miWYK IF" KAATSHEUVEL HERENHUIS, RAAMSDONKSVEER L00N-0P-ZAND een incasseerder DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1952 TE KOOP BIJVERDIENSTE. Maier Amabilisschool. AAA fPV VRMVIHI9II6SV V V V VRIJ TE AANVAARDEN 1 SEPT. A S gelegen Mr. v. Coothstraat, Waalwijk' Brieven onder No. 4085 Bureau dezer. fonds bracht in onze gemeente een netto bedrag op van 67.14. 2 EN 3 AUG. GROOT ZANG MUZIEKCONCOURS TE RAAMSDONKSVEER. EN Het R.K. Raamsdonksveers Gemengd Koor gaat haar eerste lustrum vieren. 't Bestuur dezer vereniging heeft ge meend dit heugelijk feit het best te vie ren door dit naar buiten uit te dragen. Het heeft dan ook 'n internat, zang- en muziekconcours uitgeschreven en gezien het aantal en soort deelnemende vereni gingen heeft dit muziekfestijn veel kans van slagen. Niet minder dan een 30-tal verenigingen zullen hier hun krachten komen meten. Een dergelijk groots opgezet concours te organiseren, eist veel werk. Het bestuur der vereni ging, onder voorzitterschap van de heer J. de Meijer, weet echter wat aanpak ken is. Vijf jaren terug is uit een 26- tal zanglustigen de vereniging ontspro ten. Onder deskundige leiding van dhr. Jan Nollen werd met de repetities be gonnen en in 1949 gingen ze voor het eerst op in Vianen, met als resultaat 'n le prijs en een 2e prijs in de ere-wed- strijd. In 1950 le prijs in Giessen-Nieuw- kerk; in 1951 werd deelgenomen aan 't zaalconcours te Made, waar men een le prijs wist te behalen, waardoor zij pro moveerde naar de afd. Uitmuntendheid. Dit alles getuigt wel dat de vereni ging van aanpakken weet, wat voor een niet gering deel te danken is aan haar eminente directeur Jan Nollen. De ver eniging telt thans n 40-tal leden en mag zich verheugen op een 250 donateurs. Verschillende prijzen zijn beschikbaar gesteld, o.a. lauwertakken door N.V. Pollen Schiedam, Café de Jongh, Dui- venclub Juliana, het Comité Breda Oran jestad, Toneelver. Kunst na Arbeid, Middenstand en K.A.B., terwijl ook 't Irutelling zofkt voor ^''aalwijk voor klein rayon. Voor actieve en goed be- sprackte perronen, mogelijkheid tot ruime bijverdiende. Brieven onder No. 4086 Bureau van dit blad. gemeentebestuur toezegging gedaan heeft. Er is ook een ere-comité gevormd, waar van burgemeester Prinssen het bescherm heerschap op zich heeft genomen, ere voorzitter is wethouder G. J. Nollen, terwijl o.m. zitting hebben Pastoor Bek kers, Mr. Th. H. A. M. Heere, lid van Ged. Staten, en bestuursleden van an dere culturele verenigingen. De Jury zal bestaan uit de heren Leo Smeets, Den Haag, Jan Nollen Breda en Hendrik Al- tink uit Utrecht. Mogen wij tot slot nog 'n opsomming ge ven van enkele deelnemende verenigin gen: de Mandolinever. De Tokkelaars, Den Haag; de Fanfare Tavenu, Schoon hoven, die in de ere-afd. uitkomt. In de Superieure afdeling heeft ook de Fan fare Nieuw Leven uit Vianen een be kende klank. De Harmonie Kunst na Kracht uit Loosduinen. Verder dirigeert op Zaterdagavond Jan Nollen het groot avondconcert dat gegeven zal worden door Geertruiden- bergs Koor, R'veers Kath. Gem. Koor en het Mannenkoor Le Rossignol uit Breda. De opening van deze op hoog peil staande muziekdagen zal geschieden met een groot concert door de jubilerende vereniging en de Kon. Harmonie De Eendracht. Laten wij hopen dat Pluvius het mu- ziekminnend publiek genadig zal zijn, dan is het succes bij voorbaat verzekerd. 9,lj. "i. S9t .p, GESLAAGD. Bij gelegenheid van het te Rotterdam gehouden examen slaagde voor het bre vet voor de Textielhandel onze dorps- genote Mevr. Riek Moonen-Isvans. Onze do.rpsgenote mej. Ria van Haren slaagde Dinsdag voor het exa men Middenstandsdiploma en Ned. Han delscorrespondentie. Zij genoot haar op leiding bij het Instituut Klomp-Verse- laars te Tilburg. JUBILEUM K. A. V. Dé Katholieke Arbeider® gVrou wen I vierden Dinsdag het 42}^-jarig bestaan 6 MEISJES MAG DE SCHOOL EEN SUCCES GEHETEN WORDEN van hun vereniging. Op passende wijze Na/ta. i werd dit jubileum gevierd. De zaal van n panda9avond in Tha- het parochiehuis was op passende wijze aantal versierd met groen en bloemen. Voor de muzikale omlijsting van deze viering was zorggedragen door het en gageren van een klein muziekgezelschap. Er werden hartelijke woorden van ge lukwens gesproken. Mede waren aan wezig Kapelaan Vervoordeldonck, de besturen van K.A.B., Kajotters e.m.a. rnsBfc 1" GESLAAGD. Mej. C. Laros slaagde Woensdag voor de hoofdakte A.; de jongeheer P. Schel- lekens voor het diploma Associatie Boekhouden. Op de deze week gehouden monde linge examens voor het Middenstands diploma slaagden alle candidaten op één na van de R.K. Handelsavondschool, n.l. de heren A. van Broekhoven, C. Dinge- mans, C. Klijsen, A. Kleijngeld, C. Laros, M. v. d. Hoven, C. Mol, H. Veldhuis en Chr. Vermeer: en de dames S. van Dongen, J. Bisselink, F. Musters, D. V. d. Put, D. Roelofs, T. van Rooy. Voor het diploma associatie boekhou den slaagde de heer J. Klijsen. BENOEMD. Tot onderwijzer aan de St. Jansschool in de vacature J. Tuerlings is met in gang van 1 September benoemd de heer Jan van Son uit Loonopzand. Door de toename van het aantal leer lingen zal ook nog een achtste leerkracht aan deze school moeten worden be noemd. MIDDENSTANDSDIPLOMA. Te Tilburg slaagden voor het Mid denstandsdiploma de dames C. en R. de Brouwer en J. Geenen en de heren C. Damen, J. v. Dongen en H. v. Daalen, opgeleid door de heer Meert, onderwij zer aan de R.K. Jongensschool te Berk dijk. GEZINSZORG. Op het 25, 28 en 29 Juli te Tilburg gehouden examen voor Sociale Dioce sane Katholieke Gezinszorg slaagde o.m. mej. Jeanne Elshout met lof. KAATSHEUVELSE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN. De Tennisclub Smash organiseert op 9, 10, 15, 16 en 17 Augustus a.s. de jaarlijkse Tenniskampioenschappen, wel ke dit jaar worden gespeeld op de nieu we banen van het Natuurpark Efteling. Deelname staat open voor in Kaats heuvel en Loonopzand wonende tennis spelers en speelsters. Inschrijvingen kunnen worden gericht aan J. v. Nieuwstad, Hoofdstraat 233, vóór Dinsdag 5 Augustus. De wedstrijden worden gespeeld om 2 gewonnen sets, de finales van het he ren enkel en dubbel spel om 3 gewon nen sets. Voor elk nummer wordt een eerste en een tweede prijs beschikbaar gesteld. De prijsuitreiking geschiedt in Euphonia op 17 Augustus om 8 u. n.m. APOLLO THEATER. In de komende filmweek presenteert het Apollo-Theater twee Warner-Bross producten. Zaterdag en Zondag ver schijnt „De Dodenrit in het Spookge- bergte" op het doek. Uit de hoogte, stralend van helden dom en uit de vlakte, brandend van avontuur, stamt dit verhaal van een der roemrijkste daden uit de geschiedenis. Errol Flynn geeft deze film pit en tempo en maakt hem onvergetelijk. Patrice Wymore, een nieuwe ster, die sterk de aandacht trekt en een grote toekomst tegemoet gaat. 't Is een wilde strijd in Niemandsland tussen blanken en Indianen. Toegang 14 jaar. Woensdag volgt „Op naar Broad way", een filmverhaal geschreven door John Mons, Charles Hoffman en Irving Wallace. Een Musical... eVen luchtig, vluchtig en fleurig als de zang van Do- ris Ray en de dans van Virginia Mayo. Vijf artisten bij elkaar, die ieder voor zich elke musical maken tot een groot genot. Een vrolijk geval van zang en dans... een verrassing tot slot. Een meeslepende afwisseling van hu mor en vrolijkheid, van sentiment en rhythme. Toegang alle leeftijden. DE VACANTIEDAGEN. Kaatsheuvel geniet van zijn vacantie- week. Mogelijk niet voor de volle 100%, want Pluvius is nogal eens spelbreker geweest in de eerste dagen. Was het Zondag dragelijk, Maandag daarentegen was het erbarmelijk slecht. Ondanks dat gingen de vastgestelde reisplannen door. Het R.K. Par. Kerkkoor van St. Jan trok er Zondag reeds vroeg op uit, want lit Zeddam, bij het mooie Montferland moest de plechtige Hoogmis gezongen worden om acht uur, ter gelegenheid van de Plechtige 'H. Communie der kin deren. Onder directie van de heer Tuer lings werd met medewerking van het Zeddamse koor Missa Assumpta est Van Haller uitgevoerd, met enkele sacra mentsgezangen ter opluistering van de plechtigheid. Na een wandeling door het wonderschone Montferland werd een stevige maaltijd gebruikt in Restaurant Kleinpenning, waar de Zeddamse zan- gers collegiaal hun Kaatsheuvelse colle ga's gezelschap hielden tot het vertrek om li uur, door de Hoge Veluwe naar Harderwijk, waar de overtocht per pas sagiersboot naar Amsterdam aanvaard werd met de grootste binnenvaartboot „Kasteel StaverdenTijdens de vaart voerde het koor verschillende werken uit, waarvan sommigen werden opgeno men op de wirerecorder. Speciaal de so listen Fr. de Vaan en Ger. Wooning hadden groot succes In Die Zwölf Raü- ber en Stenka Rasin. Niet minder groot was de bijval, toen het koor in Heek op het Rembrandtsplein 's avonds optrad. In gezellig samenzijn en top-stemming werd de avond doorgebracht. Na een vrije Maandagmorgen, ging de tocht de tweede dag over Gouda, Rotterdam, Dordrecht naa,r Oosterhout, Waar in het Nederlands Koffiehuis een uitstekend verzorgd diner het gezelschap wachtte. Dan ging het terug naar Breda om te genieten in een rondtocht door de ge hele stad van de magnifieke verlichting bij de viering van het 700 jaren bestaan der stad. In de Beurs werd tot sluitings uur stemming gebracht, om dan voldaan de terugtocht te aanvaarden. De R.K. Warkmeestersbond ging met - - drie mooie van Dijks-touringcars naar komen te zitten, een gezelschap dat ri A t* O rttl n rtvi 'i. TI 71 1 1 I /-\ V\ w-, i ri L n n u -1 GESLAAGD. Voor het Middenstandsdiploma slaagden o.m. Mej. L .v. Herpt en de heren F. Dumoulin, E v. d. Hammen en W. v. .d. Mee, allen uit Waalwijk. Zij genoten hun op leiding van de heer C. v. Herpt alhier Onze plaatsgenote Mej. H. Klerx slaagde te Rotterdam voor het Tex- tielbrevet, groep 3 kleinvak, groep 5 tricotage, groep 6 woningtextiel. Voor het te Haarlem gehouden examen voor kruidenier en mid denstandsdiploma slaagde de heer A. v. Hilst. Voor het Middenstandsdiploma slaagden de dames Corrie Ketelaars, Corrie Moonen,, Jeanne Mutsaers en Henny Pulles uit Waalwijk. Mevr. C. v. Heesch uit Kaatsheu vel. De heren Joop Blikkendaal al hier en Gerrit Meijer uit Capelle. Mej. Corrie Ketelaars met eer volle vermelding. De examens du ren nog voort. Geslaagden genoten hun oplei ding bij de heer J. J. A. v. Drunen uit Waalwijk. Eveneens voor het Midden standsdiploma slaagden P. Dumou lin, L. v. Herpt, E. v. d. Hammen en W. van der Mee. Z ijgenoten hun opleiding bij de heer C. v. Herpt, alhier. BEZOEK UIT DEERLIJK. Wij vernemen dat op Zaterdag 23 Augustus een deputatie uit Deer lijk, die zal bestaan uit de burge meester en de schepenen van de stad, uit de gastheren van de Waal- wij kse bezoekers en natuurlijk ook de pompiers, oftewel de brandweer lui, onze gemeente een bezoek zal brengen, in antwoord op het bezoek dat een Waal wij kse deputatie in October van het vorig jaar aan deze vriendelijke en gastvrije West- Vlaamse plaats bracht. In de middaguren van Zaterdag 23 Augustus zal het gezelschap door het gemeentebestuur van Waalwijk worden verwelkomd. Zij zullen drie dagen hier blijven; Zondag stelt men zich voor een bezoek te bren gen aan Breda Oranjestad, terwij] Maandag o.m. de bezichtiging van enkele Waalwijkse bedrijven op 't programma staat. In de loop van Maandag zullen de Belgische gas ten weer vertrekken. Een en ander zal nog nader, naar wij vernemen, door de beide ge meentebesturen geregeld, worden; maar in elk geval zal Waalwijk op- de juiste wijze het antwoord weten te geven op de grandioze ontvangst die ons het vorig jaar in Deerlijk is ten deel gevallen. Moge uit deze bezoeken 'n vrucht bare uitwisseling tussen onze Ne derlandse en hun Belgische gemeen te voortkomen. EEN NIEUWE TOEKOMST VOOR „ST. CRISPIJN". Het is onze lezers bekend dat in een 1.1. gehouden algemene verga dering van de K.A.B. afdeling Waal wijk besloten werd zich los te ma ken van de Harmonie „St. Crispijn" en deze over te dragen aan de Waalwijkse burgerij, zoals dat toen heette. Nu is dat natuurlijk gemakkelij ker gezegd dan gedaan, maar zon der veel overwegen heeft hier Waalwijks Belang direct de koe bij de horens gepakt, omdat 't bestuur overtuigd was dat hier ingegrepen moest worden, om te voorkomen dat het Centrum van Waalwijk, de St. Antoniusparoehie en v.m. Be- soyen zonder een harmonie zouden de Ardennen, 't Was een lange tocht die echter onder goed geleide geen ogenblik verveling bracht. In Maastricht stond 'n stevig diner op de reizigers te wachten, die in de beste stemming om 9 uur in de Servatiusstad aankwamen. Dinsdag ging de processie van Kaats heuvel naar O. L. Vr. in 't Zand te Roermond. 160 bedevaartgangers brach ten daar hun jaarlijkse hulde aan Maria, t Programma vulde de gehele dag en had een zeer vlot verloop. In de Gildenbondszaal werd Woens dag de eerste ontspanningsavond van de K.A.B. ingezet. Tot in de uiterste hoeken was de grote zaal bezet en er heerste een echte kermisstemming. Voor dracht, zang en muziek wisselden elkaar af, doch de grootste attractie voor de jongeren was de dans. 't Laat zich aan zien, dat de K.A.B. met deze avonden weer groot succes heeft. DE HONDERDDUIZENDSTE VERWACHT. Het bezoek aan het Natuurpark „De Efteling" blijft groeien. Ondanks het minder gunstige weer van de laatste da gen, was het er elke dag vanaf 's mor gens tot sluiting geregeld zeer druk. Woensdag waren er weer een 500 oudjes uit Oss, die -een hele middag ge noten van tuin en sprookjesbos. Was oorspronkelijk de gedachte, dat het wel half Augustus zou worden eer de 100.000ste bezoeker kon genoteerd wor den, deze zal hoogstwaarschijnlijk reeds Zondag a.s. de poorten binnenwandelen. Dat deze gelukkige een verrassing wacht is vanzelfsprekend. onmisbaar is in onze gemeenschap en daarenboven een gezelschap dat verdient gesteund en vooruitgehol pen te worden, omdat het niet al leen kan blijven bestaan, maar op dat het ook opbloeie en op een hoger plan kome, onze plaats waar dig. Tot dit doel heeft het bestuur van W.B. een aantal inwoners uitgeno digd en na vlotte besprekingen heeft zich een bestuur gevormd om de harmonie voort te zetten, maar tevens deze te hervormen en op 'n hoger plan te brengen. Het bestuur is samengesteld als volgt: Fr. Smolders, voorzitter; P. Dirks, vice-voorzitter; P. v. Hees been, secretaris; Jos de Kort, pen ningmeester; leden: Jan van Delft, Frans Eibers, Ad. v. Gent, Jacq. Gragtmans, J. v. Laarhoven en An- toon Teulings. Het dagelijks bestuur zal gaan onderhandelen met de K.A.B. om trent de overname van instrumen ten e.d., terwijl het bestuur voorts zal trachten een voldoende aantal donateurs te krijgen voor een goe de financiële basis, een instrumen tenfonds enz. Daarnaast zal een kleine commissie, bestaande uit de heren v. Gent, v. Delft en Gragt mans de concept-notulen en het re glement ontwerpen. Woensdagavond heeft de voorzit ter, de heer Smolders, aan de leden van de Harmonie de gang van za ken uiteengezet en hun mededeling gedaan van de plannen en begrij pelijkerwijs is dit alles zeer enthou siast door de leden ontvangen. Wij spreken gaarne de hoop uit dat het de Harmonie St. Crispijn goed moge gaan, dat er voor haar een glorieuze toekomst zal aanbre ken, maar voor dit alles zal aller steun en medewerking nodig zijn, maar het mooie doel is aller steun ook dubbel waard. Wanneer er ooit iets onmisbaar is in een gemeente, dan is dat een goede harmonie; thans bestaat in Waalwijk daartoe nog de mogelijkheid; laten wij hel pen voordat het te laat is en laat muzikale jongelui niet schromen de gelederen van de harmonie te gaan versterken. D.V.S.V. De nieuwe regisseur van D.V.S.V., de heer H. v. Engelen, gaat met zijn vereniging instuderen „Greet Bos", een toneelspel in 3 bedrijven van Martin v. Leeuwen. Het stuk be handelt het probleem van 'n vrouw die op het slechte pad is geraakt en doordat ze in een liefderijke omge ving wordt opgenomen weer op 't rechte pad komt. Daarnaast wordt er in uitgebeeld hoe een talent uit de arbeidersbeweging een kans wordt gegeven in de kunst. Het stuk eist een tamelijk grote bezetting en biedt daardoor de re gisseur de gelegenheid om na te gaan „wat voor vlees hij in de kuip heeft", dus wqlke mogelijkheden er schuilen in de speelsters en spelers van D.V.S.V. Het is de bedoeling „Greet Bos" eind October op te voeren. DE MARKT. De markt die gisteren weer in onze plaats gehouden werd, ken merkte zich door een buitengewone drukte en door een levendige stem ming die de kooplui goede zaken deed maken. Maar deze markt geeft ons ook aanleiding te wijzen op enkele eu vels die nog steeds voorkomen en dat is op de eerste plaats het rijden door de Stationsstraat; de gemeen tepolitie heeft zich gistermorgen ge noodzaakt gezien enkele malen ver baliserend op te treden tegen wiel rijders die het niet nodig vonden in de Stationsstraat van hun fiets te stappen, terwijl dit toch duide lijk staat aangegeven. Laat deze ge woonte, die zeer hinderlijk is voor dè mensen die de markt bezoeken, tot het verleden behoren. Voorts zijn er nog steeds mensen die hun fiets zo maar ergens onbe heerd en onafgesloten wegzetten; ook hiertegen is de politie op moe ten treden, aangezien dit strafbaar is en omdat het minder sterk in hun schoenen staande broeders in de ge legenheid brengt zich iets wat hun eigendom niet is, toe te eigenen. HET WANDELPARK. Dit zal geen loflied worden op ons onvolprezen wandelpark, de lof daarvan hebben we in alle toonaar den al bezongen; maar we hebben een geluid gesignaleerd dat nu niet zo gunstig klinkt. Uit de mond van mensen die rustig 'ns een ogenblik willen genieten van de rust en de schoonheid van ons park, hebben wij gehoord hoe die rust wel eens verstoord dreigt te worden door kinderen, wie niemand de toegang tot het park zou willen ontzeggen, maar die toch soms wel een beetje al te druk zijn wanneer ze door 't park hollen, bank op bank af vlie gen en zo het vertoeven van de rust-behoevende mensen daar, di rect niet tot een aangenaam verpo zen maken. Zouden de ouders hun kinderen op het hart willen drukken zich rustig in het park te gedragen, de bloemen met rust te laten, de ban ken en perken te ontzien; laat ze leren dit park als iets moois en iets kostbaars te zien. Want het is niet prettig als de politie ten langen leste moet ingrijpen en enkele kin deren op het bureau moet onder houden zoals als enige malen is ge beurd. wijze het doel en het nut van de Mater Amabilisschool had uiteen gezet, had Woensdagavond de uitreiking der diploma's plaats aan de meisjes die met goed ge volg het eerste cursusjaar hadden voleind; en bij die gelegenheid kon de voorzitter van het bestuur de heer J. Klijberg tot zijn groot genoegen meedelen, dat op die avond 40 nieuwe meisjes zich op gegeven hadden, met de 10 die zich reeds hadden aangemeld en de meisjes die al op de school za ten, bereikte men zo het prachtige aantal van 76 meisjes. Het bestuur van de school, waaronder de ZeerEerw. Heer Pastoor J. Ras en de Edelachtb. Heer Burgemeester Teijssen, de meisjes en hun ouders en verloofden, waren Woensdagavond in de Huishoud school bijeen toen de plechtige diploma uitreiking plaats vond. De heer J. Klijberg opende de bijeen komst en noemde het een buitengewoon aangename taak om als voorzitter de bewijzen te mogen uitreiken aan de meis jes die met succes de cursus een jaar lang hebben gevolgd. En vandaag, aldus de heer' Klijberg, doe ik dat met veel meer plezier dan ik een week 'gelèden zou gedaan hebben, omdat nu gebleken is dat de school een succes gaat worden. Maandagavond, toen Pater Adam zo begeesterend ge sproken heeft, hebben zich veertig nieu we meisjes aangemeld naast de 10 die zich al opgegeven hadden. Met de meis jes die reeds leerling zijn van onze school komen we aan het prachtige cij fer van 76 in totaal. Het afgelopen jaar hebben we we) eens zwaar tegen de kwestie van de Ma ter Amabilisschool aangekeken; het was heel moeilijk de meisjes vrijaf te geven, want de stikkerij, waarop practisch alle meisjes werkzaam zijn is de bottleneck van de schoenindustrie. Thans echter gaat de school een suc ces worden mede door de goede roep die van de eerste cursisten naar buiten is uitgegaan en ook door de buitenge woon pakkende wijze waarop Pater Adam zo duidelijk alles uiteen had gezet. Het doet mij genoegen, zo vervolgde de voorzitter, dat de meisjes die tot nog toe tijdens de fabrieksuren dit onder richt ontvingen, zelf hebben ingezien, dat dit moeilijk zo kan blijven en dat zij er spontaan aan hebben meegewerkt, dat 't onderwijs nu gedeeltelijk in hun eigen tijd zal gegeven worden. En zich richtend tot de meisjes zei de heer Klijberg: Gij zult daar geen spijt van hebben. Aan de volgende meisjes reikte hij dan het getuigschrift uit: B. v. d. Zanden, A. Span, Th. Remie, W. de Peffer, J. Oomen, Ophorst, van Muilekom, M.' v.' Ierse], A. v. Iersel, C. v. Iersel, van Ham,' Hooijmaaijers, A. v. d. Heuvel, A. v. d.' Heijden, A. v. d. Hoven, P Hensen, v d. Griendt, A. Brekelmans, M. Brok,' F. Beerens, M. v. d. Aa, W. Wagema- kers. SCHOOL HEEFT DIEP WORTEL GESCHOTEN. De burgemeester die hierna de gele genheid kreeg een woordje te zeggen, sprak: Toen na de oorlog het instituut van de Mater Amabilisscholen meer en meer bekend werd, heb ik aanstonds voor die school een bijzondere belang stelling getoond, en hoe meer ik er mee bekend werd, des te meer sympathie ben ik er voor gaan voelen. Toen ik hier als burgemeester kwam was ik dan ook zee.r verheugd dat hier een Mater Amah bilisschool was die er in alle opzichten zijn mocht. Ik denk aan het feit dat de meisjes thans een getuigschrift ontvangen, ik denk aan de toewijding van de directri ce en leraressen, aan de vormen waarin de werkgevers hun medewerking verle nen, aan de nieuwe cursisten die zich reeds hebben opgegeven, al deze om standigheden leveren het bewijs dat deze school diep wortel heeft geschoten. Met een woord van gelukwens tot de geslaagden en de docenten en de Verze kering dat hij graag in ieder opzicht de school zou steunen besloot de burge meester zijn speech. Een van de meisjes bedankte toen hartelijk de leidster en de docenten voor alles wat zij voor de meisjes hadden ge- daan en dat het niet alleeen woorden waren zou blijken uit de grotere aan dacht waarmede zij de lessen zouden vol gen en de goede raadgevingen zouden opvolgen. En toen was het officiële gedeelte af gelopen. The Yellow Cowboys zetten vrolijke melodieën in en als steeds slaag den zij er in de goede stemming er in te brengen. En onder leiding van de heer M. v. d. Heijden werd de avond zeer genoeglijk met dans en spel doorgebracht. Met het bestuur verheugen wij ons in de voorspoedige ontwikkeling van deze jongste Waalwijkse school. Zij zal een zegen zijn voor velen. BRAND. Woensdagavond omstreeks half twaalf werd de Waalwijkse brand weer gealarmeerd voor een brand in de Antoniusparoehie in slagerij Trommelen. Toen de wagen spoedig arriveerde, bleek dat de brand in alle hevigheid woedde in de rook- kast, waar het zaagsel al te fel was gaan branden, zodat het plastic rond de worst die daar hing, weg smolt en het vuur voedsel vond in het vet dat uit de worsten droop. Veertig kilogram worst ging zo doende verloren, maar gelukkig bleef de brand beperkt tot de rook- kast en kon de brandweer met één slang het vuur meester worden. Om kwart voor één rukten de spuitgas ten weer in. OUDEN VAN DAGEN UIT OSS ZAGEN WAALWIJK. Woensdagmiddag passeerde een stoet van pl.m. 60 wagens en bus sen met Ouden van Dagen uit Oss onze gemeente. Het was een goed idee van de gemeentepolitie, die vanuit Oss het verzoek had gekre gen de lange file veilig door de straten te loodsen, om de Osse oudjes mooi Waalwijk te laten zien. De ouden van dagen die een be zoek gingen brengen aan „De Efte- hng in Kaatsheuvel, werden door de Mr. van Coothstraat en de Burg. Moonenlaan gevoerd, waar zij het monument, het wandelpark en de prachtige aanleg van het nieuwe gedeelte konden bewonderen. hun terugweg leidde dé' po- litiejeep hen over de Parallelweg langs de nieuwe woonwijken. Bovendien had de gemeentepoli tie voor een goede afzetting van de diverse straten gezorgd, zodat de stoet ongehinderd en vlot onze ge meente kon passeren. BALDADIGHEID. De politie heeft Woensdagavond enkele jongelui mee naar 't bureau moeten nemen die zich in een in aanbouw zijnd huis te v.m. Besoyen erg baldadig gedroegen. Zij stopten de schoenen van de werklui in een ton met kalk, ze vernielden voor 'n gedeelte een pas gelegde vloer enz. Enfin, zoals gezegd, ze belandden op het politiebureau, waar hun ouders hen konden komen halen. VIER MAAL ZILVER BIJ „DE AMSTEL". a Bii Chroomlederfabriek „De Amstel N.V. waren gisteren weer een viertal zilveren jubilarissen te huldigen en dat gebeurde zoals steeds op de gebruikelijke onge dwongen joviale wijze in het bijzijn van de feestelingen met hun echt genoten, de directiestaf, en afvaar digingen van kantoor- en fabrieks- personeel. Het betrof hier de vier heren JanVerhulst, Simon IJpelaar, Bernhard Kolsteren en Jan van den Hout. Het eerst werden zij toegesproken door de directeur, de heer J. Gom pen, die het een aangename taak vond hun vieren (al jubileerden al- ïlet °P dezelfde datum, men had hen samen uitgenodigd opdat het geheel aan feestelijkheid zou winnen) als eerste te kunnen ge lukwensen. De beer Gompen sprak over de grote tegenstellingen in de wereld en tegenover de conflicten in an dere landen plaatste hij de rust en de welvaart die er in Nederland heersen. „Zoiets kan geen toeval zijn; Ne- f.„ dgt zich door tal van moei lijkheden heeft heengeslagen dankt aan de Nederlanders zijn rust en welvaart. Het zijn de mensen zoals U die dit mogelijk maken, die rus- tig hun gang gaan, die zich met liefde en toewijding aan hun werk geven. De opbouw van ons land, van een industrie, van een lederfa- briek, de opbouw van „de Amstel" geschiedt door mensen zoals U, die, en dit is niet hoogdravend, hun le ven daaraan geven. Deze mensen die op zulke wijze hun plicht doen, maken het een land als Nederland mogelijk zich te herstellen van ge leden slagen en de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien", al dus de heer Gompen. En dan weid de hij uit over de betekenis van dit 25-jarig jubileum; dat betekende voor Van den Hout dat er 35.000.000 vierkante voet leer door zijn han den waren gegaan. Hij dankte hen tenslotte voor hun trouwe medewerking en hij hoopte dat men hen nog lang op het be drijf zou zien. Een couvert en een bloemenmand voor elk der jubila rissen was het tastbare bewijs van dé waardering die de directie voor deze werkers had. De heer Gerrit de Jong sprak hen toe namens het personeel en hij wees op de goede onderlinge verstandhouding die er steeds op 't bedrijf heerste. Er is veel gebeurd in die 25 jaren; gij hebt een stuk van Uw leven in het bedrijf door gebracht, gij bent er aan gehecht. Ge kunt trots zijn dat gij er 25 ja ren Uw beste krachten aan hebt gegeven". En ook hij liet zijn woor den vergezeld gaan van een ge schenk onder couvert. De heer Fijan Sr. zeide dat het voor hem een bijzonder genoegen was dit feest met de jubilarissen mee te mogen vieren. Hij wees er op dat men niet aan dergelijke din gen gewoon moest raken, want tel kens betekende het toch dat een ar beider een stuk van zijn leven aan het bedrijf had gegeven. Hij noem de de jubilarissen een groep die ge regeld met elkaar samenwerkt in de Klokkenlaan, die elkaar ver draagt en waardering en respect voor elkaar heeft. Vijf en twintig jaar haddden zij zich aan het be drijf mogen geven; dat moest hen tot dankbaarheid stemmen, want zij hadden zich het vertrouwen dat in hen werd gesteld, waardig ge maakt. God moge hun geven, nog vele jaren hun beste krachten aan het bedrijf te geven. Namens de jubilarissen dankte de heer Ver hulst voor de sympathieke woorden en voor het geschenk on der couvert en de bloemen; hij hoopte dat zij nog vele jaren, voor „de Amstel" mochten en konden blijven werken. En hiermee was dan het officiële gedeelte van deze waarderingsvolla huldiging achter de rug; maar in de vier huishoudens zal er ook de ver dere dag nog wel een feeststemming hebben geheerst. GESLAAGD. Voor het Middenstandsdiploma slaagde le 's-Bosch onze plaatsge noot A. G_ J. M. Verstijnen. Voor het Mulo diploma slaagde te Bergenopzoom onze plaatsge noot J. A. L. Verstenen. BURGERLIJKE STAND Geboren Johannes L A zv A C van Nunen-v Veggel Martinus P zv P A van Hel- voirt-van Drunen Johannes M zv J L Treffers-Colijn Gerardus J L zv J R Geers-Dellepoort Jacobus J zv J J Koedijk-van Haaren. Overlijden Hendrik van Heijst 1 jaar. Huwelijks-aangiften w. c. van Boekei 32 j te Loonopzand en A C Pulles 32 j alhier H J Ekels 28 j te 's-Bosch en M M Th Bossaerts alhier P J M Schalken 21 j en W M Klerks 23 j beiden alhier L Schuwer 24 j en H C Hoeben 20 j beiden alhier. Huwelijken J A Th Spee 28 j te Drunen en M C Verharen 25 j alhier A v d Schans 34 j te Sprang-Capelle en C W IJpelaar 21 j alhier P de Werd 21 j en C J van Gelder 24 j beiden alhier B C H Grothe 23 j en H M Blom 19 j beiden alhier. j Ingekomen W J M Sperber echtg Collard' van Loonopzand W Möring van Bloemen- daal 'JAP Manders van Ossendrecht ARM van Haaren van Schijndel JAM van Bladel van Wageningen. Vertrokken Johanna A de Bie echtg v Stokkum en 2 kinderen naar Vught A J de Ronde naar Tilburg M F van Zwie- tering naar Amsterdam W J den Otter naar Nijmegen CE Bakkeren naar Sprang-Capelle WW Smolders naar Eindhoven G W T Hunting naar Lichtenvoorde W Sterrenburg naar Almkerk NIMF Lambooy naar Hengelo BA Hom naar Eind hoven -CHRde Ruijter naar Maas tricht E G M Lips naar Bergen A A Corler wed. Zapp naar Loonop zand p J M van Nieuwstad en gezin naar Loonopzand. ij

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 6