DE LmbsTRMT W&ALWÏK M Waalwijkseen LangCourant DRINEN ELSHOUT HEUSDEN VLIJMEN HAARSTEEG GAPELLE SPRANG-CAPELLE WASPIK RAAMSDONKSVEER GEERTRUIDENBERG V1 benoeming. BRANDWEERKAZERNE officieel in gebruik genomen rwjWW 1 sauirvn as 52. MAANDAG 21 JULI 1952 Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij ANTOON TIEIiEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHD m HEI ZUIDEN Bureaus GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 187S SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 75e JAARGANG No. 59 Abonnement 18 cent per week 2.35 per kwartaal 2.60 frairco p- p Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO" S. H. J. De gymnastiek- en athlethiekvereni- ging St. Herman Jozef heeft Zondagmid dag met een pittige mars een nieuwe donateursactie ingeluid. Veel wordt te genwoordig gevraagd, misschien te veel, maar niemand zal een zo populaire ver eniging die reeds meer dan 40 jaar voor Drunens jeugd zulk goed en heilzaam werk verricht, de steun willen onthou den die zij nodig heeft. Velen dragen S.H.J. een goed hart toe en wij twijfelen er dan ook niet aan of S.H.J. zal met deze actie het beoogde doel bereiken. OEFENING BESCHERMING BURGERBEVOLKING. In het kader van een gecombineerde oefening Bescherming Burgerbevolking, welke op 22 Juli a.s. in Kaatsheuvel zal worden gehouden, zal de vrijwillige brandweer uit Drunen eveneens van de partij zijn. Het geldt hier een oefening voor de brandweren uit het rayon Waal wijk voor de Bescherming Burgerbevol king. VERERENDE BENOEMING. De heer C. H. J. Rechters, directeur der gemeentelijke vakschool voor schoen makers is benoemd tot voorzitter exa minator voor het afnemen van de exa mens voor diploma A te Arnhem. De heer H. v. Mierlo, hoofd van de voormalige dienst Bouw-, Woning- en Welstandstoezicht district De Langstraat is met ingang van 1 Aug. benoemd tot technisch ambtenaar chef afd. planbe oordeling woningbouw, bij de directie van de volkshuisvesting in de provincie Noord-Holland, met als standplaats Haarlem. Wij wensen de heer v. Mierlo gaarne geluk met deze benoeming. Met de heer v. Mierlo vertrekt een vooruitstrevend en bekwaam ambtenaar. VOOR DE RADIO. Gistermiddag was het weer feest in Elshout. Daar de jongensschool voor de derde maal de eerste prijs behaalde, mochten de kleine Elshoutenaren mee werken aan een programma van de Wig wam. Dit programma werd gisterenmid dag opgenomen en zal Zaterdagmiddag in de Wigwam-uitzending te beluisteren zijn. i I ANJERACTIE. Ter bespreking van de te voeren An jeractie zijn de besturen der verschillen de verenigingen bijeen geweest op Vrij dag 18 dezer. KERKCONCERT. In de Ned. Herv. Kerk alhier zal op 31 Juli a.s. ten bate van het restauratie fonds een kerkconcert worden gegeven. Aan dit concert dat onder leiding staat van de heer H. Nieuwkoop, nemen deel een mannenkoor, een gemengd koor en enkele viool- en zangsolisten. KINDERVACANTIE-ACTIE. Bij de 7e trekking der kindervacantie- actie van de Heusdense Winkeliersver eniging werden de volgende 10 kinderen de gelukkigen: Mientje Verdonk, Banny Deurloo, Hans Groenenberg, Kees van Helden, D. Kuijsten allen uit Heusden Truus de Wilt, Bas W ten Weerde Jeanette de Kort, Frans Smetsers allen uit Herpt en Kees Kuijpers uit Heesbeen. BEVORDERD. Aan het R.K. Gymnasium Augustinia- nus te Eindhoven werden onze stadsge noten Frans en Tini Dankers resp. be vorderd van de 4e naar de 5e en van de 5e naar de 6e klasse. EEN GROTE DAG VOOR VLIJMEN dat een neomist feestelijk eerde. Zondag was het voor de Vlij- mense parochianen een grote dag. De neomist Jan van Kessel van de. Witte Paters droeg zijn eerste H. Mis op in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper. De buurt was reeds maanden in de weer om deze grote dag voor de neomist tot een onvergetelijke te maken. Aan de ouderlijke woning, was een prachtige versiering aangebracht en vanaf de woning tot aan de kerk was het een laan van bloemen en vlaggen in passende kleuren. Om 10.30 droeg de pas gewijde priester zijn eerste H. Mis op. Om 10 uur werd de stoet opgesteld, waarin we zagen de ruiters, mis dienaars, het knapenkoor, bruid jes, Jongensg'ilde, Harmonie Con cordia, Meisjesgilde, Kajotters, een Afrikaanse deputatie, schildkna pen, bazuinblazers, de Neomist, ouders, broers en zusters en fa milie, het feestcomité, de buurt- bewoneds. In de plechtige Hoogmis sprak de Zeereerw. Heer Pastoor de neomist, ouders en familieleden toe. Het was een zeer mooie toe spraak, waarvan allen zeer onder de indruk waren. Na de plechtige Hoogmis werd de stoet weer op gesteld en trokken allen naar de ouderlijke woning, waar de huldi ging plaats vond. Het buurtkoor o.l.v. de heer M. M. v. Heijst bracht een prachtig lied ten gehore. Hierna sprak de Voorz. van het comité Joh. Wijkmans Zeer gaarne, doch met enige schroom, heb ik de taak die mij als voorzitter van de feestcommissie is opgedragen, aanvaard, om U Zeer- eerwaarde Neomist, op de aller eerste plaats namens heel de pa rochie van Vlijmen, onze oprechte en hartelijke gelukwensen met Uw Heilige Priesterwijding aan te bie, den. Uw buurtbewoners op de eerste plaats, hebben allen spontaan me degewerkt, om deze dag voor U zo feestelijk mogelijk te maken, in het hijzonder de jeugd, die zeer vele uren van hun vrije tijd heeft opge offerd om te trachten U zo intens mogelijk hun zanghulde aan te bieden. Ja, heel de parochie, Zeereer- waarde Neomist, heeft zich beij verd op alle mogelijke manieren bij te dragen om voor U deze dag tot een onvergetelijke te maken. Het tjokvolle kerkgebouw van deze morgen moet voor U wel een bewijs geweest zijn van het spon tane medeleven en de grote dank baarheid jegens God van ons allen, voor de grote en ontuitsprekelijke genade, waarmede Hij u heeft ge zegend. Moge Zijn zegen en gena dekracht al de jaren van Uw pries terleven bij U zijn, opdat het U ge, geven zij, door Zijn genade ge steund en gesterkt, steeds een waardig priester te zijn En mocht eenmaal het uur zijn aangebroken dat God, die U tot Zijn dienst knecht heeft uitverkoren, zal roe pen om te gaan arbeiden in het gedeelte der nog onbewerkte aar de in Zuid-Afrika of waar dan ook, wees er van overtuigd, Zeereer- waarde Neomist, dat onze gebeden U steeds en overal zullen vergezel len, opdat door Gods genade en onze bede, het U gegeven moge zijn, zeer velen die Hem nog niet kennen, naar zijn schaapstal toe te voeren, opdat ook daar de naam van de Allerheiligste Drie-eenheid zal worden geloofd, gedankt en geprezen. Hierna richtte spr. zich tot de ouders en familieleden, die hjj eveneens hartelijk gelukwenste. Na deze keurige toespraak bood de voorz. het feestgeschenk van de parochie aan, zijnde een prach tig'e Kelk. Hierna sprak het zoontje van de heer M. v. d. Wiel namens de Afrikaanse knapen en dit ging de kleine knaap vlot af. Twee bruidjes boden namens de buurt bloemen aan en ook de oude buurt was de WelEerw. Heer van Kessel niet vergeten. Mej. Hagen sprak de Neomist toe en met een samenspraak boden twee bruidjes een prachtcadeau aan, n.l. een pixus en H. Oliestel. Na aanbieding van nog verschil lende andere ;cadeaux sprak de Neomist zijn dankwoord. Vooral buurtcomité en buurtbewoners dankte hij Ook ging zijn hartelijke dank uit naar heel de parochie voor het prachtige cadeau, voor de mooie zanghulde onder leiding van v. Heijst, terwijl hij ook de oude buurt niet vergat en ook de bruid, jes werden niet vergeten en de kleine Pater van de Afrikaanse groep. Na de Harmonie en alle ver enigingen gedankt te hebben, bracht hij een extra hulde aan de groep bazuinblazers van Ons Ge noegen uit Tilburg, die voor deze plechtige dag extra naar Vlijmen waren gekomen. Tot slot gaf de Neomist zijn priesterlijke zegen. Na dit plechtige gebeuren gaf Vlijmens Mannenkoor nog enkele nummers en weer werden er har telijke woorden gesproken. Van 3 uur tot half vijf was er een druk bezochte receptie, waar geheel Vlijmen bij vertegenwoor digd was. Met een plechtig Lof in de parochiekerk werd deze dag besloten. Het was een onvergetelij ke dag. Het comité en de buurtbewoners komt zeker een extra compliment toe voor de goede regeling en prachtige versiering Visclub „De Hut". Op de gehouden vergadering werd besloten om op Zondag 17 Augustus a.s. een groot hengel-concours te houden in de wielen achter café Vismalen, in verband met het 47%- jarig bestaan. Dit concours is voor alle hengelliefhebbers van Groot- Vlijmen. Daar de wedstrijd voor eenieder toegankelijk is, wordt op grote deelname gerekend. Heren hengelaars, laat je niet weerhouden; neemt alle deel aan dit prachtig concours, waaraan prachtige prijzen zijn verbonden, waarop in twee jaar tijd meer dan 1000 pond vis gepoot is. Opgave van deelname bij P. Pa rijs, Vlijmense Dijk 4, Vlijmen, die U verder zal inlichten over regeling enz. Opgave liefst voor 10 Aug. a.s. DROEVIG ONGEVAL. Werd Donderdag 10 Juli ons dorp in opschudding gebracht door het verdrin kingsongeval dat aan de 9-jarige Giekje Snijders het leven heeft gekost en dat aan zijn ouders veel smart heeft veroor zaakt, thans, amper 10 dagen later, heeft zich een verkeersongeval voor gedaan, waarbij een onzer inwoners, n.l. de 45-jarige Piet Beaard het leven ver loor. Het ongeval moet zich als volgt heb ben voorgedaan. Het slachtoffer, dat als voorman werkzaam was bij de Ned. Hei demaatschappij, begaf zich Vrijdagmor gen als naar gewoonte met zijn rijwiel met hulpmotor naar zijn werk gelegen in de omgeving van Den Dungen. Hij moest daarbij in Vlijmen de grote ver keersweg oversteken om zich aan de rechterzijde van de weg op het fietspad te begeven. Op hetzelfde ogenblik na derde een B.B.A.-bus van de lijndienst TilburgDen Bosch. Door tot nu toe onverklaarbare wijze is Beaard in bot sing gekomen met de bus en werd tegen het wegdek gesmakt. Zwaar gewond werd het slachtoffer bij café H. Boom binnengedragen en nadat pastoor Hees akkers hem nog de laatste H.FI. Sacra menten had toegediend, overleed hij. Het slachtoffer laat een vrouw en vier kin deren achter. BILJARTEN. Donderdagavond speelden in café W. v. d. Loo de aldaar gevestigde biljart vereniging Juliana en TOP uit Waal wijk een vriendschappelijke wedstrijd. De uitslag was: JulianaTOP: Th. BoelenC. Wijkmans 3175 M. v, d. Wiel—A. v. Engelen 5375 A. TreurenA. Timmermans 3975 W. v. RavensteinC. v. d. Zanden 36— 75 H. v. d. HeijdenJ. Vrijhoeven 7546 oud-leerlingen een herinnering aan te bieden. De oud-leerlingen in onze ge meente zullen dezer dagen worden be zocht om hen in de gelegenheid te stel len hun bijdrage voor dit doel te geven, terwijl de oud-leerlingen die buiten de gemeente woonachtig zijn schriftelijk hiertoe zullen worden uitgenodigd. In samenwerking met het onderwijzend per soneel der school ligt het in de bedoeling t.z.t. een herdenkingssamenkomst te be leggen, waartoe alle oud-leerlingen zul len worden uitgenodigd. Totaal 234—346 Landelijke Rijverenigihg „De Margrietruiters" te Sprang-Capelle. Zaterdag j.l. werden te Vrijhoeve- Capelle de jaarlijkse streekwed- strijden gehouden onder auspiciën van de Federatie voor Landelijke Ruiterverenigingen. Dat er weer kranig geoefend is onder de be kwame lieding van hun instructeur de heer J. v. Bruchem, kon de jury, bestaande uit de heren de Groot en v. Boelen, constateren, en de vol gende prijzen werden behaald: Klasse N. 1. Riet van Bruchem. 2. J. Pruissers. 3. W. de Bie. 4. A. V. Zuiligem. Klasse B. 1. Riet van Bruchem. 2. A. v. Zuiligem. 3. C. v. Zuiligem. Klasse N, springen. A. van Zui ligem. We hopen dat op het eerstvolgen de concours de Margrietruiters ook weer triomfen zullen oogsten. CHR. VERKENNERS JAN DE ROOIJ. De voorlaatste ronde van de serie wedstrijden van de Chr. Verkenners- groep Jan de Rooij heeft voor een paar verrassingen gezorgd, die de spanning zowt' in de patrouille- als in de indi viduele afdeling heeft doen toenemen. De Kievitenpatrouille werd nl. van de eerste plaats verdrongen door de Spech ten, die 164 punten behaalden, terwijl de Kieviten er 162 hebben. De jonge Vossenpatrouille volgt als derde met 157 punten. In de individuele afdeling is ook een wijziging in de kopgroep gekomen. De volgorde der 10 best geklasseerden is thans: 1 G. Gouda 236 pt„ 2 J. de Vuijst 230 pt., 3 J. de Cloe 226 pt„ 4 K. Nieu- wenhuizen 225 pt., 5 K. de Vuijst 207 pt., 6 S. Rempt 203 pt., 7 G. de Vuijst 197 pt., 8 A. v. Vuuren 180 pt., 9 P. v. d. Poorte 175 pt. en 10 T. de Jong 168 pt. I EVANGELISATIE SAMENKOMST. In het Geref. Kerkgebouw zal heden, Maandagavond half 8, een evangelisatie samenkomst gehouden worden, waarin als sprekers hopen op te treden Ds. Heg- gers van Denderleeuw en de Vlaamse evangelist J. Bruggeman. Deze samen komst zal door een aantal Belgische gas ten die voor dit doel een bezoek aan onze gemeente brengen, worden bijge woond. De Chr. Gem. Zangver. Looft den Heer zal haar medewerking verlenen. JUBILEUM. Zoals wij reeds vroeger mededeelden heeft zich alhier uit de oud-leerlingen der Chr. School een comité gevormd, dat zich ten doel stelt, op 1 September het hoofd der school, de Weled. heer A. Dees, bij gelegenheid van diens 25-jarig jubileum als hoofd alhier, namens de Een mooie geste. Evenals andere jaren hebben de leden van de in café Cové-van der Haart gevestigde Spaarkasvereni ging „Vele kleintjes maken één gro te", ook nu weer bij de uitbetaling van de door hen gedurende het voorbije verenigingsjaar gespaarde gelden een gift afgestaan voor de kas van het plaatselijk comité Ou den van Dagen. Het is te begrijpen dat dit comité deze navolgenswaar dige geste ten zeerste waardeert. „De Luchtvaart". Zondag hield de in café Cové v. d. Haart aan de Nieuwevaart gevestig de Postduivenvereniging een twee tal vluchten met het volgende re sultaat: Pont St. Maxence: C. Groeneveld 1, 3, 5; B. Pols 2; Adr. v. Beek 4; Adr. de Jong 6. Libourne: G. Vos 1, 6, 8; P. Nieu- wenhuizen 2; C. de Cloe 3; J. van Doornik 4; Adr. Klootwijk 5; M. de Jong 7; J. Emmers 9; B. Pols 10. Openluchtbijeenkomst. Zaterdag 26 Juli a.s. 's middags om half drie, zal op een weiland achter het wijkgebouw van het Groene Kruis aan de Heistraat de jaarlijkse landdag plaats hebben van de Ring 's Grevelduin-Capelle van de Ned. Herv. Jongelingsver enigingen op Geref. grondslag. Na opening door de voorzitter, Ds. Ver- weij uit Waalwijk (Besoyen), die ook een slotwoord hoopt te spreken, zullen een drietal sprekers optre den. Mocht het weer een bijeen komst in de openlucht niet toelaten, dan wordt de samenkomst gehou den in het kerkgebouw van de Ned. Herv. gemeente aan de Loonsedijk. Alvorens Woensdag j.l. de nieuwe brandweerkazerne van Waspik werd ge opend en in gebruik gesteld, vergaderden de commandanten van de Kring Tilburg onder voorzitterschap van de Kringcom mandant, de heer Flameling, ten ge meentehuize alhier. Ook de inspecteur van het Rijksbrandweerweze, de heer Schoonheim, en kolonel Rietveld, kring- hoofd B.B., waren aanwezig. In deze vergadering werd o.a. ook besproken de oefening in groot verband, die Dinsdag avond te Kaatsheuvel zal worden gehou den. Aan deze oefening zal worden deel genomen door de brandweren van V/aal wijk, Kaatsheuvel, Drunen en Waspik. Tevens werd besloten dat de comman danten op 7 Nov. a.s. een excursie zul len maken naar de benzineopslagplaatsen van Caltex te Pernis. Hierna, om ongeveer 5 uur, werd de uitstekende geoutilleerde brandweerka zerne officieel geopend en in gebruik ge- steld. Burgemeester Couwenberg van W as- pik gaf een uiteenzetting over de nood zaak van 'n goede brandweerkazerne. Hij roemde de teamgeest en de activiteit van de Waspikse brandweer, die meer malen heeft bewezen steeds paraat en goed geoefend te zijn. Hij verklaarde dat met deze nieuwe garage 'n hartewens van de commandant is vervuld en sprak de wens uit dat de nieuwe garage een aan sporing zou zijn om met dezelfde ijver en hetzelfde enthousiasme voort te gaan in het belang van Waspik en het alge. meen. Hij bracht verder dank aan de in specteur, de architect de heer v. Mierlo en de aannemers (allen leden van de "Waspikse brandweer), waarna het ge bouw werd overgedragen aan de com mandant, de heer Th. de Graauw, door het overgeven van de sleutel. De inspecteur van het brandweerwe zen, de heer Schoonheim, sprak over de organisatie van de brandweer. Hij me moreerde verder dat de opbouw van de ze kazerne niet van een leien dakje is gegaan. Eerst was de brandweer geves tigd onder het oude gemeentehuis. Ver volgens bestonden er plannen om een geheel nieuwe kazerne te bouwen, waar na: men in de gelukkige omstandigheid kwam dit pand, dat schitterend is gele gen, te verbouwen tot een zeer modern geoutilleerde brandweergarage. Hij stelde de gemeente Waspik ten voorbeeld aan de omliggende gemeenten en verklaarde voornemens te zijn excursies te organi seren naar de brandweerkazerne van Waspik. De Kringcommandant de heer Flame ling, die namens de kring van brand weercommandanten van Tilburg sprak, bood een wandbord aan, hetwelk in de brandweergarage zal worden opgehan gen. Hij wees verder op de plichten van de vrijwillige brandweer en noemde de Waspikse brandweer een zeer goed ge oefend corps. I Hierna nam de commandant van de vrijwillige brandweer van Waspik, ie heer de Graauw het woord. Hij begon met een woord van dank uit te spreken aan al degenen die voor het tot stand komen van deze nieuwe kazerne het hun ne hebben bijgedragen. In het bijzonder dankte hij burgemeester Couwenberg, die de plaatselijke brandweer een zo warm hart toedraagt.. Nooit had spr. tever geefs een beroep op de burgemeester ge daan en het is voor een groot deel aan hem te danken dat Waspik thans deze zo modern uitgeruste brandweerkazerne bezit. Spreker memoreerde vervolgens de toestand waarin de brandweer verkeerde toen de E.A. heer Couwenberg tot bur gemeester van Waspik werd benoemd. Hij hoopte ook voor de toekomst op de zelfde steun en medewerking van het gemeentebestuur te mogen blijven reke nen, men zal dan tot een volwaardig brandweerkorps komen. Vervolgens bracht spr. dank aan de heer inspecteur van het brandweerwezen voor de grote medewerking welke hij bij de voorbereidende werkzaamheden heeft gegeven, en de aanwezige brandweer commandanten van de omliggende ge- meenteh voor hun belangstelling. In de volgende bewoordingen huldigt hij dan de leden van de brandweer: „Wij allen weten hoe de opbouw van deze kazerne is geschied in onderlinge samen werking van de vaklieden van ons eigen korps. Ik mag gerust namens ons allen zeggen dat wij zelden meer collegialiteit hebben geconstateerd dan juist bij de uit voering van dit werk. Wij hebben inder daad prettig en in volle eensgezindheid hier ons werk verricht. Ik hoop dan ook, dat de goede geest, die heerste bij de tot standkoming van onze kazerne, mag zijn en blijven de geest van ons korps. Ik meen er met nadruk op te moeten wij zen, dat nu de gemeenschap zich grote financiële offers getroost heeft voor een parate brandweer, wij op onze beurt zer ker de verplichting moeten begrijpen die aan ons als brandweermannen is opge legd. Wij moeten zijn een volwaardige en parate brandweer, tot heil van geheel de gemeenschap. Dit is ons eerste doel.' Nadat de genodigden onder leiding van de heer de Graauw de kazerne be zichtigd hadden, werden enige verversin gen aangeboden. Tot slot mogen wij nog vermelden dat de dames van de brandweermannen tot grote verrassing van de commandant voor een passende bloemenhulde hadden gezorgd. Dit waarborgde een buitenge woon gezellige avond. GESLAAGD, Voor het Mulo-examen A slaagden on ze plaatsgenoten Mej. L. Berkelmans en Mej! W. de Glas. Zij genoten hun op leiding resp. aan de R.K. Muloschool te Waalwijk en te Oisterwijk. Het brevet voor textielhandel groep A werd behaald door mej. C. v. d. Was senberg. VOLKSVLIJT EN VOLKSVERMAAK Tijdens de bestuursvergadering van de harmonie Volksvlijt en Volksvermaak van Vrijdag j.l. werd tot voorzitter van de harmonie gekozen de heer P. Brokx. Dit geschiedde nadat de wrnd.-voorzitter de heer A. Tabbers had> verklaard zich voor deze functie niet beschikbaar te stellen. GESLAAGD. In het klooster van de Eerw. Zusters alhier had de diploma-uitreiking plaats aan de leerlingen die waren geslaagd voor het diploma costumière. Dit waren de dames: A. Langermans, N. Remmeren, M. Nieuwenhuizen, A. Kanters, B. van Oers, S. Verschure, C. de Groot, G. Berkelmans en J. Simons. Verder slaagden voor het eerste ge deelte coupeuse de dames: G. Verschu ren, R. de Graauw, R. Kamp, R. Ma- thijssen, D. Smits, P. van Hooren en A. Gommers. ANJERACTIE. Dinsdagavond half acht zal de har monie Volksvlijt en Volksvermaak voor de tweede maal uitrukken voor een col lecte ten bate van het Anjerfonds. Deze keer neemt zij de route via 't Vaartje naar Waspik-Boven. Gelijkertijd zal aan de heer Brokx een serenade gebracht worden ter gelegenheid van zijn benoe ming tot voorzitter van de harmonie. BURGERLIJKE STAND Juni 1952. Geboren: Corry M zv Th M Smits van Boxtel Lucia Johanna dv Th Smits-van Vugt Thomas A C A zv Th C A Langerwerf-de Zeeuw Mar tina C C M dv Th C A Langerwerf-de Zeeuw Huberdina M B Th dv A J Kamp-v d Nieuwenhuijzen Agatha J M dv H J Oh v Iersel-v d Ven Berta M dv A M Verschuren-Kuijsters. Overleden: Adriana Buijks 72 j wed van H P Pijnenborgh. Gehuwd: Wilhelm Snoeren 40 j te Oosterhout en Wilhelmina J M Nollen 41 j alhier. Ingekomen: J Wagemakers van Spr.- Capelle P Th v Rijn van Alkemade E W Jeursen (e.v. J A A M Brokx) van Den Haag A J Pols van Dongen MCJ Franke van Waalwijk JE G van Schijndel van Nuenen A M Kooijmans (wed. H. Broekmans) van Rotterdam E J A v Dam van Dord recht. Vertrokken: A J Verschure en gezin naar Dussen \V Roos naar Raams- donk W G Lelie naar Waalwijk J M S v d Ploeg naar Drunen J H Adr v d Rijken naar Venraaij G J Verschuren naar Geleen W Heeren naar Drunen P A de Wit naar Don gen J P Verwijmeren naar Dongen K Goossens naar Helmond Jan de Waal naar Wijk en Aalburg. GESLAAGD, Onze dorpsgenoot Nico van Meeuwen slaagde te Dordrecht aan de M.T.S. voor waterbouwkundige. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Geertruidenberg op a.s. Woensdag 23 Juli 1952 des avonds half acht, in het gemeentehuis alhier. Te behandelen zaken 1. Voorstel van Burg. en Weth. tot verkoop van 120 m2 grond aan de Pnem ten behoeve van de bouw van een trans formatorhuisje. 2. Voorstel van Burg, en Weth. tot aanstelling op arbeidsovereenkomst van een chauffeur-werkman. Op de aanbeveling zijn in alphabeti- sche volgorde geplaatst: J. H. Broeders en A. Pruijsten. 3. Wijziging begroting Stedelijke Godshuizen dienst 1952. 4. Ingekomen stukken. 5. Reclame schoolgeld. 6. Salarisregeling gemeentepersoneel. t ANTOON VAN BLADEL. t In het Groot Ziekengasthuis te 't-Hertogenbosch, waar hij sinds enige tijd verpleegd werd, is giste ren op 59-jarige leeftijd overleden de heer Antoon van Bladel, oudste directeur en mede-oprichter der schoenfabriek H. J. v. Bladel N.V. alhier. De overledene was een zeer be kende figuur in de schoenenbran che, speciaal op het gebied van luxe damesschoeisel. Niet alleen de be kende „Princess"-schoenen, maar de Nederlandse schoenproductie m het algemeen heeft hij in binnen- en buitenland een uitstekende faam bezorgd, door zijn onvermoeid stre ven naar verbetering en verfijning van het fabrikaat en de propagan da hiervoor op jaarbeurzen, ten toonstellingen, modeshows e.d. Hij was jarenlang lid van de commissie van advies voor de Jaar beurs, speciaal voor de afdeling schoenen en een der oprichters van het Modecentrum in Den Haag. De schoenindustrie verliest in hem een actief pionier en 't bedrijf een toegewijd directeur, die ook door het personeel zeer geacht en bemind werd. Hij ruste in vrede. WAT EENSGEZINDE LIEFDADIGHEID IN BAARDWIJK BEREIKTE. Vrijdag had er in Baardwijk een gebeurtenis plaats, geen grote en opzienbarende gebeurtenis, maar die toch een prachtige demonstratie was van saamhorigheid en van mede-leven. Op die dag werd namelijk aan de invalide, de heer Jan Koeken een invalidewagentje aangeboden, dat gekocht was van het geld, dat de Baardwijkse ingezetenen spontaan voor dit mooie doel bijeen hadden gebracht. Toen de heer Koeken er niet in bleek te slagen langs andere weg een wagentje te krijgen, dat hem voor een gedeelte de zo zeer be geerde bewegingsvrijheid zou te rugschenken, namen enkele buurt genoten het initiatief, dat de ge beurtenis van Vrijdag tot gevolg had. Met nog enkele anderen uit Baardwijk vormden zij een klein comité, dat aanstonds de inzame ling van het benodigde geld begon. De vrijgevige medewerking, die men van alle Baardwijkse mensen ondervond, toonde niet alleen aan dat men meeleefde met de sym pathieke invalide, maar ook was deze zodanig dat men, ruim acht dagen na het initiatief, de wagen, die er een is van de beste soort, kant en klaar ter beschikking kon stellen van Jan Koeken, die zich hiermee hoe kan het anders bijzonder ingenomen toonde. In dit verband mogen we niet nalaten te noemen de buitengewoon vrijgevige handelwijze van een rij wielhandelaar in Baardwijk. Inderdaad, dit was een prachtig staaltje van edelmoedigheid, waar mee zowel de initiatiefnemers als n n iel) „Echo

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 1