KAATSHEUVEL H BERKDIJK L00N-0P-ZAND PLUIMVEE LANDBOUW MANNELIJK PERSONEEL 2.87 T. T.-RACES IF"" 1 muziekhandel ATHLETIEK. fff! IWffPfffWf Fedra Schoenfabriek Speciale Kermisaanbieding 500 GRAM RUNDVLEES 500 GRAM VERSE WORST Bergmans Schoenmagazijn GEWELDIG VOORDELIGE AANBIEDING IN: SANDALEN tan 20 tot 39 vanaf f 275 DAMES ZOMERSCHOENEN In diverse kleuren leer 5 95 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 JUNI 1952 3 V V j mmhëtte Martinus van der Hammen ELISABETH MARIA VAN RIEL Gevraagd Louis van Drunen Drunen P. PLUIJMERTS VLEESBEDRIJVEN samen Lef op ons extra Bulletin van a s. Woensdag. OOSTEINDE 61 - SPRANG-CAPElLE dCvzlnIERBLJ l STATIONSSTRAAT 67 Ruime sortering Accordeons, Guitaren, Banjo's, Mandolines, Pick-ups, platenwisselaars en gra- mofoonplaten. - Grote sortering Feest-artikelen. LOONOPZAND. Zaterdag hield de Luchtbode alhier een wedvlucht vanuit Limo ges, 702 km. Deelname 26 duiven. Gelost te 5 uur bij N.O. wind. De uitslag was als volgt W. v. Hiel 1, 5; Chr. v. Gompel 2; Gebr. v, d. Velden 3; H. Dek kers 4; P. v. d. Velden 6; L. v. d. Sanden 7, 8, overduif; C. v. Dongen 9 Eerste duif 5.19.34, laatste 7.36.27. Zondag weg tl een wedvlucht ge houden vanuit St. Quentin, 235 km. Deelname 43 duiven. Gelost te 7 uur bij N.O. wind. C v. Dongen 1, 7; H. Leerma- kers 2; G. v. Dongen 3; A. Ver schuren 4, 6; G. Schoenmakers 5; M. Vera 8; H. v. d. Velden 9; A. Leermakers 10; H Steer 11. H. v. d. Velden overduif. Ere-prijs C. v. Dongen. Serie 11 en III G. v. Don gen. VLIJMEN. Wedvlucht van St. Quentin op Zondag 29 Juni, van de combinatie Vlijmen-Drunen-Nieuwkuijk Prij^ zen als volgt (Vlijmen V, Drunen D, Nieuw- kuijk N.) W. Roestenburg V 1, 8, 16; B. Oremans V 2, 4; A. Parijs V 3, 22, 44; P. Willcmse D 5, 18, 21; Th. v. Overdijk V 6; Fr. v. Uden V 7G. v. d. Sande D 9, 35; H. Momnier- steeg V 10, 48; G. v. Wijk N 11; P. v. d Loo V 12; Gerb. v. Son N 13, 14,'29, 42, 45; A. v. Heivoort (Fut) V 15, 40; L. de Laat V 17; J v. d. Dungen V 19; J. v d. Ven N 20; N. v. Esdonk V 23; H. Oos terwaal 1) 24; J. v. Loon N 25; .1. Kivits Gz. V 26; P. Pulles V 27, 37, 51; W. Peijnenburg D 28; A. L. v. Heivoort V 20, 31; W. Pel- ders D 32; L v. d. Heijden V 33; Gebr. Oosterwaal V 34; J. v. Kuijk D 36; Jos Kuijs V 38; J. Schapen donk D 41; G. v. Hel voort V 43; G. v. Baardwijk N 46; H. Brok D 47; H Meijs N 49; II. Pelders V 50; G'. Sluijmers V 52; Timmer mans N 53. Voor de grote Saint Vincent- vlucht is veel belangstelling, In- manden Dinsdag 1 Juli. ATHLETIEKPLOEG VOOR HELSINKI. Na de Nederlandse athletiekkam- pioenschappen, is de Nederlandse athlétiekploeg voor Helsinki als volgt samengesteld: DAMES: 100 meter hardlopen: Fanny Blankers-Koen, Puck Brou wer en Nel Büch;200 meter hardlo pen: Fanny Blankers-Koen, Puck Brouwer en Gré de Jongh 80 m. horden: Fanny Blankers-Koen en Willy Lust; 4 x 100 meter estafette: Fanny Blankers-Koen, Nel Büch, Gré de Jongh en Puck Brouwer. Reserve: Willy Lust. HEREN: 100 meter: Th. Saat; 200 meter: Th. Saat; 1500 meter: W. Slijkhuis en H. Harting; 5000 meter: W. Slijkhuis; Marathon: J. v. d. Zande; Verspringen: H. Visser. GROTE TIJDEN BIJ ATHLE" TIEKKAMPIOENSCHAPPEN. Bij de Nederlandse Athletiek- kampioenschappen, die gisteren in Rotterdam zijn gehouden, heeft Fanny Blankers-Koen nog eens ten overvloede haar ongeëvenaard meesterschap getoond. Door de 100 meter in 11.4 sec. te lopen, brak zij het wereldrecord van de Amerikaanse Helen Stephens en van haarzelf met een tiende se- conde, op de 200 meter verbeterde zij haar eigen Nederlands record met 0,3 sec. en met de 80 meter horden, in 11 sec. evenaarde zij haar eigen wereldrecord. Een in drukwekkende rij prestaties, onge ëvenaard, ja, maar niet van zo verre gevolgd door Puck Brouwer, die Fhnny op de 100 meter maar 0,2 sec. toegaf evenals op de 200 meter en daardoor ook binnen Fanny's oude record bleef. En Willy Lust maakte met 11,4 sec, op de 80 meter horde ook een tijd die er zijn mag. Bij de heren zorgde Henk Visser vioor een prestatie van wereldfor maat. Hij vestigde een nieuw Ne derlands record met een sprong van 7.57 m. Theo Saat liep de 100 meter in 10,5 sec. en de 200 meter in 21.6 sec. Hans Harting won de 1500 meter in 3.56.6 min. Een ter leurstelling was het dat zowel Slijkhuis op de 5000 meter als De Kroon op de 800 meter de baan wegens een blessure moesten ver laten. Zaterdag zijn in Assen de grote jaarlijkse T.T races gehouden. Hét nummer was de strijd in de 500 cc klasse, die uitliep op een groots duel tussen de Engelsman Geoffrey Duke op Norton tegen de Italiaan Masetti op Gilera. Na een enerverende strijd sloeg de Ita liaan de onoverwinnelijke Engels man. Hij reed de 264.58 km. in 1 uur 41 min. 28,9 sec. (gem.156,46 km/h) tegen Duke 1 uur 41 min. 30,1 sec (gem. 156,41 km/h). In de 125 cc won de Engelsman Sanford met M.V., in de 250 cc de Italiaan Lorcnzetti met Guzzi en in de 350 cc Duke met Norton. De belangstelling was overweldi, gend. i3a» GESLAAGD. Voor het examen assistent bij de Dir. Belastingen slaagde te Rotterdam de heer C. van Esch, commies ter standplaats Kaatsheuvel, wonende te Loonopzand. APOLLO NAAR 'T CONCOURS. 't Is een vijftal jaren geleden dat de Harmonie Apollo, toen nog onder Di recteur Bisselink, deelnam aan een fede ratief concours. De directeurswisseling is oorzaak geweest, dat de concourssport een paar jaren stil gelegen heeft. Kapel meester Molenschot heeft niet kunnen ontkomen aan de drang van de Apollis- ten om opnieuw op te trekken om te trachten een nieuwe trophee te voegen bij de vele eretekens, die het Apollo- vaan reeds sieren. Duchtig is er een paar maanden gerepeteerd en met goed vertrouwen zal Zaterdag 12 Juli naar Heesch bij Nijmegen gereisd worden om zich in de Ere-afdeling Harmonieën te meten met de andere grote krachten, welke in die afdeling uitkomen. De twee concoursnummers stellen hoge eisen aan corps en leiding. Ze zijn Fridolin van P. Mever en de Ouverture Preciosa van C. M. v. Weber in een arr. van P. Mo lenaar. Tot heden zijn de meeste con coursrepetities gehouden in de Apollo- zaal, doch getracht zal worden voor 12 Juli nog een paar malen in de openlucht te repeteren. Maandag 30 Juni zal dat geschieden in het wandelpark, waar de nieuwe kiosk van de gemeente zal wor den opgebouwd. In verband met de op bouw der kermis kan dit niet geschieden op de Markt. We wensen Apollo op nieuw alle succes toe in Heesch. STERRIT K.A.J, 't Was geen gemakkelijke taak, die de deelnemers aan de Sterrit van de K.A.J. Zondagmorgen aanvaardden, toen ze om half 12 met 2 min. verschil vanaf de Gildenbond in de .richting Haaren ver trokken om de 110 km tocht door Bra bants midden af te leggen. De zon bla kerde de gekromde ruggen en gaf de ge hele dag geen momentje van opluchting. De tocht was uitgestippeld van Kaats heuvel naar Haaren, Boxtel, Oirschot welk traject een zeer zware tijdrit was Best, Oedenrode, Veghel, Schijndel, Helvoirt, Kaatsheuvel. In Helvoirt was door de kermis en een daar heersende brand het traject omgelegd, zodat de daar geplaatste controle niet te bereiken was. Desondanks reden alle deelnemers het parcours uit. Kapelaan Janssen reed geheel het parcours alleen uit, terwijl ook de oudste deelnemer, de heer de Bondt, geheel alleen evenals andere ja ren de 110 km aflegde. Om 9 uur had de prijsuitdeling in de Gildenbond plaats. Was ej bij de start om half 12 veel be langstelling, ook bij de prijsuitdeling was (de toeloop nog zeer groot. De uitslag was1 B. Hoevenaars; 2 J. Hoevenaars; 3 L. v. Dongen allen met 0 strafpun- 'ten; 4 C. Sips; 5 L. Dirksen met 1 straf- punt; 6 M. v. Wanrooij, 7 Jac. Didden en 8 Jan Didden met 2 strafp.; 9 P. Sins 10 Th. v. Dijk met 4 strafp.; 11 J. v. d. Velden, 12 C. Laurijsen, 13 H. Damen en 14 J. Molenschot met 7 strafp. De beide dames W. v. Rooij en Sj. Ver hoeven, die 10 strafp. opliepen, ontvin gen een troostprijs. Ruim 50 inschrijvers maakten de sterrit mede, waaronder een 15-tal dames. Was, mogelijk dool het voorafgaande slechte weer en de wie lerronde van Waalwijk het aantal deel nemers wat minder dan voorgaande ja ren, toch mogen we deze sterrit weer alleszins geslaagd noemen. RK. GYMNASTIEKVER. K.G.V. Zaterdag en Zondag heeft de R.K.G.V. K.G.V. deelgenomen aan de diocesane Bondsdag te Den Bosch, georganiseerd door de R.K.G.V. O.S.S.Volo uit Den Bosch. Zaterdag werd door de afdeling adspiranten zowel jongens als meisjes aan de turnwedstrijden deelgenomen, ter wijl Zondag de dames en heren afdeling op de Bondswedstrijden uitkwamen. Zondag werd begonnen met een grote marswedstrijd van ongeveer 3000 tur ners die op de Parade opgesteld eerst defileerden voor Z. Exc. Mgr. Mut- saerts en vervolgens optrokken naar de Markt, waar voor het Stadhuis gede fileerd werd voor de wereldlijke autori teiten en de beoordelingscommissie. Dan ging het naar het Stadion De Vliert, waar een vlaggenparade gehouden werd en verschillende demonstraties volgden. Het feit in aanmerking genomen, dat K. G. V. weer geheel opnieuw heeft moeten opbouwen, zijn de resultaten op deze diocesane Bondsdag behaald, zeer goed te noemen. In de vierkamp behaalden de heren de le prijs, in de 3-kamp de da mes le prijs: in het vrije werk de da mes de 2e prijs: in de 4-kamp jongens van 1417 jaar 3e prijs; in de 4-kamp jongens beneden 14 jaar de 3e prijs; in de 3-kamp meisjes beneden 14 jaar 3e prijs en in de marswedstrijd de 3e prijs. R.K.V.V. DESK. Met een H. Mis in de St. Joseph-pa- rochie werd de 22ste verjaardag van de R.K.V.V. DESK Zondagmorgen inge zet. Bij „De Steenbakker" volgde een goed verzorgd ontbijt, waaraan meer dan 100 Desk-leden aanzaten en het zich goed lieten smaken. Voorzitter Sj. Smit opende daar om 11 uur de Jaarvergade ring, waarop de gebruikelijke jaarver slagen werden uitgebracht en de ver kiezingen plaats vonden voor het be stuur en de elftalcommissies. De aftre dende bestuursleden A. v. Es, A. v. Laar hoven en J. Mosselveld werden herko zen, terwijl als nieuw bestuurslid geko zen -Werd de heer C. Labee. Van de af tredende leden van de elftalcommissie werden herkozen de heren J. Mosselveld, P. Vloemans en Th. Soeterboek, terwijl hierin gekozen werden de heren A. Voogd en H. M. Snoeren, 't Was een druk bezochte vergadering, waarin druk VRAGEN EN MENINGEN van onze lezers P., Kaatsheuvel. Wij zullen met genoegen Uw stukje plaatsen, als U ons even Uw naam laat weten. Zoals herhaaldelijk meegedeeld, moet de naam van inzender ons be kend zijn. Red. gebruik gemaakt werd van de rondvraag en een gezellige stemming heerste, die blijk gaf van belangstelling voor het werk van DESK. KERMIS 1952. Kermis 1952 staat voor de deur. Als dit nummer verschijnt staat mogelijk het Marktplein reeds volgestapeld met wat Donderdag a.s. en de volgende dagen de kermisattracties zullen blijken te zijn. Jaar op jaar groeit de variatie van deze attracties, omdat Kaatsheuvelse kermis in de verre omgeving een naam gekre gen heeft een echte gezellige Brabantse kermis te zijn en... waar volk is wil volk wezen. Naast de Marktattracties komt echter Kaatsheuvel als geen andere plaats uit de verre omgeving met gele genheidsattracties in de diverse zalen, die ieder voor zich het beste pogen te bieden, wat voor deze gelegenheden te engageren is. In de Euphoniazaal treffen we weer Helma en Selma met The Fly ing Dutchmen, in 1951 een attractie die geweldig opging; in de Apollo-zaal komt Jac Wilton met the Greco's, een Rotter dams ensemble van naam, waarbij de harmonie op Donderdag om 11 uur reeds de kermis opent met een Matinée, Waarop het corps de beide concours nummers, waarmede bet uitkomt op 12 Juli te Heesch, zal laten horen; in de Bel Cantozaal bij de heer Jan van Dun tref fen we Jan de Klerk met zijn Music Stars, de beste en populairste dansband uit Rotterdam. Ook daar een volks- matinée op Donderdag om 12 uur en de meest gewilde morgenuitvoering, reeds 24 jaren lang op Zondag-morgen: Het Volksmatinée van Bel Canto met een apart kermis-programma van de ge mengde zangvereniging. De Harmonie St. Jan uit Berkdijk komt met niemand minder voor de dag dan het Cabaret gezelschap Jan v. Ostade, bekend uit „De Klok heit negen" en „Het Brabants half uur". In de zaal van v. Dinteren treedt het volledig gezel schap op met Henny de Klerk, Betty v. Ostade, Jan v. Ostade, Pierre v. Ostade, Jan Loenhout en Henk v. Rijkswijk met J. Hombergen aan de piano. In de di verse andere gelegenheden wordt dans muziek, of cabaret geboden, zodat er zeker weer „voor elck wat wills" zal te genieten zijn. Laat het zoals van ouds een gezellige kermis worden, die in zijn genietingen, ook zoals weer zoveel ja ren lang, binnen de perken van fatsoen en redelijkheid blijft. Een Brabantse ker mis behoort nu eenmaal bij ons Brabants leven; 't is een stuk folklore, dat daarin thuis hoort en moet beleefd worden. GROEIENDE BELANGSTELLING. 't Zijn weer drukke dagen geweest in het Wandelpark De Efteling met zijn bijbehorende attracties, 't Weer doet in deze begrijpelijk zeer veel. De twee laatste dagen is dat geconstateerd, want naast het groepsbezoek, wat Zaterdag en Zondag het particulier bezoek zo groot, dat 'het de gehele dag een permanente drukte was in en rond het wandelpark. Het ruime parkeerterrein zowel voor rijwielen als voor auto's en autobussen boodt daarvan het beste bewijs. Zater dag waren er ongeveer 600 oudjes öp bezoek uit Roosendaal, gearriveerd in 12 grote autocars en een 50-tal luxe auto's. Zondag waren het de Ouden van Dagen uit Oisterwijk, die niet uitgekeken kwa nt in het sprookjesbos en de sprookjes- tuin, waarvan zij mogelijk nog meer ge noten dan de kinderen, die er met hon derden van de ene attractie naar de an dere liepen. Als we ons oor te luisteren leggen, dan is er één roep over de ver rassingen, die De Efteling voor de dui- zende vreemdelingen, die op bezoek ko men biedt. De pracht reportage, die vo rige week zowel in De Wereldkroniek als in „Zuid" is verschenen, zal voor de komende weken ook niet zonder succes blijven. 3e Kaatsheuvelse Revue. Om een antwoord te geven op de vele vragen die ons hieromthent reeds gesteld zijn, kunnen wij mee delen dat de Gemengde Toneelver eniging „Ons Genoegen" ook dit jaar weer met een Revue op 't po dium zal komen. Deze 3e Kaats heuvelse Revue heeft als titel: „Heddem al gezien". De heer Piet Borsten, die zoals gewoonlijk de samensteller is van de Revue, heeft zijn product reeds ter hand gesteld aan zijn spelers. Zoals andere jaren zal „Heddem al gezien" weer in November voor het voetlicht gebracht worden. Te zijner tijd komen wij uitvoerig op deze Revue terug. AGENDA. Maandag 8 u. n.m. repetitie Harmonie Apollo in het Natuurpark De Efteling. Dinsdag 8 u. n.m. repetitie R.K. Zang koor St. Jan. Dinsdag 9.30 u. n.m. vergadering co mité voor Ouden van Dagen in Eupho- nia. ST. JANS' KERMISMAT1NÉE WORDT IETS GEWELDIGS. Jan v. Ostade met zijn revue i „Mij nie gezien". A.s. Vrijdag 4 Juli geeft de harmonie St. Jan weer haar jaarlijks kermismatinée dat in twee dingen verschilt van alle voorgaande. Ten eerste wordt er dit jaar een kleine entrée geheven, zowel voor leden als donateurs; echter na het ma tinée is nog gelegenheid tot dansen tot 5 uur. Ten tweede; dit jaar komt er een ge zelschap dat internationaal bekend is en geroemd wordt, n.l. -het volledige revue- gezelschap van Jan en Pierre van Osta de. De bekende radio- en televisie-artis- ten zullen hier een programma verzor gen, onder de titel; „Mij nie gezien". De titel zegt reeds voldoende om te beslui ten tot: „Mij daar zeker gezien". De harmonie St. Jan, met haar buitengewoon actief bestuur heeft kosten noch moeite gespaard om er dit jaar nu werkelijk iets heel aparts van te maken. Na vele on derhandelingen is het haar gelukt om dit beroemd gezelschap te introduceren. Jan van Ostade, bij het horen van deze naam weet iedereen het: „de alom bekende Brabantse humorist". Zelfs spraken we met Jan, die het volgende zei: „Kijk eens, we komen, of we komen niet. Mar as me kome, dan wete de meensen dè. We zitte op het moment tot over onze ore in het werk; van de week acht doag in Utrecht, dan wir hier en 's anderdaags weer doar. Mar doar in de Berndijk, doar zelle we oons best is extra doen. We hébben doar nog iets goed te smoaken van en kele joare gelejen, toen oonse Pierre en ik er mar alleen konne werken." Op ons gezegde dat dit jaar het café zou worden gescheiden van de zaal, zei hij: „Dan zei 't iets aparts worre. Eer lijk, dè ies nie pm te doen, en ik verd... het om mee lawaai te speule. Nou kan- det teminste gezellig moake." Op onze vraag naar het programma, zei Jan;. „Zeg kraantemeens, ge mot de ze keer nou ies niks over het program schrijve. Ge kan alleen wel zeggen, dat het er „kérmisechtig" zei zijn". Gezellig en toch netjes en gezonde hu mor. „Jè, want humor dè ies oons parool". Hiermede bevelen wij dan ook dit matinée bij alle Berkdijkers aan. De har monie St. Jan zal eer van haar werk krijgen, dat staat vast. Geslaagd. Voor het examen Lingerie slaag den Vrijdag te Loon op Zand. de volgende candidaten: Sjaan Bink, Anna v. Gorkum, Corry de Jong, Annie Vera, Nelly Jansen, Willie Mol, Betsy v. Loon, Toos Comans, Ria de Jong en Fien v. d. Schoor. Al deze leerlingen ontvingen hun opleiding bij de Eerw. Zusters van Liefde alhier. Een belangstellend lezer van deze rubriek stelt mij een vraag, die ik hiermede beantwoord; anderen kun nen er ook profijt van hebben. J. K. te Naarden. Voor Uw 12 Barnevelders is de uitloopruimte voldoende, doch ik raad U niet aan er het volgend jaar meer op te hou den. Die schuur is voor Uw doel wel geschikt, dunkt me, als er ten minste genoeg licht in valt. De hele vloer moet verlicht worden; daar om is het gewenst de ramen tot laag aan de bodem te laten reiken tot b.v. 30 cm. boven de grond. Ver der moeten de ramen ook zo hoog komen dat de vloer tot achter toe verlicht wordt. De stenen vloer kunt U wel laten liggen ,als U er maar een flinke laag turfstrooisel op brengt en hier boven weer een flinke laag stro- haksel, dan doet die vloer helemaal geen schade, integendeel. U zorgt verder voor de nodige ventilatie, niet waar? Vochtige lucht in het nachtverblijf is hoogst ongewenst voor onze kippen. In de winter maanden bevriest het drinkwater heel gauw. Let vooral op fris drink water en vergeet ook het groenvoer niet, ze zijn er U zeer dankbaar voor. Kippenvriend. Met nadruk vestig ik er nogmaals de aandacht op, dat in de kunst moeder in het verwarmde gedeelte, nimmer voer verstrekt moet wor den. Men strooit het onder fijn hak- sel in het koude deel. Gezorgd moet worden dat de diertjes zoveel mo gelijk in beweging blijven. Het haksel vaak vernieuwen en de kunstmoeder dagelijks reinigen. Reinheid bovenal. 0— Kuikens op een stenen vloer la ten lopen deugt niet, tenzij deze be dekt is met droog rivier- of berg- zand, een dikke laag, anders krij gen de kleintjes z.g. „zoldervoeten". 0— Bij plotselinge veranderingen van weer komt veelvuldig voor, dat de dieren verkouden worden. Hoort men af en toe een schreeuw precies als een kip, die zich bij het hard- voer eten verslikt? Dat is snot. In dat geval is het raadzaam de tong van iedere kip eens even met een veer, in jodiumtinctuur gedompeld, te penselen. 0— Zij, die met het houden van kip pen willen beginnen, moeten goed beginnen, n.l. met raskippen van goede stam; dan alleen is kippen houden een .genoegen en levert de beste resultaten op. —0— Bij het grootbrengen van kuikens moet er voor gezorgd worden dat de warmte niet te hoog is en ook niet te laag komt. Dag en nacht on geveer dezelfde is het beste. De re gulatie zal nogal wat moeite bezor gen. Nodig is, dat er flink geven tileerd wordt, zonder gevaar van tocht. Verse lucht kunnen de kui kens niet ontberen. 0— Het is goed zo nu en dan wat ru we levertraan onder het hardvoer te doen, b.v. voor kuikens één eet lepel en voor volwassen hoenders twee eetlepels per liter zaad. ONKRUIDBESTRIJDING IN WEILANDEN. Door het bestrijden van onkrui den kan een weiland aanmerkelijk verbeteren. Iedere veehouder weet bijv. uit ervaring dat een weide, waarin veel boterbloemen voorkomen, door het vee onregelmatig wordt afgegraasd, zodat een bossig weiland ontstaat. Door een bespuiting met MCPA- groeistof, bijv. Nolachiet, is 't mo gelijk vele lastige onkruiden als boterbloem, distel, russen, weeg bree enz. enz. te dodep en op deze wijze een mooi schoon weiland te verkrijgen. Weilanden kunnen de gehele zo mer door bespoten worden. In hooi landen moeten de bespuitingen ge stopt worden als het gras te hoog is geworden. Ongeveer 3 weken na het hooien kunnen de bespuitingen weer nor maal uitgevoerd worden. Een goede onkruidbestrijding ver hoogt de opbrengsten van Uw wei den, waardoor de te maken onkos ten ruimschoots vergoed worden. Ook het giftige onkruid heermoes blijkt, indien er oordeelkundig ge spoten wordt, zeer goed te bestrij den te zijn. In verband met het zeer sterk ontwikkelde wortelstel sel van dit onkruid, zal niet vol staan kunnen worden met één be spuiting. Hier dient de zgn. uitput tingsmethode toegepast te worden, d.w.z. 2 of 3 maal spuiten met de helft van de normale concentratie, waarin de groeistoffen aanbevolen worden. De overgelukkige ouders en broertjes geven kennis van de ge boorte van hun dochtertje en zusje die bij het H. Doopsel de namen ontving van Maria Goretti. A. Spapens B. Spapens—Zijlmans Hans Joep Dré. Waalwijk, 27 Juni 1952. Mr. v. Coothstraat 55 b. Tijd.: St. Nicolaas-Ziekenhuis Kamer 3. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een kortstondige ziekte, zacht en kalm, onze innig geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader echtgenoot van Clasina D. Holster in de ouderdom van 64 jaren. Wed. C. D. vanderHammen- Holster P. van der Hammen P. van der Hammen- van den Broek en Kinderen. E. van der Hammen M. C. van der Hammen/ Klla en Kinderen. Waalwijk, 27 Juni 1952. Stationsstraat 81. De begrafenis heeft plaats gehad op Maandag 30 Juni om 11 uur Geheel overgegeven aan Gods H. Wil ontsliep heden, na een kortstondig lijden, gesterkt door de H.H. Sacramenten der Stervenden; onze innig geliefde, zorgzame, onvergetelijke Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Echtgenote van wijlen JOHANNES FRANCISCUS WINGELS in de hoge ouderdom van ruim 91 jaren. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in Uwe godvruchtige gebeden aan. Waalwijk: TH M. SPAPENS-WINGELS A. J. SPAPENS HANS en CORRY Brakpan (Z.-Afrika)G. WINGELS l. WINGELS-NICOLSON FRANCIS - BETTY. Waalwijk M. C. SPEEKENBRINK - WINGELS J. M. B. SPEEKENBRINK LIES - BERNARD - PETER Waalwijk, 27 Juni 1952. Grotestraat 118 De plechtige Uitvaart heeft heden morgen plaats gehad in de parochiekerk van St. Jan Baptist te Waalwijk. HOLLAND BRABANT Dan zal er iets geweldigs bekend gemaakt worden. U kunt het lezen voor onze etalage. HAAST li de voorraad is beperkt. Het juiste adres ^\WAALWUK* Grotsstraat 153 Telefoon 2505 WAALWIJK Meisjes sandalets met prima leren zool f 6.S0 R jblnson-sandalen In alle maten, met leren- of rubberzolen Cocktails, zeer modern ln wit zwart suede, groen f 18.90 Prima gevlochten Herenschoenen 1495 Werkschoenen met leren- of rubberzolen vanaf f 14 95 Verder bekende merkartikelen Robinson, Timtur, Van Lier, Welf, Rex, Nijma, enz. Reparaties steeds met 2 dagen gereed. M jatwerk aan billijke prijs.

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 3