT. Zondag 6 Juli a.s. zal de jaarlijkse bedevaart naar Smakt worden gehouden. VOETBAL. Het bestuur van de voetbalver. Was pik stelde de junioren van Waspik in staat in te gaan op de uitnodiging van Willem II om de wedstrijd Willem II Haarlem bij te wonen. GEMEENTERAAD RAAMSDONK. Wederom 25 woningen voor militairen. Hét sluitingsuur voor café's verlaat. De raad der gemeente kwam op Za terdag 21 Juni in openbare vergadering bijeen; de agenda welke een 9-tal punten bevatte, werd in een half uur afgewerkt. De notulen der vergadering van 24 Mei werden in orde bevonden. Een aan tal ingekomen stukken en mededelingen werden voor kennisgeving aangenomen, o.a. enkele goedkeuringen van raadsbe sluiten, alsook de mededeling dat van de nationale woningbouwlening een be drag van 31000 was toegewezen aan de gemeente Raamsdonk. Van het bestuur der Harmonie St. Ba- vo was een dankbetuiging binnengeko men voor de geste van de gemeente kermis- en concoursterrein welwillend af te staan voor het komende jubileum feest dezer vereniging. De presentiegelden voor de leden der stembureaux zouden verhoogd moeten worden van 7.tot 10.per dag, doch dit werd door Ged. Staten niet goedgekeurd. Het verzoek tot verhoging zou wor den herhaald, daar er meer gemeen ten zijn, waarvan bekend is, dat deze wel toestemming kregen voor verhoging. De Ned. Herv. school alhier werd ver der (een subsidie verleend van 2415 voor de uitbreiding van de rijwielberg- plaats en het betegelen van de speel plaats. De bouwverordening moest een wijziging ondergaan. Een verzoek van de Ned. Kath. Bond van Hotel-, Café- en Restauranthouders om het sluitingsuur voor café's e.d. te stellen op 12 uur, met uitzondering van de Zondagavond, werd in behandeling genomen. De heren Verschuuren, Ver meer en Kieboom bleven op hetzelfde standpunt als eerder en vonden -het van geen belang voor de arbeidersstand om hieraan hun medewerking te geven. De heer Vermeer vroeg stemming aan, waar na het voorstel met 9 tegen 4 stemmen werd aangenomen. Dit geldt alleen voor de periode van Mei t.m. September. Aan J. P. v. Wezenbeek zal de wo ning en winkel aan de Emmastraat 5, 7, 9, worden verkocht. 'Het heeft een op pervlakte van 555 m2. De koopprijs zal 14.000.— bedragen. De gemeente Raamsdonk kreeg een 25-tal woningen toegewezen voor mili tairen, wat niet voldoende geacht werd voor onze gemeente als toekomstige garnizoenplaats; hierop werd bij de be treffende instanties gewezen. Het resultaat daarvan heeft er toe geleid dat nogmaals een 25-tal woningen wer den toegewezen, zodat Raamsdonk bin nenkort de beschikking krijgt over 50 woningen voor het beroepspersoneel van de nieuwe pontonierskazerne. Zo is hier door aan de verlangens van de gemeen te voldaan en zullen, over enige tijd fi- nancieringsvoorstellen aan de raad wor den gedaan. De wijziging van de begroting van de Gemeentelijke instelling voor Maatschap pelijk Hulpbetoon werd goedgekeurd. Bij de rondvraag stelde de heer Lank- huizen de vraag waar de huizen voor de militairen zullen worden gebouwd. Hij meende om spreiding in de hand te werken, dat deze woningen goed en voordelig gebouwd konden worden op het industrieterrein aan de Julianalaan, daar de vraag naar industrieterrein toch niet kwam. De voorzitter was het met de vraag steller gedeeltelijk eens, wat betreft de voordelen om hier te bouwen, maar om dit terrein prijs te geven, daar voelde hij niet veel voor. We hebben nog andere plaatsen en dit terrein leent zich speci aal voor eventuele bouw van een mid delmatig grote fabriek. Door dit te be bouwen zouden we straks misschien „neen" moeten verkopen. Te half 9 sloot burgemeester Prinssen deze vergadering. BROEDERSCHAP ST. ANTONIUS TE WAALWIJK. Verschillende pelgrims uit onze pa rochie namen deel aan de door boven genoemde broederschap gehouden bede vaart, die dit jaar 50 jaar bestaat. Mej. Kanters-de Ruijter ontving ter gelegenheid hiervan de gouden en mej. Snijders-Vissers de zilveren medaille. GOUDEN KLOOSTERFEEST. Zuster Maria Reniedis Elferink van de Zusters van Liefde te Schijndel, se dert September 1951 overste van het St. Adrianusgesticht alhier, vierde |17, Juni j.l. haar 50-jarig kloosterjubileum. 17 Juni, ja, maar het is eigenlijk de hele week feest geweest in het klooster. Eerst werden de pensiongasten ont haald op een klein feestje, waarbij het zeer gezellig toe gang; Woensdag waren de kinderen, en speciaal de kleu ters aan de beurt. Het was een hele to neelzaal daar in de kleuterschool, want allen deden mee om het ingestudeerde spel ter gelegenheid van dit jubileum te doen slagen. En Zondag was het dan de voornaamste dag: voor de Zusters en voor de familie van de jübilaresse. Om 10 uur was er een plechtige Hoog mis, waarbij een stoet bruidjes de Over ste onder een erepoort door naar de kerk bracht. En dan te bedenken dat dit alles met tegenzin door haar werd ge duld, want Zuster Remildes had alles zo maar stil voorbij willen laten gaan. Dit tekent de eenvoud van de jübilaresse wel zeer sterk en in de korte tijd dat zij hier is, heeft zij zich dan ook zeer be mint gemaakt. Haar capaciteiten als leidster komen tot uiting als men bedenkt dat van haar 50 kloosterjaren zij er 38 als overste heeft doorgebracht. Haar standplaatsen waren resp. Schijndel, Twello, Berkdijk, Beek en Donk, Geldrop, Eersel en Raamsdonk. Wij wensen haar nog een lang en vruchtbaar kloosterleven toe. GESLAAGD. Th. Heesters en Jos Quirijnen te Geer- truidenberg en J. Oomen alhier, leerlin gen van de R.K. Muloschool alhier, slaagden te Breda voor Mulo-B. Aan de R.K. Handelsavondsschool te Geertruidenberg slaagden onze oorpsge- noten mej. A. v. Vught en de heren A. Adriaanse, Jac. Bayens, W. Snijers en P. de Jongh. 40 JAAR GEDIENSTIGE. Mej. E. Vromans viert Dinsdag 24 Juni haar 40-jarig jubileum als gedienstige in de huishouding. De eerste 13 jaar was zij werkzaam bij G. Simonis om daarna bij diens dochter die huwde met J. Sprangers haar taak voort te zetten. Ze is thans 67 jaar oud. CONCENTRATIE TELEFOONNET. Tot voor kort was de telefoonverbin ding tussen Raamsdonksveer en Raams- dank(do.rp) alleen mogelijk door middel van een interlocaal gesprek, waarvoor ook het interlocaal tarief gold. Hieraan is thans een einde gekomen. Het telefoonnet Raamsdonk (dorp) is opgeheven en zijn abonné's zijn aange sloten op het net van Raamsdonksveer. Alleen al het feit, dat Raamsdonk (dorp) nu ook doorlopend 's nachts be reikbaar is, wijst er op, dat hier een belangrijke verbetering heeft plaats ge had. En nu maar wachten op de automati sering! LABOUR. Kunnen wij de zogenaamde ver andering in de politiek van Moskou doorzien? Waarom is Gromyko in Londen tot ambassadeur benoemd? Is U.S.S.R. weer een ander politiek spel gaan spelen om het zo begeer de doel te bereiken? Gromyko is de vooraanstaande politicus van Rusland en met be hulp van spionnage van de Ameri kaanse. toestand volkomen op de hoogte. Het doel ligt niet méér in het Verre Oosten. Beschouw Korea als een afleidings-manoeuvre. Om dit te bereiken staat Scandinavië op 't spel en dit wordt volgens mijn in zicht door kortzichtigheid in de bui tenlandse politiek door de Sovjets aangegrepen om vroeg of laat hun slag te slaan. Zij weten evengoed als Churchill dat een tweede wereldoorlog voor komen had kunnen worden, indien ook Labour en zijn partijgenoten in alle landen een andere houding aan genomen hadden. Zweden is niet aangesloten bij 't Atlantisch Pact. Rusland ligt aan de Oostzee; Rusland moet havens hebben voor zijn zee- en luchtmacht om in tijden van oorlog snel te kunnen handelen. Volgens mij tracht Gromyko een wig te drijven tussen Engeland en Amerika, waar de kopstukken van Labour volgens Rusland wel voor te vinden zijn. Churchill vormt een te groot ge vaar voor hen om dit te verwezen lijken. Indien Gromyko dit bereikt, wordt in de eerste étappe Zweden bezet en de loop van het pistool op de borst van West-Europa gericht. Wie zal dan weer de tol betalen? West-Europa? De tijd is er nu rijp voor! Vooral ook nu nog niet zeker is wat ons de presidents-verkiezin- gen in Amerika zullen brengen. K, GEMEENTERAAD WAALWIJK. Openbare vergadering van de raad der gemeente Waalwijk op Donderdag 26 Juni 1952 om 7.30 u. ten gemeentehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. Van de Ged. Staten o.m.: Goedgekeurde raadsbesluiten van 27 Maart '52 tot verkoop van bouwterrein aan N. J. P. Gragt- mans en J. H. Wiesman, aan P. L. B. Smelt, aan J. de Bie en aan J. Sanner; Goedgekeurd raadsbesluit van 4 April '52 tot het aangaan van een geldlening, groot 100.000.met de Onderlinge Levensverzeke ringmaatschappij ,,'s-Gravenha- ge" te 's-Gravenhage; Goedgekeurd raadsbesluit van 29 Mei '52 tot wijziging van het raadsbesluit van 26 Juli '51 in zake verkoop bouwterrein aan de N.V. André van Hilst. 3. Voorstel tot het toekennen van een premie ingevolge de premie regeling woningverbetering en -splitsing. 4. Voorstel tot aankoop terrein aan de Hertog Janstraat. 5. Voorstel tot wijziging van de re kening - courant - overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten. Voorgesteld wordt een maxi- mum-crediet in rekening-cou rant van 16 Juli15 Oct. 1952 van 610.000 en een maximum bedrag voor kasgeldleningen voor hetzelfde t ijdvak van ƒ1.123.000. 6. Wijziging der begrotingen 1951 en 1952. 7. Aanbieding verslagen van de ge meentelijke licht- en waterbe drijven, en van het slachthuis en de vleeskeuringsdienst over '51. TOESTAND PASTOOR VERHAGEN. Naar wij vernemen is de toestand van Pastoor Verhagen, die vorige week in het ziekenhuis is opgeno men om een operatie te ondergaan, over het algemeen goed. Wanneer hij in zijn parochie zal terugkeren is nog niet bekend. GESLAAGD. Voor het diploma Handzetten van de Vereniging tot Bevordering van de Vakopleiding in het Typogra fisch bedrijf slaagde o.m. de heer Ant. v. Mierlo alhier. Voor het diploma 2e knecht Bloemist van de Koninkl. Nederl. Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde slaagde de heer Henk v. Bladel Aug. zn. Vorige week Vrijdag slaagde voor het Middenstandsdiploma de jonge heer Jacq v. Bladel Joszn. met de hoogste punten. Geslaagde genoot zijn opleiding op Instituut „Ruwen- berg" te St. Michiels-Gestel. Als bijzonderheid kan nog ver meld worden dat geslaagde eerst 15 jaar is. EINDEXAMEN MIDDELBARE HANDELSAVONDSCHOOL. Voor het examen 5-jarige Han delsavondschool alhier slaagden: J. Baars, C. Brekelmans, C de Kort, G. de Louw, H. de Louw, J. Quik, A. Scheepers en K. Varos sieau te Waalwijk; A. v. Bladel, W. Lambooy en A. Leijtens te Drunen; H. Mouthaan, J. de Roon te Sprang- Capelle; M. Nannes en Z. v. Pelt te Kaatsheuvel; J. Smits te Heusden. Afgewezen: 3. MIDDENSTANDSMARKT. Bijna alle Middenstanders die tot heden door het Actie-Comité van de R.K. Middenstand te Waalwijk werden bezocht, waren tot deelna me bereid, zodat het doorgaan van deze markt reeds een feit genoemd kan worden. Eenieder die maar enige interesse heeft om aan deze Binnen-Markt mee te doen, wordt verzocht de ver gadering te bezoeken die heden avond in de „Twee Kolommen" wordt gehouden en waar alle mo gelijke inlichtingen worden ver strekt. DE WAALWIJKSE GEORGANI SEERDE R.K. MIDDENSTAND 50 JAAR. Men schrijft ons nog: De Waalwijkse Middenstandsver eniging gaat haar 50-jarig bestaan herdenken. De commissie welke hiervoor ge vormd is, heeft verschillende pun ten op haar program, doch de hoofdschotel wordt wel gevormd door het houden van een Midden stands Binnenmarkt. Hier wil de Waalwijkse Midden stand laten zien waar toe hij in staat is op het gebied van Detail handel en Ambacht. Het idee van een Binnen-Markt lijkt ons een zeer gelukkige keuze, daar het 't midden houdt tussen tentoonstelling en Markt, hetgeen een directe verkoopgelegenheid be vordert. Reeds diverse fabrieken van merk-artikelen hebben hun mede werking toegezegd, zodat ook de monstraties op verschillend gebied bewonderd zullen kunnen worden. Men is verder nog in onderhan deling omtrent de mogelijkheid van een Mode-show, hetgeen zeer zeker de belangstelling van het publiek uit de omliggende plaatsen zal be vorderen. De „Markt" zal worden gesteund döor een groots opgezette reclame, en wij zijn er van overtuigd dat, zo iedere Middenstander uit Waalwijk zijn medewerking hieraan geeft, dit initiatief niet alleen zal slagen, maar dat de mogelijkheid tot een jaarlijks terugkomend evenement niet uitgesloten is. Daar hedenavond om 8.30 uur over bovenstaande een vergadering in Hotel „De Twee Kolommen" wordt gehouden, hopen wij hierop alsmede over de plannen de verde re feestelijkheden betreffende, na der terug te komen. H. HART-HULDE DOOR DE JEUGD. Vrijdag j.l., op de feestdag van het H. Hart, heeft de schooljeugd van de St. Jan- en St. Antonius- parochie, zoals ze elk jaar doet, zich toegewijd aan het H. Hart. Met vlaggen en bloemen en spreuken trok men in de morgenuren naar 't Antoniusplein, waar men gezamen lijk bad en zong en de toewijding vernieuwde. Op een altaar, dat in het kerkportaal was opgericht, stel de Kapelaan Ras het Allerheiligste uit, de jeugd zong hef Tantum Ergo, en dan werd de neergeknielde me nigte gezegend. Een danklied besloot deze mooie plechtigheid. H i: AANBESTEDING. Uitslag aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis aan de Kerkstraat te Waalwijk, voor reke ning van de Weled. heer P. J. Bruynnikx-Ingenhousz. K. Rossou, Tilburg ƒ39.800 Fa. Wed. A. Aarts, Waalwijk 37.893 Fa. A. v. Hulten-Krol, Waalwijk 37.740 G. Coppens, Waalwijk ƒ37.344 A. Spuibroek, Waalwijk 35.255 A. Vermeer, Waalwijk 33.379 Architect: A. v. Huiten. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Door onze afdeling werd op Za terdag 21 Juni j.l. deelgenomen aan

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2