HAARSTEEG J. Coonen winnaar in de Ronde van Waalwijk VOETBAL. DUIVENSPORT. 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 JUNI 1952 2 3-JARIGE R.K. MIDDELBARE HANDELSAVONDSCHOOL. O. w. s. Met groot krachtsvertoon werd Dc Waalwijkse amateur A. v. Fs streed dapper en bezette een eervolle 1 3e plaats Voor het examen 3-jarige R.K. Middelbare Handelsavondschool slaagden: H. Bos, P. Hoppenbrouwers, C. Koppe, A. v. Kuik, J. de Leijer, M. Lombarts, L. de Louw te Waalwijk en B. Nannes te Kaatsheuvel. Afgewezen: 4. PROT. CHR. H.B.S. TE WAALWIJK. Na gehouden toelatingsexamens werden tot klas I toegelaten de volgende leerlingen: M. v. Aken te Drunen. F. P. Blok te 's-Gravemoer. B. H. ter Borg te R'veer. A. Dercksen te Waalwijk. H. Gerssen te Waalwijk. P. C. de Haan te Meeuwen. G. v. d. Hoek te Dongen. H. C. J. J. v. d. Hoven, Waalwijk. J. G. A. C. v. d. Hoven, Waalwijk. J. I. de Jong te Waalwijk. P. M. de Jong te Waalwijk. J. B. Kooman te 's-Bosch. C. Mandemakers te Capelle. J. A. Mayers te Sprang. M. J. Melsen te 's-Gravemoer. A. Molenbrugge te Drunen. M. C. dê Rooh te 's-Gravemoer. P. Ros te Raamsdonksveer. A. M. Schouten te Waalwijk. S. A. Schouten te Waalwijk. L. Sprietsma te Heusden. B. J. Spuybroek te Drimmelen. G. Stolwijk te Capelle. F. A. v. Tienhoven te Waalwijk. J. C. Verduyn te Drunen. Th. J. H. Vriens te Gilze. L. Zweep te Dongen. zijn meisjes. NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN. Dinsdag en Woensdag zullen in het gebouw der Nijverheidsschool openbare lessen worden gegeven, waaraan verbonden een tentoon stelling van werkstukken der leer lingen, zoals blijkt uit achterstaan de advertentie. Wij zouden de ouders der leerlin gen aanraden deze bij te wonen, waar zij dan kunnen zien hoe en met welke outillage de leerlingen hier onderwezen worden en welke resultaten worden bereikt. Ook de ouders van toekomstige leerlingen hebben een pracht-gelegenheid om met de school, les-methoden enz. kennis te maken. Vakkennis die hier aangekweekt wordt is een j^an de dringendste ei sen van deze tijd; laat dat de jonge lui en de ouders tot toenemende be langstelling aansporen. Er is ook deze week gelegenheid jongelui aan te geven voor de af delingen Schoenmaken hand en machinaal), Smeden-bankwer ken, Timmeren, Schilderen en Electro- techniek. Aan de jaarlijkse Bondswedstrij den, uitgeschreven door de Dioce sane Gymnastiek Rond, welke dit maal op Zaterdag 28 Juni j.L te 's-Hertogenbosch gehouden zijn, nam O.W.S. met niet minder dan 14 ploegjes deel. Dat er onder de bekwame leiding van Mej. Jo Pul les en de heren M. v. Dinther en C. v. d. Vélden serieus geoefend is, bleek wel uit het aantal behaalde prijzen. Van de 20 deelnemende vereni gingen wist O.W.S. zich als 4e te plaatsen, terwijl alle ploegen zich in de prijzenklasse wisten te klas seren. Ook negen leden behaalden een personele prijs. Vooral de dames welke in de hoogste afdeling der le, 2e en 3e graad uitkwamen, hebben buiten gewoon gewerkt; zij legden door hun uitmuntende prestatie niet al leen beslag op de ere-prijs, maar ook op de daarvoor uitgeloofde wis selbeker. Hieronder volgen de behaalde re sultaten: Personele prijzen: Dames: Hoogste afd., le graad, le prijs Mej. Trees v. Lóón. 3e pr. mej. Wenda de Vries. Hoogste afd., 2e graad. 2e pr. mej. M. v. d. Ven. 3e pr. mej. Lies Pulles. Hoogste afd., 3e graad. 2e pr. mej. A. v. d. Houdt. Meisjes 1417 jaar: 2e pr. mej. R. Blom. Meisjes 1014 jaar: 3e pr. Mieke Pullens. Heren 2e graad: 3e pr. C. v. d. Velden. Heren 3e graad: 3e pr. Jan Klerkx. V erenigingsprijzen Dames: klasse A Ere-prijs en Wisselbeker. Heren: klasse B le prijs. Meisjes 1417 jaar: le en 2e prijs. Meisjes 10-14 jaar: le prijs, 3 x 2e prijs en 3e prijs. Jongens 1417 jaar: 2e prijs. Jongens IQ14 jaar: 2e prijs. Mars wedstrijd: 2e prijs. UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN. Het uitstapje, dat het door Waal wij ks Belang in het leven geroepen comité ieder jaar voor de Waal wij kse Ouden van Dagen organi seert, zal, naar wij vernemen, dit jaar gemaakt worden op Dinsdag 2 September. Het is nog niet ge heel bekend waarheen de tocht dit keer zal voeren. MATINÉE IN DE GILDENBOND. Op Vrijdag in de kermis week zal, zoals de plannen zijn, in 't gebouw van de K.A.B. een groot matinée gegeven worden, dat verzorgd zal worden door eigen krachten en on der de algehele leiding staat van de heer H. v. Engelen, de nieuwe re gisseur van D.V.S.V. ZAND ER OVER. Gisteren lag er een gevaarlijke olievlek in de bocht aan het Hoek- einde en van deze gladde vlek wer den twee motorrijders het slacht offer. Op de eerste plaats een mo tor met duo uit Hoeksewaard, die over de vlek slipte en kwam te val len; beide opzittenden werden licht gewond en hun motor werd bescha digd. Terwijl men bezig was de twee gewonden te verbinden, viel er een volgende motorrijder over de vlek. Gelukkig vielen ook hier de gevol gen mee. Toen vond men 't blijkbaar wel letjes; „zand er over" zei men; en het slipgevaar was geweken. IN ARREST. In Breda is zekere A. R. aange houden, die verdacht wordt van diefstal van een rijwiel op Woens dag j.l. hier ter plaatse. AL VROEG NAAR SCHOOL. In v.m. Besoyen blijkt een zwa luw te wonen die ongetwijfeld zijn zwaluw-kinderen een uitstekende opvoeding wil geven, 't Zwaluwen- paar waarvan hier sprake is, heeft n.l. zijn nest gebouwd in de bewaar school, tot groot plezier van kleu ters (soms een klein beetje verve lend, want al wat gewone vogels buiten op straat doen, doen deze in de klas) en ongetwijfeld tot lering van de kleine zwaluw-kinderen, die zo vanaf hun prilste jeugd de ge neugten en het voordeel genieten van het onderwijs der mensen. GEVONDEN en VERLOREN, Gevonden: zonnebril; filmkijker; rijwielsleutel; zilveren broche; ro zenkrans in etui; blauwe rozen krans en oorbel; portemonnaie met inhoud. Verloren: colbertjasje; zilveren broche; vulpen, citroen-gele kana rie; zakmes; bos sleutels; trouw ring; 4 diamantjes; armbandhorlo ge; trouwring; Duitse herder; blau we ceintuur. TWEE VEEMARKTDAGEN IN DEN BOSCH. Op de wekelijkse Veemarkt te Den Bosch blijkt reeds geruime tijd een groot gebrek aan ruimte te be staan. De toestand is zodanig ge worden dat men deze als onhoud baar kwalificeert, temeer daar de aanvoer in sterke mate stijgend is. Zo werd op 9 April van dit jaar een aanvoer genoteerd van 8095 dieren. Hoe verheugend deze bloei en groei van de markt op zichzelf ook is, een verdere toeneming van de drukte op één marktdag wordt niet verantwoord geacht, zodat B. en W. de raad voorstellen een sprei ding van de aanvoer te verkrijgen door het instellen van een tweede marktdag per week. Daarvoor is de Maandag uitgekozen. Ook het aantal paardenmarkten wordt uitgebreid en wel van 11 op 12 per jaar gebracht. Brand. Door tot nu toe onbekende oor zaak brak er Zondagmorgen brand uit in de schuur van de landbouwer J. v. Bokhoven alhier. In een mi nimum van tijd stond de schuur, die geheel met hooi was gevuld, in lichte laaie. Met enkele stralen die op de waterleiding werden aange sloten, werd het vuur bestreden, totdat de motorspuit, die spoedig ter plaatse was, het blussingswerk over nam. In korte tijd was men toen de brand meester en kon met het nablussingswerk worden begon nen. Mede door de gunstige wind richting liepen de nabijgelegen ge bouwen geen gevaar. Het woonhuis kon eveneens, mede dank zij kranig ingrijpen, behouden blijven. Naar wij vernemen kwam een drachtige zeug in de vlammen om en gingen enkele landbouwwerk tuigen verloren. Het blussingswerk werd persoon lijk door opperbrandmeester Van Stokkum geleid, terwijl de plaatse lijke politie voor een behoorlijke af zetting zorgde. H. Harthulde. Zondag na de Hoogmis had al hier de jaarlijkse H. Harthulde plaats. In processie werd met be geleiding van de harmonie naar 't beeld van het H. Hart getrokken, waar een bloemenhulde plaats had. Na een toespraak door de herder van de parochie en de zegen met het Allerheiligste, werd de plech tigheid gesloten ONGEVAL. De enorme stroom van bezoekers aan de T.T.-races in Drenthe heeft tot een verkeersongeluk geleid. Zaterdagochtend om kwart voor acht werd de ongeveer 40-jarige landbouwer H. Muggen uit Havelte, die in de Ruinen naast zijn zoon over de straatweg MeppelAssen fietste, door een met grote snelheid rij dende jeep gegrepen en daarbij zo zwaar gewond, dat hij overleed. Zijn zoon, die aanvankelijk bewuste loos was, bleek later slechts onbeteke nende wonden te hebben opgelopen. De jeep, die bestuurd werd door 'n sloper uit Vaassen, botste na de aanrij ding tegen een boom. Twee der zeven inzittenden werden daarbij gewond en naar het ziekenhuis te 'Hoogeveen ver voerd. Door intelligent te rijden en in de eerste ronden reeds zich een sterke positie te veroveren, is de nieuwe Eindhovense Amateur J. Coonen, die vorig jaar bij de Nieuwelingen won, thans win naar geworden van de 2e Ronde van Waalwijk, die, georgani seerd door de Wielerclub „Leonora", gisteren in de nabijheid van het park verreden is. In een temperatuur van bijkans dertig graden hebben de ren ners het hard te verduren gehad, vooral echter in de eerste ron den heeft het tempo hier niet onder te lijden gehad. Maar toen Coonen en Klein zich stevig aan de kop genesteld hadden en in de 38e ronde zelfs het grootste gedeelte van het rennersveld dubbelden, kwam er wel eens een zekere matheid over de cou reurs, die echter, toen het tegen het einde liep, weer ver dween. MARI LIGT VOET MOEST UITVALLEN. Nadat burgemeester Teijssen om goed drie uur met enkele woorden de renners en organisatoren een goed succes had toegewenst en het sein tot starten had gegeven, volg den de eerste ronden waarin de 35 amateurs die aan de startwaren verschenen, als een compacte mas sa door de Waalwijkse straten vlo gen. Enkele minder serieuze uit looppogingen worden door het pe loton in enkele meters afgestraft; er komt pas tekening in de strijd wanneer in de 6e ronde de gevaar lijke Zaandammer Klein zich met krachtige pedaalstoten van het pe loton losrukt en in iedere ronde meer veld wint, even nog krijgt hij steun van zijn clubgenoot Havik, maar die moet al heel spoedig los sen; het peloton waarin we meer malen Mari Ligtvoet aan de kop zien liggen, opent de jacht, 't heeft alleen tot resultaat dat het uit el kaar wordt getrokken en dat ver schillende renners het tempé niet meer kunnen bijhouden, Ligtvoet rijdt niet zoals zijn supporters graag zouden zien; dit vindt zijn oorzaak in het jammerlijke feit dat vrij pijnlijke en vervelende won den hem het zitten en 't rijden on mogelijk maken; in de 38e ronde zal hij de strijd op moeten geven. Ondertussen wint Klein steeds meer op het grote peloton. In de 14e ronde dubbelt hij al enkele achterblijvers, die uit de course ge nomen worden, en meer tekening komt er in de strijd wanneer na 17 rondes J. Coonen uit Eindhoven zich aan het peloton weet te ont worstelen en een brug gaat slaan tussen de vluchteling en het ren nersveld. In een niet te volgen tem po rukt de jonge Eindho venaar naar voren en in vijf rondes sluit hij zich aan bij de Zaandammer, en gesteund door eikaars krachten voeren de twee uitlopers het tempo nog hoger op. Hun voorsprong be draagt al spoedig een halve minuut en ondertussen worden zwakke broeders gedubbeld, lopen er ban den leeg en breken er trappers en dunnen de gelederen van de ren ners die zich nog niet gewonnen geven aan de twee snelste renners, die in de 31e ronde bijna een volle minuut voor komen te liggen. Zij zien de staart van het peloton en jagen nog harder door de zende- rende hitte, en wanneer de renners voor de 37e maal langs ons komen A. J. v. Es van „Leonora" die zich gisteren de beste Waalwijkse amateur toonde. zien we hen midden in het peloton, waaruit ondertussen v. d. Stappen uit Tilburg, Havik uit Zaandam en Bollart uit Amsterdam zijn ont snapt, zich aldus onttrekkend, al thans voorlopig, aan het gevaar door Klein en Coonen te worden ingehaald. Van der Stappen is de enige die het tempo van de gé- slaagde vlucht vol kan houden en alleen voortjaagt, terwijl het ren nersveld ondertussen, terwijl we nog niet op de helft zijn, al is ge dund tot 21 renners. Neyl uit Eind hoven, Scheerders uit Dongen, Pon ten uit Dordrecht en Nienkahper uit dezelfde plaats zijn de vier dap peren die uit het peloton, waarin de 2 eersten weglopen en v. d. Stap pen na jagen, in de 48e ronde zijn ze op hem neergesprongen en ge- vijven vergroten zij nog steeds de afstand tussen hen het peloton, dat angstvallig de twee gevreesden, die het gepresteerd hadden een ronde op hen te winnen, bewaakte. Ondertussen hebben we de een na de ander der favorieten uit onze omgeving weg zien vallen, G. v. Es en Mari Ligtvoet uit Waalwijk, v. d. Linden, v. d. Ven en Snoeren uit Kaatsheuvel, Fitters uit Waspik en tenslotte zijn het A. v. Es uit Waal wijk, Weterings uit Raamsdonks veer en Stein uit Geertruidenberg die de eer van de Langstraat hoog houden. Nu zijn, na de grote slachtingen die in 't peloton hebben plaats gehad, alleen nog de sterken overgeble ven, en dat hun samenbundeling van krachten tot veel in staat is, ondervinden de vijf vluchtelingen die na 6 ronden weer zijn ingelo pen. Nienkahper uit Dordrecht springt nu weer weg, maar hij is niet lang alleen, v. d. Stappen uit Tilburg, Soellaert uit Utrecht en Massuger uit Oisterwijk komen hem te hulp en nu zijn het deze vier die proberen te redden wat er nog te redden valt. Dan verdwijnt ook Stein, die we nog een dappere uit looppoging hadden zien onderne men uit het strijdperk. In het groepje van vier, dat een zaam voortsnelt, blijft de rust niet lang meer heersen, want met een grote sprong laten Soellaert en Massuger hun twee collega's in de steek. Zo blijft het beeld geduren de enkele ronden totdat in de 75e ronde Soelaert, die dapper met Massuger steeds verder uitloopt, komt te vallen en zich huilend ge wonnen moet geven. Zal Massuger, de renner die voor geen klein beet je vervaard is, alleen de strijd voortzetten? Reeds dreigt er ge vaar, Coonen rukt zich met Meyer uit Laren en Stout uit Rotterdam aan zijn wiel, los van de groep. (Zag Klein geen kans om mee te komen?) Het is duidelijk dat Massuger de onmogelijkheid van deze strijd inziet en we denken in de 77e ronde dat hij zich in zal la ten lopen, als hij in dé volgende ronde plotseling ook al uit 't strijd perk verdwenen blijkt Ondertus sen vecht Klein een we] erg onge lijke strijd tegen het peloton dat hem niet meer laat ontsnappen en hem op geen enkele manier steunt. Vijftien renners vechten nog voor de eer van de overwinning. Ook Stout moet de strijd opgeven en wij zien nu dus Coonen en Meyer aan de kop op een halve minuut, ge volgd door het peloton waaruit zich spoedig Bollaert en Verkampen uit Gemert los maken en iedere kramp achtige stoot op hun pedalen brengt hen dichter bij de twee uitlopers, die zich langzaam in laten lopen en gezamenlijk nu op de laatste ron den afgaan. Ondertussen blijft het peloton bijeen, we zien de Waalwij- ker v. Es dapper soms op de kop, hoewel hij zich in de laatste ronden moet laten zakken, maar moedig strijdt hij tegen tempo, vermoeid heid en hitte, ook wanneer in de laatste ronden de strijd ontbrandt in het grote peloton. Het lijdt nu geen twijfel meer of Coonen wordt de onbetwiste winnaar, en ook Klein die met Coonen een ronde was uitgelopen, maar nog steeds vecht in het peloton, is zeker van de tweede plaats. Terwijl de drie volgende plaatsen uitgevochten worden door Verkampen, Bollaert en Meyer, ondertussen hebben we Verkampen, die ook een goede course rijdt, zich los zien maken uit het peloton, ondanks de strenge be waking. Een sprint van de 8 renners die het peloton vormen, besluit deze Waalwijkse wielerronde voor ama teurs, waarvan de uitslag is: 1. J. Coonen uit Eindhoven. 2. A. Klein uit Zaandam. 3. E. Meijer uit Laren. 4. A. Bollaert uit Amsterdam. 5. Verkampen uit Gemert. 6. Nienkahper uit Dordrecht 7. Weterings uit R'veer. 8. J. Matena uit Den Haag. 9. A. Meesters uit Tilburg. 10. Ponten uit Dordrecht. 11. Vissers uit Dordrecht. 12. v. Neyl uit Eindhoven. 13. A. v. Es uit Waalwijk. 14. Scheerders uit Dongen. TILBURGSE ZEGE BIJ DE NIEUWELINGEN. De Nieuwelingen zijn om half één gestart en ook hier is een fel ge vecht geleverd om de eerste plaats. ■Aanvankelijk kenmerkte zich de course niet door opzienbarende din gen. We zagen enkele minder ge slaagde uitlooppogingen, die al heel gauw telkens weer verijdeld wer den door het peloton; ongeveer in de 30e ronde zien we de Heyer en Schreuders vrij ver voor het pelo ton opereren, dat echter al spoedig een flinke jacht ontketent en in de 34e ronde moeten de twee eenzamen voor dit geweld het hoofd buigen. Maar amper is de rust in de groep hersteld, of P. v. Son uit Tilburg acht het ogenblik gekomen de po ging te wagen, die 't verdere beeld van deze course geheel zou bepa len. Hij toont een goede reserve van krachten wanneer hij alleen naar de overwinning rent; zijn stadge noten v. d. Dungen en v. d. Linden kunnen hem niets meer doen en ge heel onbedreigd wordt hij de dap pere winnaar bij de Nieuwelingen; v. d. Dungen en v. d. Linden vol gen hem, terwijl v. d. Stroom uit Cluemborg de eindsprint van het peloton weet te winnen. De uitslag was: 1. P. v. Son, Tilburg. 2. P. v. d. Dungen, Tilburg. 3. v. d. Linden, Tilburg. 4. J. v. d. Stroom, Culemborg. 5. J. Oelen, Rotterdam. 6. v. Baardwijk, Vlijmen. 7. G. Lodewijk, Langeweg. 8. J. v. d. Bent, Rotterdam. 9. Samuels, Vlijmen. 10. v. Hoof, Waalwijk. 11. v. Ree, Kaatsheuvel. 12. v. Vliet, Rotterdam. Dit was in grote trekken het ver loop van de tweede Ronde van Waalwijk, die wij zeer geslaagd moeten noemen, niet alleen om het goede weer en de goede prestaties van de renners, maar ook om de zeer grote belangstelling die er be stond voor dit door „Leonora" per fect georganiseerde wielerevene- ment. VLIJMEN. De Vlijmense renners reden Za terdag en Zondag in verschillende wedstrijden. De amateur Wolfs reed Zaterdag te Dussen en moest door pech opgeven; ook in Kerk- driel reed hij onfortuinlijk en moest afstappen. De nieuwelingen waren Zondag in Waalwijk en hebben daar veel succes behaald; v. Baardwijk was weer aardig in vorm en werd zesde. Een mooi succes. DE TOUR DE FRANCE. HET GAAT NIET SLECHT MET DE NEDERLANDERS. Dc Nederlanders mogen tot nog jtoe niet mopperen over de gang- van zaken in de Tour de France. ■Hun ploeg staat als eerste van de B-ploegen in het algemeen klasse ment op de vierde plaats na Frank rijk, België en Italië, enkele ren ners beztten in het algemeen klas sement goede plaatsen, al zjjn er natuurlijk ook achterblijvers en tenslotte hebben ze in elke "etappe een rol van betekenis gespeeld, zo dat er haast altijd een Nederlan der onder de eerstaankomenden was. Vooral Voorting heeft zich .enorm geweerd, wat hem o.a. een derde plaats en een tiende plaats opleverde en in het algemeen klas sement de zevende plaats. Wim v. Est is 13e, Boks 24e, Wagtmans 28e, Dekkers 43e, Van Breenen 55e, Nolten 63e en Faanhof sluit de rij op de 86e plaats. We mogen, gezien de capaciteiten van onze renners en hun prestaties tot nog toe wel het een en ander ver wachten. Overigens mag behalve Kees Pellenaars ook de tourleider God- dei tevreden zijn. Ondanks de hit te die de karavaan van de eerste dag af aan teistert, wordt er strijd geleverd van je welste Eerst scho ten de Belgen uit hun slof door twee etappezeges te behalen, een van Van Steenbergen en een van Rosseel. Toen ontketenden de Fransen een offensief tegen het 'Belgische machtsvertoon, en met succes, want in de derde etappe won Lauredi de etappe en de gele trui, waarbij we mogen opmerken, dat Voorting de kans op een etap pezege ontging door een val. Za terdag. weer een Franse overwin ning', nu van Molineris van Z.O. ploeg, terwijl er vier Nederlanders onder de eerste 25 waren. Zondag kwam de tocht naar België, waar men vorige week nog regen hoopte te krijgen, maar waar slechts hitte was zoals overal. Nu een Italiaans offensief, dat nog wel niet volle dig succes had en dat natuurlijk ook niet in hartroerende eensge zindheid werd uitgevoerd, maar het bracht Coppi na een machtige race toch op de tweede plaats na de etappewinnaar de Luxemburger Diederich, en op de vijfde plaats in liet algemeen klassement. Lau redi behield de leiderstrui, maar hij wordt op een seconde gevolgd door de Belg Van der Stockt. Ook in de vijfde etappe, die van Rou- baix naar Namen liep, deden de Nederlanders mee Voorting (10e), Wim van Est (15e) en Thijs Boks (16e) waren de best geplaatsten. Na de vijfde etappe luidt het al gemeen klassement: 1. Lauredi (Fr.) 29.13.29; 2e v. d. Stockt (B.) 29.13.30; 3. Close (B.) 29.16.13;; 4. Diederich (L.) 29.17.08; 5. Coppi (It.) 29.19.35; 6. Carrea (It.) 29.19. 46; 7. Voorting (N.) 29.21.07; 8. Magni (It.) 29.21.55; 9. Goldschmidt (Lux.) 29.22.03; 10. Bartali (It.) 29.22.20; 11. Ruiz (Sp.) 29.22.55; 12. Ockers (B.) 29.23.22; 13. Van Est (N.) 29.24.26; 14. Robic (Frankrijk) 29.24.54; 15. Dotto (Fr.) 29.25.01; 24. Roks (N.) 29.28.21; 28. Wagt mans (N.) 29.30.36; 43 Dekkers (N.) 29.35.30; 55. v. Breenen (N.) 29.39. 39; 63. Nolten (N.) 29.42.53; 86. Faanhof (N.) 29.59.33. Het ploegenklassement luidt: 1. Frankrijk 87.37.09; 2. België 87.39. 56; 3. Italië 87.49.01; 4. Nederland 87.54.03; 5. Z.O. Frankrijk 88.03.18; 6. N.O.C. Frankrijk 88.09.03; 7. Lu xemburg 88.09.47; 8. Spanje 88.22. 05; 9. Parijs 88.28.30; 10. Zwitser land 88.35.48; 11. W.Z.N. Frankrijk 88.38.46; 12. N. Afrika 89.21.29. HET R.W.B.-TERREIN WORDT UITGEBREID. Na veel onderhandelen is het be stuur van RWB er in geslaagd het voormalige WVB-terrein te huren, met de bedoeling hiervan 'n strook te voegen bij hun eigen speelveld, waardoor dit aanzienlijk wordt uit gebreid, terwijl het anderé%edeelte zal worden gebezigd voor een oe- fenveld. Dit is zeer verheugend voor Be soyen, omdat hiermee een einde zal komen aan de zeer bekrompen be huizing waarmee deze vereniging reeds jaren heeft te kampen. Het ligt in het voornemen om met de werkzaamheden, voor wat betreft bet hoofdterrein, nog voor het a.s. nieuwe seizoen gereed te komen; dit kan, als is de tijd kort, wanneer ieder lid en supporter vanaf heden avond de handen uit de mouwen steekt, iets waarop het bestuur ge rekend heeft bij hef maken van de plannen. Door gezamenlijke arbeid is veel, ja zeer veel te bereiken; dat is bij vorige gelegenheden meerde re malen gebleken, maar vooral nu, RWB-ers, is het geboden iedere avond te besteden voor de zo drin gende uitbreiding van jullie speel veld. Ook vanaf deze plaats worden de leden en supporters nog eens aan gespoord vanavond te beginnen orn iedere avond naar het terrein, te komen, voorzien van schoppen, kruiwagens etc etc., en gegaran deerd zal het klaar komen, en goed. Daar zijn ze RWB-ers voor! HAARSTEEG. Zondagmiddag werden op het terrein van de V.V. Haarsteeg de laatste wedstrijden gespeeld om de Harry Prinsen-wisselbeker. Mede door het zeer warme weer was de publieke belangstellin" zeer ge ring en daarom was ook de span ning niet groot. In de eerste wed strijd verloor de organiserende vereniging met 2- 1 van RKDVC. De tweede wedstrijd die ging tus sen Nieuwkuijk en Heusden werd door eerstgenoemde met 4—1 ge wonnen. In de finale wist tegen ieders verwachting in Nieuwkuijk te zegevieren over Drunen en wist daarmede beslag te leggen op de fraaie beker. Een verslag van de wedstrijden in het volgend num mer CAPELLE. P.V. „De Luchtvaart". De Postduivenver. „De Lucht vaart", gevestigd in café Cové-v. d. Haart aan de Nieuwevaart, hield Zaterdag een vlucht van Limoges (Fr.), waarbij de prijzen ten deel vielen aan: C. de Cloe 1; M. de Jong 2; J. v. Doornik 3; J. Nieuwenhui- zen 4; G. Treffers 5; J. Emmers 6; P. Nieuwenhuizen 7; C. Boer 8 en Adr. de Jong 9. Zondag werd gevlogen van St. Quentin (Fr.) uit met de volgende uitslag: B. Pols 1, 2; W. Haverhals 3, 8, 12; C. Groeneveld 4, 6, 13, 16; P. Nieuwenhuizen 5; St. v. Peer 7, 18; M. v. Campen 9, 15; Adr. Stam 10; J. Heijkant 11; J. v. Doornik 14 en H. v. 'Gampen 17, 19. KAATSHEUVEL. De K.P.V hield Zaterdag een wedvlucht vanuit Limoges, 698 km. Lostijd 5 uur v.m. Eerste duif 4.25.04, laatste duif 8.39.26. Uitslag: A. v. d. Hoven 1; A. Schrauwers 2, 4, 11, 14, 15, 33, -36, 42; Ant. Priems 3, 50; J van Riel 5; L. Mosselveld 6; J. "v. d. Linden 7, 26; A. v. Kuijk 8, 10, 22; W. v. d. Ven 9; G. v. d. Linden 12; A. de Bie 13; M. Ververs 16; G. v. d. Linden (H.) 17, 23, 52; H. Hen driks 18; Fr v. d. Linden 19; Fr„ v. d. Assem 20; L. Mosselveld 21; B. Remmeren 24, 37; J. v. Hees- wijk 25; Th Netten 27; H. Snoeren 28; C. Spapens 29; Jac. v. Dongen 30; H. v. Nieuwstadt 31; W. Aus- sems 32, 49; C. Labee 34; Fr. v. Woensel 35; M. de Vries 38; L. Ververs 39; L. v. Geel 40; M„ Brokx 41; P. v. Best 43; L Ha mers 44; Fr. Damen 45; A. Hof man 47; Th. v. Wanrooij 48; R. Timmers 51.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 2