Aanvullings-agenda MIJMERINGEN in het Sprookjesbos BIOSCOOP-PROGRAMMA. 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 27 JUNI 1952 3 niaaxra spontaan kunnen reageren terwijl het toch tot voordeel van de mid denstand zelf is. Hij spoorde aan van de gelegenheid teprofiteren. Het uiteindelijk resultaat was, dat er na de vergadering zich een twin tigtal deelnemers hadden opgege ven. Ter gelegenheid van het gouden jubileum zal ook een gedenkboek worden uitgegeven, terwijl er ook een etalagewedstrijd op het pro gram staat. T.B.C.-VLUCHT. Zoals we reeds meldden, organi seert de P.V. „De Postduif" alhier op 3 Augustus a.s. wederom een liefdadigheidsvlucht ten bate van de plaatselijke T.B.C.-bestrijding. Werden vorige jaren hiervoor huis aan huis duivenringen verkocht, dit jaar zullen loten ten verkoop wor den aangeboden, waarvoor de com missie een mooie hoofdprijs be schikbaar stelt, n.l. een vol-automa- tische Pick-Up-platenwisselaar, die vanaf Zaterdag a.s. in de vitrine van Muziekhandel „Crescendo" al hier te bezichtigen is. De prijs van een lot hiervoor is 25 ct. en de com missie hoopt dat iedereen dit mooie doel naar vermogen zal steunen om zodoende een zo groot mogelijk be drag beschikbaar te stellen aan de T.B.C.-commissie van Waalwijk. De duivensport leent zich bij uitstek om dergelijke liefdadigheidscon coursen te laten vervliegen, maar dan moet de hele bevolking mee werken. Vorig jaar mocht de com missie van velen reeds steun ont vangen, maar zien we naar andere plaatsen, dan geniet daar een der gelijk streven meer populariteit en werken allen zonder uitzondering mee. Daarom doet de commissie een beroep op heel Waalwijk om dit mooie werk, wat zij belangeloos op zich neemt, te steunen. Op hen die in de gelegenheid zijn om een prijs ter beschikking te kunnen stellen of op een andere manier financiële steun te verschaffen, zal dan ook een beroep worden gedaan en wij hopen dat zij de leden van de com missie niet met lege handen zullen wegsturen. Ook de plaatselijke verenigingen zal worden gevraagd om steun te te verlenen zoals vorige jaren, toen reeds verschillende verenigin gen, zowel sport- als spaarvereni- gingen, ons hun steun gaven. Vorig jaar werd het mooie be drag van bijna 1000.— afgedragen door onze commissie aan de plaat selijke kas dér T.B.C.-bestrijding. 627.werd hiervan alleen door de duivenliefhebbers bijgedragen, een bedrag dat bijna niet hoger meer kan als men rekent dat door 100 leden aan de T.B.C.-vlucht werd deelgenomen. Daarom, laat dit jaar het devies van heel Waalwijk zijn „Wij vlie gen mee voor de T.B.C". ZUSTER HENDRINIA VERLAAT WAALWIJK. Wij vernemen dat de Eerw. Zus ter Hendrinia van het Teresia-ge- sticht Waalwijk gaat verlaten. Zij heeft gedurende ruim 12 jaar de mannen-afdeling verzorgd en men zal deze Zuster, die haar werk steeds zo liefdevol deed, slechts node zien vertrekken. A - B WAALWIJK. Uitslag eindexamen Afdeling A A .J. Bergmans en J. de Jong Waalwijk; A. v. Beek, Sprang-Ca- pelle; F. Mimpen en L. van Sluis- veld, Drunen; E. Verschuren, Loon op Zand; S. du Pont, Geertruiden- berg; P. van de Hulsbeek, 's-Her- togenbosch. Afgewezen: 3. VRAGEN EN MENINGEN van onze lezers Mijnheer de Hoofdredacteur, De lezing van het verslag van de vergadering van de Raad van Loon op Zand in Uwe courant van 23 dezer, doet bij mij bedenking om trent dat verslag opkomen, welke bedenking, door mijn vrienden in die Raad, gedeeld wordt en waar omtrent onderstaand uiting wordt gegeven met beleefd verzoek dit in Uw courant op te nemen. In Uw verslag staat dat ik „heel wat" op merkingen had tegen de ter vast stelling aangeboden notulen, waar van ik er echter maar twee ter spra ke bracht. En dan gaat het verslag verder „dat het hier bepaalde uit latingen betrof, dié niet. in het ver slag waren vermeld". Inderdaad had ik op de ter vaststelling aangeboden notulen vele opmerkingen, doch heb me willen beperken tot een paar die, ter sprake gebracht, niet zo maar te verdoezelen, aangelegen heden betroffen en in een zeer uit voerig betoog naar voren waren ge bracht, doch in de ontwerp-notulen waren geïgnoreerd. Ik had dus in de laatste raadsvergadering ernstig bezwaar tegen deze ontwerp-notu len en deelde dit mede in de vol gende woorden: „Ik heb in de vo- „rige vergadering uitvoerig aange haald en onweerlegbaar aange toond met officiële gegevens, dat ,,B. en W. de Raad onwaar hebben „ingelicht door de schuld van de „stagnatie in de uitvoering van het „bouwplan van het jaar 1950 te „schuiven in de schoenen van de „dienst in deze provincie, belast „met de Volkshuisvesting en de We deropbouw. Ik ben daar zeer uit voerig op ingegaan, wijl ik 't mede „onjuist vind dat in deze vergade- ving men iemand of iets beschul digt, die of wat zich hier niet ver dedigen of de beschuldiging weer leggen kan. Van dit alles vind ik „in deze ontwerp-notulen niets ver- „meld, weshalve ik voorstel deze „aan te vullen in de hier door mij „bedoelde zin, wijl dit mede er toe „medewerken kan dat we hier juist, „volledig en overeenkomstig de „waarheid worden ingelicht". In den brede had ik vervolgens mede aangetoond, zulks met aan haling van de ter zake handelende artikelen der wet, dat aanleg, ver nieuwing of verbetering van ge meentewegen een zaak is die door de wet aan de Raad is voorbehou den en, in verband hiermede, er op gewezen, dat in deze gemeente nieuwe straten waren aangelegd of van nieuw wegdek werden voor zien en nieuwe trottoirs werden aangelegd, waarvan die Raad niks wist. Ook hiervan was in de ont werp-notulen geen melding ge maakt, weshalve ook hiertegen ik bezwaar maakte. Uit het bovenstaande blijkt vol doende duidelijk waarom het hier in werkelijkheid ging en dat het zeker niet zo maar „een uitlating" van mij betrof. Met dank voor de plaatsing. J. A. FRANS MALLENS. Kaatsheuvel, 24 Juni '52. worden aangeboden, langzamerhand een vaste vorm aan gaan nemen. Op 15 Augustus zal n.l. de derde Ronde van Waalwijk worden ge reden, voorts zullen die week aantrekkelij ke voetbalwedstrij den plaats hebben, grote gymnastiek- demonstraties; de Kynologen zullen meewerken, evenals de biljarters en meerdere beoefenaars van an dere sporten. Bovendien zullen verschillende concerten en bals gegeven worden. GROOT REGIONAAL SCHEIDS- RECHTERSTOURNOOl. Zorgeloos, zonder noodzaak te dwalen door het bos, waar de hoge zomerzon haar warm gouden licht schiet tussen de ranke stammen en het groen van het lover levend maakt en feestelijk. De geur van 't eiken is weldadig prikkelend, als van goede specerijen; de dennen hebben een geur die Uw longen wijd open zet en die ingeademd wil zijn, diep en genietend. Ge hebt de blijde onbezorgdheid van een vacantieganger van node, wilt ge de recreatie, de her-schep ping ondergaan, waartoe „DE EF- TELING" zo ruimschoots de moge lijkheid biedt. Daarom hebben we ons onder de Rotterdamse schooljeugd geschaard die een schoolreis maakte, onder de leiding van Zusters in een grijs ha bijt en met een witte kap ,zijn we met deze kinderen door het sprook jesbos gegaan en hebben we hen gade geslagen in hun wilde spel op schommels en draaimolens. Dant ziet ge eigenlijk „De Efte- ling" in zijn juiste entourage, tegen zijn juiste achtergrond, dan ziet ge dit recreatie-oord eigenlijk pas „in bedrijf". Ze hollen de trappen op van het kasteel, kijken even weg over de omgeving, maar het uitzicht boeit hen weinig; ze willen verder, verder het sprookjesbos in; wanneer ge hun een sprookje vertelt, is 't im mers ook steeds „en toen?" Ze lopen door de paddestoelen huisjes, waar de kabouterwas te drogen hangt en waar alleen de kinderen mogen binnengaan. Even kijken zij vol ontzag op naar een van de 6 dienaren, die reikhalst over de bossen en blijft reikhalzen in al zijn robuustheid. O, en dan die bloemen die ge heimzinnig hun kelken openen wanneer de kleine nachtegaal zijn driftige trillers slaat. Elkaar toe roepend en wijzend wachten zij nauwelijks het ogenblik af dat de bloemen zich sluiten en dat de nachtegaal weer opnieuw zal gaan zingen; uitgelaten lopen zij verder naar het „en toenof het „er was eens De sprekende papegaai vraagt enige uitleg; een klein meisje durft nauwelijks enkele woorden te zeg gen, maar als dan die mysterieuze vogel de beverige kinderstem heeft nagebrouwd, o, dan wil ineens heel de juichende en van pret handen klappende kinderschaar op 't plaat je gaan staan en wachten tot het vogeloog rood wordt en de vogel toeroepen. En alles brouwt 't staar- ogende dier na; „Haal 'ns 'n ijsje voor me" zegt hij, en de kinderen gaan jubelen. Och, waarom zouden ook wij niet 'ns op het plaatje gaan staan: „Loop toch door kleine jongen" brouwt de vogel en wij grinneken. „Krab 'ns op m'n rug"en dan fluit hij van de speeltuin. „Er waren 'ns twee meisjes de kinderen hangen aandachtig over de rand van de put, waar beurte lings de met goud beloonde en met pek gestrafte meisjes in het water zichtbaar worden. En als er even een ogenblik van stilte is, ruist er mysterieuze, ver fijnde Mozart-muziek door de bos sen, onwezelijk als in een droom; de kinderen vragen.,de grote paddestoelen staan onopvallend als zich van niets bewust, tussen het groen. DOOR EEN RODE BRIL Maandagavond werd op de Markt te Waalwijk een openlucht-bijeen komst gehouden, waar een lid der katholieke en prot.-christelijke werkgemeenschap van de P.v.d.A. spraken over „ordening of armoe de". Het is niet onze bedoeling daarvan een verslag te geven, maar we willen onze lezers niet onthou den wat de inleider, de heer F. Kemperman over ons blad zeide. „De Echo van het Zuiden" wei- „gert advertenties op te nemen „voor de P.v.d.A. Als men dit „blad goed leest, bespeurt men „tussen de regels door het ver hangen naar de goede oude tijd „van circa 1900, toen Troelstra „enhier gestenigd werden". Zou de heer K. nu werkelijk menen wat hij zegt en ons voor zulke „naïevelingen" aanzien; wij geloven er niets van, daar is hij toch te verstandig voor. Dat ons standpunt hem niet bevredigt, daar kunnen wij inkomen, maar dat moest hem toch niet verleiden tot zulk een baarlijke onzin, wat daarenboven nog napraten is ook van z'n partijgenoot Evert Vermeer, die ditzelfde fabeltje al eens voor de radio heeft verkocht. Gelukkig dat er toch iets daghet in onze gemeente, want tot besluit zei hij: „Eindelijk is dan gebleken dat „hier ook de andersdenkenden „aan 't woord kunnen komen". Bravo Waalwijk! maar dat was toch al langer dan vandaag, menen wij. NAAR EEN MIDDENSTANDSMARKT. Lang en breed heeft de Midden stand Maandagavond in Hotel „De Twee Kolommen" gediscussiëerd Schoon, zoals alleen in een blan ke kinderdroom iets schoon kan zijn, ligt Sneeuwitje in haar grot en de dwergen in hun larmoyante houding wekken de deernis der kin deren, die stil het aetherisch we zentje in haar glazen kist beschou wen. Met dezelfde aandacht kijken ze naar de glanzend groene kikkers, die met de gouden bal schijnen te spelen, totdat een fanfare hen plot seling doet rennen naar de oude muur met de 6 zonen, die om het kwartier hun trompetten steken en dan luidt een wezentje boven in de hoektoren de kleine bel en de rui tertjes rennen met gevelde lansen elkaar achterna, de toren rond en de 6 herauten draaien weer terug. En ook de kinderen rennen weer terug, her en der het bos door en als hun luide stemmen even zwij gen, is daar de zachte muziek van de Mozart-sonate. Wij mijmeren na op de lage bank; over de loutere vreugde die alleen het kind gegeven schijnt. Het kind, dat zich nog verdromen kan in het „er was eens" van het sprookje, waar wat goed is altijd wordt be loond en wat kwaad is altijd wordt gestraft, waar de prinsessen heel schoon zijn en de prinsen heel edel. Zij lopen terug het bos in naar 't sprookje, zoals zij 's avonds voor 't slapen gaan steeds weer kunnen vragen om hetzelfde verhaal. Wij zijn groot, en te nuchter zijn wij dat we het zouden betreuren geen kind meer te zijn, omdat de jaren van onze jeugd onherroepe lijk achter ons liggen. En wij den ken als we Sneeuwitje onaantast baar zien liggen niet aan de' schone prins die komen zal; of wel denken we er aan, maar dan als Koos Schuur: „En al die tijd is er geen prins gekomen „Over de zeven bergen naar het woud. „De dwergen zitten lusteloos te dromen „En plukken aan hun baard en worden oud. „God, laat dit meisjeshart niet doelloos branden „Tot smart van vogels, herten en konijn; „Zijn er geen prinsen dadelijk voorhanden, „Laat het dan een kantoor bediende zijn". Onze prinsen zijn kantoorbedien den en onze prinsessen winkeljuf frouwen, die niet meer in staat zijn onze dromen te bevolken. En de kinderen lopen opgetogen voort, het bos door schallen hun blijde stemmen en het is goed en schoon dat de nachtegaal voor hen zihgt en de bloemen zich voor hen ontsluiten. Laat hen blij zijn, laat hen onbezorgd zijn, hier, waar zij zoveel wat hun vertrouwd is, vin den, want te gauw komt ook voor hen „het varken met de lange snuit" dat het sprookje van hun jeugd uitblaast, voor goed. Gelukkig, altijd zullen er kinde ren zijn en zullen wij hun sprookjes vertellen, waarin wij onze eigen onvervulde verlangens zullen ver wezenlijken. „Er was eens" zeggen wij met lichtelijke spijt om het voorbije, en gretig zal het kind blijven vragen „en toen?" over de Midenstandsmarkt, die als viering van het gouden jubileum van de R.K. Middenstandsvereni ging op het programma staat voor de tweede helft van September. Ofschoon de commissie van voor bereiding na rijp beraad al tot een binnenmarkt had besloten, werd er toch nog heel wat over en weer gepraat door voor- en tegenstan ders. Tenslotte scheen de commis sie toch wel de meerderheid ge wonnen te hebben. Deze binnenmarkt zou volgens de voorlopige plannen gehouden worden gedurende 'n viertal dagen tussen 13 en 21 September. De mid dagen worden dan speciaal bestemd voor de verkoop, de avonden zullen gevuld worden met attracties, als shows, verlotingen, e.d. De mid denstand kan voor deze markt be schikken 'over het Raadhuisplein en de Markt. Er kan aan deelgeno men door leden van de R.K. Mid denstands vereniging en landelijk georganiseerden van andere Mid denstandsverenigingen. De kosten per deelnemer zullen 5 a 6 gulden per m2 ruimte bedragen. Luidsprekers zullen van Baard wijk tot Besoijen bekend maken wat er op de Markt te doen is. Dat is een van de vele plannen die nog in de boezem van de commissie zijn opgekomen. Ze zullen nog aange vuld en uitgewerkt moeten worden door nog te vormen commissies, zoals een feestcommissie,' propa- gandacommissie, enz. Dit werd duidelijk uit de bespre kingen die werden gehouden onder leiding van de heren van Loon- Schrauwers en de Visser-van Ever- dingen. Toen het er echter op aan kwam wie zou meedoen, bleek het enthousiasme niet erg groot te zijn, wat de voorzitter van de Midden standsvereniging, de heer Meys, deed opmerken, dat het bedroevend is dat de middenstanders er hier altijd bijgesleept moeten worden. Hij vroeg zich af waarom ze niet NIEUWE AUTOMATIEK. Blijkens achterstaande adverten tie opent morgen, Zaterdag, de heer A. v. d. Water, in de Min. Loeffstr. zijn nieuwe automatiek. Wie de zaak van de heer v. d. Water kent,' is er van overtuigd dat wat hier geboden wordt, zijn goede naam alle eer aan zal doen en dat hier op een gelukkige wijze wordt voorzien in een behoefte, die reeds lang in v.m. Baardwijk bestond. Wij twijfelen er niet aan of men zal in Baardwijk deze mogelijkheid gretig aangrijpen. DODELIJK ONGELUK. Een noodlottig ongeval heeft een ontijdig einde gemaakt aan het leven van de 8-jarige Piet Verhoof- stad uit de 1ste Zeine. Maandagavond was hij in de buurt bij de familie W. aan het spe len, waar men achter het huis als „duivenbad" een oude gootsteen op een paal had bevestigd. De jongen klom in de paal en wilde zich aan de gootsteen op trekken, toen plotseling de latten, waarop deze rustte, afbraken; de jongen viel en kreeg de bak boven op zijn lichaam. De zeer zorgwekkende toestand van de jongen maakte een ijlings te hulp roepen van de dokter nood zakelijk en spoedig waren dan ook de doctoren Mannaerts en Lenglet aanwezig. Zij constateerden dat de zware bak de borstkas van de jon gen had ingedrukt en een onver wijld overbrengen naar 't zieken huis in Den Bosch achtten zij nood zakelijk. Helaas mocht dit niet meer baten, want onderweg is het jeug dige slachtoffer overleden. Begrijpelijkerwijs is het mede leven met de bedroefde familie zeer groot. SPORTWEEK. Wij vernemen dat de plannen van de Sportweek die Waalwijks Belang bij het 45-jarig jubileum zal Op Zondag 6 Juli a.s. zal Waal wijk geheel in het teken van de voetbalsport staan, als de scheids rechters uit geheel Brabant, en mis schien uit Zeeland ook nog, elkaar zullen bekampen in het jaarlijks regionaal scheidsrechterstournooi, dat dit jaar in Waalwijk gehouden wordt. Tot nu toe hebben tien elftallen ingeschreven en nog meerdere zul len er volgen. De wedstrijden wor den gespeeld op de terreinen van Baardwijk en W.S.C. De inzet is de Jacobs-wisselbeker en men speelt een halve competitie in 2 poulen. De wedstrijden zijn vrij toegan kelijk voor iedereen. De sportdag zal worden besloten met een bal in Thalia". Wij komen nog nader op dit belangrijke sport evenement terug. AVOND-VIERDAAGSE. Zaterdag j.l. werd de laatste etap pe gelopen van de Avond-vierdaag se dié vorige week door de Kring Tilburg van de Ned. Wandelsport bond werd georganiseerd. Geduren de vier dagen hebben de wande laars 's avonds onze mooie omge ving doorkruist en onder de deel nemers zag men vooral veel jonge ren, die een speciale jeugdavond- vierdaagse met kortere afstanden liepen. Na afloop, Zaterdagavond, werd aan de deelnemers, die de tochten tot een goed einde hadden gebracht, de herinneringsmedaille uitgereikt. De groepsprijs was behaald door de groep van de Waspikse nationale reserve die met 16 man had deel genomen. Aan het slot van deze bijeen komst dankte de organisator en de nromotor van de Wandelsport in Waalwijk, de heer Heurter. Alle deelnemers en speciaal de afdeling Waalwijk van het Nederlandse Ra de Kruis, die gedurende deze dagen de medische verzorging op zich ge nomen had. MUSIS SACRUM. Van Vrij dag t.m Zondag wordt in Musis de film „Ellen" vertoond, een film, die over het algemeen zeer geprezen is, als een bijzonder boeiende thriller, die 'n gave vorm heeft gekregen. Er is een jonge architect, die voor een zonderling wordt gehou den en die alleen woont in zijn bi zarre huis, waar niemand anders meer in komt, sinds hij door eigen schuld zijn meisje door de dood verloor. Hij komt in contact met een meisje dat in de buurt logeert, sluit vriendshap met haar, maar nog steeds gebeuren in zijn huis vreemde dingen. Zelfs zijn huis verbrandt, het meisje ontsnapt aan een moordaanslag, de jonge man wil zelfmoord plegen; maar lang zamerhand weet het meisje het net rond de jongeman, die aan een ernstig schuldcomplex lijdt, los te maken en de oplossing van al het mysterieuze is bijzonder verras send. Toegang 18 jaar. ,,Het Panter-Mysterie(Maandag en Woensdag) is een spionnage- film, waarin wordt jacht gemaakt op een kleine micro-film, die het bewijs bevat van een moord op de president van een Europese staat. Een geheime agent verbergt de film in de halsband vart een panter een poging van de tegenpartij om de film te bemachtigen doet de panters ontsnappen Nu volgt van twee zijden een spannende pacht op de twee zwarte panters, waar van er een het document bij zich draagt. In een spannende opeen volging van filmbeelden wordt dit sensationele verhaal, waarin revol vers en liefde niet ontbreken, ver toond. voor de openbare vergadering van de raad der gemeente Waalwijk d.d. 26 Juni 1952. Punt 8. Voorstel inzake mede werking ingevolge art 72 der L.O. wet 1920, voor verbetering en ver andering van inrichting der St. Petrusscholen (prae-advies nr. 537). Prae-advies Het bestuur der St. Petrusscho len heeft reeds enige tijd plannen voorbereid inzake noodzakelijke constructieve verbeteringen en ver anderingen van inrichting van het gebouw. Een gedeelte van dat ge bouw is ongeveer 40 jaren oud, een ander gedeelte is van iets jon gere datum. Aan beide gedeelten kleven evenwel gebreken, welke het voor een goede gang van het onderwijs noodzakelijk maken om over te gaan tot verbetering en ver andering. Enkele veranderingen en verbeteringen zijn nodig, omdat de tegenwoordige inrichting is geble ken verkeerd of onvoldoende te zijn, andere zijn noodzakelijk in verband met de aard en het tegen-, woordige peil van het onderwijs, waarin de inrichting van het be trekkelijk oude gebouw niet vol doende beantwoordt. Voor de volledige omschrijving der werken mogen wij verwijzen naar het ter inzage liggende ver zoek van het schoolbestuur met bij behorende tekeningen en advies van de Inpsceteur van het Lager Onderwijs, welke stukken wij he den ontvingen De plannen waren ons evenwel reeds langer bekend. Om uitvoering der werkzaamheden in de a.s. vacantie mogelijk te ma. ken, stellen wij ze in Uw vergade ring van Juni nog aan de orde. De verbeteringen en veranderin gen zijn de volgende 1. Het verbeteren van de lesloka len en wel van ramen, kasten en borden, welke onvoldoende zijn of verkeerd ingericht. 2. Het wijzigen en verbeteren van installaties a. electriscbe installatie en ver lichting Deze zijn zeer primitief en onvoldoende. Er is in ieder lokaal slechts 1 lichtpunt boven de ban ken en 1 bij het bord. Er worden 3 lichtpunten per lokaal bij ge vraagd. b. centrale verwarming. Deze be antwoordt niet aan te stellen re delijke eisen en is te gering van ca paciteit, zodat vooral dé eindloka- len niet behoorlijk verwarmd kun nen worden. Deze lage-druk-stoom- verwarming is verder niet voldoen de regelbaar, zodat men steeds op volle belasting moet stoken om stoom te krijgen, waardoor het brandstoffenverbruik veel te hoog is. Gevraagd wordt deze verwar ming te mogen ombouwen tot een warm water-verwarming en ze te vens te mogen brongen op een ho gere capaciteit. c. Sanitair installaties met water en afvoerleidingen. De bestaande riolering voor pri, vaten en urinoirs is van een zeer ouderwets systeem, dat bestaat uit gemetselde kanalen, ook in de ver dieping-vloeren. Ze veroorzaken regelmatig verstopping en beer. lucht in het gebouw en daarbij zéér vochtige muren. Een nieuw en goed rioleringsstelsel overeen komstig de bestaande voorschrif ten is dringend nodig, evenals nieuwe doelmatige sanitaire instal laties voor W.C.'s en urinoirs. 3. Gebouw (buiten). Rechtertorentje. Langs de voet van de dakschilden van het rech- tertorentje/trappenhuis waaien re gelmatig de leipannen los en ver rot het dakbeschot, omdat langs de voet der dakschilden geen goot- betimmering met zinken goot aan wezig is. Noodzakelijk is een en LUXOR. Misdaad op bestelling" is even eens een thriller van goed gehalte. Wij zien een officier van justitie de strijd aanbinden tegen een goed georganiseerde bende, die moor den pleegt „op bestelling". Einde, lijk gelukt het een lid gevangen te nemen, deze bekent, maar tegen de tijd van de rechtszitting wordt hij bij een ontvluchtingspoging ge dood. Nu ontbreekt iedere getuige tegen de bende. Dan echter ont dekt de officier dat een van de vroeger gehoorde getuigen nog leeft. Er volgt een razende jacht tussen de politie en de bende, die resulteert in de arrestatie van het meisje, dat bekent en aldus de po litie in staat stelt de leider te ar resteren, voordat hij ook deze ge tuige weer heeft kunnen vermoor den. Voor personen boven 18 jaar is het een spannende film, met veel opwindends Toegang boven 18 jaar. „Het Geheim van 3 Vrouwen". In de bergen verongelukt een par ticulier vliegtuig twee inzitten den, man en vrouw, komen om het leven, een vijfjarig jongetje, bun aangenomen kind, zit op een bijna ontoegankelijk plateau. Drie vrou wen vernemen van het jongetje en wanneer zij horen dat het vroeger in het vondelingentehuis is opge nomen en op welke datum, menen zij alle drie dat het hun kind is. De drie vrouwen hebben in 't ver leden alle drie een kind aan liet te, huis afgestaan. Een van hen komt te weten van wie het kind is, maar de moeder kan er niet voor zorgen en zij tweeën besluiten de derde vrouw, die zeer gelukkig is getrouwd, in de veronderstelling te laten, dat het haar kind is. Toegang voor volwassenen. ander constructief te verbeteren. Hiervoor is het o.a. nodig een stei, ger te plaatsen ter hoogte van c.d. 12 m. De kosten van al deze werken zijn na wijziging overeenkomstig het advies van de Inspecteur van het L.O geraamd op 42105.20 Daarbij komen de kosten van de architect ad 2697.8! Kosten van bestekken cn tekeningen 250.- Totaal 45053.04 Het schoolbestuur verzoekt I" medewerking te verlenen overeen komstig art, 72 der L.O.-wet en de benodigde gelden beschikbaar te stellen. Aangezien het advies van de In specteur gunstig luidt en ook wij de beoogde werken in het belang van het onderwijs noodzakelijk achten, stellen wij voor het verzoek in te willigen Punt 9. Voorstel inzake mede werking ex art. 72 der L.O.-wet 1920 voor uitbreiding en verande ring van inrichting der R.K. Jon gensschool Baardwijksestraat nr. 44 (prae-advies nr. 538) Prae-advies Het bestuur van bovengenoemde school richt zich bij adres van 11 Juni j.l. tot Uw raad om medewer king ex art. 72 der L.O.-wet 1920 voor verandering van inrichting en ^uitbreiding der school, bestaande in 1. Aanleg electrische installatie in het nieuwe lokaal, de W.C. en de wasgelegenheid en aisvoor gas-in- staUatie, geraamd op 862.30 lichtafsluitende gordijnen voor dat lokaal 869.75 6 banken, bureau op po dium en stoel 575. bordstelling, kaartenkap c.a. 340. 2. gordijnen voor be- klaslokalen, spreek, en kleedkamers 695. 2 boekenkasten en een beeld 1127.— Totaal 4469.05 De onder 1 bedoelde benodigd heden houden verband met de af werking en inrichting van het bij na voltooide nieuwe klaslokaal en zijn o.i. wel nodig te achten. De gordijnen zullen behalve ter be schutting voor de zon (Zuidgevèl) dienen voor afscherming bij film- lessen. Omtrent de onder 2 genoemde benodigdheden deelt het bestuur o.a. het volgende mede Gordijnen zijn er sinds lang niet meer aanwezig geweest. Nu de bo men in de Baardwijksestraat zijn gerooid, zijn ze echter wel nodig. Boekenkasten zijn er vanaf het begin te weinig in dit gebouw ge weest. Sinds de stichting is het aantal leerlingen met 50% toege nomen, zodat de inrichting in dit opzicht geheel onvoldoende is. Wij zijn in het algemeen van mening, dat door de gevraagde uit. breiding enz, de normale eisen, aan lager onderwijs te stellen, niet worden overschreden en stellen U voor medewerking ex art 72 dei- wet te verlenen. Daar het advies van de Inspecteur van het Lager Onderwijs nog niet is ontvangen, delen wij (J mede, dat wij bij de uitvoering van Uw besluit, welke de wet aan ons College opdraagt, met genoemd advies zullen reke ning houden en de begroten bedra gen zullen beoordelen, post voor •post. Wij stellen dit punt reeds nu aan de orde ter besnoediging van de afwerking. Zo kan de aannemer momenteel niet verder zonder de sub 1 bedoelde leidingen te leggen.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 9