DE LHNGSimi KMISHEUVEL Waaiwijkse en Langstraatse Courant ORUNEN VLIJMEN HAARSTEEG NEUSDEN SPRANG CAPELLE WASPIK RAAMSDONKSVEER |r AAA V V V ONZE AUTO-RIT VOOR OUDEN VAN DAGEN IN GEVAAR. VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1952. Uitgever Waaiwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO 75e JAARGANG No. 64 Abonnement 2.60 franco p. p. 18 cent per week speciaal tarief. 2.35 per kwartaal Advertentie-prijs 10 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 187S SCHOOLSTRAAT 11, KAATSHEUVEL. TEL. 2121 TEL.-ADRES „ECHO" RECTIFICATIE. In het bericht over de Wijdingen tot subdiaken in ons blad van Maandag j.I. is een storende fout geslopen. Op 6 Aug. j.I. ontvingen in de kloos terkapel van de Eerw. Paters Capucij- nen te Udenhout - de wijding van sub diaken de eerw. Pr. Edmundus de Hart van de Orde der paters Cisteriëncers en Pr. Sintus Verdiesen van de Orde der paters Capucijnen. INSTALLATIE PLAATSELIJKE PRIJZENCOMMISSIE. Dinsdagavond werd ten gemeentehui ze de plaatselijke prijzencommissie, be staande uit de heren C. v. Drunen, Fr. Elshout, Th. de Besselaar, W. v. iGorp en G. v. d. Broek, geïnstalleerd. De installatie geschiedde door de E.A. heer Burgemeester Snels; hierbij was ook tegenwoordig de contact-ambtenaar van het Ministerie van Economische Zaken de heer v. Oudhuijzen. Na het openingswoord door de E.A. heer Burgemeester 'Snels, zette deze op duidelijke wijze de taak van de prijzen commissie uiteen. De taak van deze commissie is van bemiddelende en opvoedende aard. De commissie heeft geen bevoegdheid om een uitspraak te doen, zij heeft slechts een bemiddelende, adviserende en opvoe dende taak. Het bedrag terugbetaald geld voor te hoge prijzen is reeds indruk wekkend hoog, maar groot is ook het aantal gevallen waarin de klacht onge grond bleek te zijn. Het gaat er immers om, het vertrouwen tussen de 'midden standers en de consumenten te verster ken. De preventieve werking die er van een bestaande prijzencommissie uitgaat is van niet te onderschatten betekenis. Nie mand behoeft te klagen dat hij teveel betaald heeft, zonder de mogelijkheid te hebben laten onderzoeken of zijn klacht gegrond is. De prijzencommissie is geen ambtelijke instantie, doch een bemiddelend orgaan uit de burgerij, voor de burgerij. Het is mede in het belang van de middenstand, dat de commissie regelma tig wijst op de wettelijke bepalingen die ten aanzien van prijzen van kracht zijn. Waarom soms ten onrechte een blaam werpen op de bona-fide zakenman, die inderdaad een geoorloofd zij het dan dure prijs heeft gevraagd? Dit be hoort toch niet meer voor te komen. Zo kan men bij de plaatselijke prijzencom missie dan terecht met klachten, waar in, indien gegrond, de Plaatselijke Prij zencommissie haar bemiddeling; zal ver lenen (bemiddelende taak). Zo kan de zakenman en/of ambachtsman, indien hij twijfelt ten aanzien van de vaststelling van de verkoopprijs of rekening, te rade gaan bij de Plaatselijke Prijzencommis sie (voorlichtende taak). Zo kan eenieder in geval van moei lijkheden de kwestie voorleggen aan de Prijzencommissie, welke in deze van ad vies kan dienen (adviserende taak); zo kan tenslotte een bepaalde categorie van personen gewezen worden op haar plicht om haar geleverde goederen oc bewe zen diensten te betalen (opvoedende teak). Hoeveel moeilijkheden zijn er niet ontstaan bij de laatstelijk (1 Tan. 1951) toegestane huurverhoging? Talloze daar van zijn eveneens door een Plaatselijke Prijzencommissie opgelost. Tot voorzitter van de commissie werd benoemd de heer C. v. Drunen. Het secretariaat is gevestigd ten gemeente huize; secretaris G. v. d. Broek". Zij die dus moeilijkheden hebben kun nen zich wenden tot het secretariaat. De E.A. heer Burgemeester dankte de heer v. Oudhuijzen voor diens uiteenzet ting en sprak de hoop uit dat deze plaatselijke prijzencommissie in onze ge meente aan de gestelde verwachtingen zou mogen beantwoorden. FANCY FAIR. De R.K. Harmonie Beatrix is thans bezig met het organiseren van een Fan cy Fair ten bate van haar instrumenten fonds. Het bestuur der harmonie heeft voor de organisatie hiervan de hulp van enkele deskundigen ingeroepen. Als streefdatum wordt aangehouden 27, 28 en 29 September. ZOMERAVONDCONCERT. A.s. Zondagavond zal de R.K. Har monie Beatrix op het gemeentelijk kam peerterrein een zomeravondconcert ge ven. Het vertrek naar het kampeerter rein vanuit Drunen zal plaats vinden om 6 uur. JAARVERGADERING R.K.D.V.C. De voetbalclub R.K.D.V.C. hield j.I. Maandagavond in café v. d. Geld een algemene jaarvergadering. De voorzitter de heer A. Brok opende op de gebruike lijke wijze en heette allen van harte wel kom. Het jaarverslag, uitgebracht door de secretaris, werd goedgekeurd, alsme de het financieel verslag, dat sloot met een klein batig saldo. De voorzitter gaf hierna nog een alge meen overzicht op het jaarverslag. Wij mogen, aldus de voorzitter, over het af gelopen jaar tevreden zijn, maar niet juichen. Geen van de senioren wisten 't kampioenschap te behalen, maar wel wisten zij een eervolle plaats te bezetten. Ons tweede, aldus de voorzitter, wist zelfs nog de Toon Schröder-beker bin nen te halen, wat vriend en vijand ver raste. De junioren die hun kampioenschap pen van het vorig jaar prolongeerden, kregen natuurlijk van de voorzitter een extra pluimpje, maar dat pluimpje gold vooral de leiders van deze junioren die, door er de goede clubgeest en saamho righeid in te brengen, deze successen wisten te bereiken. I De voorzitter bracht nog dank aan verschillende medewerkers van de ver eniging, o.a. aan de elftalcommissie, aan de trainer, aan P. v. d. Wiel, een van de beste leden die is gaan emigreren, aan de geestelijk adviseur Kap. v. Erp, en in 't bijzonder ook aan Rector Mut- saerts, de redacteur van het clubblad, die wegens zijn aanstaand vertrek de vereniging, zal gaan verlaten. Als blijk van waardering werd deze een klein ge schenk aangeboden en werd hij benoemd tor ere-lid der vereniging. Tot slot spoorde de voorzitter aan om samen de handen ineen te slaan en ge zamenlijk te werken voor de... promotie naar de derde klas. De geestelijk adviseur Kap. v. Erp sprak hierna nog een opwekkend woord en spoorde de jongens aan vooral de echte sportieve geest te bewaren. Het doel is te, winnen, maar de winst moet op een eerlijke, faire en sportieve wijze verkregen worden. Aan de orde was verder bestuursver kiezing. De periodiek aftredende leden H. Ravenstein, K. v. Dun en M. Els- hout werden herkozen. In de elftalcom missie werden gekozen C. v. d. Wiel, P. v. Helvoirt, J. Jung, L. de Wit en M. v. Huiten. Tijdens de rondvraag, waarvan door verschillende leden gebruik werd ge maakt, werd medegedeeld dat binnen kort de donateursgelden zullen worden opgehaald. Programma Sportmiddag. Het programma van de Sport middag ten bate van de Anjeractie 1952 is als volgt: De Sportmiddag zal gehouden worden a.s. Zondag op het voetbal terrein van R.K.D.V.C. 1.00 uur: Mars van het Gilde OLV Schuts. 2.00 uur: Aankomst op het feest terrein, waarna vendelzwaaien met gymnastiekdemonstraties doorde R.K. Jonge Boerinnen en Jonge Boeren. 2.35 uur: Athletiek; 100 m. hard lopen. 2.40 uur: Athletiek; 80 m. hard lopen dames. 2.50 uur: Volley-bal le deel. 3.20 uur: Gymnastiekdemonstratie door meisjes S.H.J. 3.30 uur: Gymnastiekdemonstratie door heren S.H.J. 3.45 uur: Gymnastiekdemonstratie door dames S.H.J. Finale 100 m. hardlopen. 3.50 uur: Volley-bal 2e deel. 4.15 uur: Finale 80 m. Dames. 4.25 uur: 1500 m. hardlopen heren (om de wisselbeker). 4.35 uur: Brug- en ringoefeningen, 4.45 uur: Jeugdwedstrijden 4.50 uur: 3000 m. Steeple chase (hindernis-wedloop). De attractie van de middag. 5.00 uur: Prijsuitreiking door de Edelachtb. Heer Burgem. Snels. Voor elkaar door elkaar. Onder dit motto start deze week de jaarlijkse speldjesdag van het Nationaal Katholiek huisfront. Ja, het Nationaal Katholiek Thuisfront verdient ons aller sym_ ,pathie en steun. Immers, het staat in dienst van de soldaat. Het bouwt hem militaire tehui zen en houdt die in stand. Het zorgt voor nuttige ontspan ning tijdens vrije uren. Het verschaft hem lectuur. In één woord Nationaal Katho liek Thuisfront werkt met de Aal moezenier samen voor het tijdelijk en geestelijk welzijn van uw zoon, uw verloofde of uw man, die sol daat is. Maaru begrijpt hetdit kost ping-ping Daarom wordt er een beroep op uw portemonnaie gedaan. Als a.s. Zaterdag en Zondag 9 en 10 Aug. een jongen u een speldje aanbiedt van het Nat. Kath. Thuis, front, denk dan nog even aan de ze regels en het komt in de bus. De soldaat offert als het moet izijn leven voor het Vaderland. De jongen die bij u aanbelt offert een vacanfiedag op. Offert u een dubbeltje 1 Reeds nu danken wij u bij voor baat voor uw dubbeltje. Immers onze leuze is VOOR ELKAARDOOR ELKAAR. Geslaagd. Op het Hoofdakte-examen te Breda slaagde dezer dagen voor Hoofdakte B de Eerw. Fr. M. Mar- cellinus, onderwijzer aan de R.K. Jongensschool alhier. Frater, van harte proficiat. Vergadering. Visclub „De Hut" houdt Zondag 10 Aug. haar maandvergadering in café Vismale. Met het oog op het concours op 17 Aug. worden alle leden zeker verwacht, in verband ■met de regeling der werkzaamhe den tijdens het concours. Autobotsing. Maandag had op de Akker bij café H. Boom op de gevaarlijke bocht weer een autobotsing plaats. Een wagen van de richting Haar steeg en een uit de Langstraat kwamen met elkaar in botsing. Het bleef gelukkig bij materiële scha de. Politie maakte proces-verbaal op. Wielrennen. Na en korte rustperiode namen de Vlijmense renners Zondag deel aan de ronde van Someren. Het werd weer een succes. De ama teur Wolfs werd 4e. Van de nieu welingen werd Kivits 7e en van Baardwijk 15e. Vergadering. Zaterdag 9 Aug. maandvergade ring van De Zwaluw in café B. Oremans. Zeer belangrijke agenda. Trouwe opkomst verwacht. Wedvlucht Zondag wedvlucht met jonge duiven van Neufvilles. Afstand 150 km. BENOEMING. Naar wij vernemen is het hoofd der school, de heer J. J. v. Engelen, die vele jaren als onderwijzer aan de R.K. Jon gensschool werkzaam is geweest, be noemd tot leraar aan de Nijverheids school te Leiden. Met ingang van 1 Sep tember zal hij zijn nieuwe functie aan vaarden. GESLAAGD. Onze dorpsgenote mej. M. de Vaan slaagde dezer dagen voor het diploma coupeuse. Blom; Allegoda, dv. G. A. W. v. d. Wielen-Verbeek; Lambertus C., zv. M. Dijkstra-Schreuders; Johanna G. M„ dv. A. N. M. Mulder-Welle; Josephus Cl. M., zv. A. J. v. Assel- donk-de Vaan; Marjanneke W., dv. A. W. Johannesen-Hetjes. Gehuwd: M. H. J. van de Pol 27 j. te Heusden en J. M. Sluijmers 25 j. te Heusden; M. Storchart 25 j. te Wijk en Aalburg en G. H. v. Wijk 21 j. te Heusden. Overleden: Geen. Benoeming. Tot hulpkeurmeester voor het slachtseizoen 1952-1953 in het dis trict Heusden, is aangesteld de heer L. P. Nieuwenhuizen te Sprang- Capelle. Collecte-opbrengst. De opbrengst van de Anjer-col lecte ten bate van het Prins Bern- hard-fonds bedraagt in de gemeen te Heusden 136.85. Tragisch. Maandag j.I. vond men de alleen wonende N. dood in zijn woning; vermoedelijk is hij, toen hij Zon dagavond thuis kwam, van de trap gevallen met het noodlottig gevolg. De heer T. uit Drongelen, die Maandagmorgen aan de rietopslag- plaats alhier aan het riet laden was, werd plotseling onwel en overleed kort daarna. De spoedig ter plaatse zijnde geneesheer Dr. Vreeburg constateerde hartverlamming. Inenting tegen pokken. Belanghebbenden worden er op attent gemaakt dat de aangekondig de inenting en herinenting tegen pokken, welke 12 Augustus a.s. zou plaats vinden, wegens bijzondere omstandigheden niet kan doorgaan. Voor de tweede maal aardbeien. Mocht de tuinder v. d. Broek al hier zich dit voorjaar in een goede aardbeienoogst verheugen, thans staan dezelfde planten weer volop in bloei en heeft men de eerste vruchten al weer geplukt. Geslaagd. Op het te Tilburg gehouden exa men slaagde onze stadgenote Tine ke Deurloo voor het practijk-diplo- ma typiste. Zij genoot haar oplei ding bij de Eerw. Zuster Clarina alhier. Onze stadgenote Joke Nieu- wenhuys ontving het getuigschrift van de primaire opleiding aan de R.K. Huishoudschool te Waalwijk. Kindervacantie-actie. Zaterdag j.I. vond de laatste trek king plaats van de kindervacantie- actie, die door de Heusdense win keliers de afgelopen 10 weken werd gevoerd. Doordat de actie een suc ces was geworden, besloot men in- plaats van de gebruikelijke 10, nu 20 kinderen gelukkig te maken, zo dat men niet met 100, maar met 110 kinderen op reis zal gaan. Deze bij zondere trekking werd verricht door de Edelachtb. Heer A. v. Delft, burgemeester alhier. De uitslag is als volgt: Pieternel Verschuren, Hans Sagt, Jan Poddewijn, Coby Sluimers, Jan Caron, Anneliesje Klos, Liesje v. d. Steenhoven, Liesbeth Schreuder, Tonny v .Mierlo en Gijs Bouman, allen uit Heusden. Jan v. Bokhoven, Addie v. Bok hoven, Reini Meurs, Carolina Cou- wenberg, Jan v. d. Wens en Harry Buys, allen uit Herpt. Nelly v. Hemert en Janny v. He- mert uit Genderen, B. Wallert uit Heesbeen en Herman de Raad uit Doeveren. Deze laatste trekking werd door de Heusdense Fanfare met muziek opgeluisterd. Benoemd. Bij Kon. Besluit werden met ingang van 1 Jan. 1953 tot heemraad van het Waterschap de Hoge Maasdijk van 't Bovenland van Heusden be noemd, de heren Chr. A. J. v. Herpt en J. P. Luyben. Burgerlijke Stan'd over de maand Juli. Geboren: Igilius H. C., zv. J. C. Kuijs-v. Opzeeland; Wilhelmus A. J., zv. G. J. de Hart-Vermeulen; Antonia H., dv. G. Kroon-van der Steenhoven; Petronella J. A. M., dv. A. J. Fitters-Lommers; Aren- dina J., dv. J. G. v. Helden-Duis ter; Nicolaas W., zv. P. Th. v. Bij- nen-Klerx; Rudolf, zv. L. Verheij- BRAND-ALARM. Dinsdagavond werd onze plaats op geschrikt door het loeien van de brand- sirenes. Er bleek begin van brand te zijn ontstaan vermoedelijk door onvoor zichtigheid in een schuurtje achter de woning van v. d. W. tegenover de Molenstraat. Door spoedig toegeschoten hulp kon het vuur in de kiem worden gesmoord en behoefde de brandweer, die spoedig ter plaatse was, geen dienst te doen. ONGEVAL. Dezer dagen kwam het zoontje van V. O. alhier zo ongelukkig met zijn fiets te vallen dat hij een hersenschudding en een schedelfractuur opliep. Hij moest in het ziekenhuis te Waalwijk worden op genomen. PLEZIERREISJE. De leden van het Chr. Kinderkoor Klein-Excelsior alhier maakten Woens dag per autobus een plezierreisje naar Zuid-Limburg. Valkenburg en omstreken werden bezocht en vele bezienswaardig heden bezichtigd. Door de jeugdige zan geressen werd volop genoten en zeer vol daan en. in opgewekte stemming keerde het gezelschap te omstreeks half twaalf in Sprang terug. NEO-NEDERLAAG-TOURNOOI. N.E.O.—S.D.O. A.s. Zaterdag zal de plaatselijke ver eniging S.D.O. een greep komen doen naar de shirts, in het nederlaag-tournooi van N.E.O. Of het hun lukken zal suc ces te behalen is een open vraag. In deze wedstrijd zal zeker het plaatselijk karakter een grote rol spelen. De mo gelijkheid is zeker niet uitgesloten dat deze wedstrijd NEO's eerste nederlaag in haar tournooi wordt, hoewel wij het spelpeil der thuisclub iets hoger aan slaan. Daar dit de voor-laatste wedstrijd voor dit tournooi is en nog geen enkele vereniging in staat is geweest NEO een nederlaag toe te brengen, is bij de klein ste overwinning de kans groot dat de shirts gewonnen zijn. Wij zijn er ech ter van overtuigd dat N.E.O. zich tot het uiterste zal inspannen om in haar tournooi ongeslagen te blijven. Wij ver wachten dan ook 'een uiterst spannende wedstrijd, die naar wij hopen op spor tieve wijze gespeeld zal worden. In elk geval staat er voor voetballiefhebbers een spannende wedstrijd te wachten, die om vijf uur aanvangt. VRIJHOEVE-CAPELLE. GESLAAGD. Onze dorpsgenoot P. Vos slaagde de ze week voor het Ned. Praktijkdiploma Machineschrijven. Hij ontving zijn op leiding bij dhr. A. de Rooij te Waalwijk. Naar Concours. De gem. zangvereniging ,,'t Ro- zeknopje" neemt a.s. Zaterdag te Puttershoek deel aan het door „Puttershoeks Gemengd Koor" uit geschreven zaalconcours. Als ver plicht nummer wordt in de ere- afdeling uitgevoerd „Middagzee" van Leo Smeets en als vrij nummer „Locus Iste" van Bruckner. We wensen directeur Sars met zijn ver eniging veel succes toe. Middenstandsdiploma. Na afgelegd examen behaalde onze dorpsgenoot, de heer G. Meijer Jzn. het Middenstandsdiploma. Festival. Zoals bekend organiseert de mu ziekvereniging „Kunst na Arbeid" ter sluiting van de feestelijkheden ter herdenking van het 30-jarig bestaan volgende week Vrijdag en Zaterdag een festival voor zang- en muziekverenigingen, waaraan door een 20-tal verenigingen, wordt deelgenomen. Dit muziekfeest wordt Donder dag 14 Aug. a.s. geopend met een avondconcert, waaraan behalve de organiserende vereniging ook enkele plaatselijke verenigingen be_ langeloos hun medewerking zul, len verlenen. De officiële opening- zal plaats hebben Vrijdag 15 Aug. des namiddags 3 uur in café Cové, van der Haart aan de Nieuwe- vaart, waarna te half vier in de muziektent op het aan de Nieuwe, vaart gelegen feestterrein het fes tival aanvangt. Het avondconcert wordt deze avond verzorgd dooi de Harmonie „Volksvlijt en Volks, vermaak" uit Waspik, onder lei ding van de heer Chr. Kuijten. Zaterdag 16 Aug d.a.v. wordt het muziekfeest voortgezet des na middags half vier, terwijl deze laatste dag het sluitingsconcert wordt gegeven door de Kon. Har monie „Sophia's-Vereniging" uit Loonopzand, onder leiding van de heer Ton Kotter. Tijdens de pauze van dit concert zal een openlucht film worden vertoond. Wat men vindt en wat verloren wordt. Bij de Opperwachtm.-Groepscom- mandant van de Rijkspolitie groep Sprang-Capelle berden als gevon den aangegeven een hooivork, een riek, een rood lederen portemon naie, een dekzeil, een licht ge kleurde regenjas en een blauw ge ruite wollen das. Aangifte werd gedaan van het verliezen van een bruin lederen portefeuille met inhoud, twee wa- gentouwen ter lengte van ongeveer 16 m., een rood wollen kinder jasje (leeftijd 5 jaar) en een bruin lederen portefeuille met inhoud. GESLAAGD. Voor het examen huisnaaister slaagde onze plaatsgenote Annie Verschure. Mej. Dora Tabbers slaagde te Breda voor het examen Franse Handelscorres pondentie vanwege de Vereniging ,van Leraren in Handelscorrespondentie, Boekhouden en Stenografie. MUZIEKCONCOURS. Gemengd Kath. Koor herdacht het le Lustrum. Vrijdagavond had de opening plaats van het concours dat gehouden werd ter gelegenheid van het le lustrum van het R'veers Kath. Gem. Koor. Een muzikale wandeling door de gemeente, verzorgd door de Kon. Harmonie De Eendracht, luidde op waardige wijze dit grote mu ziekfestijn in. Op het feestterrein werd het con cours geopend door Burgemeester Prins- sen, die de feestvierende vereniging zijn gelukwensen aanbood. Hierna volgde 'n geslaagd concert door de Kon. Harmonie De Eendracht, onder leiding van Jan Steenbergen en door het R'veers Gem. Koor onder leiding van Jan Nollen. Zaterdagmiddag half twee begon de muziekwedstrijd. De jury bestond uit de heren Leo Smeets, Den Haag, Jan Nol len, Breda, Hendrik Altink, Utrecht en Simon Terpstra, Nijmegen. De uitslag is als volgt: Dameskoor Cantate et Jubilate Haaren 3e afd. 294 pt. 2e prijs. Alphens Mannenkoor 4e afd. 307 pt. le prijs. Dameskoor Oefening en Ontspanning Meeuwen 2e afd. 317 pt. le prijs. Mandolinever. De Tokkelaars Den Haag, le afd. 333 pt. le prijs. Fanfare St. Gabriel Hoensbroek 2e afd. 328 pt. le prijs. Gem. Koor Door Eendracht Groot te 's-Gravendeel, 2e afd. 295 pt. 2e prijs. Harmonie De Volharding Dinteloord, le afd. 295 pt. 2e prijs. Dameskoor Con Amorê Gilze 3e afd. 310 pt. le prijs. Fanfare Tavenu Schoonhoven Ere-afd. 339 pt. le prijs. Mannenkwartet Polymnia Waspik, 3e afd. 323 pt. le prijs. Fanfare Nieuw Leven Vianen, Sup.- afd. 332 pt. le prijs. Om 8 uur zou een concert gegeven worden door het Gem. Koor Geertrui, denberg, het R'veers Kath. Gem. Koor en het Mannenkoor Le Rossignol Breda, o.l.v. Jan Nollen. Wegens de regen kon dit concert pas doorgang vinden tegen half 10. MUGOLIN (rcukleos) voorkomt dat muggen U steken. Per flacon 93 en 52 cl. De tweede dag, Zondag 3 Aug., vielen de volgende resultaten te boeken: Dameskoor De Karakiet Sleidinge Bel gië, 3e afd. 336 pt„ le prijs. Mannenkoor St. Cecilia, Ertsvelden België, 3e afd. 290 pt. le prijs. Meisjeskoor Hoger op, Ertsvelden, 4e afd. 319 pt. le prijs. Harmonie St. Cecilia, Nispen, 2e afd. 333 pt. le prijs. R.K. Gem. Koor Crescendo, Standaard buiten, 2e afd. 314 pt. le prijs. R.K. Mannenkoor St. Gregorius Haa ren 2e afd. 339 pt. le prijs. Fanfare Wilhelmina Dussen, |le afd. 316 pt. le prijs. Beverwijk's R.K. Gem. Koor, Bever wijk, 2e afd. 334 pt., le prijs. R.K. Gem. Koor Wilgrin, Bemmel, Sup. afd. 359 pt., 'le prijs. Harmonie St. Cecilia, Stampersgat, le afd. 318 pt. le prijs. Fanfare St. Jozef, Dinderbelle België, 3e afd. 279 pt. 2e prijs. Dubbel Mannenkwartet Con Amore te Geertruidenberg, 3e afd. 313 pt. le prijs. Haags-Limburgs Gem. Koor Delibera te, Den Haag, Sup. afd. 298 pt., 2e prijs. R.K. Fanfare St. Cecilia, Nieuw-Einde (Z.), le afd. 339 pt. le prijs. Kon. Muziek Mij St. Cecilia, Brussel (Strombeek-Bever) le afd. 360 pt. le pr. Wormerveer's Corps, afd. Uitmun tendheid 336 pt. le prijs. Harmonie Kunst na Kracht, Ere-afd. 372 pt. le prijs. In de ere-wedstrijd werd Zaterdag een ereprijs behaald door de Fanfare Tave nu uit Schoonhoven len de Fanfare St. Gabriël uit Hoensbroek. Zondag door 't R.K. Mannenkoor St. Gregorius uit Haa ren en 't Dameskoor de Karakiet uit Sleidinge België. De prijs voor 't hoogste aantal pun ten van bet concours gaat naar de Har monie Kunst na Kracht uit Loosdui nen. De directeursprijzen zijn toegekend aan de heren W. Grebel te Loosduinen en B. Hoon te Schoonhoven. NEDERLAND—PAKISTAN 3—2. Het Nederlands Hockey-elftal, enigszins gewijzigd, heeft in het Olympisch Stadion Woensdag een 32 overwinning behaald op de ploeg van Pakistan. Deze speelde aanmerkelijk onder het peil van de Indiërs. n GESLAAGD. Voor het te Tilburg gehouden examen Ned. Handelscorrespondentie van de Ver.' van Leraren slaagde o.m. de jon geheer P. Schellekens alhier. HARMONIE ST. JAN. De Harmonie St. Jan uit Berkdijk, die op Zondag 17 Augustus deel neemt aan het Concours van de R.K. Federatie te Nuenen, repeteert op Donderdag en Vrij dag op de kiosk, opgesteld in het Na tuurpark De Efteling, om 8 u. 's avonds. APOLLO-THEATER. Twee Century-fox producten staan deze week op het programma van het Apollo-Theater. Zaterdag en Zondag wordt „Guadalcanal" vertoond, het epos van het corps Mariniers der V.S., dat met gevelde bajonet schier onneembare Japanse stellingen op het eiland Guadal canal onder de voet wist te lopen. Dit zijn de jongens, die Korea hebben schoongeveegd! Dit zijn de Amerikaanse Mariniers, die eiland na eiland met de bajonet veroverde. Guadalcanal is het eiland der verschrikking. Preston Foster als veldprediker, Lloyd Nolan als ser geant Malone, Richard Conté als kapi tein Davis en William Bendix als grap pige „Taxi" Potts in Guadalcanal het bolwerk der Jappen. Deze film zal U doen beseffen, dat de helden van Korea, de onsterfelijke ma riniers het saluut van de beschaafde wereld verdienen. Toegang 18 jaar. Woensdag speelt Gregory Peck in „Geschonden Glorie" met Helen West- cott, Millard Mitchell, Jean Parker en Karl Malden met Skip Homeijer. George Peck is de meest gevreesde, maar ook de meest eenzame figuur van het Westen. Waar hij ging, waar hij kwam verstrakten de gezichten en vlo gen de pistolen uit de holsters, de men sen in hun huizen en de barkeepers on der de tapkast. Zijn ontzettende repu tatie stempelde hem voor eeuwig tot een uitgestotene. Geschonden Glorie is een wild-west, zoals er weinig draaien. Toegang 14 j. Met verwachting ziet geheel Kaats heuvel Zaterdag de Auto-rit van de Ouden van Dagen weer tegemoet. Er is belangstelling voor dit feest van Onze eigen mensen. Er is sympathie voor het mooie werk, dat reeds een paar jaren met zoveel succes is tot stand gekomen. En toch komt de Auto-rit van onze Oudjes in gevaar. Men heeft grote belangstelling, men heeft algehele sympathie voor wat ge daan wordt, doch men is er niet van doordrongen, dat deze organisatie niet voor 100 kan slagen, als er niet vol doende financiën zijn. Spontaan zijn er 67 auto's, bestelwa gens etc. beschikbaar gesteld. De slagers zorgen voor belegging der broodjes, de bakkers leveren hun waar beneden kostprijs, de coöperatie schenkt heerlijke spritskoeken, de verschillende verenigingen brengen geldelijke offers uit hun verenigingskassen, waar de bo dem van te zien is, doch dat alles bijeen is bij lange niet voldoende om de kosten te dekken, die deze trip vergt. Uiterst zuinig wordt de zaak behandeld^doch de begroting laat een cijfer zien van ver over de duizend gulden. Het comité voelt heel weinig voor een huis-aan- huis collecte. Waar sympathie voor het doel bestaat moet het geld op een an dere wijze bijeen kunnen komen en uit sluitend particulier initiatief moet in staat zijn te voorkomen, dat ons mooie werk in het gedrang komt. Het adres van onze penningmeester is nog steeds Hoofdstraat 153; zijn giro-nummer 51989. De heer v. d. Linden wacht gaarne uwe spontane sympathiebetuiging af. De Ouden van Dagen zullen er U dankbaar voor zijn. WAAR ONZE ROUTE DIT JAAR HEENGAAT. Overtuigd dat de nodige afwisseling zeker zeer aangenaam zal zijn, besloot het comité, dat de Auto-tocht der Ouden van Dagen organiseert, dit jaar Nijmegen tot doel van de reis te maken. De om geving van de Keizer-Karebtad biedt zo veel moois, dat de wat langere reis daar heen voor 100 vergoed wordt door het moois dat het Rijk van Nijmegen te zien geeft. De heenreis gaat door de Langstraat, den Bosch over de Graafse weg tot Nederasselt, dan rechts naar Overasselt, Heumen, Mook, Bisselt naar Groesbeek; verder naar Berg en Dal langs het Canadees kerkhof, over de Zevenheuvelenweg naar Erica, een grote ontspanning, waar het aangenaam zal zijn een paar uurtjes te pauseren. Door Nijmegen, over Teérsdijk, Alverna en de Grave gaat het verder over dezelfde weg weer huiswaarts. Om half acht wordt gerekend, dat de grote stoet weer over de Vaart door de Verlengde Hoofdstraat in Kaatsheuvel aankomt. Bij het Klooster der Eerw. Broeders zal de stoet worden opgewacht door de drie plaatselijke muziekcorpsen om naar de Markt te trekken, waar een dankwoord zal gesproken worden, uit gezonden door de geluidsinstallatie van de heer Jos de Brouwer. Als het weer wil medewerken kan het een mooie dag worden voor de deelnemers. DE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN. 't Belooft een hele drukte te worden met de wedstrijden om het Kampioen schap van Kaatsheuvel in de Tennis-

Echo van het Zuiden | 1952 | | pagina 5